20 نکته طلایی برای دانشگاه

در این بخش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای مختلف، به معرفی دانشگاه خود خواهند پرداخت

مدیر انجمن: مهيار

قفل شده
آواتار کاربر
gaslakh
کاربر ساده
کاربر ساده

20 نکته طلایی برای دانشگاه

پست توسط gaslakh » شنبه 22 بهمن 1390, 11:14 pm

درود .

یه تاپیک نوشته بود "غیر انتفاعی بهتره یا آزاد؟؟؟"

اینقدر بدم میاد از این بحث های بیخودی و الکی که فقط بین بچه ها تفرقه dava میندازه و هیچ نتیجه ای نداره . gld
خب بنده خدا معلومه اونه که تو دانشگاه آزاد درس میخونه میگه آزاد بهتره ، اونی که تو غیر انتفاعی میخونه میگه غیر انتفاعی بهتره . اگه شما مثال از سطح هیئت علمی و فضا و ... دانشگاه آزاد میزنین و اسم چندتا دانشگاه آزادی که تونستن گل کنن (قزوین و نجف آباد و علوم تحقیقات ) میارین منم بلدم اسم دانشگاههای سطح بالای غیذانتفاعی را بیارم (شیخ بهایی و شمال و سجاد و علم و فرهنگ و جهاد دانشگاهی اصفهان و صدالمتالهین و البرز و .....) danesh

به نظر من مهم دانشگاه نیست ؛ مهم خود دانشجوست که واقعا بخواد تحصیل کنه و رشته شا دوست داشته باشه ، هر کس واقعا به رشته اش علاقه داشته باشه حتی اگه تو دارقوز آباد هم درس بخونه موفق خواهد شد . dan
هیچ دانشگاهی هم بر هیچ دانشگاهی ارجعیت نداره .
من خودم غیرانتفاعی درس میخونم و کاملا از سطح علمی دانشگاهم راضیم و همه استادمون هم مال دانشگاههای صنعتی شریف و امیر کبیر هستن ، پس دلیل نداره گناه درس نخوندن و بی سوادی دانشجوها را بندازم گردن دانشگاه و بعد بگم این از اون بهتره .
به نظر من هر کس میخواد درس بخونه در هر مقطعی ، بخونه ولی چندتا نکته را رعایت کنه :
1- به رشته اش 100% علاقه داشته باشه goli
2- خواسته اش همیشه مقطع بالاتر از خودش باشه rooz
3- به فکر هزینه رشته اش هم باشه nar:
4- مسافت را در نظر بگیره shd:
5- روی دانشگاهش حساسیت الکی خرج نده ، اگر واقعا میخواد دانشگاه اسم و رسم دار بره سعی کن کنه رتبه خوبی بیاره وگرنه تا ابد هم کنکور بده جایی قبول نمیشه fekr
6- غیر از دروس دانشگاه زندگی واقعی را هم ببینه چون بین دروس دانشگاه و اون چیزی که تو واقعیت هست 180 درجه تفاوت احساس میشه ktb:
7- مدرک بدرد عمه اش میخوره سعی کن واقعا کار بلد شی krn:
8- به موازات رشته اش چندتا دوره فنی مناسب هم مربوط به رشته اش بره که هم تجربه اش بالا بره هم مدرکش ارزشمنده rgs
9- یادتون باشه در برابر درسی که دارین میخونین بهترین و طلایی ترین دوران زندگیتونا دارین صرف میکنین (جوانی بین 19تا25 سال) پس جوری نشه که آخرش افسوس بخورین ger
10- مگه آدم چندبار عمر میکنه ؟؟!!! فکر کردین 10000000000 سال عمر میکنیم ؟؟؟ نه فوقس 60-70 پس برین پی علاقه تون naj
11- تو دانشگاهی که رفتین اگر میخواین موفق بشین رو درستون متمرکز شین و دنبال کارای جانبی!!!! نرین (یه وقت چشم خانوده را دور نبینین!!!!) looc
12- سعی نکنین از استاد با روشهای نوین پاچه خواری نمره بگیرین nisdh
13- سعی کنین با استادی که سخت گیرتره کلاس بردارین چون خواه ناخواه شما را به فعالیت وا میدارن mz:
14- فعالیت های جانبی دانشگاه (NGO ها و بسیج و انجمن ها و ...) فقط وقت تلف کردنه ، دنبالش نرین اگه خواستین کار جانبی کنین تو دانشگاه تو گروههای برین که واقعا ماهیت علمی داشته باشن مثلا برای رشته من گروه رباتیک و انجمن علمی نرم افزار خیلی خوبه . :?:
15- خوابگاه مکان خوبیه ، یه مقدار کثیف هست ولی دوران بسیار شیرینی داره (اگه نخاله بینتون نباشه ) حداقل 1سال از چند سال عمرتونا سعی کنین با این مورد آشنا شین . cuf:
16- در انتخاب دوست دقت کنین tof:
17- اگر درسخون کلاس شین بعد از 2 ترم استاد دیگه میشناسنت و خواه ناخواه روتون حساب ویژه ای باز میکنن اون موقع است که کارتون رو غلطکه (مخصوص پیوسته ها که قراره 8 ترم پیرشون بکنه) sbl
18- بلعکس هم هست اگه جزو سیاهی لشگر ها باشین بعد از 2 ترم مطمئن باشین اگه تو درس فیزیک به سوال "اثبات تئوری نسبیت" هم جواب صحیح بدین بازم نمرتون زوری از 13 بالاتر نمیاد . ha:
19- رابطه عمیقی بیت ترم ها و روابط عاطفی هست . خیلی مواظب باشید. ssb:
20- و آخرین نکته اینکه سه ترم اول خیلی خیلی خیلی مهمه اگه خوب بگذرونین باقیش هم راحته (بازم مخصوص کارشناسی ها ) bil:

اینا جملا من در مورد دانشگاه و مدرک و درس و رشته و دولتی و غیرانتفاعی و مجازی و آزاد و بین الممل و علمی و کاربردی و پولمانی .... همه بود . ddn:
باز هم میگم همه دانشگاهها خوبن . nisdh
چه دانشگاه غیر انتفاعی سید حسن پفکی حسن آباد و چه دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب!!!! yes: yes:
موفق باشین

maria.es
محل اقامت: ایلام

Re: 20 نکته طلایی برای دانشگاه

پست توسط maria.es » چهارشنبه 26 بهمن 1390, 6:07 pm

ولی من میگم ملی از جفتش بهتره! dan

kh12

Re: 20 نکته طلایی برای دانشگاه

پست توسط kh12 » سه‌شنبه 31 مرداد 1391, 9:43 am

همه حرفای شما درسته من به طور کامل آنها تایید میکنم ولی به قول شما عده ای هستند که تفاوت قائل میشوند و تعصب به خرج میدهند وباعث گمراهی داوطلبان کنکوری میشوند واین در جهت گیری کلی همه تاثیر میگذارد این وظیفه شما وبنده وامثال ماست که دیگران را آگاه سازیم.

قفل شده

بازگشت به “معرفی دانشگاهها و امکانات آنها”