حذف دوباره سهمیه های روزانه و شبانه دانشگاههای دولتی

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
D.V.O
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: حذف دوباره سهمیه های روزانه و شبانه دانشگاههای دولتی

پست توسط D.V.O » پنج‌شنبه 9 اردیبهشت 1389, 9:38 pm

متاسفانه!حق با دوستمون هست...این مدل تغییر و تحولات (تو ایران) حداقل به 2-3 سال زمان نیاز داره!اینا خوب بلدن جوونارو بازی بدن.....(اینجا ایرانه یه گربه هفت هزار ساله که زندست تا وقتی که نفت خام داره.... ktb: )
اما بازهم امید رو نمی تونن از ما بگیرن bil:
نه آقا این چه حرفیه
من خودم متن مصاحبه وزیر علوم رو با خبرگزاری مهر رو خوندم
میتونید یه سرچ تو گوگل بزنید

بارها تاکید کره گفته:
دانشجویان فنی حرفه ای و یا داوطلبان دوره کاردانی میتونن از دانشگاههای وزارت علوم بهره مند بشن
وبراشون ظرفیت در نظر گرفته شد
و آخر مصاحبه گفته که دانشجوهای کارشناسی هم میتونین از این سهمیه استفاده کنن

مگه 20:30 تاکید کرد که این سهمیه واسه دانشجوهای کارشناسی نیست؟؟؟
میتونید یه سر به این لینک بزنید
http://www.newsiran.com/cat4/shownews- ... 9%86%D9%8A

حالا یا حرفشو پس گرفته یا اینا از خودشون نوشتن nar:
آخرین ویرایش توسط D.V.O در پنج‌شنبه 9 اردیبهشت 1389, 10:16 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

DANESHJOO-ONLINE
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط DANESHJOO-ONLINE » پنج‌شنبه 9 اردیبهشت 1389, 9:48 pm

........................
آخرین ویرایش توسط DANESHJOO-ONLINE در چهارشنبه 30 مرداد 1392, 11:27 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
..........

D.V.O
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط D.V.O » پنج‌شنبه 9 اردیبهشت 1389, 10:15 pm

آقا مثل اینکه شما خبر رو خوب گوش نکردید
من الان خبر ساعت 22 رو دیدم
ایشون گفتن مشکل داوطلبان فنی حرفه ای حل شده و تا هفته بعد براشون دفترچه میاد و میتونن تو دانشگاههای ذکر شده انتخاب رشته بکنن
آخرش هم گفت واسه داوطلبای کاردانی به کارشناسی هم تو موسسات آمورش عالی و غیر انتفاعی ظرفیت داریم که طی دفترچه انتخاب رشته میتونن ببینن
زیاد خودتون نگران نکنید
و به قول دوستمون مکاتباتتون رو با وزارت علوم داشته باشید و پیگیر این قضیه چون این حق ماست و ما باید مدافع حقمون باشیم

آواتار کاربر
Era
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: آمل
تماس:

بله بله

پست توسط Era » پنج‌شنبه 9 اردیبهشت 1389, 11:25 pm

D.V.O نوشته شده:آقا مثل اینکه شما خبر رو خوب گوش نکردید
ایشون گفتن مشکل داوطلبان فنی حرفه ای حل شده و تا هفته بعد براشون دفترچه میاد و میتونن تو دانشگاههای ذکر شده انتخاب رشته بکنن
آخرش هم گفت واسه داوطلبای کاردانی به کارشناسی هم تو موسسات آموزش عالی و غیر انتفاعی ظرفیت داریم که طی دفترچه انتخاب رشته میتونن ببینن
زیاد خودتون نگران نکنید
و به قول دوستمون مکاتباتتون رو با وزارت علوم داشته باشید و پیگیر این قضیه چون این حق ماست و ما باید مدافع حقمون باشیم
دوست عزیز منم بدم نمی آد دولتی (روزانه و شبانه درس بخونم) ولی قابل توجه دوستانی که کمتر با بازی کلمات آشنا هستند..........خیلی راحت آقایون میگن موسسات آمورش عالی و بعد یه اشاره کوچکی به موسسات غیرانتفاعی و جدیدا پیام نور و البته آزاد می کنن!در حالی که دقیقا منظورشون همین غیرانتفاعی و پیام نور و آزاد هستش نه اینکه قرار باشه از فردا همگی شریف یا امیر کبیر درس بخونییم..... به هرحال اگه روزانه و شبانه هم اضافه بشه خب طبیعیه که واقعا خبر خوبی خواهد بود هر چند که همین خبر هم، خبر مسرت بخشیه و بازهم جای شکرش باقیه his: ktb:
به امید خبر های بهتر
ای نسخه نامه الهی که تویی...وای آینه جمال شاهی که تویی...
بیرون زتو نیست هرآنچه در عالم هست...از خود بطلب هرآنچه خواهی که تویی...

D.V.O
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: بله بله

پست توسط D.V.O » پنج‌شنبه 9 اردیبهشت 1389, 11:38 pm

Era نوشته شده:
D.V.O نوشته شده:آقا مثل اینکه شما خبر رو خوب گوش نکردید
آخرش هم گفت واسه داوطلبای کاردانی به کارشناسی هم تو موسسات آموزش عالی و غیر انتفاعی ظرفیت داریم که طی دفترچه انتخاب رشته میتونن ببینن
زیاد خودتون نگران نکنید
دوست عزیز منم بدم نمی آد دولتی (روزانه و شبانه درس بخونم) ولی قابل توجه دوستانی که کمتر با بازی کلمات آشنا هستند..........خیلی راحت آقایون میگن موسسات آمورش عالی و بعد یه اشاره کوچکی به موسسات غیرانتفاعی و جدیدا پیام نور و البته آزاد می کنن!در حالی که دقیقا منظورشون همین غیرانتفاعی و پیام نور و آزاد هستش نه اینکه قرار باشه از فردا همگی شریف یا امیر کبیر درس بخونییم..... به هرحال اگه روزانه و شبانه هم اضافه بشه خب طبیعیه که واقعا خبر خوبی خواهد بود هر چند که همین خبر هم، خبر مسرت بخشیه و بازهم جای شکرش باقیه his: ktb:
به امید خبر های بهتر
حرف شما درسته
ولی این حرف واسه معاون سنجش بود ولی خود وزیر علوم چیز دیگه ای گفته بود که تو لینک قبلی که دادم کاملآ واضحه
ولی کارمونو هر چی صفت تر بگیریم بهتره چون اینجوری یه جواب درست و حسابی میگیریم نه حرفای دو پهلو(یکی میاد اونجوری میگه اینیکی میاد میگه اینجوریه خدا آخر عاقبتمونو ختم به خیر بکنه)

آواتار کاربر
mostafa2020
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: تهران

پست توسط mostafa2020 » جمعه 10 اردیبهشت 1389, 11:39 pm

سلام
من حدودا یک ماه پیش یه نامه از طریق سایت ارتباط مردمی احمدی نژاد زدم برای همین موضوع حذف سهمیه ها که دو سه روز پیش یه اییمل برام اومد که گفتن نامه من رو فرستادن برای وزارت علوم که قرار شده جوابش رو بعدا ارسال کنند.
حالا نمیدونم جواب بدن یا نه.
اگه جوابی گرفتم و خبری شد به شما هم خبر میدم.

آواتار کاربر
Era
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط Era » شنبه 11 اردیبهشت 1389, 12:08 am

mostafa2020 نوشته شده:سلام
من حدودا یک ماه پیش یه نامه از طریق سایت ارتباط مردمی احمدی نژاد زدم برای همین موضوع حذف سهمیه ها که دو سه روز پیش یه اییمل برام اومد که گفتن نامه من رو فرستادن برای وزارت علوم که قرار شده جوابش رو بعدا ارسال کنند.
دوست عزیز میشه آدرسشو لطف کنی تا شاید ماهم بتونیم با احمدی نجات cuf: گپی بزنیم :P

آواتار کاربر
mostafa2020
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: تهران

پست توسط mostafa2020 » شنبه 11 اردیبهشت 1389, 3:46 pm

Era نوشته شده:
دوست عزیز میشه آدرسشو لطف کنی تا شاید ماهم بتونیم با احمدی نجات cuf: گپی بزنیم :P
شاید فکر کنید کار بیهوده ای هست و جواب نمیدن. ولی همین که گفتن نامه من رو فرستادن وزارت علوم یعنی یه نفر این نامه رو خونده. امیدوارم که از طرف وزارت علوم هم چواب داده بشه و هم اینکه زودتر مشکل ما فنی های مظلوم حل بشه.
سایت ریاست جمهوری که من از طریق اون نامم رو فرستادم: http://cp.president.ir/fa/
اگه شما هم حسشو داشتین یه نامه بزنین شاید فرجی شد.
به امید دیدار

آواتار کاربر
Era
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط Era » شنبه 11 اردیبهشت 1389, 4:35 pm

mostafa2020 نوشته شده:
Era نوشته شده:
شاید فکر کنید کار بیهوده ای هست و جواب نمیدن. ولی همین که گفتن نامه من رو فرستادن وزارت علوم یعنی یه نفر این نامه رو خونده. امیدوارم که از طرف وزارت علوم هم چواب داده بشه و هم اینکه زودتر مشکل ما فنی های مظلوم حل بشه.
سایت ریاست جمهوری که من از طریق اون نامم رو فرستادم: http://cp.president.ir/fa/
اگه شما هم حسشو داشتین یه نامه بزنین شاید فرجی شد.
به امید دیدار
سلام دوست عزیز مرسی بابت لینک....حتما در اولین فرصت یه نامه برای اعلا حضرت می فرستم به امید انکه فرجی حاصل بشه his: cuf: ktb:

Amir_Mcim

پست توسط Amir_Mcim » سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389, 4:43 pm

با 191 راي موافق صورت گرفت؛ sanj:
تصويب فوريت طرح پذيرش دانشجو در آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي و مراكز تربيت‌معلم

خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس دو فوريت طرح پذيرش دانشجو در آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي، مراكز تربيت‌معلم و دانشگاه شهيد رجايي را تصويب كردند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس نمايندگان مجلس در جلسه علني امروز سه‌شنبه دو فوريت طرح پذيرش دانشجو در آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي، مراكز تربيت‌معلم و دانشگاه شهيد رجايي را بررسي و تصويب كردند.
دو فوريت اين طرح كه به امضاي 98 نفر از نمايندگان رسيده است، با 191راي موافق، 13 راي مخالف و 10 راي ممتنع از مجموع 218 نماينده حاضر به تصويب رسيد.
در صورت تصويب نهايي اين طرح وزارت آموزش و پرورش موظف مي‌شود براي سال تحصيلي 1389 -1390 نسبت به پذيرش دانشجوي روزانه و شبانه از بين داوطلبان آزمون در مقطع كارداني (پيوسته و ناپيوسته) و همچنين كارشناسي ناپيوسته حداقل برابر با ظرفيتي كه در سال 1387-1389 پذيرش شده است، براي آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي، مراكز تربيت‌معلم و دانشگاه شهيد رجايي اقدام كنند.
همچنين در صورت تصويب نهايي اعتباراتي كه براي پذيرش دانشجو در مقاطع كارداني و كارشناسي ناپيوسته در مراكز فوق‌الذكر به وزارت آموزش و پرورش اختصاص يافته است، صرفا جهت دانشجويان و پذيرش دانشجو در مراكز مذكور است و در امر ديگري قابل هزينه كردن نيست. اين اعتبارات صد در صد تخصيص يافته تلقي مي‌شود.
همچنين در صورت تصويب نهايي مجلس پذيرش دانشجو در اين مراكز حداقل 5 سال ديگر ادامه مي‌يابد و هر گونه تغيير پس از بازنگري در ساختار آموزشي كشور و تهيه سند ملي آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي و تصويب آن در مجلس خواهد بود.
در صورت تصويب نهايي نمايندگان تا تصويب سند ملي آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي انتزاع آموزشكده‌هاي فني حرفه‌اي از وزارت آموزش و پرورش و همچنين انتزاع دانشگاه جامع علمي كاربردي از وزارت علوم تحقيقات و فناوري ممنوع است و وزارت آموزش و پرورش مجاز به اخذ شهريه از دانشجويان پذيرفته شده شبانه در مراكز فوق طبق ضوابط وزارت علوم است.
نمايندگان ملت در ضرورت ارائه اين طرح به مجلس اعلام كردند كه وزارت آموزش و پرورش در صورت پذيرش دانشجو در مراكز فوق براي مقاطع كارداني (پيوسته و ناپيوسته و كارشناسي ناپيوسته براي داوطلبان آزاد را به طور ناگهاني به صفر رسانده است و علت آن را عدم وظايف خود در پذيرش اين دانشجويان مي‌داند كه اين عمل موجب شده كه حق دانش‌آموزاني كه در سال تحصيلي 88-89 فارغ‌التحصيل مي‌شوند و سه سال گذشته به اميد ورود به اين مراكز رشته‌هاي فني و حرفه‌اي در دوران دبيرستان انتخاب كنند از بين رفته و از سوي ديگر موجب شده كه بسياري از اوليا كه فرزندان آنها در هنرستان‌ها تحصيل مي‌كنند يا در شرف تعيين رشته براي فرزندان خود هستند دچار سردرگمي بشوند.
اين نمايندگان همچنين خاطرنشان كردند اين امر ضربه شديدي به نيروهاي كارآزموده و تكنسين‌هاي ورزيده مورد نياز جامعه و آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي وارد مي‌كنند.
نمايندگان طراح در ادامه دلايل توجيهي خود اعلام كردند معاونت برنامه‌ريزي و وزارت راهبردي رئيس‌جمهور در برنامه خود به وزارت آموزش و پرورش پيشنهاد حذف تدريجي پذيرش دانشجويان آزاد را براي اين مراكز ظرف مدت 5 سال داده است نه دفعا و يك باره.
اين نمايندگان يادآور شدند: لازم به توضيح است اغلب اين مراكز به خصوص آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي داراي امكانات وسيع و مناسب براي پذيرش دانشجو و آموزش‌هاي عملي و مهارتي به آنها بوده كه با حذف پذيرش دانشجو بلا استفاده خواهد ماند و برنامه‌ريزي هم براي آنها نشده است.
طراحان طرح مذكور خاطرنشان كردند: ‌از سوي ديگر در سال تحصيلي 88-89 قريب به 91 هزار دانشجو براي آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي و 5 هزار دانشجو براي مراكز تربيت‌معلم و دانشگاه شهيد رجايي پذيرفته شده و حذف ظرفيت اين تعداد دانشجو براي مهر ماه 89 از اين مراكز آموزش و پرورش ضربه شديدي به اميد جوانان وارد مي‌كند. ssb:

آواتار کاربر
Era
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط Era » سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389, 6:48 pm

بچه ها به همگی تبریک میگم......... ssb: ssb: ssb: s str: shd: shd: shd: shd: mz: mz: ha: ha: ktb: ktb: sanj: sanj: yes: yes: bil: bil: bil: bil: sb: ssb: ssb: ssb: str: str:
دسته همه دوستانی هم که توی راهپیمایی ها و جلسات مخالفت شرکت کردند درد نکنه....دمه همتون گرم...................................... ssb: ssb: ssb: str: ktb: shd: go: krn: mz: rgs rgs rgs yes: yes: ssb: ssb: ssb:

(البته امیدوارم تو این 2 -3 ماهه آینده آنتیه این قانون تصویب نشیه cuf: )

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389, 6:56 pm

l
آخرین ویرایش توسط Hamid در جمعه 23 مهر 1389, 2:20 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389, 7:58 pm

به سهم خودم به همه دوستان عزیز سراسری 89 صمیمانه تبریک می گم.
تلاش تمامی دوستانی که برای دفاع از حق خودشان زحمت کشیدند قابل تحسین است.
جا دارد همین جا از نمایندگان شریعتی و شمسی پور که به راستی برای هماهنگی تجمعها، طومارنویسی و ... تلاش زیادی کردند سپاسگزاری نمایم.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

الناز
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط الناز » سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389, 8:51 pm

مبارکه بزن دست قشنگه رو ssb: shd: shd: shd: sanj: ssb: str: rgs rgs

آواتار کاربر
masoud.t
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
تماس:

پست توسط masoud.t » سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389, 9:13 pm

بنده هم این موفقیت بزرگ را به همه دوستان تبریک می گویم.
yes:
فراموش نکنیم که این موفقیت ،به سادگی بدست نیامد.9 بار تجمع مقابل مجلس و وزارت علوم و نامه های پی در پی
به مراکز مختلف،دو مرتبه طومار نویسی در دانشکده شمسی پور از طرف اساتید و دانشجویان و
هم چنین در آستانه اخراج قرار گرفتن شرکت کنندگان و نمايندگان دانشجويان بخشي از اين
تلاش ها مي باشد.
در ضمن از روي اين خبر مي توان گفت يک موفقيت ديگر هم بدست آورديم.آن هم سهميه روزانه اين مراکز بود که فک مي کنم 2 سال است
که حذف شده بود که خوشبختانه بازگشت.
به اميد اينکه اين صحبت ها تا 5 سال ديگر پابرجا باشد.
موفق باشيد.
الملك يبقي مع الكفر و لايبقي مع الظلم

گاهی ماهی واسه موندن باید از آب جدا شه...

------------------

قفل شده