برنامه ریزی برای قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری88

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
2009
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: برنامه ریزی برای قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری88

پست توسط 2009 » جمعه 11 بهمن 1387, 9:46 am

j
آخرین ویرایش توسط 2009 در پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 5:26 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

shazde
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط shazde » جمعه 11 بهمن 1387, 3:13 pm

سلام بنا به دلایل شخصی متاسفانه متاسفانه دیگه نمیتونم کلاس برم حالا مجبور از فردا خودم شروع بخ خوندنش بکنم

ازمون را هم شاید مقسمی ثبت نام کنم فکر کنم حرف دوستمون منطقی باشه
امروز اصلا حالم خوب نیست

آواتار کاربر
Sentiment
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: اراک

پست توسط Sentiment » جمعه 11 بهمن 1387, 5:32 pm

shazde نوشته شده:زبان (ع) وازگان مقسمی
اندیشه کتاب دانشگاهم را میخونم
ادبیات فعلا نمیخونم تا ببینم چی میشه
امار مقسمی
مدار مقسمی و پوران پزوهش راستی فصل 6 مقسمی را تست هاش رو راحت زدی من اصلا نمیتونم تست هاش رو بزنم
برنامه نویسی میخوام ویبی سوم دبیرستان را بخونم و میخوام کلاس برم
ساختمان پوران پزوهش - مدرسان و مقسمی
سیستم فهیمی
ذخیره ذخیره با رویکرد کاربردی رانکوهی با کتاب پوران پزوهش
زبان تخصصی مدرسان ولی اصلا به دلم نشست یک مقسمی میگیرم
شما چی؟

این برنامه جدید منه امروز نوشتمش
من فعلا دارم فقط متن درس رو ميخونم، حل تست رو گذاشتم دور دوم.، آخه اولین بارمه مدار میخونم.

مدار: مقسمي، 2 تا جزوه از 2 استاد هم دارم..
ساختمان: مقسمي، و جزوه بسيار عالي استادمون.
سيستم عامل: مقسمي و مهرداد فهيمي (فهيمي رو هنوز نخريدم)

زبان عمومي: لغت هاي 504، و گرامر منشور تافل
انديشه رو بايد بخرم.

ذخيره: مقسمي و روحاني رانکوهي (رانکوهي رو بايد بخرم)

برنامه نويسي ها هم فعلا که نخريدم.
فقط يه کتاب وي بي از خليق دارم که 2 سال پيش خريده بودم، براي اولين بار چند فصلي رو ازش خوندم، که فکر نکنم آنچنان به درد کنکور بخوره!

زبان تخصصي رو از روي جزوه دانشگام بخونم فکر کنم کافی باشه. yes:

DIGITAL نوشته شده:
shazde نوشته شده:من هنوز برنامه نوسی را شروع نکردم به خوندن به نظر شما میتونم بدون کلاس رفتن بخونمش ؟ و به جای کلاس برم ازمون ازمایشی پارسه را شرکت کنم؟
به نظر بنده شما به راحتی بدون رفتن به کلاس میتونین برنامه نویسی رو تموم کنین، فقط کافیه اراده کنین اونوقته که می بینین چیزی نیست که نتونین انجامش بدین.
موفق باشیم! bil:
من هم قصد رفتن به هیچگونه کلاس و شرکت در هیچ آزمونی رو ندارم. cuf:
بهارهای شگفتی در راهند، فردا گلی میشکفد که بادها را پرپر خواهد کرد.

اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

2009
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط 2009 » جمعه 11 بهمن 1387, 5:51 pm

h
آخرین ویرایش توسط 2009 در پنج‌شنبه 8 مرداد 1388, 5:27 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

diantus

پست توسط diantus » شنبه 12 بهمن 1387, 2:31 am

خیلی ممنون از دوست عزیز pcman

منم دوستی داشتم که خودش خواند و رتبه 3 رقمی آورد بدون کلاس رفتن.

برنامه ریزی

15 اسفند درس های تخصصی را تمام میکنم و شروع می کنم به تست زدن و از عید به بعد درسهای عمومی و

از خرداد به بعد هم مرور درسهای تخصصی

shazde
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط shazde » یک‌شنبه 13 بهمن 1387, 4:48 pm

ممنون کلی روحیه گرفتم

آواتار کاربر
hadiabc
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط hadiabc » پنج‌شنبه 17 بهمن 1387, 5:33 pm

با سلام
اصلا کی میگه که پارسه خوبه (مخصوصا شهر هایی که حضوری ندارند)
من خودم کتابهایش رو دارم
مدارمنطقی
سیستم عامل
معارف اسلامی
ساختمان داده(خیلی خلاصه است)
اصلا خوب نیست (خودم امتحان کردم)
کارنامه بعضی آزمون ها رو که اصلا نمی دادند کاشکه نمی نوشتند شب کنکور کارنامه میاد.

m@hb00be

پست توسط m@hb00be » یک‌شنبه 20 بهمن 1387, 3:50 pm

سلام
خسته نباشید .من پیشنهاد میکنم که اول درس ها رو به صورت سری بخونیم بعد به صورت موازی .

آواتار کاربر
Enamel
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Enamel » یک‌شنبه 4 اسفند 1387, 4:03 pm

سلام خدمت دوستای خوبم bil:
چقد اینجا راکد مونده حیفه بحثی که الان مهمترین بحث این سایت اینقد راکد بمونه khk:
یک برنامه ریزی درسی واسه کنکور سراسری برای اسفند ماه روی سایت http://ainbpr.blogfa.com/ قرار دادند که به نظر من هم روشش روش خوبی هم برنامه ریزی کاملی هستش . این هم لینک دانلود برنامه :

http://www.4shared.com/file/88736762/73 ... asari.html

هجنین روی همین سایت یک سری توضیخاتی هم راجع به مسائل درسای منبع داده شده که البته بر اساس تجربه است که خوندنش خالی از لطف نیست :

دوستان عزیز با توجه به خواسته خیلی هاتون من چیزایی که راجع به درسها میدونم براتون مینویسم البته اینهایی من مینویسم همش تجربی هستش و شما میتونید نظر دیگه ای داشته باشید. اما مهمترین چیز در کنکور تست زدن هستش که نباید اصلا از اون غافل بشین و یا آنرا برای نزدیک آزمون بزارید . هر درسی را که میخونید بلافاصله تستهاش رو بررسی کنید.
ضمنا مطالعه دروس را به زمان های خاص اختصاص ندین مثلا فروردین 3 درس – اسفند 3 درس و .. این کاملا اشتباهه . در برنامه درسی جزئیات کامل را میگم واستون.

1- ریاضی : این درس میتونه به عنوان رمز موفقیت شما در کسب رتبه خوب باشه . دلیلش هم همین هستش که خیلی از دوستان ما در رشته های فنی درس خوندن و حتی خیلی از اونایی هم که مثل من ریاضی-فیزیک بودن در این درس ضعیف هستن در نتیجه این درس را کنار میزارن و نمیخونن که این اشتباه بزرگیه. دوستان عزیز که الآن تصمیم به خوندن گرفتن با توجه به زمانی که دارند این درس را حتما بخونن و تا هر فصلی که میتونن ادامه بدن و با تست زدن خودشونو جلو ببرن – زدن حتی 1 تست درست در این درس یعنی جلو افتادن از خیلی ها . در مورد جزوه هم من همین جزوه پارسه را پیشنهاد میدم. این جزوه برگرفته نکات تکراری کنکور چندساله اخیر هستش که توسط استاد سعیدی به ما تدریس شد و خوندن این نکات و تست های تکراری چندساله آن کافی هستش.

2- آمار: یکی از آسان ترین دروس هستش که با توجه به اینکه تستهای این درس و ریاضی با هم هستش معمولا تعداد تستهای آن 5-7 تا هست . شما میتونید با زدن تستهای این درس به راحتی در درس ریاضی درصد خوبی کسب کنید. از این درس اصلا غافل نشید چون با توجه به محدود بودن فصلها و مشخص بودن تستهاش راحت میتونید امتیاز بگیرید .

3- ادبیات : در مورد این درس نمیتونم چیز زیادی بگم چون معمولا تستهاش سلیقه ای هستش – در کنکور پارسال سر ادبیات و معارف خیلی مسخره سوال دادن و کلی حال مارو گرفتن اما برای این درس 3تا منبع پیشنهاد میکنم که فکر کنم این 3 تا باهم خوب نتیجه بدن . الف: همن جزوه پارسه – ب: کتاب زبان و ادبیات فارسی انتشارات گسترش علوم پایه – ج: تستهای سالهای گذشته چون ادبیات تست تکراری زیاد داره.
4- زبان عمومی : در این درس بیشترین چیز که مهمه تسلط بر لغاط و درک مطلب خوب هستش . از این درس اصلا غافل نشید چون واقعا مهمه.

5- زبان تخصصی : از اهمیت این درس هرچی بگم کم گفتم باور کنید این درس در جابجایی رتبه بچه ها خیلی موثره . آشنایی با لغات تخصصی و درک مطلب خوب میتونه خیلی به شما کمک کنه . واسه این درس وقت کم نزارید که ضرر میکنید.

6- برنامه نویسی : دیگه چی میتونم بگم؟ همه اهمیت این درس رو میدونیم البته اهمیتش واسه اونایی که رتبه خوب میخوان خیلی بیشتره. در این درس مطالعه نکات + تست + یکمی هم استعداد کافی هستش.

7- مدار : در مورد این درس باید بگم جزوه پارسه کم حجم ترین و در عین حال کاملترین جزوه هستش. در این درس ما 6 بخش داریم که در بخش اول مبناها و کد آمده و در بخش دوم جبربول و کارنو و در بخش سوم گیتهای منطقی که این سه بخش روی هم 40% سوالات را دارن که تقریبا هم این سه بخش ساده هستند. اما بخش چهارم که مدارات ترکیبی هستش به تنهایی 30% سوالات و بخشهای پنجم (مدارات ترتیبی ) و ششم ( شمارنده ها ) با هم 30% سوالات رو دارن. در کنکور سالهای گذشته 10 سوال داشت اما پارسال 15 سوال بود که سهم بیشتر واسه فصول 4 تا 6 بود.

8- ذخیره: درس فوق العاده مهم و در عین حال آسون . دوستای عزیز این درس پر از نکات حفظی و فرمول هستش که برای جزوه من همین کتاب پارسه را پیشنهاد میکنم اما این درس 2تا نکته مهم داره که اولیش تست زدنه چون این درس را فقط با تست زیاد یاد میگیرین و دوم فرمول هستش که در حفظ فرمولهاش شدیدا کوشا باشید چون خیلی وقتها همین فرمولها تست بوده.

9- ساختمان : دقیقا نکات ذخیره رو باید برای این درس رعایت کنید و بخصوص در فهم تستهای این درس کوشا باشید.

10- سیستم عامل: خیلی ها میگن این درس سخته ولی من میگم آسونه .البته تلفیقی از فهم و حفظ برای این درس کافیه. برای این درس مهمترین چیز تست زدن و بخصوص مرور تستهای سالهای قبل هستش و البته جزوات پارسه که خیلی میتونه کمکتون کنه.

موفق باشید . bil:

Nasrin khanom

اونای که می خوتن تهران قبول شن بیان داخل

پست توسط Nasrin khanom » سه‌شنبه 6 اسفند 1387, 3:31 am

سلام دوستان من نه كلاس كنكور مي رم و نه استرس دارم...
هدفم فقط تهران هست ... روزي 8 ساعت مي خونم ... حتما هم قبول مي شم چون دارام بهش فكر مي كنم... اين قانونه جذبه...

-----------------
مديريت : پست شما ويرايش شد.
لطفا قوانين سايت را مطالعه و رعايت فرماييد.

arezoo_gh

تو رت بخدا کمکم کنیدوخواهش می کنم؟

پست توسط arezoo_gh » چهارشنبه 7 اسفند 1387, 4:43 pm

سلام به دوستان عزیزم
امیدوارم ایام به کامتون باشه.
ازتون عاجزانه خواهش می کنم منو راهنمایی کنید.
من چطور درس بخونم. من الان ترم آخر کاردانی هستم. و برایم اصلا مقدور نیست که به کلاس کنکور بروم تورابه خدا کمکم کنید که مثلا درسی مثل ساختمان داده چه جور بخونم. بخدا افسردگی گرفتم khk: و بعد از خدا از شما میخوام که کمکم کنید.از کجا شروع کنم؟؟؟؟
الهی که خیر ببینید
لطفا به ایمیلم جواب بدید hodhode_khosh_khabar@yahoo.com
من منتظرم.

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » پنج‌شنبه 8 اسفند 1387, 3:20 am

لطفا به ایمیلم جواب بدید hodhode_khosh_khabar@yahoo.com
دوست عزيز اطلاعات براي شما ارسال شد؛ اگر مايل باشيد براي راهنمايي دوستان ديگر در همين تاپيك تبادل نظر بشه.
برایم اصلا مقدور نیست که به کلاس کنکور بروم افسردگی گرفتم
جاي نگراني نيست؛ تعداد زيادي از داوطلباني كه هر ساله رتبه هاي عالي كسب مي كنن، كلاس كنكور نمي رفتن؛ مطمئنا شما هم با تلاش خودتون مي تونيد در دانشگاههاي معتبر پذيرفته بشيد؛ ضمن اينكه زمان كافي براي مطالعه در اختيار داريد.
از کجا شروع کنم؟
1- يكسري كتاب مناسب تهيه كنيد؛ سري كتابهاي استاد مقسمي(انتشارات گسترش علوم پايه) يكي از مناسبترين منابع براي كنكور هستند كه هر ساله تنها منابع درسي تعداد زيادي از پذيرفته شدگان همين كتابها بوده؛ كتابهاي ايشون اكثرا جامع هستند و حل تشريحي تمامي كنكورهاي رسمي و مسابقات دانشكده ها رو دارند؛ همچنين مي تونيد ساير منابع مناسبي كه دوستان عزيز فروم در تاپيكهاي ديگر معرفي كردند رو تهيه كنيد.
2- با توجه به شهر و دانشگاه موردنظرتون، براي ساعات مطالعه تون برنامه ريزي كنيد؛ يك برنامه ريزي بلند مدت كه چارچوب كلي رو مشخص كنه و برنامه ريزي هاي كوتاه مدت(براي مثال براي هر ماه و هر هفته)؛ موردي كه اهميت زيادي داره اين هست كه براي مرور مطالب زمان كافي در برنامه ريزيتون در نظر بگيريد.
3- از هر درسي براي مباحثي كه طبق بودجه بندي سالهاي اخير كنكور سراسري بيشتر مدنظر طراحان بوده،‌ زمان بيشتري اختصاص بدين.
4- و در آخر جمع دوستان اين فروم آماده هر گونه راهنمايي به شما عزيزان كنكوري است؛ اشكالات تمام دروس، مشاوره ، برنامه ريزي و ... رو مي تونيد مطرح كنيد.
درسی مثل ساختمان داده چه جور بخونم
از روي يك كتاب كنكوري مناسب ابتدا بخش درس هر مبحث رو مطالعه كنيد و سپس سعي كنيد تستهاي آن مبحث رو حل كنيد؛ موقع حل تستها متوجه مي شيد كه چه مباحثي نياز به مطالعه بيشتري براي يادگيري دارند و در اين مرحله با مطالعه دقيقتر و مرور مستمر به مباحث تسلط پيدا مي كنيد؛ طبق بودچه بندي سوالات كنكور سراسري تقريبا هر ساله از مباحث درخت و گراف تستهاي بيشتري طرح شده؛ و باتوجه به اينكه اين مباحث نسبت به مباحث فصلهاي اول و دوم ساختمان داده مثل مرتبه زماني(big O, امگا، تتا و ... ) و زيربرنامه هاي بازگشتي كه براي تعدادي از داوطلبان مشكل اند، ساده تر و روتين تر هستند، پيشنهاد من به شما تسلط بيشتر روي اين مباحث هست؛ همين طور فصول مربوط به آرايه، پشته(prefix - infix - postfix) و مرتب سازي هر كدام شامل زيرمباحثي مهمي هستند كه با صرف زمان و انرژي كمتر يادگيري كاملتري بدست مي ياد.
طبق نظر اساتيد مجرب يادگيري كامل اكثر مباحث دروس تخصصي به بيشتر از چندين بار مطالعه و تست زدن نياز داره؛ بنابراي اگر با مطالعه يك يا دوبار يك مبحث قادر به حل تستهاي مفهومي نبوديد، اين حالت كاملا طبيعي است؛ و داوطلباني كه اين مورد رو درنظر نمي گيرن و به جاي مطالعه بيشتر براي يادگيري مفهوم مباحث، نكات كنكوري رو حفظ مي كنن، در اكثر كنكورها موقع حل تستهاي مفهومي دچار مشكل مي شن؛ به عبارت ديگر اگر مباحثي كه نياز به درك عميق دارند به جاي يادگيري حفظ بشن، نتيجه اي كه در بر داره داوطلب تنها قادر به حل تستهاي روتيني مي شه كه دو سال اخير نسبت به سالهاي دورتر كمتر مدنظر طراحان كنكور بوده؛ يك مثال مبحث بافرينگ در درس ذخيره هست كه سالهاي 86 و 87 در سراسري تستهاي مفهومي از اين مبحث طرح شده و اكثر داوطلباني كه صرفا حفظ مي كنن، نمره شون از اين تستها 0 و يا منفي شد.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

آواتار کاربر
hamed.net
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: qom
تماس:

پست توسط hamed.net » یک‌شنبه 18 اسفند 1387, 2:12 pm

من فقط يه سوال دارم براي اينكه اين مطالبي كه مي خونيم مثل ساختمان ، مفاهيم سيستم عامل و ... از يادم نه چه كار كنم ؟

THINKING

پست توسط THINKING » پنج‌شنبه 13 فروردین 1388, 7:27 pm

سلام عرض می کنم به همتون مخصوصاً شما آقا بهزاد
ازتون کمک میخوام خیلی کلافم و خیلی اذیت می شم
من باید درس بخونم و امسال سراسری قبول شم ولی تا حالا هیچی نخوندم از یه طرفم تا ساعت 3 سر کارم.
ازتون خواهش می کنم راهنماییم کنین تو این فرصت محدود چی بخونم در ضمن کتابامم یا مقسمی هستن یا مدرسان.
خیلی درس خوندنو دوس دارم و عاشق ادامه تحصیلم و لی تا حالا مشکلاتم نذاشت بخونم ولی دیگه میخوام بخونم میدونم فرصت محدوده ولی کمکم کنید.هیچ وقت لطفتونو فراموش نمیکنم.
بنده ی حقیر (هستی)

آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: karaj

پست توسط farsijava » پنج‌شنبه 13 فروردین 1388, 9:47 pm

سلام
فکر کنم همین علاقتون خیلی خوبه. پارسال هم یکی از خانوم ها بودن که کار هم می کردند و اگر اشتباه نکنم با رتبه 121 قبول شدند. خوب یکم سخته ولی شدنیه.
http://www.gaza.ir
----------------------------
bbc یک نظر سنجی راه انداخته در مورد حمایت از اسراپیل یا فلسطین. که متاسفانه با اینکه از هرچند رای یکی طرف اسراییل هست درصد آمار اسراپیل بالاتر هست
با شرکت در اون و گسترش این خبر از حقانیت فلسطین دفاع کنید:
http://www.israel-vs-palestine.com

قفل شده