راهنمایی و برانامه ریزی

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
اطلیس

راهنمایی و برانامه ریزی

پست توسط اطلیس » یک‌شنبه 12 آبان 1387, 3:21 pm

سلام
من به امید خدا می خوام امسال (87)در کنکور کارشناسی جامع علمی و کاربری رشته کامپیوتر شرکت کنم می خواستم بگم به چه نحوی من برنامه ریزی کننم که در کنکور امسال علمی حتما قبول بشم با این وقت کمی که مونده البته امسال کنکور سراسری شرکت کردم و با درسا اشنایی دارم و رتبه که اوردم 11000 بود .ضمنا من فقط کتابهای مقسمی رو خوندم و نمی دونم علمی و کاربردی سوالاش به چه نحوی میاد لطفا راهنماییم کنید.مرسی

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

Re: راهنمایی و برانامه ریزی

پست توسط rosa_127 » یک‌شنبه 12 آبان 1387, 10:31 pm

دوست عزيز سطح سوالات علمي كاربردي معمولا از سراسري و آزاد بالاتر هست و به ميزان بيشتري از اين تفاوت درصدهاي پذيرفته شدگان علمي كاربردي پايين تره؛ بنابراين جاي نگراني نيست و در فرصت باقيمانده اگر از برنامه ريزي مناسبي داشته باشيد و مهمتر از همه صحيح مطالعه كنيد مي تونيد در دانشگاه موردعلاقه تون قبول بشيد؛ براي قبولي در اين كنكور كتابهاي استاد مقسمي كتب جامع و مناسبي هستند.
در مورد برنامه ريزي دقيق بايد شهر يا دانشگاه موردنظرتون رو مشخص كنيد همچنين بهتره سطح علمي شما از طريق يك آزمون استاندارد تعيين بشه تا بتونيد راهنمايي دقيقي بگيريد؛ بنابراين با اين شرايط خودتون بهتر از هر مشاوري مي تونيد اين كارو انجام بديد.
پيشنهاد من به شما :

1- يك برنامه ريزي بلند مدت و برنامه ريزيهاي كوتاه مدت داشته باشيد؛ در برنامه بلند مدت مشخص مي كنيد كه هر ماه چه دروسي رو به كجا برسونيد. براي مثال تا اول آذرماه از دروس تخصصي30 % ذخيره و ساختمان را تمام كنيد؛ برنامه كوتاه مدت يك هفته مي تونه به اين صورت باشه : ذخيره مبحث file pile - ساختمان مبحث sorting - برنامه نويسي مبحث class - زبان تخصصي حل 3 دوره از تستهاي كنكور و دروس عمومي.

2- با توجه به اينكه از 15 سوال ذخيره علمي كاربردي 86 تعداد 13 تست فرمول و مساله بوده، بيشتر وقت مطالعه ذخيره به اين يادگيري فرمولها اختصاص بديد و مباحث تئوري(براي مثال توضيحات فصل 2 رانكوهي) حذف كنيد.

3- با توجه به اينكه در علمي كاربردي 86 از 15 تست ساختمان داده 6 تست از مباحث درخت و گراف طرح شده، تمركز بيشتري براي مطالعه اين مباحث در نظر بگيريد و مباحثي مانند big O, teta، زيربرنامه هاي بازگشتي كه براي يادگيري نسبت به مباحث مهمتر زمان بيشتري نياز دارند و در عين حال طبق بودجه بندي تستهاي سالهاي گذشته اهميت كمتري در اين كنكور دارند، را حذف كنيد و زمان مطالعه اين مباحث رو به موضوعات مهمتر اختصاص بديد.

در آخر در نظر داشته باشيد كه «هميشه تسلط 100 درصدي به 70 درصد مباحث بسيار بهتر از تسلط 70 درصدي به 100 درصد مطالب است.»
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

قفل شده