دانشگاه های غیر انتفاعی

در این بخش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای مختلف، به معرفی دانشگاه خود خواهند پرداخت

مدیر انجمن: مهيار

قفل شده
آواتار کاربر
samaneh69
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: تهران
تماس:

دانشگاه های غیر انتفاعی

پست توسط samaneh69 » دوشنبه 23 فروردین 1389, 7:49 pm

سلام به دوستان عزیز و گل خودم

این تاپیک برای این ایجاد شده تا شما دوستان عزیز بتونید سوالات خوتون در ارتباط با دانشگاه های غیر انتفاعی رو در

این تاپیک قرار بدید تا من و دیگر دوستان بتونیم به سوالات شما جواب بدیم.

منتظر سوالات شما هستیم.

موفق و پاینده باشید yes: yes:

str: str: shd: shd:
بادا که خواست تو تحقق پذیرد و نه خواست من.

ای دل پاره پاره ام
دیدن اوست چاره ام
اوست پناه و پشت من
تکیه بر این جهان مکن

"مولانا"

آواتار کاربر
Era
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: آمل
تماس:

Re: دانشگاه های غیر انتفاعی

پست توسط Era » دوشنبه 23 فروردین 1389, 8:59 pm

سلام
می خواستم در مورده دانشگاه غیر انتفاعی و برترییاش نسبت به علمی کاربردی توضیح بدید(اگه امکان داره)
ضمــــــــــــــنا در مورد علم و فرهنگ چه نظری دارید؟مرسی ktb:
ای نسخه نامه الهی که تویی...وای آینه جمال شاهی که تویی...
بیرون زتو نیست هرآنچه در عالم هست...از خود بطلب هرآنچه خواهی که تویی...

آواتار کاربر
samaneh69
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط samaneh69 » سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 12:37 am

Era نوشته شده:سلام
می خواستم در مورده دانشگاه غیر انتفاعی و برترییاش نسبت به علمی کاربردی توضیح بدید(اگه امکان داره)

دانشگاه‌های غیر انتفاعی

منظور از دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه‌هایی هستند که از بودجه غیردولتی استفاده نموده و به صورت مستقل زیرنظر هیئت امنای دانشگاه اداره می‌گردند. در این دانشگاهها، تحصیل غیر رایگان و همراه با اخذ شهریه بوده و دانشجویان از طریق آزمونهای سراسری سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش می‌شوند. مدارک بسیاری از این دانشگاها بعد از دانشگاه های دولتی بسیار حائظ اهمیت می باشد.

سیستم آموزشی این دانشگاه‌ها براساس ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و مدرک دانش آموختگان توسط دانشگاه و این وزارتخانه صادر می‌گردد.

دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می‌باشند ، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی – کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می‌کند.

این دانشگاه مراکزی در سطح کشور دارد که علاوه براینکه مستقیما در زمینه آموزش علمی و کاربردی فعالیت می‌کنند، بر فعالیت آموزشی مراکز آموزش علمی - کاربردی وابسته به دیگر سازمانهای دولتی و غیردولتی نظارت می‌نمایند.

ویژگی اصلی این آزمون این است که داوطلبان به دو دسته شاغل و آزاد تقسیم بندی میشوند. داوطلب شاغل به شخصی اطلاق میشود که در رشته انتخابی مورد نظر، اشتغال به کار داشته، و دارای تجربه و سابقه کار لازم باشد. البته هر سال در دفترچه ثبت نامی جدولی چاپ میشود که تعریف دقیقتر شاغل برای هر دانشگاه در آن نوشته شده است. مثلا ممکن است دانشگاه صنعتی مالک اشتر فردی را شاغل بداند که در وزارت دفاع مشغول به کار باشد. داوطلب آزاد به فردی اطلاق میشود که در زمان ثبت نام اشتغال به کار نداشته و یا در شغلی غیر از رشته انتخابی مشغول به کار میباشد. اغلب ظرفیتهای دانشگاه جامع علمی کاربردی به دو دسته شاغل و آزاد تقسیم بندی شده و معمولا ظرفیت شاغلین بیشتر از آزاد است ( البته این امر در سالهای اخیر به علت افزایش داوطلبان آزاد، رو به عکس پیش میرود ).

۱۰ دانشگاه برتر غیرانتفاعی کشور

۱- دانشگاه غيرانتفاعي علم و فرهنگ تهران (وابسته به جهاد دانشگاهی)

۲- دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) مشهد (وابسته به آستان قدس رضوی)

۳- دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران

۴- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سجاد مشهد

۵- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شیخ بهایی اصفهان

۶- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نبی اکرم تبریز

۷- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صدرالمتالهین(صدرا) تهران

۸- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شمال آمل

۹- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صنعتی مازندران بابل

۱۰- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه محدث نوری (ره) نور

اما اگر نظر شخصی من رو بخواین در تهران من غیر انتفاعی علم و فرهنگ رو به غیر انتفاعی صدرا ترجیح میدم

اطلاعات بیش تر در ارتباط با دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ رو در همین انجمن می تونید پیدا کنید!

ای دل پاره پاره ام
دیدن اوست چاره ام
اوست پناه و پشت من
تکیه بر این جهان مکن

"مولانا"

آواتار کاربر
Era
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط Era » سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 1:26 am

خیلی ممنون از پست قبلیتون!
حقیقتا من موسسه آموزشی پژوهشی وزارت صنایع و معادن تهران قبول شدم که علمی کاربردیه با توجه به اینکه امسال اکثر روزانه شبانه ها ناک اوت شدن و زنجان هم که پرید!بازهم بی خیال علمی کاربردی شدم و دلیلش این بود که علم و فرهنگ و ترجیح میدم...نظر شما چیه؟
البته با توجه به شرایط امسال احتمالا قبولی علم و فرهنگ امسال سخت تر از سال ها پیشه!اگه بتونم تلاش کنم که قبول بشم.... ktb:
می دونید واسه قبولی در غیرانتفاعی های تاپ مثه علم و فرهنگ چه تراز و رتبه ای می خواد؟ go:
مرسی

آواتار کاربر
samaneh69
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط samaneh69 » سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 12:40 pm

Era نوشته شده: می دونید واسه قبولی در غیرانتفاعی های تاپ مثه علم و فرهنگ چه تراز و رتبه ای می خواد؟ go:
مرسی
با توجه به اطلاعاتی که من کسب کردم طبق آمار سال های گذشته افراد با رتبه های زیر 500 می تونن به قبولی در این دانشگاه امیدوار باشن اما با توجه به شرایط امسال وضع کمی متفاوت است.

ای دل پاره پاره ام
دیدن اوست چاره ام
اوست پناه و پشت من
تکیه بر این جهان مکن

"مولانا"

آواتار کاربر
Era
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط Era » سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 8:21 pm

ممنون از پست ها قبل!
شما می دونید که در غیرانتفاعی ها(مثل علم و فرهنگ) چند درصد از منابع کنکور ارشد تدریس میشه؟ ktb:
تنکس cuf:

آواتار کاربر
samaneh69
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط samaneh69 » یک‌شنبه 29 فروردین 1389, 6:06 pm

من اطلاعی در این مورد ندارم !
شاید بتونید در سایر انجمن ها اطلاعات مورد نظرتون رو به دست بیارید.

ای دل پاره پاره ام
دیدن اوست چاره ام
اوست پناه و پشت من
تکیه بر این جهان مکن

"مولانا"

آواتار کاربر
hoomi
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط hoomi » شنبه 4 اردیبهشت 1389, 2:03 am

samaneh69 نوشته شده:

دانشگاه‌های غیر انتفاعی

منظور از دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه‌هایی هستند که از بودجه غیردولتی استفاده نموده و به صورت مستقل زیرنظر هیئت امنای دانشگاه اداره می‌گردند. در این دانشگاهها، تحصیل غیر رایگان و همراه با اخذ شهریه بوده و دانشجویان از طریق آزمونهای سراسری سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش می‌شوند. مدارک بسیاری از این دانشگاها بعد از دانشگاه های دولتی بسیار حائظ اهمیت می باشد.

.
.
.

اطلاعات بیش تر در ارتباط با دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ رو در همین انجمن می تونید پیدا کنید!
البته باید عرض شود شمال الان موسسه نیست بلکه به جمع دانشگاههای غیر انتفاعی پیوسته که از امکانات خوبی برخوردار است
موفق باشید

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » سه‌شنبه 19 مرداد 1389, 8:21 am

mononok نوشته شده:با سلام و تشكر از صرف وقتتون براي پاسخگويي

من شنيدم شهريه موسسات غير انتفاعي (به فرض علم و فرهنگ) معادل شهريه دوره هاي شبانه دولتي هست؟ آيا اين درسته؟
اگه پاسختون منفي هست ممكنه اطلاعاتي رو كه درباره شهريه مراكز غير انتفاعي داريد رو بگيد!
دوست عزیز هزینه غیرانتفاعی و شبانه زیاد تفاوت خاصی نداره، مثلا یه ترمی که شما 20 واحد برداری تو شبانه اگه بشه 300 توی غیر انتفاعی نهایت بین 350-400 میشه.
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

مطهره

Re: دانشگاه های غیر انتفاعی سلام.

پست توسط مطهره » چهارشنبه 10 شهریور 1389, 12:50 am

سلام.اگه میشه هرچه زودتر جوابمو بدید.
من رتبه کاردانی به کارشناسیم 400 شده.رشتم گرافیکه می خواستم بدونم.با این رتبه کدوم دانشگاه می تونم قبول شم؟(غیر انتفاعی قبول می شم/ چه شهری؟)
اگه میشه هزینه دانشگاه های غیر انتفاعی رو هم بگید و اینکه مدرکش مثل روزانه و شبانه حساب میشه یا فرق می کنه؟
یه سوال دیگه هم داشتم.من کنکور سراسری هنر هم امتحان دادم.که زیر گروه گرافیکم شده 2000
با این رتبه چی /میشه گرافیک یه دانشگاه خوب قبول شد؟
به نظر شما سراسری رو برم یا کاردانی به کارشناسی؟

مطهره

پست توسط مطهره » چهارشنبه 10 شهریور 1389, 1:59 pm

samaneh69 نوشته شده:

دانشگاه‌های غیر انتفاعی

سیستم آموزشی این دانشگاه‌ها براساس ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و مدرک دانش آموختگان توسط دانشگاه و این وزارتخانه صادر می‌گردد.

دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می‌باشند ، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی – کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می‌کند.

این دانشگاه مراکزی در سطح کشور دارد که علاوه براینکه مستقیما در زمینه آموزش علمی و کاربردی فعالیت می‌کنند، بر فعالیت آموزشی مراکز آموزش علمی - کاربردی وابسته به دیگر سازمانهای دولتی و غیردولتی نظارت می‌نمایند.

ویژگی اصلی این آزمون این است که داوطلبان به دو دسته شاغل و آزاد تقسیم بندی میشوند. داوطلب شاغل به شخصی اطلاق میشود که در رشته انتخابی مورد نظر، اشتغال به کار داشته، و دارای تجربه و سابقه کار لازم باشد. البته هر سال در دفترچه ثبت نامی جدولی چاپ میشود که تعریف دقیقتر شاغل برای هر دانشگاه در آن نوشته شده است. مثلا ممکن است دانشگاه صنعتی مالک اشتر فردی را شاغل بداند که در وزارت دفاع مشغول به کار باشد. داوطلب آزاد به فردی اطلاق میشود که در زمان ثبت نام اشتغال به کار نداشته و یا در شغلی غیر از رشته انتخابی مشغول به کار میباشد. اغلب ظرفیتهای دانشگاه جامع علمی کاربردی به دو دسته شاغل و آزاد تقسیم بندی شده و معمولا ظرفیت شاغلین بیشتر از آزاد است ( البته این امر در سالهای اخیر به علت افزایش داوطلبان آزاد، رو به عکس پیش میرود ).

۱۰ دانشگاه برتر غیرانتفاعی کشور

۱- دانشگاه غيرانتفاعي علم و فرهنگ تهران (وابسته به جهاد دانشگاهی)

۲- دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) مشهد (وابسته به آستان قدس رضوی)

۳- دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران

۴- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سجاد مشهد

۵- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شیخ بهایی اصفهان

۶- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نبی اکرم تبریز

۷- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صدرالمتالهین(صدرا) تهران

۸- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شمال آمل

۹- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صنعتی مازندران بابل

۱۰- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی علامه محدث نوری (ره) نور

اما اگر نظر شخصی من رو بخواین در تهران من غیر انتفاعی علم و فرهنگ رو به غیر انتفاعی صدرا ترجیح میدم

اطلاعات بیش تر در ارتباط با دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ رو در همین انجمن می تونید پیدا کنیدمیشه

قفل شده

بازگشت به “معرفی دانشگاهها و امکانات آنها”