منابع ارشد!!!

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
jjjan

Re: منابع ارشد!!!

پست توسط jjjan » یک‌شنبه 3 مهر 1390, 7:51 pm

سلام
چون من نمی تونم منابع تهیه کنم از دوستان هر کسی دیگه دیگه لازم نداره ممنون می شم به بنده بده.
من ساکن تهران هستم.اگه غیر حضوری هم با شه ایرادی نداره

soheilamin99@yahoo.com

اگه همینام نبود مهم نیست فقط به درد ارشد بخوره ممنون..........

منابع کنکور کارشناسی ارشد – رشته ی IT (مهندسی فناوری اطلاعات)

۱) زبان تخصصی (با ضریب ۱) ( ۳۰ سؤال )
۲) مجموعه ی دروس عمومی (با ضریب ۲) ( هر درس ۱۰ سؤال )

الف) ساختمان های گسسته
کتاب درس: ساختمان های گسسته، دکتر قلی زاده.
ریاضی گسسته، گریمالدی.
ریاضی گسسته، ترمبلی.
کتاب تست: پوران پژوهش.

ب ) ساختمان داده ها
کتاب درس: ساختمان داده ها و الگوریتم ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان داده ها و الگوریتم ها در جاوا، سارتج سهنی.
ساختمان داده ها، سیمور لیپ شوتز.
کتاب تست: ساختمان داده ها، دکتر مقسمی، درس و کنکور.
جزوه ی ساختمان داده ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

ت ) طراحی الگوریتم

کتاب درس: مقدمه ای بر طراحی الگوریتم،معروف و مشهور به
CLRS.
طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی پور.
طراحی الگوریتم، قلی زاده.
کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدسوم.
جزوه ی طراحی الگوریتم، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

ث ) مهندسی نرم افزار

کتاب درس: مهندسی نرم افزار، پرسمن. (ویرایش پنجم و ششم).
مهندسی نرم افزار، سامرویل (ویرایش پنجم).
تحلیل و طراحی نرم افزار، بنت لی.
مهندسی نرم افزار کلاسیک و شی گرا، ساش.
ج ) شبکه های کامپیوتری

کتاب درس: شبکه های کامپیوتری، اندرو اس تننباوم، ترجمه ی ملکیان، زارع پور و پدرام.
شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، ویلیام استالینگز.
کتاب تست: ۳۰۰۰ مسئله ی حل شده در شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، دکتر فتحی و مهندس صفائی.

ح ) مدیریت فناوری اطلاعات

کتاب درس: جزوه ی دانشگاه امیرکبیر.

دروس دیگر ( با ضریب ۱ )
۳) هوش مصنوعی ( ۱۰ سؤال )
کتاب درس: هوش مصنوعی، نوشته ی راسل و نوروینگ.
کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدچهارم.

۴) پایگاه داده ها ( ۱۰ سؤال )

کتاب درس: پایگاه داده ها، سی جی دیت.
پایگاه داده ها، رامز المصری.
اصول طراحی بانک های اطلاعاتی، مصطفا حق جو.
اصول طراحی پایگاه داده ها، دکتر روحانی رانکوهی.
کتاب تست: پایگاه داده ها، مقسمی.

۵) سیستم عامل ( ۱۰ سؤال )

کتاب درس:
سیستم عامل، استالینگز.
سیستم عامل، سیلبرشاتس.
سیستم عامل، تننباوم.
جزوه ی سیستم عامل موسسه ی پرسپولیس.
تست: سیستم عامل، مقسمی، درس و کنکور.

۶) معماری ( ۱۰ سؤال )

کتاب درس: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
تست: کتاب پوران پژوهش، جلد آبی

EhsanChess
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: شیراز

پست توسط EhsanChess » شنبه 9 مهر 1390, 7:28 pm

برای طراحی الگوریتم، نئوپولیتان(جلیلی) بهتره یا کورمن؟
بازی آفریننده و بدون ترس از ریسك و داشتن یك سبك روشن به هیچ وجه شما را از كار و تمرین سخت بی نیاز نمی سازد؛ برعكس، همواره می بایست بازی خود را كامل تر كنید... تكنیك خود را بی نقص تر سازید و نتیجه ی بازیهای پیچیده را بررسی كنید.((گاری كاسپارف))

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » شنبه 9 مهر 1390, 8:34 pm

EhsanChess نوشته شده:برای طراحی الگوریتم، نئوپولیتان(جلیلی) بهتره یا کورمن؟
کورمن کتاب اصلیه و باید خونده بشه ولی اگر وقت زیاد داری می تونی نیپولیتن رو هم بخونی
البته این وحی منزل نیست و فقط یه پیشنهاده

fshb

پست توسط fshb » جمعه 22 مهر 1390, 9:36 am

سلام دوستان
من این ترم نظریه و الگوریتم دارم و دنبال ی کتابی هستم که هم خوب درس داده باشه و هم مطالبش به درده ارشد بخوره. نظرات تو سایت متفاوت بود و من گیج شدم looc
واسه الگوریتم کتاب CLRS(زبان اصلی) رو دارم و چند صفحه اولش خوندم ولی هیچی نفهمیدم، اولاش این جوریه یا تا آخرش انقد بد توضیح داده؟
اگه میشه کتاب خوب واسه این 2 درس معرفی کنید.

mosallaei

پست توسط mosallaei » جمعه 25 آذر 1390, 9:55 am

سلام خدمت همه دوستان منم بالاخره بعد از چند سال فارغ التحصیلی تصمیم گرفتم برای ارشد آزاد 91 بخونم لیسانسم نرم افزاره ولی میخوام IT شرکت کنم چون درساش کمتره برای شروع کار و پیدا کردن منابع کل تاپیک های این سایت رو خوندم چیزی حدود 50 تا منبع شامل منبع اصلی و کتاب موسسات مختلف معرفی شده بود شایدم بیشتر کلی گیج شدم ولی بالاخره همه منابع رو تو چند تا جدول مرتب کردم دیدم خیلیها از کتابهای پوران پژوهش تعریف کرده بودن این شد که کل کتابهای IT خریدم حدود 75 تومن شد (13 کتاب ) اگه 2تا زبان و کتاب 8 سال تستش رو نمیگیرفتم با 45 تومن میشد 10 تا کتابش رو گرفت اون پکیج طلائی رو هم که اسکن جزوه های پارسه و یه سری اساتید معروف توش هست رو هم گرفتم حدود 10 تومن که امروز با پست دستم رسید خیلی مفیده خلاصه با مبلغ کمی تونستم کلی منابع بدست بیارم خودمم حدود 8 تا کتابهایی که تو کارشناسی خونده بودم دیدم تو لیست منابع هست من چون سر کار میرم وقت کلاس رو ندارم اگه داشتم پولش رو ندارم بعضی آموزشگاهها رو دیدم که اگه کل درسها رو بخواین برید براتون حدود 3 میلیون تموم میشه looc به نظرم مهمترین چیز اراده خود آدم و گرنه تا نخواید هیچ کلاسی نمیتونه مفید باشه یه سوال داشتم از دوستان از الان تا اردیبهشت که حدود 4.5 ماه وقت دارم چه جوری زمان بندی کنم میرسم کتابهای مرجع رو هم بخونم(کلا خیلی دوست دارم پایه ای کار کنم dan ) میخوایم همزمان با هم بخونم نه اینکه یکی رو بخونم بزارم کنار بعدی رو شروع کنم ولی بعضی کتابها ترتیب داره اگه ممکنه بگید اول از کدوم باید شروع کنم rooz دوستانی که میخوان برای آزاد بخونن خوشحال میشم با هم تبادل فکری یا جزوه داشته باشیم

siteman
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: karaj
تماس:

پست توسط siteman » جمعه 25 آذر 1390, 10:15 am

mosallaei نوشته شده:سلام خدمت همه دوستان منم بالاخره بعد از چند سال فارغ التحصیلی تصمیم گرفتم برای ارشد آزاد 91 بخونم لیسانسم نرم افزاره ولی میخوام IT شرکت کنم چون درساش کمتره برای شروع کار و پیدا کردن منابع کل تاپیک های این سایت رو خوندم چیزی حدود 50 تا منبع شامل منبع اصلی و کتاب موسسات مختلف معرفی شده بود شایدم بیشتر کلی گیج شدم ولی بالاخره همه منابع رو تو چند تا جدول مرتب کردم دیدم خیلیها از کتابهای پوران پژوهش تعریف کرده بودن این شد که کل کتابهای IT خریدم حدود 75 تومن شد (13 کتاب ) اگه 2تا زبان و کتاب 8 سال تستش رو نمیگیرفتم با 45 تومن میشد 10 تا کتابش رو گرفت اون پکیج طلائی رو هم که اسکن جزوه های پارسه و یه سری اساتید معروف توش هست رو هم گرفتم حدود 10 تومن که امروز با پست دستم رسید خیلی مفیده خلاصه با مبلغ کمی تونستم کلی منابع بدست بیارم خودمم حدود 8 تا کتابهایی که تو کارشناسی خونده بودم دیدم تو لیست منابع هست من چون سر کار میرم وقت کلاس رو ندارم اگه داشتم پولش رو ندارم بعضی آموزشگاهها رو دیدم که اگه کل درسها رو بخواین برید براتون حدود 3 میلیون تموم میشه looc به نظرم مهمترین چیز اراده خود آدم و گرنه تا نخواید هیچ کلاسی نمیتونه مفید باشه یه سوال داشتم از دوستان از الان تا اردیبهشت که حدود 4.5 ماه وقت دارم چه جوری زمان بندی کنم میرسم کتابهای مرجع رو هم بخونم(کلا خیلی دوست دارم پایه ای کار کنم dan ) میخوایم همزمان با هم بخونم نه اینکه یکی رو بخونم بزارم کنار بعدی رو شروع کنم ولی بعضی کتابها ترتیب داره اگه ممکنه بگید اول از کدوم باید شروع کنم rooz دوستانی که میخوان برای آزاد بخونن خوشحال میشم با هم تبادل فکری یا جزوه داشته باشیم
خیلی خوبه که میخای شروع کنی bale bale
ما هم از عید شروع میکنیم...
ایشالله که موفق باشی goll
شب را به روزر و روز را به شب بی هیچ ناکجایی می رسانیم بی آنکه غافل از پایان لحظه لحظه های عمرمان باشیم...
و هر روزمان تکرار روز های قبل و قبل و باز هم قبل می باشد بی آنکه روزی نو داشته باشیم...تکرار هم برایمان عادت شده و چه روزی پایان تکرار هاست... این را هم کسی نمی داند

جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی دکتر معصومی
http://qiau.ac.ir/teacher/files/41491/0 ... -38-40.zip

mosallaei

پست توسط mosallaei » یک‌شنبه 27 آذر 1390, 1:39 pm

تصویر

ببخشید یه سوال داشتم این کتاب هوش مصنوعی راسل و پیتر نورویک رو میخوام بخرم ولی چند تا ترجمه ازش هست کدومش بهتره اگه ممکنه راهنمائی بفرماید
1- ترجمه جعفر نژاد قمی انشارات علوم رایانه 1389
تصویر
2- ترجمه مهندس رامین رهنمون انتشارات ناقوس
3- ترجمه سعید راحتی محمد بهداد حمید تیموری انتشارات دانشگاه امام رضا 1389

آواتار کاربر
esisonic
محل اقامت: NeverLand
تماس:

پست توسط esisonic » شنبه 29 بهمن 1390, 11:11 pm

یه سوأل...

تو هر پست اگه دقت کنین برای هر درس چندتا منبع ارائه شده...

خوب به نظر من بهتره برای هر درس یه منع رو بخونی. اگه همهشونو بخونی اینجوری میشی ger:

...

نظر شما چیه؟؟
آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت...

aanajmi

پست توسط aanajmi » دوشنبه 22 اسفند 1390, 12:39 pm

با سلام.
خاهشا جوابمو بدید.
آیا گرایش IT در ارشدکامپیوتر دولتی وجود داره؟اگه داره پس چرا میگن ارشد کامپیوتر4تا گرایش داره(هوش،نرم،معماری،الگوریتم)!اینجوری که میشه 5تا.اگه داره آیا شاخه شبکه داره و دانشگاه های تهران،شریف و امیر کبیر دارن؟
با آرزوی موفقیت

narges_student

پست توسط narges_student » دوشنبه 28 فروردین 1391, 5:33 pm

سلام و خسته نباشید به تمامی دوستانی که صمیمانه برای پیشرفت همدیگه تلاش می کنن.من فک میکنم برای منابع ارشد کسانی که اولین وردی هایی هستند که میخوان آزمون بدن، خود دفترچه کنکور سال 89-90 سراسری موثر ترباشه وبعد کتابها ومنابعی که دوستان ارائه دادن
اگر کسی سایتی دررابطه بادانلود دفترچه میدونه لطف کنید لینکش رو بذارین
متشکرم

siteman
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: karaj
تماس:

پست توسط siteman » دوشنبه 28 فروردین 1391, 8:55 pm

aanajmi نوشته شده:با سلام.
خاهشا جوابمو بدید.
آیا گرایش IT در ارشدکامپیوتر دولتی وجود داره؟اگه داره پس چرا میگن ارشد کامپیوتر4تا گرایش داره(هوش،نرم،معماری،الگوریتم)!اینجوری که میشه 5تا.اگه داره آیا شاخه شبکه داره و دانشگاه های تهران،شریف و امیر کبیر دارن؟
با آرزوی موفقیت
سلام دوست عزیز....
ما در کنکور ارشد یک رشته بعنوان رشته ی اصلی که همون کامپیوتر هست رو شرکت میکنیم که گرایش هاش معلومه..و یک رشته ی شناور که همون آ ی تی یا هر رشته ای که دوس داری مثلا مدیریت میتونی شرکت کنیم...در ضمن گرایش های آی تی 1-امنیت اطلاعات2-ای تی آی تی3-تجارت الکترونیکی4-شبکه های کامپیوتری....
دانشگاه دولتی هم پذیرش داره نگران نباش...از شریف گرفته تا دانشگاه تهران و...
توی دفترچه انتخاب رشته سال پیش میتونی ببینی ظرفیت ها رو goli
شب را به روزر و روز را به شب بی هیچ ناکجایی می رسانیم بی آنکه غافل از پایان لحظه لحظه های عمرمان باشیم...
و هر روزمان تکرار روز های قبل و قبل و باز هم قبل می باشد بی آنکه روزی نو داشته باشیم...تکرار هم برایمان عادت شده و چه روزی پایان تکرار هاست... این را هم کسی نمی داند

جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی دکتر معصومی
http://qiau.ac.ir/teacher/files/41491/0 ... -38-40.zip

fatemeh_sa

پست توسط fatemeh_sa » شنبه 6 خرداد 1391, 2:37 pm

سلام

من کارشناسی نرم افزار خوندم

برای ارشد سراسری 92 میخوام ای تی شرکت کنم گرایش هنوز انتخاب نکردم لطفا کمک کنید یه توضیحی در مورد گرایشها و سر فصلهاش آخه من گیج شدم خیلیییییییییییییییییی:(:( ger ger

M.T.shz

پست توسط M.T.shz » جمعه 6 مرداد 1391, 12:45 pm

سلام دوستان

من هم دوست دارم برای ارشد بخونم و بهترین رتبه رو بیارم.((البته به خاطر اهدافی که دارم!!!))
من در حال حاضر ترم 2 کارشناسی دانشکده باهنر شیرازم.
کم کم دارم شروع می کنم به خوندن.
با یکی از بچه های شریف آشنا شدم که رتبه 30 ارشد هوش مصنوعی شده.
منابعی که برای من ایمیل کرد برای شما میزارم به امید موفقیت همه بچه های فنی تو کنکور ارشد.

ریاضیات مهندسی:
با جزوه استادم شروع کرده که به غیر از بخش نگاشت بقیه جاهاش خوب بود. بعدشم کتاب (سبز رنگ) ریاضیات مهندسی دکتر نیکوکار: انتشارات رو شروع کردم به خوندن, خوبی کتاب تو اینه که نمونه سوال زیاد حل کرده، که البته از حل بخشای مشتقات جزئیش خوشم نمیاد، ولی به نظرم کتاب خوبیه. یکی از دوستام کنکور 89 تو مکانیک رتبش شد 58 که ریاضیات فقط از پارسه خونده بود، درصدای درس ریاضیش به گفته خودش خیلی تو رتبش کمک کرد. این دوستم سال قبل تو کنکور (که آزمایشی بود) ریاضی منفی زده بود.

آمار احتمالات:
با کتاب آمار و احتمالات دکتر عبدالرضا بازرگان لاری و حل و تمرینش (کتابی بود که تو دانشگاه بهمون درس میدادن). کتاب تست هم کتاب انتشارات سپاهان و دارم (دلیل خاصی برا گرفتنش نداشتم) تنها مزیتش تعداد سوالای زیادیه که حل کرده. (که البته به نظرم غلط زیاد داره که یکم آدم و اذیت میکنه) در ضمن اینکه کتابش برا یکراست خوندن مفید نیست. من میخواستم یکراست شروع کنم به خوندنش که مشکل پیدا کردم و مجبور شدم اول کتاب دکتر بازرگان خوب بخونم که بعد برم سراغ تست.

محاسبات عددی:
یکی از آشناهامون که تو کلاسای هادی یوسفی شرکت کرده بود به نقل از ایشون میگفت: که نیازی نیست برین کتابای 200، 300 صفحه ای بخونین. کتاب خودش که خیلی کم حجمه تمام مطالب رو پوشش میده. یکی از اساتیدمون تو دانشگاه که خودش شریف درس خونده بود، میگفت خیلی ها درس محاسبات عددی رو نمیخونن که کار اشتباهیه چون معمولا سوالای راحتی ازش میاد و میشه چند تا سوال و به راحتی زد و حتما بخونینش.

ریاضیات گسسته:
دانشگاه کتاب دکتر قلی زاده رو خوندینم. برا کنکور خواستم کتاب گریمالدی رو بخونم که یکم زیادی مطالبش خستم کرد و رفتم شروع کردم به حل تمرینای کتاب قلی زاده. کتاب گریمالدی کتاب خیلی خوبیه، خیلی مفید توضیح داده. یکی از دوستام که پارسال برا کنکور میخوند میگفت کتاب قلی زاده رو باید با تمریناش خوند والا کافی نیست و باید گریمالدی یا نلسون رو خوند.

زبان:
504
Essential word for toffel
کتاب 504 خیلی عالیه، ولی تعداد درساش زیاده. که مدت زیادی طول میکشه تا تمامش کنین.
کتاب دوم (لغات ضروری برای تافل) هم کتاب خیلی خوبیه.
کتاب اول از دومی بهتره.
اکثر کتابای کنکور هم از لغات همین دو تا منبع استفاده میکنن.

ساختمان داده:
کتاب هروویتز، کتاب خیلی خوبیه ولی مطالبش زیاده
کتاب دکتر قدسی، تمام منابع رو پوشش داده، خیلی هم از هروویتز روونتره.

سیستم عامل:
کتابای سیلبرشاتس و استالینگز
هر کدوم تو یه فصلایی بهتر از کتاب دیگست. هر دوتا هم نیازه که خونده بشه. چون مطالب اضافی دارن.
از کتاب سومی که به عنوان منبع معرفی شده اطلاعی ندارم.

مدار منطقی:
تو کاردانی به کارشناسی کتاب مانو رو خونده بودم که برا درک مدار خیلی خوبه.
برا تست تو کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف و خونده بودم، اینبار مقسمی رو خوندم که از مدرسان بهتره و مطالب و بهتر توضیح داده.

معماری:
استادمون میگفت که یکی دوساله که کتاب مانو به تنهایی کافی نیست و باید در کنارش دو تا از فصلای کتاب پترسون رو هم خوند. من توصیه میکنم که کتاب مانو رو با تمریناش بخونین. دوستاییم که سالای پیش امتحان دادن میگن معماری سوالای خیلی سختی داره. یجا شنیدم که چند سالیه از تعداد سوالای سیستم عامل کم کردن و به معماری و مدار اضافه کردن که نیازه این دو درس و بهتر یاد بگیرین.

نظریه زبان:
-

تخصصی»
هوش مصنوعی: به نظرم اگه اول کتاب پوران پژوهش و بخونین و بعد برین منبع رو بخونین (کتاب قرمز رنگ ترجمه 4 نفری دانشگاه امام رضا) خیلی بهتره. چون کتاب خیلی نامفهومه، که اگه کتاب تست و بخونین میفهمین کدوم قسمتای کتاب مهم تره. بعضیا کتاب مهرداد فهیمی رو هم معرفی کردن که من ازش خوشم نیومد.

مدار الکتریکی:
تعریف کتاب پارسه رو شنیدم.
دو تا منبع اصلی داره، هیت و جبه دار. کتاب جبه دار کتاب بهتریه ولی مشکلتر از هیته. کتاب هیت روونتره. 6 فصل اول کتاب هیت، مقدمه اصلی مداره که معمولا 1 یا 2 تا ازش تو کنکور سوال میاد، مدار درس خیلی سختیه، باید خیلی سوال حل شه که تسلط توش پیدا کنین. من توصیه میکنم که تمرینای کتاب هیت رو هم حل کنین. که اگه حل نکنین معمولا تو فصلای بعدی با مشکل برمیخورین.

طراحی الگوریتم:
بنظرم هم کتاب نیپولیتان و هم کتاب
CLRS
نیازه خونده بشه، هر کدوم مطالب اضافی داره. هر دوتا هم یک سری از فصلاش با فصلای ساختمان داده یکیه، که بهتره خونده شه. از کتاب
CLRS
من فقط یه ترجمه دیدم (کتاب سبز رنگ، خوارزمی) که فونت کتابش خوب نیست. کتاب
CLRS
از کتاب نیپولیتان جامع تره و بهتر توضیح داده.

khadij_r

پست توسط khadij_r » پنج‌شنبه 19 مرداد 1391, 8:19 pm

M.T.shz نوشته شده:سلام دوستان

من هم دوست دارم برای ارشد بخونم و بهترین رتبه رو بیارم.((البته به خاطر اهدافی که دارم!!!))
من در حال حاضر ترم 2 کارشناسی دانشکده باهنر شیرازم.
کم کم دارم شروع می کنم به خوندن.
با یکی از بچه های شریف آشنا شدم که رتبه 30 ارشد هوش مصنوعی شده.
منابعی که برای من ایمیل کرد برای شما میزارم به امید موفقیت همه بچه های فنی تو کنکور ارشد.

ریاضیات مهندسی:
با جزوه استادم شروع کرده که به غیر از بخش نگاشت بقیه جاهاش خوب بود. بعدشم کتاب (سبز رنگ) ریاضیات مهندسی دکتر نیکوکار: انتشارات رو شروع کردم به خوندن, خوبی کتاب تو اینه که نمونه سوال زیاد حل کرده، که البته از حل بخشای مشتقات جزئیش خوشم نمیاد، ولی به نظرم کتاب خوبیه. یکی از دوستام کنکور 89 تو مکانیک رتبش شد 58 که ریاضیات فقط از پارسه خونده بود، درصدای درس ریاضیش به گفته خودش خیلی تو رتبش کمک کرد. این دوستم سال قبل تو کنکور (که آزمایشی بود) ریاضی منفی زده بود.

آمار احتمالات:
با کتاب آمار و احتمالات دکتر عبدالرضا بازرگان لاری و حل و تمرینش (کتابی بود که تو دانشگاه بهمون درس میدادن). کتاب تست هم کتاب انتشارات سپاهان و دارم (دلیل خاصی برا گرفتنش نداشتم) تنها مزیتش تعداد سوالای زیادیه که حل کرده. (که البته به نظرم غلط زیاد داره که یکم آدم و اذیت میکنه) در ضمن اینکه کتابش برا یکراست خوندن مفید نیست. من میخواستم یکراست شروع کنم به خوندنش که مشکل پیدا کردم و مجبور شدم اول کتاب دکتر بازرگان خوب بخونم که بعد برم سراغ تست.

محاسبات عددی:
یکی از آشناهامون که تو کلاسای هادی یوسفی شرکت کرده بود به نقل از ایشون میگفت: که نیازی نیست برین کتابای 200، 300 صفحه ای بخونین. کتاب خودش که خیلی کم حجمه تمام مطالب رو پوشش میده. یکی از اساتیدمون تو دانشگاه که خودش شریف درس خونده بود، میگفت خیلی ها درس محاسبات عددی رو نمیخونن که کار اشتباهیه چون معمولا سوالای راحتی ازش میاد و میشه چند تا سوال و به راحتی زد و حتما بخونینش.

ریاضیات گسسته:
دانشگاه کتاب دکتر قلی زاده رو خوندینم. برا کنکور خواستم کتاب گریمالدی رو بخونم که یکم زیادی مطالبش خستم کرد و رفتم شروع کردم به حل تمرینای کتاب قلی زاده. کتاب گریمالدی کتاب خیلی خوبیه، خیلی مفید توضیح داده. یکی از دوستام که پارسال برا کنکور میخوند میگفت کتاب قلی زاده رو باید با تمریناش خوند والا کافی نیست و باید گریمالدی یا نلسون رو خوند.

زبان:
504
Essential word for toffel
کتاب 504 خیلی عالیه، ولی تعداد درساش زیاده. که مدت زیادی طول میکشه تا تمامش کنین.
کتاب دوم (لغات ضروری برای تافل) هم کتاب خیلی خوبیه.
کتاب اول از دومی بهتره.
اکثر کتابای کنکور هم از لغات همین دو تا منبع استفاده میکنن.

ساختمان داده:
کتاب هروویتز، کتاب خیلی خوبیه ولی مطالبش زیاده
کتاب دکتر قدسی، تمام منابع رو پوشش داده، خیلی هم از هروویتز روونتره.

سیستم عامل:
کتابای سیلبرشاتس و استالینگز
هر کدوم تو یه فصلایی بهتر از کتاب دیگست. هر دوتا هم نیازه که خونده بشه. چون مطالب اضافی دارن.
از کتاب سومی که به عنوان منبع معرفی شده اطلاعی ندارم.

مدار منطقی:
تو کاردانی به کارشناسی کتاب مانو رو خونده بودم که برا درک مدار خیلی خوبه.
برا تست تو کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف و خونده بودم، اینبار مقسمی رو خوندم که از مدرسان بهتره و مطالب و بهتر توضیح داده.

معماری:
استادمون میگفت که یکی دوساله که کتاب مانو به تنهایی کافی نیست و باید در کنارش دو تا از فصلای کتاب پترسون رو هم خوند. من توصیه میکنم که کتاب مانو رو با تمریناش بخونین. دوستاییم که سالای پیش امتحان دادن میگن معماری سوالای خیلی سختی داره. یجا شنیدم که چند سالیه از تعداد سوالای سیستم عامل کم کردن و به معماری و مدار اضافه کردن که نیازه این دو درس و بهتر یاد بگیرین.

نظریه زبان:
-

تخصصی»
هوش مصنوعی: به نظرم اگه اول کتاب پوران پژوهش و بخونین و بعد برین منبع رو بخونین (کتاب قرمز رنگ ترجمه 4 نفری دانشگاه امام رضا) خیلی بهتره. چون کتاب خیلی نامفهومه، که اگه کتاب تست و بخونین میفهمین کدوم قسمتای کتاب مهم تره. بعضیا کتاب مهرداد فهیمی رو هم معرفی کردن که من ازش خوشم نیومد.

مدار الکتریکی:
تعریف کتاب پارسه رو شنیدم.
دو تا منبع اصلی داره، هیت و جبه دار. کتاب جبه دار کتاب بهتریه ولی مشکلتر از هیته. کتاب هیت روونتره. 6 فصل اول کتاب هیت، مقدمه اصلی مداره که معمولا 1 یا 2 تا ازش تو کنکور سوال میاد، مدار درس خیلی سختیه، باید خیلی سوال حل شه که تسلط توش پیدا کنین. من توصیه میکنم که تمرینای کتاب هیت رو هم حل کنین. که اگه حل نکنین معمولا تو فصلای بعدی با مشکل برمیخورین.

طراحی الگوریتم:
بنظرم هم کتاب نیپولیتان و هم کتاب
CLRS
نیازه خونده بشه، هر کدوم مطالب اضافی داره. هر دوتا هم یک سری از فصلاش با فصلای ساختمان داده یکیه، که بهتره خونده شه. از کتاب
CLRS
من فقط یه ترجمه دیدم (کتاب سبز رنگ، خوارزمی) که فونت کتابش خوب نیست. کتاب
CLRS
از کتاب نیپولیتان جامع تره و بهتر توضیح داده.

عالی بود ممنون

hasti.r
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط hasti.r » جمعه 14 مهر 1391, 7:54 pm

سلام اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.
من ترم 1 کارشناسی ناپیوسته رشته نرم هستم،می خواستم ببینم می تونم ارشد 92 شرکت کنم اگه قبول بشم یه ترم مرخصی بگیرم تا فارغ التحصیل شدم بلافاصله برم؟؟ شمایی که تجربه دارید می شه راهنمایی کنید که از کی و کجا باید شروع کنم؟
ازتون خوآآآآآآآآآآآآآآآآآآاهش می کنم راهنماییم کنید

قفل شده