بحث در مورد کنکور آزاد 88

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده

سطح سوالات کنکور آزاد 88 را در مقایسه با کنکورهای قبلی آزاد چگونه ارزیابی می کنید؟

دشوار
11
10%
متوسط
50
45%
ساده
51
46%

مجموع رأی ها: 112

ababab

Re: بحث در مورد کنکور آزاد 88

پست توسط ababab » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 1:24 pm

bossrasoul نوشته شده:
ababab نوشته شده:سلام دوستان.من کاردانی کشاورزیم الانم کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر قبول شدم amuz: کسی میدونه من باید چند واحد بگذرونم؟ چندواحد جبرانی ؟ ger:
چيزي كه مشخصه رشته شما نامتجانسه
تا اونجايي كه شنيدم رشته هاي رياضي و برق ميتونن با مدرك كامپيوتر ادامه بدن
به هر حال تو قانون اومده واسه كساني كه كارداني ناپيوسته غير مرتبط دارن 12 واحد جبراني در نظر گرفته ميشه
كساني هم كه ديپلم فني يا كاردانش دارن، فقط در رشته خودشون ميتونن ادامه بدن
مثلا كسي كه كارداني پيوسته برق داره(هنرستاني) نميتونه كامپيوترو واسه كارشناسي ادامه بده
ولي كسي كه كارداني ناپيوسته برق داره(رياضي فيزيك) ميتونه كامپيوترو ادامه بده

من خودم ديپلم رياضي فيزيك نيستم، ديپلم علوم تجربي دارم
ترم اول دامپزشكي بودم كه انصراف دادم و سال بعدش كنكور رياضي فيزيك شركت كردم و كارداني نرم افزار قبول شدم
در واقع من پيش دانشگاهي علوم تجربي دارم، با يه سري دروس غير مرتبط با كامپيوتر
از جمله زيست شناسي، زمين شناسي، شيمي و...
ولي با اين حال چون من پيش دانشگاهي خوندم، فقط 70 واحد پاس ميكنم
حتي بعضيام هستن كه با مدرك پيش دانشگاهي علوم انساني ، كنكور كامپيوتر دادن

ديگه به هر حال قانون اينطوري تصويب شده كه كساني كه پيش دانشگاهي ندارن، بايد 20 واحد از دروس تكراري دوره كارداني رو مجددا بخونن!!!

دوست عزیز من کاردانیم ناپیوسته یوده پس مشکلی از این بابت ندارم حالا لطفا میگید من چند واحد باید بگذرونم lat:

Mahya

پست توسط Mahya » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 1:37 pm

bossrasoul نوشته شده:
Mahya نوشته شده:سلام
من انتخاب چهارم یعنی انتخاب دانشگاه قبول شدم واحد تربت جام khk:
ولی این واحد مهندسی نرم افزار نداره!!!!!!!!!!!!! ger:
حالا باید چیکار کنم؟ اصلا یعنی چی؟!!!! nar:
یکی منو راهنمایی کنه!
اين واحد و چنتا واحد ديگه تو دفترچه نبودن، و تازه اضافه شدن
از اين دست موارد پارسال هم اتفاق افتاد
مخصوصا توي تكميل ظرفيت امسال
نگران نباش، مهندسي داره bil:

ممنون از راهنمایی تون bossrasoul
فکر نکنم دانشگاه جالبی باشه!

آواتار کاربر
Kolang
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط Kolang » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 1:41 pm

بچه ها یه سوال برام پیش اومد!

ما که کاردانی ناپیوسته بودیم باید 70 واحد بگذرونیم! کاردانی پیوسته ها هم که 20 واحد جبرانی شامل دروسی چون سیستم عامل و ساختمان و ... هم باید پاس کنن! پس تکلیف دروسی مثل کامپایلر، ریز پردازنده، نظریه زبان ها ماشین ها و محاسبات عددی که از دروس مهم برای شرکت در ارشد هستند چی میشه؟ دروسی که ذکر کردم در اون چارت های 70 واحدی نیست!!!

bossrasoul
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط bossrasoul » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 1:47 pm

Mahya نوشته شده:ممنون از راهنمایی تون bossrasoul
محيا خانم، شهر تربت جام جزء استان خراسان رضويه
عموما دانشگاه هاي خراسان هم بد نيستن
اين سايتشه:
http://www.iautj.ac.ir
خودت ميتوني با دقت بررسيش كني
موفق باشي

Kolang نوشته شده:بچه ها یه سوال برام پیش اومد!

ما که کاردانی ناپیوسته بودیم باید 70 واحد بگذرونیم! کاردانی پیوسته ها هم که 20 واحد جبرانی شامل دروسی چون سیستم عامل و ساختمان و ... هم باید پاس کنن! پس تکلیف دروسی مثل کامپایلر، ریز پردازنده، نظریه زبان ها ماشین ها و محاسبات عددی که از دروس مهم برای شرکت در ارشد هستند چی میشه؟ دروسی که ذکر کردم در اون چارت های 70 واحدی نیست!!!
چارت جديد دانشگاه آزاد
در واقع چارت دانشگاه علمي كاربرديه
براي همين دچار مشكل ميشيم، كه به نظرم بايد منابع كنكور ارشد تغيير كنه...
آخرین ویرایش توسط bossrasoul در یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 1:57 pm، در مجموع 2 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 1:53 pm

دوست عزیز بستگی به دانشگاهی داره که قبول شدید چون بعضی از دروس واحد های دانشگاهی با هم فرق دارن.
مثلا در واحد مبارکه که من قبول شدم دروس محاسبات عددی و نظریه زبان ها و ماشین تدریس میشه ولی کامپایلر نه ولی مثلا در دانشگاه تهران جنوب کامپایلر تدریس میشه.
این دیگه به واحد قبولی شما بستگی داره.
در مورد کاردانی نایوسته هم باید بگم که همون صحبت مستر Boss Rasoul درسته،وشما باید 70 واحد بگذرونی.
ولی جیزی که واسه منم هنوز سواله اینه که دروسی که به بچه های کاردانی پیوسته جبرانی میدن خیلی هاشون رو قبلا پاس کردن.
بیشتر دروس جبرانی هم تخصصی هستش و بچه های کاردانی ناپیوسته هم این دروس رو در دوره کاردانی پاس نکردن.
حالا به چه دلیل کاردانی های پیوسته فقط باید این دروس رو بگذرونن سوالی هست که باید از دانشگاه پرسید. fud:

آواتار کاربر
Kolang
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط Kolang » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:01 pm

mahdi_it نوشته شده:

دوست عزیز بستگی به دانشگاهی داره که قبول شدید چون بعضی از دروس واحد های دانشگاهی با هم فرق دارن.
مثلا در واحد مبارکه که من قبول شدم دروس محاسبات عددی و نظریه زبان ها و ماشین تدریس میشه ولی کامپایلر نه ولی مثلا در دانشگاه تهران جنوب کامپایلر تدریس میشه.
در مورد کاردانی نایوسته هم باید بگم که همون صحبت مستر Boss Rasoul درسته،وشما باید 70 واحد بگذرونی.
ولی جیزی که واسه منم هنوز سواله اینه که دروسی که به بچه های کاردانی پیوسته جبرانی میدن خیلی هاشون رو قبلا پاس کردن.
بیشتر دروس جبرانی هم تخصصی هستش و بچه های کاردانی ناپیوسته هم این دروس رو در دوره کاردانی پاس نکردن.
حالا به چه دلیل کاردانی های پیوسته فقط باید این دروس رو بگذرونن سوالی هست که باید از دانشگاه پرسید. fud:
خوب درسته! آخه سوالم اینه که اون دروسی که میگید در مبارکه تدریس میشه رو در چارت نداریم. مثلا در همین واحد کرج که من قبول شدم دروس کامپایلر و نظریه زبان ها ماشین ها و ریزپردازنده رو جزء دروس ارائه شده برای تکنولوژی نرم افزار، در این ترم قرار دادن در حالی که در اون چارت 70 واحدی نیست... پس اصلا چرا گذاشتن؟

آواتار کاربر
Kolang
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط Kolang » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:03 pm

bossrasoul نوشته شده:
محيا خانم، شهر تربت جام جزء استان خراسان رضويه
اين سايتشه:
موفق باشي

چارت جديد دانشگاه آزاد
دوست عزیز پس چارت آزاد و علمی کاربردی که یکیه با سراسری متفاوت هست؟ سراسری ها دروی دیگه ای دارن؟

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:04 pm

bossrasoul نوشته شده:
محيا خانم، شهر تربت جام جزؤ استان خراسان رضويه
اين سايتشه:
موفق باشي

چارت جديد دانشگاه آزاد
مستر Boss Rasoul منابع کنکور ارشد درسته،این دانشگاه آزاد و علمی کاربردی هستش که دره پیته !
و اصلا دروسشون رو Update نمیکنن.
بچه ها البته اگه واحدی که قبول شدید کارشناسی پیوسته داره میتونید با مدیر گروهتون صحبت کنید و مثلا درس کامپایلر رو به جای یه درس دیگه با بچه های کارشناسی پیوسته بگیرید.
این صحبت رو با مدیر گروهتون بکنید،نمیگم صد در صد جواب میده ولی امتحانش ضرری نداره. mz:

bossrasoul
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط bossrasoul » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:05 pm

mahdi_it نوشته شده:دوست عزیز بستگی به دانشگاهی داره که قبول شدید چون بعضی از دروس واحد های دانشگاهی با هم فرق دارن.
من هنوز چارت محلات رو نديدم
ولي فكر كنم اونم بعضي از دروس كنكور كارشناسي ارشد رو نداره
فكر كنم بايد خودمون بخونيم
اين يعني آخره بي نظمي

اون دروس جبراني هم هيچ استدلالي نداره
تنها استدلالي كه ميشه واسش آورد اينه كه بگيم ناپيوسته ها 24 واحد تو پيش دانشگاهي خوندن
پس پيوسته ها هم بايد 20 واحد تو كارشناسي بخونن
فقط همين
حالا اگه درسها تكراري هم باشه، ظاهرا اصلا مهم نيست!!!

شد ساعت 2 بعد از ظهر، ولي هنوز خبري از اطلاعيه ثبت نام نيست
سالي كه نكوست از بهارش پيداست

bossrasoul
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط bossrasoul » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:10 pm

دوستان اطلاعيه ثبت نام اومد:

http://www.azmoon.net/?app=news&Sid=0e5 ... &newsid=44

تاريخ ثبت نام روزهاي:

سه شنبه 13 بهمن
چهارشنبه 14 بهمن
پنجشنبه 15 بهمن

شهريه ها هم همون شهريه تكميل ظرفيت امساله
هيچ تغييري نكرده
شهريه ثابت 473840 تومان
آخرین ویرایش توسط bossrasoul در یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:26 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:15 pm

اون چارت دروس علمی کاربردی مربوط میشه به سال 79 یعنی 10 ساله پیش !
به نظر شما رشته کامپیوتر که هر ثانیه یه تکنولوژی جدی واسش میاد باید همون دروس 10 ساله پیش توش تدریس بشه ؟
اسکلت اون چارت 10 ساله پیش حفظ شده ولی واحد های دانشگاهی میتونن بعضی از دروس این چارت رو با توجه به امکاناتشون تغیییر بدن.
بخاطره همین هم هست که شما دروسی رو الان می بینید که توی اون چارت اصلی نیست.

آواتار کاربر
arminjahan
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط arminjahan » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:24 pm

اطلاعيه ثبت نام دانشگاه آزاد آمد mz:
دانلود کنيد
http://www.azmoon.net/docs/moghadame_n88.pdf
در مملکتی که فقط دولت حق حرف زدن دارد ، هیچ حرفی را باور نکنید «دکتر شریعتی»

آواتار کاربر
marooned753
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط marooned753 » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:27 pm

بچه ها یه سوال؟ من سال 82 مدرک گرفتم و الان مدرک موقت دوره کاردانی دستمه. بازم باید ریز نمرات بگیرم واسه ثبت نام؟ krn:
Please try to understand
Take my hand
Be free of all the pain
You hold inside
You cannot hide
I know you tried
To feel...
To feel...

t

آواتار کاربر
Kolang
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط Kolang » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:38 pm

بچه ها شهریه ها خیلی سنگین میشه ها! راحت ترمی 1 تومن آب میخوره واسمون!
دقت کردید این مسخره بازی ای رو که توی نوع واحد ها (عملی بودن یا نظری بودن) انجام دادن؟
اومدن زبان ماشین و اسمبلی رو که 2 واحد هست 1 واحد عملی و یک واحد نظری گذاشتند! آخه یعنی چی؟ میخوان بیخودی پول بیشتری بگیرن!!! یا مثلا طراحی الگوریتم 2 واحد نظری و 1 واحد عملی و جمعا 3 واحد هست! این واقعا ظلم و مسخره بازیه!!! خداکنه امسال این موارد که گفتم رو هم مثل میزان شهریه تغییر بدن...

DvD
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط DvD » یک‌شنبه 4 بهمن 1388, 2:49 pm

در فایل راهنمای پذیرش که در سایت دانشگاه آزاد قرار گرفت در بند 4 گفته ریز نمرات دوره کاردانی برای معادل سازی واحد های درسی . این یعنی چی ؟ مربوط به واحد جبرانی که قراره برای ما پیوسته ها 20 واحد باشه نمیشه ؟

قفل شده