بحث و تبادل نظر پیرامون انتخاب مرکز دانشگاه آزاد 91

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
MeLiSa64
کاربر معمولي
کاربر معمولي

بحث و تبادل نظر پیرامون انتخاب مرکز دانشگاه آزاد 91

پست توسط MeLiSa64 » یک‌شنبه 12 شهریور 1391, 1:02 pm

با آرزوی موفقیت برای تمام داوطلبین شرکت کننده و دوستان خوب خودم در این تالار که در آزمون مشترک سراسری و ازاد 91 شرکت کرده اند.
خواهشمندیم نظرات خودتون رو درباره انتخاب مرکز دانشگاه آزاد که امسال با کمی تغییرات نسبت به سال های گذشته برگزار می شود بیان کنید و برای پرهیز از پراکندگی نظرات از زدن تاپیک جدید برای بحث درباره انتخاب مرکز دانشگاه آزاد 91 خودداری کنید.

از دوستان و صاحب نظرانی که مثل همیشه در کارشناسی پاسخگو و راهنمای داوطلبان بوده اند خواهشمندیم ما را با همراهی خود دل گرم نمایند.
سایت گروه آموزشی مهندس سلامی - مهندس اکبرپور
http://learnsalami.com

آواتار کاربر
MeLiSa64
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: بحث و تبادل نظر پیرامون انتخاب مرکز دانشگاه آزد 91

پست توسط MeLiSa64 » یک‌شنبه 12 شهریور 1391, 1:21 pm

چند سوال اساسی که از دانشجویان می خواهیم دقت بیشتری داشته باشند و از صاحب نظارن خواهشمندیم پاسخ دهند :

1) روش گزینش در دانشگاه آزاد چگونه است؟

2) آیا تفاوت در تعداد انتخاب مراکز امسال نسبت به پارسال که 10 در برابر 3 بوده منجر به تفاوت در چینش انتخاب ها می گردد؟ اگر جواب مثبت است نتیجه بهتر شده یا بدتر؟

3) پذیرش دانشجویان در ورودی مهر است یا بهمن؟

4) دانشجویانی که تا بهمن فارغ التحصیل می شوند می توانند از مراکز ورودی مهر استفاده کنند یا حق ثبت نام ندارند؟

5) ظرفیت هر مرکز چقدر است؟

و ...

konkoorkk
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط konkoorkk » یک‌شنبه 12 شهریور 1391, 1:32 pm

1) روش گزینش در دانشگاه آزاد چگونه است؟

2) آیا تفاوت در تعداد انتخاب مراکز امسال نسبت به پارسال که 10 در برابر 3 بوده منجر به تفاوت در چینش انتخاب ها می گردد؟ اگر جواب مثبت است نتیجه بهتر شده یا بدتر؟

3) پذیرش دانشجویان در ورودی مهر است یا بهمن؟

4) دانشجویانی که تا بهمن فارغ التحصیل می شوند می توانند از مراکز ورودی مهر استفاده کنند یا حق ثبت نام ندارند؟

5) ظرفیت هر مرکز چقدر است؟
1) در همه دوره ها (هر چند دهه که دانشگاه آزاد برپا شده) اینطوری بوده که هر دانشگاهی یک تراز داره. ترازی که ثابت نیست و هر کنکور عوض میشه. هر دانشجو هم 3 انتخاب داره (که اینبار شده 10 انتخاب). اولویت اول (انتخاب اول) اگر به فرض قزوین باشه، و اگر فرضا تراز قزوین باشه 5000، همین انتخاب (یعنی قزوین) در اولویت دوم (انتخاب دوم) میشه حدود 5500 و در انتخاب سوم بالای 6000. به این معنی که در دانشگاه آزاد بر خلاف سراری اولویت بسیار مهم هست و اینطور نیست که به فرض اگر انتخاب یک قبول نشدیم، انتخاب دو خیلی راحت قبول بشیم. انتخاب های بعدی تراز هم میره بالاتر. این قانون دانشگاه آزاد از روز اول تاسیس بوده. حالا امسال شده 10 تا ظرفیت و دیگه من نمیدونم ولی قاعدتا فرقی نکرده.

2) به نظر من تاثیری نداره.

3) قاعدتا مهر. آزاد بهمن نمیگیره. اما: پارسال به طور مثال 2 بار کنکور برگزار شد برای آزاد. یکبار تابستون برای کسایی که مهر میخواستن برن. یکبار هم زمستون برای کسایی که بهمن میخواستن برن. پس این احتمال (قطعی نیست) رو میشه داد که مجدد برای ورودی بهمن هم کنکور بذارن. همچنین قانون دانشگاه آزاد اینه که 2 تا ترم رزرو میکنه. یعنی به فرض کسی مهر قبول میشه ولی نمیتونه بره و میخواد بهمن بره. مشکلی نیست. میتونه بره. ولی باید شهریه اون ترمی که نرفته رو پرداخت کنه. اگر هم کلا منصرف بشه و نخواد بره پولی ازش نمیگیرن. در کل تو سیستم خودشون تا 2 ترم رزرو هست. یعنی دانشجو حتی نیاز نیست رنگ در ورودی دانشگاه رو هم ببینه. خودشون اتوماتیک اسم رو تا 2 ترم نگه میدارن ولی شهریه ثابت (یا نصف شهریه ثابت، این رو نمیدونم) ترم های نرفته رو میگیرن و البته جزو سنوات هم حساب میشه.

4) همون 3.

5) فقط خدا میدونه.

آواتار کاربر
MeLiSa64
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط MeLiSa64 » یک‌شنبه 12 شهریور 1391, 2:04 pm

با تشکر از پاسخ کامل و جامع شما

آواتار کاربر
MeLiSa64
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط MeLiSa64 » یک‌شنبه 12 شهریور 1391, 2:23 pm

پاسخ مرکز آزمون به برخی سوالات مطرح شده :

سوال: با عرض سلام و خسته نباشید پذیرش دانشجویان کاردانی به کارشناسی در ورودی مهر است یا بهمن؟ و اگر ورودی مهر است دانشجویانی که تا بهمن فارغ التحصیل می شوند می توانند از مراکز ورودی مهر استفاده کنند و ترم اول را مرخصی بگیرند یا حق ثبت نام ندارند؟ با تشکر

پاسخ: مهرماه

سوال: با سلام و خسته نباشید ایا امسال دانشگاه ازاد همانند سال گذشته کنکور دیگری برای ورودی بهمن برگزار می نماید؟ با تشکر

پاسخ: زمان دقیقی مشخص نشده

mr-seven

پست توسط mr-seven » دوشنبه 13 شهریور 1391, 2:59 am

دوستان آزاد رو هم باید بدون کارنامه انتخاب رشته کنیم؟ آزاد که مثل سراسری نمیاد انتخاب ها رو به ترتیب چک کنه. من بین تهران شمال و تهران جنوب و رودهن موندم.اگه رتبم بالا بود که 100% انتخاب اولم تهران جنوب بود. ولی خیلی شک دارم. اصلا نمی تونم حدس بزنم رتبم چند می شه.فقط به احتمال زیاد مدار منطقی رو بالای 30 درصد، زبان ها بالای 50 درصد، ریاضی و امار سفید و بقیه بین 10-20 درصد.
حالا اگه اول تهران جتوب، دوم شمال، سوم رودهن رو بزنم، بهتره یا اول رودهن، بعدجنوب و بعد شمال؟ در صورتیکه روش اول رو انتخاب کنم، احتمال این که حداقل رودهن قبول شم چند درصده؟ چون سال دومی هست که کنکور می دم برام خیلی مهمه که حتما قبول شم.
راسنی آزاد واحد شهر ری و تهران مرکز نرم افزار نمی گیره؟ تو دفترچه که نبود.

آواتار کاربر
MeLiSa64
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط MeLiSa64 » دوشنبه 13 شهریور 1391, 6:03 am

mr-seven نوشته شده:دوستان آزاد رو هم باید بدون کارنامه انتخاب رشته کنیم؟ آزاد که مثل سراسری نمیاد انتخاب ها رو به ترتیب چک کنه. من بین تهران شمال و تهران جنوب و رودهن موندم.اگه رتبم بالا بود که 100% انتخاب اولم تهران جنوب بود. ولی خیلی شک دارم. اصلا نمی تونم حدس بزنم رتبم چند می شه.فقط به احتمال زیاد مدار منطقی رو بالای 30 درصد، زبان ها بالای 50 درصد، ریاضی و امار سفید و بقیه بین 10-20 درصد.
حالا اگه اول تهران جتوب، دوم شمال، سوم رودهن رو بزنم، بهتره یا اول رودهن، بعدجنوب و بعد شمال؟ در صورتیکه روش اول رو انتخاب کنم، احتمال این که حداقل رودهن قبول شم چند درصده؟ چون سال دومی هست که کنکور می دم برام خیلی مهمه که حتما قبول شم.
راسنی آزاد واحد شهر ری و تهران مرکز نرم افزار نمی گیره؟ تو دفترچه که نبود.

بله متاسفانه آزاد هم مثل سراسری باید بدون کارنامه انتخاب کرد.
البته از جهاتی امثال وضعیت انتخاب مرکز آزاد بهتر از سال های گذشته است. چون در سال های قبل شما باید زمان ثبت نام یعنی 2 3 ماه قبل از کنکور انتخاب های خودتون رو تعیین می کردید و اون موقع قطعاً هیچ شناخت دقیقی از خودتون و درصدهاتون نداشتید و همه چی بر پایه حدس و گمان بود. اما الآن حداقل میتونید حدود درصدهاتون رو حدس بزنید.
ضمناً هر 2 مدل انتخاب مرکز پیشنهادی شما مردود هست چون کنار هم بودن 2 دانشگاه تاپ مثل تهران شمال و تهران جنوب بی معنی هست و یکیشو میسوزونه و شما مجبور هستید یکیشو انتخاب کنبد همراه رودهن. چون روش گزینش اینجا مثل سراسری نیست و توش کلی نکته تستی نهفته هست که اگه ندونی میری رو هوا
نکته بعد اینکه امسال برخلاف پارسال شما 10 انتخاب دارین نه 3 تا
شهر ری و تهران مرکز رو هم نداریم و ورامین رو داریم

آواتار کاربر
rare-man2012
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط rare-man2012 » دوشنبه 13 شهریور 1391, 7:18 am

خوب این جا یه سوالی پیش میاد!

سالهای قبل 3 انتخاب بود و ترازها میرفت بالا . همونطور که تو پست دوم گقتین !

اما امسال که 10 انتخاب هست ..یعنی به همین صورت صعودی میره بالا !

اینجوری باشه کلا انتخاب 10م کنسل میشه ..ترازش باید بره رو 20000 :D

من متوجه نشدم این قضیه رو ! یکی که میدونه قضیه چجوریه اگه توضیح بده ممنون میشم !

konkoorkk
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط konkoorkk » دوشنبه 13 شهریور 1391, 7:51 am

خواهش میکنم.

-

رودهن که راحت با اون درصدها قبول میشی. کلا قبول شدن در اکثر دانشگاه ها با درصدهای معمولی و حتی پایین راحته. فقط تهران جنوب و تهران شمال سخت تر هست یکم. این دو هم امسال زدن مثل اینکه پذیرش بومی (یا فقط خواهران بومی). بعد هم همونطور که گفتن اصلا زدن 2 تا تهران معنی نداره. قبلا یه توضیحاتی راجع به دانشگاه آزاد توی اون تاپیک دادم که شاید بد نباشه بخونید:
konkoorkk نوشته شده:ببیند، الان سه دانشگاهی که شما گفتید به ترتیب از بالاترین تا پایینترین:

تهران جنوب (بالاترین تراز)
تهران شمال
قزوین (کمترین تراز)

رو دارن. البته تراز دانشگاه آزاد ثابت نیست. مثلا تهران شمال بین 85 تا 88 بالاتر از جنوب بوده ولی الان دوباره 3 ساله که تهران جنوب بیشتره. آخرین کنکور که چند ماه پیش بود :

تهران جنوب : 6307
تهران شمال : 6070
قزوین : 4950

دانشگاه قزوین بر خلاف شهرتش تراز بالایی نمیخواد و از رودهن و کرج پایینتر هست.
این 3 ترازی که گفتم برای انتخاب اول هست. برای بعدی ها فرق میکنه. یعنی مثلا:

تهران جنوب - انتخاب اول - 6307
تهران جنوب - انتخاب دوم - 6800
تهران جنوب - انتخاب سوم - 7400

هرچی بره پایینتر باید تراز بهتری داشته باشین. پس اول همونجایی رو بزنید که واقعا میدونین قبول میشین و میخواین.

و اینکه بله: دانشگاه آزاد اگر ببینه شما تو 3 انتخاب خود جایی قبول نشدین خودش به عنوان انتخاب چهارم دانشگاه شما رو مشخص میکنه.

تمام چیزهایی که گفتم مربوط میشه به روال هر ساله دانشگاه آزاد (از اولین دوره تا آخرین که چند ماه پیش بود). اگر این سری چیزی عوض شد، که قاعدتا نباید بشه، بنده مقصر نیستم.
konkoorkk نوشته شده:دوستان برای تکمیل پست صفحه قبلم 2 نمونه کارنامه میذارم.
ببینید. الان در این کارنامه تراز 5456 بوده و رودهن انتخاب دوم :

تصویر

ولی قبول نشده. چرا؟ چون رودهن رو انتخاب دوم زده. در صورتی که تراز این کارنامه نزدیک به 600 تا هم بیشتر از رودهن (در انتخاب اول) بوده ولی چون انتخاب دوم زده کلی رفته رو ترازش.

حالا کارنامه دیگری که ترازش دقیقا همون هست حتی 1 تک رقم کمتر. با تراز 5455 رودهن انتخاب اول قبول شده:

تصویر

یعنی شخص اول (کارنامه اول) هم اگر رودهن رو اول میزد قبول میشد ولی چون دوم زد قبول نشد با اینکه حتی تراز کلیش از نفر دوم بهتر بود.

--

غزل خانم
خب شما اگر قزوین رو دوست دارین اون رو بزنین. هیچ مشکلی برای قبولی در قزوین نخواهید داشت. رقابت آزاد بین تهران شمال و تهران جنوب هست. اگر تهران هستین که خب ولی رفتن قزوین منطقی نیست. البته اگر ترازتون خوب باشه.

-

اینکه شده 10 تا برای منم سواله. چون در حالت معمولی کسی که یه دانشگاه خیلی متوسط رو انتخاب سوم میزد قبلا اگر نفر اول کنکور هم بود شاید قبول نمیشد انقدر که بالا میرفت تراز اون دانشگاه. حالا حساب کنید انتخاب 4 تا 10 دیگه چی میشه. فکر کنم امسال اینجور نباشه. البته باز فرقی نمیکنه ولی برای اینکه بتونن پر کنن فکر کنم فقط ظرفیت ها رو میبینن. مثلا میگم شاید دانشگاه شیراز اگر 200 تا ظرفیت داشته باشه مثلا پر نشه و اونوقت یکی که انتخاب 7 زده مثلا یک دفعه قبول بشه. این فقط حدس هست. وگرنه ملاکش همونه که تراز هی میره بالاتر تو انتخاب های بعدی.

mahan2r
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط mahan2r » دوشنبه 13 شهریور 1391, 10:28 am

سلام درصداي من فکر میکنم اينجوري بشه!
معارف10
ادبيات35
زبان عمومي40
رياضي سفید fekr
مدارمنطقي -3 dan
زبان تخصصي87 zab
دروس تخصصي 10
برنامه سازي 3

دوستان آزاد شانس قبولی دارم ؟ بین این دانشگاه ها:
واحد شهرقدس
پرند
قیام دشت
صفادشت
پردیس
هشتگرد
-----------------------------------------------
و این هم انتخاب رشته سراسری :

رجا قزوین
غزالی قزوین
دهخدا قزوین
علامه رفیعی
غیاث الدین قزوین
پارسیان قزوین
کوثر قزوین
کاسپین قزوین
مازیار نور
نیما محمود آباد
طبری بابل
روزبهان ساری
پردیسان فریدونکنار
طبرستان چالوس
صنعتی مازندران
علامه حلی چالوس
شفق تنکابن
سمنگان آمل

واقعا کسی نمیتونه بگه من آزاد کجارو بزنم که حداقل بگم شاید قبول میشم؟؟؟
آخرین ویرایش توسط mahan2r در دوشنبه 13 شهریور 1391, 11:02 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

saeed.r
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط saeed.r » دوشنبه 13 شهریور 1391, 10:39 am

حالا ما از کجا بفهمیم تراز دانشگاه های که می خوایم انتخاب کنیم ، چند هستن!؟
من خوزستانیم و می خوام همه ی واحد های استانم رو بزنم.در ضمن کنکور رو خیلی بد دادم!
واحد دزفول
واحد ماهشهر
واحد آبادان
واحد مسجد سلیمان
و.... تراز اینا رو میخوام.

آواتار کاربر
leila banoo
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط leila banoo » دوشنبه 13 شهریور 1391, 11:03 am

سلام بچه ها خوبین؟من الان اصلا نمیدونم ترازم چنده اما درصدام حدودی ایناس:
معارف 35%
زبان عمومی 15%
ادبیات 10 %
مدار 10%
ریاضی وامار سفید
برنامه سازی 35%
تخصصی هام 4تا منفی دارم
زبان تخصصی 20%

این تایپیک رو خوندم الان کجارو بزنم با این وضعیت من؟ khk:
1تهران جنوب
2تهران شمال
3صفادشت
4قیامدشت
5رودهن
6پردیس
7شهرقدس
8دماوند
9کرج
10ورامین
11پرند
12هشتگرد
13قزوین
14فیروزکوه

ساکن تهران میدان 7تیرم. مسیر و محیط دانشگاه برام در الویت هستن.یعنی من قبول میشم fekr danesh

خیر دنیا و آخرت ببینید برام انتخاب کنید goll goll

konkoorkk
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط konkoorkk » دوشنبه 13 شهریور 1391, 11:24 am

معارف10
ادبيات35
زبان عمومي40
رياضي سفید fekr
مدارمنطقي -3 dan
زبان تخصصي87 zab
دروس تخصصي 10
برنامه سازي 3

دوستان آزاد شانس قبولی دارم ؟ بین این دانشگاه ها
واحد شهرقدس
پرند
قیام دشت
صفادشت
پردیس
هشتگرد
تقریبا به طور 100% در همه این مراکز قبول میشین.
پرند بالاتر هست تا جایی که میدونم. در بقیه که راحت قبول میشین. پرند هم اگر نسبت به قبل فرقی نکرده باشه ترازش قبول میشین. من فقط مدام تاکید میکنم که دانشگاه آزاد هر سری ترازها فرق میکنه. یعنی با این ترازها مثلا توی 2 3 کنکور اخیر شما همه اینجاها میتونستید قبول بشید. این سری هم اگر عوض نشه میتونین. البته شهر قدس رو دقیق مطمئن نیستم. ترازش رو ندارم ولی قطعا تفاوت خیلی زیادی با بقیه نداره.
leila banoo نوشته شده:سلام بچه ها خوبین؟من الان اصلا نمیدونم ترازم چنده اما درصدام حدودی ایناس:
معارف 35%
زبان عمومی 15%
ادبیات 10 %
مدار 10%
ریاضی وامار سفید
برنامه سازی 35%
تخصصی هام 4تا منفی دارم
زبان تخصصی 20%

1تهران جنوب
2تهران شمال
3صفادشت
4قیامدشت
5رودهن
6پردیس
7شهرقدس
8دماوند
9کرج
10ورامین
11پرند
12هشتگرد
13قزوین
14فیروزکوه

ساکن تهران میدان 7تیرم. مسیر و محیط دانشگاه برام در الویت هستن.یعنی من قبول میشم fekr danesh

قیامدشت، رودهن، دماوند، قزوین، فیروزکوه که قبول میشین به نظرم.
تهران بعیده. بقیه هم ترازهاشون رو ندارم ولی غیر از کرج که کمی بالاست باقیشون هم نباید با تراز 5 دانشگاهی که گفتم فرقی داشته باشن. تهران جنوب و تهران شمال تراز بالایی میخواد. توضیحات و عکس ها رو کامل بخونید تا یک وقت شانستون نسوزه. اگر ترازها مثل 2 3 سری اخیر باشه بعید میدونم تهران قبول بشید. اشتباه نکنید که بسوزه یک وقت. باز هم میگم تراز هر سری شانسی هست.

konkoorkk
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط konkoorkk » دوشنبه 13 شهریور 1391, 11:29 am

من فقط برای بار 200 ام این رو بگم که تراز دانشگاه آزاد هر سری عوض میشه. همه چیزهایی که گفتم بنا به اطلاعات دو سه سری کنکور آزاد اخیر هست. هر تغییری ممکنه که پیش بیاد. پس دقیق و کامل تحقیق کنید.

آواتار کاربر
leila banoo
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط leila banoo » دوشنبه 13 شهریور 1391, 11:32 am

konkoorkk نوشته شده:
معارف10
ادبيات35
زبان عمومي40
رياضي سفید fekr
مدارمنطقي -3 dan
زبان تخصصي87 zab
دروس تخصصي 10
برنامه سازي 3

دوستان آزاد شانس قبولی دارم ؟ بین این دانشگاه ها
واحد شهرقدس
پرند
قیام دشت
صفادشت
پردیس
هشتگرد
تقریبا به طور 100% در همه این مراکز قبول میشین.
پرند بالاتر هست تا جایی که میدونم. در بقیه که راحت قبول میشین. پرند هم اگر نسبت به قبل فرقی نکرده باشه ترازش قبول میشین. من فقط مدام تاکید میکنم که دانشگاه آزاد هر سری ترازها فرق میکنه. یعنی با این ترازها مثلا توی 2 3 کنکور اخیر شما همه اینجاها میتونستید قبول بشید. این سری هم اگر عوض نشه میتونین. البته شهر قدس رو دقیق مطمئن نیستم. ترازش رو ندارم ولی قطعا تفاوت خیلی زیادی با بقیه نداره.
leila banoo نوشته شده:سلام بچه ها خوبین؟من الان اصلا نمیدونم ترازم چنده اما درصدام حدودی ایناس:
معارف 35%
زبان عمومی 15%
ادبیات 10 %
مدار 10%
ریاضی وامار سفید
برنامه سازی 35%
تخصصی هام 4تا منفی دارم
زبان تخصصی 20%

1تهران جنوب
2تهران شمال
3صفادشت
4قیامدشت
5رودهن
6پردیس
7شهرقدس
8دماوند
9کرج
10ورامین
11پرند
12هشتگرد
13قزوین
14فیروزکوه

قیامدشت، رودهن، دماوند، قزوین، فیروزکوه که قبول میشین به نظرم.
تهران بعیده. بقیه هم ترازهاشون رو ندارم ولی غیر از کرج که کمی بالاست باقیشون هم نباید با تراز 5 دانشگاهی که گفتم فرقی داشته باشن. تهران جنوب و تهران شمال تراز بالایی میخواد. توضیحات و عکس ها رو کامل بخونید تا یک وقت شانستون نسوزه. اگر ترازها مثل 2 3 سری اخیر باشه بعید میدونم تهران قبول بشید. اشتباه نکنید که بسوزه یک وقت. باز هم میگم تراز هر سری شانسی هست.

مرسی دوست خوبم. goll
اما من اخرش نفهمیدم تراز چطوری حساب میشه؟الان حدودا ترازم(روم سیاه با این کنکور دادنم) چنده؟
پرند چطوره؟

قفل شده