مراجع کنکور کاردانی به کارشناسی 91

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

مراجع کنکور کاردانی به کارشناسی 91

پست توسط eli » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 9:27 am

سلام دوستان
از اونجایی که تاپیک هایی با این عنوان زیاد هستش و یکی کارو برای شما دوستان سخت کرده، من این تاپیک رو به درخواست دوست عزیزمون "بهزاد" ایجاد کردم و امیدوارم که بوتنن شما دوستان رو راهنمایی بکنن.
کاربر عزیزمون بهزاد از رتبه های خوب کنکور 89 بودن و رتبه ایشون در نرم افزار 16 و در سخت افزار 3 هستش و مطمئنا میتونن براتون مفید باشن.
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

mindhunter
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: مراجع کنکور کاردانی به کارشناسی 90

پست توسط mindhunter » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 4:27 pm

سلام

من الان دانشگاه آزاد کاردانی می خونم اگه واسه کارشناسی همین دانشگاه رو انتخاب کنم سهمیه دارم ؟ چه جوری حساب می کنن ؟ چند درصد این سهمیه؟

بعدش چه درسایی میان ؟ چه کتابایی خوب بخونم؟ مدرسان ، پارسه ،مقسمی؟ krn: cuf:

چه کتابایی رو واسه چه درسایی بگیرم اگه بخوام هم واسه سراسری هم آزاد بخونم؟

برم آموزشگاه بهتره یا خودم بخونم؟

ابوالفضل
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط ابوالفضل » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 5:55 pm

mindhunter نوشته شده:سلام

من الان دانشگاه آزاد کاردانی می خونم اگه واسه کارشناسی همین دانشگاه رو انتخاب کنم سهمیه دارم ؟ چه جوری حساب می کنن ؟ چند درصد این سهمیه؟

بعدش چه درسایی میان ؟ چه کتابایی خوب بخونم؟ مدرسان ، پارسه ،مقسمی؟ krn: cuf:

چه کتابایی رو واسه چه درسایی بگیرم اگه بخوام هم واسه سراسری هم آزاد بخونم؟

برم آموزشگاه بهتره یا خودم بخونم؟
با سلام.
مدرسان شریف به تنهایی برای سراسری اگر رتبه خیلی خوب میخواهید نمیتونه کافی باشه،بعضی درساش خوبه و بعضی هاش هم خیلی خلاصه گفته و نمیتونه زیاد مفید باشه.
مثلا من برنامه نویسی رو مدرسان داشتم چاپ 85 از مهندس عادلی نیا بود،البته این کتاب دیگه چاپ نمیشه چون سی و پاسکال داشت،خیلی نکته های خوبی گفته،البته چاپ جدیدشو نمیدونم.

برا آزاد هم فکر کنم بستگی داره به اون دانشگاهی که میخواهید قبول شید، برا بعضی هاشون همین مدرسان میتونه کافی باشه و برایه بعضی هاشون هم نه.

mindhunter
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mindhunter » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 7:19 pm

راهنمایی بیشتر کنید nar:

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 9:08 pm

سلام دوست عزیز من از الان برات آرزویه موفقیت میکنم

اگر میخواهی برایه آزاد بخونی باید اینو بدونی که منابه کنکور آزاد کمی با آزاد فرق داره مثلا سیستم عامل دولتی بالایه 80 درصدش از کتاب فهیمی میاد ولی برای سیستم عامل آزاد کتاب فهیمی به هیچ دردی نمیخوره و باید کتابایه دیگه رفرنس مثل تاننبام یا سیلبرشات رو بخونی از کتابایه کنکوری سیستم عامل هم راستش من از کتاب مدرسان شریف و مقسمی خوشم نیومد و کتاب اندیشه اساتید به نظرم بهتر اومد (ولی اونم کلی اشکال داشت) amuz:

از کتابایه مدرسان شریف هم من فقط از کتاب برنامه سازیش و عمومیاش خوشم اومد و بقیش به نظر من بدرد نمیخورد چون خیلی خلاصه بود مثل مدار منطقی یا خیلی قلمبه سلمبه بود مثل ساختمان و ذخیره

از کتابایه مقسمی هم من از کتابایه ساختمان و ذخیرش خیلی خوشم اومد کامل بود و ساده توضیح داده بود

باز اگه درمورد درس به خصوصی سوالی داشتی بگو تا راهنماییت کنم bil:

mahdi_apple

پست توسط mahdi_apple » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 10:42 pm

سلام.
من دانشجوی رشته کاردانی دانشگاه آزاد هستم و در داخل دروس من چیزی به نام مدار منطقی وجود ندارد در حالی که در کنکور سراسری از آن سوال طرح شده بود.لطفا در این مورد برای من توضیح دهید.آیا من خودم باید این درس رو جداگانه بخونم؟

آواتار کاربر
masoud.t
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
تماس:

پست توسط masoud.t » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 11:01 pm

mahdi_apple نوشته شده:سلام.
من دانشجوی رشته کاردانی دانشگاه آزاد هستم و در داخل دروس من چیزی به نام مدار منطقی وجود ندارد در حالی که در کنکور سراسری از آن سوال طرح شده بود.لطفا در این مورد برای من توضیح دهید.آیا من خودم باید این درس رو جداگانه بخونم؟
سلام.
منظور همان درس سخت افزار 2 می باشد.
الملك يبقي مع الكفر و لايبقي مع الظلم

گاهی ماهی واسه موندن باید از آب جدا شه...

------------------

آواتار کاربر
بهزاد
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط بهزاد » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:26 am

از الی خانم ممنونم که این تاپیکو ایجاد کردن.
راستش از اونجایی که تاپیک های مربوط به منابع یه ذره شلوغه و وقت زیادی رو از دوستان گرفته تصمیم گرفتم که از مدیران درخواست ایجاد این تاپیکو بکنم تا دوستان عزیز زیاد وقتشون هدر نره و بتونن با مراجعه به صفحه اول سایت مطلب مورد نظرشونو (منابع رو) پیدا کنن. ولی فک کنم خیلی دیر متوجه ایجاد این تاپیک شدم. از مدیران خواهش میکنم که اگه امکانش هست این دو پستی رو که میخوام بنویسم شیفت بدن بالا تا دوستانی که وارد میشن سردرگم نشن یا فک نکنن سرکاریه! ddn:

منابعی رو که در زیر معرفی می کنم، مربوط به کنکور کاردانی به کارشناسی دولتیه و منابعیه که خودم یا کاملا خوندمشون یا راجع بهشون تحقیق کردم.

دروس عمومی

زبان وادبیات فارسی
مراجع اصلی: کتاب برگزیده متون ادب فارسی ویراست سوم تالیف دکتر جلیل تجلیله که راهنماشم وجود داره، اگه کسی راهنماشو گرفت دیگه لازم نیست خود کتابو بگیره چون تو این کتاب همه کتاب اصلی رو نوشته و بعد معنی واژگان و معنی بیت و ... رو نوشته، البته خیلی هم کامل نیست ولی خوبه؛ اسم نویسنده راهنما یادم نیست.
مراجع کنکوری: انتشارات گسترش علوم پایه هم کتابی با نام درس و کنکور زبان و ادبیات فارسی داره که دو جلده است، هرکی بخواد دولتی شرکت کنه جلد یکش کافیه ولی هرکی بخواد برا آزاد شرکت کنه باید هر دو جلدو بخونه.
درکل کتاب درس و کنکور زبان و ادبیات فارسی میتونه مکمل خوبی برای کتاب راهنمای برگزیده متون ادب فارسی باشه و مطالعه این دو کتاب باهم توصیه میشه.

معارف اسلامی
مراجع اصلی: کتاب اندیشه اسلامی 1 ویراست دوم مال انتشارات نهاد رهبریه که سوالات کنکور کاملا از این کتاب مطرح میشن.
مراجع کنکوری: انتشارات گسترش علوم پایه هم کتابی با نام درس و کنکور اندیشه اسلامی1 داره کپی کتاب اصلیه، فقط آخر هر فصل 50-60 تا تست تالیفی داره و آخر کتابم چنتا تست سال داره، کتاب اندیشه اسلامی پارسه هم بد نیست البته این کتابو خودم نخوندم و نمی تونم قطعا بگم چجور کتابیه.
به نظر من فقط کتاب اندیشه اسلامی 1 انتشارات نهاد رهبری باشه، خود من فقط همین کتابو خوندم ولی اگه کسی با تستها آشنایی نداره میتونه از کتاب درس و کنکور اندیشه اسلامی1 هم استفاده کنه.

زبان عمومی
مراجع اصلی: مرجع خاصی نمیشه برای این درس در نظر گرفت، میشه از کتب دوران دبیرستان، پیش دانشگاهی، دانشگاهی، داستان های کوتاه و کتب اینترچینج و سایر کتب انگلیسی استفاده کرد.
مراجع کنکوری: من برا زبان بیشتر کتب اصلی رو مطالعه کردم تا کنکوری ولی تا اونجایی که شنیدم زبان عمومی انتشارات مدرسان شریف کتاب خوبیه.
آخرین ویرایش توسط بهزاد در چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:53 am، در مجموع 3 بار ویرایش شده است.
ما فرصت برابری برای نابرابر بودن داریم.

مرکز دانلود کتاب های تخصصی رشته کامپیوتر: http://ebook.sabalantech.ir

آواتار کاربر
بهزاد
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط بهزاد » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:31 am

دروس تخصصی

زبان تخصصی:
مراجع اصلی: مرجع اصلی که کتاب "زبان تخصصی برای دانشجویان کامپیوتر" نوشته منوچهر حقانیه؛ ولی کتاب سنگینیه (بعضی از درساش واقعا سنگینه) و کنکورم در اون حد نمیدن. من خودم برا این درس کتاب هنرستانو خوندم و از اونجایی که زبانم یکم خوبه به همین کتاب بسنده کردم.
مراجع کنکوری: برا مرجع کنکوری این درس هیچ کتابی نخوندم ولی تا اونجایی که شنیدم کتاب گسترش علوم پایه کتاب خوبیه.

ریاضی و آمار:
مراجع اصلی: تو این مبحث از سه درس ریاضی عمومی، کاربردی و آمار و احتمالات سوال میاد که از هر کدوم 5 تا سوال مطرح میشه. برای ریاضی عمومی، کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال توماس جلد 1 و برای ریاضی کاربردی، کتاب دیفرانسیل و انتگرال توماس جلد 2 رو پیشنهاد می کنم؛ هرچند من خودم ریاضی نخوندم ولی یه سرکی توش کشیدم و تو کتابهایی که باهاشون سر و کار داشتم کتاب توماس بهترین بود، نا گفته نمونه که کتاب یکمی سطح بالاست. برای اونایی که زیاد وقت دارن توصیه می کنم برن کتابای دبیرستان بچه های ریاضی رو تهیه کنن و از اونجا شروع کنن و بعد اینکه پایشونو قوی کردن بیان سراغ این کتابا. برای آمارم کتاب خوبی سراغ ندارم ولی فک کنم کتاب نیکوکار بد نباشه.
مراجع کنکوری: انتشارات گسترش علوم پایه برای هر سه این دروس کتاب داره که خود مقسمی به کمک نیکوکار نوشته. عنوان کتابهام به ترتیب درس و کنکور ریاضی عمومی 1، درس و کنکور ریاضی عمومی 2، و درس و کنکور آمار و احتمالاته. دوستان به عنوان کتب توجه کنید، مثلا کتاب درس و کنکور آمار و احتمالات با کتاب آمار و احتمالات فرق زیادی داره.
یه نکته راجع به ریاضی بگم برا اونایی که وقتشون زیاده ونمی خوان این درسو بخونن؛ اونم اینه که این درس تا قیام قیامت باهامونه پس بهتره از همین الان استارتشو بزنین، و هر چقدرم که مقطع تحصیلیتون بره بالا نیازتون به این درس بیشتر میشه، پس بهتره که خوندن این درسو به تعویق نندازین.

مدارات منطقی:
مراجع اصلی: برای این درس دوستان بیشتر کتاب طراحی دیجیتال موریس مانو رو توصیه می کنن و از اونجایی که بنده هم این کتابو نخوندم و اطلاعاتی راجع بهش ندارم نمی تونم نظر بدم.
مراجع کنکوری: برای رفرنس کنکوری این درس توصیه می کنم که اگه زیاد وقت دارین کتاب مدارات منطقی حسن شادکام انور ماله انتشارات گسترش علوم پایه رو بخونین، ولی اگه وقتتون کمه می تونید از کتاب مهندس مقسمی استفاده کنید.

برنامه نویسی:
مراجع کنکوری: برای این درس از زبان برنامه نویسی C++ سئال طرح میشه. بنده رو این درس خیلی سرمایه گذاری کرده بودم ولی متاسفانه سوالات امسال اصلا استاندارد نبود، از اونجایی که اکثر کتابای برنامه نویسی رو خوندم، پیشنهاد می کنم اگه وقتتون زیاده برین کتاب دیتلو بخونین چون حجمش خیلی زیاده (دو جلد، هرکدوم 900 صفحه) توصیه نمیشه، ولی اگه وقتتون کمه می تونید از کتاب هربرت شیلد (ترجمه علیرضا جباریه) استفاده کنید، کتاب فوق العاده مفیدیه، کتاب جعفرنژاد قمی هم بد نیست، البته تا بحث کلاس، بعد از اون دیگه غیر قابل تحمله.
مراجع کنکوری: درس و کنکور C++ انتشارات گسترش علوم پایه بدک نیست ولی بیشتر رو C کار کرده تا C++ البته راجع به مفاهیم C++ زیاد نوشته ولی تست کمی گذاشته دلیلشم اینه که C++ تازه دو سه ساله که تو کنکور ازش سوال طرح میشه.

سیستم عامل:
مراجع اصلی: چندین ساله که سوالات این درس از کتاب مهرداد فهیمی گرفته میشه، ولی از سال پیش طراحان یه سرکی هم به کتابای دیگه از جمله استالینگز، سیلبرشاتز، تننباوم و ... می کشن. پیشنهادم به دوستان اینه که اگه میخوان واقعا این درسو یاد بگیرن هر کتابی به غیر از کتاب فهیمی میتونه بهترین مرجع باشه، ولی اگه میخواین این درسو تو کنکور کاردانی به کارشناسی بالای 60 بزنید پیشنهاد می کنم که برید مو به مو کتاب فهیمی رو حفظ کنید (حتی شکلا رو)؛ ناگفته نمونه که این کتاب تو کارشناسی ارشد پشیزی هم نمی ارزه و مرجع اصلی همون سه کتابیه که گفتم.
مراجع کنکوری: به نظر بنده بهترین مرجع کنکوری برای این درس میتونه کتاب استاد مقسمی از انتشارات گسترش علوم پایه باشه.

ذخیره و بازیابی:
مراجع اصلی: از اونجایی که بنده تو این درس ضعیف بودم! و چون تو کنکور ارشد از این درس خبری نیست، ترجیح دادم زیاد رو این درس کار نکنم. مرجع اصلی برای این درس کتاب ذخیره و بازیابی اصلاعات روحانی رانکوهیه ولی کتابای بهتر از اونم وجود داره مثلا کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات تننباوم. البته من خودم این کتابو نخوندم ولی تعریفشو زیاد شنیدم.
مراجع کنکوری: بازم کتاب استاد مقسمی. این کتاب میتونه حتی جایگزین کتاب آقای روحانی رانگوهی بشه، چون خلاصه سه کتاب سالزبرگ، فولک و روحانیه و می تونه بسیار مفید واقع بشه. همچنین یکی از ویژگی های این کتاب اینه که مثل کتاب آقای روحانی کسل کننده نیست و بیشتر کاربردی تره.

ساختمان داده ها:
اول از همه باید بگم تو این درس هیچ زبان برنامه نویسی ای مطرح نیست و بیشتر رو الگوریتم کار می کنن تا زبان برنامه نویسی، حتی بعضی اوقات به جای دادن کد، شبه کد میدن! ولی اگه طراح زبانی مد نظر داشته باشه سوالاتو در قالب زبان C++ مطرح می کنه. شما هم اگه خواستین ساختمان داده بخونین در قالب زبان C++ بخونین. و اما مراجع.
مراجع اصلی: مرجع اصلی این درس کتاب ساختمان داده ها در C++ هورویتزه که ترجمه علیخانزاده تو بازار موجوده. کتاب خوبیه و یکی از مراجع اصلی ارشد هم به شمار میاد. کتاب جعفرنژاد قمی هم کتاب خوبیه، این کتابو خودم خوندم، کتاب خوبیه و بیشتر جنبه کاربردی و طراحی داره تا تئوریک، ولی کتاب هورویتز بیشتر جنبه تئوریک داره.
مراجع کنکوری: کتاب استاد مقسمی یکی از کتابهای جامع و کامل برای این درس محسوب میشه و شما می تونید با خوندن این کتاب بیشتر مطالب رو یاد بگیرید.

نتیجه گیری:
شکی نیست که کتاب های انتشارات گسترش علوم پایه (استاد مقسمی) می تونه بهترین منبع برای اونایی باشه که زیاد وقت ندارن، یا اونایی که می خوان تو کنکور کاردانی به کارشناسی با رتبه خوب قبول شن؛ ولی اگه به فکر مقاطع بالاتر هستین در کنار کتب این انتشارات مراجع اصلی رو هم مطالعه کنید؛ اینطوری هم میتونید تو کنکور کاردانی به کارشناسی موفق بشید و هم می تونید خودتونو برای کنکور ارشد آماده تر کنید.

با آرزوی موفقیت روز افزون دوستان. bil:
آخرین ویرایش توسط بهزاد در سه‌شنبه 2 خرداد 1391, 3:42 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

mindhunter
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mindhunter » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 11:15 am

سلام آقا بهزاد

منابع آزادم معرفی کن؟

به نظرت آموزشگاه تاثیری داره ؟ کدوم آموزشگاه بهتره؟

شما از سهمیه دانشگاه آزاد برای کسایی که کاردانی شون تو همین دانشگاه گذروندن خبر داری؟

آواتار کاربر
Hamid
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Hamid » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 11:29 am

این دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی پارسال میتونی بخونیش ببینی سهمیه داری یا نه

http://tourani.ir/Files/b29b65b4-7492-4 ... 7e4902.pdf

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 5:21 pm

ضمن تشکر از راهنمایی دوستان؛
برای ادبیات امسال استاد غلامی 2 جلد کتابشان را در قالب 1 جلد حاضر کردند که احتمال قوی تا 1 مهرماه از انتشارت ساکو چاپ می شود.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

آواتار کاربر
بهزاد
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط بهزاد » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 7:48 pm

mindhunter نوشته شده:سلام آقا بهزاد

منابع آزادم معرفی کن؟

به نظرت آموزشگاه تاثیری داره ؟ کدوم آموزشگاه بهتره؟

شما از سهمیه دانشگاه آزاد برای کسایی که کاردانی شون تو همین دانشگاه گذروندن خبر داری؟
راجع به آزاد زیاد نمیدونم؛ ولی راجع به کلاسم باید بگم که شما باید نسبت به توانایی های خودتون تصمیم بگیرید که برید کلاس یا نه؛ مثلا اگه می تونید درسا رو با خوندن خوب یاد بگیرید، رفتن به کلاس بی معنیه. راجع به کلاس ها هم چون من خودم نه کلاس رفتم و نه تو آزمون های آزمایشی شرکت کردم نمی تونم نظری بدم. ولی اینو بگم که آزمون های آزمایشی میتونه برای تمرین تست زدن و مدیریت زمان خیلی مفید باشه.

آواتار کاربر
Hamid_CPP
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: C:\WINDOWS\system32

پست توسط Hamid_CPP » پنج‌شنبه 18 شهریور 1389, 12:48 pm

سلام
بهزاد جان شما فارغ التحصیل بهمن بودین یا تیر و اگر تیر 89 بودین چند واحد برداشته بودین؟
برای به دست آوردن اطلاعات درباره مرکز آموزش عالی شهرضا روی لینک زیر کلیک کنید...
http://www.shahreza-uni.blogsky.com

ghandrz
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: کرمانشاه
تماس:

پست توسط ghandrz » پنج‌شنبه 18 شهریور 1389, 4:12 pm

سلام اقا بهزاد
من دانشجوی اموزشکده دولتی هستم الان میرم برای برداشتن واحد های ترم 3 معدلم هم 19.14 خیلی برای کنکور استرس دارم تصمیم دارم از الان در کنار درسام برای کنکور هم درس بخونم میخوام بپرسم ایا امیدی برای رفتن به دانشگاه بدون کنکور با توجه به معدلم هست و شما چه اطلاعاتی میتونید بهم بدید یا اینکه جایی رو بهم معرفی کنید تا اطلاعات بگیرم و لطفا بگین که شما چطور برای کنکور درس خوندین با این رتبه های درخشان ger: ktb:

قفل شده