تشكيل گروه درسي براي موفقيت در كن

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: karaj

Re: تشكيل گروه درسي براي موفقيت در كن

پست توسط farsijava » دوشنبه 4 شهریور 1387, 12:12 am

مهيار نوشته شده:- زبان انگلیسی (عمومی)
504 واژۀ کاملاً ضروری تالیف Murray Bromberg (اونطوري كه mohammad عزيز تويه يكي از پستها گفته اين كتاب اگه گير بياد واقعا آخرشه)
من دارمش میشه گفت حرف نداره. به خود من هم یه بنده خدایی معرفی کرد
البته دوستان اگه میشه یه کتاب خوب هم برای رياضي1 معرفی کنید. البته آموزشی نه تست آخه من واقعا تو ریاضی ضعیفم حتی مشتق هم الان بلد نیستم بگیرم تو کنکور هم هیچی ریاضی نزدم
http://www.gaza.ir
----------------------------
bbc یک نظر سنجی راه انداخته در مورد حمایت از اسراپیل یا فلسطین. که متاسفانه با اینکه از هرچند رای یکی طرف اسراییل هست درصد آمار اسراپیل بالاتر هست
با شرکت در اون و گسترش این خبر از حقانیت فلسطین دفاع کنید:
http://www.israel-vs-palestine.com

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » دوشنبه 4 شهریور 1387, 12:24 am

farsijava نوشته شده:
مهيار نوشته شده:- زبان انگلیسی (عمومی)
504 واژۀ کاملاً ضروری تالیف Murray Bromberg (اونطوري كه mohammad عزيز تويه يكي از پستها گفته اين كتاب اگه گير بياد واقعا آخرشه)
من دارمش میشه گفت حرف نداره. به خود من هم یه بنده خدایی معرفی کرد
البته دوستان اگه میشه یه کتاب خوب هم برای رياضي1 معرفی کنید. البته آموزشی نه تست آخه من واقعا تو ریاضی ضعیفم حتی مشتق هم الان بلد نیستم بگیرم تو کنکور هم هیچی ریاضی نزدم
دوست عزيز اگه امكانش هست (يعني اگر ebooke ) محبت كنيد همينجا آپلودش كنيد تا بچه ها استفاده كنند .
در ضمن در مورد رياضي هم شيدا خانوم يه لينك همينجا گذاشتن كه همينو اگه دانلودكنيد و مطالعه كنيد خيلي بهتون كمك ميكنه . فكر ميكنم همين كافي باشه در مورد تست هم والله من واسه كارشناسي از موسسه اي كه كنكور ميرفتم يه سري تست گرفتم راستش نميتونم كتاب خوبي معرفي كنم اين يه قلمو اگه دوستان كمك كنند خوبه .
bil: موفق باشيد
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

alireza
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط alireza » دوشنبه 4 شهریور 1387, 5:19 am

سلام دوستان
من هميشه به خودم ميگم : گذشته ها گذشته است به فكر اينده باش كه فرصتهاي اينده از دست ندي

من سال گذشته المپياد علمي كامپيوتر شركت كردم واقعا سخت بود با خودم گفتم يعني سوالاته كنكور ارشد هم به همين شكله هنوز جواب درستي براش پيدا نكردم ولي با دوستانم كه در موردش صحبت ميكنم ميگن نه بابا مگه ميشه سوالات به اين سختي باشه ومن هنوز مردد هستم دوستان در اين مورد اگر اطلاعات موثقي دارن ممنون ميشم من هم در جريان بزارن.

من مهر ماه 87 ترم سوم كارشناسيمو ميخام بگذرونم اگر خدا بخواهد
امسال بايد به اميد خدا كنكور ارشد را قبول شم وگرنه اين طور كه من متوجه شدم اگر امسال قبول نشم ساله ديگه يا بهتره بگم بلافاصله پس از فارغ التحصيلي ميبرنم سربازي البته به زور.
اقا مهيار عزيز و... من در اين مورد هم هنوز مردد هستم يكسري از بچه ها ميگن دوباره بعد از فارغ التحصيلي 6 ما فرجه داريم بعضي هام ميگن نه نداريم ما يكبار از فرجه 6 ماهه حد فاصله بين پايان دوره كارداني و كنكور كارشناسس استفاده كرديم در اين مورد هم اگر اطلاعات موثق و درستي دارين بنده را در جريان بزارين. دوستان لطف كنيد در مورد قبولي در گرايش هوش مصنوعي اطلاعاتي بدن . ممنون
دوستان من به گرايش هوش مصنوعي خيلي علاقه دارم به نظرتون ميشه قبول شم اونم دانشگاه شريف.
اوه چه رويايي شد اما اين رويا دست يافتني.

اما در مورد گروه درسي بايد اول از دوستان تشكر كنم كه پست دادن
ثانيا من وشما همگي يك هدف داريم و اونم قبولي تو كنكور ارشده.
اين انگيزه و هدف كه مارا كنار هم قرار ميده.
با احترام خدمت مهيار جون وبقيه دوستان {شيده خانم ومونا خانم} عرض كنم كه براي من وشايد خيلي از دوستان فرصتي به اندازه حال تا كنكورارشد 88 بيشتر فرصت نيست بنابراين بايد به فكر اين جور افراد نيز باشيم.
حال چند سوال مطرح ميكنم دوستان اكر جواب صحيح را ميدانند بيان كنند:
1- دفترچه كنكور كارشناسي ارشد امسال (88) چه موقعه اي منتشر ميشود؟

2- هر يك از دوستان پيشنهادي متفاوت براي منابع دارده اند ، اگر هر يك از دوستان از منابعي كه در كنكور امسال قرار ازشون سوال بدن خبر موثق،دقيق و صد در صدي داره لطف كنه و اون منابع را در اين تاپك قرار دهند؟

3- دوستان كسي ميدونه كلاسهاي كنكور پرسپوليس (پارسه) كيه آغاز ميشه يا اصلا رفتن به اين كلاسها براي قبولي ما در اين كنكور تاثير بسزايي داره يا نه؟

4- گذشتن از اين كنكور با استفاده از شرط مدل به چه شكل است وچه دانشگاههايي ازاين طريق پذيرش دانشجو دارند؟

از همگي دوستان متشكرم .باي.

آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط farsijava » دوشنبه 4 شهریور 1387, 8:57 am

مهيار نوشته شده:دوست عزيز اگه امكانش هست (يعني اگر ebooke ) محبت كنيد همينجا آپلودش كنيد تا بچه ها استفاده كنند .
نه ایبوک نیست.کتاب چاپی هست. ktb:
مهيار نوشته شده:در ضمن در مورد رياضي هم شيدا خانوم يه لينك همينجا گذاشتن كه همينو اگه دانلودكنيد و مطالعه كنيد خيلي بهتون كمك ميكنه . فكر ميكنم همين كافي باشه در مورد تست هم والله من واسه كارشناسي از موسسه اي كه كنكور ميرفتم يه سري تست گرفتم راستش نميتونم كتاب خوبي معرفي كنم اين يه قلمو اگه دوستان كمك كنند خوبه .
دانلود کردم. چیز خوبی بود ولی متاسفانه مانیتور من CRT هست و اگر بخوام از رو ایبوک بخوانم آخرش اینجوری میشم amuz: :mrgreen:
bbc یک نظر سنجی راه انداخته در مورد حمایت از اسراپیل یا فلسطین. که متاسفانه با اینکه از هرچند رای یکی طرف اسراییل هست درصد آمار اسراپیل بالاتر هست

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » دوشنبه 4 شهریور 1387, 11:53 am

من مهر ماه 87 ترم سوم كارشناسيمو ميخام بگذرونم اگر خدا بخواهد
امسال بايد به اميد خدا كنكور ارشد را قبول شم وگرنه اين طور كه من متوجه شدم اگر امسال قبول نشم ساله ديگه يا بهتره بگم بلافاصله پس از فارغ التحصيلي ميبرنم سربازي البته به زور.
دوست عزيز به نظر من هيچ كاري نشدني نيست من بهت قول ميدم اگه از همين الان شروع كنيد به خوندن مطمئن باش هر دانشگاهي رو كه بخواي قبول ميشي اين واسه مسئله 2 بار واسه من تجربه و اثبات شده .
اقا مهيار عزيز و... من در اين مورد هم هنوز مردد هستم يكسري از بچه ها ميگن دوباره بعد از فارغ التحصيلي 6 ما فرجه داريم بعضي هام ميگن نه نداريم ما يكبار از فرجه 6 ماهه حد فاصله بين پايان دوره كارداني و كنكور كارشناسس استفاده كرديم در اين مورد هم اگر اطلاعات موثق و درستي دارين بنده را در جريان بزارين.
در اين مورد بهتر بود تويه بخش سربازي تاپيك ميدادي اونجا من صد در صد جوابتو ميدادم خوشبختانه امسال كه من ميخواستم واسه خدمت اقدام كنم اطلاعات بسيار زيادي گرفتم كه به درد همه آقايون ميخوره . اگه اينجا جوابتو بدم موضوع بحث به انحراف كشيده ميشه جوابتو به صورت پست خصوصي برات فرستادم . bil:
- دفترچه كنكور كارشناسي ارشد امسال (88) چه موقعه اي منتشر ميشود؟
تا اونجايي كه من اطلاع دارم آزمون پارسال بهمن ماه اومد در اين مورد نگران نباشيد .اينجا اولين جايه كه خبرش منتشر ميشه .
2- هر يك از دوستان پيشنهادي متفاوت براي منابع دارده اند ، اگر هر يك از دوستان از منابعي كه در كنكور امسال قرار ازشون سوال بدن خبر موثق،دقيق و صد در صدي داره لطف كنه و اون منابع را در اين تاپك قرار دهند؟
دوست عزيز واسه منابع mohamma عزيز تويه يه تاپيك به صورت كامل توضيح داده كه به نظر من مناسب به نظر مياد . اما مثلا كتابهايي كه به عنوان مكمل معرفي كرده رو ميتوني بين پارسه و پوران پژوهش يه دسته رو انتخاب كني . اما كتابهاي سورس هموناست كه گفته مثلا الگوريتم كتاب هوريتز و .....
- دوستان كسي ميدونه كلاسهاي كنكور پرسپوليس (پارسه) كيه آغاز ميشه يا اصلا رفتن به اين كلاسها براي قبولي ما در اين كنكور تاثير بسزايي داره يا نه؟
اين يكي روزا خانوم بهتر در جريانند بهتر با ايشون مطرح كنيد .
4- گذشتن از اين كنكور با استفاده از شرط مدل به چه شكل است وچه دانشگاههايي ازاين طريق پذيرش دانشجو دارند؟
تا اونجايي كه من ميدونم 20% سنجشي كه به عمل مياد به وسيله معدل و 80% به وسيله آزمون ورودي(كنكور)
مشخص ميشه پس به نظر من بهتره كه معدل رو واسه خودت حفظش كني حالا هر چه قدر كه معدلت بالاتر باشه مثلما به نفعت ميشه . اما در مورد دانشگاههايي كه بدون شرط معدل پذيرش بكنن من اطلاعي ندارم .

موفق باشيد .

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
mona_k
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mona_k » دوشنبه 4 شهریور 1387, 3:30 pm

اقا مهیار خیلی ممنون از برنامتون
ولی من یه پیشنهاد دارم cuf:

دروس مشترک که خیلیم مهمه شامل ایناست:ساختمان داده مدار سیستم عامل ونظریه ماشین

ما سیستم ساختمان و مدارو خوندیم
به نظر من اگه وقت بذاریمو این اول کاری به جز ساختمان سیستم و مدارو هم بخونیم تسلطمون رو این درسا حدودا صد در صد میشه چون هنوز یادمونه و این باعث میشه کاملا ملکه ذهنمون شه yes: اون وقت احتیاج نداریم که 5/6ماه دیگه همه اینارو از اول بخونیم چون تا اون موقع یادمون میره میشیم صفر صفر یا باید یه همت کنیم این چند روزه دوره کنیم یا باید در طول ترم یک روش وقت بزاریم که شرایط یکم سخت تر میشه

الان فرصت خوبیه حیفه بذاریم این تسلطی که کنکور کارشناسی کسب کردیم از بین بره باید ازش استفاده کنیم همین استفاده از موقعیت هاست که ادمو جلو میندازه حتی همین 1 ماه که بعدا یادمون نرهمجبور شیم این درسارو از اول شروع کنیم
dd:
این نظر منه اگه موافقید این کارو بکنیم اگه نه که من تابع جمعم هرچی همه بگن bil:
با خدا باش و پادشاهی کن
بی خدا باش و هر چه خواهی کن

آواتار کاربر
mona_k
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mona_k » دوشنبه 4 شهریور 1387, 3:50 pm

علی اقا مگه اونا که شریف قبول میشن از فضا اومدن؟ nar:

شمام که ماشا ا... انگیزتون خیلی خوبه پس هیچ شک نکن که قبولی

بله شما راست میکین ما باید شرایط شما هم در نظرمون باشه

ولی یه سال زمان خوبو کافیه اما شما باید مفید روزانه5/6 ساعت بخونی و مرور درساتونم باید روزانه باشه مثلا یک شنبه درسای شنبه و 2شنبه درسای شنبه و یکشنبه روباهم مرور کنی و.....اما هفته بعد فقط یک روز اختصاص میدی که درسای هفته گذشتتو مرور کنی و مرور روزانت مربوط به درسای همون هفته جدید باشه و به تدریج فاصله این مرور های کلی به یه بار در ماه میرسه شاید به نظر سخت بیاد ولی هم شما از ما وقتتون کمتره هم این مرور بیشتر از 30 دقیقه در هر روز وقتتونو نمیگیره و لی بجاش تسلطی پیدا میکنی که نگو و نپرس و مجبورم نمیشید یه کتابو 2 بار بخونید خدای نکرده وقت کم بیاد

نت برداری که همون طور که اقا مهیار گفت یادتون نره اگه وقت نمیشه تو خودت کتاب خط بکشید که وقتی مرور میکنید فقط جاهای مشخص شده رو بخونید .

اون وقت سال 88 میبینید که شما رفتید شریفو ما هنوز داریم کارشناسی میخونیم
با خدا باش و پادشاهی کن
بی خدا باش و هر چه خواهی کن

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » دوشنبه 4 شهریور 1387, 7:08 pm

mona_k نوشته شده:اقا مهیار خیلی ممنون از برنامتون
ولی من یه پیشنهاد دارم cuf:

دروس مشترک که خیلیم مهمه شامل ایناست:ساختمان داده مدار سیستم عامل ونظریه ماشین

ما سیستم ساختمان و مدارو خوندیم
به نظر من اگه وقت بذاریمو این اول کاری به جز ساختمان سیستم و مدارو هم بخونیم تسلطمون رو این درسا حدودا صد در صد میشه چون هنوز یادمونه و این باعث میشه کاملا ملکه ذهنمون شه yes: اون وقت احتیاج نداریم که 5/6ماه دیگه همه اینارو از اول بخونیم چون تا اون موقع یادمون میره میشیم صفر صفر یا باید یه همت کنیم این چند روزه دوره کنیم یا باید در طول ترم یک روش وقت بزاریم که شرایط یکم سخت تر میشه

الان فرصت خوبیه حیفه بذاریم این تسلطی که کنکور کارشناسی کسب کردیم از بین بره باید ازش استفاده کنیم همین استفاده از موقعیت هاست که ادمو جلو میندازه حتی همین 1 ماه که بعدا یادمون نرهمجبور شیم این درسارو از اول شروع کنیم
dd:
این نظر منه اگه موافقید این کارو بکنیم اگه نه که من تابع جمعم هرچی همه بگن bil:
مونا خانوم ممنون كه نظر داديد . راستش من اين برنامرو طبق كار خودم ريختم حالا اين انتخاب درس ديگه با خودتونه . من واسه اينكه احتمال ميدادم ترم اول يه مقداري درسها سخت باشه (باوجود 3 تا درس رياضي)اين پيشنهاد رو دادم به هر حال هر كس خودش نسبت به توانش ميتونه اين برنامه رو تغيير بده .

موفق باشيد bil:

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

آواتار کاربر
farsijava
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط farsijava » دوشنبه 4 شهریور 1387, 10:50 pm

مهيار نوشته شده:من واسه اينكه احتمال ميدادم ترم اول يه مقداري درسها سخت باشه (باوجود 3 تا درس رياضي)اين پيشنهاد رو دادم
میشه لیست دروسی که باید تو ترم اول بخوانیم رو بگذارید
دروسی که تو کاردانی با نمره زیر 14 پاس کردیم باید دوباره تو کارشناسی بخوانیم یا اینکه نه؟ :?:

آواتار کاربر
sheida_20
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط sheida_20 » سه‌شنبه 5 شهریور 1387, 12:13 am

farsijava نوشته شده:
مهيار نوشته شده:من واسه اينكه احتمال ميدادم ترم اول يه مقداري درسها سخت باشه (باوجود 3 تا درس رياضي)اين پيشنهاد رو دادم
میشه لیست دروسی که باید تو ترم اول بخوانیم رو بگذارید
دروسی که تو کاردانی با نمره زیر 14 پاس کردیم باید دوباره تو کارشناسی بخوانیم یا اینکه نه؟ :?:

سلام
من که چیزی در این مورد توی دانشگاه ندیدم یعنی درس زیر 14 رو دوباره پاس کنید فکر نکنم باشه

از آقا مهیار به خاطر برنامه ربزی خوب خیلی ممنون
حتما دنبال می کنیم و امیدواریم قبول بشیم bil:
فقط یه چیزی می مونه این وسط که از اول مهر باروزی حتی 5 ساعت درس خوندن از اون ور کلاس رفتن از اون ور دیگش هم باید درسای کارشناسی هم بخونی ، چون معدل خیلی مهمه ، این طوری می شه پیش رفت؟ ktb:

فقط یه نفر یه راهنمایی کوچیک به من :
من کاردانی نرم افزار بودم الان هم کارشناسی سخت افزار می خونم
توی این موندم که واسه ارشد روی نرم افزار تمرکز کنم یا معماری ؟؟؟
اگه هم بگین علاقه واسم زیاد مهم نیست توی هر کدومش یه جورایی علاقه دارم
این جا فقط بهتر بودنش واسم مهمه
یکی منو روشن کنه که کدومش بهتره تا شروع کنم روی اون درسا تمرکز کنم
هیچ وقت مغرور نشو چون برگها وقتی که احساس می کنن رنگشون مثل طلا شده اونوقته که زمین می افتن.........

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » سه‌شنبه 5 شهریور 1387, 12:47 am

از آقا مهیار به خاطر برنامه ربزی خوب خیلی ممنون
حتما دنبال می کنیم و امیدواریم قبول بشیم
خواهش ميكنم اين فقط 40 % برنامه بود سعي دارم تكميلش كنم چون دوستان اصرار داشتن من گذاشتمش
فقط یه چیزی می مونه این وسط که از اول مهر باروزی حتی 5 ساعت درس خوندن از اون ور کلاس رفتن از اون ور دیگش هم باید درسای کارشناسی هم بخونی ، چون معدل خیلی مهمه ، این طوری می شه پیش رفت؟
دوست عزيز من حداقلشو گفتم شما ميتونيد خودتون به اين تايم اضافه يا كم كنيد
من کاردانی نرم افزار بودم الان هم کارشناسی سخت افزار می خونم
توی این موندم که واسه ارشد روی نرم افزار تمرکز کنم یا معماری ؟؟؟
اگه هم بگین علاقه واسم زیاد مهم نیست توی هر کدومش یه جورایی علاقه دارم
این جا فقط بهتر بودنش واسم مهمه
پيشنهاد من اينه
هوش مصنوعي
الگوريتم
نرم افزار
معماري

خوب اين پيشنهاد منه همه چيز بستگي به علاقتون داره سعي نكنيد به خاطر رتبه و آينده كاري پا رويه علايقتون بذاريد
من هوش مصنوعي رو ميخوام انتخاب كنم
در مورد اين درس زير 14 هم من كه تا به حال چيزي نشنيدم فكر نميكنم هم چنين چيزي باشه
موفق باشيد

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

آواتار کاربر
sheida_20
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط sheida_20 » سه‌شنبه 5 شهریور 1387, 1:04 am

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ کامپیوتر (سخت افزار،نرم افزار،هوش مصنوعی،فناوری اطلاعات)

مطالبی که به نظر شما می رسد مربوط به منابع و کتاب های کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ کامپیوتر در گرایش های معماری کامپیوتر (سخت افزار) ، هوش مصنوعی ، نرم افزار و مهندسی فناوری اطلاعات(IT) می باشد.

ابتدا دروس و ضرایب آنها:
درس زبان انگلیسی (عمومی و تخصصی) شامل 25 تست می شود و برای تمامی رشته ها ضریب 1 دارد.
درسرياضيات (آمار و احتمال - رياضيات مهندسي - محاسبات عددي ساختمان گسسته) که شامل 24 تست می شود و برای تمامی رشته ها ضریب 2 دارد.
(ساختمان داده - مدارهاي منطقي - معماري كامپيوتر سيستم عامل - نظريه زبانها و ماشينها) 30 تست ، تمامی داوطلبان باید پاسخگوی این دروس باشند و ضریب 4 دارد.
دروس تخصصي سخت افزار (مدارهاي الكتريكي - VLSI الكترونيك ديجيتال - انتقال داده( 25 تست ، فقط داوطلبان رشتۀ سخت افزار باید پاسخگو باشند و ضریب 2 دارد.
دروس تخصصي نرم افزار (طراحي الگوريتم - كامپايلر - زبانهاي برنامه سازي - پايگاههاي داده). 25 تست ، داوطلبان رشته های نرم افزار و فناوری اطلاعات باید پاسخگو باشند و ضریب 2 دارد.
دروس تخصصي هوش مصنوعي (مدارهاي الكتريكي - طراحي الگوريتمها ی هوش مصنوعي) ، شامل 25 تست که ضریب 2 دارد.

منابع پيشنهادي براي مطالعه کنکور ارشد كامپيوتر:

1- ساختمان داده
الف) كتاب ارشد ساختمان داده و الگوريتم‌ها تاليف مهندس رهنمون، انتشارات پوران پژوهش

ب) Data structure in C++ . By E. Horowitz

ج) Data structure and algorithm. By A.Aho

2- نظريه زبان‌ها و ماشين‌ها

الف) كتاب ارشد نظريه‌ زبان ها و ماشين ها تاليف مهندس سهرابي و مهندس مقصودي، انتشارات پوران پژوهش

ب) مقدمه‌اي بر نظريه زبان ها و ماشين ها تاليف لینتس پیتر ترجمه دكتر عبدالحسینصراف زاده

ج) Element of the Theory of computation. By sudkamp

3- مدارهاي منطقي

الف) كتاب ارشد مدار منطقي، تاليف مهندس يوسفي انتشارات پوران پژوهش ( کتاب تست این منبع هم موجود است --> تست های طبقه بندی شده مدار منطقی)

ب) Digital Design. By Mano

ج) Digital logic circuit Analysis and Design. By Nelson

4- معماري كامپيوتر

الف) كتاب ارشد معماري كامپيوتر تأليف مهندس يوسفي انتشارات پوران پژوهش ( کتاب تست این منبع هم موجود است --> سوالات طبقه بندی شده معماری کامپیوتر)

ب) Computer system Architecture. By Mano

5- سيستم‌ عامل

الف) كتاب ارشد سيستم عامل، تاليف دكتر ابراهيمي مقدم، انتشارات پوران پژوهش

ب) Operating System : Design and Implementation. By Tanebaum

ج) Operating System : Internals and design Principles. By Stallings

د) Operating System :By silberschatz

6- ساختمان گسسته

الف) كتاب ارشد ساختمان گسسته، گردآوری شده توسط شهاب بهجتي، انتشارات پوران پژوهش

ب) رياضيات گسسته و تركيباتي از ديدگاه كاربردي تاليف رالف گريمالدي ترجمه دكتر علی عميدي - ناشر: مرکز نشر دانشگاهی

ج) Descrete Mathematics. By Johnwonbaugh

7- رياضي مهندسي

الف) كتاب ارشد رياضي مهندسي گردآوری شده توسط فرزين حاجي ‌جمشيدي، انتشارات پوران پژوهش

ب) مجموعه گزينه‌هاي چهار جوابي طبقه بندي شده رياضي كارشناسي ارشد:ریاضی مهندسی، تاليف دكتر مسعود نيكوكار

8- آمار و احتمال مهندسي

الف)كتاب ارشد آمار و احتمال، تاليف دكتر هژبر انتشارات پوران پژوهش

ب)مجموعه گزينه‌هاي چهار جوابی طبقه بندي شده رياضي كارشناسي ارشد:آمار و احتمال مهندسی تأليف دكتر مسعود نيكوكار

ج)آمار رياضي والدپول ترجمه دكتر وحيدي

9- محاسبات عددي

الف) Numeical Methods for Mathematics, science and Engineering. By Mathews

ب) محاسبات عددي تاليف دكتر قلي‌زاده

ج) روش‌هاي محسابات عددي ترجمه دكتر فائزه توتونيان

د) آناليز عددي و روش‌هاي كامپيوتري نوشتۀ رالف پنینگتون ترجمه دكتر منصور نيكخواه بهرامی - ناشر: دانشگاه تهران

ه) نخستين گام‌ها در آناليز عددي ترجمه دكتر بابليان و ميركمال ميرنيا

10 - پايگاه‌هاي داده

الف) كتاب ارشد پايگاه داده، تاليف مهندس سهرابي انتشارات پوران پژوهش

ب) Database Management systems. By C.G. Date

ج) Database system Concepts. By Silberschatz

11- زبان‌هاي برنامه سازي

الف) Programing Languages : Design and Implementation. By Prat

12- کامپايلر

الف) اصول طراحي كامپايلرها تاليف آهو، اولمن

13- طراحي الگوريتم ها

الف) Algorithm design. By Horowitz
ب) طراحي الگوريتم‌ها تاليف دكتر محمود نقيب‌زاده

14- مدارهاي الکتريکي
الف) مدارهاي الكتريكي ترجمه دكتر جبه‌دار مارالاني

ب) مدارهاي الكتريكي نوشته ويليام هيت

15- هوش مصنوعي
الف) Artificial Intelligence: A modern approach. By Russell
ب) هوش مصنوعي تاليف دكتر فهيمي

16- زبان انگلیسی (عمومی)

504 واژۀ کاملاً ضروری تالیف Murray Bromberg

اینا فکر می کنم منابع خوبی باشن
آخرین ویرایش توسط sheida_20 در سه‌شنبه 5 شهریور 1387, 1:14 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
هیچ وقت مغرور نشو چون برگها وقتی که احساس می کنن رنگشون مثل طلا شده اونوقته که زمین می افتن.........

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » سه‌شنبه 5 شهریور 1387, 1:11 am

sheida_20 نوشته شده:منابع کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ کامپیوتر (سخت افزار،نرم افزار،هوش مصنوعی،فناوری اطلاعات)

مطالبی که به نظر شما می رسد مربوط به منابع و کتاب های کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ کامپیوتر در گرایش های معماری کامپیوتر (سخت افزار) ، هوش مصنوعی ، نرم افزار و مهندسی فناوری اطلاعات(IT) می باشد. این منابع و اطلاعات مربوط به آن توسط دوست عزیزی با نام فرنود حسنی تهیه شده که جایز دیدم به دلیل مراجعات مکرر بازدیدکنندگان به این وبلاگ که در جستجوی منابع کارشناسی ارشد رشتۀ کامپیوتر هستند آن ها را به نظرتان برسانم.

ابتدا دروس و ضرایب آنها:
درس زبان انگلیسی (عمومی و تخصصی) شامل 25 تست می شود و برای تمامی رشته ها ضریب 1 دارد.
درسرياضيات (آمار و احتمال - رياضيات مهندسي - محاسبات عددي ساختمان گسسته) که شامل 24 تست می شود و برای تمامی رشته ها ضریب 2 دارد.
(ساختمان داده - مدارهاي منطقي - معماري كامپيوتر سيستم عامل - نظريه زبانها و ماشينها) 30 تست ، تمامی داوطلبان باید پاسخگوی این دروس باشند و ضریب 4 دارد.
دروس تخصصي سخت افزار (مدارهاي الكتريكي - VLSI الكترونيك ديجيتال - انتقال داده( 25 تست ، فقط داوطلبان رشتۀ سخت افزار باید پاسخگو باشند و ضریب 2 دارد.
دروس تخصصي نرم افزار (طراحي الگوريتم - كامپايلر - زبانهاي برنامه سازي - پايگاههاي داده). 25 تست ، داوطلبان رشته های نرم افزار و فناوری اطلاعات باید پاسخگو باشند و ضریب 2 دارد.
دروس تخصصي هوش مصنوعي (مدارهاي الكتريكي - طراحي الگوريتمها ی هوش مصنوعي) ، شامل 25 تست که ضریب 2 دارد.

منابع پيشنهادي براي مطالعه کنکور ارشد كامپيوتر:

1- ساختمان داده
الف) كتاب ارشد ساختمان داده و الگوريتم‌ها تاليف مهندس رهنمون، انتشارات پوران پژوهش

ب) Data structure in C++ . By E. Horowitz

ج) Data structure and algorithm. By A.Aho

2- نظريه زبان‌ها و ماشين‌ها

الف) كتاب ارشد نظريه‌ زبان ها و ماشين ها تاليف مهندس سهرابي و مهندس مقصودي، انتشارات پوران پژوهش

ب) مقدمه‌اي بر نظريه زبان ها و ماشين ها تاليف لینتس پیتر ترجمه دكتر عبدالحسینصراف زاده

ج) Element of the Theory of computation. By sudkamp

3- مدارهاي منطقي

الف) كتاب ارشد مدار منطقي، تاليف مهندس يوسفي انتشارات پوران پژوهش ( کتاب تست این منبع هم موجود است --> تست های طبقه بندی شده مدار منطقی)

ب) Digital Design. By Mano

ج) Digital logic circuit Analysis and Design. By Nelson

4- معماري كامپيوتر

الف) كتاب ارشد معماري كامپيوتر تأليف مهندس يوسفي انتشارات پوران پژوهش ( کتاب تست این منبع هم موجود است --> سوالات طبقه بندی شده معماری کامپیوتر)

ب) Computer system Architecture. By Mano

5- سيستم‌ عامل

الف) كتاب ارشد سيستم عامل، تاليف دكتر ابراهيمي مقدم، انتشارات پوران پژوهش

ب) Operating System : Design and Implementation. By Tanebaum

ج) Operating System : Internals and design Principles. By Stallings

د) Operating System :By silberschatz

6- ساختمان گسسته

الف) كتاب ارشد ساختمان گسسته، گردآوری شده توسط شهاب بهجتي، انتشارات پوران پژوهش

ب) رياضيات گسسته و تركيباتي از ديدگاه كاربردي تاليف رالف گريمالدي ترجمه دكتر علی عميدي - ناشر: مرکز نشر دانشگاهی

ج) Descrete Mathematics. By Johnwonbaugh

7- رياضي مهندسي

الف) كتاب ارشد رياضي مهندسي گردآوری شده توسط فرزين حاجي ‌جمشيدي، انتشارات پوران پژوهش

ب) مجموعه گزينه‌هاي چهار جوابي طبقه بندي شده رياضي كارشناسي ارشد:ریاضی مهندسی، تاليف دكتر مسعود نيكوكار

8- آمار و احتمال مهندسي

الف)كتاب ارشد آمار و احتمال، تاليف دكتر هژبر انتشارات پوران پژوهش

ب)مجموعه گزينه‌هاي چهار جوابی طبقه بندي شده رياضي كارشناسي ارشد:آمار و احتمال مهندسی تأليف دكتر مسعود نيكوكار

ج)آمار رياضي والدپول ترجمه دكتر وحيدي

9- محاسبات عددي

الف) Numeical Methods for Mathematics, science and Engineering. By Mathews

ب) محاسبات عددي تاليف دكتر قلي‌زاده

ج) روش‌هاي محسابات عددي ترجمه دكتر فائزه توتونيان

د) آناليز عددي و روش‌هاي كامپيوتري نوشتۀ رالف پنینگتون ترجمه دكتر منصور نيكخواه بهرامی - ناشر: دانشگاه تهران

ه) نخستين گام‌ها در آناليز عددي ترجمه دكتر بابليان و ميركمال ميرنيا

10 - پايگاه‌هاي داده

الف) كتاب ارشد پايگاه داده، تاليف مهندس سهرابي انتشارات پوران پژوهش

ب) Database Management systems. By C.G. Date

ج) Database system Concepts. By Silberschatz

11- زبان‌هاي برنامه سازي

الف) Programing Languages : Design and Implementation. By Prat

12- کامپايلر

الف) اصول طراحي كامپايلرها تاليف آهو، اولمن

13- طراحي الگوريتم ها

الف) Algorithm design. By Horowitz
ب) طراحي الگوريتم‌ها تاليف دكتر محمود نقيب‌زاده

14- مدارهاي الکتريکي
الف) مدارهاي الكتريكي ترجمه دكتر جبه‌دار مارالاني

ب) مدارهاي الكتريكي نوشته ويليام هيت

15- هوش مصنوعي
الف) Artificial Intelligence: A modern approach. By Russell
ب) هوش مصنوعي تاليف دكتر فهيمي

16- زبان انگلیسی (عمومی)

504 واژۀ کاملاً ضروری تالیف Murray Bromberg

اینا فکر می کنم منابع خوبی باشن
با تشكر به خاطر منابع اما خوب شيدا خانوم بهتر بود اين منابع رو تويه تاپيك منابع ارشد مطرح ميكرديد تا موضوع اين تاپيك به انحراف كشيده نشه

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

آواتار کاربر
sheida_20
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط sheida_20 » سه‌شنبه 5 شهریور 1387, 1:31 am

مهيار نوشته شده:
sheida_20 نوشته شده:منابع کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ کامپیوتر (سخت افزار،نرم

با تشكر به خاطر منابع اما خوب شيدا خانوم بهتر بود اين منابع رو تويه تاپيك منابع ارشد مطرح ميكرديد تا موضوع اين تاپيك به انحراف كشيده نشه

خواهش می کنم
بله درسته اگه خواستین می تونین انتقالش بدین

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط مهيار » سه‌شنبه 5 شهریور 1387, 1:36 am

sheida_20 نوشته شده:
مهيار نوشته شده:
sheida_20 نوشته شده:منابع کنکور کارشناسی ارشد رشتۀ کامپیوتر (سخت افزار،نرم

خواهش می کنم
بله درسته اگه خواستین می تونین انتقالش بدین
خوب اگه اين كارو خوتون بكنيد بهتره چون امكان ويرايش پستتون رو هم داريد bil:

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

قفل شده