سلاااااااااااااام

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
maryam
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط maryam » جمعه 19 مرداد 1386, 2:13 am

منم با نظر آقا محسن کاملا موافقم ! به نظر من هم C#.Net در حال حاضر می تونه بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیریه !!!

الیته کار با ++VC خیلی سخت تره ولی به نظر من اگه کسی وقت بذاره و این زبان رو یاد بگیره واقعا کار بزرگی انجام داده ...

دوره ی Delphi و VB دیگه گذشته . به قول یکی از دوستان :

برنامه نویس VB = میوه فروش
برنامه نویس Delphi = سبزی فروش

:wink:

من که فعلا کار با C#.Net رو شروع کردم و امیدوارم بعدها حرفی برای گفتن داشته باشم !!!

موفق باشید !
آخرین ویرایش توسط maryam در جمعه 19 مرداد 1386, 7:42 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
sara_4170
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط sara_4170 » جمعه 19 مرداد 1386, 12:08 pm

ببينيد عزيزاني كه اسماتون الان يادم نيست..

منم مي دونم و با نظره همتون موافقم كه الان .net كه ديگه كلي حرف واسه گفتن داره!!

حالا يه سوال از همه شما....

كسي كه با دلفي نمي تونه كار كنه به گفته شما اين دلفي كه واسه ميوه فروشيه!!!
مي تونه از پس .net ها بر بياد...؟؟؟؟

نه عزيزه دلم...
خانم يا آقايي كه همون توابع آسون دلفي رو ميگه دوست ندارم.. موضوع دوست نداشتن نيست موضوع عدم توانايي تو ياد گيريه!!!

من به كسي توهين نمي كنم.. خودم هم مدرس .net هستم..
در روز با 673571253 تا دانش آموز سر و كله مي زنم كه هنوز مفهوم كلاس رو نمي دونه و اومده .net ياد بگيره!!!!

مريم خانم در اول گفتن ميونه اي با برنامه هاي گرافيكي ندارن.. خوب چطور ازشون مي خواين كه بيان با .net برنامه سيستمي بنويسن!!!

من فكر كردم ايشون منظورشون از برنامه نويسي همين برنامه هاي كاربردي و البته بانكيه.. و اينطور از حرفاشون برداشت كردم كه مي خوان يه كاري انجام بدن كه كاربردي باشه ..
گفتم delphi خوبه... بهتره كسي كه وارد نيست از اول درگير كلاس و اين حرفا نشه تا يكم با اينجور برنامه ها كار كنه بعد بره سراغه C# و اين حرفا!!!

شما هيچ كدوم نمي تونين قدرت دلفي رو نديد بگيرين... چون هماهنگي و مديريت بانكيش واقعا عاليه!!! و واسه كسي كه مي خواد شروع كنه لازمه!!!
الان .net دلفي هم اومده... كه ديگه...
شما فكر نمي كنين برنامه نويسي مرحله داره.. كسي كه توابع رو بلد نباشه نمي تونه سر از كلاس ها در بياره؟؟؟!!!!!

وگرنه منم مي دونم كارايي مي شه حرفه اي تو c# كرد كه به اين آسوني ها حتي تو delphi كه سهله تو خيلي از زبانا نكرد...

به هر حال من فقط نظرمو گفتم...

در ضمن نظر دادن منطقي خيلي خوبه.. ولي دادنه اسم ميوه فروش لقب مناسبي واسه كسي كه برنامه نويسي مي كنه نيست.. مريم خانم...

شما نمي تونين فهم و كاركرد كسي كه برنامه نويسي مي كنه حتي با پاسكال زير سوال ببرين..

دوستاي خوبم از نظراتون استفاده كردم... اما سعي كنيم به حرفه ي كسي توهين نكنيم..

""خوب امین جان منم هر برنامه ای بخوام می تونم حتی با Turbo C هم بنویسم ، فقط وقت بیشتری می گیره ""

محسن جان شما اگه بتونين هر برنامه اي رو با Turbo C بنوسين كار خيلي ارزشمندي رو انجام دادين...
ولي از نظر مريم خانم اين كار ارزشمند فقط مساوي ميوه فروشيه!!

در هر صورت نظراي همتون درسته خصوصا محسن جان..
اما خوبه اول ما توانايي كسي كه قراره با اون زبان كار كنه رو در نظر بگيريم.. تا وقتي واردش شد وسطه راه سرگردون نمونه و از پس مفاهيمش بر بياد...

خيلي حرف زدم .. من همه زبان هارو كار مي كنم تقريبا... دلفي .. vb.net... نمي دونم c++و c# و ..
و حتي سراغه ASP.NET و PHP و Sql server هم رفتم..
و تو برنامه هاي كاربردي دلفي خيلي خوب با sql كنار اومده...

واااااااااي.. من عاشق sql ام.. محشره!!!

ولي به كسايي كه مي خوان تازه شروع كنن C# و پيشنهاد نمي كنم.. چون مي ترسم وسطش بمونه!!! اتفاقي كه واسه خودم افتاد وقتي داشتم تازه شروع مي كردم!!!!!! مجبور شدم عقب گرد كنم و دوباره بعد مدتي بيام سراغه C#..
حالا اگه مريم خانم اينقدرا وارده.. كه من بابته همه نظرايي كه دادم متاسفم و پس مي گيرم همه حرفامو .. كه به يه برنامه نويس حرفه اي توهين كردم كه بياد ميوه فروش بشه!!! :roll:

به هر حال همتونو دوست دارم چون برنامه نويسين و من نسبت به برنامه نويسا تعصب خاصي دارم.. اميدوارم شمام رو من تعصب داشته باشين و اگه به مشكل برخوردم كمكم كنيد و مثله يه ميوه فروش باهام برخورد نكنين!!!!

همتون موفق باشين..

از نظراتونم استفاده مي كنم... :o :wink:

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: در پیچ و خم زندگی

پست توسط محسن » جمعه 19 مرداد 1386, 12:33 pm

این که چیزی نیست مریم خانم

من هم با نظر آقا محسن کاملا موافقم (البته ce.mohsen )

:lol: :lol: :lol:

mohammad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mohammad » جمعه 19 مرداد 1386, 1:31 pm

دوستان ببينيد ما ناسلامتي برنامه نويسيم. به قول يكي از استادامون تنها فرق يه دانشجوي كامپيوتر با هر كس ديگه اي همين برنامه نويسيه . شما قبول دارين كه يه خدمات كامپيوتري كار با نرو و يا حتي Word رو از يه دانشجوي كامپيوتر بهتر انجام ميده.
پس دوستان نكته مهم اينه كه ما بايد سواد برنامه نويسيمونو بالا ببريم!! شايد شما بتونين از همين ابتداي كار برنامه هاي خيلي خوبي بنويسين ولي مطمئن باشين تا سواد اينكار رو نداشته باشين به هيچ جايي نمي رسيد!!
اصولا تو تمام مراكز آموزشي معتبر دنيا از هر زباني واسه آموزش استفاده نمي كنن. هرجا كه شما برين يا يكي از زبانهاي خانواده پاسكال رو بهتون آموزش ميدن يا سي!! ولي به نظر من خانواده هاي پاسكال خيلي خيلي واسه آموزش بهترن.
مهمترين عيب زبانهاي خانواده سي اينه كه يه برنامه نويس مبتدي از همون اول با حجم وسيعي از مطالب روبرو ميشه و اين يكم يادگيري رو سخت ميكنه!
به هرحال من خودم الان ويژوال سي كار ميكنم و هركاري كه خواستم باهاش كردم و مطمئنم هركاريم كه بخوام مي تونم باهاش انجام بدم. ولي يادمه برنامه نويسي رو با دلفي شروع كردم!!
چون از همون اول هم تعصب خاصي نسبت به پاسكال داشتم ولي حيف كه اين زبان نتونست منو واسه پيشبرد اهدافم ارضا كنه و به ناچار سي رو انتخاب كردم( ولي به هرحال الان از سي راضيم)

maryam
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط maryam » جمعه 19 مرداد 1386, 8:41 pm

ببینید ، من خدای نکرده نخواستم به حرفه یا اطلاعات کسی توهین کنم . من فقط نظر شخصی خودم رو گفتم و البته از زبون یکی از دوستان هم نقل قولی رو نوشتم !

به نظر من هیچ زبان برنامه نویسی نمی تونه بد باشه ، من فقط در مورد بهترین ها صحبت کردم و دوستم هم که در مورد زبان VB و Delphi این نظر رو داره ، مقصودش اینه که این دو زبان فقط بدرد کسانی می خوره که نمی خوان برنامه نویسی رو به طور خیلی حرفه ای کار کنن و اگه بخوان فقط کارشون راه بیفته با این دو زبان کار کنن...
ولی به نظر من کسی که بخواد توی برنامه نویسی حرفی برای گفتن داشته باشه کار با C#.Net و ++VC رو انتخاب می کنه !

و اما در مورد سختی یا آسونی اینها هم باید بگم من خودم همیشه راههای سخت رو برای رسیدن به هدفم توی زندگی انتخاب می کنم چون به نظر من با این روش میشه به اهداف بزرگی رسید و فقط کمی نیاز به تلاش و سعی بیشتری داره !
می دونم که ممکنه توی یادگیری C#.Net هم وسط راه به مشکل برخورد کنم یا یادگیریش سخت بشه ، ولی مطمئنا تا آخرش ادامه می دم !!!
این مهمه ... تلاش برای رسیدن به هدفی که درست انتخاب کردیم !!!!!

موفق باشید !

lord_ahriman
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط lord_ahriman » جمعه 19 مرداد 1386, 9:20 pm

دوستان من کمی مخالفم با این حرف ها
این حرف ها رو توی همه فروم های ایارنی میشه دید که عقب موندگی ما ایرانی ها رو نشون میده
به نظر من تمام زبان هایی که در حال حاظ توی بازار موجوده می تونه تمام نیاز های ما رو برآورده کنه (حداقل ما ایرانیها رو) این که کدوم زبان بهتره یا بدتر حرف کامل بی خودیه چون هر کدوم از هر قسمتی که بهشون نگاه کنی مزایا و معایبی دارن مثلا خانواده vb و جدیدا .net توی سادگی بهترینند یا مثلا دلفی توی سرعت بخشیدن به عمر توسعه نرم افزار وغیره..
یاد گرفتن syntax یک زبان هیچ کاری نداره و فقط 2 3 هفته وقت می خواد اون روش توسعه نرم افزار و تکنیک حل مساله است که ما ایرانی ها توش مشکل داریم
در ضمن دیگه کد نوشتن تو این زمونه 1 دلار هم نمی ارزه الان برای کمپانی های بزرگ نرمافزاری توی دنیا مثل مایکروسافت و غیره idea مهمه نه نوشتن کد (کد رو که بلاخره یه سری میشینن با هر زبونی شده می نویسن )
اینو گفتم که زیاد به فکر این زبون و آن زبون نباشی یه زبون رو انتخاب کن(همشون خوبه)و برو جلو
سعی کن بیشتر توی فسمت طراحی درست و مهندسی نرم افزار درنگ کنی تا یادگرفتن syntax یه زبان .
اینظوری می تونی توی هرزمانی و برای هر پلتفرمی که خواستی نرمافزار طراحی کنی

mohammad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mohammad » جمعه 19 مرداد 1386, 11:52 pm

دوستان من کمی مخالفم با این حرف ها
این حرف ها رو توی همه فروم های ایارنی میشه دید که عقب موندگی ما ایرانی ها رو نشون میده
به نظر من تمام زبان هایی که در حال حاظ توی بازار موجوده می تونه تمام نیاز های ما رو برآورده کنه (حداقل ما ایرانیها رو) این که کدوم زبان بهتره یا بدتر حرف کامل بی خودیه
يادمه يه استاد داشتيم مي گفتش كه ياد گرفتن اصول برنامه نويسي مثل يادگرفتن رانندگيه! و انتخاب يك زبان برنامه نويسي واسه نوشتن برنامه ها مثل انتخاب يك اتومبيل واسه رانندگي مي مونه!!
اگه خوب به اين مثال دقت كنيم مي بينيم كه كسي كه رانندگي بلد باشه مي تونه با هر اتومبيلي رانندگي كنه! پس كسي كه اصول برنامه نويسي ياد گرفت مي تونه با هر زباني برنامه بنويسه! تا اينجا با صحبتهاي دوست عزيزمون آقاي lord_ahriman هيچ مشكلي نداريم!
ولي مشكل اصلي اينجا بروز ميكنه كه‌ آيا سرعت، قدرت و انعطاف تمامي اتومبيل ها مثل همه؟؟؟ و آيا با وجود سهميه بندي بنزين بازهم ميتوان به سراغ اتومبيل هاي پر مصرف رفت (قابل توجه دلفي كارها)؟

به هرحال دوست عزيز آقاي lord_ahriman شما نظرتون اينه كه ژيان هيچ فرقي با ماكسيما نمي تونه داشته باشه. درصورتيكه اصلا اينطوري نيست!! آيا واقعا اگه به شما بگن بين ژيان و ماكسيما انتخاب كن ماشينتو شما كدوم رو انتخاب مي كنين؟ مطمئنا نمي گين كه واسم مهم نيست!!
به هر حال عزيزان كسي كه مي خواد برنامه نويس بشه اول بايد اصول برنامه نويسي رو ياد بگيره و بعد بره سراغ انتخاب يك زبان مناسب!! انتخاب زبان هم به نظر من خيلي مهمه!! كاري كه معمولا زياد بهش بها داده ميشه ولي متاسفانه تصميم آخر براساس تعصب بيجا به يه زبان گرفته ميشه!! همونطوري كه تو پست قبليم گفتم من به دلفي حتي ميشه گفت تعصب داشتم ولي وقتي واقعيت رو ديدم تصميمم رو براساس واقعيت موجود گرفتم.

lord_ahriman
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط lord_ahriman » شنبه 20 مرداد 1386, 1:38 am

دوست عزیز من هم به این موضوع اعتقاد دارم که ماکسیما و ژیان مثل هم نیستند ولی یک نگاهی به زبان های حال حاظر همه منظوره توی بازار بندار کلیه زیبانهای visual studio.net و محصولات بورلند مثل دلفی و c++ Biulder همشون یک پا ماکسیما هستند بین ماکسیماها هم آدم یکیشو بلاخره انتخاب می کنه و رانندگی می کنه دیگه
کلا به جرات می تونم بگم که این زبان ها به غیر از syntax فرق چندان زیادی با هم نمی کنند به غیر از فرق های خیلی خیلی جزئی که اون هم برای کاربردهای فوق حرفه ای استفاده میشه مثل ویژگی هایی که زبان های خانواده سی دارن (برای نوشتن برنامه های سیستمی ) و یا کتابخانه کلاس و کامپونتی دلفی برای نوشتن برنامه های تجاری تازه با اومدن framework 3 مایکروسافت زبان ها خیلی خیلی دیگه به هم نزدیک میشن
چیزی که ما توی ایران نیاز داریم ایده های نو و پیاده سازی درست و استاندارد اون بر اساس روش های نوین مهندسی (حالا با هر یک از زبان های موجود اگه پیاده سازی بشه هیچ فرقی در نهایت برای end user نداره )
یک نگاهی به سایت اورکات گوگل بندازید هیچ کس به برنامه نویس های سایتش نمیاد بگه افرین و یا اینکه بگه این سرویس خیلی توپه با چه زبانی نوشته ده (می تونه با php asp jsp و .. باشه فرقی نممیکنه مهم ایده و طراحی درسته
درآخر هم من اصلا به کسی توصیه نمی کنم که بیاد با کوبال یا جی دبلیو بیسیک برنامه بنویسه (یا به قول خودتون ژیان سوار شه )همیشه باید همیشه باید بر حسب نیاز بازار تکنولوژی مورد نظر رو انتخاب کرد مثلا اگه روزی خواستی یک os بنویسی اگه برنامه نویسی اصولی و روش های جدید و نوین مهندسی + معماری کامپیوتر می تونی با یاد گرفتن syntax یکی از زبان ها برنامه نویسی خانواده سی (خیلی ساده در عرض چند هفته) به هدفت برسی

mohammad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mohammad » شنبه 20 مرداد 1386, 10:31 am

مثلا اگه روزی خواستی یک os بنویسی اگه برنامه نویسی اصولی و روش های جدید و نوین مهندسی + معماری کامپیوتر می تونی با یاد گرفتن syntax یکی از زبان ها برنامه نویسی خانواده سی (خیلی ساده در عرض چند هفته) به هدفت برسی
باز مثل اينكه مجبورم يه مثال پياده شم!
همون استادمون بازم ميگفتش كه اصول برنامه نويسي مثل خوب حرف زدنه و انتخاب يه زبان برنامه نويسي مثل انتخاب يه زبان گفتاري-نوشتاريه!
عزيزم اگه شما بازم خوب به اين مثال دقت كني مي بيني كه هرچقدر هم كه يك فرد سخنران خوبي باشه بدون آشنايي كامل با زبان هاي متعدد گفتاري-نوشتاري نمي تونه اون استعداد نابشو به عموم نشون بده!!!!
بعدشم دوست عزيز همون استادمون ادعا مي كرد كه بعد از چندين و چند سال كار با ويژوال سي هنوزهم هيچي از درياي اين زبان نمي دونه!!!! پس شما چطور ادعا مي كني كه در مدت چند هفته مي توني تو يه زبان برنامه نويسي كه هيچ تسلطي روش نداري مسلط شي؟ به نظر من اين ادعايي بيش نيست!!
حالا خودمونيم بعضي بچه ها واسه كنكور امسال بيش از چند ماه با سينتكس زبان پاسكال و سي كار كردن ولي سر جلسه نتونستن به سوالات پاسخ بدن!! به نظر شما دليل اون چي مي تونه باشه!!!!! خواهشا نگيد چون اصول مهندسي نرم افزار رو بلد نبودن!!!

آواتار کاربر
ce.mohsen
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: پشت دریاها
تماس:

پست توسط ce.mohsen » شنبه 20 مرداد 1386, 10:21 pm

با سلام خدمت دوستان Programmer

sara_4170
"شما نمي تونين فهم و كاركرد كسي كه برنامه نويسي مي كنه حتي با پاسكال زير سوال ببرين.. "
با این نظر سارا خانوم کاملا موافقم ، این نیست که هر کی برنامه سنگین تری کار می کنه پس بیشتر بارشه
بعضی ها اینقدر یکدنده هستند که وقتی یک زبان رو خیلی خوب بلد هستند دیگه سراغ زبان دیگه ای نمی رند ، حالشو ندارند یا وقتشو یا شاید هم آینده رو نمی بینند (مثالش یکی از دوستای خودم که خوراکش VB و هر چی بهش میگم حداقل VB.NET کار کن تو کتش نمی ره)

"واااااااااي.. من عاشق sql ام.. محشره!!! "
100% موافقم

"به هر حال همتونو دوست دارم چون برنامه نويسين و من نسبت به برنامه نويسا تعصب خاصي دارم.. اميدوارم شمام رو من تعصب داشته باشين و اگه به مشكل برخوردم كمكم كنيد و مثله يه ميوه فروش باهام برخورد نكنين!!!! "
واقعا از این طرز تفکرت خوشم اومد و باهاش موافقم . ای کاش همه اینطوری فکر می کردن

lord_ahriman
"این حرف ها رو توی همه فروم های ایارنی میشه دید که عقب موندگی ما ایرانی ها رو نشون میده"
اگه یک انتخاب خوب یعنی عقب موندگی من نمی خوام هیچ وقت پیشرفت کنم

mohammad
کاملا با حرفای شما و استاد گرامیتون موافقم ، خدا خیرش بده برای تربیت شاگردی مثل شما

یه استاد خوبی چند وقت پیش بهم گفت :
تو شهر تو (تهران) کد نویس خوب خیلی زیاده ، اگه می خوای موفق باشی علاوه بر کد نویسی باید تجزیه و تحلیل رو خیلی خوب یاد بگیری
پس دوستان بهتره که در کنار کد نویسی کارای تجزیه و تحلیل و پایگاه رو هم فراموش نکنیم
آلان هر کسی می تونه کد بنویسه ، اما هر کسی نمی تونه یه سیستم رو تجزیه و تحلیل کنه

در پایان از همه دوستان به خاطر نظراتشون تشکر می کنم ، من شخصا حاضرم یه کتاب 1000 صفحه ای بخونم ولی آخرش حداقل یه نکته 1 خطی رو یاد بگیرم ، چه برسه به خوندن چند صفحه Forum و استفاده از این همه نظر جالب

GOOD LUCK MY FRIENDS
به جای لعنت فرستادن بر تاریکی ، یک شمع روشن کن
کم رنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگارتر است
خدایا به من قدرت و جراتی ده تا آنی شوم که به خاطرش مرا خلق کردی

lord_ahriman
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط lord_ahriman » یک‌شنبه 21 مرداد 1386, 1:38 am

mohammad نوشته شده:
مثلا اگه روزی خواستی یک os بنویسی اگه برنامه نویسی اصولی و روش های جدید و نوین مهندسی + معماری کامپیوتر می تونی با یاد گرفتن syntax یکی از زبان ها برنامه نویسی خانواده سی (خیلی ساده در عرض چند هفته) به هدفت برسی
باز مثل اينكه مجبورم يه مثال پياده شم!
همون استادمون بازم ميگفتش كه اصول برنامه نويسي مثل خوب حرف زدنه و انتخاب يه زبان برنامه نويسي مثل انتخاب يه زبان گفتاري-نوشتاريه!
عزيزم اگه شما بازم خوب به اين مثال دقت كني مي بيني كه هرچقدر هم كه يك فرد سخنران خوبي باشه بدون آشنايي كامل با زبان هاي متعدد گفتاري-نوشتاري نمي تونه اون استعداد نابشو به عموم نشون بده!!!!
بعدشم دوست عزيز همون استادمون ادعا مي كرد كه بعد از چندين و چند سال كار با ويژوال سي هنوزهم هيچي از درياي اين زبان نمي دونه!!!! پس شما چطور ادعا مي كني كه در مدت چند هفته مي توني تو يه زبان برنامه نويسي كه هيچ تسلطي روش نداري مسلط شي؟ به نظر من اين ادعايي بيش نيست!!
حالا خودمونيم بعضي بچه ها واسه كنكور امسال بيش از چند ماه با سينتكس زبان پاسكال و سي كار كردن ولي سر جلسه نتونستن به سوالات پاسخ بدن!! به نظر شما دليل اون چي مي تونه باشه!!!!! خواهشا نگيد چون اصول مهندسي نرم افزار رو بلد نبودن!!!
سلام یک دوستی داشتم که به زبان سی میشد گفت کاملا مسلط بود و کارهای زیادی باهاش می کرد اعم ا ز سیستمی و سخت افزاری و توی تستا ساید 10 در صد هم نزده بود علتش اینه که توی کنکور سینتکس به صورت محض سئوال میاد و اصلا ربطی نداره به اینکه بگیم یک نفر تو فلان زبون مسلطه پس همه تستاشو هم میزنه توی برنامه نویسی اگه یه قسمت برنامه erorr داد برمیگیریم به مستندات کمکی موجود در کامپایلر و یا باز کردن یک کتاب اون مشکلو حل می کنیم .
2 اصلا ما در برنامه نویسی نیازی نداریم به حفظ کردنه اینکه فلان متغیر این رنج عدد رو میگیره در صورت لزوم با مشاهده مستندات میشه فهمید حالا اعم از کتاب یا غیره
3 همیشه توی برنامه نویسی خود کامپایلر مشکلات سینتکسی برنامه رو به ما میگه که در کنکور از همیین مشکلات سئوال میاد(که به هیچ دردی نمی خوره و اصلا باره علمی و مهارت فرد رو نشنون نمیده )
دوست عزیز همه این زبانها موجود توی بازار این قدر قابلیت دارند که اگه سالها هم باهاشون کار کنی شاید نتونی بگی همه اون زبان رو بلدم ولی می تونی بگی که بهش مسلطم تو فلان زمینه مثلا توی طراحی سیستم عامل اگه نگاه کنی مراحل اصلی یاد گرفتن اصول الگوریتم ها زمانبندی ها (نرم افزاری ) اشنایی با پلتفرم مورد نظر (سخت افزاری ) مهمه که طول میکشه نه یاد گرفتن زبان برنامه نویسی برو کتاب اصلی تتنبام رو بخون آخر کتاب فقط در حد آشنایی شما سینتکس آشنا می کنه و توی ساراسه کتاب شبه الگوریتم و بس(که ربطی به زبان نداره)
یک مثال دیگه شما یک نگاهی به همین مسابقات acm بنداز اصلا اون جا خدا وکیلی زبان برنامه نویسی مهمه آره !!!!! هر کسی فقط به حل کردن الگوریتم می پیداره و بعد اونو با یک زبون کد می کنه ) و مهمترین تورنمنت برنامه نویسی حال حاظر دنیا هم هست

mohammad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mohammad » یک‌شنبه 21 مرداد 1386, 3:17 am

دوست عزيز آقاي lord_ahriman از صحبت هاتون كاملا معلومه كه شما در زمينه برنامه نويسي فرد كاملا باسوادي هستين. پس بگذاريد تا اصولي بحث كنيم!!
شما نظرتون اينه كه يك برنامه نويس بايد منطق برنامه نويسي داشته باشه و درواقع بايد اصول و تكنيك هاي ناب برنامه نويسي رو ياد بگيره. اگر به پست هاي قبلي من نگاه كرده باشين منم در واقع اين نظر شما رو نقض نكردم و حتي از اين مرحله به عنوان اولين گام برنامه نويس شدن ياد كردم.
تمامي اختلاف نظر ما روي اين مسئلست كه شما فقط و فقط بر روي ياد گرفتن اصول برنامه نويسي تاكيد داريد و به زبانهاي برنامه نويسي كه درواقع بستر پياده سازي اين اصول هستند بي توجه هستيد! شما با مثال زدن مسابقات ACM قصد بر كم رنگ كردن اهميت زبان هاي برنامه نويسي رو داريد. در صورتيكه مسئولين اين مسابقه بين المللي نظر متفاوتي دارن!! به گفته آقاي مهندس كامران باور، مربي تيم دانشگاه شريف، در اين مسابقات فرد بايد هم طراحي الگوريتم، هم حل مسأله و هم برنامه‌نويسي را به طور كامل و اصولي بتونه انجام بده. پس دوست عزيز هر چيزي سر جاي خودش مهم و معتبره!!! تمامي بحث من هم همينه
بعدشم دليل اينكه آقاي تتنبام تو كتابش از شبه كد استفاده كرده فقط واسه اينه كه نمي دونه مخاطبش با چه زباني آشنايي داره. به همين خاطر هم زبان عمومي شبه كد رو انتخاب كرده!!

قفل شده