برای خرید نوت بوک خوب راهنماییم کنید لطفا

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

قفل شده
آواتار کاربر
arashmanteghi
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: چالوس
تماس:

برای خرید نوت بوک خوب راهنماییم کنید لطفا

پست توسط arashmanteghi » شنبه 16 خرداد 1388, 12:13 am

سلام ، از دوستانی که اطلاعاتی درباره نوت بوک دارند خواهش میکنم در این مورد منو حتما کمک کنند(مخصوصا کسانی که لپ تاپ dell Latitude E 6500 رو دارند)

من نوت بوکی میخوام که حداقل شرایط زیر رو داشته باشه

Price: less than 1800000 Toman
CPU: Core 2 Dou 2.5 Ghz
cash: 6 MB
FSB: 1066
Ram: 4GB DDR2 (up grate: available)(better DDR3)
RPM: 5200 (better 7200)
Graphic Card: 512 Real
اینایی که گفتم یه چیزه تقریبی بود از خصوصیت هایی که واسم خیلی مهمه.
با این حساب مدل Latitude E 6500 از برند DELL به کارم میاد و مدل Pavilion DV 5 1299 از برند HP. که اینا تقریبا همه خصوصیات اصلیشون و قیمتشون در یک حد هست با این تفاوت که Latitude E 6500 دارای هارد 250 و باتری 9cell و CPU 2.53 و RPM 7200 هست اما Pavilion DV 5 1299 دارای هارد 320 و باتری 6cell و RPM 5200 و CPU 2.66 هست.
میبینید این تفاوت ها زیاد مهم نیس که البته توی بعضی خصوصیات dell بهتره و بعضی دیگه HB . اما این 2تا هر کدوم یه مشکل اساسی دارند. HB فابلیت ارثقا رم نداره و ماکزیمم همون 4GB هست در حالی که Dell تا 8GB فابلیت ارثقا داره. از اون طرف HB از کارت گرافیگ Gforce 9600 استفاده میکنه که به گمونم 512 Real هست و تا 1791 هم میرسه و با windows 7 مطابقت داره و این خیلی خوبه ، اما این مدل dell از کارت گرافیک Nvidia Quadro NVS 160 استفاده میکنه که البته با اینکه فوق العاده قوی هست اما واسه کار های صنعتی و محاسباتی استفاده میشه و توی کار های پیکسلی کم میاره در ضمن من این مدل کارت گرافیک رو توی لیست کارت گرافیک های Nvidia که با windows 7 مچ هستن ندیدم. حالا چه کار کنم؟
من بیشتر با Photoshop , flash و این جور برنامه های پیکسلی سر و کار دارم و شنیدم سری کارت های Quadro واسه کارای محاسباتی مثل Matlab , CAD و این چیزا استفاده میشه.تازه مطمئن نیستم 512 real باشه یا نه. حتی سری Quadro دو مدل داره ، NVS و FX که FX بهتر و گرون تر از NVS هست. حتی NVS 300 با windows7 مطابفت داره اما NVS 160 نه. میبینید که NVS 160 هم توی رده های پایین NVS هست. فکر نمیکنم واسه رندر کردن 3D max هم آنچنان عالی باشه. حتی از کسی که روی نوت بوکش که Tooshiba بود و کارت گرافیک Quadro NVS 130 داشته شنیدم سیستمش توی بازی کم آورده ، در حالی که همون بازی روی نوت بوک دوستش که سری Vostro از برند DELL بوده و از کارت گرافیک Gforce 8400 خیلی راحت و عالی اجرا شده.
از طرفی اگه HB قابلیت افزایش رم داشت خوب بود چون من وقتی گرفتم بلافاصله میخوام رم رو افزایش بدم. یا اگه Dell کارت گرافیک مناسبی در رابطه با کارای من داشت مشکلی نداشتم.
حالا وقعا گرافیک Quadro NVS 160 توی کارای پیکسلی و بازی کم میاره؟ اصلا 512 Real هست؟ آیا با windows 7 مطابفت داره؟ این لینکی هست که گرافیک های مطابق با ویندوز 7 توش درج شده . کسی در این مورد میتونه کمکم کنه؟ مخصوصا کسایی که از این مدل dell استفاده کردن.
لطفا یه نفر که اطلاعاتی دز این مورد داره بگه من چه کار کنم؟ (گرافیک خوب رو به رم زیاد ترجیح میدم)
زرتشت: خدمت به خلق وظیفه نیست ، نوعی لذت است زیرا به سلامتی و خوشی شما می افزاید.

آواتار کاربر
Jami
محل اقامت: شيراز

Re: برای خرید نوت بوک خوب راهنماییم کنید لطفا

پست توسط Jami » جمعه 9 مرداد 1388, 3:20 pm

arashmanteghi نوشته شده:سلام ، از دوستانی که اطلاعاتی درباره نوت بوک دارند خواهش میکنم در این مورد منو حتما کمک کنند(مخصوصا کسانی که لپ تاپ dell Latitude E 6500 رو دارند)

من نوت بوکی میخوام که حداقل شرایط زیر رو داشته باشه

Price: less than 1800000 Toman
CPU: Core 2 Dou 2.5 Ghz
cash: 6 MB
FSB: 1066
Ram: 4GB DDR2 (up grate: available)(better DDR3)
RPM: 5200 (better 7200)
Graphic Card: 512 Real
اینایی که گفتم یه چیزه تقریبی بود از خصوصیت هایی که واسم خیلی مهمه.
با این حساب مدل Latitude E 6500 از برند DELL به کارم میاد و مدل Pavilion DV 5 1299 از برند HP. که اینا تقریبا همه خصوصیات اصلیشون و قیمتشون در یک حد هست با این تفاوت که Latitude E 6500 دارای هارد 250 و باتری 9cell و CPU 2.53 و RPM 7200 هست اما Pavilion DV 5 1299 دارای هارد 320 و باتری 6cell و RPM 5200 و CPU 2.66 هست.
میبینید این تفاوت ها زیاد مهم نیس که البته توی بعضی خصوصیات dell بهتره و بعضی دیگه HB . اما این 2تا هر کدوم یه مشکل اساسی دارند. HB فابلیت ارثقا رم نداره و ماکزیمم همون 4GB هست در حالی که Dell تا 8GB فابلیت ارثقا داره. از اون طرف HB از کارت گرافیگ Gforce 9600 استفاده میکنه که به گمونم 512 Real هست و تا 1791 هم میرسه و با windows 7 مطابقت داره و این خیلی خوبه ، اما این مدل dell از کارت گرافیک Nvidia Quadro NVS 160 استفاده میکنه که البته با اینکه فوق العاده قوی هست اما واسه کار های صنعتی و محاسباتی استفاده میشه و توی کار های پیکسلی کم میاره در ضمن من این مدل کارت گرافیک رو توی لیست کارت گرافیک های Nvidia که با windows 7 مچ هستن ندیدم. حالا چه کار کنم؟
من بیشتر با Photoshop , flash و این جور برنامه های پیکسلی سر و کار دارم و شنیدم سری کارت های Quadro واسه کارای محاسباتی مثل Matlab , CAD و این چیزا استفاده میشه.تازه مطمئن نیستم 512 real باشه یا نه. حتی سری Quadro دو مدل داره ، NVS و FX که FX بهتر و گرون تر از NVS هست. حتی NVS 300 با windows7 مطابفت داره اما NVS 160 نه. میبینید که NVS 160 هم توی رده های پایین NVS هست. فکر نمیکنم واسه رندر کردن 3D max هم آنچنان عالی باشه. حتی از کسی که روی نوت بوکش که Tooshiba بود و کارت گرافیک Quadro NVS 130 داشته شنیدم سیستمش توی بازی کم آورده ، در حالی که همون بازی روی نوت بوک دوستش که سری Vostro از برند DELL بوده و از کارت گرافیک Gforce 8400 خیلی راحت و عالی اجرا شده.
از طرفی اگه HB قابلیت افزایش رم داشت خوب بود چون من وقتی گرفتم بلافاصله میخوام رم رو افزایش بدم. یا اگه Dell کارت گرافیک مناسبی در رابطه با کارای من داشت مشکلی نداشتم.
حالا وقعا گرافیک Quadro NVS 160 توی کارای پیکسلی و بازی کم میاره؟ اصلا 512 Real هست؟ آیا با windows 7 مطابفت داره؟ این لینکی هست که گرافیک های مطابق با ویندوز 7 توش درج شده . کسی در این مورد میتونه کمکم کنه؟ مخصوصا کسایی که از این مدل dell استفاده کردن.
لطفا یه نفر که اطلاعاتی دز این مورد داره بگه من چه کار کنم؟ (گرافیک خوب رو به رم زیاد ترجیح میدم)

سلام دوست عزيز شما براي خريد لپ تاپ مورد نظر خود به وب سايت زير مراجعه كنيد. در اين وب سايت تمام لپ تاپ هاي موجود در ايران را به همراه تصوير از قسمت هاي لپ تاپ و مشخصات كامل سخت افزاري و نرم افزاري را در اختيار شما قرار مي دهد همچنين شما مي توانيد با مشاهده قيمت و مشخصات اقدام به خريد اينترنتي نماييد كالا پس از 3 روز به درب منزل شما ارسال خواهد شد.

http://www.rayaneh.com ( بزرگترين فروشگاه خريد لپ تاپ در ايران )

اما پيشنهاد خودم :
Dell Latitude E6500

تصویر

[CPU :Core 2 Duo2.66 کور تو دو 2.66 : سی پی یو
Cash :6144 KB 6144 کیلو بایت : حافظه
Ram :4096 MB 4096 مگابایت : رم
HDD :250 GB 250 گیگا بایت : هارد دیسک
Drive:DVD-RW دی وی دی رایتر : درایو
LCD :15.4 WXGA 15.4 اینچ : صفحه نمایش
VGA :Quadro NVS 160-256MB کوادرو ان وی اس160 : کارت گرافیک
webcam:Not Available ندارد : وب کم
bluetooth: Available دارد : بلو توس
wireless :Available دارد : وایرلس
Guaranty :IRAN ایران: گارانتی
weight : 2.8 KG 2.8کیلوگرم : وزن
..:: درس خواندن با سوزن چاه كندن است ::..

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

Re: برای خرید نوت بوک خوب راهنماییم کنید لطفا

پست توسط eli » شنبه 10 مرداد 1388, 12:15 am

دوست عزیز شما اگر یه جستجو میکردید چندین تاپیک با همین محتوا وجود داشت :

viewtopic.php?f=7&t=5684&start=0

http://www.forum.karshenasi.com/viewtop ... f=7&t=5845

http://www.forum.karshenasi.com/viewtop ... f=7&t=5927

http://www.forum.karshenasi.com/viewtop ... f=7&t=6554

امیدوارم به دردت بخوره.
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”