مشاوره -كار در يك زمينه تخصصي

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

قفل شده
آواتار کاربر
lopht
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: روي زمين خدا
تماس:

مشاوره -كار در يك زمينه تخصصي

پست توسط lopht » یک‌شنبه 15 مهر 1386, 10:08 am

من كمك مي خوام
مي خوام در مورد انتخاب يك رشته تخصصي مشاوره بگيرم
من نميدونم توي چه قسمتي از دنياي كامپيوتر ادامه تحصيل بدم
خودم به برنامه نويسي علاقه دارم (به پاسكال و وژوال بيسيك تقريبا مسلطم ولي حرفه اي نيستم ++c هم تا حدودي كار كردم)ولي چون نرم افزار نويسا توي ايران پشتيباني نميشن نا اميد شدم شبكه رو هم دوست دارم ولي تخصص زيادي توش تدارم گرافيك كه اصلا كارنكردم فقط در سطح مقدماتي و ...خودم شبكه رو ترجيح ميدم حالا اگه كسي كمكم كنه و منو راهنمايي كنه ممنون ميشم

آواتار کاربر
amin
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط amin » یک‌شنبه 15 مهر 1386, 11:30 am

شما که میگید نرم افزار به درد نمی خوره :shock:
پس چون آی تی با نرم افزار فرق زیادی نداره پس آی تی هم به درد نمی خوره
بنابر این هوش مصنوعی هم که بر پایه نرم افزار هست ، اون هم به درد نمی خوره
پس کاملا هم مشخصه که الگوریتم نیز به درد نمی خوره
در آخر هم به این نتیجه می رسیم که کل کامپیوتر به دردر نمی خوره
پس باید یه رشته دیگه رو انتخاب کنید :D

بچه ها شوخی کردما، نگید داره جدی میگه و برید تغییر رشته بدید :D

mohammad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mohammad » یک‌شنبه 15 مهر 1386, 11:50 am

دوست عزيز اتفاقا نه تنها شما بلكه خيلي از دوستانتون هم اين سوال رو تو ذهنشون دارن!!
لازمه بگم كه اين سوال بيشتر تو ذهن مردم كشورهاي جهان سومي وجود داره و متاسفانه بعضي مواقع شاهد اين هستيم كه بيشتر اين افراد به مدت چندين سال اين سوال رو تو ذهنشون حمل مي كنن و موقعي كه به جواب اون مي رسن، شايد ديگه خيلي دير شده باشه!! درصورتيكه مردم كشورهاي پيشرفته خيلي زود مي تونن جواب اين سوالشون رو پيدا كنن!!
بگذريم كه دليل اين همه مشكل چيه!
خودم به برنامه نويسي علاقه دارم (به پاسكال و وژوال بيسيك تقريبا مسلطم ولي حرفه اي نيستم ++c هم تا حدودي كار كردم)ولي چون نرم افزار نويسا توي ايران پشتيباني نميشن نا اميد شدم
ببينيد بالاخره دير يا زود كشور ايران مجبور ميشه كه عضو سازمان تجارت جهاني بشه!! خوشبختانه يكي از مفاد اين عضويت هم پذيرفتن قانون كپي رايت هستش!! يادمه چند سال پيش خبرها حاكي از اين بود كه كشورمون قراره سال 2008 عضو اين سازمان بشه كه متاسفانه مثل اينكه هر چي به سال 2008 نزديك تر ميشيم اين موضوع كم رنگ تر و بي اهميت تر ميشه!!
به هرحال وقتي كه اين قانون وجود داشته باشه و با اون به عنوان يك قانون برخورد بشه مطمئنا خيلي از اين مشكلاتي كه الان شركت هاي ساخت پروژه هاي نرم افزاري در ايران دارند حل خواهند شد!!
پس اگر اين قانون وصب بشه مطمئنا مي تونيم روزنه هايي رو براي پيشرفت صنعت نرم افزار در چند سال آينده، در ايران شاهد باشيم!!
البته يك خبر نااميد كننده هم اينكه تو كشور ايران هر چيزي كه اسمش رو قانون بزارن مطمئن باشيد كه ... (سانسور شد!!)
بعدشم اگر واقعا مي خواي كه برنامه نويس بشي بايد واژه ي يك كمي بلدم رو دور بندازي!! چونكه با به كاربردن اين واژه، حتي يك كمي كار هم بهت نمي دن!!
شبكه رو هم دوست دارم ولي تخصص زيادي توش تدارم
نكته اي كه بايد هميشه مد نظر داشته باشي اينكه هيچ وقت براي ياد گيري دير نيست!!
اگر واقعا مي دوني كه به شبكه علاقه داري و مي توني در آينده حرفي براي گفتن داشته باشي باور كن بهترين انتخاب همينه!! چراكه علاقه و اعتقاد دو عامل پيشرفت هستن!!
گرافيك كه اصلا كارنكردم فقط در سطح مقدماتي
به جرات ميشه گفت كه امروز شاخه گرافيك از اكثر شاخه هاي اين علم درآمدزا تره!! ولي نكته اينه كه تو اين شاخه بايد ذهن خلاق و روح هنري داشت!!
خودم شبكه رو ترجيح ميدم
به چه دليل؟
گفتم كه اگر واقعا علاقه داري، بهترين انتخابه! ولي اگر به خاطر موقعيت فعلي اين گرايش در كشورمون داري اين انتخاب رو انجام ميدي بهتره كه بيشتر روش فكر كني!
مثال زدن يكي از روشهاي آموزش نيست، بلكه تنها راهِ آن است!!!

آواتار کاربر
lopht
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: روي زمين خدا
تماس:

ok

پست توسط lopht » یک‌شنبه 15 مهر 1386, 2:12 pm

ممنون از جوابتون
ولي آخه مشكل اصلي همين جاست كه نميدونم به كدوم علاقه دارم
يعني به همشون علاقه دارم
بعدم من كه نگفتم نرم افزار خرابه گفتم توي ايران پشتيباني نميشه شما ميشيني 6 ماه كار ميكني چشمات كور ميشه تا يه بانك اطلاعاتي رو انجام ميدي بعد طرف ميره با 100 تومن يه سي دي ميخره ميزنه رايت ميكنه . والسلام برا همين آدم وقتي مي بينه كسي برا زحمتات ارزش قايل نميشه حالش گرفته ميشه
.بازم از جوابتون ممنونم منتظر توضيحات بيشترتون هستم

mohammad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mohammad » دوشنبه 16 مهر 1386, 7:18 pm

ولي آخه مشكل اصلي همين جاست كه نميدونم به كدوم علاقه دارم
:!:
بعدم من كه نگفتم نرم افزار خرابه گفتم توي ايران پشتيباني نميشه شما ميشيني 6 ماه كار ميكني چشمات كور ميشه تا يه بانك اطلاعاتي رو انجام ميدي بعد طرف ميره با 100 تومن يه سي دي ميخره ميزنه رايت ميكنه . والسلام برا همين آدم وقتي مي بينه كسي برا زحمتات ارزش قايل نميشه حالش گرفته ميشه
گفتم که اگه قانون حق کپی رعایت بشه مطمئن باش این وضع بهبود پیدا می کنه! و مطمئن باش که این وضع تا ابد نمی تونه همینجور بمونه!
امیدوارم با مسائل منطقی برخورد کنید و اونوقت مطمئن باش من در هر زمینه ای که بخوای در خدمتت هستم!!
مثال زدن يكي از روشهاي آموزش نيست، بلكه تنها راهِ آن است!!!

آواتار کاربر
amin
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط amin » دوشنبه 16 مهر 1386, 11:22 pm

گفتم که اگه قانون حق کپی رعایت بشه مطمئن باش این وضع بهبود پیدا می کنه! و مطمئن باش که این وضع تا ابد نمی تونه همینجور بمونه!
من مطمئن حتی اگه برای نقض قانون کپی رایت ، مجزات اعدام هم بذارن ، بازم یه 60-70 سالی طول میکشه که تو ایران جا بیفته
در ضمن بنظرم قانون کپی رایت اگه برای نرم افزارای خارجی وضع بشه ، هممون تو این سال 2007 قفل میشیم (کی 1 میلیون تومن میده فتوشاپ بخره !!!) :D
اما اگه برای نرم افزارهای ایرانی اجرا بشه که عالی میشه.

manoto1371
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: مشاوره -كار در يك زمينه تخصصي

پست توسط manoto1371 » دوشنبه 17 تیر 1392, 1:25 am

lopht نوشته شده:من كمك مي خوام
خودم به برنامه نويسي علاقه دارم (به پاسكال و وژوال بيسيك تقريبا مسلطم ولي حرفه اي نيستم ++c هم تا حدودي كار كردم)ولي چون نرم افزار نويسا توي ايران پشتيباني نميشن نا اميد شدم شبكه رو هم دوست دارم ولي تخصص زيادي توش تدارم گرافيك كه اصلا كارنكردم فقط در سطح مقدماتي و ...خودم شبكه رو ترجيح ميدم حالا اگه كسي كمكم كنه و منو راهنمايي كنه ممنون ميشم
با یاد خدا و با سلام ..
با توجه به امکانات و شرایط خود کاری و راهی را برای ادامه انتخاب کن که در ابتدا به ان علاقه داری و با موفقیت های کوچک در آن به شادی بزرگی دست یافته باشید .
یعنی چیزی که هر چند کوچک باشد اما شادی بزرگی در شما پدید آورده باشد .
و در آن بخش از دیگر دوستان و اطرافیان خود زودتر به نتیجه میرسی و همه به خاطر این موضوع شما را تحسین می کنند .
شما اگر در هرچیزی به نقطه اوج برسید هر چند که دست در آن زیاد باشد باز هم می توانید به موفقیت دست پیدا کنید .
نیا نیا گل نرگس ز رنجمان تو مکاه

کسی ز خلق و خلائق فدای راه تو نیست

اللهم عجل لولیک الفرج

elahe.a
محل اقامت: teh
تماس:

Re: مشاوره -كار در يك زمينه تخصصي

پست توسط elahe.a » جمعه 1 فروردین 1393, 6:21 pm

r
lopht نوشته شده:من كمك مي خوام

منم همینم دقیقا.. با باید رفتن و انتخاب کنی یا اگ بخوای بمونی و بین گرایشا اونی و انتخاب کنی ک پول توش باشه بهترینش شبکه اس.. ب نظرم بهتره شبکه تو قوی کنی
  • بـــــــــــــــــه دَرَکــــــــــ که مُشکِلـــــــــــــــــــات حَلـــــــ نِمیشــــــــــــــ ه

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”