سوالات شما در مورد علمی کاربردی (90)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
hasan1362
کاربر ساده
کاربر ساده

گلایه

پست توسط hasan1362 » جمعه 10 اسفند 1386, 4:40 pm

با سلام خدمت تمامی دوستان کامپیوتری!
امیدوارم به یاری خدا که به بهترین نحو ممکن آزمون خود را داده باشید و همگی همانجایی که آرزو و خواست شماست قبول و به ادامه تحصیل مشغول بشوید اما چند نکته در رابطه با اشتباهات فاحشی که در این کنکور هم مانند اکثر کنکورهای قبلی سازمان سنجش(رنجش) رخ داد که باعث شد سوالی را که به راحتی آب خوردن می توانستم جواب بدهم و از نمره ضریب 10 آن بهره مند شوم، جواب ندهم اما افسوس و 10000000 افسوس که کسی جوابگو نبود و هیچ کس نمی دانست که راه حل این مشکل چیست و الحمدلله بعد از این همه سال که از کنکور و کنکور گرفتن میگذرد هنوز هم که هنوزه آنقدر سیستم های اداری سازمان سنجش ما دچار بوروکراسی (البته در خوشبینانه ترین حالت) و ایستایی است که تا کنون راه حل منطقی و عاقلانه ای در نظر گرفته نشده و به این شکل حق هزاران داوطلبی که در هر آزمون شرکت می کنند ضایع می شه و فرق اونی که درس نخونده با اونی که درس خونده نامحسوس میشه. در این کنکور هم مثل کنکور دولتی 86 که سوالی آمده بود با این عنوان که :
132- متوسط زمان درنگ دورانی برابر کدام است؟ 1)4/5 2)3/8 3) 8/10 4)6/17
که در اینجا طراح محترم اگر توجه داشت این رو می فهمید که در هاردهای مختلف با مدل های مختلف و سرعت چرخش متفاوت زمان درنگ دورانی فرق می کنه معلومه که طراح محترم صفحه 32 کتاب آقای روحانی(ویرایش سوم) را برداشته و نگاه کرده و دیده که در پارامترهای هارد IBM 3380 درنگ دورانی برابر 3/8 میلی ثانیه است پس نتیجه گیری کرده که متوسط زمان درنگ دورانی در تمامی هاردهای عالم!!!!!!!! و در تمامی زمانها از عصر دایناسورها تا کنون برابر 3/8 است.
در این کنکور هم سوالهای شماره 132 و 131 هم به همین نحو بودند که نوشته بود:
131- زمان واکشی رکورد در فایلی با 5000 رکورد با اندازه 240 بایت (البته مطمئن نیستم تعداد رکوردها درست باشه) در فایل پایل چقدر است؟ حالا یکی نیست به این طراح محترم بگه تو که کتاب رو کپی برداری کردی لا اقل درست کپی برداری می کردی تا ما با این مشکل روبرو نشیم که ببینیم نه نرخ انتقال(t) رو داده که اندازه رکورد رو تقسیم کنیم و زمان رو بدست بیاریم و نه فاکتور بلاک بندی و نه (btt) رو داده که از طریق فرمول1/2* b* btt زمان رو بدست بیاریم. ولی کو گوش شنوا همین الانش هم دارم برق اضافی مصرف می کنم چون که مطمئنم مسئولین این آزمون آنقدر بی خیال هستند و پوست کلفت که به قول معروف ککشون هم نمی گزه این که هیچی نیست تو کنکور دولتی 86 اوج این بی انصافی رو دیدیم که حتی یک نفر ظرفیت روزانه رو به داوطلبای آزاد اختصاص ندادن(باز خدا رو شکر که تو این کنکور شرکت نکردیم) و من نمی دونم ما با چه امیدی برای روزانه بخونیم معلومه که بنده های خدا، پشت کنکوریها مجبور میشن آزاد شرکت کنند و هزینه های گزاف و ناعادلانه اون رو با هزار زور و بدبختی با وام و قرض و قوله و.... متحمل بشن بعد هم آقایون مسئولین آزاد میان و از دانشگاهشون تعریف میکنن و بدتر از همه اسم اسلام رو خراب میکنند.
در سوالات ساختمان داده ها هم سوال138 درباره مکان ذخیره شدن عنصر گفته بود که این عنصر در کدام خونه حافظه ذخیره شده دیگه نگفته بود که به روش سطری یا ستونی که البته از هر دو روش حساب کردم به هیچ کدوم از جوابها نمی خورد حالا کی جوابگو هست کی نیست خدا میدونه!!!!؟؟؟ تو کنکور دولتی 86 سوال 147 خیلی شبیه این سوال بوده که توی اون هم نگفته که از چه روشی باید استفاده کرد البته توی اون کنکور جواب درست رو داده. در کل خیلی از سوالات تخصصی شباهت بسیار زیادی به دولتی 86 داشت و به احتمال بسیار زیاد با توجه به نحوه طرح سوال و حتی ترتیب قرار گرفتن سوالات و اشتباهاتی که در هر دو کنکور تکرار شده می توان نتیجه گیری کرد که یا طراح سوال یک نفر بوده یا از روی سوالات کنکور 86 کپی برداری کرده ولی در کل سوالات آسون بودند و اگر کمی دقت کرده باشید به درستی به خیلی از سوالات جواب می دهید.
درباره سوالات برنامه نویسی هم متاسفانه من اصلا c++ نخوندم و فقط تونستم به 5 سوال جواب بدم. چون که هم دیر فهمیدم که ممکنه سوالات برنامه نویسی از vb و c++ بیاد هم علت دیگه ای داشت که هیچ منبع موثقی نگفته بود که از چی سوال میاد که برای رفع این ابهام رفتم و به سایت
motaleat.sanjesh.org سر زدم که سرفصل دروس تمام رشته های دانشگاهی رو طبق دستورالعمل وزارت علوم توی سایت گذاشته بود که اونجا هم دیدم آخرین سرفصل کاردانی کامپیوتر مصوب سال 81 هست و هیچ تغییری نکرده. البته من بچه اهوازم و چون که می خواستم مطمئن بشم که سرفصل دروس تغییر کرده یا نه زنگ زدم وزارت علوم از اونجا یه شماره دادن که زنگ بزن به فلانی که مسئول سرفصل هاست وقتی گوشی رو برداشت باورتون نمی شه چی می گفت ، بهش گفتم می خواستم ببینم سرفصل دروس تغییر کرده یا نه به من گفت اصلا هر چی آزمون و برگزاری آزمون و اینجور کارها با سازمان سنجشه نه با ما . حالا من زنگ زده بودم بپرسم که سرفصل ها تغییر کرده یا نه تا بعد از دو الی 3 دقیقه تازه تونستم به یارو بفهمونم که سازمان سنجش هم طبق سرفصل های وزارت علوم آزمون میگیره تا یارو بلند شد و یک سرفصلی اورد که مال سال 74!!!!!!!!!!!!!!! بود و داشت برام می خوند من هم که دیدم اینطوریه به حال خودمون تاسف خوردم و بعد از اینکه حدود 10 دقیقه این مکالمه طول کشید گوشی رو قطع کردم. نمی دونم به کی باید شکایت کرد و به کی باید گفت خصوصا مایی که دور از مرکز هستیم نه کلاس کنکور درستی داریم نه می تونیم حرفمون رو جایی بزنیم. همین که هم حرفی زدی زود انگ ضد نظام و ....بهت میچسبونن و میگن که تو با این حرکت می خواستی نظام رو تضعیف کنی (البته اگه خدا قبول کنه خود من کاملا معتقد به نظام اسلامی هستم و چندین سال هم سابقه بسیج دارم هم در همه حمایت های سیاسی و.... شرکت می کنم به طوری که خیلی وقتها با بعضی ها خصوصا سر ولایت فقیه و وجوب حمایت از نظام و... بحث می کنم. که امیدوارم همه اعضا این سایت اینطوری باشند) ولی باید مشکل رو حل کرد خصوصا ما اهوازی ها که هیچ کس به غیر خدا و امام زمان و معدودی از دلسوزان نظام کسی به حالمون رسیدگی نمی کنه مردم هم خیلی با این چیزها سر و کار ندارن و حقیقتا میگم مردم خیلی قانعی هستند برای همین هم سبب میشه بعضی ها از این نجابت سو استفاده بکنن.
در کل می خواستم درد دلی کرده باشم با همفکرهای خودم گرچه "هیچ چشمی نبیند و هیچ گوشی نشنود" .
در پایان از تمامی اعضای سایت میخوام که در اولین فرصت سوالات علمی- کاربردی امسال رو روی سایت بگذارند چون که توی اهواز کلاً سوالات کاردانی به کارشناسی توی کتابفروشی ها عرضه نمی شه.
اللهم عجل لولیک الفرج و اجعلنا من انصاره و اعوانه
خداحافظ
:P

criminaldevil
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط criminaldevil » جمعه 10 اسفند 1386, 4:40 pm

دوستان شرمنده اینقدر اشتباه تایپی دارم.کیبردم سوخته دارم با ان اسکرین می نوسم

آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » جمعه 10 اسفند 1386, 4:52 pm

criminaldevil نوشته شده:دوستان شرمنده اینقدر اشتباه تایپی دارم.کیبردم سوخته دارم با ان اسکرین می نوسم

براتون پیام خصوصی گذاشتم لطفا نگاه کنید.
کسی موفق می شود که خسته نمی شود.

آواتار کاربر
Zeinab_liver
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط Zeinab_liver » جمعه 10 اسفند 1386, 4:57 pm

خیلی بد بود!!! :(
اصلا فکر نمی کردم اینجوری بشه!
:cry: :cry: :cry: :cry:
This is me ~> Zeinab Liver <~

criminaldevil
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط criminaldevil » جمعه 10 اسفند 1386, 5:18 pm

سلام مجدد به همه ی دوستان من رفتم به عشق این سایت کی برد داداشمو قرض گرفتم او مدم شاید بتونیم بیشتر حرف بزنیم
در کل باید گفت که کسایی که حتی یه دوره از کنکور های کاربردی رو زده باشن می دونن که سوالاتش بسیار پیچیده تر و البته به قول خودشون تخصصی تز از ازاد و سراسری هستش
البته نباید حق رو کنار گذاشت.من با اجازه ی دوستان یه انالیز کلی از کنکور دارم که خدمت همه عرض می کنم
زبان و ادبیات فارسی:::کپی کاملی از کنکور های سراسری 83 به بعد بود و البته استاندارد ترین سوالاتی که من توی این کنکور دیدم...اما بعضی از سوالات اینقدر تکراری بودن که احتیاجی به تفکر نبود...مثلا خوجه به وقت ادراک به نظاره ........ یا تست راجع به کلمه ی فراضیعتی دبد...این سولات همه در کنکور های گذشته بودن..نته زیبا نبودن اثری از هر گونه سوال به غیر از یک مورد تشبیه که جواب پشه می شد می شد در سوالات بود...تاریخ ادبیات بسیار اسان...اگر کتاب اقای کلبشمی رو یه دور می خوندند به طور قطع عالی می زدن...
زابان عمومی:::فقط معنی کلمه بود و اصلا از گرامر خبری نبود..دو متنی که داده بودن به اسانی قابل ترجمه بود و اینکه سعی کرده بودن فقط متن رو عوض کنن چون نوع سوالات زبان عمومی سال 85 بود که منظور یا بهترین عنوان این متن چیه و غیره و غیره....بقیه هم که کلماتی بود که یا کسی کی دونست یا نمی دونست
معارف اسلامی:
طبق معمول سوالات از انتشارات رهبری و در اصل از کتاب اقای کلیشمی بود...ایراد این سوالات نکاتی شبیه به اطلاعات عمومی بود که در 4 تست اخر اومده بود.من فقط کتاب اقای کلیشمی رو خوندم و نه نهاد رو...اگر توی کتاب نهاد بوده من اطلاعی ندارم...بقیه سوالات طبق روال معمول بودن و نکته مهمی توش نداشت
ریاضی: در مورد ریاضی باید بگم چون من ریاضیاتم خیلی ضعیفه طرفش نرفتم...اما یه چیزه جالب بود...من ماشین حساب خودم اف ایکس 350 ام اس بود...به حساب اینکه مشکلی پیش نیاد رفتم یک کاسیو اف ایکس 82 ام اس خریدم...و فکر می کردم خیلی فرق می کنن...اما این اقایونی که قانون می زارن گویا نگاهی به ماشین حسابها نمی اندازن چون تناه تستی که من حل کردم سوالی بود درباره محاسبه ی انتگرال 31 با فرجه 5 به کمک دیفرانسیل که توی ماشین حساب فقط با زدن حساب می شد و اصلا احتیاج به محاسبه نبود
برنامه نویسی:من در طول مدت خوندنم سعی کردم به علت کمبود وقت یکی از دو زبان وی بی و سی را انتخاب کنم که لا اقل نصف تست ها رو بزنم و وی بی را انتخاب کرئم.از شانس بنده سی اومد...اما در کل سوالات بسیار اسونی داشت یا حداقل چند سوال بسشار اسون و فقط احتیاج به خلاقیت برنامه نویسی داشت...چون گویا طاراحان می دونستن که سال اولیه که از این زبان می اومد و سعی کرده بودن بیشتر ساختلر نحوی رو به رخ شرکت کننده ها بکشن تا مسایل برنامه نویسی...نصف سوالات کدام خطوط اشتباه است بود...اما سوالات در کل معمولی داشت

آواتار کاربر
saba
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: Tabriz
تماس:

پست توسط saba » جمعه 10 اسفند 1386, 5:20 pm

همگي خسته نباشين.

من سوالات رو از جلسه كش رفتم ان شاء الله در اولين فرصت ممكنه اسكن مي كنم و ميذارم توي سايت.

چون هنوز از شوك وارده بيرون نيومدم،

خداوند لعنت كند "دكتر كريم پور "و همسر محترمش "خانم آبادي " كه براي ما برنامه ريزي كردن و جيبهايشان را پر كردند، و به زور براي ما كلاس پاسكال تشكيل دادند.
خواهشمند است هركس اين مطلب را مي خواند يك لعنت بر اين دو بزرگوار نثار نمايد.

با تشكر

آواتار کاربر
saeid
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: babol
تماس:

پست توسط saeid » جمعه 10 اسفند 1386, 5:25 pm

criminaldevil نوشته شده:سلام در صدهای احتمالی من
ادبیات 90-95
معارف 75-80
زبان عمومی 45-55
برامه نویسی 40-45
ذخیره 60-65
ساختمان 50
زبان تخصصی 80-90
ریاضی 6.6
من فقط برنامه نویسی رو نخونده بودم...
3 سوال ذخیره هم کلا اشتباه بود
زبان تخصصی خیلی اسون بود
البته من ازاد مشهدم قبول شده بودم که نرفتم
در عمومی ا شکی ندارم توی درصدهام ولی تخصصی ها خیلی احمقانه طرح شده بود.مثلا سوال اول معلوم نبودزمان سرعت حس رو م خواد که میشد 3 یا برگشت به زان سرعت حس که می شد 6
سوال اخر همن صفحه عدد 0.13 در می اومد که نوشته بود 0.31
در زمان تی اف پایل هم تی رو نداده بود که منم اسلا در هیچ کتابی فرمولی ه بدون این حساب بشرو ندیدم.یه سوال م که طول رکورد و بلاک رو داده بود من خیلی حساب کردم می شد 59
خلاصه یا بعضی تستاش واقعا سخت بود یا واقعا اشتباه..زمان ثابت میکنه.لاما ساختمانش خوب ود
بقیه هم بیایین نظر بدین
ذخیره 4 تا سوال پشت سر هم (د باره پایل ترتیبیو...) هیچی رو ندادن . فقط n با R را داده بودن. به نظر من غلط بود
اگر تنهاتربن تنهاها شوم باز خدا هست. او جانشینه همه ی نداشتن هاست تو می توانی جانشینه همه ی بی پناهی ها شوی.

آواتار کاربر
saeid
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: babol
تماس:

پست توسط saeid » جمعه 10 اسفند 1386, 5:27 pm

نتیجه اواخر اسفند میاد : http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=Ne ... 920&Lang=P
اگر تنهاتربن تنهاها شوم باز خدا هست. او جانشینه همه ی نداشتن هاست تو می توانی جانشینه همه ی بی پناهی ها شوی.

criminaldevil
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط criminaldevil » جمعه 10 اسفند 1386, 5:29 pm

ذخیره:مسخره ترین سوالات این کنکور بود ...تقریبا همه دارای مشکل...اشتباه تایپی و محاسباتی و عدم اطلاعات کافی به وفور...جدا از سوال فایل پایل مقدار حافظه استفاره شده...چند سیلنر که اشتباه بودن ..سوال 1 خیلی نا مفهوم بود...سوالات بی تری خیلی بی معنی و سوال فایل مستقیم جوایش در نمی اومد!!!!!!!به نظر من بهتر سازمان سنجش یه انقلاب فرهنگی داخا خودش داشته باشه تا کسایی که این سوالات رو طراحی میکنن اعدام کنه :lol:
ساختمان:متوسط بود...یعنی نه خوب نه بد..اما سوالات عجیب غریب هم داشت
زبان تخصصی:واقعا من موندم اون متن بالا به چه دردی می خورد؟؟؟؟؟همه می دونن که زبان تخصصی اطلاعات عمومی کامپیوتر رو می طلبه....شایدم وا سه رد گم کنی بود....اخه 2 تا سوال کاملا مسخره داشت:::اول تعریف سیستم عامل بود که ربطش داده بود به جاوا و بعدم تعریف کامپایل بود که مثلا می خواست گمراه کنه
دقیقا مصداق این رو داره که یه متن راجع به زندگی و طریقه ی ی عقد در اوردن پلانگتونها در زیر دریا به هم بدن که توش اسم یکی از پلانگتونها حاج داریوش پلانگتونیان باشه بعد بگن با استفاده از متن زیر بگین معنی داریوش اسم این بنده خدا چیه؟؟؟؟؟؟
خانوم نازی براتتون پیغام خصوصی گگذاشتم لطفا ببینید

camelia
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط camelia » جمعه 10 اسفند 1386, 6:27 pm

سلام
من فقط دو تا انتخاب داشتم جفتشم تهرانه اینم در صدام :
ادبیات 90
زبان بالای 80
معارف و ریاضی و برنامه نویسی 0
ذخیره بجز سوالای غلط بقیه رو درست زدم
ساختمان 20
زبان تخصصی 100

elyas
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elyas » جمعه 10 اسفند 1386, 7:02 pm

ادبیات بالای 60
زبان بالای 70
معارف بالای 20
ساختمان بالای 20
زبان تخصصی 100
برنامه نویسی فقط 1 سوال جواب دادم!!!!!!!!! سوالات برنامه نویسی رو دیدم خنده ام گرفت!!!!!
اینا چرا مردونه سوال نمی دن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟
پس با این حساب تو دولتی دیگه باید C رو کنار بزاریم بریم سر C++ , VB ?? یا یه چیز دیگه؟ :?:

آواتار کاربر
meisam
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: تبریز
تماس:

امار من

پست توسط meisam » جمعه 10 اسفند 1386, 7:10 pm

فارسی 50-60
معارف 70-80
زبان عمومی90-100
ریاضی 15-20
برنامه نویسی 10
ذخیره 25
ساختمان داده 35
زبان تخصصی 90-100

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » جمعه 10 اسفند 1386, 7:13 pm

saba نوشته شده:همگي خسته نباشين.

من سوالات رو از جلسه كش رفتم ان شاء الله در اولين فرصت ممكنه اسكن مي كنم و ميذارم توي سايت.

چون هنوز از شوك وارده بيرون نيومدم،

خداوند لعنت كند "دكتر كريم پور "و همسر محترمش "خانم آبادي " كه براي ما برنامه ريزي كردن و جيبهايشان را پر كردند، و به زور براي ما كلاس پاسكال تشكيل دادند.
خواهشمند است هركس اين مطلب را مي خواند يك لعنت بر اين دو بزرگوار نثار نمايد.

با تشكر
saba جان معلومه كه تبريزي هستي من هم اون موقع گفتم بهمن 85 كه سال 86 vb ميياد ولي گفتن همون پاسكال هستش
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » جمعه 10 اسفند 1386, 7:27 pm

ظاهرا اکثر بچه ها برنامه نویسی خوب نزدن :(

اگه اینطور باشه شانس قبولیم زیاده چون بقیه رو خوب زدم :D
کسی موفق می شود که خسته نمی شود.

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » جمعه 10 اسفند 1386, 8:59 pm

nazi111 نوشته شده:ظاهرا اکثر بچه ها برنامه نویسی خوب نزدن :(

اگه اینطور باشه شانس قبولیم زیاده چون بقیه رو خوب زدم :D
خوش به حال شما و ساير دوستان من كه هيچي نزدم گفتم ديگه اگه 2+2 ميدادن ميگفتم 5
شما دوستان كه ميگين اين سوال اشتباه بود يا اون يكي اصلا نميدونم چنين سوالي بود يا نه
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

قفل شده