دانشگاه آزاد اسلامی - واحد قزوین

مدیر انجمن: مهيار

ارسال پست
MP
محل اقامت: qzv
تماس:

دانشگاه آزاد اسلامی - واحد قزوین

پست توسط MP » پنج‌شنبه 16 خرداد 1387, 1:34 pm

قسمت اول - دانشگاه و امکانات آن
---------------------------------------
این دانشگاه سال 1371 تاسیس شده و جالب اینکه از اولین رشته هایی که داشته ، رشته کامپیوتر بوده (الان رشته کامپیوتر تا مقطع دکتری توی این دانشگاه تدریس میشه! )

اعضای هیات علمی برای رشته مهندسی کامپیوتر 39 نفر هستن که شامل 10 نفر دکتر 9 نفر دانشجوی دکتری و 20 نفر فوق لیسانس میشن.

راجع به ساختمان هم دانشکده برق ، رایانه و فناوری اطلاعات یک ساختمان 4 طبقه هست با تعداد زیادی آزمایشگاه و سایت که طبقه چهارم به گروه رباتیک دانشگاه یعنی تیم MRL اختصاص داره. اکثر کلاس ها به ویدیو پروژکتور و ... مجهزند.

غیر از دانشکده ی کامپیوتر دانشکده های صنایع و مکانیک، مدیریت وحسابداری ، عمران و معماری هم هستند. که هر کدوم یک ساختمان 4 تا 6 طبقه دارند. (قابل توجه علاقه مندان به ساختمان دانشگاه ها)

مسجد دانشگاه بسیار بزرگ هستش و کتابخانه بزرگ و مجهزی رو هم به اینا اضافه کنید.

سایت کامپیوتر مرکزی دانشگاه هم که به جای خودش واقعا بزرگه با تعداد زیادی کامپیوتر تقریبا به روز

دانشگاه دو تا بوفه و یک فست فود داره! + یه سالن غذا خوری به همراه یه بوستان مطالعه! :idea:
اینجا اکثر کارها با کارت اعتباری تون انجام میشه (مثل ورود به دانشگاه ، پرداخت پول کپی و ...)
اینم عکس های دانشگاه
دانشکده برق رایانه و فناوری اطلاعات
تصویر

دانشکده صنایع و مکانیک
تصویر[/img]

دانشکده مدیریت و حسابداری
تصویر

دانشکده معماری و عمران
تصویر

اینم کتابخونه دیگه خسته شدم بقیه ی عکس ها رو هم تو سایت ببینید! http://www.qazviniau.ac.ir/
تصویر
پایان قسمت اول

MP
محل اقامت: qzv
تماس:

قسمت دوم

پست توسط MP » شنبه 18 خرداد 1387, 2:03 pm

قسمت دوم - اساتید و دانشجویان
---------------------------------------
خوب از کجا شروع کنیم ؟؟؟
:idea: آها!
اکثر اساتیدی که دروس تخصصی رو درس میدن از دانشگاه هایی مثل امیرکبیر ، علم وصنعت ، خواجه نصیر و ... میان واکثرا جزو بهترین ها هستن!
اساتید توی این دانشگاه تعدادشون خیلی زیاده این یعنی چی ؟ :?: خوبه یا بده :oops:
این به خودتون مربوط میشه چون از ترم اول که بگذریم (ترم اول هیچ حق انتخابی در مورد اساتیدتون ندارید) در بقیه ترم ها شما برای انتخاب استاد توی هر درسی معمولا بیشتر از دو انتخاب دارید - یعنی چند تا بر خلاف اکثر دانشگاه ها- خوب در این حالت میتونید استادی که مناسب با وضعیت شما است از نظر نمره دادن و تدریس و سخت گیری و ... انتخاب کنید .
اما خوب :wink: با قوانین جدیدی که صداش میاد تو دانشگاه دارن تدوین میکنن (گفتم صداش میادا!) احتمال اینکه دروس تخصصی هم به صورت هماهنگ ازشون امتحان بگیرن هم هست که در این صورت خودتون میتونید تشخیص بدید که با استاد سخت گیری که در طول ترم زیاد فشار میاره درس و بر دارید تا در امتحان پایانترم راحت باشید یا با استاد بی خیالی که در نهایت هیچی از اون درس یاد نگیرید و حالا با یه نمره ناپلئونی درس و بپاسید بره :D
اما تعدد اساتید یه مشکل دیگه هم داره و اون اینه که باید کلی تحقیق کنید تا متوجه شید این استاد شرایطش چیه تازه اگر استاد برای ترم بعد روش تدریسش رو نخواد عوض کنه!

جو کلی ای که وجود داره اینه که کلا سخت گیری زیاده یعنی شما اگر با اکثر بچه ها صحبت کنید میگن که دروس به سختی پاس میشن!! (البته نترسید اگه از شروع ترم با کلاس حرکت کنید مشکل حله) - ضمنا این سخت گیری در مواردی که بخواهید ادامه تحصیل تو مقاطع بالاتر بدید خواهید دید که خیلی به دردتون میخوره! :roll:

متوسط نمره ها هم تا اونجا که من اطلاع دارم به نقل از دوستانی که دارن دیگه فارغ التحصیل میشن 14 15 هست البته اکثر دوستان جزو نفرات تاپ و درس خون دانشگاه قبلی ما بودن ( دانشگاه سراسری) البته من خودم هنوز هیچ امتحان پایانترمی ندادم اما از میانترم معلومه که امتحانای سختی خواهند بود و به سختی پاس میشن!
کلن حرفی که اکثر دوستان تا اینجا به من میزنن و خودمم هم تا حدودی احساس کردم اینه که اگر درس نخونید یا از اول ترم سرسری بگیرید نمی تونید پاس کنید! :shock:

ضمنا اینجا اساتیدی رو هم میتونید پیدا کنید که :D بعد از یک جلسه سر کلاس رفتم به خودتون فش بدید که چرا با این استاد درس بر داشتم! - منظورم اساتیدیه که نمیتونن خوب درس بدن یا اصلا درس دادن بلد نیستن اما فوق العاده سخت گیر هستند :shock:

دوستانی که از کاردانی به کارشناسی میان معمولا دو دسته هستن
1. در دانشکده های فنی و حرفه ای درس خوندن
2. رشته ای مثل ریاضی خوندن و از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی میان

خوب مهمترین چیزی که من در این چند وقت دیدم مشکل دوستان گروه اول است با دروسی مثل ریاضی 2 ، گسسته و ... که واقعا اذیت میشن (فکر کنم چون در کاردانی ریاضی به اندازه گروه دوم نمی خونن یا بهشون درس نمی دن :!: :!: :?: ) که احتمالا این مشکل در همه دانشگاه ها وجود داره!

کلام آخر
----------
به نظر من اگر دوست دارید یک دانشگاه بزرگ با دیسیپلین های خاص رو تجربه کنید حتما اینجارو انتخاب کنید - البته اینا همه نظر من هست چون جوهای دیگه ای هم تو دانشگاه هست که معمولا خود افراد انتخاب میکنن که جزو کدام دسته هستن! :!:

mamad_msp
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mamad_msp » دوشنبه 20 خرداد 1387, 8:20 pm

دوستان دانشگاه خیلی توپیه . البته حراستش خیلی سخت گیره.و
درسا همانطور که دوستمون گفت وحشتناکه اگه نخوونیش.
البته این هم یه مژده که خوده دکتر گفته:
ازماشگاه بزرگ(داره درست می کنن)
استخر زنانه مردانه . تا اخر تابستوننن راه می یوفته
برنامه کوه نوردی به کوه های خوب با جمع دوستان و اساتید

amir abbas
کاربر اخراجی
محل اقامت: تهران

پست توسط amir abbas » شنبه 15 تیر 1387, 4:06 am

معرفي دانشكده برق و رايانه و فن آوري اطلاعات
دانشکده برق و رایانه و فن آوری اطلاعات در سال 1371 تأسیس و آغاز به کار نمود. این دانشکده هم اکنون دارای 16 رشته در 5 مقطع تحصیلی می باشد . این رشته ها عبارتند از :مقطع دکترا(کامپیوتر - نرم افزار) - مقطع کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر- نرم افزار ، مکاترونیک ، مهندسی فناوری اطلاعات ، شبکه های کامپیوتری ، مهندسی کامپیوتر- هوش مصنوعی) - مقطع کارشناسی پیوسته (مهندسی کامپیوتر- نرم افزار تمام وقت و پاره وقت ، مهندسی کامپیوتر- سخت افزار ، مهندسی پزشکی ، مهندسی برق - الکترونیک ، مهندسی برق - کنترل ، مهندسی فناوری اطلاعات) - کارشناسی ناپیوسته (مهندسی کامپیوتر- نرم افزار، مهندسی برق - الکترونیک ) - مقطع کاردانی ناپیوسته (کاربرد کامپیوتر) این دانشکده با ظرفیت 5668 دانشجو 24% آمار دانشجویان کل دانشگاه را تشکیل می دهند.
قابل ذکر است دانشکده با جذب 86 زن و 43 مرد در رشته مهندسی کامپیوتر - نرم افزار تمام وقت فعالیت خود را آغاز نمود.در پی آن دانشکده در سال 1374 در رشته کاربرد کامپیوتر دانشجو جذب نمود . پس از آن در سال 1375 رشته کامپیوتر - سخت افزار ، در سال 1376 رشته الکترونیک - کنترل ، در سال 1382 رشته فن آوری اطلاعات و در سال 1385 رشته مهندسی پزشکی به رشته های موجود دانشگاه افزوده شد.
همچنین در رشته های کامپیوتر - نرم افزار ، هوش مصنوعی ، مکاترونیک و کنترل درکارشناسی ارشد در سال 1382 و در سال 1386 نیز در رشته کامپیوتر - نرم افزار در مقطع دکترا اقدام به پذیرش دانشجو نمود.
خلاصه اي از وضعيت فیزیکی دانشكده:
دانشکده برق رایانه و فن آوری اطلاعات در چهارطبقه و با فضای 9682 مترمربع بنا گردیده است . این دانشکده دارای 53 کلاس درس است که تعداد 13 باب آن مجهز به وسایل سمعی و بصری می باشد و تعداد 23 باب آن به امور آزمایشگاهی و کارگاهی اختصاص یافته است و دارای مجهزترین وسایل و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی بوده و در اختیار اساتید و دانشجویان قرار گرفته است . همچنین جهت حمایت و تسهیل امور پروژه ای و تحقیقاتی دانشجویان در مقطع کارشناسی 2 باب اطاق با تجهیزات کامل برای دانشجویان مهیا گردیده است و یک باب اطاق نیز برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی مجهز و در اختیار آنها قرار گرفته است . خاطر نشان می گردد در طبقه چهارم دانشکده ، مرکز تحقیقات مکاترونیک ( MRL) واقع است که تا کنون موفق به کسب عناوین مختلف در مسابقات جهانی روبوکاپ گردیده است.
آماراعضای هیأت علمی:
گروه تعداد کل اعضای هیأت علمی فوق لیسانس دانشجوی دکترا دکترا
مهندسی کامپیوتر 39 20 9 10
مهندسی برق 26 11 7 8

nv qlk n;jv lplnvqh ldfnd lndv 'v,i n;jvhd ;hl\d,jvi hdk nhka'hii
اتاقهاي اداري مستقر در اين دانشكده :

طبقه چهارم آزمايشگاه MRL
طبقه سوم دفتر معاونت پژوهشی دانشگاه، دفتر ارتباط باصنعت ، دفتر رياست و معاونت آموزشی دانشکده ، اتاق میران گروه ، دفتر کارشناس پژوهشی ، دفتر مدیر پژوهشی دانشگاه
طبقه دوم انجمنهای علمی کامپیوتر ، اتاق مدیران گروه ، اداره عمومی
طبقه اول اداره های آموزش رشته های موجود ، امور دانشجویی، امور فرهنگی ، بسیج ، انجمنهای علمی برق ، راهنمای دانشجویی ، انتشارات
به امید پایان تنهایی

ارسال پست