دانشگاه مجازی شیراز - مدرک ، هزینه ، نمره

در این بخش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای مختلف، به معرفی دانشگاه خود خواهند پرداخت

مدیر انجمن: مهيار

p30p30

دانشگاه مجازی شیراز - مدرک ، هزینه ، نمره

پست توسط p30p30 » شنبه 13 شهریور 1389, 2:56 pm

سلام
چند سوال درباره دانشگاه مجازی شیراز
1- توی مدرک چی می نویسن ؟ آیا مجازی را قید میکنند ؟ آیا مدرک برای کارشناسی ارشد اعتبار داره یا تطبیق میدن !
2- هزینه هر ترم چقدر است . ( کاردانی به کارشناسی کامپیوتر )
3- نمره دادنشون چطوریه ؟
4- آیا منابع درسی اونها - منظورم کتب - با سایر دانشگاهها فرق میکنه ؟

سایت زیبا به همراه تالار گفتگوی بسیار جذاب
www.p30p30.com

آواتار کاربر
masoud.t
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
تماس:

Re: دانشگاه مجازی شیراز - مدرک ، هزینه ، نمره

پست توسط masoud.t » شنبه 13 شهریور 1389, 5:10 pm

هزینه هر ترم حدودا 800 هزار تومان.
برای ارشد هم اعتبار داره.
الملك يبقي مع الكفر و لايبقي مع الظلم

گاهی ماهی واسه موندن باید از آب جدا شه...

------------------

dnearest

پست توسط dnearest » دوشنبه 15 شهریور 1389, 10:56 am

بسم الله

یه نکته بدی داره دانشگاه مجازی شیراز؛
چون معافیت تحصیلی ایجاد نمیکنه کسایی رو میگیره که یا خدمت رفتن و یا معاف هستن از خدمت. حتی اگر دنبال معافیت تحصیلیش هم نباشی و بگی من کنار سربازی میخونم گویا قبول نمیکنند.

یا علی

p30p30

پست توسط p30p30 » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 12:03 am

بحث خدمت حله
یک بار آش خوردیم اساسی !‌

1- شنیدم مدرک سخت میدن چون دانشگاه خیلی معتبریه . درسته ؟ khk:

2- واقعا ترمی 800 میافته ؟ nar:

3- چطور میشه مطمئن شد که از پسش میشه براومد یا نه ! آخه 800 حیفه .

4- آیا ممکنه واحد کمتر برداریم تا هزینه کم بشه ؟

5- اگر دانشگاه آزاد برم بهتر نیست ؟ چون شنیدم مشکل نمره اونجا وجود نداره و فرمالیته است . ktb:

6- ضمنا نتایج کی میاد

سایت زیبا به همراه تالار گفتگوی بسیار جذاب
www.p30p30.com

pedram-123
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط pedram-123 » دوشنبه 19 مهر 1389, 1:25 pm

p30p30 نوشته شده:سلام
چند سوال درباره دانشگاه مجازی شیراز
1- توی مدرک چی می نویسن ؟ آیا مجازی را قید میکنند ؟ آیا مدرک برای کارشناسی ارشد اعتبار داره یا تطبیق میدن !
2- هزینه هر ترم چقدر است . ( کاردانی به کارشناسی کامپیوتر )
3- نمره دادنشون چطوریه ؟
4- آیا منابع درسی اونها - منظورم کتب - با سایر دانشگاهها فرق میکنه ؟

با سلام
میدونم که جواب دادن به این پست خیلی دیر هست ولی من جهت اطلاع دوستان به این پست جواب میدم که از گمراهی و سردرگمی نجات پیدا کنند

1-داخل مدرک به هیچ عنوان واژه "مجازی"قید نمیشود و اینگونه در مدرک شما درج میکنند:"دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز"
این مدرک برای کارشناسی اعتیار دارد زیرا دانشنامه شما مستقیما از دانشگاه دولتی شیراز صادر میشود و مورد تایید وزارت علوم میباشد و هیچ مشکلی برای ادامه تحصیل ایجاد نمیکند.

2-هزینه هر ترم از 700هزار تومان شروع میشود و در ترم آخر بیشترین هزینه ای که بابت شهریه پرداخت میکنید 850هزار تومان میباشد و این باور غلط که میگویند هزینه با دانشگاه آزاد فرقی نمیکند کاملا و قطعا اشتباه میباشد هزینه دانشگاه آزاد در هر مقطعی قابل قیاس با هیچکدام از دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی نمیباشد و به قول معروف شهره ی عام و خاص است

3-نمره دادن بستگی به استاد دارد و چون سطح دانشگاه شیراز بالاست و از همان ترم اول تمامی استادها دارای مدرک دکترا هستند در نمره و تکالیف سختگیری میکنند اما اگر واقعا برگه را خوب نوشته باشید حقی از کسی ضایع نمیکنند چه بسا دانشجویانی هستند که نمره 19 و بیست هم از استاد میگیرند و انطور که شما فکر میکنید سختگیری آنچنانی وجود ندارد

4-استاد هم جزوه میگوید هم جزوه میدهد و هم بهترین کتب را با استانداردهای تدریسش معرفی میکند و در هر صورت ملاک امتحان را مشخص میکند

و نکته دیگری که خودم اضافه میکینم این است که استادهای محترم بسیار بسیار قشنگ و مفهومی تدریس میکنند به تمام سوالات و ابهامات دانشجو در طول کلاس و ترم پاسخ میدهند و هرچند بار که بخواهید مبحث را توضیح میدهند و در پایان ترم 100% جلساتی را برای رفع اشکال برگزار میکنند

اگر سوال دیگری هست بفرمایید تا جواب دهم
آخرین ویرایش توسط pedram-123 در یک‌شنبه 30 آبان 1389, 7:14 pm، در مجموع 2 بار ویرایش شده است.

pedram-123
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط pedram-123 » دوشنبه 19 مهر 1389, 1:33 pm

dnearest نوشته شده:بسم الله

یه نکته بدی داره دانشگاه مجازی شیراز؛
چون معافیت تحصیلی ایجاد نمیکنه کسایی رو میگیره که یا خدمت رفتن و یا معاف هستن از خدمت. حتی اگر دنبال معافیت تحصیلیش هم نباشی و بگی من کنار سربازی میخونم گویا قبول نمیکنند.

یا علی

دوست عزیز دانشگاه شیراز این نکته بدی که فرمودید را ندارد!
شما از آزمون سازمان سنجش در این دانشگاه پذیرفته میشوید و این دانشگاه مانند تمام دانشگاه های دیگر درخواست معافیت تحصیلی را به سازمان نظام وظیفه ارسال میکند و هیچ مشکلی برای درس خواندن و ادامه تحصیل ندارید

سوگند
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: قبلاً شاهين شهر الان اصفهان

پست توسط سوگند » دوشنبه 19 مهر 1389, 3:06 pm

واقعاً چه حيف اگه اين اطلاعات قبلاً داشتم تو انتخاب رشته ام دانشگاه شيراز انتخاب ميکردم . من تو اينترنت که تحقيق کردم اين طور برآورد کردم که هزينه‌اش از دانشگاه آزاد خيلي بالاتره و همينطور خيلي سخت ميشه با استاد ها آنلاين ارتباط برقرار کرد .

jjjan

پست توسط jjjan » دوشنبه 19 مهر 1389, 6:36 pm

امسال برا 89 من ثبت نام کردم
من چنتا مطلبو باید بگم
1-استادا بسیار سخت گیرن
2-اگه درس خون نیستین فکرش نکنین
3-دوستم ترم اول مشروط شد
4-هزینه کمتر و کیفیت بالاتر
رفت و امدش با این گرونیا 1 ملیونو میندازه
khk:
ktb: خوش باشین

pedram-123
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط pedram-123 » دوشنبه 19 مهر 1389, 8:07 pm

jjjan نوشته شده:امسال برا 89 من ثبت نام کردم
من چنتا مطلبو باید بگم
1-استادا بسیار سخت گیرن
2-اگه درس خون نیستین فکرش نکنین
3-دوستم ترم اول مشروط شد
4-هزینه کمتر و کیفیت بالاتر
رفت و امدش با این گرونیا 1 ملیونو میندازه
khk:
ktb: خوش باشین

با سلام خدمت شما دوست بسیار عزیزم

شما الان دانشجوی دانشگاه مجازی هستید؟

1-2-3-دوست عزیز باید خدمتتون عرض کنم سخت گیری ای وجود ندارد منظور شما از سخت گیری چیست؟!همه ی استادها در این دانشگاه دارای مدرک دکترا هستند خیلی عالی تدریس میکنند کیفیت بسیار بالاست و مفهومی و واضح تدریس میکنند و طبیعتا از دانشجو توقعاتی دارند کسی اگر رغبتی به درس خواندن نداشته باشد دانشگاه نمیرود اگر هم بی رغبت برود و بی تفاوت باشد مثل دوست شما مشروط خواهد شد حالا میخواهد هر دانشگاهی باشد.

4-منظور شما از هزینه کمتر و کیفیت بالاتر چیست؟!!(اگر منظور کیفیت دانشگاه شیراز هست باید خدمتتون عرض کنم بسیار عالی و فوق العاده هست واقعا اساتید خوبی دارد اگر کسی اطراف شما هست که دانشجوی مجازی هست حتما فیلم آموزشی یکی از کلاسها را بگیرید و ببینید و متوجه کیفیتی که من عرض کردم بشوید حرف کافی نیست حتما با چشم خود ببینید و متوجه عرض بنده میشوید)

رفت و آمد؟!!!دانشگاه مجازی است، شما به کجا میخواهید رفت و آمد کنید؟!!!شما در طول تحصیل دوبار به دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز میروید یکبار برای ثبت نام و یک بار هم برای تسویه حساب و کارهای فارغ التحصیلی(هزینه بلیط هواپیما و اتوبوس هم مشخص است) شما بفرمایید در کدام شهر ساکن هستید تا برایتان توضیح بیشتری بدهم

pedram-123
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط pedram-123 » سه‌شنبه 20 مهر 1389, 1:47 am

سوگند نوشته شده:واقعاً چه حيف اگه اين اطلاعات قبلاً داشتم تو انتخاب رشته ام دانشگاه شيراز انتخاب ميکردم . من تو اينترنت که تحقيق کردم اين طور برآورد کردم که هزينه‌اش از دانشگاه آزاد خيلي بالاتره و همينطور خيلي سخت ميشه با استاد ها آنلاين ارتباط برقرار کرد .

با سلام به شما
چون این سیستم یک سیستم تقریبا نوپاست اکثر مردم نگرش و اطلاعات بدی دارند خواه ناخواه و خیلی زود این سیستم در میان مردم و دانشجویان جا می افتد.
هدف بنده از پاسخ به سوالات در حقیقت راهنمایی و اطلاعات درست هست و چون من این محیط آموزشی را دیدم به دانشکده رفتم و با آن آشنایی دارم اینجا هستم تا صادقانه اطلاعات درستی را در اختیار شما بگذارم عزیزان سوال های خود را بپرسند.
به هر منبعی در اینترنت اعتماد نکنید زیرا هستند کسانی که به هیچ عنوان آشنایی با سیستم ندارند و حتی یکبار هم دانشکده را از نزدیک ندیده اند و نقد بد و اشتباه میکنند و دیگران را دچار گمراهی و سردرگمی میکنند عزیزان هر سوال و ابهامی هست از بنده بپرسید

من گفتم و باز هم میگویم که شهریه های دانشگاه آزاد به هیچ عنوان با هیچ یک از دانشگاه ها و موسسات برابری نمیکند شما میتوانید در دفترچه شماره دو سازمان سنجش قیمت شهریه ثابت و تمام واحدهای دانشگاه مجازی را با دفترچه ای که دانشگاه آزاد ارائه میکند مقایسه کنید و اختلاف را ببینید
به عنوان مثال هزینه امور دانشجویی که اول ثبت نام دریافت میشود در دانشکده آموزشهای الکترونیکی(مجازی)شیراز 15000تومان است ولی هزینه امور دانشجویی در دانشگاه آزاد 50000تومان است

نه ارتباط با استاد بسیار آسان هست و اگر سوالی هم باشد که در کلاس جواب آنرا نگرفته اید در جلسه بعدی میتوانید بپرسید یا به عنوان یک سوال به صندوق پست الکترونیکی استاد بفرستید و استاد 100% به شما پاسخ میدهد.فقط وسیله ارتباط شما با استاد یک اینترنت پرسرعت با سرعت دانلود 20 تا 50kB/s است

سوگند
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: قبلاً شاهين شهر الان اصفهان

پست توسط سوگند » سه‌شنبه 20 مهر 1389, 11:49 am

آقا پدرام ممنون از توضيحاتون. دانشگاه مجازي تکميل ظرفيت نداره؟

pedram-123
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط pedram-123 » سه‌شنبه 20 مهر 1389, 1:27 pm

سوگند نوشته شده:آقا پدرام ممنون از توضيحاتون. دانشگاه مجازي تکميل ظرفيت نداره؟
خواهش میکنم،چرا تکمیل ظرفیت هم دارد حالا من اطلاعی ندارم که امسال اعلام میکند یا نه چون تکمیل ظرفیت در مقطع کارشناسی ناپیوسته برای تمام دانشگاه و موسسات(روزانه-شبانه-مجازی-غیر انتفاعی) اگر از سوی دانشگاه ها و موسسات اعلام شود طبق اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش به اطلاع شما خواهد رسید پس باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش بود.

این هم سایت دانشگاه و دانشکده برای اطلاع رسانی بهتر به دوستان:
سایت دانشگاه شیراز:
http://www.shirazu.ac.ir/

سایت دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز:
http://www.vu-shiraz.ir/

توضیح:از داخل خود سایت دانشگاه شیراز هم میتوانید به سایت دانشکده آموزشهای الکترونیکی بروید(ستون سمت چپ/بخش دانشکده ها/دانشکده آموزشهای الکترونیکی)

در ضمن دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز دارای ساختمانی مجزا و سه طبقه دارای آموزش ، مسئول امور دانشجویی ، اتاق ویدئو کنفرانس و... در خود محیط دانشگاه دولتی شیراز دارد

متاسفانه عکسی از دانشکده آموزشهای الکترونیکی شیراز در سایت دانشگاه شیراز نیست اگر من به دانشکده رفتم حتما عکس را تهیه و در اختیار دوستان قرار خواهم داد

pedram-123
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: تاپیک مخصوص دانشجویان دانشگاه مجازی شیراز

پست توسط pedram-123 » چهارشنبه 12 آبان 1389, 11:26 am

با سلام خدمت دوستان عزیز ضمن تبریک قبولی دوستان در کنکور کارشناسی ناپیوسته
عزیزانی که در دانشگاه مجازی شیراز پذیرفته شده اند در این تاپیک اعلام کنند تا به تبادل اطلاعات و بحث و گفتگو بپردازیم ktb:
باتشکر از دوستان گرامی yes:

vision
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط vision » چهارشنبه 12 آبان 1389, 9:58 pm

مرسی پدرام جان
ولی اگه اینقدر اعتبار داره آخه چرا 400 نفر پذیرش ؟
تقریبا میشه گفت رقم بالایی هستش، و آدم به دور اندیشی دانشگاه شیراز شک می کنه.
ولی کلا از مطالبت استفاده کردم.
میشه بگی چه طور با استادی این دانشگاه ارتباط برقرار کنم ؟ ( ایمیلهاشون رو می گم)
مرسی

pedram-123
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط pedram-123 » چهارشنبه 12 آبان 1389, 11:06 pm

vision نوشته شده:مرسی پدرام جان
ولی اگه اینقدر اعتبار داره آخه چرا 400 نفر پذیرش ؟
تقریبا میشه گفت رقم بالایی هستش، و آدم به دور اندیشی دانشگاه شیراز شک می کنه.
ولی کلا از مطالبت استفاده کردم.
میشه بگی چه طور با استادی این دانشگاه ارتباط برقرار کنم ؟ ( ایمیلهاشون رو می گم)
مرسی

سلام به شما دوست عزیز
خواهش میکنم
خب جواب این سوال شما کاملا مشخص است برای اینکه این سیستم آموزشی هنوز آنطور که باید در میان مردم و داوطلبین و دانشجویان گرامی جا نیفتاده است.
سیاست های دانشگاه هم هست که من و شما از آن کاملا بی خبر هستیم
هر سوال و ابهامی هست بفرمایید تا پاسخگو باشم
استادها ایمیلی در اختیار دانشجو نمیگذارند مگر برای تحویل پروژه یا تمرین
دانشجویان از طریق صندوق ارسال پیام که داخل پروفایل خودشون هست با استاد ارتباط برقرار میکنند در حالت آفلاین،حالت آنلاین هم که با استاد ارتباط برقرار میکنند

قفل شده

بازگشت به “معرفی دانشگاهها و امکانات آنها”