نهضت مبارزه با اپارتاید فنی ها

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

قفل شده
آواتار کاربر
eymanopera
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: همه جای ایران سرای من است

نهضت مبارزه با اپارتاید فنی ها

پست توسط eymanopera » شنبه 4 مهر 1388, 10:19 am

با سلام خدمت همه دوستان کارشناسی یه سوالی برام پیش اومده عین خوره داره مخمو می خوره چند روزه به این فکر می کنم چرا ما فنی ها اینقدر بی هدفیم چرا ما نمی خوایم یه تغییری تو این نگرش نسبت به فنی ها رو حتی برای یه زره تغییر بدیم به این فکر می کردم چرا باید مدرک ما کارشناسی تکنولوژی کامپیوتر باشه ولی برا نظری ها مهندسی کامپیوتر باشه چرا ما نباید تو دانشگاهایی که کارشناسی پیوسته دارن پزیرش بشیم چرا ما نباید اعتراض کنیم چرا ما نباید دستجمعی پدر وزارت علومو در بیاریم چرا ما باید با دیگران فرق داشته باشیم چرا ما نباید یه حرکتی از خودمون نشون بدیم تا به حقمون برسیم چرا مانباید به وزارت علوم یا هر مرجع دیگه ای نامه اعتراضی یا هر چیز دیگه ای بفرستیم من از مدیران همین سایت متعجبم که چرا اینقدر بی تفاوت هستند شاید بگین این کلش باد داره ولی من می خوام از همین العان شروع کنم با هر روشی که بشه حتی اگه 5 سال هم طول بکشه من بخاطر خودم نیستم من می خوام حداقل بعد از ما بچه های دیگه اینجوری نباشند به نظر من این یه نوع اپارتاید برا بچه های فنی هست حتی ممکنه 10سالم طول بکشه ولی مهم اینه که به هدفمون برسیم واقعا می خوام نظراتتونو بگین ممنون در ضمن من شیوه هایی دارم که اگه موافق باشید بگم نظراتونو بگین به نظر من با همکاری همین مدیرای سایت و بقیه بچه ها می شه این کارو عملی کرد حتی اگه سالها طول بکشه مخصوصا اقا پیمان که هم افراد زیادی رو می شناسه هم اطلاعات زیادی رو داره اگه همه ما برای یک هدف بجنگیم مطمعنا پیروز می شیم زمان مهم نیست مهم عملی شدنشه در ضمن هر کس هر ایده و طرحی رو داره مطرح کنه

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
محل اقامت: MACS0647- JD
تماس:

Re: نهضت مبارزه با اپارتاید فنی ها

پست توسط peyman » شنبه 4 مهر 1388, 10:36 am

سالهاست که به هر دری زدیم که این مظلومیت ثابت بشه ولی به جایی نرسید
اونا هرکاری رو که بخوان انجام میدن و حرف من و تو رو اصلا گوش هم نمیدن چه برسه اینکه عمل کنن
...

آواتار کاربر
eymanopera
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط eymanopera » شنبه 4 مهر 1388, 10:44 am

سلام اقا پیمان ولی ما نباید به هیچ صورتی ناامید بشیم اونا گوش نکنند ما بیشتر فعالیت می کنیم من که تا این کارو عملی نکنم دست از مبارزه نمی کشم و می خوام با تمام قوا شروع کنم اگه کمکم می کنید لطفا بگید

آواتار کاربر
eymanopera
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط eymanopera » شنبه 4 مهر 1388, 2:09 pm

خوب با نام خدا و توکل به خدا می خوام اولین طرحمو بدم از همه عزیزان می خوام هر پیشنهادی طرحی ایده ای دارید مطرح کنید تا شروع کنیم من که شروع کردم خوب این از اولین طرح من می خوام نامه ای رو تنظیم کنم و به تمام ادرس های زیر بفرستم ببینم نتیجش چی می شه اگه جواب نداد وارد فاز بعدی می شم من لیست اداره هایی که می خوام براشون هم از طریق اینترنت و هم ادرسشون نامه اعتراضی بفرستم اینه

شورای عالی انقلاب فرهنگی

موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی

سازمان سنجش اموزش کشور

موسسات اموزش عالی و فناوری

دفتر معاونت اموزشی

دفتر ارزیابی عملکرد و برسسی شکایات

مرکز گسترش و برنامه ریزی اموزش عالی

تو فاز اول همینه اگه دوستان ادرسهای دیگه ای می دونن بدن تا به لیست اضافه کنم نظراتونو بگین حتما حتما

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
محل اقامت: MACS0647- JD
تماس:

پست توسط peyman » شنبه 4 مهر 1388, 3:40 pm

باشه تو استارتش رو بزن منم باهاتم
...

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » شنبه 4 مهر 1388, 10:15 pm

من حاظرم واسه اینکار حتی قید ادامه تحصیل رو هم بزنم و حاظرم بخاطرش محرومیت از تحصیل رو هم تحمل کنم ( چون واسه درس خوندن فعلا انگیزه ندارم :mrgreen: ) .
من پایتم . اگه خواستی برنامه ای بریزی این آی دیه یاهویه منه sunny_sett
یا اینکه بهم پست بده این وزارت علوم رو با هم بترکونیم . من ناراضی در مورد این مسئله دورو برم زیاده .
در هر حال من هستم bil:
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
eymanopera
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط eymanopera » یک‌شنبه 5 مهر 1388, 12:26 pm

peyman نوشته شده:باشه تو استارتش رو بزن منم باهاتم
مهيار نوشته شده:من حاظرم واسه اینکار حتی قید ادامه تحصیل رو هم بزنم و حاظرم بخاطرش محرومیت از تحصیل رو هم تحمل کنم ( چون واسه درس خوندن فعلا انگیزه ندارم :mrgreen: ) .
من پایتم . اگه خواستی برنامه ای بریزی این آی دیه یاهویه منه sunny_sett
یا اینکه بهم پست بده این وزارت علوم رو با هم بترکونیم . من ناراضی در مورد این مسئله دورو برم زیاده .
در هر حال من هستم bil:
با نام و یاد خدا اقا پیمان واقا مهیار از حمایتت ممنونم خوب اقا پیمان شما بهتر از هر کسی می دونید برای اینکه کاری به نتیجه برسه باید به طور منسجم و با برنامه ریزی پیش بره ما باید یه سرگروه و هدایت کننده انتخاب کنیم وبه نظر من شما لایق ترین صادق ترین و با شرافت ترین مدیر هستین و می تونیین این کارو رهبری کنید ما باید اول رهبرو انتخاب کنیم تا از بی نظمی جلوگیری کنیم وچه کسی بهتر از شما که هم ادم فهمیده ای هستید هم پشتوانه مهمی چون کاربران سایت رو دارید که حاضر هستند برای شما هر کاری بکنند و به قول معروف چند پیراهن بیشتر از ما پاره کردید لطفا اعلام کنید حاضرید رهبری به عهده بگیرید یا نه

آواتار کاربر
eymanopera
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط eymanopera » یک‌شنبه 5 مهر 1388, 12:31 pm

راستش باید یه نامه رسمی تنظیم کنیم برای اداره ها ولی ما اول باید مشکلاتمونو مشخص کنیم و یه نامه جامع و کامل باشه وهمه مشکلات رو دربر بگیره پس لطفا متن های پیشنهادی رو بزارین تا مورد برسسی قرار بگیره البته من قواعد نامه اداری رو می زارم تا عزیزان بتونن درست نامه بنویسند

-نامه اداری باید در یک طرف صفحه نوشته شوند ونباید در حاشیه آن ها چیزی نوشت.
-متن نامه باید با نهایت دقت در صحت مطالب تهیه شود.
-متن نامه باید شایسته فرد گیرنده باشد و پست و مقام شغلی و سازمانی فرد گیرنده باید در نظر گرفته شود.
-در نامه های اداری باید شیوایی سخن و روانی مطلب نیز در نظر گرفته شود و از لغات قدیمی و نامانوس نباید استفاده شود.
-از حشو(به کار بردن واژه هایی که هم معنی هستند)خودداری شود.
-در نامه های اداری به هیچ وجه نباید از کلمات و جملات عامیانه استفاده کرد.
-از نشانه های قراردادی(ویرگول, نقطه و ...)باید درست و به جا استفاده کرد.
-در نامه های اداری باید از استفاده کردن جملات توهین آمیز, تهدید آمیز و مشکل آفرین خودداری کرد.
-نامه های اداری ترجیحا باید در کاغذ های بزرگ نوشته شود تا امکان ارجاع و حاشیه نویسی داشته باشد.
-نامه حدالامکان باید تایپ شود یا حد اقل با خط خوانا نوشته شود.
-سلسله مراتب باید رعایت شود, مثلا اگر می خواهیم برای اداره ای نامه بنویسیم اولین نفر باید مدیریت مکان مورد نظر باشد.عدم رعایت سلسله مراتب باعث توهین به پایینی ها می شود.
-اگر مخاطب نامه را نمی شناسیم نامه را باید با یک عنوان کلی بنویسیم. در هر اداره یک سیستم تفکیک نامه وجود دارد که باعث ارسال نامه به مکان مورد نظر می شود.
-اگر نامه به وسیله اینترنت مکاتبه شود: الف) از رنگ های ملایم(مثل آبی) استفاده شود. ب)تایپ همه نامه با فونت بزرگ یک نوع توهین محسوب می شود. ج) ارسال تعداد زیادی ایمیل برای یک مکان کار درستی نیست.

اسکلت کلی یک نامه اداری:
-نامه را با نام خدا آغاز می کنیم.
-تاریخ را درج می کنیم.
-موضوع نامه را می نویسیم.
-نام شخص گیرنده را با احترام همراه سمت وی می نویسیم.مثال: جناب آقای جمال زارعی مدیریت محترم سازمان........... یا مدیریت محترم سازمان ............ جناب آقای جمال زارعی
-نامه را با حدود یک سانتی متر از محل طبیعی شروع سطر آغاز می کنیم و بدون طول و
تفسیر های اضافی شروع به طرح مشکل می کنیم.
-انتظاری را که از گیرنده نامه داریم محترمانه ذکر می کنیم و اگر توانستیم راه حل یا پیشنهادی ارائه می دهیم.
-دستور نمی دهیم , نامه باید بیشتر جنبه خواهشی داشته باشد.
-نام و مشخصات خود را در پایین نامه سمت چپ می نویسیم و امضا می کنیم.

این نوع از نامه اداری نامه شخص به اداره بود که در زیر نمونه ای برای آن می آورم.

نمونه:
به نام خدا

موضوع:ثبت نام در مدرسه تاریخ ...
ریاست محترم ادره اموزش و پرورش شهرستان ... جناب آقای/سرکار خانم......
با احترام، ضمن ارسال فتوکپی حکم انتقال شماره.......روز.....اداره.....،من به این شهرستان منتقل
شده ام. خواهشمند است دستور فرمایید فرزندم ......را در کلاس.....دبیرستان.....که به محل سکونت ما نزدیک است ثبت نام کنند. برای سهولت کار، پرونده و تمام سوابق تحصیلی نامبرده برای اطلاع و هرگونه اقدام توسط فرزندم تقدیم می شود. امیدوارم با دستوری که صادر می کنید ، موجبات دلگرمی و ادامه تحصیل فرزندم را فراهم فرمایید.

نام و نام خانوادگی

امضاء

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”