دفترچه شماره ی 2 - بحث و تبادل نظر

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

Re: دفترچه شماره ی 2 - بحث و تبادل نظر

پست توسط مهيار » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 10:41 am

rosa خانوم خيلي ممنون واقعا خبر خوبي بود .
اما يه سئوال ديگه كه اينجا مطرح ميشه اين مهندسي تكنولوژي اصلا يعني چي ؟
اگر ميخوان مدرك مهندسي بدن چرا مدرك مهندسي نرم افزار نميدن (مثل دانشگاه آزاد)؟
در ضمن اينطور كه من شنيدم دوستاني كه قصد گرفتن بورسيه تحصيلي دارند بعد براي ترجمه مدركشون به مشكل ميخورن چون ترجمه معادلي واسه اين مدرك تويه كشورهاي خارجي وجود نداره (يعني مدرك مهندسي تكنولوژي نرم افزار ). به هر حال اين چيزيه كه من شنيدم .

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 2:03 pm

rosa خانوم خيلي ممنون واقعا خبر خوبي بود .
بله دوست عزيز عنوان مدركي كه دانشگاههاي دولتي سالهاي پيش مي دادن "كارشناسي ناپيوسته علمي كاربردي" بوده كه خوشبختانه امسال به "مهندسي تكنولوژي" ارتقا دادن؛ موضوعي كه براي دانشجويان سراسري سوال بود كه چرا عنوان مدركشون مهندسي نيست، امسال اين تغيير مدرك براي تمامي دانشگاههاي دولتي انجام شده.
اگر ميخوان مدرك مهندسي بدن چرا مدرك مهندسي نرم افزار نميدن (مثل دانشگاه آزاد)؟
براي اينكه جواب سوالتونو بگيريد مي تونيد از طريق سايت سنجش و يا مراجعه حضوري به سازمان اطلاع بگيريد.
اين مهندسي تكنولوژي اصلا يعني چي ؟
منظورتون توضيح لغوي هست؟ اگر اين طوره لطفا شما معني عنوان قبلي "كارشناسي ناپيوسته علمي كاربردي" رو بفرماييد اگر در مورد عنوان جديد بتونم راهنمايي بكنم خوشحال مي شم.
در ضمن اينطور كه من شنيدم دوستاني كه قصد گرفتن بورسيه تحصيلي دارند بعد براي ترجمه مدركشون به مشكل ميخورن چون ترجمه معادلي واسه اين مدرك تويه كشورهاي خارجي وجود نداره (يعني مدرك مهندسي تكنولوژي نرم افزار ). به هر حال اين چيزيه كه من شنيدم .
دوست عزيز با توجه به اينكه تمامي مدارك دانشگاههاي دولتي تاكنون هيچ مشكلي براي ترجمه نداشتن و اين تفاوت مهم دانشگاه سراسري با دانشگاههاي ديگر هست كه مدرك دانشگاههاي سراسري خارج از كشور معتبره، شما فكر مي كنيد امكان داره يك پسرفت با اين جامعيت انجام بشه؟ فكر مي كنيد امكان داره تمامي دانشگاههاي دولتي مدركي بدن كه قابل ترجمه نباشه؟ و از اين راه سياست كلي رو زير سوال ببرن؟

از طرف ديگه هنوز چند ماه بيشتر از تغيير عنوان مدركها نگذشته و هنوز هيچ دانشجويي با اين عنوان فارغ التحصيل نشده؛ چطور در چند ماه مي شه دوره كارشناسي رو تموم كرد و پيگير Apply شد ؟!

و در آخر قبول دارين كه شنيده هايي كه بدون منبع خبر باشن با شايعه تفاوتي ندارن؟ از شما و بقيه دوستان انتظار دارم در مورد يك موضوع با منبع خبري نظرتونو بفرماييد تا موجب سردرگمي دوستان نشه.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

آواتار کاربر
sheida_20
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط sheida_20 » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 3:12 pm

سلام
همگی خسته نباشین
یه سوال؟؟؟/
این مدرک مهندسی واسه کسایی هست که از امسال قبول شدن یا اونایی که سال قبل کارشناسی علمی کاربردی قبول شدن هم اثر داره یا نه ؟
یعنی تو مدرک ماها که سال قبل قبول شدیم مهندسیی می نویسن یا کارشناسی؟؟؟؟؟؟

mehrsa
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mehrsa » سه‌شنبه 29 مرداد 1387, 5:16 pm

سلام شیدا جون
هنوز غمگینی؟
آخی گناه داری

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » چهارشنبه 30 مرداد 1387, 12:18 am

rosa خانوم ممنون از جوابهاي خوبتون . اصلا لازم نيست نسبت به حرفهاي من جوش بياريد .
اين مطلب مهندسي تكنولوژي به يكي دو ماه گذشته بر نميگرده بلكه الان حدود يه سالو نيمه كه بحثش مطرح شده و خوشبختانه امسال با اين مسئله موافقت شده .
rosa خانوم من رويه هوا كه حرف نميزنم . پسر عموي من در حال حاظر استراليا در حال گرفتن مدرك دكتراي it يه . اين مسئله رو باهاش در ميون گذاشتم بعد از اينكه از چند نفر پرسيده بود فهميده بود كه اصلا مدرك معادلي به نام مهندسي تكنولوژي نرم افزار كامپيوتر اونجا وجود نداره من هم با استناد به اين حرف اومدم اين مسئله رو مطرح كردم . به هر حال اميدوارم واسش فكري بشه چون اين طور كه پيداست اين مسئله هيچ فرقي با اون مدرك كارشناسي علمي كاربردي نداره.
در ضمن دوستان زياد خوشحال از مدرك مهندسي نباشيد چون ما در سازمان نظام مهندسي كشور اصلا مهندسي كامپيوتر نداريم اين بغرنجترين مسئله اي بود كه تا به حال شنيدم .

آواتار کاربر
kft
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: اصفهان

پست توسط kft » چهارشنبه 30 مرداد 1387, 12:35 am

[quote="مهيار"]rosa خانوم ممنون از جوابهاي خوبتون . اصلا لازم نيست نسبت به حرفهاي من جوش بياريد .
اين مطلب مهندسي تكنولوژي به يكي دو ماه گذشته بر نميگرده بلكه الان حدود يه سالو نيمه كه بحثش مطرح شده و خوشبختانه امسال با اين مسئله موافقت شده .
rosa خانوم من رويه هوا كه حرف نميزنم . پسر عموي من در حال حاظر استراليا در حال گرفتن مدرك دكتراي it يه . اين مسئله رو باهاش در ميون گذاشتم بعد از اينكه از چند نفر پرسيده بود فهميده بود كه اصلا مدرك معادلي به نام مهندسي تكنولوژي نرم افزار كامپيوتر اونجا وجود نداره من هم با استناد به اين حرف اومدم اين مسئله رو مطرح كردم . به هر حال اميدوارم واسش فكري بشه چون اين طور كه پيداست اين مسئله هيچ فرقي با اون مدرك كارشناسي علمي كاربردي نداره.
در ضمن دوستان زياد خوشحال از مدرك مهندسي نباشيد چون ما در سازمان نظام مهندسي كشور اصلا مهندسي كامپيوتر نداريم اين بغرنجترين مسئله اي بود كه تا به حال شنيدم .[/quote]

عزيز من شما زياد غصه اسم مدرك رو نخور.خدا رو شكر كن ليسانس بهت مي دن.
اين اسمها هم كه مي گذارند براي تشخيص كساني كه كارشناسي پيوسته دارند و كساني كه كارشناسي ناپيوسته.فقط همين

آواتار کاربر
feri
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط feri » چهارشنبه 30 مرداد 1387, 11:34 am

منظور از دوره چيه كه تو فرم انتخاب رشته نوشته؟ خيلي مهمه ها
اين فونت و اندازه ها چجوري تغيير ميكنه؟ شكلك ها كجا رفتن؟؟؟؟؟؟

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » چهارشنبه 30 مرداد 1387, 12:07 pm

[quote="kft"][quote="مهيار"]rosa خانوم ممنون از جوابهاي خوبتون . اصلا لازم نيست نسبت به حرفهاي من جوش بياريد .
در ضمن دوستان زياد خوشحال از مدرك مهندسي نباشيد چون ما در سازمان نظام مهندسي كشور اصلا مهندسي كامپيوتر نداريم اين بغرنجترين مسئله اي بود كه تا به حال شنيدم .[/quote]

اين اسمها هم كه مي گذارند براي تشخيص كساني كه كارشناسي پيوسته دارند و كساني كه كارشناسي ناپيوسته.فقط همين[/quote]

دوست عزيز خوب اين نظر شماست شايد واسه شما فقط مدرك مهمه و اينكه چه مدركي بهتون ميدن مهم نباشه . اما مطمئنا كسي كه به فكر ارشد و بالاتر هم هست بايد نگران نوع مدركش هم باشه . متاسفانه اين طور حرف زدن ها باعث ميشه كه دوستان ما در وزارتخونه و مجلس فكر كنند كه ما به اين مدرك اهميت نميديم و چند روز ديگه باز بحث ديپلم پيشرفته و از اين جور حرفهارو وسط بكشند . پس هيچ وقت به حداقل قانع نباشيد . چيزي كه مال شماست و به شما تعلق داره رو بايد گرفت حالا اگه شده به زور .
موفق باشيد

آواتار کاربر
SADRA
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: از این به بعد رشت...تا خدا واسه فردا چی بخواد!
تماس:

پست توسط SADRA » چهارشنبه 30 مرداد 1387, 2:09 pm

به نظر شما پایین ترین شهر برای انتخاب رشته غیر از زاهدان کجا میتونه باشه؟لطفا دلیلشم بگین

پارسال 3 برابر ظرفیت دانشجو گرفتن
امسال به نظرتوزن 2 برابر میگیره؟؟

آواتار کاربر
kft
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: اصفهان

پست توسط kft » پنج‌شنبه 31 مرداد 1387, 7:49 pm

[quote="مهيار"][quote="kft"][quote="مهيار"]rosa خانوم ممنون از جوابهاي خوبتون . اصلا لازم نيست نسبت به حرفهاي من جوش بياريد .

اين اسمها هم كه مي گذارند براي تشخيص كساني كه كارشناسي پيوسته دارند و كساني كه كارشناسي ناپيوسته.فقط همين[/quote]

دوست عزيز خوب اين نظر شماست شايد واسه شما فقط مدرك مهمه و اينكه چه مدركي بهتون ميدن مهم نباشه . اما مطمئنا كسي كه به فكر ارشد و بالاتر هم هست بايد نگران نوع مدركش هم باشه . متاسفانه اين طور حرف زدن ها باعث ميشه كه دوستان ما در وزارتخونه و مجلس فكر كنند كه ما به اين مدرك اهميت نميديم و چند روز ديگه باز بحث ديپلم پيشرفته و از اين جور حرفهارو وسط بكشند . پس هيچ وقت به حداقل قانع نباشيد . چيزي كه مال شماست و به شما تعلق داره رو بايد گرفت حالا اگه شده به زور .
موفق باشيد[/quote]

عزيز من انگار شما خوب حرفهاي من رو درك نمي كني!!!!!!!!!!!!!!!
شما با اين مدرك تا دكترها هم مي توني ادامه تحصيل بدي و يا در خارج كشور مدارك وزارت علوم رو به راحتي معادل سازي مي كنند.در مورد بازار كار هم بگم به مدرك مهندسي يا مهندسي تكنولوژي نيست بلكه به كاربلد بودن خودتان است.اين رو مي گم چون خودم وارد بازار كار شدم و در كنار كساني كه مهندسي نرم افزار از دانشگاههاي مطرحي مثله اصفهان دارند كار مي كنم.
لطفا جاي اين بحث هاي بيهوده و نا اميد كردن داوطلبان يكم از تجربياتت در اختيارشون قرار بده.
موفق باشي

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » پنج‌شنبه 31 مرداد 1387, 10:16 pm

بابا اصفهانیییییییییییییییییییییییییییییییییی!!!

تو دیگه کی هستی دست شیطونو بستی!!!

قفل شده