تاپیک بزرگداشت و یادآوری اعلان ایام

میتوانید مشکلات خود را در اینجا مطرح کنید .
قفل شده
Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

Re: تاپیک بزرگداشت و یادآوری اعلان ایام

پست توسط Sina-S » سه‌شنبه 2 تیر 1388, 4:36 pm

ماه نوراني رجب و شب آرزوهايش
فردا ***ماه نيايش*** طلوع مي‌كند...

ماه رجب سوم تیرماه از راه مي‌رسد و فرصت نيايش و بندگي در اين ماه عزيز با اعمال نخستين پنج‌شنبه رجب، ليلةالرغائب يا «شب آرزوها» دوباره تازه مي‌شود.
يكي از نوراني‌ترين ماه‌هاي خداوند، فردا با برآمدن آفتاب طلوع مي‌كند و ما را به دعا و نيايش و آمادگي براي حضور در طلايي‌ترين فرصت‌هاي بندگي فرا مي‌خواند.
*پيامبر مكرم اسلام (ص) فرموده است: هركس يك روز از ماه رجب را روزه بگيرد، موجب خشنودي خدا مي‌شود، غضب الهي را از خود دور مي‌كند و دري از درهاي جهنم به روي او بسته مي‌شود.
*رسول گرامي ما همچنين مي‌فرمايد: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در اين ماه بسيار طلب آمرزش كنيد كه خدا آمرزنده و مهربان است.

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » سه‌شنبه 2 تیر 1388, 10:07 pm

با سلام
منم بزرگداشت اين افراد بزرگ رو تبريك ميگم ولي نميدونستم كه روز بزرگداشت من روز 29 خرداد هست amuz: :mrgreen:
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

پست توسط reza-1365 » چهارشنبه 3 تیر 1388, 8:07 pm

31 خرداد بزرگداشت شهيد دكتر چمران، سردار بي‌ادعاي جبهه‌هاي علم و جهاد و مردی فراتر از اهالی امروز
چه خوب گفتی بی ادعا و ساده با انکه دانشمند بود با انکه دانشگاه تهران درس خونده بود و تنها کسی

بود که از مهندس بازرگان نمره 22 گرفته بود ماجرای این 22 رو اگه بدونید خیلی خوب و جالبه. فردی بود

که فوق لیسانس رو تو بهترین دانشگاههای امریکا در عرض یکسال تمام کرد اون با با معدلA و شاگرد اول

تمام ترم ها بود دکترا سه سال بعد از اون یه مدتی تو ناسا کار کرد بعد به دستور امام به لبنان امد و

رزم های چریکی ناهماهنگ رو اموزش داد نیروها و فرماندهان حزب الله بیشترشون از شهید چمران

درس جنگ و شجاعت رو اموختند. بعد از انقلاب هم اومدند به ایران و با وجودی که می تونستند تو ادارات

بشینند و یا تو دانشگاه درس بدن یا وزیر بشن کردستان و جنگ با دشمنان کشور رو انتخاب کردند و

میزنشینی و ریاست رو به دیگران بخشیدند و اومدند تو میدان جنگ حتی من تو فیلم سیمرغ زندگانی

شهید کشوری و شیرودی نشون می داد شهید چمران به همراه10 نفر تو یه پایگاه با اشرار می جنگید

و مقاومت می کرد تا هواپیما برسند. خدا رحمت کند چنین مرد با عزت و با غیرتی رو. واقعا ما خودمون

بین جوانها چقدر روحیه امثال چمران رو داریم؟ که بدون دل بستن به این دنیا فقط به دنیای اخرت فکر

کنیم و هر کاری هم که می کنیم برای خدا و رضای خدا باشد!
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » پنج‌شنبه 4 تیر 1388, 11:12 am

***امشب , ليلةالرغائب , شب تكرارناپذير سال***

امروز مصادف با دوم ماه رجب است و نخستين پنجشنبه اين ماه شب بسيار مهم و نوراني ليلةالرغائب خوانده مي‌شود كه اعمال و نماز اهمیت ويژه‌اي دارد و به دليل فضيلت‌هاي آن، شبي است كه در سال تكرار نمي‌شود.

از پيامبر اكبر (ص) روايت شده است كه فرمودند: ‌از اولين شب جمعه در ماه رجب غافل نشويد، زيرا شبي است كه فرشتگان آن را «ليلة‌الرغائب» مي‌نامند. اين نامگذاري به اين جهت است كه هنگامي كه يك سوم از شب گذشت، هيچ فرشته‌اي در آسمان‌ها و زمين نمي‌ماند، مگر اينكه در كعبه و اطراف آن جمع مي‌شوند. آنگاه خداوند به طور غيرمنتظره اي بر آنان وارد شده و مي‌فرمايد: اي فرشتگانم! هرچه مي‌خواهيد از من درخواست كنيد. فرشتگان عرض مي‌كنند : حاجت ما اين است كه از روزه‌داران رجب درگذري. خداوند مي‌فرمايد : اين كار را انجام دادم. بهتر است كسي كه اين حديث را مي‌شنود در اين شب، زياد بر فرشتگان صلوات فرستاده تا تكليفي را كه آيه تحيت به عهده ما گذاشته به اندازه توانايي انجام داده باشد. سپس رسول خدا (ص) فرمودند: روز پنجشنبه، اول رجب را روزه گرفته و سپس بين نماز مغرب و عشا 12 ركعت نماز به جا آورده و به ترتيب زير نماز بخوانيد :

الف) در هر ركعت بعد از حمد 3 مرتبه سوره قدر و 12 مرتبه سوره اخلاص.

ب) بعد از نمازها 100 مرتبه بگويد: اَللّهمَ صَلَ عَلي مُحَمَدِ النَبِي الْاُمَيِ وَ آلِه

ج) پس سجده كنيد و 70 مرتبه بگوييد: سُبُوحُ قُدُوسُ رَبُ الْمُلائِكَةِ وَ الرُوحِ. سپس از سجده برخيزد و بگويد: رَبَ اغْفِرُ وَارْحَمْ وَ تَجاوَزْ عَما تَعْلَمُ اِنَكَ اَنْتَ الْعَلِيُ الْعَظيمُ.

د) بار ديگر به سجده برويد و 70 مرتبه بگوييد: سُبُوحُ قُدُوسُ رَبُ الْمَلآئِكَةِ وَ الرُوحِ و در خاتمه نيازمندي‌هاي خويش را از خداوند طلب كنيد.

سپس رسول خدا (ص) فرمودند:
قسم به كسي كه جانم در دست اوست، هيچ بنده‌اي از بندگان خدا اين نماز را به جا نمي‌آورد، مگر اينكه خداوند گناهان او را مي‌بخشد؛ گرچه گناهان او مثل كف دريا و به عدد شن و به وزن كوه‌ها و به عدد برگ‌هاي درختان باشد و روز قيامت 700 نفر از خويشان خود را كه همگي سزاوار آتش باشند، شفاعت مي‌كند. و در شب اول قبر، خداوند ثواب آن را به بهترين صورت با روي گشاده و خندان و زبان فصيح براي او مي‌فرستد كه مي‌گويد:
اي محبوب من! مژده بده ؛ از هر سختي نجات پيدا كردي. مي‌پرسد : تو كيستي؟ رويي بهتر از روي تو نديده و بويي به خوشبويي تو مشامم نرسيده...
جواب مي‌دهد : اي محبوب من! من ثواب آن نمازي هستم كه در فلان شب، فلان منطقه، فلان ماه و فلان سال به جا آوردي؛ امشب آمده‌ام تا حقت را ادا كرده، مونس تنهايي تو بوده و وحشتت را از بين ببرم و زماني كه در شيپور دميده شود، در عرصه قيامت بر سرت سايه افكنم و تو هرگز هيچ خيري را از جانب مولايت از دست نخواهي داد.

این شب زیبا را از دست ندهید...

yazdanfar
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط yazdanfar » جمعه 5 تیر 1388, 11:07 am

LOS ANGELES - Michael Jackson, the "King of Pop" who once moonwalked above the music world, died Thursday as he prepared for a comeback bid to vanquish nightmare years of sexual scandal and financial calamity. He was 50.

Jackson died at UCLA Medical Center after being stricken at his rented home in Holmby Hills. Paramedics tried to resuscitate him at his home for nearly three-quarters of an hour, then rushed him to the hospital, where doctors continued to work on him.

"It is believed he suffered cardiac arrest in his home. However, the cause of his death is unknown until results of the autopsy are known," his brother Jermaine said. Police said they were investigating, standard procedure in high-profile cases

خدایش بیامرزد

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 28 تیر 1388, 9:15 pm

امشب ، شب زیباییست...

سالروز تجلى انوار الهى، نزول والاترین نعمت پروردگار بر بشریت، طلوع خورشید درخشان خاتمیت بر آسمان نبوت، بعثت اشرف موجودات، خاتم انبیاء حضرت محمد مصطفى (صلى الله علیه وآله) بر همه یگانه پرستان، مخصوصاً مسلمانان مبارك باد...

مستحب است که درنیمه های این شب از خواب برخیزید و به عبادت بپردازید و کیفیت آن به این صورت است : به جای آوردن دوازده ركعت نماز، در هر ركعت حمد و سوره‏اى از سوره‏هاى كوچك مفصل (مفصل از سوره محمد است تا آخر قرآن). در هر دو ركعت سلام دهید. پس از پایان نمازها، سوره حمد را هفت مرتبه و معوذتین را هفت مرتبه و قل هو الله أحد و قل یأایها الكافرون هر كدام را هفت مرتبه و إنا أنزلناه و آیة الكرسی هر كدام را هفت مرتبه بخوانید. سپس این دعا را قرائت نمایید :

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی لَمْ یَتَّخِذْ وَلَدا وَ لَمْ یَكُنْ لَهُ شَرِیكٌ فِی الْمُلْكِ وَ لَمْ یَكُنْ لَهُ وَلِیٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ كَبِّرْهُ تَكْبِیرا اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُكَ بِمَعَاقِدِ عِزِّكَ عَلَى أَرْكَانِ عَرْشِكَ وَ مُنْتَهَى الرَّحْمَةِ مِنْ كِتَابِكَ وَ بِاسْمِكَ الْأَعْظَمِ الْأَعْظَمِ الْأَعْظَمِ وَ ذِكْرِكَ الْأَعْلَى الْأَعْلَى الْأَعْلَى وَ بِكَلِمَاتِكَ التَّامَّاتِ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْ تَفْعَلَ بِی مَا أَنْتَ أَهْلُهُ ...

آنگاه هر دعایى كه خواستید بخوانید. انشاءا... مستجاب می شود...

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » دوشنبه 20 مهر 1388, 4:16 pm

تصویر

زکارها که کنی شعر حافظ از بر کن

حافظ روایتگر دورویی ها، نفاق، کاستی ها و انحرافات جامعه زمان خویش است. به قول یک بزرگ، او نه یک انسان کامل که کاملا انسان است..

خرم آن روز کز این منزل ویران بروم
راحت جان طلبم و از پی جانان بروم
گر چه دانم که به جایی نبرد راه غریب
من به بوی سر آن زلف پریشان بروم
دلم از وحشت زندان سکندر بگرفت
رخت بربندم و تا ملک سلیمان بروم
چون صبا با تن بیمار و دل بی‌طاقت
به هواداری آن سرو خرامان بروم
در ره او چو قلم گر به سرم باید رفت
با دل زخم کش و دیده گریان بروم
نذر کردم گر از این غم به درآیم روزی
تا در میکده شادان و غزل خوان بروم
به هواداری او ذره صفت رقص کنان
تا لب چشمه خورشید درخشان بروم
تازیان را غم احوال گران باران نیست
پارسایان مددی تا خوش و آسان بروم
ور چو حافظ ز بیابان نبرم ره بیرون
همره کوکبه آصف دوران بروم

20 مهر روز حافظ گرامی باد...

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » جمعه 27 آذر 1388, 12:35 pm

تصویر

فرا رسیدن ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر رو به همه ی مسلمانان تسلیت عرض میکنم...

......................

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » چهارشنبه 30 دی 1388, 10:52 pm

سالروز درگذشت یگانه صدای زیبای ایران , خانم هایده را گرامی میدارم .
روحش شاد که دلهایی را هنوز با صدای زیبایش شاد می کند و یادش گرامی که ترانه هایش تداعی کننده خاطرات زیباست
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » جمعه 21 خرداد 1389, 8:48 pm

یادشان گرامی باد شهدای سبز خرداد 88

امروز که این مطلب را می نویسم در یک غروب دلگیر جمعه، در آستانه سالگرد حضور پر شکوه ملتی است که در 22 خرداد سال 88 خواهان تحول و پیشرفت بودند و در انتخاباتی که با هیچ معیار استاندارد جهانی همخوانی نداشت و امکان عدم تقلب تقریباً در آن صفر بود و نتیجه از پیش مشخص شرکت کردند و اما اتفاق ناخوشایند رخ داد ( که البته اتفاق عجیبی نبود! )
مردم به خیابان ها ریختند و گفتند رأی ما کجاست ، به روی مردم در خیابان اسلحه کشیدند و جوان های بی گناه ایرانی را در خاک و خون غلتاندند. سرکوب معترضانی که تنها جرمشان طلب نمودن رأی خود به شیوه مسالمت آمیز بود !

آنچه از مجموع کتاب و سنت و فتاوای فقهاء استنباط می شود و حق در مسئله است اینکه "محارب کسی است که برای ایجاد رعب و وحشت و ناامنی در جامعه و سلب آزادی های مردم، بوسیله سلاح اقدام نماید و موجب ترس و وحشت مردم باشد"
پس با این تعریف محاربترین ها همان لباس شخصی ها و تربیت شده های وحشی هستند .

شایان ذکر است که آنقدر فیلم و مدرک زنده و مرده از آزار و اذیت مردم با بدترین شیوه های ضد انسانی از جمله حواث دردناک بوده و هست که اگر کسی میخواست بفهمه و بر اساس عقل و شرع قضاوت کنه تا حالا حتماً دیگه فهمیده است!

چگونه می شود اینطور بی رحم بود ؟

این بازیهای بچه گانه رسانه دولتی (شما بخوانید رسانه میلی) کی تمام می شود ؟

آیا آقای محمود احمدی‌نژاد که برخی اوقات حرفهای بسیار بسیار عجیب و غریبی می‌زند، دچار توهم است و یا خود می‌داند که مشغول دروغ گفتن است ؟

آیا رهبران سیاسی که ادعای دیانت دارند و در عین حال اعمال خلاف دین انجام می دهند، واقعاً به دین معتقد هستند و یا به ملتها دروغ می گویند ؟

آیا یه روز خوب میاد ؟!

الناز
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط الناز » جمعه 21 خرداد 1389, 9:38 pm

....
آخرین ویرایش توسط الناز در دوشنبه 8 شهریور 1389, 12:35 am، در مجموع 2 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
Ali_Computer69
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: سرزمین مفرغ ها

پست توسط Ali_Computer69 » جمعه 21 خرداد 1389, 9:42 pm

ای کسانی که ایمان آورده اید به وسیله ی صبر و نماز کمک بخواهید همانا خداوند با صابران است(۱۵۳)بقره

من مطمئنم یه روز خوب دوباره میاد .
شما چطور؟

آواتار کاربر
mehdijj
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mehdijj » جمعه 21 خرداد 1389, 10:32 pm

31 خرداد 1360 یکی از اصحاب آخر الزمانی امام زمان به آسمان پر گشود
شهید دکتر مصطفی چمران
مردی که نه تنها در دانشگاه تهران شاگرد اول بود بلکه در بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه دنیا برکلی کالیفرنیا امریکا حریف نداشت.
(دانشگاه برکلی به همراه هاروارد و کامبریج انگلیس جز سه دانشگاه معتبر دنیا محسوب می شوند)
دکتری فیزیک اتمی و گرفتن نمره 21 از استادی که جایزه نوبل داشت نشان از سطح علمی بالای شهید چمران هست.کار در موسسه TNT بزرگترین موسسه علمی و تحقیقاتی دنیا که به قول دکتر استادای نوبل واسه اینکه چیزی یاد بگیرن به اون موسسه میومدن.ساخت اولین بمب هسته ای و ساخت اولین ماهواره دنیا در این مرکز بوده.
مرد بی ادعای جبه های جنگ کسی که با امام موسی صدر رهبر ایرانی شیعیان لبنان به مردم مظلوم اونجا از لحاظ درسی و نظامی کمک های بسیاری کرد.هنوزم در کوچه پس کوچه های لبنان نام امام موسی صدر و شهید چمران به عنوان یه قهرمان هست و بسیاری از مردم لبنان نام خودشونو چمران گذاشتن به یاد 7 سال کار و تلاش و همت دکتر در جنوب لبنان و جنگ با اسراییل غارتگر
این فیلم زندگی دکتر چمران هست حتما دانلود کنید و نگاه کنید مطمئن هستم مثه من اشک می ریزید
http://www.rasekhoon.net/Song/PersonPage-83.aspx
شهید دکتر مصطفی چمران
دکتری فیزیک هسته ای گرایش گداخت هسته ای از بزرگترین و یکی از معتبر ترین دانشگاه های دنیا برکلی کالیفرنیای امریکا-شاگرد اول دانشگاه برکلی از بین تمامی نوابغ و مغزهای دنیا-استاد تمام دانشگاه برکلی-عضو سازمان فضایی ناسا-عضو موسسه بزرگ و معتبر T&T امریکا-یکی از بزرگترین دانشمندان فیزیک اتمی دنیا-مرد خاکی جبه های جنوب لبنان-معاون نخست وزیر-وزیر دفاع-نماینده مجلس-و سردار جبه های جنوب سردار دهلاویه

---------------------------------------------
مصطفی می‌گفت: «در دنیا آدم‌هایی هستند که به ظاهر زنده‌اند. نفس می‌کشند. راه می‌روند، حرف می‌زنند، زندگی می‌کنند، اما در حقیقت اسیر دنیا، برده زندگی و ذلیل حوادث هستند. اینان برای آن‌که نمیرند، آن‌قدر خود را کوچک می‌کنند که گویا مرده‌اند. اما انسان‌های آزاده، ممکن است کوتاه زندگی کنند، ولی تا آنجا که زنده هستند، به راستی زندگی می‌کنند و با اختیار خود نفس می‌کشند. محکوم اراده دیگری نیستند. دیگران تسلیم او هستند».

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » شنبه 22 خرداد 1389, 8:07 pm

اي شادي ِ آزادي !

روزي که تو بازآيي

با اين دل ِ غم پرور

من با تو چه خواهم کرد ؟

غم هامان سنگين است

دل هامان خونين است

از سر تا پامان خون مي بارد

ما سر تا پا زخمي

ما سر تا پا خونين

ما سر تا پا درديم

ما اين دل ِ عاشق رادر راه ِ تو آماج ِ بلا کرديم

مي گفتم :روزي که تو بازآيي

من قلب ِ جوانم راچون پرچم ِ پيروزي بر خواهم داشت

وين بيرق ِ خونين را بر بام ِ بلند ِ تو خواهم افراشت

مي گفتم :روزي که تو باز آيي

اين خون ِ شکوفان راچون دسته گل ِ سرخي در پاي تو خواهم ريخت

وين حلقه ي بازو رادر گردن ِ مغرورت خواهم آويخت

اي آزادي !

بنگر ! آزادي !

اين فرش که در پاي تو گسترده ست

از خون است

اين حلقه ي گل خون است

گل خون است ...اي آزادي !

از ره ِ خون مي آيي

اما مي آيي و من در دل مي لرزم :

(اين چيست که در دست ِ تو پنهان است ؟)

(اين چيست که در پاي تو پيچيده ست ؟)

اي آزادي ! آيا با زنجيرمي آيي ؟
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

قفل شده