بحث و تبادل نظر در مورد کنکور آزاد سال 1387

آرشیو نتایج سالهای قبل کنکور را از اینجا ببینید به همراه کارنامه های سالهای قبل
قفل شده
2009
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: بحث و تبادل نظر در مورد کنکور آزاد سال 1387

پست توسط 2009 » سه‌شنبه 8 بهمن 1387, 6:21 pm

سلام

درباره تخفیف در صورتیکه دو نفر از یه خانواده تو دانشگاه آزاد درس بخونن مطمئنم که داره اما میزانش نمیدونم

چقدره .

یه چیزه کلی هم درباره تکمیل ظرفیت بگم :

ببینید اینکه همه نمیرن دانشگاه آزاد ثبت نام کنن توش شکی نیست یکیش خوده من اول میخواستم برم

قبولم شدم اما حالا پولشو ندارم در ضمن بعد از اون تکمیل ظرفیته ضایعی که دانشگاه آزاد یک سال بعد یعنی

تکمیل ظرفیته 86 رو تو ساله 87 اعلام کرد بدونید که دانشگاه آزاد دانشجوهاش رو به شکله اسکناس میبینه

و براشم فرق نداره تو یه کلاس 50 تا دانشجو باشن یا 200 تا من خودم تجربش رو تو دورانه کاردانی دارم

و به نظرم همه ما از رو ناچاری میریم دانشگاه آزاد وگرنه به خدا یه موسسه مثله مجتمع فنی بازده

کاریش بیشتر از دانشگاهه آزاده . اما در هر صورت شما باید بدونید که اعلامه تکمیله ظرفیت یه شانسه

نه قانون پس بهتره اگه قبول نشدید بیشتر از اینکه چشمتون به دانشگاه آزاد باشه به خودتون نگاه کنید ببینید

چیکار میخواید بکنید و چه شرایطی دارید مثلا یه عده باید برن سربازی و دیگه وقت ندارن اونا یا

باید بی خیاله درس بشن ( حداقل این 2 ساله سربازیو ) یا همت کنن تو سربازی درس بخونن و

یا پیام نور قبول شن یا سراسریه 88 یه عده هم که علمی کاربردیم دادن پس میمونه جوابه علمی کاربردی

و بعدم کنکوره پیام نور و سراسریه 88 خوب پس دیگه این همه نگرانی و ناراحتیتون چیه ؟ وایستادن

به امیده تکمیله ظرفیت و حتی جوابه علمی کاربردی برایه کسایی که میدونن اون کنکورم خوب ندادن چیزی

نیست جز از دست دادنه زمانه بیشتر برایه حرکت و جبران شما مطمئن باشید اگه تکمیل ظرفیت اعلام بشه

خیلیاتون قبول میشید ولی اگه نشه اونایی که میتونن کنکورهایه بعدی رو شرکت کنن خیلی ضرر میکنن

چون کمتر از 6 ماه به کنکوره سراسری مونده ( 1 مرداد ) همین طور پیام نور ( 29 مرداد ) پس

بجنبین وگرنه این 6 ماه هم مثله برق میگذره و شما بجز یه کنکوره آزاد 2 تا کنکوره دیگرو هم از دست دادید

و باور کنید پشته کنکوری ها به همین سادگی پشته کنکوری میشن ( مثله خودم )

juli
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: کرج

پست توسط juli » سه‌شنبه 8 بهمن 1387, 8:13 pm

سلام دوستان ssb: ssb:

من مي خواستم کارنامه خودم و دوستم بزارم ولي بلد نيستم يکي راهنماييم کنه

ممنونم yes:

آواتار کاربر
aminbrlee
تماس:

پست توسط aminbrlee » سه‌شنبه 8 بهمن 1387, 9:15 pm

با سلام و خسته نباشید روم نمیشه کارمو بزارم ولی میزارم شاید به درد بعضی ها تو سال های دیگه بخوره ولی خداییش از درصدام خجالت میکشم واقعا با چیزی که فکر میکردم تفاوت داره
به امید موفقیت برای همتون ممنون میشم بگین که با این رتبم کدوم دانشگاهها میتونستم قبول بشم

تصویر

shadmehr_m_n

پست توسط shadmehr_m_n » سه‌شنبه 8 بهمن 1387, 11:01 pm

دوستان سلام. . منم قبول شدم. yes: واحد تفرش. ترازم شده 5677. چند تا سوال داشتم. خواهش میکنم جواب بدید.

1- من تو مهلت شش ماهه بعد از فوق دیپلم هستم. و قبول شدم. میخوام ببینم من تا کی مهلت دارم برم تفرش؟ ببینید ممکنه من نخوام برم ثبت نام کنم برم سر کلاس....شاید بخوام برم ترم اول رو مرخصی تحصیلی بگیرم. در ثانی من منتظر نتایج علمی کاربردی هستم...و میخوام پیام نور هم شرکت کنم...از طرف دیگه 2 ماه دیگه بیشتر برای معافیم وقت ندارم...میخوام ببینم من برم تفرش چی کار کنم؟ اگه از مهلت ثبت نامش بگذره من برم بازم منو ثبت نام میکنن؟ یعنی اواخر اسفند...اصلن مهلتش تا کی هست... بعد اگه من برم ثبت نام کنم و پول یه ترم رو بدم و بعد مرخصی بگیرم..برام معافیت تحصیلی صادر میشه دیگه؟ اصلن میتونم الان صبر کنم ببینم نتایج علمی کاربردی چی میشه بعد برم تفرش دنبال کار هام؟ یه دفعه نرم بگن اقا دیر اومدی قبولیت کم لیکن شده! کلن پیشنهادتون چیه؟
من خودم برنامم اینه میخوام ترم اول رو ثبت نام کنم اما مرخصی بگیرم بیام تهران بشینم واسه سراسری بخونم...اگه تیر ماه قبول نشدم از ترم دوم برم تفرش سر کلاس ها...

2- سوال دومم هم اینه که من با این تراز 5677 جای بهتری از تفرش هم میزدم قبول میشدم؟انتخاب دومم کاشان بود فکر کنم اون رو اول زده بودم قبول بودم. مثلن پرند چی ؟؟..

mohammadf_7
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط mohammadf_7 » سه‌شنبه 8 بهمن 1387, 11:12 pm

سلام و تبریک به دوستانی که قبول شدن مثل خودم که الان خیلی خوشحالم .
یک نکته کوچیک هم به دوستانی که قبول نشدن .
من داستان درس خوندنم رو براتون میگم شاید بتون کمکتون کنه .
من برای سراسری خیلی درس خوندم (البته نه به اندازه آزاد _حالا میگم چرا انقدر درس خوندم واسه آزاد) اما وقتی نتایج اومد رتبم شده بود 14057 . شکه شدم همه بدنم یخ کرد . تو تابستون داشتم یخ میکردم . تنهابودم اگه دوستم به دادم نمیرسید معلوم نبود چه بلایی سرم میومد .
تا یک مدت میشستم درو دیوار رو نگاه میکردم یهو گریم میگرفت. همش به درو دیوار زل میزدم خلاصه بگم دیوونه شده بودم .افسرده . خیلی داغون بودم .
اما تصمیم گرفتم و خواستم که ازاد قبول شم . اول رفتم کاوشگران چند تا از درسامو ثبت نام کردم . بعد هم همه زندگیمو واسه 3 ماه تعطیل کردم . سر کار هم دیگه نرفتم . حتی گوشیم رو هم تا یه مدت خاموش کردم که درس بخونم .
با برنامه شروع به درس خوندن کردم . عمومی ها رو به غیر از زبان از رو کتاب مرجع خوندم . تخصصی ها رو هم کلاس میرفتم .
خلاصه 3 ماه فقط درس خوندم (البته به کارای جانبی زندگی هم میرسیدما..............گرفتی چی میگم دیگه؟؟؟؟)
اوایلش برام سخت بود اما بعد از 2 هفته دیگه به درس خوندن عادت کردم .
خلاصه خواستم و به هدفی هم که میخواستم شکر خدا رسیدم .
انقدی خوندم که ترازم شد 6356 که اگه هر کدوم از شهرهای اطراف تهران رو هم انتخاب میکردم قبول بودم اما انتخاب اولم آمل بود .
بچه ها به فکر کنکور سراسری باشید بهتون حق میدم که حالتون خراب باشه . اما یک برنامه خوب واسه خودتون بریزید ایشاالله موفق هم میشید .
اما یک نکته خیلی مهم :
خدا رو فراموش نکنید (رتبتون رو واسه سراسری خیلی میبره بالا . تراز منو که خیلی برد بالا ............)

از من که اوضاتون خراب تر نیست .
پس مطمئن باشید که میتونید ........................
زندگی یعنی یک سار پرید
از چه دلتنگ شده ای
دلخوشی ها کم نیست
مثلا این خورشید
کودک پس فردا
کفتر آن هفته

(سهراب سپهری )

بهناز
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط بهناز » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 12:13 am

دوست گرامی آقا farshidshd سلام ممنون از لطف شما...ولی تمام این حرفاتون به شرطیه که تکمیل ظرفیت داشته باشه دیگه !!! میشه سوال کنم شما ساکن کجا هستید؟

shadmehr_m_n

پست توسط shadmehr_m_n » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 1:48 am

دوستان خواهش میکنم یکی به من جواب بده! مشکلم رو 3 پست بالا تر گفتم.

miladnasa2004
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط miladnasa2004 » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 9:31 am

shadmehr_m_n نوشته شده:دوستان سلام. . منم قبول شدم. yes: واحد تفرش. ترازم شده 5677. چند تا سوال داشتم. خواهش میکنم جواب بدید.

1- من تو مهلت شش ماهه بعد از فوق دیپلم هستم. و قبول شدم. میخوام ببینم من تا کی مهلت دارم برم تفرش؟ ببینید ممکنه من نخوام برم ثبت نام کنم برم سر کلاس....شاید بخوام برم ترم اول رو مرخصی تحصیلی بگیرم. در ثانی من منتظر نتایج علمی کاربردی هستم...و میخوام پیام نور هم شرکت کنم...از طرف دیگه 2 ماه دیگه بیشتر برای معافیم وقت ندارم...میخوام ببینم من برم تفرش چی کار کنم؟ اگه از مهلت ثبت نامش بگذره من برم بازم منو ثبت نام میکنن؟ یعنی اواخر اسفند...اصلن مهلتش تا کی هست... بعد اگه من برم ثبت نام کنم و پول یه ترم رو بدم و بعد مرخصی بگیرم..برام معافیت تحصیلی صادر میشه دیگه؟ اصلن میتونم الان صبر کنم ببینم نتایج علمی کاربردی چی میشه بعد برم تفرش دنبال کار هام؟ یه دفعه نرم بگن اقا دیر اومدی قبولیت کم لیکن شده! کلن پیشنهادتون چیه؟
من خودم برنامم اینه میخوام ترم اول رو ثبت نام کنم اما مرخصی بگیرم بیام تهران بشینم واسه سراسری بخونم...اگه تیر ماه قبول نشدم از ترم دوم برم تفرش سر کلاس ها...

2- سوال دومم هم اینه که من با این تراز 5677 جای بهتری از تفرش هم میزدم قبول میشدم؟انتخاب دومم کاشان بود فکر کنم اون رو اول زده بودم قبول بودم. مثلن پرند چی ؟؟..
اولن تبریک بهت می گم و بهت می گم نرو من هم تفرش قبول شدم میریم با هم اونجا رو آباد می کنیم با تو شدیم 4 نفر bil:

شرایط هم دقیقا مثل من هست من هم تویه فرجه 6 ماه بودم که اینجا قبول شدم
ولی من 30/4/1387 فارغ التحصیل شدم و بنابراین برای اینکه غیبت نخورم دفترچه رو فرستادم شده و تمام اگر شما هم دفترچه رو فرستادی تمومه دیگه اگه 30/6 فارغ التحصیل شده باشی که میشه 3/12 پایان فرجه و باز هم مشکلی نداری برای ثبت نام می ری دانشگاه و برگه ای که به نظام وظیفه فرستادن رو کپی بعت می دن و
میدی به تفرش تاریخ معلوم و فرجه هم معلو پس yes:

درباره مرخصی من هم شاغل هستم و میخواهم مرخصی بگیرم اگر شد اگر نشد که khk:
میریم تفرش amuz:

من هم مثل تو می خواهم بکنم ببینیم این دانشگاه تفرش چه م کنه ولی به نظر من قطعا الان برو ثبت نام رو بکون فوقش قبول شدی علمی کاربردی اینجا رو کنسل میکنن
اگه یادت باشه نوشته این وجه ها علی الحساب هست یعنی قابل برگشت و یا اضافه ن نیز هست str:

شرایط ما یکسانه اگر مرخصی بدن که 430760 رفته عزیزم تو پاچمون باید بدیم wc:

در مورد کاشان هم که بگم به احتمال زیاد قبول بودی!!! چون کاشان آخرین فرد قبولی بوده 5400 ولی ریسک بزرگی می کردی اومد و تراز می شد 5700 اونه موقه بود که پشیمون می شدی دیگه گذشت انشالله برای بعد ها تجربه بشه bil:
زندگی چیست ؟

زندگی رسم خوشایندیست

زندگی بال و پری دارد با وسعت مرگ

پرسشی دارد اندازه عشق

زندگی چیزی نیست که لبه طاقچه عادت از یاد من و تو برود

زندگی ضرب زمین در ضربان دل ماست

زندگی سوت قطاریست که در خواب پلی می پیچد

milad_Z
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط milad_Z » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 9:55 am

حالا این وسط بابای مارو ببین...هنوز هیچی نگفتن میگه پاشو بریم آشتیان...

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 10:35 am

بهناز نوشته شده:دوست گرامی آقا farshidshd سلام ممنون از لطف شما...ولی تمام این حرفاتون به شرطیه که تکمیل ظرفیت داشته باشه دیگه !!! میشه سوال کنم شما ساکن کجا هستید؟
خواهش می کنم
تکمیل ظرفیت 100 در صد هست و حتی امکان داره دوبار هم اعلام کنن
من ساکن آمل خ طالب آملی هستم
و محل کارمم بیمارستان امام رضا هست چطور مگه؟؟

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

marzyeh_sn
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط marzyeh_sn » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 10:54 am

سلام دوستان
این دانشگاهه آزاد چرا این مدلیه؟ ger: چرا شهریه نسبت به پارسال ییهو این قدر زیاد شده.من ترمه 1 کارشناسی رو توی دانشگاهه علامه دهخدای قزوین گذروندم.جالبه بدونین که کله شهریه ی من شد 323000 تومان اما دانشگاهه آزاد فقط شهریه ثابتش میشه 430000 تومان. amuz: نمی دونم این عمو جاسبی چی فکر می کنه!!!! nar:
No pain ,No gain

mehdi_e
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط mehdi_e » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 12:37 pm

سلام.
کسی هست که استان تهران يا استان خوزستان قبول شده ولی نمی خواد بره ؟
يه پيشنهاد دارم ...
لطفا PM بده.
سبب گر بسوزد - مسبب تو هستی - سبب ساز اين جهان تو هستی
ز دست که آيد که دستم بگيرد - مرا سايه امان تو هستی
در اين حال مستی صفا کردم - تو را ای خدا من صدا کردم
از اين روزگاری که من ديدم - چه شب ها خدايا خدا کردم
نهادم سر سجده بر خاکت - تو را ای خدا من صدا کردم
که از من نگيری صفای دلم را
به راه محبت تو دانی خدايا چه ها کردم ...

آواتار کاربر
engineer
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران-تهرانپارس
تماس:

پست توسط engineer » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 1:59 pm

با سلام.
دوستی که در تاپیک کارنامه های آزاد سوالی پیرامون انتخاب چهارم پرسیده بودند در ادامه جواب شما باید عرض کنم که فکر می کنم انتخاب توسط دانشگاه هم در چک باکس ها وجود داشت (یعنی آنها برای شما انتخاب کنند).

در مورد سهمیه من یک مبحثی رو باز می کنم اینجا:
اینکه گفته شده 40%از ورودی های سال های آتی بسیجی هستند اشتباه بزرگی هستش .
ببینید این بر خلاف معیار شایسته سالاری است و به قول یکی از دوستان در تاپیک نتایج ، باعث دو دستگی و سرافکندگی یک عده می شود و شک نکنید که دیگه اسمش شایسته سالاری نیست .
هرچند که همین حالا هم شایسته سالاری معنی و مفهوم خودش رو نداره. تنها سهمیه ای که فقط قابل بحث هست(روی قابل بحث تاکید می کنم ،فقط قابل بحث) سهمیه خانواده ایثارگران و شهدا است . به عقیده من بهتر است این عزیزان نیز از کلاس های خاصی به صورت دولتی و طرف قرارداد ارگان ها و.. غیره با کمک هزینه ای و .. ویژه برخوردار شوند و سهمیه از آنها گرفته بشه تا دیگه همه با یک زحمت شخصی و بدون کمک وارد دانشگاه بشوند .
ببینید تاکید می کنم که به این دسته از عزیزان تسهیلات آموزشی داده بشه تا خیلی خوب و بدون مسئله درس بخونند اما مانند سایرین و با شرایط یک شخص عادی کونکور بدهند .
در دانشگاه هم که تخفیف دریافت می کنند و این حق مشخص و غیر قابل بحث این عزیزان است .
اما سهمیه بسیج کاملا بی اساس و غیر کارشناسی است و اصلا معنی و مفهوم خاصی نداره .
یا حق
غم و شادي در يک خانه زندگي مي کنند به آهستگي شادي کن تا غم بيدار نشود
Ymsgr: er.engineer68

shadmehr_m_n

پست توسط shadmehr_m_n » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 2:31 pm

miladnasa2004 نوشته شده:
shadmehr_m_n نوشته شده:دوستان سلام. . منم قبول شدم. yes: واحد تفرش. ترازم شده 5677. چند تا سوال داشتم. خواهش میکنم جواب بدید.

اولن تبریک بهت می گم و بهت می گم نرو من هم تفرش قبول شدم میریم با هم اونجا رو آباد می کنیم با تو شدیم 4 نفر bil:

شرایط هم دقیقا مثل من هست من هم تویه فرجه 6 ماه بودم که اینجا قبول شدم
ولی من 30/4/1387 فارغ التحصیل شدم و بنابراین برای اینکه غیبت نخورم دفترچه رو فرستادم شده و تمام اگر شما هم دفترچه رو فرستادی تمومه دیگه اگه 30/6 فارغ التحصیل شده باشی که میشه 3/12 پایان فرجه و باز هم مشکلی نداری برای ثبت نام می ری دانشگاه و برگه ای که به نظام وظیفه فرستادن رو کپی بعت می دن و
میدی به تفرش تاریخ معلوم و فرجه هم معلو پس yes:

درباره مرخصی من هم شاغل هستم و میخواهم مرخصی بگیرم اگر شد اگر نشد که khk:
میریم تفرش amuz:

من هم مثل تو می خواهم بکنم ببینیم این دانشگاه تفرش چه م کنه ولی به نظر من قطعا الان برو ثبت نام رو بکون فوقش قبول شدی علمی کاربردی اینجا رو کنسل میکنن
اگه یادت باشه نوشته این وجه ها علی الحساب هست یعنی قابل برگشت و یا اضافه ن نیز هست str:

شرایط ما یکسانه اگر مرخصی بدن که 430760 رفته عزیزم تو پاچمون باید بدیم wc:

در مورد کاشان هم که بگم به احتمال زیاد قبول بودی!!! چون کاشان آخرین فرد قبولی بوده 5400 ولی ریسک بزرگی می کردی اومد و تراز می شد 5700 اونه موقه بود که پشیمون می شدی دیگه گذشت انشالله برای بعد ها تجربه بشه bil:
خب داداش تا کی مهلت داریم بریم ثبت نام؟ از کی شروع میشه؟ یعنی اگه بعد از ثبت نام بریم میگن دیگه نمیشه شما بیای دانشگاه ما؟

nightmare

پست توسط nightmare » چهارشنبه 9 بهمن 1387, 2:50 pm

من شنیدم اگه تک پسر پدر بالای 60 سال باشی اگه جایی قبول بشی می تونی انتقالی بگیری به همون شهری که پدر زندگی می کنه...یعنی مثلا من که آشتیان قبول شدم میتونم برم تهران شمال مثلا... و انگار از ترم اول هم میشه انتقالی گرفت...گفتم شاید بچه ها بدونن چه جوریاس
سلام دوستان کسی هست راجع به این موضوع چیزی بدونه؟ his: tof: amuz:

قفل شده