تشكيل گروه درسي براي موفقيت در كن

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
آواتار کاربر
vb develop
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: َشمال
تماس:

Re: تشكيل گروه درسي براي موفقيت در كن

پست توسط vb develop » شنبه 13 مهر 1387, 10:53 pm

مهيار نوشته شده: يه مطلب ديگه كه پيشنهاد ميكنم تو اولين جلسه نتيمون كه نزديكه مطرح بشه اينه كه يه هدف واسه گروهمون ترسيم كنيم به نظر من اين مطلب خيلي انگيزه ميده حالا سعي ميكنم تو اون جلسه حتما شركت كنم و اگه دوستان قابل دونستن يه توضيحاتي در اين مورد ارائه بدم .
موفق باشيد .
مهیار عزیز،این گروه مختص کسی نیست،همه بچه های دوست داشتنی این فروم میتونن به ما ملحق شن، شما که جای خود داری،خیلی هم خوشحال میشیم که با نظرات قشنگت همراهمون باشی.

راستی در مورد هدف هم جات خالی بود جمعه ما چند نفرمون به یک هدف هم رسیدیم yes: .

هدف:

کارشناسی ارشد هوش مصنوعی(یا هر گرایشی) در دانشگاه صنعتی شریف. صندلی ردیف آخر کلاس rgs .

mona_k نوشته شده: منابع که از طرف اساتید به بچه ها معرفی شد اونارو جمع بندی میکنیم به عنوان رفرنس استفاده شه و برای تست هم یک سری دیگه معرفی شد که این یه مدت ببینیم کدوم بهترن از بین اونا انتخاب کنیم
این 4 درس باید تو سه ماهه اول ترم خونده بشه بقیه درس هایی که برای دوره بعد انتخاب میشه بازم برای اکثرا مشترکه وبعد از این سه ماه میخونیم که از سایر دروسی که تو ترم ارائه شده و بعضی هاشون تو کنکورم نمیاد عقب نمونیم این طوری هم واسه کنکور خوندیم هم واسه امتحانا چون نباید فراموش کنیم که معدل تو ارشد خیلی مهمه tof:

از اون جا که ساختمان داده ارائه نمیشه قبلا هم خوندید به نظرم الان ساختمان رو بخونید و شروع کنید

کاملا تایید میشه. bil:

یه نکته مهم هم اینه که در این جلسه ای که داشتیم قرار شد کنعان عزیز، در زمینه رفع اشکال بچه ها در درس ساختمان داده ها و mona_k و بنده هم در درس طراحی الگوریتم به بچه ها کمک کنیم.

در 2 درس ریاضیات گسسته و دیفرانسیل قرار شد همه با هم بخونیم(البته چون کسی قبول مسئولیت نکرد).

اگه از دوستان کسی بتونه این کارو بکنه خیلی عالی میشه.
اگر میدانستیم به چه اندازه به موفقیت نزدیکیم ،هیچگاه دست از تلاش بر نمیداشتیم

آواتار کاربر
قائم
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: عشق من،عمر من،شهر من،لنگرود

پست توسط قائم » یک‌شنبه 14 مهر 1387, 2:50 am

آقا خداییش من نمی تونم تو بحثای online شرکت کنم. ولی از همین دور هواتونو دارم. دمتونم گرم که نتیجه گیری هاتون رو تو تاپیک اعلام می کنین. اینم آی دی من: ghaem_1366
شاید قسمت شد و ما هم اومدیم.
قربونتون بشم.

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » یک‌شنبه 14 مهر 1387, 6:53 am

دوستان قضیه چیه که به اکثرتون تو این ترم اول، معادلات دیفرانسیل رو دادن اما به ما ریاضی2 رو به عنوان یه درس جبرانی دادن!
اخه من ریاضیم تو کاردانی هم خوب بود، تعجب میکنم این ریاضی2 رو چرا اجبارا به همه ما ترم یکی ها دادن، دانشگاه های دولتی همیشه این کارا رو میکنن؟! ger: آقا جلال شما هم ترم یک همین اوضاع رو داشتین؟؟

یا شاید هم این جریممون بوده که همگی تو کنکور ریاضی رو افتضاح زدیم!! :mrgreen:

به هر حال از این دروسی که پیشنهاد دادید فقط طراحی الگوریتم رو به ما دادن ولی سعی میکنم تا آخرش همراهیتون کنم و حداقل از حضور دوستان فیض ببریم. bil:

اینم ID من: nanimehr
----------------------------------------------------------------------------
در دنیایی که همه به دنبال چشمان زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش. دکتر علی شریعتی
میگن با یک گل بهار نمیشه ، اما ما یه گل داریم که با اومدنش تموم دنیا بهار میشه؛ جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات.

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » یک‌شنبه 14 مهر 1387, 10:37 am

دانشگاه های دولتی همیشه این کارا رو میکنن؟! آقا جلال شما هم ترم یک همین اوضاع رو داشتین؟؟
نه والا ، از خانواده ی ریاضی ( nar: ) ما گسسته داشتیم و آمار.

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » یک‌شنبه 14 مهر 1387, 10:52 am

با سلام
دوستان امروز هم ميخوام استارت آمار بزنم
دوستان اينطوري كه من ميگم استارت ميزنم فقط نگاه ميكنم ببينم سرفصلها چيه بحثها چيه والا ما قرار با هم استارت بزنيم مثل اينكه زياد استارت زدم ديگه ماشين روشن نميشه :mrgreen:

حالا ول كنيم يه مشكل اضافه شد به اين اتاق دوستان يه چند نفر بايد پيدا كنيم يه نفر اتاق باز نتونست بكنه كسي ديگه باز كنه
ديروز اخبار گفت برقها باز قطع ميشه از امروز شروع شد ديروز اعلام كرده از امروز اجرا شد حالا ممكنه تو تون موقعي كه قرار ميزاريم برق قطع بشه و اتاق نتونيم باز كنيم چون من اتاق باز ميكردم براي همين البته جسارت نشه به دوستان چون من پيشنهاد دادم اتاق باز كردن تو ياهو براي همين من باز ميكنم

در ضمن ديروز نگاه كردم به طراحي عين ساختمان اصلا نگراني نداره اگه كسي ساختمانش قوي باشه حتما تو اين درس هم قوي اصلا فرق نميكنه با ساختمان فقط كمي بحثهاش زياد شده براي ما خوب شد كه ترم اول دادن چون تازه كنكور داديم پايه ما قويه و زياد به زحمت نمي افتيم
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » دوشنبه 15 مهر 1387, 10:10 pm

SJJ نوشته شده:
نه والا ، از خانواده ی ریاضی ( nar: ) ما گسسته داشتیم و آمار.

آهان پس که اینطور یه جوراتی خوش به حالتون شده ، راستی شما ورودی بهمن 86 بودین و تا حالا فقط این دو رو داشتین، پس فوقش یه ریاضی مهندسی و یه معادلات دیفرانسیل دیگه هم تا آخرش باید داشته باشین.
در دنیایی که همه به دنبال چشمان زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش. دکتر علی شریعتی
میگن با یک گل بهار نمیشه ، اما ما یه گل داریم که با اومدنش تموم دنیا بهار میشه؛ جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات.

saharsob

پست توسط saharsob » سه‌شنبه 16 مهر 1387, 2:22 pm

سلام.خسته نباشيد.
درس معادلات ديفرانسيل جز كدوم يك از منابع كنكوره؟

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » سه‌شنبه 16 مهر 1387, 4:04 pm

با سلام
بچه ها امروز كه من رفتم دانشگاه اولين روز بود
براي ديفرانسيل منابع اينو دو كتاب معرفي كردن:
1-سيمونز
2-نيكوكار
براي گسسته هم استاد 2 تا منبع معرفي كرد منابع :
1-گريمالدي
2-قلزم
اشك منو درآورد!!

گفتگو آنلاين اعضا انجمن

powerboy2988
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط powerboy2988 » سه‌شنبه 16 مهر 1387, 6:48 pm

سلام به همه
واسه ما استاده مهندسي و طراحي الگوريتم يكي هستش و اين منابه رو واسه ما معرفي كرد:
طراحي الگوريتم با كدهاي ++C
نويسنده: ريچار نيپوليتان / مترجم : نعيمي پور
--------------------------------------------------
مهندسي نرم افزار

- رهيافتي نوين در مهندسي نرم افزار نويسنده : Pressman
- مهندسي نرم افزار SumerVile

بعدش گفت همه اينارو مي خونن. . منابع خوبي واسه ارشد مي تونه باشه.
چه کمکی به کشورم و مردم کشورم می تونم بکنم؟

آواتار کاربر
vb develop
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: َشمال
تماس:

پست توسط vb develop » سه‌شنبه 16 مهر 1387, 10:19 pm

سلام دوستان.

بعد از چند روز،با تهیه منابعی که بر گردنم بود(تو درس طراحی الگوریتم)،با تحقیق و سئولات زیاد از با تجربه ها و اساتید و دکتر های کار کشته نرم افزار برگشتم.

درس طراحی الگوریتم:

1- کتاب طراحی الگوریتم با شبه کد ++C . تالیف: دکتر نعیمی پور __ نیپولیتون .(ترجمه جعفر نژاد قمی).

2- کتاب طراحی الگوریتم ها . تالیف : مهندس محمد اکبرپور __ مهندس ملیحه مطیعی .

در مورد منبع اول باید اینو بگم که، یکی از نویسنده هاش ایرانیه که تو آمریکا زندگی میکنه.(این کتاب کتابیه که خود وزارت علوم معرفی کرده و اکثر سئوالات هم از همین کتاب طرح میشه).

نکته بعدی که من از خیلی از اساتید شنیدم،این هست که با مطالعه این 2 کتاب و مطالعه مجموع تست تو مباحث طراحی الگوریتم، نه تنها برای کنکور آماده میشیم،بلکه برای شرکت در مسابقات برنامه نویسی و طراحی الگوریتم بین المللی ACM که هر ساله برگزار میشه هم میتونیم آماده شیم.
اگر میدانستیم به چه اندازه به موفقیت نزدیکیم ،هیچگاه دست از تلاش بر نمیداشتیم

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » پنج‌شنبه 18 مهر 1387, 2:54 pm

دوستان عزيز منم آمادگي خودمو تو درس طراحي الگوريتم اعلام ميكنم البته اگه اين يكي رو كسي تا الان بر نداشته هر چند كه خيلي سخته اما سعي ميكنم خيلي كامل بخونم تا بتونم اگه كسي مشكل داشت حداقل يا كمكش كنم يا راهنمايي . ضمن اينكه من ميتونم هم تو درس آمار و هم رياضي گسسته كمك كنم . راستش ديروز رفتم يه سري كتاب و جزوه واسه خودم تهيه كردم كه تو پست بعدي ان شآء الله عنوانشونو اينجا قرار ميدم تا همه استفاده كنند . ضمن اينكه يكي از دوستا زحمت كشيدند و با جستجو و تلاش بسيار سر فصل دروس كنكوري رو جمع آوري كردند و به صورت پست خصوصي واسه من فرستادند از اونجايي كه نميدونستند كجا قرار بدن از من خواستن كه هر جا ميدونم بذارم تا همه استفاده كنند . ضمن تشكر از atenaa عزيز كه زحمت تهيه اين كار رو كشيدند . هر چند كه فكر نميكنم همه اين مطالب جزء سرفصل هايه كنكور باشه . اما در حدود 90 % مطالب جزء سرفصل ها آزمون هستند و فكر ميكنم base مطالعمون رو همين مطالب قرار بديم خيلي خوب ميشه . به هر حال من سعي ميكنم بر اساس همين سر فصل ها جلو برم .

آمار:
سرفصل مطالب :
اشاره ای به تئوری مجموعه ها ، نمونه ها و نمایش جدولی آنها همراه با میانگین ، نما ، میانه ، واریانس و تبدیل و تركیب احتمالات و قضایای مربوطه ، متغیرهای تصادفی و استقلال آنها ، واسطه و میانگین و واریانس توزیعات ، توزیعات دوجمله ای پوآسن ، فرق هندسی ، توزیع نرمال ، توزیع چند متغیر تصادفی ، نمونه گیری تصادفی و اعداد تصادفی ، نمونه گیری از جامعه كوچك ، برآورد پارامترهای آماری ، فواصل اطمینان ، آزمون ، آزمون فرضی تصمیم گیری ، تجزیه واریانس ، رگرسیون ، همبستگی ، آزمون روشهای ناپارامتری ، برازندن خط مستقیم براده ها ، توابع مولد گشتاور ، قضیه اعداد بزرگ ، قضیه حد مركزی ، مجموع متغیرهای تصادفی مستقل ، احتمال شرطی ، قضیه احتمال كلی
گسسته:
سرفصل مطالب :
-مقدمه: منطق رياضی ، جبر گزاره ها ، فرمول های خوش ساخت ، مروری بر نظريه مجموعه ها ، روش های اثبات
-روابط و توابع: روابط دوتايی, روابط سازگاری و هم ارزی ، ماتريس نمايش دهنده روابط ، گراف و روابط ، توابع ، توابع پوشا ، توابع يك به يك
-روابط بازگشتي ، استقرا ، حل روابط بازگشتی ، تابع مولد.
-ساختمان های جبری: نيم گروه ها و منويد ها ، گرامر ها و زبان ها ، نشانه گذاري لهستانی ، گروه ها ، همومورفيسم ، ايزومورفيسم ، لاتيس ها (شبكه ها) ، جبر بول ، جدول كارنو ، زبان و دستور زبان ، دستور زبان به عنوان مثالي از منويد ها
-آناليز تركيبی: اصل لانه كبوتر ، آشنايی با الگوريتم های تركيبی ، توابع بازگشتی و كاربرد آن ها
-تئوری گراف: گراف های جعت دار ، گراف های بی جهت ،مسير های اويلری و هميلتنی ، مسيرهای بهينه اپتيمال ،الگوريتم يافتن مسيرهای بهينه اپتيمال ، گراف هاي همبند ، ماتريس ارتباط و قضايای مربوطه ، كاربرد گراف ها در تجزيه و تحليل فعاليت ها
-درخت ها: درخت های پوشای مينيمال ، پيمايش درخت ها ، كاربرد درخت ها ، عبارات جبری و نمايش درخت های آن ها
ساختمان داده:
سرفصل مطالب :
آرایه ها ، بردارها ، ماتریسها ، كاربرد ماتریسها MAZE ، ماتریسهای خلوت و كاربرد آنها ، پشته ها ، صفها و كاربرد آنها ، لیستها ، لیستهای پیوندی (خطی ، حلقه ای ، پیوند مضاعف، چند پیوندی) و كاربرد آنها ، تعاریف و اصول مقدماتی درختها ، درختهای دودویی ، نمایش و كاربرد (درختهای تصمیم گیری ، بازی ، جستجو و ...) ، روشهای ایجاد درختهای تسبیح و اره (THREADED TREES) ، گرافها (نمایش ، روشهای پیمایش و كاربرد) ، درختهای پوشا ، روشهای تخصیص حافظه های پویا و مقایسه آنها ، الگوریتمهای جستجو و مرتب كردن داخلی (حداقل 4 روش) و ادغام .
مدار الکتریکی:
سرفصل مطالب :
مدارهای فشرده و قوانین كیرشف ، تقریب و مدلسازی عناصر مدار ، اجزا مدار شامل : مقاومتها ، منابع نابسته و منابع وابسته (ولتاژ و جریان ) خازنها ، سلفها ، توان و انرژی ، تقویت كننده عملیاتی (OPAMP) به عنوان یك عنصر مدار ، مدارهای ساده شامل : مدارهای مقاومتی و روشهای تحلیل آنها ، مشخص سازی یك مدار در دو سر ان ، مدار معادل تونن نورتن و قضیه جمع آثار در مدار های مقاومتی ، تبدیل منابع ، به هم پیوستن سلفها و خازنها ، كاربرد Spice در حل مدارهای مقاومتی ، مدارهای مرتبه اول شامل مدارهای RC,RL ، پاسخهای ورودی صفر ، پاسخ حالت صفر ، پاسخ كامل ، پاسخ گذرا و پاسخ حالت دائمی ، ثابتهای زمانی و مدار با چند ثابت زمانی و كلیدزنی ، پاسخ پله و پاسخ ضربه ، مدارهای مرتبه دوم ، مفاهیم پایداری ، نوسان ، مقاومت منفی ، مدارهای دوگا ، تشابه سیستمهای الكتریكی و مكانیكی ، كاربرد Spice در حل مدارهای منطقی اول و دوم و OPAMP ، روشهای تحلیل مدارهای خطی (تحلیل گره و تحلیل مش) اهمیت پاسخ ضربه و محاسبه آن در مدارهای خطی كلی (تحلیل حوزه زمانی) و قضیه كانالوشن ، تجزیه و تحلیل حالت دائمی سینوسی شامل مفاهیم فازور امپدانس و ادمیتانس ، دیاگرام فازوری ، مفهوم تشدید و مدارهای تشدید سری و موازی ، توابع شبكه ، پاسخ فركانسی ، توان در حالت دائمی سینوسی ، توان متوسط و حقیقی و توان راكتیو ، قضیه انتقال توان ماكزیمم ، مقادیر مؤثر و RMS ، تغییر مقیاس یك مدار ، كاربرد Spice در حل مدارهای در حالت دائمی سینوسی ، تحلیل مدارهای سه فاز متعادل ، تزویج و مدارهای تزویج شده ، ترانسفورماتورها ، مدل مداری و خواص كاربرد آنها . كاربرد Spice در حل مدارهای با سلفهای تزویج شده و ترانسفورماتورها .
مدار منطقی:
سرفصل مطالب :
سیستم نمایش اعداد و كدگذاری ، نمایش اعداد منفی – منطق كلیدی منطقهای تست منفی سه حالته ساختار كلی دریچه های منطقی – انواع دریچه های منطقی – توابع منطقی و ساده كردن آنها شامل روشهای جدول كارنو و روش جدول بندی – روشهای كامپیوتری ساده كردن توابع تركیبی – طراحی مدارات رمز گشا – رمز كننده – مبدلهای كد – انتخاب كننده ها – مقایسه كننده ها – جمع كننده ها – تفریق كننده ها – واحدهای محاسباتی و منطقی – استفاده از رمز گشا و انتخاب كننده ها و دیگر بسته ها برای پیاده سازی مدارهای تركیبی – مدارهای PAL , PLA , ROM و دیگر ساختارهای منظم – ساختار لچ و فلیپ فلاپ – مدارهای همگام – مقایسه ماشینهای حالت در MOORE و MEALY – شمارنده ها و شیفت رجیسترها – مدارهای غیر همگام – بررسی مخاطره ها و مسابقه ها (Race and Hazard) – تخصیص وضعیت بدون مسابقه – تراشه های متداول مدارهای ترتیبی – طراحی یا بررسی یك نمونه ماشین یا بخش كنترل و داده – روشهای طراحی نوین .

ریاضی مهندسی:
سرفصل مطالب :
سری فوریه ، انتگرال آن و تبدیل فوریه – تعریف سری فوریه – فرمول اولر – بسط در نیم دامنه – نوسانات واداشته انتگرال فوریه .
معادلات با مشتقات جزئی: نخ مرتعش – معادله موج یك متغیره – روش تفكیك متغیرها- جواب دالامیر برای معادله موج – معادله انتشار گرما – موج – معادله موج دو متغیره – معادله لاپلاس در مختصات دكارتی و كروی و قطبی – معادلات بیضوی – پارابولیك و هیپربولیك – موارد استعمال تبدیل لاپلاس در حل معادلات با مشتقات جزئی – حل معادلات مشتق جزئی با استفاده از انتگرال فوریه .
توابع تحلیلی و نگاشت كانفرمال و انتگرالهای مختلف : حد و پیوستگی – مشتق توابع مختلف – توابع نمائی و مثلثاتی – هذلولی و لگاریتمی – مثلثاتی معكوس و نمایی با نمای مختلف – نگاشت كانفرمال – نگاشت .
انتگرال خط در صفحه مختلط – قضیه انتگرال كوشی – محاسبه انتگرال خط بوسیله انتگرالهای نامعین – فرمول كوشی – بسطهای تایلور و مك لورن – انتگرال گیری به روش مانده ها – قضیه مانده ها – محاسبه برخی از انتگرالهای حقیقی.
طراحی الگوریتم:
سرفصل مطالب :
یادآوری مطالب مهم در درس ساختمان داده و تكمیل نكات ارائه شده در خصوص : استقرا ریاضی و روشهای بازگشتی – پیچیدگی الگوریتمها و آنالیز آنها – نمادهای . روشهای حل مسأله : در هر روشی تعداد مسأله مهم انتخاب و الگوریتمهای هریك گفته شده و اثبات و آنالیز گردد. روش تقسیم و حل (مسائل: ماكزیمم و مینیمم یك آرایه . ضرب دو عدد n بیتی . روش Strassen در ضرب ماتریسها . تورنمنت بازیها . مرتب كردن بر اساس QuickSort . ) . روش برنامه سازی پویا (مسائل : ضرب ماتریسها – كوله پشتی – مثلث بندی بهینه یك چند ضلعی – طولانی ترین زیرترتیب مشترك – حروفچینی یك پاراگراف) . روش حریصانه (مسائل : مسائل زمانبندی – خرد كردن پول – كد هافمن ) . روشهای مبتنی بر جستجوی كامل و تكنیكهای محدود كردن فضای جستجو – استفاده از درخت بازی و (بازیهای Puzzle , tic-tac-tac ) . روشهای مكاشفه ای برای حل مسائل مشكل (مسأله فروشنده دوره گرد ) . الگوریتمهای گراف شامل : روشهای جستجوی گراف (عمقی و سطحی) . گرافهای بدون جهت (الگوریتمهای Dijkstra – درخت پوشای مینیمال – اجزاء همبند – كاملاً همبند و مسائل دیگر ) . گرافهای جهت دار (الگوریتمهای Floyd ، مرتب كردن Topologycal اجزا دو همبند و ...) – شبكه های ماكزیم جریان و مسائل مربوطه .

معماری کامپیوتر:
سرفصل مطالب :
تعریف معماری كامپیوتر – اشاره ای به تاریخچه كامپیوتر و نسلهای آن – معرفی واحدهای اصلی كامپیوتر – طراحی مجموعه دستورالعمل – بررسی معیارها و مسائل – نحوه اجرای دستورالعملها به كمك زبان توصیف سخت افزار (مثل RTL) – روشهای طراحی واحد كنترل به روش سیم بندی شده – ساختار واحد كنترل – كنترل انواع گذرگاه و مسیریابی داده – طراحی واحد حسابی – منطقی و محاسبه تأخیرها – طراحی واحد كنترل ریزبرنامه پذیر – حافظه و سلسله مراتب آن – حافظه های ایستا و پویا و معرفی حافظه نهان (Cache) و مجازی (Virtual) – الگوریتمهای حسابی جمع – تفریق – ضرب و تقسیم – الگوریتمهای ممیز شناور – شیوه های دسترسی به دستگاههای ورودی و خروجی (سركشی – وقفه ) – دسترسی مستقیم به حافظه (DMA) و به اشتراك گذاری گذرگاه (BUS) – اشاره به روند توسعه معماری كامپیوتر و تفاوتهای CISC , RISC .
سیستم عامل:
سرفصل مطالب :
تعریف سیستم عامل و وظایف اساسی آن به عنوان ماشین مجازی و مدیر منابع – انواع منابع – تاریخچه مختصر سیستم های عامل – طبقه بندی انواع سیستمهای عامل – سیستم عامل از دید كاربر – مفهوم پردازه (فرآیند) – كار – وظیفه – انواع كار (مقید به ورودی/خروجی و عملیات پردازشی – بررسی بافرینگ – محیط های چند برنامه ای – سیستمهای عامل اشتراك زمانی و محاوره ای – مدیریت پردازنده – زمان بندی كارها و فرآیندها – الگوریتمهای مختلف زمانبندی در محیط های تك پردازنده ای – هماهنگ سازی فرآیندها در استفاده از منابع – مدیریت حافظه (الگوریتمهای مختلف تخصیص حافظه ) – حافظه مجازی و مدیریت آن – مدیریت دستگاههای ورودی/خروجی- مدیریت پرونده ها – بررسی مسأله بن بست و راههای مواجهه با آن – امنیت و حفاظت در سیستمهای عامل – آشنایی مقدماتی با سیستمهای عامل شبكه و توزیع شده .
نظریه زبانها و ماشینها:
سرفصل مطالب :
آتاماتای محدود – آتاماتای Pushdown – ماشین تورینگ – انواع گرامرها و زبانها – تقسیم بندی Chomsky – ارتباط میان زبانها و ماشینها و قضایای مربوطه .

طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی:
سرفصل مطالب :
ویژگیهای عمومی زبانهای برنامه سازی – پردازنده های زبانهای برنامه سازی و مقایسه انواع آن – ویژگیهای انواع داده ها و پیاده سازی آنها در زبانهای سطح بالا – روشهای تعیین ترتیب اجرای دستورات و پیاده سازی آنها – كنترل داده ها (Data Control) – روشهای تخصیص نشانوندهای (Arguments) یك تابع (برنامه فرعی) و پیاده سازی آنها – روشهای مدیریت حافظه در زبانهای سطح بالا – انتزاع (تجرید ) داده ها .
شبکه های کامپیوتری:
سرفصل مطالب :
شبكه های انتقال داده – استانداردها – مدل مرجع ISO – استانداردهای سیستم های باز – انواع شبكه های محلی اترنت – توكن رینگ – توكن باس – بررسی كارائی شبكه های محلی – شبكه های محلی بی سیم – پروتوكلها- شبكه های محلی سریع و پلها – سوئیچ های اترنت – اترنت سریع – شبكه IEEE 802.12 – پلها و عملكرد آنها – پلهای شفاف – پلهای با مسیریابی مبدأ – شبكه های گسترده – مشخصات شبكه های عمومی دیتا- شبكه های دیتای سوئیچ بسته – شبكه های دیتای سوئیچ مدار – شبكه های گسترده خصوصی – ارتباط بین شبكه ای – معماری و معیارها – ساختار لایه شبكه در ارتباط بین شبكه ای – استانداردهای پروتكل اینترنت – پروتكل IP اینترنت – پروتكل JPv6 – پروتكل ISO اینترنت – پروتكلهای ISO مسیزیابی – انواع شبكه های چند كاره باند وسیع – لایه های Application , Transport .
هوش مصنوعی:
سرفصل مطالب :
هوش مصنوعی چیست ؟ - مبانی و تاریخچه هوش مصنوعی و مرزهای دانش در هوش مصنوعی .
عاملین Agents هوشمند – ساختار و عملكرد عاملین هوشمند – محیط ها
حل مسأله – حل مسأله از طریق جستجو – فرموله كردن مسایل – چند مثال جستجو برای جواب – روشهای جستجو
روشهای جستجوی آگاهانه (Informed) – جستجوی Best-First – توابع Heuristic – جستجوی حافظه محدود – سایر روشهای جستجوی بهبود یافته .
عاملین مبتنی بر دانش – عاملینی كه منطقی استدلال می كنند – نمایش منطق – منطق گزاره ای – استدلال .
منطق رتبه اول – استنتاج در این منطق – قوانین استنتاج – استنتاج زنجیره ای به جلو به عقب .
برنامه ریزی (Planning) – از حل مسأله به برنامه ریزی – نمایشهای ساده برای برنامه ریزی – مهندسی دانش برای برنامه ریزی .
عدم قطعیت (Uncertainty) – نحوه عمل كردن در شرایط عدم قطعیت – كاربرد و نحوه استحصال احتمالات .
معرفی برخی كاربردها در سیستم های خبره – پردازش زبان طبیعی – بینائی ماشین و رباتیك
کامپایلر:
سرفصل مطالب :
مقدمات (انواع مترجمها شامل كامپایلرها و مفسر ها ) ساختار و اجزای كامپایلز (تحلیل گر لغوی و تحلیلگر نحوی – مدیریت جدول نمادها – تولید كد میانی و نهایی – بهینه سازی – مدیریت خطاها)
بررسی انواع گرامر ها و خواص عمومی زبانها (طبقه بندی Chomsky ) – گرامر های گنگ – گرامر خالص (مختصر و مفید) .
تحلیل لغوی – عبارات منظم برای نمایش الگوی توكنها – اصلاح خطاهای لغوی – گرامر های تفسیر حالت قطعی و غیر قطعی .
روش های تحلیل نحوی (بالا به پایین – LL(1) : شامل پیاده سازیهای Recursive Descent و جدول تجزیه پایین به بالا (SP,OP) – روش های LL(1) شامل CLR(1),LALR(1),SLR(1) – اصلاح جدول LR(1) در مورد گرامر های گنگ .
روش های اصلاح خطاهای نحوی
تحلیل معنایی (تستهای ایستا و پویا )
مدیریت جدول نمادها و ساختار آنها
روشهای تخصیص حافظه (ایستا و پویا )
تولید كد میانی و نهایی و روشهای تولید كد مانند Tree Walking , Syntax Directed با استفاده از كنش های مفهومی و علایم كنش
ترجمه تعدادی از ساختارهای زبانهای امری مانند عبارتها – ساختارهای كنترلی – فراخوانی روالها
مختصری در مورد بهینه سازی كد میانی
پایگاه داده:
سرفصل مطالب :
مقدمه – معرفی و مرور مباحث ذخیره و بازیابی اطلاعات
مفاهیم و تعاریف مدیریت پایگاه داده (تعریف داده و اطلاعات – تعریف پایگاه داده – ضرورت پایگاه داده – استقلال داده ای – مدلهای مختلف سیستمهای پایگاه داده )
معماری یك سیستم پایگاه داده (معماری سه سطحی – سطح خارجی - سطح مفهومی – سطح داخلی – مدیر پایگاه داده و مدیر داده – مدیر ارتباطات داده ای )
مدل های مختلف سیستمهای پایگاه داده (مدل سلسله مراتبی – مدل رابطه ای – مدل شبكه ای )
مدل رابطه ای پایگاه داده ها (رابطه یا جدول – جدول مبنا و غیر مبنا – زبان پرس و جو )
عناصر مدل رابطه ای (دامنه – رابطه و انواع آن )
جامعیت مدل رابطه ای (كلید كاندید – كلید اولیه و كلید رقیب – كلید خارجی و قواعد آن – تهی بودن كلید خارجی و كلید اولیه )
جبر رابطه ای
حساب رابطه ای
زبان SQL
وابستگی تابعی (تعریف– وابستگی های جزئی– بستار مجموعه ای از وابستگیها – مجموعه كاهش ناپذیر از وابستگیها)
نرمال سازی BCNF,3NF,2NF,1NF – وابستگی چند مقداری (MVD) – ANF – وابستگی الحاقی 5NF, JD
مرور مطالب پیشرفته تر (حفاظت – ترمیم – همزمانی – پایگاه های داده شیء گرا – پایگاه های داده استنتاجی) .
محاسبات عددی:
سرفصل مطالب :
تعریف خطا – انواع خطا – انباشتگی خطا در محاسبات – ناپایداری در محاسبات – فرمول تكرار برای محاسبه توابع – روشهای حل معادلات غیر خطی شامل روشهای نصف كردن فاصله – رسم خطوط قاطع – رسم خطوط مماس – تكرار نقطه ثابت – اتیكن – فرمول خطا و اثبات همگرایی برای هریك از روشها – رتبه همگرائی – معادلات چند جمله ای (جداسازی – ریشه ها – حدود ریشه ها – روشهای حل ) – روش برستو برای تعیین رشته های موهومی – دستگاه معادلات خطی – روش های حل مستقیم (گاوس – ماتریس وارون ) – روشهای حل تكراری (سیدل) – روش نیوتن برای حل دستگاه معادلات غیر خطی –مقادیر ویژه – بردارهای ویژه – معادله مشخصه – روشهای فاكتورگیری – تفاضل های متناهی – روشهای درون یابی – برون یابی (نیوتن – گاوس – لاگرانژ – اتیكن – بسل ) – چند جمله ای چی شف – چند خمله ای Spline – درون یایب وارون – درون یابی دو متغیره – فرمول خطا – خمهای پوشا – روشهای حداقل مربعات – مشتق گیری عددی – تعیین نقاط اكسترمم توابع جدولی – فرمول گاوس با نقاط محدود – انتگرال گیری عددی (ذوزنقه- سیمپسون – ابرگ – گاوس – لژاندر ) – فرمولهای خطا برای روشهای انتگرال گیری – انتگرال گیری چند گانه عددی – روشهای حل

معادلات دیفرانسیل معمولی (تیلور – پیكارد – اویلر – هیون – اویلر بهبود یافته – رانگ (Runge) – كوتا(Kutta) – روشهای پیشگوئی و تصحیح جواب – فرمول خطا و حل معادلات دیفرانسیل با شرایط سرحدی – حل دستگاه معادلات دیفرانسیل .
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » پنج‌شنبه 18 مهر 1387, 9:50 pm

با سلام
بچه ها براي درس طراحي الگوريتم استاد اينارو معرفي كردن:
1- نيپوليتان و نعيمي
2- هورويتز
بچه ها براي درس گسسته :
1 - گريمالدي
2- قلزم
براي زبان تخصصي :
oxford english for information technologhy
آمار هم استاد كتاب خودشو معرفي كرد
ولي خداييش استاد آمار بهمون حال داد استاد عالي هستش هيئت علمي دانشگاه تهران و استاد پروازي هستش استاد دانشگاه شريف هستش تو اصفهان و تبريز و شيراز و فكر كنم تو مشهد هم تدريس ميكنه
يا تدريس ميكنه تو اين شهرها يا تدريس كرده ديگه اينو دقيق نگفت واقعا استاد عالي هستش
اشك منو درآورد!!

گفتگو آنلاين اعضا انجمن

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » جمعه 19 مهر 1387, 1:13 pm

دوستان عزيز ظاهرا همه گرفتار درس و دانشگاه شدند دقيقا مثه خودم . يه عذر خواهي به خاطر به تعويق افتادن آپلود كردن چارت برنامه ريزي به همتون بدهكارم اميدوارم همه شرايط فعلي رو درك كنند . من از چارتي كه واسه كنكور دوره قبلي (يعني كارشناسي ) استفاده ميكردم واسه مطالعه عكس گرفتم و اينجا آپلود كردم سعي ميكنم تو هفته جديد چارت رو اسكن شده با كيفيت بهتر براتون آپلود كنم اما فعلا واسه هفته جاري از همين چارت استفاده كنيد .
اينجا همينطور كه مشاهده ميكنيد دو تا چارت آپلود كردم كه شرحش به صورت زير :

تصویر

چارت اول واسه برنامه ريزي ابتدا هفته است . خوب اين يعني چي ؟ چارت اول هفته يعني اينكه شما بر اساس توانايي و برنامه هفتگي مياي درسها و سرفصل مربوط به اون درس رو در قسمت مربوط به اون روزي كه تو هفته آينده ميخواي بخوني يادداشت ميكني . اين چارت دو قسمت داره يكي مربوط به قسمت صبح و بخش دوم مربوط به قسمت بعد از ظهر (يا همون عصر ) . لازمه بگم اين چارت مربوط به برنامه ريزي ريز هفتگي نيست به عنوان مثال شما ميخواي تو هفته جاري 4 درس و از هر درس 2 بخش رو بخوني . مياي و براساس روز و زمانبندي روزانه اون قسمتهايه رو كه مربوط به درست ميشرو يادداشت ميكني و طول هفته براساس اون برنامه جلو ميري .
خوب اصلا مزيت اين كار چيه ؟ اگه يكم فكر كنيد ميبينيد خيلي واضحه مزيت اين كار اينه كه روز هفته بر اساس برنامه اي كه از قبل واسه خودت تعيين كردي جلو ميري و روزي كه ميخواي درس بخوني دچار سردرگمي و گيجي نميشي و كلا بر اساس يه برنامه مدون و از پيش تعيين شده جلو ميري . سعي بشه در نوشتن (يا همون پر كردن چارت ) بر اساس چند نكته جلو بريد . اول اينكه براساس برنامه گروه جلو بريد مثلا اگه تعيين ميشه شنبه اين هفته فصل اول آمار و احتمالات مهندسي خونده بشه (مثال عرض كردم جدي نگيريد كه باز بعدا بگيد ما اصلا آمار نميخوايم بخونيم ) همه تو برنامشون اين فصل رو جا بدن حالا اگر از نظر روز مشكل داريد و نميتونيد روز شنبه بخونيد حداقل تو برنامه هفتگيتون قرارش بديد . دوم اينكه سعي كنيد بر اساس برنامه هفتگي دانشگاهيتون پيش بريد يعني مثلا اگه شنبه رياضي گسسته داريد و ميخواين تو هفته جاري رياضي گسسته بخونيد همون شنبه رو واسه مطالعه رياضي گسسته تعيين كنيد .
يه نكته ديگه كه لازمه در مورد چارت بالا بگم اينه كه اصلا تايم و مدت زماني كه ميخواين تو طول هفته واسه يه درس بذاريد و بخونيد رو تو اين چارت ننويسيد در صورتي كه به هر دليل نتونيد اون بخش رو مطالعه كنيد و با گروه پيش بريد اين خودش باعث فشار روحي و عدم موفقيت و در كل عقب موندگي بيشتر از برنامه گروه ميشه . شما فقط كافيه اسم درس و فصلي كه قراره مطالعه بشه رو تو اين چارت بنويسيد .

تصویر

چارت دوم : اين چارت يه چارت تخصصي و پيشرفته است (حالا با خودتون ميگين كجاش پيشرفته است اما بايد بگم از نظر علم مطالعه چون در اين چارت ريز فعاليتهاي روزانه از جمله خواب كلاس درس و غيره گنجونده شده گفتم تخصصيه ) . ابتدا اين چارت تاريخ هفته يعني از روز تا روز در نظر گرفته شده اين به برنامه ريزي بلند مدتتون و همچنين به مشاوره تخصصي نزديك كنكورتون خيلي كمك ميكنه اين مطالبي كه ميگم تجربه شده و اثبات شده است . همونطور كه مشاهده ميكنيد اين چارت از روزهايه هفته و 11 رديف براي اسم دروسي كه ميخواين بخونيد تشكيل شده هر چند كه فكر كنم ما به 4 الي 5 رديفش بيشتر نياز نداشته باشيم .اصلا كاربرد اين چارت روزانه چيه ؟ شما تو اين چارت اسم دروس يا اگه به صورت ريزتر سرفصل مربوط به درسي كه ميخوايد مطالعه كنيد رو يادداشت ميكنيد و بعد از مطالعه هر بخش از هر درس مدت زمان مطالعه (به صورت ساعت شروع و ساعت خاتمه )يادداشت ميكنيد . به همين ترتيب واسه هر درس اين كارو انجام ميديد . و در انتها هر روز در قسمت جمع كل مدت زمان مطالعه روزانتون رو يادداشت ميكنيد. اين چارت يه جمع ديگه هم داره و اون مربوط به مدت زمان مطالعه يك درس در طول هفته ميشه . در رديف آخر كه شامل مدت زمان حضور در كلاس درس و تراز ميشه واسه زمان فعلي لازم نيست و برميگرده به زمان كنكور . تو اين چارت دو رديف ديگه هم هست كه مدت زمان مطالعه فوق برنامه كه خارج از چارت اوليه تعيين شده قرار داده ميشه و بخش مربوط به خواب . من پيشنهاد ميكنم كه فعلا خودتون رو درگير مشكل خواب نكنيد اما به نظر من گذشته از بحث كنكور اگه واسه خوابتون برنامه هم داشته باشيد يعني تو تايم مشخص بخوابيد خيلي ميتونه كمك كنه هر چند كه من خودم اين بخش رو اصلا رعايت نميكنم نه حالا و نه زمان كنكور چون اين يه مسئله دست خودم نيست .
به هر حال اين دو تا چارت خيلي ميتونه بهتون كمك كنه من استفاده ميكنم به شما هم پيشنهاد ميكنم استفاده كنيد .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
من چند تا تاپيك در بخش طرح سئوالات مشكلات درسي قرار دادم همون تاپيكهايي كه قرار بود واسه طرح مشكلات ساخته بشه خيلي صبر كردم كه كسي پا پيش بذاره حداقل از عزيزان مديريت اما جسارتا خودم اين كارو كردم تا كارها يكمي سرعت پيدا كنه و چرخ مطالعمون بهتر بچرخه .
تاپيك مربوط به ساختمان داده كه هست اما اگر ميخواين تخصصي تر واسه ارشد كار كنيم بهتر يه تاپيك جديد ايجاد بشه .
تاپك مربوط به درس رياضي گسسته :
viewtopic.php?f=9&t=5513
تاپيك مربوط به درس معادلات ديفرانسيل :
viewtopic.php?f=9&t=5514
تاپيك مربوط به درس طراحي الگوريتم :
viewtopic.php?f=9&t=5515
تاپيك مربوط به درس آمار و احتمالات مهندسي :
viewtopic.php?f=9&t=5516

يه نكته كه لازمه در انتهايه اين بخش عرض كنم اينكه دوستان عزيزي كه اعلام آمادگي كردن واسه اينكه مرجع باشن واسه حل مشكلات هر كدوم از اين تاپيكهايه ايجاد شده رو مديريت كنند و در صورت امكان جزوه - تست و نكات مربوط به اون درس رو تو تاپيك مربوطش قرار بدن .

ضمن اينكه تاپيك اصلي كه قرار اونجا برنامه هفتگي انجام ريخته بشه بعد از اعلام نظر دوستان ساخته ميشه كه زحمت ميفته گردن خودتون فقط خواهشن يه عنوان در خوري واسش انتخاب كنيد كه هر موقع بهش نگاه ميكنيم باعث ايجاد انگيزه دو چندان بشه bil:

با آرزوي موفقيت براي دوستان عزيزم اميدوارم كه اين گروه به مقصد كه مقصودمونه برسه .
منتظر نظرات و پيشنهاد هايه تكميل كننده شما هستم .
شاد و پيروز باشيد .

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط kanan » جمعه 19 مهر 1387, 2:58 pm

با سلام
خيلي خيلي ممنون مهيار جان
با تشكر فراوان از شما دوست عزيز به خاطر زحماتي كه ميكشيد bil:
در ضمن حالا كه قرار براي هر درس كه تاپيك ايجاد بشه من هم منابعي كه براي طراحي الگوريتم ميخونيم در تاپيكي كه مهيار ايجاد كرده اونجا ميزارم تا مطالب پراكنده نشه
هر كسي هم كه استادش منابعي به اون معرفي كرده يا از اون منبع ميخونه تو تاپيك خودش معرفي كنه
به نظر من اين خيلي خوبه چون مطالب هم پراكنده نميشه هم زود به نتيجه ميرسيم البته به نظر من
حالا من اون منابعي كه براي درسهاي طراحي و گسسته و ديفرانسيل خريدم يا ميخوام بخرم و از اينا بخونم

درس طراحي الگوريتم:
1- طراحي الگوريتم نويسنده نيپوليتان
2- طراحي الگوريتم نويسنده دكتر نقيب زاده
3 - طراحي الگوريتم نويسنده هادي يوسفي (پوران پژوهش)
4- طراحي الگوريتم ماله پيام نور
5- طراحي الگوريتم ماله پارسه البته هنوز اينو نخريدم ولي ميخرم
همه اين بالايي رو خريدم و يكي هم مال هورويتز ميخوام بخرم به اضافه توصيه يكي از دوستان ميخوام طراحي الگوريتم clrs رو بخرم
همه اينارو خريدم دوستان اگه منبع خوبه ديگرو ميدونن بگن تا اونو هم بخرم چون خيلي از اين درس ميترسم

درس گسسته:
1- ساختمان گسسته نويسنده قلزم (درحدود 824 كه وقتي به كتاب نگاه ميكنيد چشمتون سياهي ميره)
2- رياضي گسسته و تركيبات نويسنده گريمالدي كه 4 جلده همشو خريدم چون همو سرفصلهارو استادمون گفته
3- رياضي گسسته ماله پيام نور
4- ساختمان گسسته هادي يوسفي (پوران پژوهش)
5- ساختمان گسسته ماله پارسه كه هنوز نخريدم

درس ديفرانسيل:
1- معادلات ديفرانسيل نويسنده سيمونز
2- معادلات ديفرانسيل نويسنده دكتر نيكوكار
3- معادلات ديفرانسيل نويسنده نميدونم اما ماله پوران پژوهش گفتن
كه از اين 3 تا بالاي براي ديفرانسيل هيچ كدوم نخريدم
اشك منو درآورد!!

گفتگو آنلاين اعضا انجمن

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » جمعه 19 مهر 1387, 6:15 pm

اينم تاپيكي كه گفتم دوستان بزنند اما كسي كاري نكرد خودم انجامش دادم لطف كنيد به دستورالعملي كه گفته شده دقت كنيد و بعد از مطالعه اگه نظري داريد تو همين تاپيك قرار بديد
viewtopic.php?f=6&t=5517

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

قفل شده