یه سوال در مورد معافیت کفالت.

سوالات و ابهامات خودتون را در رابطه با خدمت سربازی در این بخش مطرح کنید

مدیر انجمن: مشاور سایت کارشناسی

قفل شده
edbar

یه سوال در مورد معافیت کفالت.

پست توسط edbar » سه‌شنبه 4 تیر 1392, 11:49 pm

با سلام.من 23 سال دارم و کارشناسی رو تموم کردم.2 برادر بزرگتر از خودم دارم هر دو ازدواج کردن.یه برادر دارم به خاطر معلولیت جسمی تحت پوشش بهزیستی هستش میخاستم بودنم میتونم کفیل برادرم بشم و از این طریق معافیت بگیرم.پدرمم 58 سالش هست.آخه چند سال پیش دوتا از فامیلامون از همین طریق معافیت گرفتن ولی میگن من نمیتونم.ممنون میشم جواب بدید.

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

Re: یه سوال در مورد معافیت کفالت.

پست توسط farshidshd » چهارشنبه 5 تیر 1392, 3:47 pm

edbar نوشته شده:با سلام.من 23 سال دارم و کارشناسی رو تموم کردم.2 برادر بزرگتر از خودم دارم هر دو ازدواج کردن.یه برادر دارم به خاطر معلولیت جسمی تحت پوشش بهزیستی هستش میخاستم بودنم میتونم کفیل برادرم بشم و از این طریق معافیت بگیرم.پدرمم 58 سالش هست.آخه چند سال پیش دوتا از فامیلامون از همین طریق معافیت گرفتن ولی میگن من نمیتونم.ممنون میشم جواب بدید.
سلام
خیر نمیتونید کفالت بگیرید
چون یه برادر سالم دارید و پدرتون هم زیر 60 سال هست

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

edbar

پست توسط edbar » پنج‌شنبه 6 تیر 1392, 9:13 pm

farshidshd نوشته شده:
edbar نوشته شده:با سلام.من 23 سال دارم و کارشناسی رو تموم کردم.2 برادر بزرگتر از خودم دارم هر دو ازدواج کردن.یه برادر دارم به خاطر معلولیت جسمی تحت پوشش بهزیستی هستش میخاستم بودنم میتونم کفیل برادرم بشم و از این طریق معافیت بگیرم.پدرمم 58 سالش هست.آخه چند سال پیش دوتا از فامیلامون از همین طریق معافیت گرفتن ولی میگن من نمیتونم.ممنون میشم جواب بدید.
سلام
سلام.تشکر که ج دادید. یه سوال دیگه داشتم. من اول مهرماه میرم ارشد بخونم و میتونم تا 3سال طولش بدم و اگه همین حالا پدر و مادرم طلاق بگیرن تا 3 سال دیگه میتونم معافیت بگیرم؟در ضمن من برادر سالم ندارم تنها فرد سالم بالایه 18 سال خانواده خودمم.ممنون تر جوابتون

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » سه‌شنبه 11 تیر 1392, 11:36 am

edbar نوشته شده:
farshidshd نوشته شده:
سلام
سلام.تشکر که ج دادید. یه سوال دیگه داشتم. من اول مهرماه میرم ارشد بخونم و میتونم تا 3سال طولش بدم و اگه همین حالا پدر و مادرم طلاق بگیرن تا 3 سال دیگه میتونم معافیت بگیرم؟در ضمن من برادر سالم ندارم تنها فرد سالم بالایه 18 سال خانواده خودمم.ممنون تر جوابتون
در مورد طلاق ، اگه پدر و مادر طلاق بگیرن ، برای کفیل مادر معافیت موقت صادر میشه و پس از گذشت 30 ماه از طلاق ، معافیت دائم صادر خواهد شد. ( در صورتی که تنها فرزند ذکور بالای 18 سال سالم باشید )

در مورد برادر هم شما فرمودید 2 برادر بزرگتر دارید که هر دو ازدواج کردن، که یکیشون مشکل دارن، بنابراین یک برادر سال دارین که این باعث میشه شما به هیچ وجه معافیت بهتون تعلق نگیره

اگه یک برادر دارید و ایشون هم بیمار هستن اونوقت می تونید برای معافیت اقدام کنید البته به شرط سن پدر

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

قفل شده