کنکور 92 - مشکل سربازی راهنمایی فوری

سوالات و ابهامات خودتون را در رابطه با خدمت سربازی در این بخش مطرح کنید

مدیر انجمن: مشاور سایت کارشناسی

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

Re: کنکور 92 - مشکل سربازی راهنمایی فوری

پست توسط farshidshd » سه‌شنبه 12 دی 1391, 11:00 am

mohammad925 نوشته شده:سلام اقا فرشید من رفتم برای معافیت کفالت میگه باید 100 روز از تاریخ طلاق بگذره حتما بعد من 28 اذر انصراف دادم از دانشگاه از خود نظام وظیفه پرسید گفتم من از خدمت ترخیص شدم گفت فرقی نداره گفت 1 سال فرصت معرفی داری یعنی اگه کنکور امسال قبول شم بدون معافیت میتونم وارد شم؟
متولد 1371/9/25 دانشگاه شبانه بودم

ممنون goll
سلام
بله یک سال مهلت دارید...

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

amin.T

پست توسط amin.T » پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1392, 9:28 pm

سلام ،
یه سوالی داشتم
من متولد بهمن 1373 هستم ، امسال هم کنکوری هستم
اگه امسال کنکور بدم و از نتیجه راضی نباشم ، میتونم سال دیگه هم شرکت کنم ؟! یا باید برم سربازی ؟! nar:

amin.T

پست توسط amin.T » جمعه 6 اردیبهشت 1392, 8:21 pm

یکی بیزحمت جواب من رو هم بده لطفا !

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » یک‌شنبه 8 اردیبهشت 1392, 9:32 am

amin.T نوشته شده:سلام ،
یه سوالی داشتم
من متولد بهمن 1373 هستم ، امسال هم کنکوری هستم
اگه امسال کنکور بدم و از نتیجه راضی نباشم ، میتونم سال دیگه هم شرکت کنم ؟! یا باید برم سربازی ؟! nar:
سازمان وظیفه عمومی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: برابر ماده (2) قانون خدمت وظیفه عمومی، هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن 18 سال تمام می رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است و همچنین برابر ماده (19) همین قانون ، کسانی به سن 18 سال تمام می‌رسند (1373)موظفند ظرف شش ماه جهت تعیین تکلیف وضعیت خدمت وظیفه عمومی یا اعزام به خدمت، خود را از طریق دفاتر پلیس+10 به مراکز وظیفه عمومی معرفی کنند و مشمولان مقیم خارج از کشور نیز باید به نمایندگی کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت خود و در صورت نبود آن ، به نزدیک‌ترین نمایندگی کنسولی یا سیاسی دولت ایران مراجعه کنند.

این اطلاعیه می افزاید: دانش‌آموزان ، دانشجویان و طلاب علوم دینی که در حین تحصیل به سن مشمولیت(18 سالگی تمام ) می رسند ، باید از طریق مراکز آموزشی مربوط، درخواست معافیت تحصیلی کند.

سازمان وظیفه عمومی همچنین در این اطلاعیه با اشاره به تنبیهات غیبت اعلام کرد : برابر ماده (58) قانون خدمت وظیفه عمومی ، مشمولانی که برای رسیدگی و یا اعزام به خدمت احضار می‌شوند چنانچه در مهلت یا موعد مقرر خود را معرفی نکنند، غایب شناخته شده و پس از معرفی و یا دستگیری، با آنان به ترتیب زیر رفتار می شود:

1- مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد ، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند.

2- مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان از یک سال تجاوز نماید ، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت ، فراری محسوب می‌شوند و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

سازمان وظیفه عمومی در این اطلاعیه ، آخرین مهلت معرفی مشمولان را به شرح زیر اعلام کرد:

1) افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده اند ، پس از رسیدن به سن 18 سال تمام ، باید ظرف مدت شش ماه خود را معرفی کرده و پس از آن وارد غیبت خواهند شد .

2) دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که با داشتن معافیت تحصیلی و برابر سقف سنوات تعیین شده، مشغول تحصیل هستند، در صورت ترک تحصیل ، انصراف ، اخراج و یا فراغت از تحصیل باید حداکثر ظرف یک سال خود را معرفی کرده و پس از آن وارد غیبت خواهند شد.

3) متعهدان خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاههای دولتی که قبل از اتمام تعهد به هر دلیل از خدمت رهایی می‌یابند باید برای انجام بقیه خدمت دوره ضرورت ، حداکثر ظرف شش ماه خود را معرفی کنند.

4) مشمولانی که معافیت موقت پزشکی و یا کفالت دریافت داشته‌اند ، پس از انقضای مدت اعتبار آن می‌بایست ظرف یک ماه برای تجدید رسیدگی خود را معرفی کند.

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

قفل شده