قضیه این 24 واحد پیش نیاز چیه ؟

جهت طرح ابهامات و مشکلات درسی خود به این بخش مراجعه نمایید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
mansoor-13
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: اصفهان

قضیه این 24 واحد پیش نیاز چیه ؟

پست توسط mansoor-13 » دوشنبه 4 مهر 1390, 12:41 am

سلام دوستان
در کارشناسی ناپیوسته رشته نرم افزار قضیه این 24 واحد پیش نیاز چیه ؟
مال چه اشخاصی هست ؟ شامل چه دروسی میشه ؟
"آیا کسی را دارید که به هنگام مشکلات بتواند عملا از شما حمایت کند ؟"
این یکی از سوالات فرم پرسشنامه سلامت عمومی دانشگاه بود که من از جواب بهش درماندم !

Masoud001

Re: قضیه این 24 واحد پیش نیاز چیه ؟

پست توسط Masoud001 » سه‌شنبه 19 مهر 1390, 5:58 pm

سلام
من هم می خواستم قضیه این 24 واحد رو بدونم.
در سایت زده بودید که 24 واحد برای "کاردانی های پیوسته" منظور میشه. یعنی اون هایی که در دوره دبیرستان هم رشته فنی داشتند مثل کامپیوتر.
می خواتسم بدونم این یعنی اینکه 24 واحد شامل اون افرادی که دبیرستان نظری بودند و در واقع کاردانی ناپیوسته بودند (مثلا ریاضی) نمیشه؟
مرسی...

siteman
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: karaj
تماس:

پست توسط siteman » سه‌شنبه 19 مهر 1390, 7:39 pm

Masoud001 نوشته شده:سلام
در سایت زده بودید که 24 واحد برای "کاردانی های پیوسته" منظور میشه. یعنی اون هایی که در دوره دبیرستان هم رشته فنی داشتند مثل کامپیوتر.
می خواتسم بدونم این یعنی اینکه 24 واحد شامل اون افرادی که دبیرستان نظری بودند و در واقع کاردانی ناپیوسته بودند (مثلا ریاضی) نمیشه؟
مرسی...
قضیه 24 واحد......
1-این 24 واحد برای اونایی که اولا هنرستانی بودن نه دبیرستانی....دوما این قانون برای افرادیه که کاردانی فنی بودن(اموزشکده ها)
دوستان ما در وزارت خونه و آموزش عالی تصمیم گرفتن بچه هایی که معدل اونها کمتر از14 شده 24 واحد جبرانی بعنوان پیش دانشگاهی بگذرونن ....... gld
حالا این قانون سال اول اجرا شد حتی تو غیر انتفاعی ها و دولتی ها......
البته سال بعدش کمرنگ تر شد و تا جایی که تو هیچ غیر انتفاعی اجرا نمیشه ولی خبر داریم تو دولتی ها باز داره اجرا میشه....البته اونم نه24تا واحد بلکه 10 یا12 تا....سلیقه ای هست که اجرا بشه یا نه....
فکر کنم دیگه امسال اجرا نشه کلا هیج جا ....فعلا که خبری نیس goll
اگه مبهم بود باز بگو اگه خودمم بلد نباشم دوستام هستن که بگن bale bale bale
شب را به روزر و روز را به شب بی هیچ ناکجایی می رسانیم بی آنکه غافل از پایان لحظه لحظه های عمرمان باشیم...
و هر روزمان تکرار روز های قبل و قبل و باز هم قبل می باشد بی آنکه روزی نو داشته باشیم...تکرار هم برایمان عادت شده و چه روزی پایان تکرار هاست... این را هم کسی نمی داند

جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی دکتر معصومی
http://qiau.ac.ir/teacher/files/41491/0 ... -38-40.zip

Masoud001

پست توسط Masoud001 » سه‌شنبه 19 مهر 1390, 10:56 pm

siteman نوشته شده:
Masoud001 نوشته شده:سلام
مرسی...
قضیه 24 واحد......
1-این 24 واحد برای اونایی که اولا هنرستانی بودن نه دبیرستانی....دوما این قانون برای افرادیه که کاردانی فنی بودن(اموزشکده ها)
دوستان ما در وزارت خونه و آموزش عالی تصمیم گرفتن بچه هایی که معدل اونها کمتر از14 شده 24 واحد جبرانی بعنوان پیش دانشگاهی بگذرونن ....... gld
حالا این قانون سال اول اجرا شد حتی تو غیر انتفاعی ها و دولتی ها......
البته سال بعدش کمرنگ تر شد و تا جایی که تو هیچ غیر انتفاعی اجرا نمیشه ولی خبر داریم تو دولتی ها باز داره اجرا میشه....البته اونم نه24تا واحد بلکه 10 یا12 تا....سلیقه ای هست که اجرا بشه یا نه....
فکر کنم دیگه امسال اجرا نشه کلا هیج جا ....فعلا که خبری نیس goll
اگه مبهم بود باز بگو اگه خودمم بلد نباشم دوستام هستن که بگن bale bale bale
مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی.
من تو سایت خوندم که کلا دو حالت داره برای اینکه واحد اضافی بخوریم یا اینکه هنرستان فنی باشیم همونطور که شما گفتی و معدل کاردانی پیوسته کمتر از 14 باشه که 24 واحد می خوره و خب من جز این دسته نیستم یعنی رشته من ریاضی بوده و پیش دانشگاهی رو هم گذروندم.
حالت دوم هم این بود که:

2. کاردانی ناپیوسته :

الف) مرتبط با دوره کارشناسی : نیازی به گذراندن جبرانی ندارد

ب) غیرمرتبط با دوره کارشناسی: گذراندن 8 واحد جبران

با توجه به اینکه نام رسمی رشته من در کاردانی این بود: "کاردانی علمی کاربردی نرم افزار" و در کارشناسی ناپیوسته این هست: "مهندسی تکنولوژی نرم افزار" این بخش هم شامل حال من نمیشه دیگه نه؟

قفل شده