گفتگو در ارتباط با كنكور سراسري 89

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده

سطح سوالات کنکور امسال را در مقایسه با کنکور سراسري 88 چگونه ارزیابی می کنید؟

ساده تر
11
6%
مشابه
8
5%
دشوارتر
63
36%
غيراستاندارد
95
54%

مجموع رأی ها: 177

amin amiri khoob
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: شیراز

Re: گفتگو در ارتباط با كنكور سراسري 89

پست توسط amin amiri khoob » دوشنبه 11 مرداد 1389, 8:54 pm

کمک کمک

میشه این درصد هایی که من میگمو یکی توی سایت آقای طورانی بزنه ببینه رتبه من چقدر می شه
من مشکل دسترسی دارم پیشاپیش ممنونم
ادبیات : 25
معارف : 25
زبان عمومی : 20
مدار : 6.66
زبان تخصصی : 6.66
تخصصی : 10
ریاضی و برنامه سازی :0
وقتی شب شد دیگه از تاریکیش نترس

آواتار کاربر
Moh3n II
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
محل اقامت: پونک
تماس:

پست توسط Moh3n II » دوشنبه 11 مرداد 1389, 9:14 pm

asad_javad نوشته شده:
MO.AZ.CI.FO.3 نوشته شده:من که تنها با مید موندن در شمسی پور اومده بودم در نهایت با بی دقتی اندیشه زبان و مدار به این درصدا رسیدم.
در حد شمسی پور یگه نیست هرچند به نسبتی که خونده بودم 1 ماه راضیم

ادبیات 30
اندیشه 30
زبان 35

مدار 35
زبان تخصصی 73
برنامه سازی 15
تخصصی 30

ستت درد نکنه خیلی مردی فقط دو تا سوال دارم اطلاعاتت خوبه
1- درصدامو کف گرفتی ؟
2- اینها که میگی مال پارسال هست امکانش هست مثلاً رتیه که تو پارسال می زنه 8000 بشه مثلاً 6000 یا 5000 شما یا طورانی در ارتباطی ؟
اینو بهم بگی ممنونت می شم تو هم ایشا الله موفق باشی مرسی
اینم بگی تمومه این نرم افزاری که پیمان داده هم تست کردن سعی کردم درصدامو پایین بدم می گفت 8000 تا 9000 تو پارسال امسال چجوریه ؟ کم می شه یا نه ؟
1.درصدا نزدیک به یقینه ولی خوب یکم بالا پایین میشه

2.امسال کنکور سخت تر بوده و داوطلبا کلا کم زدن احتمال بالا رفتن هست تحت شرایطی

3در کل میتونی از استا عادلی نیا تو bshams.ir بپرسی ایشون دقیقتر اهنماییت میکنه
ولی کلا میگفت نزدیکه درصدا و به خودم گفت با 3 سوال برنامه سازی و 2 سوال مدار و 4 و5 عمومی به شمسی پور میرسیدم
موفق باشید

asad_javad
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط asad_javad » دوشنبه 11 مرداد 1389, 9:31 pm

MO.AZ.CI.FO.3 نوشته شده:
asad_javad نوشته شده:
MO.AZ.CI.FO.3 نوشته شده:من که تنها با مید موندن در شمسی پور اومده بودم در نهایت با بی دقتی اندیشه زبان و مدار به این درصدا رسیدم.

ادبیات 30
اندیشه 30
زبان 35

مدار 35
زبان تخصصی 73
برنامه سازی 15
تخصصی 30

ستت درد نکنه خیلی مردی فقط دو تا سوال دارم اطلاعاتت خوبه
1- درصدامو کف گرفتی ؟
2- اینها که میگی مال پارسال هست امکانش هست مثلاً رتیه که تو پارسال می زنه 8000 بشه مثلاً 6000 یا 5000 شما یا طورانی در ارتباطی ؟
اینو بهم بگی ممنونت می شم تو هم ایشا الله موفق باشی مرسی
اینم بگی تمومه این نرم افزاری که پیمان داده هم تست کردن سعی کردم درصدامو پایین بدم می گفت 8000 تا 9000 تو پارسال امسال چجوریه ؟ کم می شه یا نه ؟
1.درصدا نزدیک به یقینه ولی خوب یکم بالا پایین میشه

2.امسال کنکور سخت تر بوده و داوطلبا کلا کم زدن احتمال بالا رفتن هست تحت شرایطی

3در کل میتونی از استا عادلی نیا تو bshams.ir بپرسی ایشون دقیقتر اهنماییت میکنه
ولی کلا میگفت نزدیکه درصدا و به خودم گفت با 3 سوال برنامه سازی و 2 سوال مدار و 4 و5 عمومی به شمسی پور میرسیدم
موفق باشید

می گم درصدات مگه چند بوده ؟ بعد نمی گه که مثلا ً امسال چه جوری ور می داره ؟

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » دوشنبه 11 مرداد 1389, 9:38 pm

تا دفترچه نیاد اونو نمیشه گفت
در ضمن درصدای اتحتمالی امسالم ایناس
خوب سال اولمه و فقط 1 ماه خوندم

آواتار کاربر
Mahdieh-r
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Mahdieh-r » دوشنبه 11 مرداد 1389, 9:42 pm

azambita نوشته شده:
rdkopol نوشته شده:
mimi نوشته شده:سلام،
من خیلی میترسم، تو رو خدا بگید با این درصدا کجا قبول میشم،

ادبیات: 80
معارف: 83
زبان عمومی: 83(من تافل دارم بچه ها)
برنامه نویسی: 87
مدار:78
زبان تخصصی: 75
دروس تخصصی: 72
ریاضی: 54

من خیلی درس خوندم، تقریبا روزی 13 ساعت می خوندم، اصلا الان حالم خوب نیست نکنه رجایی قبول نشم، سکته زدم، می ترسم، چون 5 سال هستش که دارم کنکور می دم و پشتش می مونم ولی این دفعه تمام تلاشمو کردم که حتما رجایی قبول شم بچه ها دعا کنید من اگه رجایی قبول نشم پدر مادرم گفتن که باید حتما ازدواج کنم اونم با کسی که دوسش ندارم، پس همه واسم دعا کنید

سکینه از تهران
توجه**************توجه
رتبه یک کنکور کاردانی به کارشناسی معلوم شد
اي بابا چقدر شما ها ساده اين!!!!! اين متن كاملا مشخصه يه مسخره بازيه. يه كم به طريقه نوشتن متن دقت كنيد مي فهمين كه يه شوخي بيشتر نيست!!!!!!!!!
با حرف شما کاملا موافقم
بیا دنیا بسازیم نه با دنیا بسازیم!!!

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » دوشنبه 11 مرداد 1389, 9:56 pm

بعد از متن اعتراضی استاد عادلی نیا که صبح خوندیم
اینک متن اعتراضی ارائه به سازمان سنجش توسط
اساتید محمد حسین رضوانی و مهرداد سلامی

سلام
متاسفانه به نظر می رسد که طراحان درس ساختمان داده ها قصد داشته اند سواد و معلومات (معلومات احتمالی!) خود را نه تنها به رخ داوطلبان کنکور بلکه به رخ همکاران خود که در دانشگاهها و مراکز آموزش کنکور تدریس می کنند نیز بکشند. اینجانب به عنوان فردی که سابقه طراحی سوال در برخی آزمونها و امتحانات خاص را داشته ام شدیدا اعتراض خود را به این نحوه طراحی سوال اعلام می دارم. بی پرده بگویم: خود طراح سوال نیز اگر می خواست با دانش و معلومات دوره ی کاردانی به این سوالات پاسخ دهد احتمالا نمی توانست به بیش از 4 سوال پاسخ دهد! به طور مثال همکاران من که درس ساختمان داده ها را تدریس می کنند به این مساله واقف هستند که سوالات 140 و 145 مربوط به درس طراحی الگوریتم کارشناسی ارشد می باشند.
به عقیده من مثل کنکور دولتی 86 که سوالات ناعادلانه آن باعث برانگیخته شدن اعتراضات وسیع و حتی انعکاس در جراید و رسانه ها شد و منجر به برکناری طراحان برخی دروس گردید امسال نیز باید برای این طراحان جدیدالورود (و بسیار جوان!) درس ساختمان داده ها محرومیت در نظر گرفته شود!
توجه داشته باشید که وقتی سوالات یک درس تخصصی ضریب 5 مثل ساختمان داده ها بسیار سخت داده می شود ضرر و زیان اصلی بیشتر متوجه داوطلبین سطح متوسط و سطح بالا می شود زیرا با صرف زمان ارزشمند خود باز هم نتوانسته اند به سوالات جواب دهند. برای داوطلبین ضعیف زیاد فرقی نکرده است چون آنها قرار نبوده است به این سوالات جواب دهند و خیلی از آنان حتی وقتی را هم صرف خواندن این درس نکرده بوده اند. این مسئله منجر به این می شود که دامنه رقابت به حوزه دروس عمومی کشیده شود و چه بسا داوطلبی کم سواد صرفا با دروس عمومی بالا اختلاف امتیاز خود را با داوطلبین متوسط و قوی جبران می کند.
من و همکارانم در سال 86 نیز اعتراض خود را به نحوه طراحی آن سوالات اعلام کردیم و با پیگیری آحاد داوطبین دیدیم که کنکور سالهای 87 و 88 به صورت نسبتا معقول و منطقی طراحی شد.
کلام آخر اینکه خود داوطلبین باید در فکر احقاق حق خود باشند و من شخصا هرگونه کمکی که منطقی و موثر باشد در این راستا انجام خواهم داد.

والسلام- محمد حسین رضوانی

با سلام .

سوالات درس سیستم عامل سراسری 89 ، سوالات 1 و 2 ، که 20 % سوالات را تشکیل می دهند ، از کتاب مرجع تننباوم طراحی شده است که مباحث این کتاب ، جزو سرفصل دوره کاردانی نبوده و جزو سرفصل دوره کارشناسی ارشد می باشد .
بقیه سوالات که 80 % سوالات را تشکیل می دهند ، مطابق معمول از کتاب دکتر فهیمی بوده است که سوالات شماره 4 و 9 ، که به صورت مساله ای بوده اند ، گزینه های آنها به صورت تقریبی صحیح می باشد که حتی طراح محترم ، زحمت یک بار حل آن ها را هم نکشیده است . به طور کلی سوالات کتاب تننباوم ، از طراحی سیستم عامل MINIX بوده که یک سیستم عامل به صورت Case جهت تدریس می باشد و نباید از این کتاب که مرجع دوره کاردانی نیست ، سوال داده شود . سبک سوالات این طراح محترم ، به این صورت بوده است که به شکل تصادفی کتاب تننباوم را باز کرده و بدون توجه به این موضوع که آیا این سوال در استاندارد طرح یک سوال کنکور می باشد ، آن را مطرح کرده که جای تاسف دارد . در پایان از مسئولین محترم سازمان سنجش آموزش کشور ، تقاضا دارم که بر خلاف سال های گذشته ، به صحبت های اساتید کشور در رشته های مختلف توجه کرده و افراد شایسته تری را برای طرح سوالات به صورت تیمی و نه فردی ، انتخاب نمایند .
با تشکر
سلامی

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » دوشنبه 11 مرداد 1389, 10:02 pm

MO.AZ.CI.FO.3 نوشته شده:بعد از متن اعتراضی استاد عادلی نیا که صبح خوندیم

سلام
متاسفانه به نظر می رسد که طراحان درس ساختمان داده ها قصد داشته اند سواد و معلومات (معلومات احتمالی!) خود را نه تنها به رخ داوطلبان کنکور بلکه به رخ همکاران خود که در دانشگاهها و مراکز آموزش کنکور تدریس می کنند نیز بکشند. اینجانب به عنوان فردی که سابقه طراحی سوال در برخی آزمونها و امتحانات خاص را داشته ام شدیدا اعتراض خود را به این نحوه طراحی سوال اعلام می دارم. بی پرده بگویم: خود طراح سوال نیز اگر می خواست با دانش و معلومات دوره ی کاردانی به این سوالات پاسخ دهد احتمالا نمی توانست به بیش از 4 سوال پاسخ دهد! به طور مثال همکاران من که درس ساختمان داده ها را تدریس می کنند به این مساله واقف هستند که سوالات 140 و 145 مربوط به درس طراحی الگوریتم کارشناسی ارشد می باشند.
به عقیده من مثل کنکور دولتی 86 که سوالات ناعادلانه آن باعث برانگیخته شدن اعتراضات وسیع و حتی انعکاس در جراید و رسانه ها شد و منجر به برکناری طراحان برخی دروس گردید امسال نیز باید برای این طراحان جدیدالورود (و بسیار جوان!) درس ساختمان داده ها محرومیت در نظر گرفته شود!
توجه داشته باشید که وقتی سوالات یک درس تخصصی ضریب 5 مثل ساختمان داده ها بسیار سخت داده می شود ضرر و زیان اصلی بیشتر متوجه داوطلبین سطح متوسط و سطح بالا می شود زیرا با صرف زمان ارزشمند خود باز هم نتوانسته اند به سوالات جواب دهند. برای داوطلبین ضعیف زیاد فرقی نکرده است چون آنها قرار نبوده است به این سوالات جواب دهند و خیلی از آنان حتی وقتی را هم صرف خواندن این درس نکرده بوده اند. این مسئله منجر به این می شود که دامنه رقابت به حوزه دروس عمومی کشیده شود و چه بسا داوطلبی کم سواد صرفا با دروس عمومی بالا اختلاف امتیاز خود را با داوطلبین متوسط و قوی جبران می کند.
من و همکارانم در سال 86 نیز اعتراض خود را به نحوه طراحی آن سوالات اعلام کردیم و با پیگیری آحاد داوطبین دیدیم که کنکور سالهای 87 و 88 به صورت نسبتا معقول و منطقی طراحی شد.
کلام آخر اینکه خود داوطلبین باید در فکر احقاق حق خود باشند و من شخصا هرگونه کمکی که منطقی و موثر باشد در این راستا انجام خواهم داد.

با سلام .

سوالات درس سیستم عامل سراسری 89 ، سوالات 1 و 2 ، که 20 % سوالات را تشکیل می دهند ، از کتاب مرجع تننباوم طراحی شده است که مباحث این کتاب ، جزو سرفصل دوره کاردانی نبوده و جزو سرفصل دوره کارشناسی ارشد می باشد .
بقیه سوالات که 80 % سوالات را تشکیل می دهند ، مطابق معمول از کتاب دکتر فهیمی بوده است که سوالات شماره 4 و 9 ، که به صورت مساله ای بوده اند ، گزینه های آنها به صورت تقریبی صحیح می باشد که حتی طراح محترم ، زحمت یک بار حل آن ها را هم نکشیده است . به طور کلی سوالات کتاب تننباوم ، از طراحی سیستم عامل MINIX بوده که یک سیستم عامل به صورت Case جهت تدریس می باشد و نباید از این کتاب که مرجع دوره کاردانی نیست ، سوال داده شود . سبک سوالات این طراح محترم ، به این صورت بوده است که به شکل تصادفی کتاب تننباوم را باز کرده و بدون توجه به این موضوع که آیا این سوال در استاندارد طرح یک سوال کنکور می باشد ، آن را مطرح کرده که جای تاسف دارد . در پایان از مسئولین محترم سازمان سنجش آموزش کشور ، تقاضا دارم که بر خلاف سال های گذشته ، به صحبت های اساتید کشور در رشته های مختلف توجه کرده و افراد شایسته تری را برای طرح سوالات به صورت تیمی و نه فردی ، انتخاب نمایند .
با تشکر
سلامی
زنده باد !!! yes: yes: yes:

آواتار کاربر
bahar_y1983
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: بندر انزلی

پست توسط bahar_y1983 » دوشنبه 11 مرداد 1389, 10:27 pm

MO.AZ.CI.FO.3 نوشته شده:تا دفترچه نیاد اونو نمیشه گفت
سلام ممکنه به منم کمک کنید درصدهای من اینه
ادبیات 30
معارف 10
ریاضی7
مدار30
برنامه نویسی 30
دروس تخصصی 16
زبان عمومی و تخصصی سفید
با این درصدهای وحشتناک من مجاز میشم ؟تخمین رتبه ی من چند هزاره؟خواهشا جواب بدین؟
عقاب مگس شکار نمیکنه!!!!!!!!!!!!

آواتار کاربر
Mahdieh-r
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Mahdieh-r » دوشنبه 11 مرداد 1389, 10:43 pm

bahar_y1983 نوشته شده:
ادبیات 30
معارف 10
ریاضی7
مدار30
برنامه نویسی 30
دروس تخصصی 16
زبان عمومی و تخصصی سفید
با این درصدهای وحشتناک من مجاز میشم ؟تخمین رتبه ی من چند هزاره؟خواهشا جواب بدین؟
تخمین رتبه شما:4735
بیا دنیا بسازیم نه با دنیا بسازیم!!!

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » دوشنبه 11 مرداد 1389, 10:47 pm

bahar_y1983 نوشته شده:
ادبیات 30
معارف 10
ریاضی7
مدار30
برنامه نویسی 30
دروس تخصصی 16
زبان عمومی و تخصصی سفید
سلام بهار خانوم
دقیق نمیتونم بگم ولی با مقایسه با دیگران احتمالا زیر 10000 هستید
دقیق ترشو به سایت forum.bshams.ir بروید و از مهندس عادلی نیا بپرسید
موفق باشید

آواتار کاربر
Mahsa.R
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط Mahsa.R » دوشنبه 11 مرداد 1389, 11:04 pm

amin amiri khoob نوشته شده:کمک کمک

میشه این درصد هایی که من میگمو یکی توی سایت آقای طورانی بزنه ببینه رتبه من چقدر می شه
من مشکل دسترسی دارم پیشاپیش ممنونم
ادبیات : 25
معارف : 25
زبان عمومی : 20
مدار : 6.66
زبان تخصصی : 6.66
تخصصی : 10
ریاضی و برنامه سازی :0
شما رتبه اتون میشه 24 هـزار.. ger:
با همین نرم افزار سایت کارشناسی! yes:
همه شنگولیمو همه چی عالیـه..
فقط جـای رفیقامون که نیستن خالیـــه!!

آواتار کاربر
Mahsa.R
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط Mahsa.R » دوشنبه 11 مرداد 1389, 11:05 pm

ادبیات 30
اندیشه 30
زبان 35

مدار 35
زبان تخصصی 73
برنامه سازی 15
تخصصی 30
aaaaaaa
خیلی خوبه اگه این باشه درصدات..
رتبه ات میشه 3 هـزار!! lat:
همه شنگولیمو همه چی عالیـه..
فقط جـای رفیقامون که نیستن خالیـــه!!

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » دوشنبه 11 مرداد 1389, 11:11 pm

Mahsa.R نوشته شده:

ادبیات 30
اندیشه 30
زبان 35

مدار 35
زبان تخصصی 73
برنامه سازی 15
تخصصی 30
aaaaaaa
خیلی خوبه اگه این باشه درصدات..
رتبه ات میشه 3 هـزار!! lat:
خوب اره عزیزم
اما گفتم که من فقط شمسی پور میخوام که باید زیر 100 بشم خیلی بد شد
ببین اگه تست های اشتباه برنامه سازی مدار و زبانو نمیزدم زیر 1000 بودم
با برنامه سازی 25
مدار 45
و زبان 40
حیف که نشد
شانسو میبینی آبجی؟

HRZ
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط HRZ » دوشنبه 11 مرداد 1389, 11:28 pm

MO.AZ.CI.FO.3 نوشته شده:بعد از متن اعتراضی استاد عادلی نیا که صبح خوندیم

سلام

با سلام .

با تشکر
سلامی

دمتون گرم

آفرین ssb: str: shd: rgs

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » دوشنبه 11 مرداد 1389, 11:39 pm

ضمن عذرخواهی از آقا پیمان، جهت پاسخ به ابهامات موجود لازم است توضیحاتی راجع به سامانه استاد طورانی ارائه کنم.
رتبه تو توی سایت آقای طورانی حدود 6000 میشه
شما درصدا رو از تو سایت http://www.tourani.ir:6500/estimation/default/index گرفتین ؟
متاسفانه تعدادی از دوستان دید درستی نسبت به این سامانه ندارند؛ همانطورکه در لینک زیر ذکر شده این سامانه صرفاً اطلاعات پذیرفته شدگان سراسری 88 را ارائه می کند و هیچ گونه پیش بینی در مورد رتبه داوطلب نمی کند.
http://tourani.ir/698a90ae-33b8-4cf1-a7 ... 6e.tourani
برای تخمین رتبه می توانید از نرم افزار موجود در این سایت استفاده کنید.
این سامانه ماههای قبل برای تعیین سطح داوطلبان طراحی شد تا داوطلبان با وارد کردن درصد آزمونهای آزمایشی (که معمولاً سوالاتشان در سطح سوالات سراسری 88 طراحی می شد) از اختلاف نمره ای که با رتبه موردنظرشان دارند آگاه شده و جهت رفع اختلاف نمره برآیند.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

قفل شده