خبر : معارف یا اندیشه ؟

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » دوشنبه 27 خرداد 1387, 8:53 pm

البته من به نوبه خودم از اطلاع دادن این موضوع تشکر میکنم.

اما لازمه بگم درس اندیشه تفاوت چندانی با معارف نداره و تازه حجمش هم کمتره. به نظرم کسی که معارف خونده هیچ ضرری نمیکنه.

چون مباحث تشابه زیادی داره. که نمی شه این 2 تا را از هم جدا دونست. به نظرم کسی که معارف خونده خیلی راحت می تونه به سوالات اندیشه هم پاسخ بده.

این نظر من بود که هم معارف شروع کردم و همزمان اندیشه میخونم. اصلا نیازی نیست نگران باشید .

اما در تایید دوست خوبم محمد منم میگم معارف فراموش نشه.
کسی موفق می شود که خسته نمی شود.

mohamad2526
کاربر اخراجی

پست توسط mohamad2526 » سه‌شنبه 28 خرداد 1387, 12:26 am

اول که من فکر کردم ایت اله حسن زاده املی رو می گی ؟ گفتم خدایا اگه سوالات رو طرح کنه که دیگه هیچی ؟ اون وقت باید ایت الله جوادی املی رو بیارم تا جواب های صحیح رو بهمون بگه!!!

البته من مطمئنم 100 درصد سوالات از معارف 1 نهاد رهبری ؟ اون 10 درصدی که شما گفتید مربوط به مباحث مشترک معارف 1و2 چون شما اگه سوالات کنکورهای 84 تا86 رو نگاه کنید بعضی از سوالات هستن که جواب هاشون به طور کامل در معارف 1 نهاد رهبری نیست سال 84 3 تا از سوالاتش این طوری بود ؟ من هرچی توی کتاب معا1رف گشتم پیدا نکردم؟

به هرحال ازت ممنونم که باز استرس رو دور کردی؟

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » سه‌شنبه 28 خرداد 1387, 1:46 am

قابل توجه دوست محترم mohamad2526

با توجه به توضیحاتی که خدمت همه دوستان دادم فکر نمی کنم لازم باشه برای چندمین بار منظورمو در قالب جواب به سوالهای تکراری شما بیان کنم؛ در هر صورت برای آخرین بار نظر شخصیمو در جواب بعضی از سوالات شما بیان می کنم.
تمام موسسات معروف هم این رو درس می دن ؟

خانم rosa شما که می گید موسسات خبر ندارن ؟ چون برنامه نویسی سال 86 عوض شده بود؟

دوست عزیز 100 بار گفتم عنوان درس برنامه نویسی ( برنامه نویسیه ) یعنی همه چیزی رو شامل میشه اگه توی کنکور 87 باز تغییر کرد نباید اعترض کرد ؟
همون طوری که شما می فرمایین ممکنه مقایسه 100 درصد دروس برنامه نویسی و معارف صحیح نباشه و از این نظر که عنوان درس "برنامه نویسی" کلی تر از "معارف اسلامی" با شما موافقم؛ قصد من از بیان تغییر رفرنس برنامه نویسی انجام مقایسه نبود بلکه وقتی رفرنس درسی (برای مثال برنامه نویسی 86 یا معارف 80) توی دانشگاهها عوض می شه و موسسات حتی احتمال طرح شدن سوالات از رفرنسهای جدید رو نمی دن، نشون دهنده اینه که معیار تعیین رفرنسها نباید حرف موسسات باشه و هر سالی که رفرنسی در دانشگاهها عوض بشه، برای کنکور 2 الی 3 سال بعد داوطلبان باید احتمال تغییر رفرنس رو بدن.

با توجه به نظر شخصیم که خدمتتون گفتم این صحبت شما رو
تمام موسسات معروف هم این رو درس می دن ؟
معیار دقیقی برای تعیین رفرنسها نمی دونم و قبول ندارم.

و اینکه
100 بار گفتم عنوان درس برنامه نویسی ( برنامه نویسیه ) یعنی همه چیزی رو شامل میشه
دوست عزیز بهتره آرامشتونو حفظ کنین، تکرار یک حرف دلیلی بر پذیرفتنش نیست.
منظورتون اینه که اگه امسال برنامه نویسی از NET. و Delphi سوال طرح شد طبیعیه و جای اعتراض نیست ؟!!

به نظر من این صحبت شما کامل نیست و تا حدی اغراق آمیزه؛ استاندارد نبودن سوالات و تمامی عیبها و کاستیها این کنکور قابل انکار نیست ولی در این حدی که شما می گین هم نیست؛ برنامه نویسی 86 طبق روند منطقی بایــــد از ++c و VB مطرح می شد چون دانشجویانی که ورودی 83 دانشگاههای سراسری بودن برای برنامه نویسی این دو زبان رو خوندن نه سی و پاسکال و کنکور 86 زمان کنکور دادن ورودیهای 83 و 84 بود؛ اشکالی که به سازمان سنجش گرفته شد عدم اطلاع رسانی در این مورد بود؛ فقط همین؛ و با توجه به اینکه همچنان در دانشگاههای سراسری این دو زبان تدریس می شه، سرفصلهای برنامه نویسی تغییر نخواهد کرد.
ولی سازمان نمی تونه عنوانی که توی دفترچه ذکر کرده یعنی فرهنگ و معارف اسلامی رو تغییر بدهه ؟ این دیگه محال ؟
تا حدی با این نظر شما موافقم؛ البته با توجه به اینکه معارف به سه شاخه اندیشه 1، انسان در اسلام و شاخه سوم (که عنوانش در ذهنم نیست)، این مورد رو هم در نظر بگیرین اگر قرار باشه برای کنکور سال بعد رفرنس معارف رو عوض کنن، سازمان سنجش عنوان این درس رو به چه عنوانی تغییر می ده : اندیشه اسلامی 1 یا انسان در اسلام یا ... یا به قول دوستمون مبانی نظری اسلام ؟
پس احتمالش هست که عنوان درس دقیقا گویای نام کتاب مورد آزمون نباشه.
خدایی غیر از این بود که به همه استرس وارد شد؟
همون طوری که گفتم احتمال این موضوع رو می دادم ولی چاره ای نیست استرس احتمالی الان خیلی بهتر از استرس سر کنکوره؛ ولی اگر قبل از ایجاد این تاپیک از نظرات دوستان آگاه بودم بازم همین کارو می کردم؛ فقط و فقط به دلیل اینکه خودم تجربه کردم و می دونم همه دوستان یکسال از بهترین روزهای جوانیشونو صرف می کنن تا توی چند ساعت نتیجه تلاششونو ثابت کنن؛ حالا اگر داوطلبی تمرکزشو از دست بده با توجه به اینکه باید دروس تخصصی رو سریع و با تمرکز کامل جواب بده، بازدهیش تا چه اندازه ای پایین می یاد و این اتفاقیه که من حاضرم هر کاری انجام بدم که این اتفاق برای هیچ کدوم از شما عزیزان اتفاق نیافته.
برای مثال فرض کنید اگر برای کنکور پارسال یک ماه مونده به کنکور به ما می گفتن امکان داره توی کنکور سوالات فلان درس از سرفصلهای دیگه ای طرح بشه، به طور طبیعی اول نگران می شدیم و درنهایت به این نتیجه که همه همین درسی رو خوندن که ما خوندیم و این درس نمی تونه تعیین کننده رتبه ها باشه و وقتی سر کنکور با سوالات جدیدی روبرو می شدیم خیلی راحتتر وقت اون درسو به دروس دیگه اختصاص می دادیم و مطمئنا خیلی از کسانی که حقشون بود که قبول بشن به دلیل کمبود وقت، عدم تمرکز و ... لازم نبود یکسال دیگه وقت برای این کنکور بذارن.

در آخر
دوستان عزیز خلاصه پستهای من در مورد این موضوع یک نقل قول و بررسی یک احتماله؛ در مورد اینکه آیا احتمالش هست یا نه، خیلی بیشتر از چیزی که باید بحث شد؛ در مورد نقل قول هم خدمتتون بگم که هر استاد، مسئول و صاحبنظری با توجه به اطلاعاتی که داره نظرشونو می گن که این نظرات می تونه کاملا با هم تضاد داشته باشه و همون طوری که قبلا گفتم معیار تصمیم گیری شما نباید نقل قولها باشن.
من شخصا برای آگاهی پیدا کردن از نظر یکی مدیران گروه معارف نقل قول ایشون رو اعلام کردم.

همانطوریکه دوست عزیزمون ctrl+alt+del زحمت کشیدن و پیگیری کردن؛ یک نقل قول دیگه:
چند دقیقه پیش با یکی از اعضای گروه معارف ( امور اساتید ودروس معارف اسلامی

دانشگاهها ) استاد حسن زاده آملی در مورد این موضوع صحبت کردم که نتیجه این بود:

سوالات کنکور کارشناسی ناپیوسته امسال کما فی سابق 90% از کتاب معارف 1 (نهاد رهبری)

و 10% ازکتاب معارف 2 طرح میشود و در صورت تصویب نهایی این گروه از سالهای آینده

تغییرات گفته شده اعمال میشود.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

آواتار کاربر
ctrl+alt+del
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط ctrl+alt+del » سه‌شنبه 28 خرداد 1387, 8:13 pm

دوست عزیز mohamad2526 گفتند:
من فکر کردم ایت اله حسن زاده املی رو می گی
من تو همون پست هم تاکید کردم که این فقط یه تشابه اسمیه ونمیدونم چرا شما یه همچین

فکری کردی؟
پروردگارا،

چگونه زیستن را به من بیاموز؛

چگونه مردن را خود خواهم آموخت.(معلم شهید)

http://www.totam.mihanblog.com

آواتار کاربر
mehdi_matrix
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: myhome&
تماس:

پست توسط mehdi_matrix » سه‌شنبه 28 خرداد 1387, 9:14 pm

نمیدونم چرا شما یه همچین

فکری کردی؟
:roll:

Pherdous
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: خبر : معارف یا اندیشه ؟

پست توسط Pherdous » سه‌شنبه 29 بهمن 1387, 1:12 am

سلام و درود
از نظر من ، از آنجایی که کتابها حجم چندانی ندارند و از طرفی مطالب بسیار نزدیک به هم هستند ، میتوان هر دو را مطالعه نمود و جمع بندی کرد مطالب را.من احساس میکنم سوالات هم از معارف باشد و هم از اندیشه ی اسلامی.در غیر اینصورت هم کتابها به گونه ای هستند که هر یک را که ابتدا بخوانید ، بعدی میشود مروری بر اولی.تنها باید دقت داشت که مطالب در ذهن باهم تناقض ایجاد نکنند.که این نیز توسط نت برداری از مطالب قابل حل است.
در پناه حق.

قفل شده