درصدهاي قبولي دانشگاههاي مختلف در كنكور ارشد

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

درصدهاي قبولي دانشگاههاي مختلف در كنكور ارشد

پست توسط مهيار » پنج‌شنبه 31 مرداد 1387, 8:39 pm

دوستان عزيز من خيلي در مورد درصد قبولي دانشگاهها و موسسات مختلف تويه كنكور ارشد تحقيق كردم يه سري آمار رسمي گير آوردم كه اينجا ميذارم . خيلي مايلم كه اگر دوستان در مورد درصد قبولي دانشگاههاشون تويه ارشد اطلاعاتي دارند اينجا قرار بدهند مطمئنا كسي كه به فكر ارشد اين درصدها خيلي بهش كمك ميكنه .
مثلا من هر جا كه گشتم در مورد دانشگاه زنجان چيزي بدست نياوردم از اونجايي كه دانشجوياني كه تويه دانشگاه زنجان درس ميخونن كم نيستن ميتونند اطلاعات خوبي اينجا بذارند كه به درد همه بخوره
اينم آمار :(البته آمار كليه و طبق قبوليهاي دولتي 87 )
بيشترين قبولي تويه ارشد رو دانشگاه تهران با 21.2% داشته
بعد شريف با 20%
شيراز و شهيد بهشتي با 17 %
فردوسي مشهد 14.68%
دانشگاه سبزوار با 10.72 %
پيام نور 5.54%
سجاد مشهد با 4.14 %
خيام مشهد 3.1%
دانشگاه آزاد 1.7%
دوستان اگه آمار ديگه اي دارند كه اين آمار و كامل كنه ممنون ميشم اينجا بزارن

منبع :دكتر عبدالرسول پور عباس (رئيس سازمان سنجش)
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
sheida_20
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: درصدهاي قبولي دانشگاههاي مختلف در كنكور ارشد

پست توسط sheida_20 » جمعه 1 شهریور 1387, 7:36 pm

ممنون بابت این اطلاعات
ولی اگه این راست باشه الباقی دانشگاهها تقریبا هیچن یعنی ارشدی ندارن!!!!!!!!!!
هیچ وقت مغرور نشو چون برگها وقتی که احساس می کنن رنگشون مثل طلا شده اونوقته که زمین می افتن.........

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » جمعه 1 شهریور 1387, 7:45 pm

دوست عزيز اين منبعش موثقه و بر اساس آزمون 87 . دقيقا من هم با همون هيچي كه گفتي موافقم . راستش واسه خودمم جايه سئواله مثلا دانشگاه زنجان يا كرمان - شمسي پور و شريعتي اين وسط چي شده
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » شنبه 2 شهریور 1387, 1:07 pm

برای کسب اطلاعات بیشتر ، تاپیک موقتا به کاردانی به کارشناسی منتقل می شه. bil:

wp.ark

پست توسط wp.ark » شنبه 2 شهریور 1387, 2:08 pm

به نظر شما در آنچه که مهیار نوشته یک اشتباه فنی رخ نداده؟

ه نظرم این سهم پذیرش دانشجویان ارشد توسط این دانشگاه ها باشه نه آن مقدار که دانشجویان این دانشگاه ها در کنکور ارشد پذیرقته شده اند.

به عنوان مثال من می دونم دانشگاه با هنر کرمان قبولی ارشد خوبی داره چون چندین نفر از اونجا در دانشگاه شیراز دارند فوق می خونند. ولی هیچ آماری از این دانشگاه با هنر نیست.

ضمنا من می دونم که باهنر کرمان تاکنون پذیرش دانشجوی ارشد در آن دانشگاه نداشته به همین دلیل هم سهمش اینجا شده صفر.

بنابراین بدیهی هست که سهم پذیرش شریعتی و شمسی پور و غیره هم صفر باشد چون اینها دانجشجوی ارشدی نمی گیرند.

این تاپیک خیلی خوب و لازمی هست از دوستان برای ایجادش و انتقال موقتش به اینجا سپاسگزارم.
لطفا اگر کسی از میزان قبولی و رتبه کنکور ارشد دوستانش در سال گذشته شخصا خبری داره اینجا بفرسته. مثلا اینکه شریعتی و شمسی پور و رجایی تهران و دانشگاه زنجان و دانشگاه کرمان و بناب و با هنر شیراز از این نظر مقایسه شوند خیلی مفیده و می تونه بی دانشجو های برتر در انتخاب محل تحصیل خیلی کمک بکنه.

لطفا هر کسی از این موضوع خبر داره زودتر بنویسه. متشکرم.

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » شنبه 2 شهریور 1387, 11:07 pm

[quote="wp.ark"]به نظر شما در آنچه که مهیار نوشته یک اشتباه فنی رخ نداده؟

ه نظرم این سهم پذیرش دانشجویان ارشد توسط این دانشگاه ها باشه نه آن مقدار که دانشجویان این دانشگاه ها در کنکور ارشد پذیرقته شده اند.

به عنوان مثال من می دونم دانشگاه با هنر کرمان قبولی ارشد خوبی داره چون چندین نفر از اونجا در دانشگاه شیراز دارند فوق می خونند. ولی هیچ آماری از این دانشگاه با هنر نیست.

ضمنا من می دونم که باهنر کرمان تاکنون پذیرش دانشجوی ارشد در آن دانشگاه نداشته به همین دلیل هم سهمش اینجا شده صفر.

بنابراین بدیهی هست که سهم پذیرش شریعتی و شمسی پور و غیره هم صفر باشد چون اینها دانجشجوی ارشدی نمی گیرند.

این تاپیک خیلی خوب و لازمی هست از دوستان برای ایجادش و انتقال موقتش به اینجا سپاسگزارم.
لطفا اگر کسی از میزان قبولی و رتبه کنکور ارشد دوستانش در سال گذشته شخصا خبری داره اینجا بفرسته. مثلا اینکه شریعتی و شمسی پور و رجایی تهران و دانشگاه زنجان و دانشگاه کرمان و بناب و با هنر شیراز از این نظر مقایسه شوند خیلی مفیده و می تونه بی دانشجو های برتر در انتخاب محل تحصیل خیلی کمک بکنه.

لطفا هر کسی از این موضوع خبر داره زودتر بنویسه. متشکرم.[/quote]

دوست عزيز اگر فكر كنم منظور به پذيرش نبوده چون موسسات سجاد و خيام و دانشگاه سبزوار دوره ارشد ندارند از سال آينده راه اندازي ميشه . البته بازم بگم شايد منظور اين بوده به هر حال كسي كه بيشتر اطلاع داره بقيرو روشن كنه

آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: karaj

پست توسط farsijava » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 12:03 am

فکر کنم منظور قبولی در کل میزان پذیرفته شدن ارشد باشه
اونوقت یه جورایی درست درمیاد
مثلا آقا محسن می گفت شمسی پور سالی یک یا دو نفر ارشد قبول می شوند که درصدش نسبت به کل سهمیه ارشد اصلا قابل ذکر هم نیست
همین طور تو علم و فرهنگ 3 درصد کل دانشجویانش تو ارشد قبول می شن و جمع این درصد ها یکم بالا پایین می تونه درست باشه

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 1:40 am

با سلام
منم موندم دانشگاه پيام نور و موسسات غيرانتفاعي بالاتر از دانشگاه آزاد كه جاي تعجبه
ولي اين كمي دقيق هستش تو تبريز نان رشته يادم رفته از پيام نور 3 نفر ارشد قبول شدن دانشگاه تبريز 1 نفر و از آزاد هيچ كس
ولي فكر نكنم دانشگاهاي تبريز تو اين رتبه بندي نباشن مخصوصا صنعتي سهند يا دانشگاه اصفهان يا ساير دانشگاهاي بزرگ واقعا براي من معما شده دانشگاه آزاد تو رتبه آخر

mahdi bg

پست توسط mahdi bg » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 7:12 am

[quote="wp.ark"]

دوست عزيز اگر فكر كنم منظور به پذيرش نبوده چون موسسات سجاد و خيام و دانشگاه سبزوار دوره ارشد ندارند از سال آينده راه اندازي ميشه . البته بازم بگم شايد منظور اين بوده به هر حال كسي كه بيشتر اطلاع داره بقيرو روشن كنه[/quote]

موسسه سجاد یک چند سالی هست که ارشد برق رو داره
خوشحال شدم سجاد هم قبولی ارشد داره. (التبه من نرم افزار می خونم)
با این وضع امیدی هست امسال ارشد قبول بشم.

mina_mah

پست توسط mina_mah » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 4:41 pm

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
من که سر از این رتبه بندی در نیاوردم درباره دانشگاه باهنر بگم هر سال از 30 نفر رشته ریاضی 18 نفرارشد قبول می شن امسال رتبه 1 مهندسی معدن و مهندسی کساورزی و 29 حسابداری و 8 مهندسی فناوری اطلاعات و 8و 49 علوم کاپیوتر از باهنر بود(آمار قبولی کامپیوتر در 4 گرایش 10 نفر بود) باهنر تو رشته های علوم قوی هست و امسال حدود 100 که من می شناختم و ارشد داده بودند قبول شدن حالا نمی دونم این آمار صفر از کجا و حالا به نظر شما دانشگاه خواجه نصیر و علم صنعت و دانشگاه های اصفهان و مشد و تبریز هیج جایی در این میان ندارند که از قوی ترین های ایران هستند و به عنوان مثال امیر کبیر و صنعتی اصفهان که در رتبه 2 و 3 بعد از شریف در رشته هی فنی هستد هیچ قبولی ندارند خوتون قضاوت کنید

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » یک‌شنبه 3 شهریور 1387, 6:05 pm

[quote="farsijava"]فکر کنم منظور قبولی در کل میزان پذیرفته شدن ارشد باشه
اونوقت یه جورایی درست درمیاد
مثلا آقا محسن می گفت شمسی پور سالی یک یا دو نفر ارشد قبول می شوند که درصدش نسبت به کل سهمیه ارشد اصلا قابل ذکر هم نیست
همین طور تو علم و فرهنگ 3 درصد کل دانشجویانش تو ارشد قبول می شن و جمع این درصد ها یکم بالا پایین می تونه درست باشه[/quote]

کاملا با حرف farsijava عزیز موافقم شاید تعداد نفراتی که از این دانشگاه ها قبول شدند، خیلی کمتر از دانشگاههای دیگه بودند.

قفل شده