جایی که میتونی در مورد موسیقی بحث کنی

مدیر انجمن: eli

ارسال پست
آواتار کاربر
hesam68
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: زاهدان

جایی که میتونی در مورد موسیقی بحث کنی

پست توسط hesam68 » شنبه 7 اسفند 1389, 8:29 pm

سلام
خوبین؟
احساس کردم جای این تاپیک تو این بخش خالی بود
با اینکه این بخش زیاد بیننده نداره ولی واسه همین چند نفری ک میان اینجا جای خوبیه واسه بحث در مورد مسائل مختلف موسیقی کشورمون
پس هر کی حرفی یا بحثی یاهر چی دلش میخواد در مورد موسیقی اینجا میتونه بگه
منتظرشیم

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

Re: جایی که میتونی در مورد موسیقی بحث کنی

پست توسط eli » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 8:57 am

ممنون از حسام گل بخاطر ایجاد این تاپیک.

خوب بریم سر موسیقی، این روزا بازار موسیقی داغ هستش. آلبوم چاوشی اومده و عسگری هم قرار بیاد (شایدم اومده، نیدونم) ولی من و حسام به شدت منتظر آلبوم رویایی رضــــــا صــــــادقی عزیز هستیم.
راستش من خودم زیاد اهل گوش کردن آهنگ های خواننده های داخلیمون نیستم، دلیل عمده اش هم اینه کارها اونقدر قوی نیست که شما ماه ها بعد از اینکه آلبومش وارد بازار شد و اون اوایلش یه چندین بار گوش کردی باز رغبت کنی و بری سراغشون.
من خودم بشخصه به آلبومی میگم قوی که الان که توی بازار اومد از گوش کردن بهش لذت ببرم، تا 2-3 هفته مرتب گوش بدم، بعد، 2 ماه دیگه هوس کنم که برم گوش بدم و از گوش کردنش لذت ببرم و باز اگه سال دیگه هوس کردم باز هم همون حس اولیه بهم دست بده. ولی خیلی کم این اتفاق افتاده.
غیر از آهنگ های رضا صادقی که همیشه و در هر حال از شنیدنش لذت بردم فعلا فقط آلبوم رگ خواب محسن یگانه بوده که دوباره بعد از چند ماه که گوشش کردم نمیگم همون حس ولی تا 70% اون شیرینی اولیه رو واسم داشت ، یکیم آلبوم یه خاطره از فردا خواجه امیری. (فعلا از مرحله دوم هم پیروز بیرن اومدن، باید سال دیگه هم گوش بدم ببینم همچنان برام لذت بخش هست یا نه ddn: )

آلبوم جدید چاوشی رو گوش کردم ، با اینکه زیاد با صداش حال نمیکنم (یعنی اصلا حال نمیکنم) بار اول که گوش کردم زیاد خوشم نیومد بار دوم و سوم که کل آلبوم و گوش کردم احساس کردم 2 تا از آهنگ هاش قشنگ هستش، بار چهارم به بعد که گوش کردم از 80% درصد آهنگاش خوشم اومد. البته بگم از متن ترانه هاش لذت بردم و یه جاهایی صادی چاوشی اذیتم میکرد، احساس میکردم بعضی آهنگاش حرفه ای نیست، زیاد از موسیقی سر در نمیارم ولی احساس میکردم صداش و بدون هیچ گونه مدیریتی رها کرده و نظم آهنگ و بهم ریخته. ولی خلاصه خوشم اومد و فعلا هر روز 2 بار به بالا کل آلبومش و گوش میدم bale
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

آواتار کاربر
Moh3n II
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
محل اقامت: پونک
تماس:

پست توسط Moh3n II » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 10:36 am

سلام بازم قراره به حرف گرفته بشیم...

اول جواب داداش حسام...
لی بعضی جاها باهات مشکل دارم
بحثشم ایشالاه تو بخش موسیقی با هم میکنیمچ
فقط الانباید بگم که تو به عنوان کسی که دلت واسه موسیقی کشور میسوزه نباید سبیقه ای کار بکنی و فقط البومایی که دوسشون داری و تبلیغشون بکنی

مثلا البوم کجا به خنده میرسیم از مانی رهنما اومد
واقعا البوم هم از لحاظ فنیو هم از لحظ حسی عالیه
این البومم صد در صد یکی از البوم های خوبه امساله
بچه ها منم به شما این البومو توصیه میکنم حتما حتما اورجینالشو بگیرین

کلا سعی کن اطلاع رسانیت از روی سلیقه نباشه

و مطمئنم البوم رضا صادقی هم بیاد تو چون زیاد با این خواننده ارتباط بر قرار نمیکنی تبلیغشو نمیکنی

ماین نظر شخصیم بود
تو کلا مختاری هر جور حال میکنی و هر اثری که دوست داری تبلیغ کنی
ولی ....
من اولا باید بگم حسام جان من مبلغ نیستم...
البته می دونم شما اینو نگفتیا...
سر آلبوم رگ خواب بود که بعضیا گفتن من از فروش رگ خواب سود می برم.
نه این جور نیست.
من یه طرفدار بودم و دوست داشتم آلبوم شنیده بشه و اورجینال هم شنیده بشه.
شما می گی من سلیقه ای کار می کنم...
من یه جا گفتم من از آلبومایی که تو جریان تولیدش بودمو و می دونم ارزش داره حمایت می کنم همه جا.
شما ببین من از اول فعالیتم اینجا وا3ه 4 آلبوم پیشاپیش تبلیغ کردم.
رگ خواب - یه خاطره از فردا - حریص و کما 3...

چون در جریان تولیدشون بودم و مطمئن بودم موفق خواهند بود.

ولی اگه پستای منو یادتون باشه من بعد از انتشار واسه آلبوم های رضا یزدانی که عالی بود و آلبوم حس پیام صالحی هم گفتم که گوش کنید...
پس اگه آلبومی رو گوش کنم قطعا خوب باشه خوب معرفیش می کنم.

اصلا سلیقه که نمی شه چندجور باشه ببین سبک حمید عسگری کلا با محسن چاوشی متفاوته.
مثلا آهنگ اول آلبوم حمید عسگری آهنگیه که تو 1 بیتش 6 بار از کلمه ی عشق استفاده شده...
مثل اون آهنگ تورومن من تورو بنیامین ولی این حد بالاتری هست.

پس من واسه هر آلبوم خوبی این کارو می کنم
تو آلبوم حمید عسگری آهنگی هست به نام من کجای زندگیتم که این آهنگ می تونه حمید عسگری رو ماندگار کنه.

در ضمن اینم بگم من محسن یگانه - علی لهراسبی و فرزاد فرزین رو خیلی دوسشون دارم.

شانس آوردین من زمان آلبوم های 14 علی لهراسبی و شانس فرزاد که پر فروش ترین ها شدن پارسال خدا رو شکر اینجا نبودم یه انجمن دیگه بودمو و شما اون امضای عجیب من در وصف آهنگ اون تو نیستی فرزاد فرزین ندیدید

راجع به رضا صادقی شما که نمی دونید بذارید آلبوم بیاد ببین من ازش می گم یا نه.

اتفاقا من یکی از معدود کسایی بودم که یکی بود یکی نبود رو واقعا عاشقش بودم.
هنوزم بعد 1 سال و نیم آهنگ آغوش تو رو گوش می دم.یا مگه می شه آدم وایسا دنیا رو گوش نده.
اصلا به قول امیرقاسمی اگه این 2 آهنگ خوشتون نیاد شما کلا از موسیقی چیزی نمی دونید.
البته اینو زمان انتشار آلبوم رگبار واسه آهنگ خدا جون سیاوش گفته بود.
این که گفتم معدود الی خانوم می تونه نظرمو تایید کنه آلبوم 13 آهنگ داشت که 9 تاش قبلا پخش شده بود. و خود طرفداراشم ناراضی بودن.
من خوشم اومد چون آهنگای لو رفته رو گوش نداده بودم

خوب بریم سر موسیقی، این روزا بازار موسیقی داغ هستش. آلبوم چاوشی اومده و عسگری هم قرار بیاد (شایدم اومده، نیدونم) ولی من و حسام به شدت منتظر آلبوم رویایی رضــــــا صــــــادقی عزیز هستیم.
راستش من خودم زیاد اهل گوش کردن آهنگ های خواننده های داخلیمون نیستم، دلیل عمده اش هم اینه کارها اونقدر قوی نیست که شما ماه ها بعد از اینکه آلبومش وارد بازار شد و اون اوایلش یه چندین بار گوش کردی باز رغبت کنی و بری سراغشون.
من خودم بشخصه به آلبومی میگم قوی که الان که توی بازار اومد از گوش کردن بهش لذت ببرم، تا 2-3 هفته مرتب گوش بدم، بعد، 2 ماه دیگه هوس کنم که برم گوش بدم و از گوش کردنش لذت ببرم و باز اگه سال دیگه هوس کردم باز هم همون حس اولیه بهم دست بده. ولی خیلی کم این اتفاق افتاده.
غیر از آهنگ های رضا صادقی که همیشه و در هر حال از شنیدنش لذت بردم فعلا فقط آلبوم رگ خواب محسن یگانه بوده که دوباره بعد از چند ماه که گوشش کردم نمیگم همون حس ولی تا 70% اون شیرینی اولیه رو واسم داشت ، یکیم آلبوم یه خاطره از فردا خواجه امیری. (فعلا از مرحله دوم هم پیروز بیرن اومدن، باید سال دیگه هم گوش بدم ببینم همچنان برام لذت بخش هست یا نه ddn: )

آلبوم جدید چاوشی رو گوش کردم ، با اینکه زیاد با صداش حال نمیکنم (یعنی اصلا حال نمیکنم) بار اول که گوش کردم زیاد خوشم نیومد بار دوم و سوم که کل آلبوم و گوش کردم احساس کردم 2 تا از آهنگ هاش قشنگ هستش، بار چهارم به بعد که گوش کردم از 80% درصد آهنگاش خوشم اومد. البته بگم از متن ترانه هاش لذت بردم و یه جاهایی صادی چاوشی اذیتم میکرد، احساس میکردم بعضی آهنگاش حرفه ای نیست، زیاد از موسیقی سر در نمیارم ولی احساس میکردم صداش و بدون هیچ گونه مدیریتی رها کرده و نظم آهنگ و بهم ریخته. ولی خلاصه خوشم اومد و فعلا هر روز 2 بار به بالا کل آلبومش و گوش میدم bale

حالا جواب الی خانوم....

اولا اگه امضای منو دنبال کنید کما 3 هنوز نیومده تا پایان هفته شاهد ترکیدن بازار با این آلبوم هستیم.
البته نگرانی من اینه که به خاطر انتقادها و ضعف های کما 2 که بعضیاشون ناجولنمردانه به آلبوم گرفته شد از کما 3 استقبال نشه.

راجع به اینکه می گین کارای داخلی قوی نیست کجا این طوریه آخه؟
کلا الان اقبال عمومی اومده به سمت داخل.
دیگه الان کسی پی آهنگ پونه ی اندی نیست. یا نمی دونم شهرام شب پره و ...
وقتی کسی میاد آلبوم می ده به نام مهرنوش که اصلا نه شعر داره نه ریتم داره اون آهنگ.
معلومه دیگه چه خبره.
اونجا فقط شادمهرو داره و سیاوش و داریوش...

اولا اگه موسیقی دخل خوب نبود که اینا نمی اومدن از ترانه سراها و تنظیم کننده های داخل استفاده کنند.

شما آلبوم شادمهرو ببینید.
ترانه سراها : ترانه مکرم - مونا برزویی...
تنظیم کننده: بهروز صفاریان.

ترانه سرا آلبوم داریوش : روزبه بمانی

تنظیم آلبوم سیاوش : الیاس شیرزاد

الان خیلی از عوامل آهنگ های اونا داخلین.

وقتی تنظیم آلبوم معین به سیروان خسروی سپرده می شه
یا شادمهر با شهاب اکبری کار می کنه خوب واضحه که ما تو این چند ساله چقد پیشرفت داشتیم.
و واقعا آلبوم های اونوری رو گرفتیم.

خوب این حرفتون درسته که آهنگا رو چندبار باید گوش داد و بار اول نمی شه....
البته یه سری آهنگا همون موقع اول خودشونو نشون می دن.
مثل آهنگای تابوت یگانه و نمی دونم احسان. شما ببین سیروان با این آهنگ چه کار کرده
سال گذشته این اتفاقا واسه آهنگای اون تو نیستی فرزاد فرزین و غافل علی لهراسبی افتاد.
و تا حدودی آهنگ چشامو بستم

واقعا جالب بود قبل انتشار 14 یگانه به لهراسبی گفته بود این آهنگو تو کنسرت اجرا کنی کف ها و سوت های متمادین رو می شنوی.
خدا رو شکر هم 14 خیلی گرفت و جزو آلبوم های خوب قرار گرفت.

ولی این که بعد از چند بار گوش دادن می شه نظر داد درسته.
عینشو دقیقا واسه یه خاطره از فردا و 2و3 آهنگش دیدیم.

پس می بینیم که موسیقی داخل به کجا رسیده.
ما یه زمانی همش می گفتیم بابا نسخه اصلی بخرید ولی وقتی رگ خواب و یه خاطره از فردا فروش 3 میلیون نسخه ای داشتند فوق العداس.
خیلی حرفه که تو این مملکت 3 میلیون نفر یه محصول فرهنگی رو خریدند.

راجع به آلبوم چاوشی به نظرم 5و6 قطعه زیبا داره. خصوصا آهنگای حریص - چمدون - پروانه ها و پرنده غمگین... و خصوصا زیبایی

خوشبختانه کوشان حداد شد برگ برنده چاوشی با تنظیم 4 آهنگ این آلبوم که خیلی خوبن.پخصوصا آهنگ 8 زیبایی

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 11:06 am

من اصلا تعصبی به داخلی و غیر داخلی ندارم، صرفا آهنگ و ترانه و صدای زیبا و دل نشین واسم مهم هستش. حالا میخواد داخلی باشه یا نه.
ولی گفتم که بنا بر نظر شخصی خودم این سالها من آلبوم زیبایی نشنیدم جز این اواخر البته.
حالا شما میگی علی لهراسبی، که قبلا فکر کنم جنگ و دعواهامون رو سر این خواننده کردیم.
من قبولش ندارم. من بعد از رفتن شادمهر خواننده داخلی خاصی رو دنبال نکردم (رضا جز استثناها به حساب میاد و اصلا با بقیه جمع نمیبندمش ، پس توی حرفای کلی که میگم رضا رو فاکتور بگیرید ddn: )
به هر حال الان خوشحالم که آلبوم های خوب داره به بازار میاد.
در مورد مهرنوش گفتی bale این جور شعرا که میاد یه مدت کوتاهی رو بورس هستش و بعد میره کنار. ما داریم در مورد ترانه های ماندگار حرف میزنیم که سالها بعد هم به همون اندازه دل چسب باشه.
ترانه هایی که مطمئن باش حالا حالا هم تکرار نمیشه مثل ترانه های 30-40 سال پیش سیاوش قمیشی که من الان از شنیدنش دارم لذت میبرم و 30 سال پیش هم پدر و مادرم تو دوران جوونی از همون آهنگ ها لذت میبردن. به این میگن ترانه ماندگار. بدون محدودیت زمانی و مکانی و سنی همیشه دل چسب هستش.

---
حسام از دست تو ddn: این چه تاپیکی بود. انگشتم درد گرفت بس که تایپ کردم amuz:
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 11:31 am

کد: انتخاب همه

من اصلا تعصبی به داخلی و غیر داخلی ندارم، صرفا آهنگ و ترانه و صدای زیبا و دل نشین واسم مهم هستش. حالا میخواد داخلی باشه یا نه. 
این کاملا درسته منم قبول دارم.
راستش منم امسال کلا 4 آلبوم خوب اونوری شنیدم. آلبوم داریوش - سیاوش قمیشی - کامی آر و این آلبوم انقلاب آیدین...
که اینان عواملش داخلین.
من حداقل به جرات می گم از نظر ترانه سرا و تنظیم کننده خیلی جلوییم اینجا ما
ولی گفتم که بنا بر نظر شخصی خودم این سالها من آلبوم زیبایی نشنیدم جز این اواخر البته.
حالا شما میگی علی لهراسبی، که قبلا فکر کنم جنگ و دعواهامون رو سر این خواننده کردیم.
من قبولش ندارم. من بعد از رفتن شادمهر خواننده داخلی خاصی رو دنبال نکردم (رضا جز استثناها به حساب میاد و اصلا با بقیه جمع نمیبندمش ، پس توی حرفای کلی که میگم رضا رو فاکتور بگیرید ddn: )
اصلا اومدیم که بحث کنیم دیگه...
من آلبومایی رو نام می برم که تو 2و3 سال گذشته خیلی گرفتن و خوب بودن این که چرا شما واستون خوب نبوده نمی دونم.
یه شاخه نیلوفر محسن چاوشی
نفس های بی هدف محسن یگانه
فصل تازه احسان - ساعت 9 سیروان - 14 علی لهراسبی - شانس فرزاد فرزین - ساعت 24 رضا یزدانی - رمانتیک شهاب رمضان

ولی من راجع به لهراسبی زیر بار نرفتم و شمام دلایلتو نگفتی.
مخالفای علی لهراسبی تنها ایرادی که می گیرن می گن چون خواننده تیتراژه .
اصلا عیبی نداره. مگه رضا صادقی و ااحسان و یگانه کلی تیتراژ نخوندن؟

من دوست ندارم راجع به کسی آدم با پیش زمینه بد قضاوت کنه و بگه آره این آدم خوب نیس پس من گوش نمی دم.

علی لهراسبی کسیه که اون اوج آهنگایی مثل انتظار - و همین تیتراژ فاصله ها رو با دادی که می زنه زیبا کرده.
شما اگه 2 بار آلبوم 14 رو همین جوری گوش کنید به زیباییش پی می برین.
خصوصا آهنگای 6و7و8و13 آلبومش. شما گوش کن اگه باز گفتی بده بگو چرا بده.
اینا دیگه آهنگایی بود که تو نظرسنجیا جزو آهنگای خوب پارسال شده بود.

محسن یگانه می گه علی تو اجرا از منم قوی تره.
البته یه چیزم بگما کلا ما طرفدارای یگانه با لهراسبی حال می کنیم چون رفیقن و همش با هم کار می کنن.
حالا خیلی دوست ندارم راجع به بحث های خواننه ی شخص بشم. بحث کلیه.
راستی شما از آلبوم شانس فرزاد فرزین که خیلی پارسال گرفت و بهترین آلبوم سال شد هم خوشتون نیومد؟
ما داریم در مورد ترانه های ماندگار حرف میزنیم که سالها بعد هم به همون اندازه دل چسب باشه.
ترانه هایی که مطمئن باش حالا حالا هم تکرار نمیشه مثل ترانه های 30-40 سال پیش سیاوش قمیشی که من الان از شنیدنش دارم لذت میبرم و 30 سال پیش هم پدر و مادرم تو دوران جوونی از همون آهنگ ها لذت میبردن. به این میگن ترانه ماندگار. بدون محدودیت زمانی و مکانی و سنی همیشه دل چسب هستش.
بله این درسته من خودم عاشق آهنگای بانو مهستی بودم. و هستم.
خوب اگه حرف اینه کلا قیاس سیاوش قمیشی و مهستی با محسن یگانه از اساس اشتباهه.
اون نیم قرنه داره می خونه. این بدبخت 2 تا آلبوم داره کلا 5 ساله رو اومده.

ولی اون موقع هام اونا به خاطر صداشون که قشنگ بود اومدن.
مردم چه می دونستن ملودی چیه تنظیم چیه؟
الان همه به اینا توجه می کنن.صدا ها که خیلی افکتی شده و این چیزای جانبیه که آهنگ رو زیبا و ماندگار می کنه. مثل آهنگ بارو بندیلو ببند محسن یگانه bale dan

الان موسیقی نوین داخل تازه چند ساله رو اومده و ما انقد اطلاع رسانی قوی شده و نسخه اورجینال هر آلبومی بقل خونه همه هست با قیمت خیلی ارزون تر از حد تصور فروش می ره.
الان دیگه قیمت یه آلبوم شده در حد یه ساندویچ فلافل...
موسیقی ما 4و5 ساله که در داخل داره رشد می کنه.

با ظهور نسلی که رضا صادقی - احسان خواجه امیری اومدند
بعدش هم یگانه و چاوشی و بقیه اومدند و موسیقی داخل رو متحول کردن.
و ظهور ترانه سراهایی مثل ترانه مکرم - مونا برزویی - روزبه بمانی - عبدالجبار کاکایی -و...
و تنظیم کننده های حرفه ای چون سیروان خسروی - کوشان حداد - شهاب اکبری - علی ثابت و ...

حالا جالبه این ترانه سراها الان همه ممنوع الکارند یعنی ممنوع الاسمن.
به دلیل همکاری با خواننده های اونوری//
یعنی کار می کنن ولی اسمشون تو کاورها چیز دیگه زده می شه.
مثلا روزبه رو می کنن بهزاد .
تا جاییکه عجیب ترین اتفاق ممکن تو کاور احسان خواجه امیری افتاد.
شاعر آهنگ زیبای نمی دونم که ترانه مکرم بود به جای ایشون اسمم مادرشون نسترن شیرمحمدی چاپ شده بود که جالب بود واقعا...

تا جاییکه

آواتار کاربر
hesam68
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط hesam68 » یک‌شنبه 8 اسفند 1389, 6:58 pm

خوب خدارو شکر بحث راه افتاد

بزارین من اول بگم که به نظر من پسندیدن یک اثر هنری مثل فیلم و موسیقی فقط و قثط بستگی به سلیقه ادم داره
اشکال گرفتن و انتقاد کردن از سلیقه هم کار اشتباهیه
و اصلا نباید یک اثر و با توجه به استقبال ازش سنجید

خود من تو این چند سال اخیر فقط با چند تا البوم واقعا ارتباط بر قرار کردم
اولیش نفس های بی هدف بود و دومیش یکی بود و یکی نبود و سومی رگ خواب و چهارمی هم یک خاطره از فردا
البته این البومایی که گفتم از تمام اهنگاشون خوشم نیومده ولی از بیشترش خوشم اومده و هنوز که هنوزه گوششون میکنم و لذت میبرم

من کلا از حمید عسکری و علی لهراسبی به شخصه خوشم نمیاد

محسن جان گفتی الان صداها شده افکتی
گل گفتی
همین علی لهراسبی این دادی که میگی میکشه چند درصد ای خودشه
کاملا صدای تکیه بر افکتی داره لهراسبی
تو رضا صادقی و همین خواجه امیری و حالا یکمم یگانه
از حق نگزریم واقعا حنجرشون مال خودشونه

فرزد فرزین هم اصلا با کاراش ارتباط بر قرار نمیکنم
سلیقمه

من کلا تازگیا از بس خوانده اومده و ریتم تمام اهنگاشون چه جوری بگم تنده و صدای ساز توشنمیشنویم من واقعا با این کارا ارتباط بر قرار نمیکنم
مگه اینک واقعا کارش قوی باشه مثل نمیدونم خواجه امیری و نباشی یگانه و وایسا دنیا رضا ادقی

تو دقت کن تو البوم فرزاد فرزین چند تا از اهنگاش مثلهمن؟
چند تا از اهنگاش از ساز های زنده و ریتم های واقعا متفاوت استفاده کردن

گوش من دیگه واقعا نمیتونه ریتم تکراریه به قول معرو عامیانه دوبس دوبس و تحمل بکنه
راستی نمیدونین تو موسیقی به این ریتم چی میگن؟

مخوب خدارو شکر این تاپیکو زدم و چند تا سوال تخصصی هم از موسیقی دارم که حالا بعدا میپرسم

بعدش باید بگم که ما اینجا نیومدیم که ازهمدیگه اشکال بگیریم که تو چرا فرزاد فرزین و دوست داری و یا تو چرا رضا صادقیو؟
اومدیم بحث کنیمو از نظراتهم اسفاده کنیم

البوم چاوشی هم هنوز نگرفتمش و ایشالاه تا فردا میگیرم وتا اخر هفتهنظرمو میگم

راست با محسنم موافقم
واقعا تو این چند سال اخیر موسیقی ما واقعا خیلی پیشرت کرده و موسیقی و خریدن البومد اورجینالخدارو شکر فرهنگ سازی شده و دیگه نیازی به تبلیغ نیست که برین اورجینال بگیرین
مردممون واقعا اگاه شدن واین خیل جای خوشحالی داره

msn_64

پست توسط msn_64 » دوشنبه 9 اسفند 1389, 12:07 am

سلام.
دوستان نظرای خودشون رو دادن و استفاده کردیم.
منم میخوام در مورد سیکی از موسیقی صحبت کنم و اونم رپ هستش
به نظر من الان تو ایران بهترین رپر که شعراش مضمون رپ اجتماعی داره خواننده بسیار مورد علاقه من یاس هستش وا قعا با هاش حال میکنم.
صداش وآهنگاش واقعا زیباست و مشکلات جامعه رو واقعا قشنگ بیان میکنه
بعد از یاس من از آرمین و تهی خوشم میاد که البته سیستم رپشون یه خورده فرق میکنه

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » دوشنبه 9 اسفند 1389, 8:59 am

بله حسام جان البته اونم درسته...
در مورد علی لهراسبی خوب من اجرا زنده شو دیدم خداییش از یگانه ام بهتر اجرا می کنه و می تونم بگم صدائه اصله تا حدودی.

فرزاد فرزین تو آلبومش اوم از سبک جدییدی تو موسیقی استفاده کرد که این به صدای جدیدش اومد.
فرزاد تو این آلبوم واسه اولین بار عمل حنجره رو انجام داد رو خودش که صداش شکوفا تر شد. و تونست از اجرای آهنگایی که می خواد داد بزنه بربیاد... منم دوسش نداشتم ولی آلبوم شانسش واقعا عالی بود.

اون ریتم همون بیس می شه.

خوب اگه اون ریتمو وس نداری بهترین آلبوم واست می تونست 14 باشه که کلا آروم و عاشقانه ساخته شده بود.
موفقیت اون آلبوم مدیون محسن یگانه بود که 6 تا آهنگ واسش شعر گفته بود و ساخته بود.

msn_64

کاملا موافقم باهات. تنها رپری که این روزا اشعارش مبتذل نیست و مفهوم داره یاس هست.
خصوصا این آهنگ به خاطر من که من عاشقشم
و بعدشم تا حدودی تهی.
آرمین این آهنگ چیزی شده ش واقعا عالی بود ولی بقیه حرف خاصی نداره برای گفتن...

اصلا یه دلیل ضعف موسیقی وجود افرادیه که با اشعار مبتذل اومدن...
من دیروز رد می شدم یه جایی یه ماشین یه آهنگ گذاتشته بود یه تیکشو شنیدم واقعا خشکم زد از این شعر...
خانوم شما همسایمونی؟نه این همسایمون نیس؟ میای همسایمون شی؟
بیا این هعمون پیرهن آستین کوتاه زرده تنگه س...
آخه این چیه؟ من موندم واقعا

آواتار کاربر
hesam68
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط hesam68 » دوشنبه 9 اسفند 1389, 5:00 pm

واقعا مرسی محسن جان
اهان پس به اون ریتم میگن بیس؟
البوم 14 هم مشکلم باهاش کلا صدای لهراسبیه
اصلا با صداش ارتباط بر قرار نمیکنم
مثلا با داریوش که انقدر طرفدار داره اصلا با صداش ارتباط بر قرار نمیکنم
سلیقه اینجوریه دیگه

این دلزدگی منم از ریتم بیس منشا ش همین خواننده های الکیه جدیده که مثل مورو ملخ ریختن و همشونم همین ریتمو دارن و هیچ ابتکاری ندارن و صداشونم از صدقه سره افکته

در مورد رپ هم راستشو بخواین من از 6 سال پیش یکی از طرفدارای دو اتیشه ی رپ بودم تا 2 سال پیش که این سبک مثلا 6 و 8 اومد
من خیلی خیلی کارای رپ خوب تو ذهنم هست
مثلا کلا با کارای یاس و بهرام حال میکنم و همه ی کاراشونو دوست دارم
البته نه اون خیلی قدیمیاشونو
کارای اخیر ساتراپ و واقعا دوست دارم
ساتراپ استیل خاص و صدای پر خوبی داره
تهی هم به نظر من خدمتی به رپ نکرده
اون اهنگ بغضشم اگه بدونین از یاس دزدیده و دیگه کاری نکرده ک واقعا تکست قوی داشته باشه
حسین ابلیس قدیم و با نما حسین جدید هم تازگیا یک ترک خیلی خوب داده بیرون کهخ واقعا قویه
بابک تیغه هم هنوز کارایی داره که من دوسشون دارم و عرفان هم کارای دوست داشتنی داره
کلا من طرفدار کار خوبم
حالا هر خواندده ای باشه
تو رپ همینارو بیشتر پیگیری میکنم
راستی نرگالهم کلا 2 تا ترک هاشو دوست دارم و ...

یک سوال نی دارم
ممنون میشم راهمناییم بکنین
این ریتم بیس که صداهای غیر طبیعی داره و با ساز نمیشه زدشون با چه دستگاهی این صداها تولید میشه؟
از یکی پرسیدم گفت اسم دستگاهش سینتی سایزره
همچین اسمی گفت
میتونی واسم درمورد این دستگاه بیشتروضیح بدی؟

الی جان منتظر نظر شما هم هستیمااااا

و بقیه دوستان بیان نظرشونو در مورد موسیقی بگن خوشحال میشیم

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » دوشنبه 9 اسفند 1389, 9:03 pm

البته حسام جان یه سو تفاهمی شد.
من منظورم از بیس خود اون صدای دوبس دوبس بود
وگرنه اون سبک آهنگ معروف به ترنس هست.
نمونه بارزش سکوت و تابوت تو آلبوم محسن یگانه بود.
خود اون صدا ی کوبیدن رو بیس می نامن.
اون صداها حالا اسم اون دستگاه رو من نشنیدم.
ولی تا اونجاییکه تو استودیو رفت و آمد داشتم.
تنظیم کننده ها و کسایی که مسترینگ رو انجام می دن افکت های از قبل آماده رو می ذارن رو آهنگ ها.
یعنی رو ملودی اصلی. اینجوری یه ترنس شکل می گیره.

حالا برای اینکه با این صداها آشنا بشی آلبوم چاوشی آهنگ 8 آهنگ زیبایی رو گوش کن.
البته نه با دستگاه دی وی دی یا کامپیوتر.
با هندزفری یا هدست گوش کن چون خیلی از این صداها رو فقط با هندزفری می شه شنید.
این آهنگو گوش کنی به اوج هنر کوشان حداد تو تنظیم پی می بری که چه کرده با این آهنگ.

جالبیش اینجاس که حتی بعضی صداها تو بعضی هدست هام نمیاد باید یه هدست یا هندزفری با کیفیت باشه.

بعد همون آهنگو یه جا دیگه اجرا کن کاملا فرق داره و صداها شنیده نمی شه.
تا جاییکه یکی می گفت کوشان با تنظیم این آهنگ هنر تنظیم تو ایرانو یه پله برد بالاتر

نحوه کارم اگه بخوای بدونی آهنگ یه ملودی اصلی داره که خواننده صداش رو اون ضبط می شه.
فقط یه ملودی ساده.
بعد آهنگ می ره دست تنظیم کننده که صداهای جانبی رو اظافه کنه.
می تونه این بیس ها باشه افکت های دیگه آماده. گیتار برقی و خیلی چیزای دیگه

آواتار کاربر
hesam68
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط hesam68 » سه‌شنبه 10 اسفند 1389, 3:31 pm

سبکش ترنسه؟
مطمئنی؟
حالا من ک وارد نیستم ولی احساس میکنم باید یک چیز دیگه باشه
حالا تو از دوستات که اینکارن بپرس
من ارزومه برم تو یک استدیو که ببینم یک اهنگ چه جوری ضبط میشه
خیلی خیلی کنجکاوم
کاش حداقل یک مستندی چیزی میساختن از مراخل ساخت یک اهنگ

بعد یک چیز دیگه از دوستانی که سبک سنتی و دوست دارن و دنبال میکنن یک سوال دارم
من به شخصه یکی از اولویت هام برای پسندیدن یا اهنگ شعرشه
واسه همین وقتی میخوام یک اهنگ سنتی گوش کنم هیچی از شعراش نمیفهمم واسه همینم خیلی دنبال کارای سنتی نمیرم

شما هم همینطوری هستین یا شعرارو خوب میفهمین یا واستون کل حال و هوای اثر مهمه؟

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » سه‌شنبه 10 اسفند 1389, 4:03 pm

hesam68 نوشته شده:سبکش ترنسه؟
مطمئنی؟
حالا من ک وارد نیستم ولی احساس میکنم باید یک چیز دیگه باشه
حالا تو از دوستات که اینکارن بپرس
من ارزومه برم تو یک استدیو که ببینم یک اهنگ چه جوری ضبط میشه
خیلی خیلی کنجکاوم
کاش حداقل یک مستندی چیزی میساختن از مراخل ساخت یک اهنگ

بعد یک چیز دیگه از دوستانی که سبک سنتی و دوست دارن و دنبال میکنن یک سوال دارم
من به شخصه یکی از اولویت هام برای پسندیدن یا اهنگ شعرشه
واسه همین وقتی میخوام یک اهنگ سنتی گوش کنم هیچی از شعراش نمیفهمم واسه همینم خیلی دنبال کارای سنتی نمیرم

شما هم همینطوری هستین یا شعرارو خوب میفهمین یا واستون کل حال و هوای اثر مهمه؟
والله قاعدتا همینه. دست کم یگانه از دو آهنگ سکوت و تابوت با این نام استفاده کرده.

والله حسام جان ما شعرا رو می فهمیم و حال و هوا مهمه.
مثلا شما تو سبک سنتی نمی تونی بخونی دنیا رو بی تو نمی خوام یه لحظه دنیا بی چشمات یه دروغ محضه.
مثلا اشعار مولانا حافظ اینارو می خونن.

من تنها سنتی که گوش کردم محسن نامجو بوده اونم با مفهومش حال کردم.

البته 2و3 تا آهنگ سالار عقیلی رو بدم نیومد.
خصوصا تیتراژ سریال سال های مشروطه

آواتار کاربر
hesam68
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط hesam68 » سه‌شنبه 10 اسفند 1389, 5:54 pm

محسن نامجو که سبکش سنتی نیست
فک کنم به سبکش تلفیقی میگن

همون من شعرای شاعرای بزرگ و درست تشخیص نمیدم
کلا هر شعری ساده تر و روون تر در عین حال قوی باشه دوسش دارم
مثل اکثر کارای رضا صادقی

همین نفهمیدن شعر باعث شده که کارای خارجی همگوش نکنم

راستی محسن البوم مانی رهنما رو گرفتی؟
من خیلی دوسش دارم
نظر تو چیه؟

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » سه‌شنبه 10 اسفند 1389, 9:11 pm

خوب حسام ببخشید دیر به دیر به انجمن سر میزنم.
بحث های زیادی مطرح شده.
اول منم یکم نظرات گران بهامو بگم ddn: :
منم دقیقا مثل حسام با فرزاد فرزین و علی لهراسبی مشکل دارم واین انتخاب ها هم کاملا سلیقه ای هستش مثلا محسن میگه لهراسبی خیلی صدا داره مخصوصا وقتی فریاد میزنه ولی نظر من کاملا برعکس هستش به نظر من لهراسبی فقط تو آهنگاش داره زور میزنه و اصلا صدا نداره، خلاصه اینکه نظرات خیلی متفاوته و اصلا هم نباید نظراتمون رو به کس دیگه تحمیل کنیم چون کاملا سلیقه ای هستش.
در مورد رپ هم منم چند سال پیش خیلی گوش میکردم ولی الانا دیگه اصلا گوش نمیدم مگه اینکه آرمین آهنگ یا کلیپ جدید بده.

حسام شعرای رضا دل نشینه چون دل نوشته هاشه و حرفای دلشه که با بهترین بیان و سبک بیانش میکنه.

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » سه‌شنبه 10 اسفند 1389, 9:54 pm

eli نوشته شده:خوب حسام ببخشید دیر به دیر به انجمن سر میزنم.
بحث های زیادی مطرح شده.
اول منم یکم نظرات گران بهامو بگم ddn: :
منم دقیقا مثل حسام با فرزاد فرزین و علی لهراسبی مشکل دارم واین انتخاب ها هم کاملا سلیقه ای هستش مثلا محسن میگه لهراسبی خیلی صدا داره مخصوصا وقتی فریاد میزنه ولی نظر من کاملا برعکس هستش به نظر من لهراسبی فقط تو آهنگاش داره زور میزنه و اصلا صدا نداره، خلاصه اینکه نظرات خیلی متفاوته و اصلا هم نباید نظراتمون رو به کس دیگه تحمیل کنیم چون کاملا سلیقه ای هستش.
در مورد رپ هم منم چند سال پیش خیلی گوش میکردم ولی الانا دیگه اصلا گوش نمیدم مگه اینکه آرمین آهنگ یا کلیپ جدید بده.

حسام شعرای رضا دل نشینه چون دل نوشته هاشه و حرفای دلشه که با بهترین بیان و سبک بیانش میکنه.

خوب هرکی می خواد بلند بخونه باید داد بزنه دیگه
اینم من نمی گم محسن یگانه می گه. و البته منم اجراشو دیدم خوب...
من برعکس شما فکر می کنم نمونه شم آهنگ فاصله هاس که چقد عالی اجرا شده
حالا لهراسبی قبول. نمی دونم چه طوری فرزادو قبول ندارین؟
دیگه اون که ته صداس هرچند حنجره ش عملیه با آلبوم درخشان شانس

ارسال پست