سنجش و دانش (حسن ها و عیب ها)

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده

از کدام منابع بیشتر استفاده می کنید

گسترش علوم پایه
2
50%
پارسه
0
بدون رأی
مدرسان شریف
2
50%
سنجش دانش
0
بدون رأی

مجموع رأی ها: 4

آواتار کاربر
taha.tab
تماس:

سنجش و دانش (حسن ها و عیب ها)

پست توسط taha.tab » دوشنبه 12 فروردین 1387, 2:40 pm

من قبولی پارسال کنکور کاردانی به کارشناسی نرم افزار بودم با رتبه 41 .الان هم دانشکده فنی بناب درس می خونم می خواستم در مورد کتاب های کمک درسی سنجش و دانش وابسته به سروش صدا و سیما که من خودم اونها رو مطالعه کردم توضیحاتی بدم.
این کتابها با آن که در کنکور سال پیش زبانهای برنامه نویسی عوض شدند و بجای پاسکال و c ،ویژوال بیسیک و c++ جایگزین شدند کمک زیادی به من در خلاصه برداری و خلاصه خوانی کردند .
ویژگی مهم این کتابها بی تکلف بودن و کم حجم بودن آنهاست کهخ فقط نکات کلیدی رو اشاره کرده و از گزافه گویی پرهیز کرده .
کتابهای ریاضی و آمار در نوع خودشون بی نظیرند بطوریکه من الان هم در درسهای ریاضیات مهندسی معادلات و آمار احتمال مهندسی از اون استفاده می کنم .کتابهایی که حتی می تونه مرجع مناسبی برای تست زنی در ارشد باشند
در مورد زبان های انگلیسی و تخصصی چیز تازه ای برای گفتن نداره و مانند بقسه کتابها روی لغت و یادگیری مستمر تاکید می کنه
در مورد درسهای تخصصی مسلما به تنهایی جواب نخواهد داد و بهترین شیوه که در مورد خودم نتیجه داد اول مطالعه منابع بعد مطالعه کتابهای مهندس مقسمی یا گسترش علوم پایه و بعد این کتابها هستند که بعنوان مرور فوق العاده عمل می کنند
در مورد cd های آموزش ریاضی نیز به نظر من کتاب خیلی بهتر از cd هاست .اگر نمی خواهید این مجموعه را مطالعه کنید حداقل کتابهای ریاضی و آمار آنرا بخوانید به این دلیل :
در کنکور سال پیش که سوالات ریاضی و آمار بسیار سخت بودند من که در دوران کاردانی و دبیرستان مطالعه چندانی نداشتم توانستم با خواندن 70 درصد این کتابها 20 درصد سوالات را جواب بدهم که تعجب همه را برانگیخت .
کتابهای دروس عمومی نیز فوق العاده اند شاید معارف و ادبیات در مجموع 100 صفحه نباشند اما تمام نکات را در خود دارند.
قیمت سری کامل حول و حوش 100 تومان بود اما ارزش دارد چون منی که در ترم پیش از قبولی از دانشکاه آزاد تبریز با رتبه 21 قبول شدم موقع ثبت نام وقتی با قبض 780 هزار تومانی مواجه شدم ترجیح دادم یک ترم بیشتر بمانم و 5 ماه درس بخوانم تا نزدیک به 3000000 خرج مدرک بی ارزش آزاد بکنم در ضمن اصلا به کلاسهای کنکور عقیده ای ندارم چون هیچ چیز به اندازه کتاب خوب قابل فهم نیست
هرگز از مرگ نهراسیده ام ،اگرچه دستانش، از ابتذال شکننده تر است.