ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در ترم 6

سوالات و ابهامات خودتون را در رابطه با خدمت سربازی در این بخش مطرح کنید

مدیر انجمن: مشاور سایت کارشناسی

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در ترم 6

پست توسط itcp12 » دوشنبه 7 مرداد 1392, 4:09 pm

سلام
من یک سوال در زمینه معافیت تحصیلی دارم.
من تا ترم 5 را در دانشگاه ازاد خواندم و ترم 6 را ثبت نام نکردم و در اخر ترم اقدام به انصراف از تحصیل نمودم و از کارشناسی ناپیوسته انصراف دادم. حالا در مهلت یک ساله برای معرفی به نظام وظیفه در دانشگاه آزاد قبول شدم و برای ثبت نام اولیه اقدام کردم یعنی فرم ها را تکمیل کردم ولی برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام نکردم و ثبت نام قطعی انجام ندادم.

قانون نظام وظیفه : 6- دانشجوياني كه تمايل به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دارند، در طول تحصيلات دانشگاهي (از ديپلم تا دكتري) فقط يكبار مجاز به انصراف مي باشند مشروط به اين كه در سنوات مجاز تحصيلي انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصيل مجدد بيش از يك سال سپري نشده باشد .

در قانون با آمده در سنوات مجاز انصراف بدهیم.
طبق قانون نظام وظیفه سنوات مجاز برای کارشناسی ناپیوسته 3 سال می باشد.
من هم در ترم 6 انصراف دادم یعنی در سنوات مجاز که 3 سال می باشد
زمان قبولی من در دانشگاه آزاد بهمن ماه 88 بود که من ترم 6 را ثبت نام نکردم و در تاریخ 30/11/91 اقدام به انصراف نمودم.

آیا حالا میتوانم در کارشناسی ناپیوسته ثبت نام نمایم؟
آیا برای من معافیت تحصیلی صادر می شود؟
آیا طبق قانون نظام وظیفه که در بالا ذکر کردم من می توانم ادامه تحصیل نمایم یا نه؟

لطفا راهنمایی نمایید
با تشکر فراوان از شما

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

Re: ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در ترم 6

پست توسط farshidshd » پنج‌شنبه 10 مرداد 1392, 12:52 pm

itcp12 نوشته شده:سلام
من یک سوال در زمینه معافیت تحصیلی دارم.
من تا ترم 5 را در دانشگاه ازاد خواندم و ترم 6 را ثبت نام نکردم و در اخر ترم اقدام به انصراف از تحصیل نمودم و از کارشناسی ناپیوسته انصراف دادم. حالا در مهلت یک ساله برای معرفی به نظام وظیفه در دانشگاه آزاد قبول شدم و برای ثبت نام اولیه اقدام کردم یعنی فرم ها را تکمیل کردم ولی برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام نکردم و ثبت نام قطعی انجام ندادم.

قانون نظام وظیفه : 6- دانشجوياني كه تمايل به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دارند، در طول تحصيلات دانشگاهي (از ديپلم تا دكتري) فقط يكبار مجاز به انصراف مي باشند مشروط به اين كه در سنوات مجاز تحصيلي انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصيل مجدد بيش از يك سال سپري نشده باشد .

در قانون با آمده در سنوات مجاز انصراف بدهیم.
طبق قانون نظام وظیفه سنوات مجاز برای کارشناسی ناپیوسته 3 سال می باشد.
من هم در ترم 6 انصراف دادم یعنی در سنوات مجاز که 3 سال می باشد
زمان قبولی من در دانشگاه آزاد بهمن ماه 88 بود که من ترم 6 را ثبت نام نکردم و در تاریخ 30/11/91 اقدام به انصراف نمودم.

آیا حالا میتوانم در کارشناسی ناپیوسته ثبت نام نمایم؟
آیا برای من معافیت تحصیلی صادر می شود؟
آیا طبق قانون نظام وظیفه که در بالا ذکر کردم من می توانم ادامه تحصیل نمایم یا نه؟

لطفا راهنمایی نمایید
با تشکر فراوان از شما
سلام
بله شما مشکلی برای ادامه تحصیل ندارید
معافیت تحصیلی براتون صادر می شه

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط itcp12 » پنج‌شنبه 10 مرداد 1392, 5:09 pm

سلام
متشکرم از راهنمایی های شما
من شرایط خودم را در زیر توضیح می دهم و چند سوال از شما دارم
من کاردانی ناپیوسته ترم بهمن ماه سال 1384 قبول شدم و در کاردانی ناپیوسته فارغ التحصیل 1388/06/31 یعنی کاردانی ناپیوسته را در 7 ترم تمام نمودم. سپس در بهمن سال 1388 در کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام نمودم و قبول شدم و ثبت نام بهمن ماه 1388 شدم و تا 5 ترم را در آن دانشگاه ثبت نام نمودم و ترم 6 را ثبت نام نکردم و سپس در بهمن ماه سال 1391 انصراف از تحصیل دادم و هزینه انصراف از تحصیل را پرداخت و ریز نمرات را تحویل گرفتم و سپس در بهمن ماه سال 1391 در دانشگاه آزاد در همان رشته تحصیلی قبلی ولی در دانشگاه دیگر بدون کنکور قبول شدم و ثبت نام اولیه را انجام دادم و مدارک ثبت نام را تکمیل نمودم و سفته 500 هزار تومانی را به بخش مالی تحویل دادم و آن ها نامه ای به من دادند تا برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام نمایم ولی من دیگر پیگیر نشدم و ثبت نام ننمودم.

حالا با شرایط ذکر شده من در بالا سوالات و راهنمایی زیر را از شما دارم و خواهشمندم تا جواب دهید:

1. آیا من که در بدون کنکور دانشگاه آزاد که قبولی بهمن ماه 91 بودم و ثبت نام اولیه را انجام دادم یعنی مدارک خود را تحویل دادم و فرم های ثبت نام را تکمیل نمودم و سفته هم دادم ولی برای معافیت تحصیلی اقدام نکردم و ثبت نام خود را تکمیل نکردم حالا می توانم در آن دانشگاه برای مهرماه ثبت نام نمایم یعنی با یک ترم تاخیر.

2. آیا من ورودی بهمن ماه سال 1388 در کارشناسی ناپیوسته هستم و حالا که ترم 6 را در کارشناسی ناپیوسته ثبت نام نکردم و در آخر ترم یعنی 1391/11/30 انصراف خود را دادم و هزینه انصراف از تحصیل را پرداخت نمودم تاریخ انصراف من کدام تاریخ می شود و یک سال مهلت معرفی به سازمان نظام وظیفه از کی شروع می شود و تا چه تاریخی مهلت دارم تا خودم را معرفی نمایم؟

3. آیا من که در آخر ترم 6 کارشناسی ناپیوسته انصراف از تحصیل دادم و همزمان در دانشگاه آزاد جدید قبول شدم و اقدام به ثبت نام اولیه نمودم یعنی مدارک خویش را تحویل نمودم و فرم ها را تکمیل کردم و سفته 500 هزار تومانی را به حسابداری دادم ولی برای معافیت اقدام نکردم و ثبت نام قطعی را انجام ندادم حالا می توانم در بدون کنکور آزاد و یا پیام نور و یا علمی و کاربردی و یا سراسری برای ترم جدید مهرماه ثبت نام و در صورت قبولی ادامه تحصیل نمایم نمایم؟

4. با اطلاعات بالا که خدمت شما عرض کردم آیا من مجاز به ادامه تحصیل در ترم مهرماه و یا بهمن سال 1392 هستم؟

5. آیا من بایستی برای ثبت نام در دانشگاه جدید برای ترم مهرماه سال 1392 به دانشگاهی که مدارک به آن تحویل دادم و دیگر مراجعه ننمودم بروم و مدارک را پس بگیرم.

6. من که در دانشگاهی که قبلا قبول شدم و مدارک خودم را تحویل دادم و برای معافیت تحصیلی اقدام نکردم حالا آن ها امکان دارد بدون اینکه من اقدام به درخواست معافیت نمایم خودشان برای من معافیت تحصیلی درخواست داده باشند و نظام وظیفه برای من معافیت تحصیلی صادر کرده باشد و دراین صورت من دیگر حق ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه جدید برای ترم مهرماه 1392 را نخواهم داشت درست است آیا این امکان وجود دارد؟

متشکرم می شوم تا همه سوالات من را باسخ دهید
من قبلا از شما از همه زحمات و وقت و زمانی را که بابت پاسخگویی به سئالات من می گذارید متشکرم.
موفق تر از همیشه باشید

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » شنبه 19 مرداد 1392, 1:23 pm

من کاردانی ناپیوسته ترم بهمن ماه سال 1384 قبول شدم و در کاردانی ناپیوسته فارغ التحصیل 1388/06/31 یعنی کاردانی ناپیوسته را در 7 ترم تمام نمودم. سپس در بهمن سال 1388 در کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام نمودم و قبول شدم و ثبت نام بهمن ماه 1388 شدم و تا 5 ترم را در آن دانشگاه ثبت نام نمودم و ترم 6 را ثبت نام نکردم و سپس در بهمن ماه سال 1391 انصراف از تحصیل دادم و هزینه انصراف از تحصیل را پرداخت و ریز نمرات را تحویل گرفتم و سپس در بهمن ماه سال 1391 در دانشگاه آزاد در همان رشته تحصیلی قبلی ولی در دانشگاه دیگر بدون کنکور قبول شدم و ثبت نام اولیه را انجام دادم و مدارک ثبت نام را تکمیل نمودم و سفته 500 هزار تومانی را به بخش مالی تحویل دادم و آن ها نامه ای به من دادند تا برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام نمایم ولی من دیگر پیگیر نشدم و ثبت نام ننمودم.

حالا با شرایط ذکر شده من در بالا سوالات و راهنمایی زیر را از شما دارم و خواهشمندم تا جواب دهید:

1. آیا من که در بدون کنکور دانشگاه آزاد که قبولی بهمن ماه 91 بودم و ثبت نام اولیه را انجام دادم یعنی مدارک خود را تحویل دادم و فرم های ثبت نام را تکمیل نمودم و سفته هم دادم ولی برای معافیت تحصیلی اقدام نکردم و ثبت نام خود را تکمیل نکردم حالا می توانم در آن دانشگاه برای مهرماه ثبت نام نمایم یعنی با یک ترم تاخیر.

2. آیا من ورودی بهمن ماه سال 1388 در کارشناسی ناپیوسته هستم و حالا که ترم 6 را در کارشناسی ناپیوسته ثبت نام نکردم و در آخر ترم یعنی 1391/11/30 انصراف خود را دادم و هزینه انصراف از تحصیل را پرداخت نمودم تاریخ انصراف من کدام تاریخ می شود و یک سال مهلت معرفی به سازمان نظام وظیفه از کی شروع می شود و تا چه تاریخی مهلت دارم تا خودم را معرفی نمایم؟

3. آیا من که در آخر ترم 6 کارشناسی ناپیوسته انصراف از تحصیل دادم و همزمان در دانشگاه آزاد جدید قبول شدم و اقدام به ثبت نام اولیه نمودم یعنی مدارک خویش را تحویل نمودم و فرم ها را تکمیل کردم و سفته 500 هزار تومانی را به حسابداری دادم ولی برای معافیت اقدام نکردم و ثبت نام قطعی را انجام ندادم حالا می توانم در بدون کنکور آزاد و یا پیام نور و یا علمی و کاربردی و یا سراسری برای ترم جدید مهرماه ثبت نام و در صورت قبولی ادامه تحصیل نمایم نمایم؟

4. با اطلاعات بالا که خدمت شما عرض کردم آیا من مجاز به ادامه تحصیل در ترم مهرماه و یا بهمن سال 1392 هستم؟

5. آیا من بایستی برای ثبت نام در دانشگاه جدید برای ترم مهرماه سال 1392 به دانشگاهی که مدارک به آن تحویل دادم و دیگر مراجعه ننمودم بروم و مدارک را پس بگیرم.

6. من که در دانشگاهی که قبلا قبول شدم و مدارک خودم را تحویل دادم و برای معافیت تحصیلی اقدام نکردم حالا آن ها امکان دارد بدون اینکه من اقدام به درخواست معافیت نمایم خودشان برای من معافیت تحصیلی درخواست داده باشند و نظام وظیفه برای من معافیت تحصیلی صادر کرده باشد و دراین صورت من دیگر حق ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه جدید برای ترم مهرماه 1392 را نخواهم داشت درست است آیا این امکان وجود دارد؟

من قبلا از شما از همه زحمات و وقت و زمانی را که بابت پاسخگویی به سئالات من می گذارید متشکرم.
موفق تر از همیشه باشید

سلام

1 - بله می تونید با تاخیر ثبت نام کنید
2 - تاریخ انصراف 1391/11/30 میشه و تا 30/11/92 مهلت دارید
3- چون برای معافیت تحصیلی اقدام نکردید شاید نتونید در دانشگاه های دیگه ثبت نام کنید
4- در همون دانشگاهی که قبول شدید و ثبت نام کردید می تونید ادامه تحصیل بدید
5- اگه معافیت تحصیلی رو دارین می تونید در دانشگاه دیگه ثبت نام کنید و از دانشگاه قبلی انصراف بدید
6- این امکان هست که خودشون درخواست کرده باشن ولی چون نامه رو به شما دادن یعنی خودشون دیگه درخواست نمیکنن و شما خودتون باید پیگیری میکردین
اگه معافیت صادر شده باشه می تونید در دانشگاه های دیگه ادامه تحصیل بدید
البته بدون انصراف دوم ...
فقط یک بار میشه از دانشگاه انصراف داد، و انصراف دوم اگه دادید باید برید خدمت

موفق و موید باشید

دانشجوی ارشد نرم افزار

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط itcp12 » شنبه 19 مرداد 1392, 8:43 pm

farshidshd نوشته شده:

موفق تر از همیشه باشید

سلام

3- چون برای معافیت تحصیلی اقدام نکردید شاید نتونید در دانشگاه های دیگه ثبت نام کنید
5- اگه معافیت تحصیلی رو دارین می تونید در دانشگاه دیگه ثبت نام کنید و از دانشگاه قبلی انصراف بدید
6- این امکان هست که خودشون درخواست کرده باشن ولی چون نامه رو به شما دادن یعنی خودشون دیگه درخواست نمیکنن و شما خودتون باید پیگیری میکردین

موفق و موید باشید
من کاردانی ناپیوسته را در 31 شهریور 88 گرفتم و بهمن سال 88 کارشناسی ناپیوسته را آغازنمودم و ترم 6 را که از مهرماه 1391 شروع می شد را ثبت نام نکردم و در 30 بهمن 1391 انصراف از تحصیل دادم و بهمن سال 1391 در کارشناسی ناپیوسته دوباره قبول شدم و اقدام به ثبت نام نمودم ولی برای معافیت تحصیلی اقدام ننمودم و حالا در مهر 1392 می خواهم در دانشگاه دیگر بدون کنکور ثبت نام نمایم
در کاردانی ناپیوسته از معافیت تحصیلی استفاده کردم.
در کارشناسی ناپیوسته از سال 88 از معافیت تحصیلی استفاده نمودم
و در بهمن 91 انصراف از تحصیل دادم و برگه انصراف از تحصیل را از دانشگاه گرفتم
من الان دارای مدرک کاردانی ناپیوسته هستم و دانشجوی انصرافی بهمن 91 که در بهمن 91 در دانشگاه دیگر ثبت نام اولیه را انجام دادم و برای معافیت تحصیلی اقدام ننمودم
من در 30 بهمن 91 یکبار انصراف از تحصیل دادم و بهمن همان سال هم در دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و آن ها نامه ای دادند تا من به نظام وظیفه ببرم ولی من اقدام نکردم
حالا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دیگر را برای ترم مهر را دارم.
آیا معافیت تحصیلی برای من صادر می شود.

شما گقته اید که :
خوب من یکبار در مقطع کارشناسی ناپیوسته 30 بهمن 91 انصراف دادم که از معافیت تحصیلی استفاده می کردم و نامه انصراف از تحصیل را به من دادند.
حالا من بعد از انصراف از تحصیل در دانشگاه دیگر اقدام به ثبت نام اولیه نمودم و مدارک را تکمیل نمودم ولی برای معافیت تحضیلی اقدام نکردم چون پشیمان شدم و می خواهم در دانشگاه دیگر ثبت نام نمایم
همانطور که گقتید من یکبار می توانم انصراف بدهم و من یکبار انصراف داده ام و اگر این بار برای من معافیت صادر می شد نمی توانستم انصراف بدهم.
حالا من می توانم برای مهرماه در دانشگاه جدید که ثبت نام نمایم ( نه در دانشگاهی که در بهمن 91 قبول شدم)

دانشگاه 1 : در بهمن سال 88 در کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کردم و در 30 بهمن 91 انصراف دادم
دانشگاه 2: در سال 91 در کارسناسی ناپیوسته ثبت نام اولیه کردم و سفته دادم ولی برای معافیت اقدام نکردم و قصد ثبت نام دیگر در این دانشگاه را ندارم.
دانشگاه 3 : الان می خواستم در دانشگاه دیگر برای مهرماه ثبت نام نمایم.
1.آیا معافیت تحصیلی صادر می شود.
2.آیا من باید سفته خود را از آن دانشگاه که 30 بهمن 91 ثبت نام اولیه انجام دادم باید پس بگیرم تا بتوانم در دانشگاه جدید ثبت نام نمایم.

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » سه‌شنبه 22 مرداد 1392, 8:04 pm

itcp12 نوشته شده:
farshidshd نوشته شده:

موفق تر از همیشه باشید

سلام

موفق و موید باشید
من کاردانی ناپیوسته را در 31 شهریور 88 گرفتم و بهمن سال 88 کارشناسی ناپیوسته را آغازنمودم و ترم 6 را که از مهرماه 1391 شروع می شد را ثبت نام نکردم و در 30 بهمن 1391 انصراف از تحصیل دادم و بهمن سال 1391 در کارشناسی ناپیوسته دوباره قبول شدم و اقدام به ثبت نام نمودم ولی برای معافیت تحصیلی اقدام ننمودم و حالا در مهر 1392 می خواهم در دانشگاه دیگر بدون کنکور ثبت نام نمایم
در کاردانی ناپیوسته از معافیت تحصیلی استفاده کردم.
در کارشناسی ناپیوسته از سال 88 از معافیت تحصیلی استفاده نمودم
و در بهمن 91 انصراف از تحصیل دادم و برگه انصراف از تحصیل را از دانشگاه گرفتم
من الان دارای مدرک کاردانی ناپیوسته هستم و دانشجوی انصرافی بهمن 91 که در بهمن 91 در دانشگاه دیگر ثبت نام اولیه را انجام دادم و برای معافیت تحصیلی اقدام ننمودم
من در 30 بهمن 91 یکبار انصراف از تحصیل دادم و بهمن همان سال هم در دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و آن ها نامه ای دادند تا من به نظام وظیفه ببرم ولی من اقدام نکردم
حالا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دیگر را برای ترم مهر را دارم.
آیا معافیت تحصیلی برای من صادر می شود.

شما گقته اید که :
خوب من یکبار در مقطع کارشناسی ناپیوسته 30 بهمن 91 انصراف دادم که از معافیت تحصیلی استفاده می کردم و نامه انصراف از تحصیل را به من دادند.
حالا من بعد از انصراف از تحصیل در دانشگاه دیگر اقدام به ثبت نام اولیه نمودم و مدارک را تکمیل نمودم ولی برای معافیت تحضیلی اقدام نکردم چون پشیمان شدم و می خواهم در دانشگاه دیگر ثبت نام نمایم
همانطور که گقتید من یکبار می توانم انصراف بدهم و من یکبار انصراف داده ام و اگر این بار برای من معافیت صادر می شد نمی توانستم انصراف بدهم.
حالا من می توانم برای مهرماه در دانشگاه جدید که ثبت نام نمایم ( نه در دانشگاهی که در بهمن 91 قبول شدم)

دانشگاه 1 : در بهمن سال 88 در کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کردم و در 30 بهمن 91 انصراف دادم
دانشگاه 2: در سال 91 در کارسناسی ناپیوسته ثبت نام اولیه کردم و سفته دادم ولی برای معافیت اقدام نکردم و قصد ثبت نام دیگر در این دانشگاه را ندارم.
دانشگاه 3 : الان می خواستم در دانشگاه دیگر برای مهرماه ثبت نام نمایم.
1.آیا معافیت تحصیلی صادر می شود.
2.آیا من باید سفته خود را از آن دانشگاه که 30 بهمن 91 ثبت نام اولیه انجام دادم باید پس بگیرم تا بتوانم در دانشگاه جدید ثبت نام نمایم.
1- خب قبلا هم عرض کردم تا 30 بهمن 92 مهلت دارید که هر کنکوری هست ثبت نام کنید و برید دانشگاه

2- سفته ی خودتون هست و می تونید پس نگیرید ولی اگر شما را ثبت نام کرده باشن حتما باید برید و انصراف بدید

دانشجوی ارشد نرم افزار

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط itcp12 » چهارشنبه 23 مرداد 1392, 11:49 pm

پاسخ های قبلی شما :
1- خب قبلا هم عرض کردم تا 30 بهمن 92 مهلت دارید که هر کنکوری هست ثبت نام کنید و برید دانشگاه

2- سفته ی خودتون هست و می تونید پس نگیرید ولی اگر شما را ثبت نام کرده باشن حتما باید برید و انصراف بدید[/quote]

من یکبار در بهمن 91 انصراف دادم
حالا شما می گویید باید ار دانشگاهی که برای معافیت تحصیلی برایش اقدام نکردم هم باید انصراف بدهم
یعنی چی ؟
انصراف از تحصیل باید بدهم یا انصراف از ثبت نام؟
من فقط یکبار در 30 بمهن 91 انصراف دادم و نامه انصراف را هم به همراه ریز نمرات گرفتم
حالا در دانشگاهی که در بهمن 91 اقدام به صبت نام اولیه نمودم هم بایستی انصراف بدهم
خوب دوبار انصراف می شود پس دیگر برای من امکان ثبت نام و صدور معافیت تحصیلی وجود ندارد؟
من که برای معافیت اقدام نکرده بودم حالا انصراف بدهم دانشگاه هم ککه خودش اقدام نمی کند برای درخواست معافیت تحصیلی مگر طبق قانون جدید دانشجو باید اقدام به درخواست معافیت تحصیلی نماید خوب من هم که بعد از ثبت نام اولیه اقدامی برای معافیت تحصیلی انجام ندادم.

1. حالا با این تعاریف باز نیاز است که از دانشگاهی که ثبت نام قطعی را انجام نداده و انتخاب رشته نکرده و شهریه ای پرداخت نکرده ام و فقط فرم ها را تکمیل و سفته را دادم انصراف بدهم؟
2. آیا این انصراف دوم محسوب می شود؟
3. اگر از این دانشگاه انصراف از ثبت نام نمایم معافیت تحصیلی برای من صادر می شود؟

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » پنج‌شنبه 24 مرداد 1392, 12:08 pm

itcp12 نوشته شده:پاسخ های قبلی شما :

2- سفته ی خودتون هست و می تونید پس نگیرید ولی اگر شما را ثبت نام کرده باشن حتما باید برید و انصراف بدید

1- عرض کردم، اگه دانشگاه شما رو ثبت نام قطعی کرده و واحدگیری کرده باید انصراف بدید و انصراف دوم محسوب میشه اگه نه که مشکلی نیست
3- با شرایطی که گفتم معافیت تحصیلی تا 30/11/92 دارید.

دانشجوی ارشد نرم افزار

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط itcp12 » جمعه 25 مرداد 1392, 7:39 pm

farshidshd نوشته شده:
itcp12 نوشته شده:پاسخ های قبلی شما :

1- عرض کردم، اگه دانشگاه شما رو ثبت نام قطعی کرده و واحدگیری کرده باید انصراف بدید و انصراف دوم محسوب میشه اگه نه که مشکلی نیست
3- با شرایطی که گفتم معافیت تحصیلی تا 30/11/92 دارید.

--------------------------------------
شما در پاسخ بالایی گفتید که امکان ادامه تحصیل و صدور معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل من وجود دارد.

ولی چرا شما در پاسخ بعضی سوال ها گفته اید نباید در کار شناسی پیوسته بشتر از 4 ترم و در کارشناسی ناپیوسته هم نبایستی بیشتر از 2 ترم درس خوانده باشید تا بتوانید انصراف بدهید و دوباره در دانشگاه دیگر ثبت نام نمایید.
farshidshd نوشته شده:
abri نوشته شده:
farshidshd نوشته شده:مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف ومجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم ورود غيبت ، مي توانند به تحصيل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولي بودن تحصيل با اين اوصاف فرقي نخواهد داشت، به شرط اينكه 1: در مقطع قبلي
فارغ التحصيل نشده باشد . 2: از زمان انصراف در مقطع اول بيش از يكسال نگذشته باشد.

البته اینم هست که در مقطع کارشناسی پیوسته نباید بیش از 4 ترم خونده باشین تا بتونین انصراف بدین

در مقطع ناپیوسته نباید بیش از 2 ترم خونده باشید

با تشکر از راهنمایی های شما goll
حالا به نظر شما من که فقط 4 ترم خوندم میتونم مجدد کنکور 93 بدم و برم دانشگاه؟
خیر
نمیتونید
چون 4 ترم خوندید
اگه انصراف بدید باید برید خدمت
----------------------------------
1 . من که در مقطع کارشناسی ناپیوسته 5 ترم ثبت نام کرده ام و ترم شش را ثبت نام نکرده و در اخر ترم انصراف دادم می توانم ادامه تحصیل دهم و معافیت تحصیلی برایم صادر می شود؟

2 . پس چرا در پاسخ به پرسش بالایی گفتید نمی تواند ادامه تحصیل نماید و باید برود سربازی؟
از راهنمایی های شما متشکرم

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
تماس:

پست توسط farshidshd » چهارشنبه 30 مرداد 1392, 1:44 pm

itcp12 نوشته شده:
farshidshd نوشته شده:
itcp12 نوشته شده:
1 . من که در مقطع کارشناسی ناپیوسته 5 ترم ثبت نام کرده ام و ترم شش را ثبت نام نکرده و در اخر ترم انصراف دادم می توانم ادامه تحصیل دهم و معافیت تحصیلی برایم صادر می شود؟

2 . پس چرا در پاسخ به پرسش بالایی گفتید نمی تواند ادامه تحصیل نماید و باید برود سربازی؟
1- خیر بیش از 2 تر م در ناپیوسته خوندید نمیتونید انصراف بدید(در پیوسته بیش از 4 ترم هست)

دانشجوی ارشد نرم افزار

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط itcp12 » پنج‌شنبه 31 مرداد 1392, 1:31 pm

farshidshd نوشته شده:
itcp12 نوشته شده:
farshidshd نوشته شده:

1- خیر بیش از 2 تر م در ناپیوسته خوندید نمیتونید انصراف بدید(در پیوسته بیش از 4 ترم هست)[/quote]

1. این قانون در کجا آمده است که بیش از ترم 2 نبایستی در کارشناسی ناپیوسته خوانده باشیم تا بتوانیم انصراف بدهیم؟
------------
2. تا آنجایی که من می دانم این قانونی که شما می گویید برای افرادی است که بدون انصراف می خواهند در دانشگاه دیگر ثبت نام نمایند و در اینصورت نبایستی بیش از دو ترم خوانده باشند چون با احتساب آن 2 ترم و 4 ترم که در دانشگاه جدید می خوانند می شود 6 ترم و یعنی 3 سال سقف سنوات.
------------
3. ولی افرادی که انصراف می دهند می توانند بدون احتساب سنوات قبلی انصراف و با صدور معافیت تحصیلی جدید دوباره در حداکثر در 6 ترم و 3 سال ادامه تحصیل دهند. درست می گویم یا نه؟
---

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط itcp12 » جمعه 1 شهریور 1392, 9:44 pm

این قانون در کجا آمده است که برای تحصیل مجدد و صدور معافیت تحصیلی مجدد از دیپلم تا دکتری تخصصی نباید بیش از ترم 2 در کارشناسی ناپیوسته خوانده باشیم تا بتوانیم انصراف بدهیم؟
------------
2. تا آنجایی که من می دانم این قانونی که شما می گویید برای افرادی است که بدون انصراف می خواهند در دانشگاه دیگر ثبت نام نمایند و در اینصورت نبایستی بیش از دو ترم خوانده باشند چون با احتساب آن 2 ترم و 4 ترم که در دانشگاه جدید می خوانند می شود 6 ترم و یعنی 3 سال سقف سنوات.
------------
3. ولی افرادی که انصراف می دهند می توانند بدون احتساب سنوات قبلی انصراف و با صدور معافیت تحصیلی جدید دوباره در حداکثر در 6 ترم و 3 سال ادامه تحصیل دهند. درست می گویم یا نه؟
---

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط itcp12 » چهارشنبه 6 شهریور 1392, 7:31 pm

موضوع: ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در ترم 6
farshidshd نوشته شده:
farshidshd نوشته شده:

[/quote]

1- خیر بیش از 2 تر م در ناپیوسته خوندید نمیتونید انصراف بدید(در پیوسته بیش از 4 ترم هست)[/quote]

لطفا پاسخ های خود را مرور نمایید
یکبار گفتید می توانم ثبت نام نمایم و یک بار می گویید نمی توانم ادامه تحصیل بدهم
بالاخره با شرایط ذکر شده در تاپیک ها قبلی من می توانم ادامه تحصیل دهم یا نه؟

ahmad73

Re: ا

پست توسط ahmad73 » پنج‌شنبه 7 شهریور 1392, 12:11 pm

سلام خسته نباشید اگه میشه جواب من رو هم بدید.
من برای 19 شهریور تاریخ اعزام دارم و جواب کنکور سراسری 21 شهریور میاد یعنی دو سه روز این وسط تلف میشه ضمن اینکه اگه اعزام بشم برای ثبت نام دوباره باید یه سری مراحل اداری طی کنم تا بتونم توی دانشگاه ثبت نام کنک و قبلا یکبار هم تمدید کرده ام بخاطر همین دیگه نمیشه .
چیزی که میخواستم از شما بپرسم در مورد نوشته ایه که توی دفترچه ی نظام وظیفه بود و براتون ارسالش کردم و دورش خط کشیدم.
من اگه بخوام برای ثبت نام دانشگاه با معافیت پزشکی یه ذره اعزامم رو معطل کنم باید چیکار کنم؟ ممنون
پیوست‌ها
1.PNG

itcp12
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط itcp12 » پنج‌شنبه 7 شهریور 1392, 4:47 pm

یکبار می گویید می توان ادامه نحصیل دهم و یکبار می گویید نمی توانم ادامه تحصیل دهم
پاسخ های خود را در بالا ببینید
من هم در چن دانشگاه انتخاب رشته نمودم و ثبت نام کردم و حالا منتظر نتایج هستم حالا شما می گویید نمی توانمادامه تحصیل دهم.

1. در کجا و کدام قانون گفته شده نبایستی بیشتر از دوترم خوانده شود تا بتوانیم انصراف دهیم.
2. حالا من تا کی فرصت دارم دفترچه نظام وظیفه بفرستم؟
3. اگر من تا 30 بهمن سال 92 فرصت برای فرستادن دفترچه داشته باشم آیا می توانم دفترچه را بفرستم و قبل از اعزام از معافیت تحصیلی استفاده نمایم و برای من معافیت تحصیلی صادر می شود؟
4. و یا اگر دفترچه را قبل از 30 بهمن سال 92 بفرستم و به خدمت اعزام بشوم آیا برای ادامه تحصیل ترخیص از خدمت سربازی می کنند یا نه؟
5. آیا اگر من به خدمت عزام شوم در حین دوره آموزشی در دانشگاه قبول شوم ترخیص از سربازی انجام می شود.
لطفا با مطالعه شرایط من در نوشته های بالا به سوالات پاسخ دهید.
با تشکر از راهنمایی های شما

قفل شده