بحث و گفتگو درباره كنكور علمي كاربردي 89

آرشیو نتایج سالهای قبل کنکور را از اینجا ببینید به همراه کارنامه های سالهای قبل
قفل شده
فتحی
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: sanandaj
تماس:

Re: بحث و گفتگو درباره كنكور علمي كاربردي 89

پست توسط فتحی » جمعه 24 دی 1389, 10:52 am

parsiangroup نوشته شده:کاملاً با حرف شما من موافق هستم .
اما در بالا ما بیشتر به کلیت دانشگاه ها اشاره میکردیم .
چطور میگیم خوب دانشگاه روزانه بهتر از شبانه هست و شبانه بهتر از مثلاً غیر انتفاعی و ...
یعنی ما سطح مدارک دانشگاه ها رو بررسی می کنیم نه سطح خود دانشگاه ها رو .
خوب اگه بخواهیم چنین مقایسه ای کنیم که دانشگاه آزاد سالار تمام دانشگاه ها هست .
goll
doste aziz rastesh az chan ostad soal kardam
goft chon tahte vezarat olom hast madrakesh motabare
elmi karbordi esmesh bad shude ha
bale
kholase man in term kardanim tamum shude age ghabol sham ba kale miram
vase arshad jubran mikonam daaneshgaharo
rgs rgs

arseh666

پست توسط arseh666 » جمعه 24 دی 1389, 11:37 am

در مورد مقايسه دانشگاهها ي غير انتفاعي و علمي كاربردي بايد بهتون بگم كه هيچ كدوم از اينا حتي آزاد . پيام نور و... از نظر سطح مدرك در بين رتبه هاي بين المللي هيچ جايگاهي ندارند . الا بعضي از دانشگاه هاي سراسري ايران . البته براي بعضي از دانشگاههاي خارجي مدارك علمي كاربردي و آزاد و غير انتفاعي قابل ترجمه شدن و معتبر ميباشد الا پيام نور dan .
اما در داخل دوست خوبمون اون بالا خوب اشاره كردند كه مقايسه كلي اشتباه است و اين دانشگاه ها بايد به صورت مركز به مركز مقايسه بشه و سطح علمي هر كدوم بستگي به مركز مورد نظر داره .
اما در حالت كلي به نظر شخص بنده براي رشته هاي صنعتي مثل مكانيك - نقشه كشي و... بعضي از مراكز علمي كاربردي 100 درصد بهتر از دانشگاههاي آزاد و غير انتفاعي هست كه هيچ حتي با دانشگاههاي سراسري هم رقابت ميكنه . حتي از سال بعد كارشناسي ارشد هم تو برخي رشته ها برگزار خواهد كرد .
ولي مثلا دانشگاه آزاد تهران بهتر از دانشگاه علمي كاربردي فلان روستا هست .
و در بعضي رشته ها هم دانشگاه آزاد سر آمد ديگر دانشگاه هاست . dd:

parneyan_p
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط parneyan_p » جمعه 24 دی 1389, 12:13 pm

سلام بچه ها. خسته نباشید. یه سوال؟

بچه ها من شنیدم اگه علمی کاربردی قبول بشیم باید ترم اولش درسهایه تخصصی که توی دوره

کاردانی گذروندیم و نمرشون پایین 12 شده زا دوباره بگیریم ؟ آیا این درسته ؟ یعنی به غیر از درسای

جدیدم دوباره باید تخصصیایه زیره 12 رو بگیریم؟

khk: khk: khk: khk: khk:

فتحی
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: sanandaj
تماس:

پست توسط فتحی » جمعه 24 دی 1389, 12:20 pm

parneyan_p نوشته شده:سلام بچه ها. خسته نباشید. یه سوال؟

بچه ها من شنیدم اگه علمی کاربردی قبول بشیم باید ترم اولش درسهایه تخصصی که توی دوره

کاردانی گذروندیم و نمرشون پایین 12 شده زا دوباره بگیریم ؟ آیا این درسته ؟ یعنی به غیر از درسای

na intor nis
chon kardani ba karshenaasi mostaghel az hamand
vali age shuma masalan bekhayd az daneshga payam nor beri ye ja dg faghat nomarat balaye 12 ro ghabol mikonan
albate man inaro shenidam goftam beeheton begam
shayadam eshteba bashe harfam
bale

nkg
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط nkg » جمعه 24 دی 1389, 12:25 pm

سلام
برووووو بابا غیر انتفاعی بهتره یا علمی کاربردی همش سرو ته یه کرباسه چه فرقی میکنه ساختمان دانشگاه اندازه برج میلاد باشه ger: یا اندازه خونه مادربزرگه amuz: مهم سطح علمی دانشگاه که هم غیر انتفاعی و هم علمی کاربردی سطح بیشتراش به زیر صفر میرسه ger البته به غیر از چند تایی. str:
حالا قبل از اینکه بخواین بگین علمی کاربردی بهتره یا فلان دانشگاه ببینین سوالایی که زدین درسته یا نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ amuz: amuz: amuz: amuz:
یه وقت دیدن تمام سوالایی که زدین اشتباهه که در این صورت آقایون باید برن سربازی رژه برن khk:
خانم ها هم باید برن خونه شوهر ظرف شویی و بچه داری.... ger ger gld gld
بابا سوالا با جواب ها رو بذارین دیگه nar: nar: nar: nar:
نا پست بعدی فعلن بای بای poo

ekhraji
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ekhraji » جمعه 24 دی 1389, 3:21 pm

parneyan_p نوشته شده:سلام بچه ها. خسته نباشید. یه سوال؟

سلام
به ما ترم اول 18 واحد دادن
پيشنياز هم نداشتيم
تازه من كارداني دانشگاه سما بودم معدلمم پايين بود و كلي هم زير 12 داشتم
حتي يك واحد هم پيش ندادن بهمون
فقط به بچه هايي كه كارداني سخت افزار بودن 12 واحد پيش دادن

ekhraji
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ekhraji » جمعه 24 دی 1389, 3:34 pm

بنظر من علمي كاربردي دانشگاه باحاليه
فقط يكمي امكاناتش كمه
فكر ميكنم غير انتفاعي هم همينطور باشه
تازه از نظر شهريه دانشگاه هم راه ميان مثلا قسط بندي ميكنن و حتي وامم ميدن(غير انتفاعي نميدونم چطوره)
بعد شما ميتوني بعد يك ترم تغيير رشته بدي اگه خواستي
سطح علمي بچه ها هم بالا بود اون زمون چون ظرفيت كمتر بود مثلا زرنگترا قبول ميشدن
كلا خوب بود و من پشيمنم از اينكه اخراج شدم
بعد اينكه ميگن علمي كاربردي مخصوص شاغلا و بچه داراست نه همه جا اينطور نيست
ما 70 تا داوطلب ازاد بوديم
از اين 70 تا چند نفري شاغل بودن كه اونا هم مثل بچه هاي عادي سر كلاسا حاضر ميشدن و مثل بقيه هم امتحان ميدادن
اكثرا هم مجرد بوديم
فقط من و يكي دوتاي ديگه سر كلاسا نميشستيم كه اينم دليلش دوري راه بود

parneyan_p
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط parneyan_p » جمعه 24 دی 1389, 4:09 pm

آقا دستت درد نکنه.خیالمو راحت کردی.

فقط یه چیز دیگه کل دوره کارشناسی در علمی کاربردی چند واحد میشه؟

تابستونام درس ارائه میدن؟

ekhraji
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ekhraji » جمعه 24 دی 1389, 6:29 pm

كلش تا جايي كه يادمه 69 واحد بود
كه اگه بچه درس خوني باشي 4 ترمه ميتوني تموم كني تازه براي ترم 4 هم چيز خاصي برات نميمونه
چارتشو ميتوني از سايت علمي كاربردي ببيني
تابستونم ميتوني واحد برداري
يادمه پارسال دانشگامون ترم تابستوني نداشتيم ولي ميتونستيم يه دانشگاه ديگه مهمان بگيريم
فقط واسه تابستون اول شك دارم چون اگه ثبت نامش دير باشه مجبوري تا تير مرداد بشيني سر كلاسا كه ديگه فكر ميكنم ترم تابستوني برداشتن بي معني باشه

arseh666

پست توسط arseh666 » جمعه 24 دی 1389, 7:00 pm

عزيزاني كه ميگن عامي كاربردي و غير انتفاعي امكاناتش در يك سطح 100 درصد اشتباه ميكنن . همونطور كه قبلا گفتم اين مسئله بر ميگرده به مركز مربوطه . علمي كاربردي مراكزي داره كه يك صدم امكاناتش نه تو دانشگاه آزاد و نه غير انتفاعي هست . مثل مركز آموزش و تحقيق ماشين سازي تبريز و... كه هر چي بخواي توش هست . dan حتي بعضي كلاسهاي كارگاهي و آزمايشگاهي دانشگاه آزاد رو تو اين جور مراكز برگزار ميكنند .
اين جور مراكز حتي ظرفيت پذيرش دوره هاي كارشناسي و phd رو دارند . فقط از نظر اعضائ هيات علمي شايد مشكل داشته باشند .
ولي بعضي از دانشگاههاي غير انتفاعي هم هست كه سطح علميشون خوبه مثل علم و فرهنگ و ...

آواتار کاربر
fartash742000
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط fartash742000 » جمعه 24 دی 1389, 10:07 pm

سلام به همگی
من اینجا لازم می دونم به چندتا از سوالات و شبهه هایی که در مورد علمی کاربردی وجود داره
جواب بدم که تا حدودی از اونا برطرف بشن . ان شاءالله
ببینید همون جور که گفتم مقایسه مراکز باید دو به دو انجام بشه اما به طور کلی یه چیزی رو
بزارید واسه همه روشن کنم : تو نظام آموزشی ایران مدرک تحصیلی که مهر وزارت علوم توش بخوره
نه تنها تو ایران بلکه تو بعضی از کشور ها هم معتبر و قابل ترجمه هست که اگه بخوام مثال بزنم
دانشگاه مادرید و البته یکی هم تو بارسلونا هست که از نظر رنکینگ هم زیر 100 هستن تو دنیا
مدرک صادره از وزارت علوم ایران رو قبول می کنند . ( کاملش رو می تونید تو سایت کوه نور بیابید )
در مورد اون دوستومنم که فرموده بودن باید تو دانشگاه درس هایی رو که زیر 12 بوده دوباره بگذرونی
نه اصلا ربطی نداره . این طرحی مربوط به آزمون سراسری کارشناسی نا پیوسته بود نه علمی کاربردی
که بر اساس اون معدل کل کاردانی شون زیر 14 باشه باید 24 واحد جبرانی بگذرونن همین
البته کسانی هم که در دانشگاه های دیگه کارشناسی خوندن و انتقالی گرفتن اونم از نوع دائم فقط
درسهایی رو می تونن تطبیق بدن که نمره اش بالای12 باشه وگرنه باشد مجددا بگذرونن .
پیرو فرمایشات دوست دیگمونم باید بگم بله حق با شماست ترم اول تابستان نمیدن از ترم دوم میدن
هر ترم تابستان هم فقط 6 واحد میدن اونم فقط عمومی .
یه دوست دیگه هم درست گفتن علمی کاربردی تنها واسه شاغلین نیست بلکه واسه شاغلین
سهمیه قائل هستش همین . وگرنه تو تمام کلاس ها به جز دانشگاه هایی که صنعتی هستن مثل
ایران خودرو ، مهر کام پارس و . . . بیش از 90 درصد بچه ها داوطلب آزاد و حتی به جرات می تونم
بگم بالای 95% اونا رو دخترا تشکیل میدن .

یکی ازدوستامون در مورد تعداد واحد ها پرسیده بود من فایلی براتون میزارم که خیلی از سوالات
و چیزای دیگه رو جواب میده .
به امید موفقیت همگی

parneyan_p
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط parneyan_p » شنبه 25 دی 1389, 8:36 am

آقا دستت دردنکنه مرسی. خیاله همرو راحت کردی. ممنون

فقط این فایلرو مثل اینکه نفرستادین. (ممنون بابت توضیحاتتون)

goll goll goll goll goll goll goll goll

somaye
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط somaye » شنبه 25 دی 1389, 10:15 am

arseh666 نوشته شده:عزيزاني كه ميگن عامي كاربردي و غير انتفاعي امكاناتش در يك سطح 100 درصد اشتباه ميكنن . همونطور كه قبلا گفتم اين مسئله بر ميگرده به مركز مربوطه . علمي كاربردي مراكزي داره كه يك صدم امكاناتش نه تو دانشگاه آزاد و نه غير انتفاعي هست . مثل مركز آموزش و تحقيق ماشين سازي تبريز و... كه هر چي بخواي توش هست . dan حتي بعضي كلاسهاي كارگاهي و آزمايشگاهي دانشگاه آزاد رو تو اين جور مراكز برگزار ميكنند .
اين جور مراكز حتي ظرفيت پذيرش دوره هاي كارشناسي و phd رو دارند . فقط از نظر اعضائ هيات علمي شايد مشكل داشته باشند .
ولي بعضي از دانشگاههاي غير انتفاعي هم هست كه سطح علميشون خوبه مثل علم و فرهنگ و ...
سلام
دوستان ميخواستم بدونم توي اين دانشگاه علمي كاربردي ميشه در مسابقات رباتيك شركت كرد آخه من خيلي دوست دارم رباتيك رو و فكر ميكنم از طريق دانشگاه ميشه ياد گرفت شما اطلاعي نداريد؟
2- كارمند شاغل چطوري براي علمي‌كاربردي ميخونن يعني ساعت كلاسها كه معمولا صبح اونا كه سركارن تازه مرخصي هم شايد نتونن بگيرن تكليفشون چيه؟
البته اين دانشگاه اينطور هم كه فكر ميكنيد نيست من كساني رو ديدم كه كارشناسي علمي كاربردي بودن براي ارشد تهران قبول شدن ولي كساني هم بودن كه غيرانتفاعي هيچ‌جا قبول نشدن بستگي به خود فرد هم داره كه تنبل باشه يا زرنگ
ssb: ssb: str: str:
با تشكر
somaye

kamal
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط kamal » شنبه 25 دی 1389, 10:40 am

قابل توجه مدیرای سایت
10 روز از کنکور میگذره اما نه سوالات و نه جوابها رو گذاشتین نه اطلاع رسانی می کنید که به دستتون رسیده یا نه
متاسفم واقعا ضعیف عمل کردید khk:

ekhraji
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ekhraji » شنبه 25 دی 1389, 11:04 am

somaye نوشته شده:
arseh666 نوشته شده:عزيزاني كه ميگن عامي كاربردي و غير انتفاعي امكاناتش در يك سطح 100 درصد اشتباه ميكنن . همونطور كه قبلا گفتم اين مسئله بر ميگرده به مركز مربوطه . علمي كاربردي مراكزي داره كه يك صدم امكاناتش نه تو دانشگاه آزاد و نه غير انتفاعي هست . مثل مركز آموزش و تحقيق ماشين سازي تبريز و... كه هر چي بخواي توش هست . dan حتي بعضي كلاسهاي كارگاهي و آزمايشگاهي دانشگاه آزاد رو تو اين جور مراكز برگزار ميكنند .
سلام
دوستان ميخواستم بدونم توي اين دانشگاه علمي كاربردي ميشه در مسابقات رباتيك شركت كرد آخه من خيلي دوست دارم رباتيك رو و فكر ميكنم از طريق دانشگاه ميشه ياد گرفت شما اطلاعي نداريد؟
2- كارمند شاغل چطوري براي علمي‌كاربردي ميخونن يعني ساعت كلاسها كه معمولا صبح اونا كه سركارن تازه مرخصي هم شايد نتونن بگيرن تكليفشون چيه؟
البته اين دانشگاه اينطور هم كه فكر ميكنيد نيست من كساني رو ديدم كه كارشناسي علمي كاربردي بودن براي ارشد تهران قبول شدن ولي كساني هم بودن كه غيرانتفاعي هيچ‌جا قبول نشدن بستگي به خود فرد هم داره كه تنبل باشه يا زرنگ
ssb: ssb: str: str:
با تشكر

سلام
1-بله ميتونيد تو مسابقات رباتيك شركت كنيد قبلش بايد عضو گروه رباتيك دانشگاه بشيد البته اگر كه اين گروه رو براتون تو دانشگاه تشكيل بدن ولي خوب مسابقات زياده ميتونيد خودتون بصورت انفرادي اگر بتونيد شركت كنيد تازه دانشگاه از خداشم هست يه داوطلب داشته باشه براي مسابقات
اينم بگم براي رباتيك بايد گروهتون متشكل از بچه هاي الكترونيك و سخت افزار و ... باشه اخه اينجوري كه نميشه شما فقط با نرم افزار اشنايي داريد

2-معمولا اگر داوطلب شاغل بگيرن كلاس ها دو روز تو هفته برگزار ميشه مثلا اخر هفته ها كه همه بتونن حاضر شن

قفل شده