بحث و تبادل نظر در مورد کنکور آزاد سال 1387

آرشیو نتایج سالهای قبل کنکور را از اینجا ببینید به همراه کارنامه های سالهای قبل
قفل شده
آواتار کاربر
Given_RL
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: کرج
تماس:

Re: بحث و تبادل نظر در مورد کنکور آزاد سال 1387

پست توسط Given_RL » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 12:29 am

با سلام خدمت دوستان ... یه سوالی داشتم .....

من فارق التحصیل دانشگاه آزاد واحد سما در سال 85 هستم ...... و گواهی موقت هم گرفتم که تا 5 ماه دیگه اعتبار داره .... البته اون گواهی موقتی رو دارم که با کارت پایان خدمت می دن تا مدرکت حاضر بشه ...

توی بند 4 ثبت نام موندم ..... یعنی چی که (ريز نمرات دوره كارداني به منظور معادل سازي واحدهاي درسي)

یعنی باید پا شم برم دوباره شهرستان ریز نمرات واسه اینها بیارم ؟؟؟؟؟؟؟؟

یا همین گواهی پایان تحصیلات کافیه ؟؟؟؟؟

بعد می خواستم ببینم دانشگاه های سما مدرکشون که برای ثبت نام مشکلی نداره؟

متشکر می شم دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند.
+++++++++++باشه ! ! ! ؟ ؟ ؟+++++++++++

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 10:29 am

با سلام
بله دوست عزيز بايد برين از دانشگاه خودتون ريز نمرات رو بگيرين بيارين البته دانشگاه كه قبول شدين يه كاغذ ميده اونو ميبرين دانشگاه خودتون اونا هم ريز نمرات رو به شما ميدن
اون گواهي پايان تحصيلات كافي نيست البته ممكنه تو آزاد فرق داشته باشه ولي تو سراسري و موسسات غيرانتفاعي قانون اين هستش
Given_RL نوشته شده:بعد می خواستم ببینم دانشگاه های سما مدرکشون که برای ثبت نام مشکلی نداره؟
نه فكر كنم چون دانشگاه هاي سما خودشون زير مجموعه دانشگاه آزاد هستن
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

fadak66

پست توسط fadak66 » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 11:12 am

سلام
بچه ها من یه مشکل بزرگ دارم خواهشن یک راهکار درست بگید که من انجام بدم...
من آزاد قبول شدم اما برای ثبت نام یه مشکل اساسی دارم

من درسمو این ترم تموم کردم یعنی همه واحد ها مو پاس کردم و هیچ درس افتاده ای ندارم اما چون دانشجوی پودمانی علمی کاربردی هستم برای گرفتن مدرک لازمه که امتحان جامع بدم بعد از قبولی در امتحان جامع بهم مدرک کاردانی میدن. امتحان جامع هم 16 اسفند است. بعنی 1 ماه بعد از ثبت نام دانشگاه آزاد .
حالا منو برای این ترم ثبت نام میکنه دانشگاه آزاد یا نا؟
نمی خوام وایسم برای ترم مهر .
راهی وجود نداره که منو این ترم ثبت نام کنند درسمو شروع کنم بعد بهم وقت بدن مدرکمو بعدن براشون ببرم...
ممنون میشم هر کی از دوستان و مدیران بتونه منو راهنمایی کنه

mohammadf_7
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط mohammadf_7 » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 11:27 am

بچه ها دوتا سوال دارم
1)اگه ریز نمارت رو روز ثبت نام نبریم چی میشه؟
2)شروع کلاس ها از کی هست؟
زندگی یعنی یک سار پرید
از چه دلتنگ شده ای
دلخوشی ها کم نیست
مثلا این خورشید
کودک پس فردا
کفتر آن هفته

(سهراب سپهری )

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 11:36 am

mohammadf_7 نوشته شده:بچه ها دوتا سوال دارم
1)ریز نمرات رو فکر کنم حتما باید بیاری چون باید واسه پیش نیاز دادن تطبیق بدن ( بازم مطمئن نیستم ) به هر حال اگه هیچی هم نیاری مطمئن باش ثبت نام میکنن!

2) احتمالا بعد 22 بهمن

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

koofrety
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط koofrety » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 11:56 am

farshidshd نوشته شده:
1)ریز نمرات رو فکر کنم حتما باید بیاری چون باید واسه پیش نیاز دادن تطبیق بدن ( بازم مطمئن نیستم ) به هر حال اگه هیچی هم نیاری مطمئن باش ثبت نام میکنن!

2) احتمالا بعد 22 بهمن

اصلا ریز نمرات یه مدرک محرمانه است.دست خود دانشجو نمیدن که.فقط یه کاغذ میدن به عنوان چایان دوره کاردانی.و اگه معافیت تحصیلی داشته باشی یه برگه پایان معافیت تحصیلی هم میدن بهت که دانشگاه جدید اونو اعتبار بزنه...

amir20087j
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط amir20087j » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 12:28 pm

سلام
من همین امروز صبح با اموزش دانشگاه دوره کاردانیم تماس گرفتم گفت برای ثبت نام باید اول از ما یه معرفی نامه بگیرین و ریز نمرات رو به دانشجو نمی دیم و به درخواست خود دانشگاه ازاد که قبول شدین ما براشون پست می کنیم

حالا سوالی که هست اینکه

درس های پیش نیاز چطوریه چون دوتا از دوستان من وقتی قبول شدن هیچ درس پیش نیازی نداشتن
یکی شون از غیر انتفاعی رفت دوباره به غیر انتفاعی و یکی دیگه هم از ازاد دوباره ازاد قبول شد

حالا من که از غیر انتفاعی رفتم ازاد وضعم چطوریه

آواتار کاربر
m2002k
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط m2002k » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 12:45 pm

el_barca نوشته شده:
من مطمئنم داری در مورد بحث تکمیل ظرفیت اشتباه فکر می کنی . اون انتخاب 4 حتی برای اونایی هم که در انتخاب اول قبول شده بودند اورده شده .

تکمیل ظرفیت اگر یه شخص در 3 انتخاب اول قبول نشده باشه براش اجرا میشه . چون اگر این چیزی که شما میگی اینجوری ترارزهای بالا باید برن دانشگاه های دور افتاده و تراز های پایین بیان دانشگاه های مثلا مثل تهران جنوب . یه همچین چیزی اصلاٌ محال ممکنه .
دوست عزيز، اين صحبت شما كه ميگي ترازهاي بالا دور افتاده ميفتن و ترازهاي پايين جاهاي برتر و دانشگاهي مثل تهران جنوب!! كاملا اشتباه هست، چون اولا كه مشخص نيست دانشگاه آزاد براي چه كساني انتخاب كرده! و ثانيا اينطور كه شما ميگي نيست، چون من خودم ترازم 6100 شد و نه انتخاب‌هاي خودم قبول شدم نه دانشگاه چيزي برام مشخص كرده (ترازهايي مثل شما رو هم ديدم كه هيچ انتخابي براشون نشده!!)، ولي اگر با دقت كارنامه‌ها رو ديده باشيد ميبينيد كه انتخاب دانشگاه آزاد شامل ترازهاي پايين 6000 و همينطور ترازهاي بالا هم بوده، و اين نيست كه براي ترازهاي بالا فقط انتخاب كرده باشه.... من خودم توي اين انجمن چند تا تراز حدود 5500 ديدم كه دانشگاه جاهاي دور افتاده براشون انتخاب كرده.... پس نگران اين موضوع نباشيد كه در حق ترازهاي بالا اجحافي صورت گرفته باشه (اين شامل همه ميشه متاسفانه...)
اميدوارم طبق گفته‌ي شما ، دانشگاه براي تكميل ظرفيت به سه انتخاب اول نگاه كنه، كه اگر كسي قبول نشده اونارو توي تكميل ظرفيت بياره.... bil: چون واقعا نامردي هستش ...
تصویر

mazi-jon

پست توسط mazi-jon » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 1:18 pm

با سلام
آقايون من آزمون كارشناسي ناپيوسته آزاد 87 قبول شدم ضمن اينكه اين ترم كه گذشت ترم آخرم بود و با اساتيدم زنگ زدم اونا گفتن نمرات رو تا شنبه يكشنبه اعلام ميكنند امروز صبح دانشگاهي كه كارداني رو اونجا گذروندم رفتم از معاونت آموزشي سوال كردم گفتم كه گواهي موقت صادر مي كنيد گفت كه گواهي موقت يكي دو هفته طول ميكشه كه بياد گفت ما از طرف دانشگاه يك گواهي يا نامه ي مبني بر اينكه فارغ التحصيل شدي بهت ميديم ميتوني بري ثبت نام كني
حالا سوالي كه دارم اينكه كه من مي تونم با اين گواهي يا نامه موقتاً واحد دانشگاهي كه قبول شدم برم ثبت نام كنم يا نه؟
و اينكه ريز نمرات رو چطوري بايد بهشون بدم آيا دانشگاه برام صادر ميكنه؟
و گواهي موقت معمولاً بعد از چند مدت صادر ميشه؟
اگر بخواي منطقي هم فكر كني آخه همه كه فارغ التحصيل نبودند بعضي ها هم دانشجوي ترم آخر بودن و صد در صد هيچ دانشگاهي هنوز نمرات رو اعلام نكرده!!
ما بايد چكار كنيم؟؟؟
خواهش مي كنم عاجزانه جواب بديد

juli
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: کرج

پست توسط juli » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 1:32 pm

سلام دوستان

اگر کسی کارنامه ای از لاهیجان و قزوین داره لطفا بزاره

ممنون yes:

phoenix87
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط phoenix87 » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 2:03 pm

اگه دفترچه ثبت نام کاردانی رو داشته باشین صفحه 9 رو باز کنین بند 19 نوشته :
ریز نمرات دروس دوره کاردانی حداکثر دو ماه بعد از ثبت نام به واحد دانشگاهی تحویل دهید.
پس شما غصه ریز نمرات نخورید فقط ترم اول دروسی که معادل سازی میشه مثل زبان تخصصی یا ذخیره و بازیابی
رو نگیرین تا زمانی که نمرات بیاد براتون معدل سازی بکنن.

راستش منم مشکل دارم ترم آخرم و هنوز نمراتم اعلام نشده وقت زیادی ندارم به من گفتن گواهی موقت برا کسانی که سربازی
رفتن می دن برا خود اصل مدرک هم بعد تهیه مدارک بهم نامه می دن که برم پیش مدیر گروه اونم بهم میگه برو رایانه ریز
نمراتت رو بیار اونجا اگه ریز نمرات رو دستی بهم دادن ناچارم برم دستکاریش کنم و اون درس هایی که هنوز نمرش معلوم نشده
رو یه جوری نمره بزارم و اون وقت تایید بشه نمی دونم چی کار کنم؟ khk:

mohammadf_7
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط mohammadf_7 » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 2:20 pm

سلام . من از دوستم که غیرانتفاعی قبول شده راجب ریز نمرات پرسیدم .
گفت اونو به ما نمیدن بعد خود دانشگاه یک نامه بهمون میده با اون میریم دانشگاه قبلیمون و اونا ریز نمرات رو خودشون واسه دانشگاه پست میکنن
زندگی یعنی یک سار پرید
از چه دلتنگ شده ای
دلخوشی ها کم نیست
مثلا این خورشید
کودک پس فردا
کفتر آن هفته

(سهراب سپهری )

آواتار کاربر
m2002k
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط m2002k » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 3:44 pm

miladnasa2004 نوشته شده:آقا این خیلی مهمه کسی در این باره اطلاعی داره ؟

من شنیدم اگر دو تن از فرزندان یک خانواده هر دو در دانشگاه آزاد تحصیل کنند یکی می توند انتقالی بگیرد و هر دو می توانند از تخفیف شهریه استفاده کنند

1- آیا این قانون وجود دارد ؟

2- هر دو نفر می توانند اغنتقالی بگیرند یا فقط یک نفر ؟

3- خوده تهران می دهند یا اطاف آن ؟

4- مبلغ تخفیف شهریه چند درصد است ؟ در شهریه ثابت منظور می شود یا متغییر ؟

کسی نیست واقعا درباره تینا چیزی بدونه ؟
سلام
من در مورد اين سوالات شما تحقيق كردم،
همونطور كه قبلا هم گفتم تخفيف شهريه براي خانواده‌هايي كه دو دانشجوي دانشگاه آزادي دارند اعمال ميشه ( تا سقف 15 درصد)

تخفیف دانشجویی مخصوص خانواده هایی که بطور همزمان بیش از یک دانشجودر دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل دارند:

جهت رفاه و کمک به خانواده هایی که امکان پرداخت کامل شهریه را نداشته و استضعاف مالی آنها مورد تأیید دانشگاه باشد و بطور همزمان بیش از یک دانشجوی شاغل به تحصیل (همسر دانشجو ، پدر، مادر و فرزندان تحت تکفل)در خانواده داشته باشند و در نیمسال قبل مشروط نگردیده باشند با ارائه مدارک زیر و در زمان اعلام شده نسبت به درخواست تخفیف وارائه به امور دانشجویی اقدام نمایند بدیهی است پس از پایان مهلت ارائه مدارک ، درخواستها توسط کمیته تخفیفات بررسی و نتیجه اعلام خواهد گردید.

مدارک لازم طبق بخشنامه:

1- اصل گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان مربوط به نیمسال اول 88-87

2- ارائه اصل شناسنامه ها

3 - کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه ها

4- تکمیل فرم مربوطه

5- ارائه استشهاد محلی مبنی برعدم توان پرداخت شهریه دانشجو

اينم مدارك لازمش هست، كه البته زماني كه بخواين اقدام كنيد خود دانشگاه شما رو در جريان كامل ميذاره...
اينم لينك اين خبر: http://iaufasa.ac.ir/takhfif.htm

و اما سوال ديگتون درباره انتقالي:
موارد زير كلا در مورد شرايط انتقالي هست، يعني چه كساني ميتونن انتقالي بگيرند:

شرايط جديد نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي

خانواده هایی که بیش از یک فرزند در دانشگاه آزاد اسلامی دارند، دانشجویان دختری که بعد از ورود به دانشگاه ازدواج می کنند و دانشجویان دختری که قبل از ورود به دانشگاه ازدواج کرده اند به شرط آن که حداقل نمره آخرین فرد قبولی رشته مورد نظر را کسب کرده باشند، خانواده شهدا و ایثارگران، فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور اعم از دولتی و آزاد، فرزند کارمندان خاص دولت، فوت والدین دانشجو، فوت یکی از والدین دانشجو در صورت ارائه حکم سرپرستی خانواده، دانشجویان دارای بیماری های خاص و دانشجویانی که توسط واحدهای دانشگاهی تایید شده باشند و به سازمان مرکزی معرفی شوند از جمله شرایط خاص برای انقال از واحدی به واحد دیگر در دانشگاه آزاد اسلامی است.
اينم لينك اين خبر: http://www.kanoon.ir/misc/news/fullnews ... stid=51953

همونطور كه ملاحظه كرديد، مورد اول پاسخ به سوال شما بود....

مدارك لازم براي كساني كه شامل موارد انتقالي ميشوند:

1- تصوير گواهي شهادت ، فوت يا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو
2- تصوير گواهي معلوليت موثر و يا بيماري صعب العلاج دانشجو
3- گواهي ازدواج رسمي و دائمي دانشجوي دختر(عقدنامه)
4-گواهي تاييديه خانواده هايي كه داراي چند دانشجوي دانشگاه آزاداسلامي دارند
5- دانشجويان كارمند دولت ، تصوير حكم انتقال كارمند
6- تصوير تاييديه پذيرش دانشگاه مقصد براي انتقالي
لينك:http://www.iranculture.org/research/ser ... .php?id=55

اينم يه خبر ديگه:

لازم به ذكر است، دانشجويان جديد الورود بايد پس از گذراندن يك ترم تحصيل در دانشگاه مربوطه درخواست نقل و انتقال خود را ارايه كنند، البته متاهلين، ممتازين سماء، فرزندان هيات علمي و شاهد و ايثارگر مي‌توانند از همان ابتدا براي انتقال خود اقدام كنند. (يعني فعلا نميتونيد اقدامي كنيد!)
لينك اين خبر: http://www.bpdanesh.ir/detailnews.asp?id=8321

براي اطلاع از جزئيات هم بايد به دانشگاهتون سر بزنيد....
اميدوارم كه تونسته باشم كمكي كرده باشم bil:

تصویر

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 4:48 pm

juli نوشته شده:سلام دوستان

اگر کسی کارنامه ای از لاهیجان و قزوین داره لطفا بزاره

ممنون yes:
با سلام
يكي از كاربران با نام evil boy قزوين قبول شده با اون در تماس باش من كه ديگه اونقدر گفتم كارنامه بزارين زبونم مو درآورد
mohammadf_7 نوشته شده:سلام . من از دوستم که غیرانتفاعی قبول شده راجب ریز نمرات پرسیدم .
گفت اونو به ما نمیدن بعد خود دانشگاه یک نامه بهمون میده با اون میریم دانشگاه قبلیمون و اونا ریز نمرات رو خودشون واسه دانشگاه پست میکنن
دوست عزيز من نميدونم از كدوم يك از دوستان پرسيدين ولي من خودم كه غيرانتفاعي قبول شدم اصلا يادم نميره اون موقع سرباز بودم و تو پادگان پدرم زنگ زد بود به پادگان كه ثبت نامت نميكنن به علت نبود ريز نمرات و دانشگاه خودت(دوره كارداني) هم به من ريز نمرات رو نميده
من فردا صبح از پادگان مرخصي گرفتم (خدا هر مشكلي داره فرماندهمون حل كنه يه فرمانده واقعا عالي داشتيم به من مرخصي داد)رفتم دانشگاه دوره كارداني خودم البته جايي كه قبول شده بودم برام كاغذ داده بود(البته به پدرم) رفتم اونجا ازم يه اثر انگشت و يه امضا گرفتن گفتن اين ريز نمرات ببرين بدين دانشگاهي كه قبول شدين البته فكر كنم يدونه ديگه خود دانشگاه ميفرسته ممكنه اين كه دست من دادن موقت بود ولي 1 ساعت الاف شدم آخرشم رئيس دانشگاه امظا و مهر كرد
در ضمن اينو هم من تو موسسات غيرانتفاعي مطمئن هستم ولي تو آزاد نميدونم تا وقتي كه ريز نمرات رو ندين ثبت نام شما تموم نشده
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

milad_Z
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط milad_Z » پنج‌شنبه 10 بهمن 1387, 6:17 pm

خب من بازم رفتم مرکز آزمون...این دفعه گفتن ممکنه تکمیل ظرفیت باشه. و بعد هم گفتن اگه کسی مثل من انتخاب اولش تهران باشه و با اختلاف تراز کمی با آخرین نفر قبول نشه و مثلا تو یکی از انتخاباش که در یک داهات کوره ای هست قبول بشه نمی تونه تو تکمیل ظرفیت شرکت کنه...چون انتخاب خودشه... ولی اگه هیچ جا قبول نشه و تو یه رشته ای که دانشگاه براش انتخاب کرده قبول شده باشه اون وقت میتونه تو تکمیل ظرفیت شرکت کنه و در آخر مثل تمام قوانین دانشگاه آزاد باید بگم ولی ممکنه این طورم نباشه
باز من با 58 تا اختلاف تراز قبول نشدم ولی یه دختره اونجا بود که با 3 تا اختلاف تراز قبول نشده بود

قفل شده