ای کاش...........!!!!

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
ravaniye oop
کاربر ساده
کاربر ساده

ای کاش...........!!!!

پست توسط ravaniye oop » جمعه 19 مرداد 1386, 10:55 pm

با سلام

لطفا کسانی که نا امیدن و فکر می کنند که تنها دانشگاه راه پیشرفت و سعادت آنها را تامین می کندو یا احیانا نیمه ی خالی لیوان را نگاه میکنند گوششاشون رو بگیرند .

----------------
تو سایت کارشناسی آقا پیمان حرف خوبی زده بود که اتفاقا طرف حرفش همین جماعت مایوس بود .
-----------------
من تعجب می کنم که هنوز کسانی در جو یک روز بعد از کنکور هستن و نمی خوان که بیدار بشن , بله از نظر من خوابن .

دوستان عزیز من به فکر موفقیت شما هستم , اگر ما همگی طرز تفکر آقا پیمان رو داشتیم و کمی هم به آسمان گوشه چشمی داشته باشیم و به جای اینکه اعتصاب کنیم ,( آن هم 3 روز مانده به انتخاب رشته) کمی درباره ی رشته ها و دانشگاه ها و تراز آنها تحقیق کنیم و یا با افراد موفق و خبره مشورت کنیم بهتر از این نیست که جو یاس و نا امیدی را در بین دیگران ترویج کنیم و خدایی ناکرده کار ابلیس را انجام دهیم (آخه یکی از کار های ابلیس نامید کردن انسان از رحمت خداست).

هر چند هنوز دیر نشده , به نظر این بنده ی حقیر بهترین کار ها در این زمان می تونه اینها باشه:
1-توکل بر خدا و نامید نشدن از او (می دونم که همه بلا استثنا این مورد رو دارن)
2-تحقیق در باره ی دانشگاه (آقا پیمان زحمت این رو براتون کشیدن)
3-انتخاب با دقت و خوب داشته باشید .(آفایان بیشتر دقت کنند)

پس می بنید که تمام این موارد در دست شما می باشد.
پس می توانید شرایط را به نفع خودتان تغییر دهید (مخصوص کسانی که هنوز امید دارند)

به امید موفقیت تمام دوستان مهندس خودم
---------------
بزرگی می گفت :

"تا وقتی که قدرت انتخاب داری کسی را مقصر ندان"
----------------
با تشکر
ravaniye oop

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

Re: ای کاش...........!!!!

پست توسط rosa_127 » شنبه 20 مرداد 1386, 12:11 am

با سلام به شما دوست عزيز
با تشكر از پيشنهادهاي شما، بايد بگم كه اگر شما يه نگاهي به تاپيك ها مي انداختين متوجه مي شدين كه دوستان اطلاعات زيادي در مورد دانشگاه ها، رتبه ها و انتخاب رشته توي سايت گذاشتن.
ravaniye oop نوشته شده: به جای اینکه اعتصاب کنیم ,( آن هم 3 روز مانده به انتخاب رشته) کمی درباره ی رشته ها و دانشگاه ها و تراز آنها تحقیق کنیم
منظورتون از اين حرف چيه؟ يعني شما دوستان را تشويق مي كنيد هر بلايي سرشون آوردن، بشينن و هيچ كاري نكنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اين همه دوستان لطف كردن متنهاي زيبايي نوشتن تا دوستان روحيه بگيرن و براي گرفتن حقشون، اعتراضشون رو نشون بدن اون وقت شما مي گين كه به جاي اعتصاب انتخاب با دقت داشته باشيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اين كارهايي كه شما نام بردين كارهايي هستند كه طبق هر ساله انجام مي شن و هر كاري جاي خودشو داره.

همه دوستان سايت با همفكري هم به اين نتيجه رسيديم كه تحصن براي برگرداندن ظرفيت روزانه دانشگاهها تنها و بهترين كاريه كه مي تونيم انجام بديم. شما اگر كه پيشنهاد بهتري داريد مطرح كنيد.
ravaniye oop نوشته شده: فکر می کنند که تنها دانشگاه راه پیشرفت و سعادت آنها را تامین می کند
متاسفانه شرايط جامعه ايجاب مي كنه كه هر كسي براي اينكه بخواد زندگي كنه بايد مدرك داشته باشه مگر اين كه شغل رفتگري يا آبدارچي رو براي خودش انتخاب كنه.

آواتار کاربر
سعید شیطونه
سرباز پرافتخار سایت
محل اقامت: تهران-صادقیه
تماس:

پست توسط سعید شیطونه » شنبه 20 مرداد 1386, 1:35 am

ما که برای اعتراض مییام چون حقمونه اما تو مملکت ما هر کی هر کاری که خودش بخواد میکنه به کار کسی کاری نداره .اما الان فقط باید منتظر جوابا شد دیگه همه بریدن .
همه دلشون پره اما فاییده ای نداره کی به حرف ما گوش میده مثل این روزای گذشته. (میرزا کوچک خان جنگلی نیست کمکون کنه } :wink:
معلمای اموزش پرورش و تو اعتراضات به ظرب کشت زدن وای به حال ما بچه های نرم افزار ) :( :( واقعا مملکت ابادی داریم :wink: :lol:

آواتار کاربر
محسن
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: در پیچ و خم زندگی

پست توسط محسن » شنبه 20 مرداد 1386, 1:40 pm

با سلام به همه

دوست عزیز با نام کاربری ravaniye oop

بدون شک داشتنه امید و توکل به خدا, پیش نیاز تمام کارهاست.
همونطور که فرمودید یکی از کارهای ابلیس نامید کردن انسان از رحمت خداست (شاید بزرگترین و بدترین).

همچنین یکی دیگر از کارهای ابلیس دعوت به بی تفاوت بودنه. یعنی به هر وضعیتی هر قدر هم که بد باشه راضی بشید و بگذارید به حساب قضا وقدر.

اگر از نظر شما پیگیری یک مطالبه به حق و اعتراض به اشکالات و ناعدالتی ها, یاس و نا امیدی و دور شدن از خداست, از نظر من عین عمل به دستورات خداست.

بحث خیلی ساده و ابتدائیه. اگر شما به وجود اشکال و سهل انگاری در این آزمون معتقدید, اگر نسبت به اون بیتفاوت باشید و ساکت بنشینید مرتکب اشتباه شدید. چه سه روز به اعلام نتایج باقی باشه, چه نیم ساعت و چه بعد از آزمون باشه و چه اصلا به گرفتن نتیجه امید داشته باشید یا که نه.

و اگر معتقد به وجود بی عدالتی نیستید که دیگر جایی برای این بحث ها وجود نداره.چون دیگر اختلاف ما در اصل ماجراست و نه در طی مسیر.

همون طور که قبلا هم گفتم وظیفه ما این بوده که ضمن داشتنه توکل به خدا, در هر حال از تلاش دست بر نداریم. قبل از امتحان درس خواندن وظیفه ما بوده و بعد از این امتحان از نظر من و خیلی از دوستان برملا کردن ضعفها و خطا ها, وظیفه ما محسوب میشده. بعد از اون نتیجه را هرچه باشه باید پذیرفت و مایوس یا مغرور نشد. چون در هر اتفاقی حکمتی نهفته هست. چه نتیجه قبول شدن یا نشدن باشه و چه خیلی بهتر یا بدتر از اون.

ولی خداوند فرموده که : از تو حرکت, از من برکت

به لطف خدا من شخصا نه تنها از رحمتش ذره ای ناامید نشدم بلکه از کسب نتیجه هم نا امید نیستم. فردا هم اگه قسمت باشه در تحصن حاضر خواهم بود.

موفق و سربلند باشید

قفل شده