تاثیر رنگ اتاق ها بر روحیه ی آدمها

بحث در مورد مسائل روانشناسی
قفل شده
نمایه کاربر
Ali.powerElectricity
كاربر عالي
كاربر عالي
پست: 570
تاریخ عضویت: جمعه 3 آبان 1392, 8:01 pm
محل اقامت: شیــــــــــــــــــــراز
تماس:

تاثیر رنگ اتاق ها بر روحیه ی آدمها

پست توسط Ali.powerElectricity » شنبه 7 دی 1392, 1:02 pm

اینکه رنگ ها روی روحیه ی آدمها تاثیر می گذارند چیزیه که از طریق علمی ثابت شده. پس قبل از اینکه بخواین رنگ اتاق های خونه تون رو انتخاب کنین، این مطلب رو بخونید تا بدونید چیزی که درست می کنید در طولانی مدت چه تاثیری به جا میذاره…
تصویر

۱)قرمز:

قرمز انرژی بخشه و روحیه تون رو بالا میبره. برای همین بهترین کار اینه که ازش توی اتاق هال استفاده کنید، که مکان مشترکیه بین همه.البته این رنگ رو به عنوان رنگ عشق و گرما هم میشناشن. به خاطر همین میتونه دستشویی خونه تون رو خیلی گرم و نرم نشون
بده.

۲)نارنجی:

نارنجی هم یه رنگ پر انرژی دیگه است که برای آدمهایی که دوست دارن فعال باشن از همه مناسب تره.ه کم استفاده از این رنگ توی اتاق پذیرایی میتونه فکر خوبی باشه!


۳)آبی:
رنگ آبی سرعت نبض رو پایین میاره و هیجانات رو فروکش می کنه. این رنگ بهترین گزینه برای آروم کردن ذهنتونه و چه جایی بهتر از اینکه توی اتاق خواب ازش استفاده بشه؟یه ایده ی خوب هم اینه که از طیف آبی های اقیانوس برای آشپزخونه استفاده کنید. ترکیب آبی پر رنگ با کم رنگ هم حتی میتونه فضا رو بهتر کنه.


۴)زرد:

زرد یه رنگ پر نشاطه، اما در عین حال اگه زیادی ازش استفاده بشه، میتونه ریسکی باشه. این رنگ قابلیت این رو داره که حس عصبانیت رو در آدم ها ایجاد کنه، که منجر به عدم کنترل اعصاب میشه.به خاطر همین، بهترین راه برای گرفتن حس مثبت این رنگ اینه که با رنگ های ملایم تر ترکیب بشه.


۵)سبز:

سبز یکی از رنگ هاییه که پر از خوبی، تازگی و حس ای آرامش بخشه. این رنگ نمادی از طبیعته و آسایش خاطر به همره خودش میاره.پس میتونید هر جایی که دوست دارید ازش استفاده کنید.


۶)بنفش:

بنفش نمادی ازیه زندگی لوکسه و بهتون احساس اعیان بودن رو میده! پس اگه عاشق آشپزی هستید، با استفاده از این رنگ توی آشپزخونه میتونید به ملکه ی آشپزی تبدیل بشید!یه سرویس دستشویی و حمام هم میتونه با رنگ بنفش، حس شاهانه ای به خودش بگیره!


۷)مشکی:

یه طرف رنگ مشکی حس غم و عزاداریه، اما روی دیگرش حس دلیری و قدرت رو به آدم میده.اگه قراره از این رنگ استفاده کنیم، بهتره اون رو با رنگ سفید ترکیب کنیم.۸)صورتی:

صورتی نماد زنانگی، گرما، و رومانسه. البته، اگه زیادی ازش استفاده کنید، تاثیرات چندان خوبی روتون نمیذاره. اما اگه از اون دسته آدمهای عشق صورتی هستید، پس به فکر یه اتاق خواب تمام صورتی باشید.


۹)طبیعی:

هر جوری هم که فکر کنی، هیچ وقت نمیتونی با رنگ ها و طرح های طبیعت اشتباه کنی.این جور رنگ ها تاثیر خیلی خوبی روی روحیه تون می کذارند، چون در عین حال که گرما به فضاتون میبخشن، یه حس خنکی هم به همراه خودشون دارن.پس برای استفاده از این رنگ ها به خودتون سخت نگیرید و ازشون هرجایی که دوست دارید استفاده کنید. مثل اتاق خواب، پذیرایی، و آشپزخانه.
سه چیز را با احتیاط بردار : قدم ، قلم ، قسم !
سه چیز را پاک نگه دار : جسم ، لباس ،خیال !
از سه چیز کار بگیر : عقل ، همت ، صبر !
از سه چیز خود را دور نگهدار: افسوس ، فریاد ، نفرین !
سه چیز را آلوده نکن : قلب ، زبان ، چشم !
اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن : خدا ، مرگ و دوست …

________________________________________________________
یا حق