مرجع کامل کنکور کارشناسی (کتب . ضرایب . سرفصل)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
کاردان

Re: ***مرجع کامل کنکور کارشناسی (کتب . ضرایب . سرفصل)***

پست توسط کاردان » شنبه 21 آذر 1388, 6:50 pm

سلام دوستان
رشته آی تی تو چه دانشگاههایی کارشناسی ناپیوسته داره؟ :?:
منابعش رو اگه کسی می دونه لطفا بگه kis:

کاردان

پست توسط کاردان » دوشنبه 23 آذر 1388, 9:56 pm

خواهش می کنم یکی به من هم توجه کنه tof:

his: می دونم اکثر بچه های اینجا نرم افزارن ....

اگه کسی اطلاعات داره حتما منو در جریان بذاره ddn:

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: قطعه ای از بهشت

پست توسط پیر کاردانی » چهارشنبه 25 آذر 1388, 12:00 am

کاردان نوشته شده:خواهش می کنم یکی به من هم توجه کنه tof:

his: می دونم اکثر بچه های اینجا نرم افزارن ....

اگه کسی اطلاعات داره حتما منو در جریان بذاره ddn:
سلام
دوست عزیز
در مورد موارد آزمون در تاپیک علمی کاربردی عنوان شده.
برای تعداد ظرفیت های پارسال هم به زودی در تاپیک علمی کاربردی.
-----------

یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

MTP_MTP
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط MTP_MTP » جمعه 27 آذر 1388, 9:58 pm

سلام
دوستان من هرچی ساختمان داده و ++C (مدرسان) میخونم چیزی نمیفهمم.
خواهش میکنم یکی منو کمک کنه که چی باید بخونم.

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: قطعه ای از بهشت

پست توسط پیر کاردانی » یک‌شنبه 29 آذر 1388, 8:27 am

MTP_MTP نوشته شده:سلام
دوستان من هرچی ساختمان داده و ++C (مدرسان) میخونم چیزی نمیفهمم.
خواهش میکنم یکی منو کمک کنه که چی باید بخونم.
سلام
من ساختمان کتاب یوسفی رو پیشنهاد می دم یکی بهتر توضیح داده.
و ++C یوسفی کتاب نداره بهتر ماله مقسمی رو بگیری.
خیلی بهتر از مدرسان هست.
مدرسان خیلی توضیحات فشرده ای داده.

یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

MTP_MTP
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط MTP_MTP » چهارشنبه 2 دی 1388, 11:48 am

پیر کاردانی نوشته شده:سلام
من ساختمان کتاب یوسفی رو پیشنهاد می دم یکی بهتر توضیح داده.
و ++C یوسفی کتاب نداره بهتر ماله مقسمی رو بگیری.
خیلی بهتر از مدرسان هست.
مدرسان خیلی توضیحات فشرده ای داده.

یا علی
[/quote]
ممنون
به نظر شما كتاب ساختمان مهندس طوراني چطوره؟

s.a.h.a.r

پست توسط s.a.h.a.r » چهارشنبه 2 دی 1388, 3:11 pm

تو سایت برای دروس عمومی ادبیات و معارف کتاب مدرسان شریف پیشنهاد شده ،یعنی خوندن این کتاب برای کسی که هیچی از دروس عمومی یادش نیست کافیه؟آخه من خیلی وقته درس نخوندم
و میخوام بدونم سوالات عمومی از کدوم کتابهای درسی هستند.

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » چهارشنبه 2 دی 1388, 9:21 pm

s.a.h.a.r نوشته شده:تو سایت برای دروس عمومی ادبیات و معارف کتاب مدرسان شریف پیشنهاد شده ،یعنی خوندن این کتاب برای کسی که هیچی از دروس عمومی یادش نیست کافیه؟آخه من خیلی وقته درس نخوندم
و میخوام بدونم سوالات عمومی از کدوم کتابهای درسی هستند.
دوست عزیز کتابای مدرسان و علوم پایه برای دروس عمومی کفایت میکنه.
دروس عمومی خوشبختانه حتی اگر بعد از مدت ها سراغش برید کاملا مطالب براتون آشنا هستش و اصلا سخت نیستند.
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » پنج‌شنبه 3 دی 1388, 1:12 pm

با اجازه از مديران مي خواستم يك انتقادي از سايت كارشناسي دات كام بكنم.چند نفر از دوستان از جمله خود من در تاپيك هاي مختلف راجب منابع و كتب تست و كنكور براي دروس تخصصي سخت افزار پرسيديم كه چه نوع كتاب هايي را بايد تهيه و شروع به خوندن كنيم براي آزمون علمي-كاربردي 88 و سراسري 89 ولي هيچ يك از مديران پاسخ نداده.حدود يك ماه پيش زهرا خانم در سايت اصلي منابع نرم افزار را قرار داده و در آخر پستش نوشته پست بعدي منابع سخت افزار معرفي مي شود.تا اينكه چند روز پيش آقا پيمان سرفصل ها و ضرايب دروس تخصصي سخت افزار را مي زارن.پس كي مي خواهيد منابع و كتب كنكوري پيشنهادي را طبق گفته زهرا خانم در سايت بزاريد؟
خب ما سخت افزاري ها مي خواهيم شروع كنيم به خوندن براي علمي-كاربردي و دو ماه ديگه بيشتر نمونده.واقعا" اگه قصدتون اين هست كه منابع سخت افزار را معرفي نكنيد خب بگيد كه ما اينقدر منتظر نباشيم و بهتر اسم سايت به جاي كارشناسي دات كام بشه نرم افزار دات كام.دروس تخصصي سخت افزار:معماري در كامپيوتر-تحليل مدارهاي الكتريكي-تحليل مدارهاي الكترونيكي-كاربرد مخابرات در رايانه.خواهش دارم كتب كنكوري مناسب را معرفي كنيد

یوزارسیف
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط یوزارسیف » سه‌شنبه 17 فروردین 1389, 3:34 pm

سلام به همگی دوستان.
آن مقداری که در سایت کارشناسی اطلاعات برای داوطلبین نرم افزار وجود دارد، برای داوطلبین سخت افزار وجود ندارد و ذهن بسیاری از این دوستان درگیر سوالاتی است که همیشه بی جواب میماند. بهمین دلیل تصمیم گرفتم تا در حد توان خودم به سوالات و پرسشهای این عزیزان پاسخ دهم. اگر هم مواردی را از قلم انداختم، می توانید از طریق ایمیل به بنده اطلاع دهید تا نسبت به تکمیل مطالب اقدام کنم.
نکته مهم اینکه این کامنت اگر چه برای شرکت کنندگان سخت افزار ارائه گردیده ، اما دارای توضیحاتی است که برای دوستان گرایش نرم افزار نیز می تواند مفید واقع شود.

منابع مناسب برای داوطلب گرایش سخت افزار
دروس مشترک با نرم افزار:
ادبیات: با قاطعیت عرض میکنم که منبع اصلی این درس کتاب برگزیده متون ادب فارسی ویراست سوم است. نویسندگان این کتاب عبارتند از دکتر جلیل تجلیل – دکتراسماعیل حاکمی – دکتر محمد رادمنش –دکترعلی شیخ الاسلامی – دکترعلی مرزبان راد
انتشارات: مرکز نشر دانشگاهی
دوستان به نوشته های دیگری که، منبع این درس را، کتاب دیگری معرفی می کند ، توجهی نداشته باشند.
برای ترجمه و معنا کردن متن کتاب اصلی راهنمایی وجود داره که میتونه کمک بسیاری بهتون بکنه و به نظرم بهترین کتاب موجود در بازار هست زیرا برخلاف کتب دیگر که فقط بخشهای مهمتر را معنا می کنند این کتاب تمام جملات و بیت ها را معنا می کند.
نام این کتاب: راهنمای جامع برگزیده متون ادب فارسی ادبیات دانشگاه ها (ویراست سوم)
مولف: روی جلد = اکبر مطلق
ناشر: موسسه فرهنگی الماس دانش
تا اینجا برای ترجمه متن که مشکل حل شد. حالا برای مابقی موارد مانند تاریخ ادبی، قواعد و ... ، بهترین منبع کتاب مدرسان شریف هست.

معارف: باز هم با قاطعیت میگویم که منبع اصلی این درس فقط و فقط کتاب اندیشه اسلامی1 ویراست دوم است ونه هیچ کتاب دیگری.
نویسندگان: آیت لله جعفر سبحانی – دکتر محمد محمدرضایی
انتشارات: دفتر نشر معارف تدوین: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها
این کتاب منبع اصلی طرح سوال در کنکور 89 هست و به نظرم نیاز به هیچ کتاب کمکی نیست چراکه متن کتاب کاملا روان است. البته می توانید به سلیقه خودتان از کتابهای تست استفاده کنید.
نکته بسیار مهم: در کنکور تقریبا 80 درصد سوالات معارف از آیات و توضیحات مربوط به آن است. بنا بر این روی آیات تمرکز بسیاری کنید.

زبان انگلیسی: در کنکور 20 درصد سوالات قواعد و 80 درصد لغت است. البته همون 20 درصد سوالات قواعد نیز نیاز به تسلط بر لغت داره. برای قواعد ، کتاب درس و کنور زبان عمومی انتشارات علوم پایه به تالیف محمد رضا حبیب وند و برای لغات نیز کتاب درس و کنکور واژگان زبان عمومی انتشارات علوم پایه به تالیف محمد رضا حبیب وند توصیه میشود.
کتاب لغت زبان آقای حبیب وند 1950 لغت داره که باید حفظ کرد و یک دیکشنری نیز در انتهای کتاب موجود است که حدود 3000 تا لغت داره.
زبان تخصصی: کتاب درس و کنور سریع زبان تخصصی کامپیوتر آقای حمیدرضا مقسمی از انتشارات گسترش علوم پایه
بخش عمده حجم این کتاب لغاتش است که حدود 1800 تا است. بجز این بخش 5 بخش دیگر نیز وجود دارد که مطالعه آنان نیز باعث تسلط بیشتر بر مطالب میشود.

برنامه سازی: این درس در این چند سال نشان داده که دارای سر فصل ثابتی نیست. اما از روی تغییرات سالهای پیش میتوان اینطور نتیجه گرفت که امسال نیز همانند سال 88 و 87 از زبان سی پلاس پلاس به تعداد 10 تا سوال بیاد. 5 سوال دیگه به احتمال زیاد از ویژوال بیسیک است.
البته ممکن است که هر 15 سوال نیز همانند سال 88 از زبان سی پلاس پلاس بیاد.
منبع زبان سی پلاس پلاس: کتاب درس و کنکور سریع c++ به تالیف حمید رضا مقسمی از انتشارات گسترش علوم پایه. این کتاب شامل 20 فصل است که 8 فصل اول آن توضیحات مشترک بین زبان سی و سی پلاس پلاس است. اما فصل نهم و دهم آن فقط مخصوص زبان سی است که ضرورتی برای مطالعه این دو فصل وجود ندارد.
فصل 11 تا 20 این کتاب نیز صرفا به مفاهیم انحصاری زبان سی پلاس پلاس اختصاص یافته که باید به همراه 8 فصل ابتدایی مطالعه شود.
ایرادی که در این کتاب وجود دارد این است که مثالهای 8 فصل اولش به زبان سی است. یعنی دستورات ورودی و خروجی به زبان سی است. البته برای رفع این ایراد میتوان از مطالعه این قسمتها صرف نظر نمود و یا به تحلیل سایر قسمتهای برنامه پرداخت.

منبع ویژوال بیسیک: فقط کتاب برنامه سازی 3 هنرستان. چون سوالات سال 87 همگی از همین کتاب بود.

ریاضی: تقریبا همه شرکت کننده های کنکور این درس را سفید میگذارند.سوالات این درس از دو بخش ریاضی عمومی(شامل مطالب درس ریاضی عمومی و ریاضی کاربردی دوره کاردانی) و آمار تشکیل میشود. در مورد منبع کتاب ریاضی عمومی باید عرض کنم که کتاب ریاضی عمومی1 و ریاضی عمومی 2 به تالیف آقایان مسعود نیکوکار- حمید رضا مقسمی از انتشارات گسترش علوم پایه، منابع خوبی می باشد. ضمنا به نظرم اگر این دو کتاب با کتاب ریاضیات مدرسان شریف ترکیب شود ، باعث تسلط و یادگیری بهترمطالب میشود. کتابهای ریاضی انتشارات علوم پایه از توضیحات روانتری برخوردار است. اما مدرسان شریف با تستها و سوالات سختش از شما یک ریاضی دان قوی می سازد. در مورد درس آمار هم باید بگم که کتاب مدرسان شریف کتاب مناسبی است.
نکته مهم در مورد مطالعه درس ریاضی اینکه برای ریاضی عمومی بهتر است فقط فصلهای تابع و حد و پیوستگی و مشتق و کاربرد مشتق و برای در درس آمار نیز فقط فصل اول آن مطالعه شود. زیرا این درس بسیار وقت گیر است. همچنین تستهای آن در کنکور نیز از شما زمان زیادی را می برد.
از طرفی همانطور که عرض کردم اکثریت داوطلبان این درس را سفید میگذارند. بنا براین اگر شما همین مقدار مطلب را مطالعه کنید تقریبا میتوانید به 4 سوال از 15 سوال این درس جواب بدهید که معادل 26 درصد میشود که درصد قابل توجهی است.اگر میخواهید به این توصیه عمل کنید، دیگر نیازی به تهیه کتاب ریاضی عمومی جلد دوم انتشارات علوم پایه نخواهد بود.

دیجیتال: به نظرم بهترین منبع برای این درس کتاب مدرسان شریف است. این کتاب مشتمل بر 8 فصل است و توضیح روانی دارد.
برای تست زدن میتوانید از هر منبعی استفاده کنید. ضمنا مطالعه تستهای سالهای قبل نیز به شدت توصیه می شود.
دروس تخصصی:
معماری کامپیوتر: این درس دارای منابع نسبتا محدودی است ، اما یکی از بهترین منابع برای آن، کتاب معماری کامپیوتر گسترش علوم پایه به نوشته آقای علی برومند نیا و حمیدرضا مقسمی است.
این کتاب شامل 10 فصل است که اغلب فصول آن حجمی در حدود 10 تا 15 صفحه دارند.(البته فونت ریزی هم دارد.) برای این درس منبع تست خاص و جامعی ندیدم و میتوان به تستهای خود کتاب و کنکورهای گذشته رجوع کرد.
نکته بسیار مهم: اگر این کتاب را ابتدا به ساکن مطالعه کنید، چیز زیادی دستگیرتان نمی شود. برای اینکه بتوانید از پس این درس جالب بر بیایید، حتما و حتما باید ابتدا به مفاهیم درس مدار منطقی تسلط کامل پیدا کرده باشین تا بتوانید محتوای این درس را درک کنید. اگر این کار را کنید میتوانید امیدواربه فهم و تسلط به این درس باشید. همانطور که پیشنهاد دادم اگر از کتاب مدرسان شریف برای درس مدار منطقی استفاده کنید، کمک بسیار خوبی به شما برای فهم معماری کامپیوتر می شود. این کمک تا جایی پیش میرود که به عنوان مثال با تسلط بر مطالب فصل اول کتاب مدارمنطقی مدرسان شریف ، تقریبا تمام مطالب فصل اول کتاب معماری را نیز یاد می گیرید.

تحلیل مدارهای الکترونیکی: برای این درس دو منبع مناسب وجود دارد.یکی کتاب الکترونیک مدرسان شریف به تالیف مهندس احسان عابدی و دیگری کتاب الکترونیک 1و2 از انتشارات گسترش علوم پایه به تالیف مهندس حسن شادکام انور.
نکته بسیار پر اهمیت این است که اگر دوستانی که می خواهند در آزمون سخت افزار شرکت کنند و پیش زمینه ای از مفاهیم الکترونیک ندارند ، با مطالعه این کتابها هم به جایی نمی رسند زیرا پیش نیاز فهم مفاهیم این کتابها تسلط بر کتابهای الکترونیک دوره دبیرستان است.
به عبارتی دیگر اگر بخواهید از مطالب این کتابها سر در بیاورید، حتما باید ابتدا کتاب الکترونیک 1 و الکترونیک 2 دبیرستان را مطالعه کنید. به عنوان مثال در کتابهای کنکور الکترونیک به اولین چیزی که بر می خورید، مفاهیم دیود است. در همه این کتابها فقط مفاهیم پیشرفته دیود بررسی میشود و نه از ابتدا. اگر هم کتابی مطالب را از صفر شروع کند ، آنقدر مختصرگویی میکند که باز هم چیز خاصی دستگیر خواننده نمی شود.
بنا براین نظر شخصی بنده این است که ، یا از مطالعه این درس بگذرید ویا اگر خیلی اصرار به مطالعه این درس دارید، می باید ابتدا کتابهای الکترونیک دبیرستان را مطالعه کنید و بعد یکی از دو کتاب مدرسان و یا علوم پایه را مطالعه کنید که طبعا کار بسیار زمانبری است.

تحلیل مدارهای الکتریکی: توضیحات این درس نیز دقیقا مانند درس الکترونیک است. یعنی برای اینکه مطالب این درس را بفهمید، حتما و حتما باید به کتاب تحلیل مدارهای الکتریکی دبیرستان که تک جلدی هم هست مراجعه کنید.منابع این درس نیز کتاب مدرسان شریف به تالیف مهندس حسین نامی و گسترش علوم پایه به تالیف مهندس حسن شادکام انور است.
نکته دیگر اینکه کتاب تحلیل مدارهای الکتریکی گسترش علوم پایه بصورت دو جلدی است(برخلاف کتاب الکترونیک 1و2این انتشارات که تک جلدی است).در این درس نیز توصیه می کنم که اگرپیش زمینه خوبی از آن ندارید، از خیر مطالعه آن بگذرید. فهمیدن مطالب این درس، خصوصا فصول ابتدایی آن حتی از فهمیدن مطالب الکترونیک نیز سختتر است.
آخرین نکته اینکه اگر بخواهید مطالب درس الکترونیک و خصوصا مدار الکتریکی را بفهید حتما باید به ریاضیات مسلط باشید. یعنی هم ذهن ریاضیاتی قوی داشته باشید و هم مفاهیمی مانند انتگرال – سری –فوریه – لاپلاس – ماتریس – بردار و ... را بلد باشید.
کسب رتبه مناسب در این گرایش:
ابتدا لازم می دانم تا به درصدهایی که داوطلبین در دروس مختلف کسب می کنند، اشاره کنم.
ادبیات(ضریب 1): از حدود 30 درصد تا 80 درصد
معارف(ضریب 1): از حدود 20 درصد تا 80 درصد
زبان خارجه(ضریب 1): از حدود 20 درصد تا 60 درصد
زبان تخصصی(ضریب 1): از حدود 15 درصد تا 80 درصد
برنامه سازی(ضریب 2): از حدود 15 درصد تا 60 درصد
ریاضی(ضریب 3): از حدود 0 درصد تا 10 درصد
مدار منطقی(ضریب 4): از حدود 30 درصد تا 80 درصد
دروس تخصصی شامل معماری –الکترونیک – مدار الکتریکی(ضریب 5) از حدود 0 درصد تا 5 درصد.

نکته بسیار مهم: درصدهایی که در بالا اعلام کردم با مطالعه بسیاری از کارنامه ها و در سالهای مختلف و وسواس بالایی به دست آوردم که می توانید با خیالی آسوده به آنها اطمینان کنید. اما این را هم عرض کنم که هر ساله معدود داوطلبانی بوده اند که درصد هایی بیشتر از آنچه که اعلام کردم، زده اند. اما تعداد آنها بسیار پایین و تقریبا انگشت شمار بوه است. بنابراین آنها را در محاسبات شرکت نداده ام.(زیرا به دلیل تعداد بسیار کمشان ، حضور یا عدم حضور آنها تاثیر خاصی در تراز و رتبه دیگران ندارد) این موضوع برای درصدهای حداقل هم صدق می کند . یعنی داوطلبینی بوده اند که کمتر از آنچه که بیان شد، به سوالات پاسخ داده اند، اما چون تعدادشان کم است، مد نظر قرار نگرفته اند.

با ارقامی که ارائه کرده ام می توان به نتایج ارزشمندی رسید که در ذیل به عرض می رسانم.
الف» علی رغم اینکه دروس تخصصی ضریب 5 دارد اما تقریبا تمامی داوطلبین گرایش سخت افزار(به جز چند نفر) به دروس تخصصی جواب نمیدهند.
ب» تقریبا تمام شرکت کننده ها به سوالات درس ریاضی جواب نمی دهند. اگر هم جواب بدهند حداکثر به 2 سوال( 13 درصد).
ج» اکثر شرکت کنندگان به درس مدار منطقی به خوبی جواب میدهند و از آنجا که کسی به دروس تخصصی جواب نمی دهد ، این درس با داشتن ضریب 4 بیشترین نقش را در تعیین رتبه داوطلبین دارد.پس کسانی که دنبال رتبه مناسب هستند و به درس تخصصی جواب نمی دهند حتما باید این درس را بالا بزنند.
د»اکثر داوطلبین به درس برنامه سازی در حد متوسط پاسخ می دهند.(حدود 30 تا 40 درصد)
ه» بخش قابل توجهی از داوطلبان درس زبان تخصصی را متوسط و متوسط به بالا میزنند. (حدود 50 تا 60)
و»اغلب داوطلبان به درس زبان در حدود 30 درصد پاسخ میدهند.
ز»بیشتر داوطلبان به درس معارف در حدود 40 تا 50 درصد پاسخ می دهند
ح»بیشتر داوطلبان به درس ادبیات در حدود 40 تا 60 درصد جواب می دهند.

با توجه به توضیحات فوق و با استناد به فرمول محاسبه تراز( که در ادامه به آن نیز می پردازم) و کارنامه سالهای گذشته میتوان اینگونه نتیجه گرفت که اگر رتبه زیر 100 می خواهید باید:
ادبیات را 50 تا 60 معارف را 50 زبان را 30 زبان تخصصی را 50 تا 60
برنامه سازی را 40 تا 50 ریاضی 0 دیجیتال را 70 تخصصی 0

اگر رتبه زیر 10 می خواهید:
ادبیات 60 معارف 60 زبان 40 زبان تخصصی 60 برنامه سازی 60
ریاضی 20 دیجیتال 80 تخصصی 20

داوطلبانی که فقط می خواهند قبول شوند:
ادبیات 30 معارف 30 زبان 0 زبان تخصصی 0 برنامه سازی 30 ریاضی 0 دیجیتال 40 تخصصی 0

لیست دانشگاههایی که در رشته سخت افزار پذیرش میکنند:
الف» دانشگاه شمال آمل: دانشگاهی بسیار زیبا و بسیار مجهز. برای قبولی در این دانشگاه به فکر رتبه زیر 2000 باشید.
ب» دانشگاه علوم و فنون بابل: دانشگاهی مجهز و دارای سطح علمی مناسب. برای قبولی در این دانشگاه به رتبه ای کمتر از 2000 نیاز دارید.
نکته: ممکن است با رتبه بالاتر از 2000 هم بتوانید در این دانشگاهها قبول شوید اما نمی توان با قاطعیت در این باره اظهار نظر نمود. حتی برای اینکه خیالتان از بابت قبولی در این دانشگاهها راحت شود به فکر کسب رتبه حدود 1500 باشید
نکته: این دو موسسه به دلیل عملکرد علمی مناسب و دارا بودن امکانات قابل توجه از موسسه به دانشگاه تبدیل شده اند.
از آنجا که بنده ساکن شمال هستمو هر دو دانشگاه را دیده ام ، در مورد این دو دانشگاه اظهار نظر کردم. اما در مورد مابقی موسسات اطلاع خاصی ندارم و فقط به ذکر نام آنها بسنده می کنم.
موسسه غیرانتفاعی پارسا – بابلسر تا رتبه 10000 را نیز پذیرش میکند
موسسه غیرانتفاعی صنعتی قائم – قائمشهر تا حدود 6000 را نیز پذیرش میکند
موسسه غیرانتفاعی علامه محدث نوری – نور تا 3500 را پذیرش می کند
دانشگاهها و موسسات فوق در مازندران هستند

موسسه غیرانتفاعی بهار
موسسه غیرانتفاعی خاوران
موسسه غیرانتفاعی خراسان
موسسه غیرانتفاعی خیام
این 4 موسسه نیز در مشهد هستند

موسسه غیرانتفاعی علوم و فناوری سپاهان – اصفهان
موسسه غیرانتفاعی صفاهان - اصفهان

موسسه غیرانتفاعی فخر رازی - ساوه
موسسه غیرانتفاعی کاسپین - شهر صنعتی البرز
موسسه غیرانتفاعی بهمنیار – کرمان
موسسه غیرانتفاعی ایوانکی – ایوانکی
موسسه غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی کرمانشاه
موسسه غیرانتفاعی علامه دهخدا - قزوین
موسسه غیرانتفاعی میرداماد – گرگان

نحوه محاسبه تراز در کنکور: اولا بدانید که تراز با نمره خام فرق میکند.
نمره خام همان درصدی است که شما میزنید.تراز نمره ای است که شما در بین تمام شرکت کنندگان در آن درس بدست آوردید.
محاسبه نمره خام= (تعداد سوال درست * 3) -( تعداد سوال غلط) / تقسیم بر تعداد کل سوال * 3(از راست به چپ خوانده شود)

محاسبه تراز هر درس:t=1000z - 5000
z= x - x not
(ایکس نات همان میانگین است)
جذر عبارت روبرو یا همون s» سیگما x^2 تقسیم بر n منهای ایکس نات ^2
نمره خام= x، میانگین = x نات (یا همان ایکس بار)، انحراف استاندارد = S ، تعداد شرکت کنندگان= N، نمره ترازT= .
محاسبه تراز کل:
تراز درس اول * ضریب آن درس + تراز درس دوم * ضریب آن درس و ... تقسیم برمجموع ضریب درسها
از طریق تراز کل می توان رتبه را بدست آورد.هرکسی ترازش بیشتر باشد، رتبه بهتری می گیرد.
احتمالا اکثر خوانندگان با این فرمولها آشنایی دارند زیرا ، در درس آمار دوره کاردانی این رابطه ها بحث و بررسی شد.
آنچه که از این فرمولها میتوان استنباط کرد:
نمره خام نباید ملاک سنجش باشد، بلکه باید عملکرد سایر داوطلبین را نیز مد نظر داشت. به عنوان مثال فرض کنید داوطلبی در درس تخصصی تنها به 10 درصد سوالات پاسخ دهد. در نگاه اول این درصد بسیار پایین است اما با مراجعه به عملکرد سایر شرکت کنندگان که تقریبا همه این درس را 0 میزنند می فهمیم که تراز بسیار خوبی کسب خواهیم کرد.
اگر به دنبال رتبه بالا هستیم باید دید که در هر درس داوطلبان بیشترین نمره خامی را که بدست می آورند چه قدر است(البته آن درصدهایی که به صورت انگشت شمار بدست می آید را نباید در نظر گرفت).سپس داوطلب نیز خود را به همان سطح برساند.
واقعیت این است که هیچ داوطلبی نمی تواند در تمام دروس به بالاترین سطح از درصد ها دست یابد.آن داوطلبی موفقیت بیشتری کسب میکند که در درسهای ضریب بالا، تراز خوبی کسب کند.
به عنوان مثال اگر داوطلبی در درس ریاضی به بالاترین نمره خام دست یابد ( 20 درصد) و داوطلب دیگری در درس تخصصی به بالاترین نمره خام دست یابد(10 درصد)، داوطلب دوم رتبه بهتری را کسب می کند، زیرا دروس تخصصی ضریب 5 دارند و درس ریاضی ضریب 3.
فهم بیشتر از فرمولها را به عهده خودتان می گذارم.

امیدوارم توانسته باشم مظلومیت بچه های سخت افزار را در حد خودم جبران کرده باشم.
من هم یکی از شرکت کنندگان کنکور 89 در گرایش سخت افزار هستم.
اگر مطالب مورد قبولتان واقع شد، برای من هم دعا کنید
این هم آدرس ایمیلم: yusof.bakhshy@gmail.com
اگر سوالی داشتید درخدمتم

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » چهارشنبه 18 فروردین 1389, 2:15 pm

کاربر عزیز "یوزارسیف" بخاطر راهنمایی خوب و کاملتون به بچه های سخت افزار از شما ممنونیم...
موفق باشید...

محسن هنرمند

معرفی منابع برتر جهت کنکور کاردانی به کارشناسی 1389

پست توسط محسن هنرمند » جمعه 27 فروردین 1389, 1:17 pm

تصویر
بالاخره پس از تقریبا 6 ماه این طرح معرفی منابع کنکور کاردانی به کارشناسی 89 (مهندسی کامپیوتر -نرم افزار) که از طرف سایت ما ارائه می شود تمام شد (چکار می شه کرد بدلیل گرفتاری زیاد)البته هنوز وقت بسیار است. این طرح همه ساله ارائه می شود و برای کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد هر سال متفاوت می باشد .جهت ارائه این طرح ها جمعی از دوستان و اساتید هم بنده را در این امر یاری می کنند که از تمامی آنها قدردانی می کنم.
من تضمین می کنم با خواندن دقیق منابع ذکر شده در این طرح و همچنین نکاتی که در آن جهت آگاهی هر چه بیشتر شما گفته شده حتما موفق می شوید. کنکور امسال و سال های بعدبسیار پر اهمیت ترند و داوطلب باید بیشتر تلاش کند و از منابع برتر آگاهی یابد تا بهتر بتواند رتبه مورد نیاز جهت مرکزآموزشی مورد نظر خود را به دست آورد.خدا کند که بعضی از کلاس های کنکور نیز این مساله را درک کنند و با سرنوشت صدها داوطلب که به امید قبول شدن پا به کلاس کنکور آنها گذاشته اند بازی نکنند
مطالب این طرح شامل:
بررسی نکاتی که یک داوطلب جهت کنکور کاردانی به کارشناسی باید بداند .
معرفی منابع و سر فصل ها
بررسی دقیق منابع موجود در بازار با ذکر دلیل(با این کار داوطلب یک یا 2 ماه از دیگران جلو می افتد)
برنامه ریزی و ارائه نکاتی جهت درس خواندن در مدت زمان باقیمانده تا کنکور
توصیه های جهت روز کنکور و سر جلسه کنکور
معرفی منابع برتر جهت دروسی مانند زبان عمومی و تخصصی - زبان ادبیات فارسی - برنامه سازی-مدار منطقی و...
با ذکر دلیل

به امید موفقیت همه عزیزان
هر گونه سوال در مورد این طرح در قسمت پرسش و پاسخ کنکور کاردانی به کارشناسی بررسی می شود.
به همراه این طرح تعدادی جزوه و تست نیز خدمت دوستان ارائه می شود که مفید است(که شامل جزوه زبان تخصص مهندس پیرویان -پاسخ پرسش های چهار گزینه ای کتاب آقای روحانی رانکوهی-مطالب لازم جهت قسمت الکترونیک سوالات مدار منطقی - دروه نکته و تست آقای حسن پور و یک سری از جزواتی که مشغول آماده شدن هستند)
این فایل ویرایش نشده اگر غلط املایی داره و یا ظاهر تایپی مناسبی نداره به بزرگی خودتون ببخشید. خبر جدیدی که به دستم رسیده از درس vb است.
اکثرا توافق بر این دارند که vb نمیاد در کنکور امسال ولی سازمان سنجش کارش معلوم نیست.پس احتمال 10 درصدو بدید که vb بیاد. و همون منبعی رو که گفتم یه نگاهی بیاندازید.
کسانی که در سایت ثبت نام کنند یک هفته زودتر از دوستانی که در این سایت هستند از منابع جدیدی
که در سایت farsdev قرار می گیرد با خبر می شوند.

http://www.farsdev.com/Files/tarhk2k.pdf

http://www.farsdev.com/showthread.php?p=631#post631
آخرین ویرایش توسط محسن هنرمند در یک‌شنبه 19 اردیبهشت 1389, 12:10 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
POP CORN

پست توسط POP CORN » جمعه 3 اردیبهشت 1389, 12:05 am

سلام.برای دروس تخصصی کتابهای مدرسان بهتره یا پارسه؟؟؟
کتابهای c و ساختمان پارسه خیلی حجمش زیاده،ولی زبان تخصصیش مال نیست.
ذخیره و مدار پارسه بهتره یا مدرسان؟سیستم عامل چی؟
ممنون از پاسختون

آواتار کاربر
snoopy
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط snoopy » جمعه 3 اردیبهشت 1389, 2:12 am

خيلييييي ممنون !

Banafsh

پست توسط Banafsh » سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389, 1:26 pm

سلام
با توجه به صحبت های گفته شده و جستجوهایی که من داخل سایت ها داشتم برای هر درس میشه سه گزینه انتخاب کرد(فقط کتاب های مقسمی) مثلا
برا ی درس ساختمان داده:
1 - درس و كنكور ساختمان داده ها مقسمي
2- 30 آزمون ساختمان داده ها مقسمي
3- جزوه طلايي ساختمان داده ها
حالا من میخوام که هم درس ساختمان رو بخونم و هم از تستهاش استفاده کنم
شما چه گزینه ای رو پیشنهاد میکنین؟

قفل شده