مرجع کامل کنکور کارشناسی (کتب . ضرایب . سرفصل)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
moon
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

Re: ***مرجع کامل کنکور کارشناسی 88 (کتب . ضرایب . سرفصل)***

پست توسط moon » پنج‌شنبه 26 دی 1387, 10:32 pm

خیلی ممنون yes:
موفق باشی
موفقیت از آن ماست!

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » پنج‌شنبه 26 دی 1387, 11:14 pm

من فکر میکنم که کتب با حجم زیاد و محتوای کلی برای زمان نزدیک به کنکور زیاد مناسب نیستند. این گفته من نیست، خیلی ها به این موضوع عقیده دارند که در زمان کوتاه مثل یک یا دو ماه مونده به کنکور نباید به سراغ مطالب کلی و جامع رفت.
آخرین ویرایش توسط Sina-S در چهارشنبه 5 مرداد 1390, 9:23 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

shazde
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط shazde » جمعه 27 دی 1387, 12:46 am

ممنون بچه ها
مرسی برای راهنماییتون

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » شنبه 28 دی 1387, 3:44 pm

اطلاعات دانش محسوب نمیشود.
آلبرت انیشتین
آخرین ویرایش توسط Sina-S در چهارشنبه 5 مرداد 1390, 9:24 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

elahe_555
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط elahe_555 » یک‌شنبه 29 دی 1387, 12:12 pm

سلام
واقعا خسته نباشی
منابع که دادی خیلی به دردم خورد. فقط چند تا سوال داشتم:

1. برای درس معارف من دوتا منبع دارم: یکی کتاب درس و کنکور معارف اسلامی انتشارات علوم پایه و دومی کتاب اندیشه اسلامی1 انتشارات دانشگاه پیام نور این دو منبع کافیه؟

2. برای درس ادبیات این کتاب را دارم: کتاب برگزیده متون ادب فارسی انتشارات نشر دانشگاهی + راهنمای کامل این کتاب. کافیه؟

3.برای درس ذخیره کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات نوشته بتی سالزبرگ ترجمه مهندس محمود عسگری+ 30آزمون ذخیره انتشارات علوم پایه. آیا اون کتابی که دارم به عنوان منبع کافیه؟

4. برای ساختمان دوتا کتاب دارم:1. ساختمان داده ها در c نوشته جعفرنژاد قمی + درس و کنکور ساختمن داده ها انتشارات علوم پایه. اگه فقط درس و کنکور به عنوان منبع بخونم، کافیه؟

ممنون میشم اگه جواب منو بدین
... به امید موفقیت همه ....

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 29 دی 1387, 3:38 pm

elahe_555 نوشته شده:سلام
واقعا خسته نباشی
منابع که دادی خیلی به دردم خورد. فقط چند تا سوال داشتم:

1. برای درس معارف من دوتا منبع دارم: یکی کتاب درس و کنکور معارف اسلامی انتشارات علوم پایه و دومی کتاب اندیشه اسلامی1 انتشارات دانشگاه پیام نور این دو منبع کافیه؟

2. برای درس ادبیات این کتاب را دارم: کتاب برگزیده متون ادب فارسی انتشارات نشر دانشگاهی + راهنمای کامل این کتاب. کافیه؟

3.برای درس ذخیره کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات نوشته بتی سالزبرگ ترجمه مهندس محمود عسگری+ 30آزمون ذخیره انتشارات علوم پایه. آیا اون کتابی که دارم به عنوان منبع کافیه؟

4. برای ساختمان دوتا کتاب دارم:1. ساختمان داده ها در c نوشته جعفرنژاد قمی + درس و کنکور ساختمن داده ها انتشارات علوم پایه. اگه فقط درس و کنکور به عنوان منبع بخونم، کافیه؟

ممنون میشم اگه جواب منو بدین
سلام دوست عزیز، من نظر خودم رو میگم:

یک. درس و کنکور معارف اسلامی منبع خوبی هست. اما در مورد انتشارات پیام نور اطلاعاتی ندارم.
دو. اگه نام کتاب ادبیات شما برگزیده متون ادبی جلال تجلیل است که در واقع خود منبع اصلی هست. در غیر اینصورت اعتقاد من اینه که هر کتاب دیگه ای در زمینه متون ادبی و زبان فارسی میتونه در نوع خودش به داوطلب کمک کنه، باید توجه داشت که اصول و قاعده تدریس این کتاب ها یکسان هست اما ما در کنکور دنبال کتابی هستیم که بهتر مارو به سوی هدفمون هدایت کنه و شما میتونید اون رو تهیه کنید.

سه. سی آزمون گسترش علوم پایه بی شک کتاب خوبی هست. در مورد منبع هم همونطور که میدونید مولفش آقای دکتر روحانی رانکوهیست. ببین دوست من برای اینکه از کیفیت منبع خودت مطمئن بشی سرفصل های سی آزمون رو با کتاب سالزبرگ تطابق بده و ببین که آیا مباحثی که از آن در سی آزمون تست طرح شده در اون کتاب هست یا نه؟

چهار. به نظر من درس و کنکور ساختمان داده ها گسترش علوم پایه بسیار منبع جامع و خلاصه ای هست.
آخرین ویرایش توسط Sina-S در چهارشنبه 5 مرداد 1390, 9:31 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

elahe_555
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elahe_555 » یک‌شنبه 29 دی 1387, 5:26 pm

سلام سیناجان
ممنون از راهنماییت
خیلی کامل بود

اگه واسه ویژوال بیسیک کتاب جعفرنژاد قمی را به عنوان منبع بخونیم کافیه؟

بازهم خیلی خیلی ممنوم ssb: ssb: ssb:

به امید موفقیت واسه همه

آواتار کاربر
bahram_rad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: ایران عزیز
تماس:

پست توسط bahram_rad » یک‌شنبه 29 دی 1387, 5:40 pm

دوستان به نکته ای که ممکنه در کنکور 88 سراسری بیفته اشاره می کنم

دوستان قرار بود امسال کنکور دانشگاه علمی کاربردی که سازمان سنجش مسول برگزاریش هست زبان سی

پلاس پلاس بیاد ولی الان که دفترچه ها رو می بینیم زبان سی امده دوستان هر ان ممکنه زبان های برنامه

سازی عوض بشه و مثل سایق سی و پاسکال بیاد هنوز در این مورد خیلی تامل کنیم دیدید که کنکور علمی

کاربردی از زبان c امتحان گرفت چون هم سراسری و هم علمی کاربردی ازمونهاش از طریق سازمان سنجش

هست امکان تغییر زبان های برنامه نویسی هست پس یکم تحقیق بیشتری انجام بدین.
در دنیا چنان زندگی کنید که انگار هیچ وقت نخواهید مرد

سایت : جزوه و اموزش برای همه http://www.academy-foroughi.orq.ir

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 29 دی 1387, 8:36 pm

elahe_555 نوشته شده:سلام سیناجان
ممنون از راهنماییت
خیلی کامل بود

اگه واسه ویژوال بیسیک کتاب جعفرنژاد قمی را به عنوان منبع بخونیم کافیه؟

بازهم خیلی خیلی ممنوم ssb: ssb: ssb:

به امید موفقیت واسه همه
با سلام خدمت الهه خانم عزیز
فکر کنم خیلی ها با من موافق باشند که کتاب ویژوال بیسیک آقای جعفر نژاد قمی یکی از کاملترین مراجع زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک است. شما کتاب های مرجع خیلی خوبی دارین... ضمن اینکه بخش جزوه و تست هم می تونه به شما کمک زیادی کنه...
موفق و پیروز باشید...
آخرین ویرایش توسط Sina-S در چهارشنبه 5 مرداد 1390, 9:41 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 29 دی 1387, 9:28 pm

bahram_rad نوشته شده:دوستان به نکته ای که ممکنه در کنکور 88 سراسری بیفته اشاره می کنم

دوستان قرار بود امسال کنکور دانشگاه علمی کاربردی که سازمان سنجش مسول برگزاریش هست زبان سی

پلاس پلاس بیاد ولی الان که دفترچه ها رو می بینیم زبان سی امده دوستان هر ان ممکنه زبان های برنامه

سازی عوض بشه و مثل سایق سی و پاسکال بیاد هنوز در این مورد خیلی تامل کنیم دیدید که کنکور علمی

کاربردی از زبان c امتحان گرفت چون هم سراسری و هم علمی کاربردی ازمونهاش از طریق سازمان سنجش

هست امکان تغییر زبان های برنامه نویسی هست پس یکم تحقیق بیشتری انجام بدین.

سلام دوست عزیز...
میخواستم به شما نکته ای رو بگم که تئوری شخصیم هست و بهش فوق العاده اعتقاد دارم:
(( دروس را برای یاد گرفتن بخوانیم نه برای پاس کردن ))

در حال حاضر من در حال تموم کردن ترم سوم کاردانی هستم، همیشه عقیده داشتم و دارم که دروس رو حتی اگه عمومی هم باشند باید برای یادگیری خوند نه برای پاس کردن، بعضی ها عقیده دارن که بعضی از دروس مثل مفاهیم سیستم عامل و مهندسی نرم افزار که جنبه غیر کاربردی دارن برای ما لازم نیست و چرا باید وقت خودمون رو با اونها تلف کنیم؟ عقیده من اینه که درسته که این دروس جنبه کاربردی صرف ندارن اما قدرت تحلیل به ما میدن، همین مفاهیم هست که دانشجویان این رشته رو از بقیه افراد کامپیوتری متمایز میکنه، وگرنه در کارهای عملی دیگه مثل کار با نرم افزارهای مختلف و... که ماشا ا... همه دستی دارند.

و اما در مورد برنامه نویسی :
اگه ما هر یک از زبان های برنامه نویسی مثل ویژوال بیسیک، سی یا سی پلاس پلاس رو برای یادگیری واقعی و عملی یاد بگیریم و تمرین هم داشته باشیم باور کنیدکه هیچ وقت یادمون نمیره، البته بعضی افراد اعتقاد دارن که زبان هایی مثل سی، پاسکال و... قدیمی اند و از این جور حرف ها که بنظرم زیاد درست نیست. به قول یکی از استادهای دانشگاه این زبان ها به اصطلاح Base هستند.

من یک جزوه پی دی اف حدود دوارده صفحه ای از زبان سی خونده بودم و اتفاقا تو بخش دانلود "جزوات برنامه نویسی" همین سایت هم موجود بود، باور کنید با خوندن همین دوازده صفحه حل سوالات برنامه نویسی علمی کاربردی 87 برام خیلی ساده بود. (با اینکه گفته بودن زبان برنامه نویسی از سی پلاس پلاس میاد...) بالاخره خوبه که از هرچیزی یه سررشته ای داشته باشیم تا حتی اگه در کنکور 88 از زبان اسمبلی هم سوال اومد بتونیم پاسخ های قابل قبولی بدیم(!!!)

امیدوارم که همه دروس رو دوست داشته باشیم.
آخرین ویرایش توسط Sina-S در چهارشنبه 5 مرداد 1390, 9:41 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

elahe_555
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elahe_555 » یک‌شنبه 29 دی 1387, 10:41 pm

با سلام

منم کاملا با نظر سیناجان موافقم
به ظر من اگه این سه درس یرنامه سازی رو خوب یاد بگیریم و بخونیم باتوجه به اینکه هنوز 7ماه وقت داریم دیگه نزدیک کنکور اضطراب و دلهر نداریم که کدوم میاد
واز همه مهمتر یادگیری این سه درس پایه هستش برای بعدا

به امید موفقیت همه

آواتار کاربر
bahram_rad
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: ایران عزیز
تماس:

پست توسط bahram_rad » یک‌شنبه 29 دی 1387, 11:34 pm

دوست من تفکر و کار روی کتاب هایی مثل سیستم عامل مهم هستش کی گفته مهم نیست و درس مهندسی

نرم افزار که خیلی خیلی مهمه الان بخوایی واسه یه جا یه سیستم برنامه نویسی باید رو این مبحث خیلی وارد

باشی مسلمه اونی که فقط بیاد یک ضرب شروع به برنامه نویسی کنه با اونی که بیاد به تجزیه تحیل بررسی

نموداری بپردازه اونی که از این مرحله شروع کرده موفقه اگه بیاد از کد نویسی یکجا شروع کنه من به خدا این رو

تجربه کردم ادم یه جاهایی قفل می کنه کد هم بلده بنویسه ولی گیر خواهد کرد خیلی این دروس مهم هستند

واسه افزایش اطلاعات عمومی درس سیستم عامل مهمه اگه یه روز یکی بیاد بپرسه انواع وقفه ها را نام بیرید

اگه کسی ندونه بد خواهد بود. ثانیا الان تمام استخدام درس مهندسی نرم افزار و سیستم عامل حیاتی هستند

پس جنبه کاربردی دارند. واسه زبان های برنامه نویسی چون دیدین یه دفعه عوض کردن اگه روز کنکور هم عوض

بشه حال همه گرفته می شه من از اون جهت گفتم باید تحقیق بیشتری کرد. و رو دروس ساختمان داده و ذخیره

بهترین کتب ماله مقسمی خوبه من ماله جعفرنژاد رو خوندم ساختمان داده ها در++C رو کامل خوندم واز کل

این کتاب اسلاید ساختم بچه ها کل کتاب رو با بچه ها سه نفری بصورت اسلاید درست کردیم نمی دونم دست

شما افتاده یا و مجانی به همه دادیم و کتاب پاسکال جعفرنژاد قمی رو هم کاملا اسلاید کردیم این ها مجانی

هستند وشاید تا حالا بدست اقای جعفرنژاد قمی هم رسیده باشه. سرتون رو درد نیارم موند مدار منطقی که

اون معلومه حسین شاد کام انور یا محمد رضا شادکام انور یا موریس مانو یا ماله پیام نور هم تو اینترنت هست

اگه خواستین اون هم خوبه. زبان تخصصی هم ماله منوچهر حقانی واقعا خوبه.
در دنیا چنان زندگی کنید که انگار هیچ وقت نخواهید مرد

سایت : جزوه و اموزش برای همه http://www.academy-foroughi.orq.ir

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » دوشنبه 30 دی 1387, 2:51 pm

bahram_rad نوشته شده:دوست من تفکر و کار روی کتاب هایی مثل سیستم عامل مهم هستش کی گفته مهم نیست و درس مهندسی

نرم افزار که خیلی خیلی مهمه الان بخوایی واسه یه جا یه سیستم برنامه نویسی باید رو این مبحث خیلی وارد

باشی مسلمه اونی که فقط بیاد یک ضرب شروع به برنامه نویسی کنه با اونی که بیاد به تجزیه تحیل بررسی

نموداری بپردازه اونی که از این مرحله شروع کرده موفقه اگه بیاد از کد نویسی یکجا شروع کنه من به خدا این رو

تجربه کردم ادم یه جاهایی قفل می کنه کد هم بلده بنویسه ولی گیر خواهد کرد خیلی این دروس مهم هستند

واسه افزایش اطلاعات عمومی درس سیستم عامل مهمه اگه یه روز یکی بیاد بپرسه انواع وقفه ها را نام بیرید

اگه کسی ندونه بد خواهد بود. ثانیا الان تمام استخدام درس مهندسی نرم افزار و سیستم عامل حیاتی هستند

پس جنبه کاربردی دارند. واسه زبان های برنامه نویسی چون دیدین یه دفعه عوض کردن اگه روز کنکور هم عوض

بشه حال همه گرفته می شه من از اون جهت گفتم باید تحقیق بیشتری کرد. و رو دروس ساختمان داده و ذخیره

بهترین کتب ماله مقسمی خوبه من ماله جعفرنژاد رو خوندم ساختمان داده ها در++C رو کامل خوندم واز کل

این کتاب اسلاید ساختم بچه ها کل کتاب رو با بچه ها سه نفری بصورت اسلاید درست کردیم نمی دونم دست

شما افتاده یا و مجانی به همه دادیم و کتاب پاسکال جعفرنژاد قمی رو هم کاملا اسلاید کردیم این ها مجانی

هستند وشاید تا حالا بدست اقای جعفرنژاد قمی هم رسیده باشه. سرتون رو درد نیارم موند مدار منطقی که

اون معلومه حسین شاد کام انور یا محمد رضا شادکام انور یا موریس مانو یا ماله پیام نور هم تو اینترنت هست

اگه خواستین اون هم خوبه. زبان تخصصی هم ماله منوچهر حقانی واقعا خوبه.

خیلی خوشحالم که شما هم با من هم عقیده اید...

از راهنماییتون استفاده کردم...

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » دوشنبه 30 دی 1387, 2:52 pm

elahe_555 نوشته شده:با سلام

منم کاملا با نظر سیناجان موافقم
به ظر من اگه این سه درس یرنامه سازی رو خوب یاد بگیریم و بخونیم باتوجه به اینکه هنوز 7ماه وقت داریم دیگه نزدیک کنکور اضطراب و دلهر نداریم که کدوم میاد
واز همه مهمتر یادگیری این سه درس پایه هستش برای بعدا

به امید موفقیت همه
با سلام خدمت الهه خانم عزیز

من با نظر شما کاملا موافقم...

این 3 درس خیلی مهم هستند...

ضمنا رنگ امضای شما به سختی دیده میشه!!!
آخرین ویرایش توسط Sina-S در سه‌شنبه 17 شهریور 1388, 3:58 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

elahe_555
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elahe_555 » سه‌شنبه 1 بهمن 1387, 9:42 pm

سلام سینا جان

رنگ امضامو عوض کردم

rgs rgs

قفل شده