>بحث درباره ی ثبت نام ورودی های جدید و مراحل آن<

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

>بحث درباره ی ثبت نام ورودی های جدید و مراحل آن<

پست توسط SJJ » جمعه 29 شهریور 1387, 4:02 pm

دوستان هر بحثی درباره ی ثبت نام دارید در این تاپیک مطرح کنید و تاپیک های دیگه رو منحرف نکنید.

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

Re: >بحث درباره ی ثبت نام ورودی های جدید و مراحل آن<

پست توسط SJJ » جمعه 29 شهریور 1387, 4:13 pm

مدارك‌ لازم‌ براي‌ ثبت‌نام‌
1- اصل‌ شناسنامه‌ و 3‌ برگ‌ فتوكپي‌ از تمام‌ صفحات‌ آن‌.
2- اصل و تصوير كارت ملي.
3- شش‌ قطعه‌ عكس‌ تمام‌ رخ‌ 4 * 3 تهيه‌ شده‌ در سال‌ جاري.
4- مدركي‌ كه‌ وضعيت‌ نظام‌ وظيفه‌ پذيرفته‌شدگان را با توجه‌ به‌ بند 3-2 مقررات وظيفه عمومي مندرج در صفحه3 دفترچه راهنماي شماره 1 آزمون ‌ مشخص‌ كند (براي‌ برادران).
5- حكم‌ مرخصي‌ سالانه‌ يا موافقت‌ كتبي‌ و بدون قيد و شرط سازمان‌ متبوع‌ براي‌ كارمندان‌ دولت‌.
6- اصل‌ مدرك‌ كارداني‌ (فوق‌ ديپلم‌) و يا گواهي‌ مورد تاييد وزارت‌ علوم‌، تحقيقات‌ و فناوري‌، وزارت آموزش وپرورش ويا وزارت بهداشت‌، درمان‌ وآموزش‌ پزشكي‌ و يا شوراي‌ عالي‌ انقلاب‌ فرهنگي مبني‌ بر اينكه‌ برحسب‌ ضوابط دوره‌ كارداني‌ را تا 31/6/1387 (پذيرفتگان كدرشته محلهاي نيمسال اول) و يا تا 30/11/1387 (پذيرفتگان كدرشته محلهاي نيمسال دوم) به‌ پايان‌ خواهد رسانيد.
تبصره‌1-پذيرفتگان‌ هريك‌ از كدرشته‌هاي‌ تحصيلي‌ نيمسال‌ اول‌ بايد حداكثر تا 31/6/1387 فارغ‌التحصيل شوند.
تبصره2- در صورتي‌ كه‌ ارائه‌ مدرك‌ فوق‌ (مدرك‌ بند 5) امكان‌‌پذير نباشد، مدرك‌ اخير توسط موسسه‌ آموزشي‌ محل‌ قبولي ‌رسماً از موسسه‌ محل‌ فارغ‌التحصيلي‌ درخواست‌ خواهد شد.
تبصره 3- دارندگان مدرك كارداني معادل مي بايست كارنامه و يا گواهي ارائه شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور مبني بر كسب حدنصاب نمره علمي لازم را در يكي از آزمونهاي دارندگان مدرك معادل كارداني در سال 1387 و يا قبل از آن را ارائه نمايند .
7- ارائه‌ گواهي‌ پايان‌ خدمت‌ لايحه‌ طرح‌ تامين‌ نيروي‌ انساني‌ برحسب‌ مورد حداكثر تا 31/6/1387 و يا 30/11/1387 و ياگواهي‌ معافيت‌ از خدمت‌ لايحه‌ طرح‌ تامين‌ نيروي‌ انساني‌ براي‌ پذيرفتگان‌ رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ گروه‌ آموزشي‌ پزشكي‌. بديهي‌ است‌ اين‌ دسته‌ از پذيرفتگان‌ نيازي‌ به‌ ارائه‌ مدرك‌ مندرج‌ در بند 5 فوق‌ ندارند .
تبصره‌-1 فارغ‌التحصيلان‌ دوره‌ هاي‌ كارداني‌ گروه‌ آموزشي‌ پزشكي‌ كه‌ در حال‌ انجام‌ طرح‌ لايحه‌ نيروي‌ انساني‌مي‌باشند و تاريخ‌ پايان‌ طرح‌ آنها بعداز 31/6/1387 و يا 30/11/1387 مي‌باشد، درصورت‌ پذيرفته‌شدن در رشته‌هاي‌تحصيلي‌ دوره‌ روزانه‌ (رشته‌اي‌ كه‌ مقطع‌ كارشناسي‌ ناپيوسته‌ آن‌ مشمول‌ قانون‌ خدمت‌ پزشكان‌ و پيراپزشكان‌ باشد)، لازم‌است‌ ضمن‌ تسويه‌ حساب‌ كامل‌ با محل‌ خدمت‌ ، گواهي‌ مربوط را به‌ همراه‌ ساير مدارك‌ ثبت‌ نامي‌ خود به‌ موسسه‌ آموزش‌عالي‌ ذيربط ارائه‌ نمايند. قابل توضيح‌ است‌ كه‌ اين‌ دسته‌ از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ باقيمانده‌ طرح‌ لايحه‌ نيروي‌ انساني‌خود را پس‌ از پايان‌ دوره‌ كارشناسي‌ ناپيوسته‌ انجام‌ دهند.
تبصره2- داوطلبان‌ دوره‌هاي‌ كارداني‌ گروه‌ آموزشي‌ پزشكي كه‌ مشغول انجام‌ طرح‌ لايحه‌ نيروي‌ انساني‌ مي‌باشند و پايان‌ طرح‌ آنها بعد از 31/6/1387 و يا 30/11/1387 مي‌باشد، درصورت‌ پذيرفته‌شدن در رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه)‌، با ارائه‌ موافقتنامه‌ رسمي‌ از بالاترين‌ مقام‌ مسئول‌ محل‌ خدمت‌ خود مبني‌ برعدم‌ همزماني‌ و تداخل‌ ادامه‌ تحصيل‌ با ادامه‌ خدمت‌ آنان‌ ، نيازي‌ به‌ ترخيص‌ از خدمت‌ ندارند و مي‌توانند همزمان‌ با تحصيل‌ به‌ انجام‌ طرح‌ لايحه‌ نيروي‌انساني‌ خود بپردازند.
8- اصل حكم استخدام مشمول سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و يك نسخه فتوكپي آن براي كارمندان رسمي و يا پيماني (با حداقل سه سال سابقه كار) در دانشگاهها و دانشكده‌هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي – درماني كه از امتيازات مربوط به سهميه كارمندي استفاده نموده‌اند.
9- معرفينامه‌هاي مذكور در زير‌ لازم‌ است‌ حداكثر تا قبل‌ از انتخاب‌ واحد براي‌ نيمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصيلي‌88-1387 توسط پذيرفتگان‌ و يا از طريق‌ ارگان‌ ذيربط به‌ دانشگاه‌ ياموسسه‌ آموزش‌ عالي‌ مربوط تحويل‌ گردد. در غيراين‌ صورت‌ از ثبت‌ نام‌ آنان‌ براي‌ نيمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصيلي‌ 88-1387 ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولي‌ آنان‌ «كان‌ لم‌ يكن‌» تلقي‌ مي‌گردد.
- معرفينامه‌ رسمي‌ از ستاد مشترك‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و يا وزارت‌ جهاد كشاورزي با امضاء و مهر هريك‌ از رؤساي‌ ارگانهاي‌ مذكور كه‌ در آن‌ قيد شده‌ باشد، پذيرفته‌ شده‌ با توجه‌ به‌ ماده‌ 1 و تبصره‌هاي‌ چهارگانه‌ آن‌ درآيين‌نامه‌ اجرايي‌ قانون‌ ايجاد تسهيلات‌ براي‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران‌ داوطلب‌ بسيجي‌ به‌ دانشگاهها و موسسات‌آموزش‌ عالي‌ و ساير شرايط مندرج‌ در آيين‌نامه‌ مذكور واجد شرايط استفاده‌ از سهميه‌ايثارگران مي‌باشد.
تبصره- با توجه به اينكه ارگان‌هاي بنياد شهيد انقلاب اسلامي، بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي و ستاد كل امور آزادگان تحت عنوان بنياد شهيد و امور ايثارگران ادغام گرديده‌اند، آن دسته از پذيرفتگان با سهميه ايثارگران كه ارگان تاييد كننده سهميه آنان بنياد شهيد انقلاب‌ اسلامي‌ ، بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي و يا ستاد كل امور آزادگان مي‌باشد، نياز به ارائه گواهي و يا فرم مخصوص استفاده از سهميه قبولي خود نخواهند داشت. بديهي است درصورت عدم دارا بودن شرايط لازم براي استفاده از سهميه ذيربط، نتيجه قبل از شروع ترم دوم تحصيلي ازطريق اين سازمان به موسسات محل قبولي آنان منعكس خواهدشد.

...

لینک اصلی خبر با توضیحات تکمیلی : http://www2.sanjesh.org/KarshNP/1387/870626_01.php

kasaman

پست توسط kasaman » جمعه 29 شهریور 1387, 6:56 pm

ضمن تشكر از اطلاع رساني مفيدتون
من فارغ التحصيل بهمن 86 هستم براي معافيت پزشكي اقدام كردم و دارم روالشو انجام مي دم و هيچ مدركي براي تعيين
وضعيت نظام وظيفه ندارم
براي ثبت نام گير ميدن؟ بايد چيكار كنم؟
ممنون از لطفتون

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » شنبه 30 شهریور 1387, 3:33 am

[quote="kasaman"]ضمن تشكر از اطلاع رساني مفيدتون
من فارغ التحصيل بهمن 86 هستم براي معافيت پزشكي اقدام كردم و دارم روالشو انجام مي دم و هيچ مدركي براي تعيين
وضعيت نظام وظيفه ندارم
براي ثبت نام گير ميدن؟ بايد چيكار كنم؟
ممنون از لطفتون[/quote]

دوست عزيز اين بحث به اين تاپيك مطرح نميشه بهتر بود كه تو بخش خدمت وظيفه مطرح ميكردي اما چون خودم شرايط مشابه تورو داشتم راهنمايت ميكنم به صورت كوتاه اميدوارم هر كي اين مشكلو داشته باشه حداقل واسه ثبت نام اين اطلاعات بدردش بخوره
-------------------------------------
اما جوابت :
اول بگو ببينم نيمسال اول قبول شدي يا دوم ؟(البته به صورت پست خصوصي )
دوراه داري يا اينكه بري دنبال معافيت و قيد دانشگاه رو بزني يا اينكه بري و از درخواست معافيتت انصراف بدي و اقدام براي صدور برگه سبز كني .حالا به صورت كلي : اگر هنوز هيچ مدركي نداري بايد بري حوضه نظام وظيفه محل زندگيت اونجا به صورت كتبي تعهد بدي و درخواست لغو درخواست معافيت پزشكيتو بكني (البته تاقبل اينكه فرجه 6 ماهت تموم بشه و گرنه در صورت اقدام به اين كار برات غيبت ميخوره و هم واسه ثبت نام دانشگاه و هم واسه معافيت به مشكل ميخوري( البته بين 1 تا دو هفته از گذشت زمان فرجه 6 ماهه به مشكل نميخوري ) . بعد از اينكه درخواست لغو دادي ميتوني همو نجا درخواست صدور برگه سبز اعزام به خدمت بدي (كه واسه ثبت نام لازمه و براي امثال من و شما نشون دهنده وضعيت خدمتمونه ) يا همونجا واست صادر ميشه يا بعد چند روز(حداكثر 1 تا 2 هفته شايدم چند روز )واست ارسال ميشه حتي اگر عجله داري ميتوني همونجا كه درخواست بدي يه كمي صبر كني و برگتو تحويل بگيري .
حتما هر چه سريعتر اقدام كن و گرنه اگر غيبت بخوري اونوقت كارت گره ميخوره .
--------------------------------
اميدوارم مديريت عذر منو بپذيره و اين پستو پاك نكنه به هر حال خيلي از بچه هايه سايت(آقايون) در مورد اين مدركي كه نشون دهنده وضعيت نظام وظيفشونه و بايد تحويل بدن اطلاعي ندارند .

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » شنبه 30 شهریور 1387, 3:37 am

دوستان عزيز پيشنهاد ميكنم به سايت دانشگاه يا موسسه اي كه قبول شديد سر بزنيد و در مورد مدارك تكميلي از اطلاعات اونجا كمك بگيريد . اين طوري به نفعتون هم هست شايد بعضي موسسات و دانشگاهها شرايط و روال خاصي واسه ثبت نام داشته باشند .

kasaman

پست توسط kasaman » شنبه 30 شهریور 1387, 2:50 pm

با سلام
ببخشيد من چون فكر كردم اين موضوع به ثبت نام ربط داره اينجا مطرحش كردم
راستش امروز رفتم نظام وظيفه و ازشون پرسيدم گفتن كه چون براي نيمسال دوم قبول شدي بايد تو دانشگاه به صورت مشروط ثبت نام كني و قبل از ترم دوم معافيت پزشكي رو بگيري بعد مي توني اون رو به دانشگاه ارائه بدي مشكلي هم پيش نمي آد
نهايتا من تا 2-3 ماه ديگه معافيتم رو مي گيرم
راستي اگه معافيت رو لغو كنم حتما غيبت مي خوارم چون تا 30 مرداد فرجه داشتم
يه مورد يگه هم كه اكثرا باهاش مشكل دارن اگه كسي دفترچه رو پست كرده همونطور كه مهيار گفت مي تونين برين نظام وظيفه براتون همون روز صادر مي كنن ماله دوستم اينطوري بود
آخرین ویرایش توسط kasaman در شنبه 30 شهریور 1387, 5:23 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

kasaman

پست توسط kasaman » شنبه 30 شهریور 1387, 5:14 pm

بازم سلام
آقاي مهيار من بعد از اون پست قبلي رفتم و تاپيك شما رو هم خوندم يه اضطراب شديد دارم
لطفا اگه كسي در رابطه با اين موضوع خبر داره اطلاع بده تا سكته نكردم
اگه كسي براي نيمسال دوم قبول شده باشه و كاراي معافيتش هنوز تموم نشده باشه مشكلي نداره تا شروع نيمسال دوم معافيتش رو بگيره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تورو خدا مردم از اضطراب يكي كه مي دونه جواب بده

nasrin6515

پست توسط nasrin6515 » شنبه 30 شهریور 1387, 9:39 pm

لطفا در مورد اینکه کسی هنوز با دانشگاه دوره کاردانیش تصویه نکرده و باید چه کار کنه که موقع ثبت نام مشکلی پیش نیاد
و در مورد تعهد محضری بگید لازمه؟

heidar
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط heidar » یک‌شنبه 31 شهریور 1387, 9:27 am

سلام
دوستم نوبت اول غیر انتفاعی قبول شد و یه مشکل داره مشکلش اینه که یه درس اخلاق 2 واحدی رو فقط پاس نکرده و دانشگاه می گه من فقط می تونم تاریخ فارغ تحصیلی رو 87/7/10 بزنم و تا 31/6 نمی تونه فارغ تحصیل بشه به نظر شما راهی وجود داره بره ثبت نام کنه؟
منتظر راهنمای تون هستم...

عبدالله

پست توسط عبدالله » یک‌شنبه 31 شهریور 1387, 10:21 am

در مورد روزانه هاي شمسي پور (كامپيوتر) من توي سايت خودش چيزي نديدم.توي اطلاعيه سنجش هم شمسي پور رو نگفته بود.تلفنم جواب نمي دن!
1. كسي از تاريخ ثبت نام خبر داره؟
2. همين طور مداركي كه لازم داريم؟
3. به روزانه ها خوابگاه مي دن؟
شريعتي رو گفته بودن 6 و 7 مهر. ماهم همون تاريخه؟
اگه خبري دارين ممنون مي شم ...

hossein 20

پست توسط hossein 20 » یک‌شنبه 31 شهریور 1387, 11:16 am

[quote="عبدالله"]در مورد روزانه هاي شمسي پور (كامپيوتر) من توي سايت خودش چيزي نديدم.توي اطلاعيه سنجش هم شمسي پور رو نگفته بود.تلفنم جواب نمي دن!
1. كسي از تاريخ ثبت نام خبر داره؟
2. همين طور مداركي كه لازم داريم؟
3. به روزانه ها خوابگاه مي دن؟
شريعتي رو گفته بودن 6 و 7 مهر. ماهم همون تاريخه؟
اگه خبري دارين ممنون مي شم ...[/quote]

1.ببین دوست عزیز تو اطلاعیه سنجش گفته شده ثبت نام همه دانشگاهها 6 و 7 مهره به استثنای یه سری از دانشگاهها که اسم اونها آورده شده اسم شمسی پور و نیورده یعنی عین بقیه دانشگاههاثبت نام 6 و 7 مهره .

2.مدارک لازم هم که گفته شده و sjj هم لطف کرده و در همین تاپیک اونها رو گذاشته

3. در مورد خوابگاه هم اونطور که تو دفترچه گفته شده نمی دن ولی ممکنه نظرشون بعدا عوض بشه چون خیلی از دانشگاهها اولش می گن نمی دیم ولی بعد می دن.

امیدوارم به دردت خورده باشه.

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » یک‌شنبه 31 شهریور 1387, 11:27 am

[quote="nasrin6515"]لطفا در مورد اینکه کسی هنوز با دانشگاه دوره کاردانیش تصویه نکرده و باید چه کار کنه که موقع ثبت نام مشکلی پیش نیاد
و در مورد تعهد محضری بگید لازمه؟[/quote]

در مورد تصويه حساب بايد بگم كه تا موقعي كه تصويه حساب نكني اولا دانشگاه دوره كاردانيت مدرك موقت فارغ التحصيلي بهت نميده دوما وقتي كه دانشگاهي كه قبول شدي در خواست ريز نمراتتو از دانشگاه دوره كاردانيت بكنه چون تصويه حساب نكردي ريز نمرات و مداركتو نميفرستن .
در مورد تعهد محضري من چيزي نشنيدم ظاهرا اين تعهد رو از دانشجوهايه دوره روزانه ميگيرن كه در صورت انصراف از تحصيل هزينه بابت انصراف ازت بگيرند (همون هزينه اي كه بايد صرف تحصيل تو اين مدت 4 ترمت مي شده يه جور جريمه ) البته اينطور كه من ميدونم بايد به همين نحو باشه .

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » یک‌شنبه 31 شهریور 1387, 11:31 am

[quote="heidar"]سلام
دوستم نوبت اول غیر انتفاعی قبول شد و یه مشکل داره مشکلش اینه که یه درس اخلاق 2 واحدی رو فقط پاس نکرده و دانشگاه می گه من فقط می تونم تاریخ فارغ تحصیلی رو 87/7/10 بزنم و تا 31/6 نمی تونه فارغ تحصیل بشه به نظر شما راهی وجود داره بره ثبت نام کنه؟
منتظر راهنمای تون هستم...[/quote]

تنها راهي كه داره اينه كه بره با جايه كه قبول شده صحبت كنه و درخواست يه ترم مرخصي بكنه و يا يه جوري توضيح بده كه مشكلش اينه هر چند كه اصلا اميدوار نباشه كه قبول كنن دليلشو . اما من شنيدم در مورد تك درس گير نميدن اگه بتونه جز تك درسي ها امتحان بده واسه تاريخ فارغ التحصيليش به مشكل نميخوره . بازم به نظر من اول راه اوليرو امتحان كنه بعد دومي

ALiR3za
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ALiR3za » یک‌شنبه 31 شهریور 1387, 2:59 pm

ثبت نام در تاریخهای ذکر شده است ؟
کسی میدونه دانشگاه بیرجند کی ثبت نام میکنه (هر جا برای خودش یه ساز میزنه) خواهش میکنم کمک کنید؟
در ضمن به من توی دانشگاه قبلی یه برگه دادن توش مهر نیروی انتظامی هست که برای سربازی ومعدل و زمان فارغ از تحصیلی واز این حرفهاست همون کاغذ کافیه ؟؟

آواتار کاربر
r_12737
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: تهران

پست توسط r_12737 » یک‌شنبه 31 شهریور 1387, 5:28 pm

در ضمن به من توی دانشگاه قبلی یه برگه دادن توش مهر نیروی انتظامی هست که برای سربازی ومعدل و زمان فارغ از تحصیلی واز این حرفهاست همون کاغذ کافیه ؟؟

دوست عزیز ..

اگه منظورتون برگه ای از طرف دانشگاه هست که نشون دهنده این باشه که شما فارغ التحصیل کاردانی هستید ، نامه ای که دانشگاهتون خطاب به سربازی زده و همین اطلاعاتی که گفتید در نامه گنجونده شده رو ارائه بدین کافی هست !
این سوال رو بنده از هم دانشگاه قبلم و هم از دانشگاهی که قبول شدم پرسیدم !
البته شمام یه پرس و جو بکنید از دانشگاهتون ..
موفق باشید !

قفل شده