بحث در مورد کنکور آزاد 88

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده

سطح سوالات کنکور آزاد 88 را در مقایسه با کنکورهای قبلی آزاد چگونه ارزیابی می کنید؟

دشوار
11
10%
متوسط
50
45%
ساده
51
46%

مجموع رأی ها: 112

sarahh
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: بحث در مورد کنکور آزاد 88

پست توسط sarahh » سه‌شنبه 6 بهمن 1388, 4:01 pm

ببخشید arminjahan اگه عصبانی نشید یک سوال دیگه میپرسم تا خود ایستگاه کرج یا ایستگاه های جلوتر noz: noz:

آواتار کاربر
arminjahan
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط arminjahan » سه‌شنبه 6 بهمن 1388, 4:28 pm

sarahh نوشته شده:ببخشید arminjahan اگه عصبانی نشید یک سوال دیگه میپرسم تا خود ایستگاه کرج یا ایستگاه های جلوتر noz: noz:
ايستگاه فرديس کرج پياده ميشويد و اتوبوس دانشگاه را سوار ميشيد
در مملکتی که فقط دولت حق حرف زدن دارد ، هیچ حرفی را باور نکنید «دکتر شریعتی»

آواتار کاربر
Kolang
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط Kolang » سه‌شنبه 6 بهمن 1388, 4:42 pm

آخرین ابلاغیه سازمان مرکزی به دانشگاه ها در مورد گذراندن دروس جبرانی!

منبع: بُرد دانشگاه آزاد واحد کرج
تاریخ ابلاغیه دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 2/--/88 بود.

دارندگان مدرک کاردانی پیوسته باید 12 واحد جبرانی بگذرانند!
دارندگان مدرک کاردانی ناپیوسته متجانس باید 6 واحد جبرانی بگذرانند!
دارندگان مدرک کاردانی ناپیوسته نامتجانس (سخت افزار، فناوری اطلاعات) باید 9 واحد جبرانی بگذرانند!
دارندگان مدرک کاردانی ناپیوسته نامتجانس (دیگر رشته ها) باید 15 واحد جبرانی بگذرانند!

هشدار: انجام این ابلاغیه الزامی و عواقب رعایت نکردن آن بر عهده ی دانشجو می باشد!

دروسی هم که برای جبرانی گذاشتند بستگی به دانشگاه داره... مثلا دانشگاه کرج دروس ریزپردازنده 1، کامپایلر، نظریه زبان ها ماشین ها، ریاضی 2 و یک درس دیگه که یادم نیست رو گذاشته بود.

DvD
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط DvD » سه‌شنبه 6 بهمن 1388, 5:19 pm

Kolang نوشته شده:آخرین ابلاغیه سازمان مرکزی به دانشگاه ها در مورد گذراندن دروس جبرانی!

منبع: بُرد دانشگاه آزاد واحد کرج
تاریخ ابلاغیه دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 2/--/88 بود.

دارندگان مدرک کاردانی پیوسته باید 12 واحد جبرانی بگذرانند!
دارندگان مدرک کاردانی ناپیوسته متجانس باید 6 واحد جبرانی بگذرانند!
دارندگان مدرک کاردانی ناپیوسته نامتجانس (سخت افزار، فناوری اطلاعات) باید 9 واحد جبرانی بگذرانند!
دارندگان مدرک کاردانی ناپیوسته نامتجانس (دیگر رشته ها) باید 15 واحد جبرانی بگذرانند!

هشدار: انجام این ابلاغیه الزامی و عواقب رعایت نکردن آن بر عهده ی دانشجو می باشد!

دروسی هم که برای جبرانی گذاشتند بستگی به دانشگاه داره... مثلا دانشگاه کرج دروس ریزپردازنده 1، کامپایلر، نظریه زبان ها ماشین ها، ریاضی 2 و یک درس دیگه که یادم نیست رو گذاشته بود.
اینم یه خبر بسیار خوب sanj:
20 واحد شده 12 واحد bil:

farzad1408
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط farzad1408 » سه‌شنبه 6 بهمن 1388, 5:22 pm

يعني علاوه بر 70 واحد بايد 6 واحد ديگر بگذرونيم ؟

آواتار کاربر
Kolang
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط Kolang » سه‌شنبه 6 بهمن 1388, 5:27 pm

farzad1408 نوشته شده:يعني علاوه بر 70 واحد بايد 6 واحد ديگر بگذرونيم ؟
بله دوست عزیز! این ابلاغیه یه جورایی به نفع کاردانی پیوسته ها شد...
در کل کاردانی پیوسته ها باید 82 واحد و کاردانی ناپیوسته ها (متجانس) 76 واحد باید پاس کنن!

amir_oyama
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط amir_oyama » سه‌شنبه 6 بهمن 1388, 7:25 pm

amir_oyama نوشته شده:سلام
خیلی ممنون که بالاخره تحویلمون گرفتید yes:
حالا یه سوال حیاتی دارم
من اصل مدرک کاردانی رو دارم
آیا ازمون میگیرن و دیگه پس نمیدن؟
و اگه میگیرن چکار کنیم که ندیم یعنی چه خالی ببندیم؟
ما رفتیم خدمت تا یه کاری گیرمون بیاد اونوقت مدرک رو دو دستی تحویلشون بدیم
باز هم که مارو تحویل نگرفتید؟ nar:
حالا بعلاوه سوال بالا یکی دیگه میپرسم:
تخفیف دو دانشجوی برادر چند درصده؟

azad88
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط azad88 » چهارشنبه 7 بهمن 1388, 1:50 am

آقا رسول این چه وضعشه این دمه آخری به جایه اینکه همه با خاطره خوب از هم

جدا بشن ببین چه جوری همه رو ریختی به هم متاسفانه شما تو این تاپیک چند بار باعث دعوا شدی

حالا بزار منم جوابت رو بدم اتفاقا منم مثل شما پیش دانشگاهی خوندم حتی کنکورهم دادم اون زمان

و دقیقا مثل شما دیپلم دوم گرفتم و وقتی این رایانه کارها رو پاس میکردم آنچنان به خودم مغرور بودم که هر چی کارودانشی از بغلم رد میشد ریز میدیدم تا اینکه برایه کنکوره کاردانی رفتم کلاس کنکورو بغل همین کارودانشو هنرستانیا نشستم و اون موقع دیدم که درسته من تو درسایی مثل شیمی و فیزیک و عمومی از اونا بهترم که تازه اونم به خاطره اینکه این درسا برایه اونا درسه مهمی نیست و اونا یه شیمی خوندن من چهار تا اونا یه فیزیک خوندن من چهار تا اما تو دروس تخصصی هیچ حرفی برای گفتن ندارم و همون جا بود که نظرم راجع به هنرستان و کارو دانشیا عوض شد و مخصوصا هنرستانیا که واقعا بچه هایه با سوادی توشون بود در ضمن شما دامپزشکی هم صد در صد کاردانی قبول شدی که خودتم خوب میدونی اگه کاردانیه دامپزشکی میخوندی حتی دیگه نمیتونستی ادامه تحصیل بدی چون کاردانیه دامپزشکی دیگه کارشناسی ناپیوسته نداره و آخرش میشدی ور دسته دکتره دامپزشک گوسفندارو نگه میداشتی تا دکتر واکسنشونو بزنه اگه شما دکترایه دامپزشکی قبول میشدی با کله میرفتی پس لطف کن از اطلاع نداشتنه دیگران استفاده نکن تازه تو همون نظریم که ریاضی فیزیکم نبودی انقدر گنده .... میکنی تو همون دبیرستانم ریاضی فیزیکا علوم تجربیارو آدم حساب نمیکنن زور زدی یه زیسته پیش دانشگاهی پاس کردیو یه ریاضی عمومی که یک هزارمه ریاضی عمومیه کاردانی نیست اونوقت همچین حرف میزنی هر کی ندونه فکر میکنه چه ظلمی بهت شده و به جایه اینکه شریف باشی حقتو خوردن و انداختنت بینه یه مشت آدم خوره قبیله نشین در ضمن تو همین کنکورم که محلات قبول شدی حتی ترازه عمومیاتم به یه دیپلمه نظری نمیخوره بعدش میای میگی صفر کیلومتر رفتم سره جلسه !!! برادره من فکر میکنی این درصدایی که زدی برایه صفر کیلومتر بودن خبلی شاهکاره نهایتشم خوب ما هم همینو میگیم دیگه دقیقا تو هم مثله بقیه ای صفر کیلومتر ه صفر کیلومتر ger: ما که ادعایی نداریم قبولم داریم که اگه وضعیته علمیمون خوب بود الان حداقل باید تو یکی از دانشگاه هایه معتبره دولتی بودیم شمایی که ادعات ... دنیارو .... کرده . در آخرم باید بگم اگه ظلمی شده دقیقا به کاردانی پیوسته شده که باید به جایه 140 واحده معمول 88 + 82 واحد ( تازه اگه 90 واحد نباشه ) آخرشم به جایه مدرکه مهندسی یه عنوانه من در آوردیه مهندسی تکنولوزی بهش بدن پس لطف کن از این به بعد به جایه اینکه بقیه رو بکوبونی تا کوتاهیه خودت رو نبینی رشد کن

آواتار کاربر
Moh3nSmith

پست توسط Moh3nSmith » چهارشنبه 7 بهمن 1388, 2:05 am

arminjahan نوشته شده:
sarahh نوشته شده:ببخشید arminjahan اگه عصبانی نشید یک سوال دیگه میپرسم تا خود ایستگاه کرج یا ایستگاه های جلوتر noz: noz:
ايستگاه فرديس کرج پياده ميشويد و اتوبوس دانشگاه را سوار ميشيد
ون هم داره فک کنم ha:

bossrasoul
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط bossrasoul » چهارشنبه 7 بهمن 1388, 2:11 am

azad88 نوشته شده:آقا رسول این چه وضعشه این دمه آخری به جایه اینکه همه با خاطره خوب از هم

جدا بشن ببین چه جوری همه رو ریختی به هم متاسفانه شما تو این تاپیک چند بار باعث دعوا شدی

حالا بزار منم جوابت رو بدم اتفاقا منم مثل شما پیش دانشگاهی خوندم حتی کنکورهم دادم اون زمان

و دقیقا مثل شما دیپلم دوم گرفتم و وقتی این رایانه کارها رو پاس میکردم آنچنان به خودم مغرور بودم که هر چی کارودانشی از بغلم رد میشد ریز میدیدم تا اینکه برایه کنکوره کاردانی رفتم کلاس کنکورو بغل همین کارودانشو هنرستانیا نشستم و اون موقع دیدم که درسته من تو درسایی مثل شیمی و فیزیک و عمومی از اونا بهترم که تازه اونم به خاطره اینکه این درسا برایه اونا درسه مهمی نیست و اونا یه شیمی خوندن من چهار تا اونا یه فیزیک خوندن من چهار تا اما تو دروس تخصصی هیچ حرفی برای گفتن ندارم و همون جا بود که نظرم راجع به هنرستان و کارو دانشیا عوض شد و مخصوصا هنرستانیا که واقعا بچه هایه با سوادی توشون بود در ضمن شما دامپزشکی هم صد در صد کاردانی قبول شدی که خودتم خوب میدونی اگه کاردانیه دامپزشکی میخوندی حتی دیگه نمیتونستی ادامه تحصیل بدی چون کاردانیه دامپزشکی دیگه کارشناسی ناپیوسته نداره و آخرش میشدی ور دسته دکتره دامپزشک گوسفندارو نگه میداشتی تا دکتر واکسنشونو بزنه اگه شما دکترایه دامپزشکی قبول میشدی با کله میرفتی پس لطف کن از اطلاع نداشتنه دیگران استفاده نکن تازه تو همون نظریم که ریاضی فیزیکم نبودی انقدر گنده گوزی میکنی تو همون دبیرستانم ریاضی فیزیکا علوم تجربیارو آدم حساب نمیکنن زور زدی یه زیسته پیش دانشگاهی پاس کردیو یه ریاضی عمومی که یک هزارمه ریاضی عمومیه کاردانی نیست اونوقت همچین حرف میزنی هر کی ندونه فکر میکنه چه ظلمی بهت شده و به جایه اینکه شریف باشی حقتو خوردن و انداختنت بینه یه مشت آدم خوره قبیله نشین در ضمن تو همین کنکورم که محلات قبول شدی حتی ترازه عمومیاتم به یه دیپلمه نظری نمیخوره بعدش میای میگی صفر کیلومتر رفتم سره جلسه !!! برادره من فکر میکنی این درصدایی که زدی برایه صفر کیلومتر بودن خبلی شاهکاره نهایتشم خوب ما هم همینو میگیم دیگه دقیقا تو هم مثله بقیه ای صفر کیلومتر ه صفر کیلومتر ger: ما که ادعایی نداریم قبولم داریم که اگه وضعیته علمیمون خوب بود الان حداقل باید تو یکی از دانشگاه هایه معتبره دولتی بودیم شمایی که ادعات ... دنیارو .... کرده . در آخرم باید بگم اگه ظلمی شده دقیقا به کاردانی پیوسته شده که باید به جایه 140 واحده معمول 88 + 82 واحد ( تازه اگه 90 واحد نباشه ) آخرشم به جایه مدرکه مهندسی یه عنوانه من در آوردیه مهندسی تکنولوزی بهش بدن پس لطف کن از این به بعد به جایه اینکه بقیه رو بکوبونی تا کوتاهیه خودت رو نبینی رشد کن
من مثل شما كنكور هنرستان ندادم
من كنكور رياضي فيزيك دادم
پس كسي حق نداره به من بگه واحد جبراني بايد پاس كني
در ضمن من از 9 سال پيش با كامپيوتر كار كردم
پس طوري نبودم كه بچه هاي هنرستان بخوان كنار من پادشاهي كنن
شما احتمالا خيلي ضعيف بودي كه بچه هاي هنرستان كنارت غول بودن
الان پسر عمه من كارداني پيوسته كامپيوتره، هنرستاني بوده
من خودم همه چيو يادش دادم
شما اگه قوي بودي با همون پيش دانشگاهي كه خونده بودي كامپيوتر قبول ميشدي نه اينكه بري از طريق كاردانش كامپيوتر قبول بشي :mrgreen:
arminjahan نوشته شده: منم رياضي بودم
االبته همه چيز مطلق نيست توي بچه هاي فني هم افراد باهوش و قوي وجود داره!
همينطور تو بچه هاي رياضي هم داريم که دنبال درس نيستند!
اين هم اصلا ربطي نداره به اين که بچه هاي رياضي چرا اومدند کارداني خوندند
من خودم الان معدلم 17.30 بوده اما اصلا حوصله خواندن کنکور را نداشتم و 2 هفته کلا خوندم قبول شدم اونم از سر زور سربازي بود
و زماني هم که پيش دانشگاهيم تموم شد تو اوج بحران کنکور بود که هيچ کس قبول نميشد و مجبور بوديم که کارداني بريم
شما هنرستانيها کنکور رياضي نداديد مي گيد لنگش کن
بله دقيقا
حالا حساب كن مني كه علوم تجربي بودم چطور ميتونستم توي اون رقابت سنگين كارشناسي پيوسته قبول بشم
اينا خودشون يه كنكور نمايشي دادن قبول شدن
چرا ميگم نمايشي؟
چون كنكور كارداني پيوسته دانشگاه آزاد واقعا نمايشيه
حدود 2 سال هم كه به صورت شرط معدل بود
هم دانشگاه علمي كاربردي كاردانيش شرط معدل بود هم كارداني پيوسته دانشگاه آزاد
پودماني دانشگاه علمي كاربردي هم همين الان كنكور نداره
اين كنكوري هم كه الان گذاشتن فقط واسه خاطر اون بخشنامه نظام وظيفه بود
كه نظام وظيفه بخشنامه داد هر دانشگاهي كه كنكور نداره من به دانشجواش معافيت تحصيلي نميدم
كه دانشگاه آزاد هم واسه هنرستاني ها و كاردانشي ها يه كنكور سوري گذاشت
اصلا واحد سما كنكور نميخواد
بعضي از شهرستانها همين طوري واسه واحد سما ثبت نام ميكنن، مثل هنرستان و مدرسه
به قولي يكي از بچه ها هر كي شناسنامه عكسدار داشته باشه كارداني پيوسته قبولش ميكنن
حالا كارداني پيوسته دانشگاه دولتي باز خيلي ارزشش بيشتره
بعد حالا مني كه 12 سال درس خوندم يه نفر بدون كنكور كه از پودماني علمي كاربردي اومده بشينه كنار دسته من
بعدش اون 12 واحد جبراني پاس كنه منم 6 واحد؟!
اين همش توهمه!
همه جا روي همه سايتها نوشته كارداني ناپيوسته ها واحد جبراني ندارن
ولي هنرستاني ها، كاردانشي ها و علمي كاربرديها بايد 20 واحد جبراني پاس كنن
هيچ دقت كرديد كه چرا به هنرستاني هايي كه ميخوان فوق ديپلم بگيرن ميگن "پيوسته" ؟
چون زماني كه سال سوم رو تموم ميكنن بدون هيچ مشكلي ميتونن به صورت پيوسته از هنرستان به آموزشكده فني يا واحد سما لينك بشن
ولي رشته هاي نظري ناپيوسته هستن
چون سد كنكور باعث ميشه نتونن به صورت پيوسته از سال چهارم دبيرستان به دانشگاه لينك بشن
به همين خاطر پيوسته نيستن
و اين حكايت از فورماليته بودن كنكور هنرستاني ها داره
تازه به نظر من اين لطف بزرگيه در حقشون
نبايد هيچ اعتراضي هم داشته باشن
چون ما پيش دانشگاهي رو توي دو ترم خونديم، يعني 9 ماه، ولي يه ترم جبراني واسه كارداني پيوسته ها ميشه 4 ماه...

azad88
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط azad88 » چهارشنبه 7 بهمن 1388, 2:37 am

bossrasoul نوشته شده:
azad88 نوشته شده:آقا رسول این چه وضعشه این دمه آخری به جایه اینکه همه با خاطره خوب از هم

و دقیقا مثل شما دیپلم دوم گرفتم و وقتی این رایانه کارها رو پاس میکردم آنچنان به خودم مغرور بودم که هر چی کارودانشی از بغلم رد میشد ریز میدیدم تا اینکه برایه کنکوره کاردانی رفتم کلاس کنکورو بغل همین کارودانشو هنرستانیا نشستم و اون موقع دیدم که درسته من تو درسایی مثل شیمی و فیزیک و عمومی از اونا بهترم که تازه اونم به خاطره اینکه این درسا برایه اونا درسه مهمی نیست و اونا یه شیمی خوندن من چهار تا اونا یه فیزیک خوندن من چهار تا اما تو دروس تخصصی هیچ حرفی برای گفتن ندارم و همون جا بود که نظرم راجع به هنرستان و کارو دانشیا عوض شد و مخصوصا هنرستانیا که واقعا بچه هایه با سوادی توشون بود در ضمن شما دامپزشکی هم صد در صد کاردانی قبول شدی که خودتم خوب میدونی اگه کاردانیه دامپزشکی میخوندی حتی دیگه نمیتونستی ادامه تحصیل بدی چون کاردانیه دامپزشکی دیگه کارشناسی ناپیوسته نداره و آخرش میشدی ور دسته دکتره دامپزشک گوسفندارو نگه میداشتی تا دکتر واکسنشونو بزنه اگه شما دکترایه دامپزشکی قبول میشدی با کله میرفتی پس لطف کن از اطلاع نداشتنه دیگران استفاده نکن تازه تو همون نظریم که ریاضی فیزیکم نبودی انقدر گنده گوزی میکنی تو همون دبیرستانم ریاضی فیزیکا علوم تجربیارو آدم حساب نمیکنن زور زدی یه زیسته پیش دانشگاهی پاس کردیو یه ریاضی عمومی که یک هزارمه ریاضی عمومیه کاردانی نیست اونوقت همچین حرف میزنی هر کی ندونه فکر میکنه چه ظلمی بهت شده و به جایه اینکه شریف باشی حقتو خوردن و انداختنت بینه یه مشت آدم خوره قبیله نشین در ضمن تو همین کنکورم که محلات قبول شدی حتی ترازه عمومیاتم به یه دیپلمه نظری نمیخوره بعدش میای میگی صفر کیلومتر رفتم سره جلسه !!! برادره من فکر میکنی این درصدایی که زدی برایه صفر کیلومتر بودن خبلی شاهکاره نهایتشم خوب ما هم همینو میگیم دیگه دقیقا تو هم مثله بقیه ای صفر کیلومتر ه صفر کیلومتر ger: ما که ادعایی نداریم قبولم داریم که اگه وضعیته علمیمون خوب بود الان حداقل باید تو یکی از دانشگاه هایه معتبره دولتی بودیم شمایی که ادعات ... دنیارو .... کرده . در آخرم باید بگم اگه ظلمی شده دقیقا به کاردانی پیوسته شده که باید به جایه 140 واحده معمول 88 + 82 واحد ( تازه اگه 90 واحد نباشه ) آخرشم به جایه مدرکه مهندسی یه عنوانه من در آوردیه مهندسی تکنولوزی بهش بدن پس لطف کن از این به بعد به جایه اینکه بقیه رو بکوبونی تا کوتاهیه خودت رو نبینی رشد کن
من مثل شما كنكور هنرستان ندادم
من كنكور رياضي فيزيك دادم
پس كسي حق نداره به من بگه واحد جبراني بايد پاس كني
در ضمن من از 9 سال پيش با كامپيوتر كار كردم
پس طوري نبودم كه بچه هاي هنرستان بخوان كنار من پادشاهي كنن
شما احتمالا خيلي ضعيف بودي كه بچه هاي هنرستان كنارت غول بودن
الان پسر عمه من كارداني پيوسته كامپيوتره، هنرستاني بوده
من خودم همه چيو يادش دادم
شما اگه قوي بودي با همون پيش دانشگاهي كه خونده بودي كامپيوتر قبول ميشدي نه اينكه بري از طريق كاردانش كامپيوتر قبول بشي :mrgreen:
arminjahan نوشته شده: منم رياضي بودم
االبته همه چيز مطلق نيست توي بچه هاي فني هم افراد باهوش و قوي وجود داره!
همينطور تو بچه هاي رياضي هم داريم که دنبال درس نيستند!
اين هم اصلا ربطي نداره به اين که بچه هاي رياضي چرا اومدند کارداني خوندند
من خودم الان معدلم 17.30 بوده اما اصلا حوصله خواندن کنکور را نداشتم و 2 هفته کلا خوندم قبول شدم اونم از سر زور سربازي بود
و زماني هم که پيش دانشگاهيم تموم شد تو اوج بحران کنکور بود که هيچ کس قبول نميشد و مجبور بوديم که کارداني بريم
شما هنرستانيها کنکور رياضي نداديد مي گيد لنگش کن
بله دقيقا
حالا حساب كن مني كه علوم تجربي بودم چطور ميتونستم توي اون رقابت سنگين كارشناسي پيوسته قبول بشم
اينا خودشون يه كنكور نمايشي دادن قبول شدن
چرا ميگم نمايشي؟
چون كنكور كارداني پيوسته دانشگاه آزاد واقعا نمايشيه
حدود 2 سال هم كه به صورت شرط معدل بود
هم دانشگاه علمي كاربردي كاردانيش شرط معدل بود هم كارداني پيوسته دانشگاه آزاد
پودماني دانشگاه علمي كاربردي هم همين الان كنكور نداره
اين كنكوري هم كه الان گذاشتن فقط واسه خاطر اون بخشنامه نظام وظيفه بود
كه نظام وظيفه بخشنامه داد هر دانشگاهي كه كنكور نداره من به دانشجواش معافيت تحصيلي نميدم
كه دانشگاه آزاد هم واسه هنرستاني ها و كاردانشي ها يه كنكور سوري گذاشت
اصلا واحد سما كنكور نميخواد
بعضي از شهرستانها همين طوري واسه واحد سما ثبت نام ميكنن، مثل هنرستان و مدرسه
به قولي يكي از بچه ها هر كي شناسنامه عكسدار داشته باشه كارداني پيوسته قبولش ميكنن
حالا كارداني پيوسته دانشگاه دولتي باز خيلي ارزشش بيشتره
بعد حالا مني كه 12 سال درس خوندم يه نفر بدون كنكور كه از پودماني علمي كاربردي اومده بشينه كنار دسته من
بعدش اون 12 واحد جبراني پاس كنه منم 6 واحد؟!
اين همش توهمه!
همه جا روي همه سايتها نوشته كارداني ناپيوسته ها واحد جبراني ندارن
ولي هنرستاني ها، كاردانشي ها و علمي كاربرديها بايد 20 واحد جبراني پاس كنن
هيچ دقت كرديد كه چرا به هنرستاني هايي كه ميخوان فوق ديپلم بگيرن ميگن "پيوسته" ؟
چون زماني كه سال سوم رو تموم ميكنن بدون هيچ مشكلي ميتونن به صورت پيوسته از هنرستان به آموزشكده فني يا واحد سما لينك بشن
ولي رشته هاي نظري ناپيوسته هستن
چون سد كنكور باعث ميشه نتونن به صورت پيوسته از سال چهارم دبيرستان به دانشگاه لينك بشن
به همين خاطر پيوسته نيستن
و اين حكايت از فورماليته بودن كنكور هنرستاني ها داره
تازه به نظر من اين لطف بزرگيه در حقشون
نبايد هيچ اعتراضي هم داشته باشن
چون ما پيش دانشگاهي رو توي دو ترم خونديم، يعني 9 ماه، ولي يه ترم جبراني واسه كارداني پيوسته ها ميشه 4 ماه...
شما کارت درسته شما بیل گیتسی داداش اصلا چرا وقته با ارزشتو صبح تا شب تو این فروم هدر میدی کد ایران به کد نویسی مثله تو نیاز داره انگشتتو خسته نکن برایه اینکه تعداد پستات بالا بره 2 تا ستاره بگیری راستی دقت کردی چند بار از کلمه با کلاسه لینک شدن استفاده کردی من دیگه

هیچ حرفی ندارم فقط یه مقاله روانشناسی برات میزارم قبل از خواب بخون تا ببینی مشکلت کجاست

«انسان از ابتدای تولد دو ویژگی جالب دارد. یکی ویژگی خود بزرگ‌بینی، مورد تحسین واقع شدن و آرمانی بودن است و ویژگی دیگر اطرافیان و دیگران را مورد تحسین قرار دادن و آنها را بزرگ دانستن است. وقتی که احساس اولی رشد کند، فرد به جایگاه رهبری، اقتدار و فرماندهی می‌رسد و اگر وجه دوم رشد پیدا کند فرد به شخصی پیرو و فرمانبر تبدیل می‌شود.»...

دکتر احمدعلی نوربالا، روانپزشک از این مقدمه استفاده می‌کند تا به این سوال ما جواب بدهد که: «چرا ما آدم‌ها گاهی خودمان نیستیم؟ چرا عادت کرده‌ایم هرازگاهی نقاب به صورت بزنیم و خودمان را جور دیگری نشان بدهیم؟» دکتر نوربالا در ادامه می‌گوید:

وقتی که ما فرزندمان را پس از انجام کارهای خوب مورد تشویق قرار می‌دهیم، احساس ارزشمندی در او به وجود می‌آید و خود را برتر از همه می‌بیند. او به مروز زمان متوجه می‌شود که بدون پدر و مادرش لحظه‌ای قادر به زندگی نیست زیرا آنها هستند که نیازهایش را برطرف می‌کنند. اما به مرور متوجه می‌شود که برخی از کارهایش مورد تقبیح است و پدر و مادرش هم دانای کل نیستند و نمی‌توانند به تمام نیازهای او پاسخ گویند و قدرت آنها نیز بی‌پایان نیست. به چنین وضعیتی ناکامی بهینه می‌گوییم زیرا اگر چه شکست محسوب می‌شود ولی فرد به دنبال این شکست درصدد رفع نواقصش برمی‌آید و خود را با واقعیت تطبیق می‌دهد که این مساله زمینه‌ساز موفقیت می‌شود. به شناخت فرد از خود در این حالت، خود‌پنداره می‌گوییم که با توجه به شناخت فرد از توانمندی‌ها و ویژگی‌های مثبت و منفی‌اش شکل می‌گیرد. اگر این خود واقعی با آن خودی که دیگران از آن انتظار دارند، یکسان باشد، آن وقت فرد از یک عزت نفس مناسب برخوردار می‌شود. اما اگر خود ایده‌آل و خود واقعی یکسان نباشند آن وقت فرد برای رسیدن به خود ایده‌آل مجبور به زدن نقاب‌های مختلف می‌شود.

حالا برای اینکه این خود ایده‌ال و خود واقعی در تطابق با یکدیگر باشند و به صورت متوازن رشد کنند، چه کاری باید انجام بدهیم؟

همان‌طور که در آموزه‌های دینی ما تاکید شده است تا هفت سالگی بهتر است خانواده‌ها خواسته‌های فرزندان خود را تامین کنند و بعد از آن سعی کنند او را به صورت مستقل بار بیاورند.

در چه صورتی این ناکامی بهینه، به صورت منفی عمل می‌کند؟

اگر احساس خودبزرگ‌بینی به درستی تقویت نشود و فرد آن گونه که هست مورد توجه و تحسین دیگران قرار نگیرد این عقده در فرد که دوست دارد دایما مورد تمجید قرار گیرد رشد می‌کند و این عقده اگر ادامه پیدا کند باعث افسردگی می‌شود و اگر احساس اینکه فردی که به او تکیه کرده‌ایم، از شأن مناسبی برخوردار نیست در فرد رشد کند آن‌وقت احساس اضطراب به وجود می‌آید. بلندپروازی‌ها و آرزوهای ما از احساس خود بزرگ‌بینی‌ ناشی می‌شود و اگر احساس دیگران را تحسین کردن نیز به خوبی ساماندهی شود، آن وقت ما به این نتیجه می‌رسیم که ما خوب هستیم و دیگران نیز خوب هستند که نشان‌دهنده یک شخصیت مناسب است اما اگر به این شکل نباشد ناکامی آسیب‌زا به وجود می‌آید و عقده حقارت شکل می‌گیرد. امام صادق(ع) می‌گوید: «هیچ آدمی نیست که ظلم و جور کند مگر آنکه در درون خود احساس ذلت و حقارت کند.» انسان‌های سالم انسان‌هایی هستند که با توجه به شایستگی‌ها و توانمندی‌های خود و واقعیت‌های جامعه خود را ارزیابی می‌کنند و از کمک دیگران استفاده می‌کنند و به دیگران نیز کمک می‌کنند. همه ما به هم نیاز داریم. اگر فرد به جایگاهی برسد که احساس کند از دیگران بی‌نیاز است سرآغاز سقوط و اضمحلال است.

اینکه ما می‌خواهیم خود را بیشتر از آن چیزی که هستیم، نشان دهیم ناشی از کدام احساس است؟

این موضوع نشان می‌دهد که فرد به ظرفیت و شایستگی‌های خود قانع نیست. مثلا خود را به‌عنوان یک فرد ثروتمند یا تحصیل‌کرده‌ای مثلا با عناوین دکتر یا مهندس معرفی می‌کند زیرا احساس خود بزرگ‌انگاری‌اش به درستی شکل نگرفته است و سعی می‌کند به این طریق کمبودش را بپوشاند. وقتی که ما به جای انسانیت آدم‌ها، ثروت و قدرت و مدرک آنها را ببینیم، آن‌وقت، افرادی که این ویژگی‌ها را ندارند سعی می‌کنند به چهره خود نقاب بزنند و مثلا اگر ثروت ندارند با سیلی صورت خود را سرخ کنند. آموزه‌های دینی ما می‌گویند که با کرامت‌ترین انسان آنهایی هستند که تقوا دارند. اگر چنین دیدی حاکم شود که همه دارای حرمت هستند و جامعه به همه افرادی که در آن زندگی می‌کنند، نیاز دارد آن وقت لازم نیست که ما دایما به صورت خود نقاب بزنیم. این نقاب‌ها ما را از خودمان دور می‌کند. این مساله باعث مشکلات روانی مانند استرس، تنش و اضطراب می‌شود چون ما نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم و دایما می‌ترسیم که کاری به ما بسپارند که نتوانیم انجام دهیم. این تنش مداوم باعث اختلالات اضطرابی و افسردگی می‌شود.

اگر تعداد افرادی که در جامعه حس خودبزرگ‌انگاری دارند زیاد شود آن‌وقت در جامعه چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

آن‌وقت جامعه دچار یک نوع خودشیفتگی می‌شود که سرنوشت چنین جامعه‌ای مرگ است زیرا داستان خودشیفتگی شبیه آن فردی است که عکس خود را در برکه دید و عاشق خود شد و وقتی به درون برکه پرید، غرق شد. من همین جا هشدار می‌دهم که مبادا ما در جهت‌گیری‌هایمان گر چه با نیت خوب، باشد خود را برتر از همه بدانیم و فکر بکنیم که به سرمنزل مقصود رسیده‌ایم زیرا آن‌وقت دایما در جا می‌زنیم و از پیشرفت بازمی‌مانیم و یادمان باشد افراد جامعه باید در تعامل با هم باشند و به یکدیگر احترام بگذارند. در این صورت است که یک جامعه سعادتمند می‌شود. این امری است که دین ما هم به آن تاکید دارد زیرا برتری افراد فقط در میزان تقوای ‌آنها است.

bossrasoul
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط bossrasoul » چهارشنبه 7 بهمن 1388, 3:01 am

خوندم مقاله ای رو که گذاشتی
اصلا بحث من یا دیگران نیست
رشته ها اینطوری طبقه بندی میشن:
ریاضی فیزیک
علوم تجربی
علوم انسانی
هنرستان
کاردانش

حالا شما برو از اساتید دانشگاه بپرس ببینیم چند درصدشون هنرستانی بودن
اکثر اساتید دانشگاه ریاضی فیزیک بودن
حالا دیگه کار نداریم پیوسته بودن یا ناپیوسته
دولتی خوندن یا آزاد یا اینکه خارج از کشور درس خوندن

شما برید این سوالو از استاداتون بپرسین
بگید شما تو دبیرستان درس خوندین یا هنرستان؟!
به طور قطع پاسخ دبیرستان خواهد بود

این دیگه جر و بحث نداره
ما پیش خوندیم، پس دیگه نیازی نیست جبرانی پاس کنیم
هنرستانی های عزیز هم در عوضش باید یه ترم 20 واحدی دروس جبرانی پاس کنن و حدود 800 هزار تومن ناقابل بپردازن و به جای 4 ترمه 5 ترمه فارغ التحصیل بشن، تازه اگه از واحد نیوفتن، که اگه از واحد بیوفتن 6 ترمه هم میشن

والسلام نامه تمام...

hamid_khakzad
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط hamid_khakzad » چهارشنبه 7 بهمن 1388, 8:57 am

جناب رسول خان
شما گه واقعا برنامه نویس با تجربه و با استعدادی بودی الان حداقل تو یه شرکت نرم افزاری مشغول به کار بودی و از صبح که بیدار می شدی تا شب وقت خودت را با الافی تو این فروم ضایع نمی کردی

در ضمن اون پسر خاله ای که گفتی داری را با بقیه مقایسه نکن چون احتمالا ایشون خیلی کند ذهن بودن که شما رفتی بهش کامپیوتر یاد دادی

آواتار کاربر
arminjahan
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط arminjahan » چهارشنبه 7 بهمن 1388, 9:31 am

آقاي رسول شما اين رو در نظر بگير که اکثر بچه هاي اين سايت بچه هاي درس خواني هستند و وقتي شما اين گونه بحث ها رو مي کني بهشون بر مي خوره حالا چه فني چه رياضي
بحث اينه که بچه هاي اين سايت اکثرا ممتاز هستند همين طور که هر ساله بهترين قبولي ها ماله اين سايت بوده
به نظرمن از نظر سطح سواد بچه هاي اين سايت, اختلاف چنداني با هم ندارند
دانشجو هاي درجه يک چه فني چه رياضي اينجا هستند پس اين بحث مال اينجا نيست
بچه ها ديگه لطفا بحث رو ادامه نديد بگذاريد تاپيک روال کار خودشو داشته باشه
در مملکتی که فقط دولت حق حرف زدن دارد ، هیچ حرفی را باور نکنید «دکتر شریعتی»

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » چهارشنبه 7 بهمن 1388, 10:46 am

شرکت های برنامه نویسی ملاکشون سواده و کاری ندارن کاردانی پیوسته هستی یا نا پیوسته.
خوده من چون کارم خوب بود رفتم مصاحبه دادم و مشغول به کار شدم اونجا هم کسی ازم نپرسید کاردانی پیوسته بودم یا نا پیوسته،ولی خوب شرکت های بزرگ و معتبر برنامه نویسی بغیر از سواد مدرک هم میخان اونم بخاطره اینکه رتبه شرکتشون پایین نیاد ولی اولین ملاک سواده.
دوستان خوبم من الان 3 ساله دارم کار میکنم،واقعا اگر میخاین پاتون توی این شرکتها باز بشه بیشتر تلاش کنید سوادتون رو ببرید بالا تا اینکه بیاین بگین من ریاضیم،من تجربیم و تو که کاردانشی هیچی نمیفهمی یا بالعکس.
وقتی خواستین مصاحبه بدین هیچ کدوم از این حرف ها به کارتون نمیاد و فقط سواد بدردتون میخوره. bil:

قفل شده