.:یک منبع مناسب برای درس زبان و ریاضی:.

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: iRAN-HAMEDaN
تماس:

.:یک منبع مناسب برای درس زبان و ریاضی:.

پست توسط PearCo » یک‌شنبه 20 بهمن 1387, 4:42 pm

سلام

.:یک منبع مناسب برای درس زبان تخصصی (کامپیوتر) و ریاضی عمومی (آزمون کاردانی به کارشناسی):.

لطفا منابع ای برای درسی ریاضی عمومی و زبان تخصصی (کامپیوتر) معرفی نمایید ؟

من کتاب ریاضی عمومی مقطع کاردانی تالیف آقایان نیکوکار ، را دارم . ولی زیاد جالب نیست وخوب نگفته است و جواب تمرین های آن نیز در کتاب دوم آن می باشد.
برای در زبان تخصصی نیز تابه حال کتابی نخریده ام (امیدوارم دیر نشده باشد). لطفا سریعتر کتاب مناسبی را معرفی نمایید

rgs rgs
تصویر

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

Re: .:یک منبع مناسب برای درس زبان و ریاضی:.

پست توسط reza-1365 » یک‌شنبه 20 بهمن 1387, 9:37 pm

PearCo نوشته شده:سلام

.:یک منبع مناسب برای درس زبان تخصصی (کامپیوتر) و ریاضی عمومی (آزمون کاردانی به کارشناسی):.

لطفا منابع ای برای درسی ریاضی عمومی و زبان تخصصی (کامپیوتر) معرفی نمایید ؟

من کتاب ریاضی عمومی مقطع کاردانی تالیف آقایان نیکوکار ، را دارم . ولی زیاد جالب نیست وخوب نگفته است و جواب تمرین های آن نیز در کتاب دوم آن می باشد.
برای در زبان تخصصی نیز تابه حال کتابی نخریده ام (امیدوارم دیر نشده باشد). لطفا سریعتر کتاب مناسبی را معرفی نمایید

rgs rgs

دوست خوب کتاب ریاضی دکتر مسعود نیکوکار برای دوره های کاردانی یک کتاب عالی است و برای تمام مقاطع

حتی ارشد هم خوبه چون مطالب رو اونقدر ساده بیان کرده که ادم لذت میبره از درس ریاضی ما واسه پیام نور

ریاضی یک از این کتاب سود میبریم با اینکه کتاب پیام نور هم ساده هستش ولی این کتاب عالی است برای

هر کنکوری و هر مقطعی و واسه زبان هم کتاب اموزش زبان انگلیسی در60 روز نوشته غلام سلطانی که شامل

بخش های زیر است:

مکالمه

گرامر

سوالات چهارگزینه ای با پاسخ

اصطلاحات و .......

از کتاب گسترش علوم پایه و مدرسان و هر موسسه ای بهتره قیمتش هم 3 هزارتومانه واقعا خیلی با ارزش

اگه کسی 3 هزار تومان بده واسه این کتاب چون اون قدر خوبه 300 هزار تومان ارزش داره اگه نخری و نبینی

فایده نداره گفتن من. بخر بخون قول میدم هم مکالمه هم گرامر و هر تستی رو بتونی حل کنی.
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

saeed62
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط saeed62 » جمعه 25 بهمن 1387, 12:30 pm

بهترین منبع زیان تخصصی

دوست عزیز : زبان تخصصی ازاد و دولتی باهم فرق می کنه توی کنکور ازاد تمام سوالات به صورت چهار گزینه و

و توی دولتی معمولا ( چند سال اخیر ) بصورت متن طراحی میشه یعنی برای دولتی کسی موفق میشه که زبان عمومی خوبی داشته باشه چون دولتی سوالاتش به صورت متن و لغات تخصصی خیلی کم توش بکار میره و اکثار لغاتش مربوط به زبان عمومیه و توی کنکور ازاد کسی موفق که مفاهیم کامپیوتر رو خوب حفظ کرده باشه ( دقت کنید)!

زبان تخصصی گسترش علوم پایه کتاب خوبیه البته به نظر من . من با خوندم همین کتاب ازاد 87 رو 66 درصد و دولتی 87 رو 46 زدم

اما چطوری باید این کتاب رو بخونی: برای کنکور به نظر من فقط قسمت توضیحات کافیه وقسمت لغات که

در اخر کتاب هست رو اصلا نخونید وقت خودتون رو با خوندن لغت و اصطلاحات اخر کتاب نگیرید به عبارت دیگر کتاب گسترش علوم پایه رو فقط قسمت های متن فارسیش رو بخونید کافیه

بهترین منبع ریاضیات

کتاب ریاضی عمومی 1 انتشارات علوم پایه کتاب خوبیه که این کتاب یک کپی کامل از کتاب جبر حساب انالیز نوشته احمد قندهاری انتشارت مدرسه است اگه این کتاب رو گیر بیارید مباحث مربوط به ریاضی عمومی 1توش هست وبه نظر من جلد دوم ریاضی گسترش علوم پایه رو اصلا نخونید چون نمی صرفه تعداد سولاتی که از جلد دوم طرح میشه خیلی کمه و ارزش وقت کذاشتن نداره پس فقط جلد اول گسترش علوم پایه کافیه و

و تمرین زیاد روی تست های سالهای قبل.

توی کنکور ازاد سوالات تکراری زیاد میاد اما دولتی 87 ریاضیش خیلی سخت بود

ولی یادتون نره ریاضی خیلی مهمه چون اکثر بچه ها اون رو نمی خونن و ضریبش 3 است

من توی ازاد 45 و توی دولتی 87 که واقعا سوالاتش خیلی سخت بود 25 درصد زدم

آواتار کاربر
PearCo
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: iRAN-HAMEDaN
تماس:

پست توسط PearCo » جمعه 25 بهمن 1387, 8:09 pm

تصویر

متشکرم از راهنمایی های خوب و جامع شما عزیزان

تصویر
تصویر
تصویر

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » جمعه 25 بهمن 1387, 10:51 pm

در تاييد صحبتهاي دوستان عزيز، با توجه به اينكه تقريبا هر ساله 5 سوال از 15 سوال به سوالات آمار اختصاص داره و به اين دليل كه آمار نسبت به رياضي داراي مباحث كمتري هست و با توجه به سرفصلهاي تعيين شده، تستهاي آمار نسبت به تعدادي از موضوعات رياضي(مثل انتگرال) روتين هستند(امكان طرح تستهاي دشوار تقريبا وجود نداره) و با زمان مطالعه كمتري مي تونين تسلط بيشتري پيدا كنيد، پيشنهاد مي كنم مباحثي از رياضي كه طبق بودجه بندي تستهاي سالهاي اخير اهميت بيشتري دارن رو با تست زدن كافي ياد بگيريد و زمان مطالعه باقي سرفصلها رو براي آمار در نظر بگيريد.

مباحث روتين كنكورهاي سراسري 86 و 87: انحراف چاركي - ضريب پراكندگي(CV) - انواع نمودارها - مد - واريانس - احتمال انتخاب حروف

كتاب پيشنهادي: آمار و احتمالات نوشته استاد محسن طوراني(اين كتاب برخلاف جزوات پارسه فروش آزاد داره).
نظر شخصي من در مورد اين كتاب : جامعيت - سادگي بيان همراه با مثالهاي مناسب.

قانوني كه هميشه يادآوري مي كنم (خصوصا براي رياضي) : «تسلط 100 درصدي به 80 درصد مطالب بسيار بهتر از تسلط 80 درصدي به 100 درصد مطالب است».
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

قفل شده