انصراف و ثبت نام در دانشگاه جديد

سوالات و ابهامات خودتون را در رابطه با خدمت سربازی در این بخش مطرح کنید

مدیر انجمن: مشاور سایت کارشناسی

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: انصراف و ثبت نام در دانشگاه جديد

پست توسط mehran00 » سه‌شنبه 30 شهریور 1389, 4:36 pm

سلام فرشید جان.من تمام پست های این تاپیک 2 صفحه ای را خوندم.ولی برای اینکه خیالم راحت بشه بازم از شما راهنمایی می خوام.

من متولد نیمه دوم 1366 هستم و بهمن 88 کاردانیم تموم شد و چون کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری مرداد 89 بود من آزاد بهمن 88 کنکور قبول شدم و رفتم ثبت نام کردم و یک ترم درس خوندم.ولی دیروز هم که نتایج کاردانی به کارشناسی سراسری 89 اومد قبول شدم و قصد کردم برم اینجایی که قبول شدم(غیرانتفاعی)ثبت نام کنم.امروز اولین کاری که کردم رفتم نظام وظیفه و این ماجرا را بهشون گفتم که یک ترم آزاد خوندم و می خوام انصراف بدم برم غیرانتفاعی.طرف هم به من گفت برو تو برد شرایط (آزمون مجدد)را زدیم.بخون ببین شاملت میشه یا نه.منم رفتم خوندم که شرایطش بصورت زیر بود:

1ـاز تاریخ شروع به تحصیلی مشمولان در رشته یا دانشگاه اولیه تا زمان ثبت نام در رشته یا دانشگاه ثانوی به سبب قبولی، بیش از 4 نیمسال( دوسال) سپری نشده باشد.
2- شروع به تحصیل دانشگاه ثانوی به سبب قبولی در آزمون مجدد باشد.
3- در زمان شركت در آزمون مجدد فرد دارنده معافیت تحصیلی بوده و در زمان شروع به تحصیل فاقد غیبت باشد.
4- قبولی ثانویه صرفاً در مقطع هم تراز یا مقطع بالاتر باشد.
5- مدت تحصیل در رشته اولیه در سقف سنوات دوره تحصیلی جدید منظور شود.
6- دانشجویان اخراجی واجد شرایط شركت در آزمون مجدد نمی باشند.

بعد من هم که نه غیبت دارم و نه اخراجی هستم و یک ترم هم بیشتر نخوندم رفتم به مسئول معافیت تحصیلی نظام وظیفه گفتم این شرایطی را که تو برد زدید من همش را دارم.نامه ای چیزی نمی خواد بهم بدید؟طرف هم گفت نه برو آزاد انصراف بده بعد اگه دانشگاه جدید که قبول شدی رفتی ثبت نام و ازت نامه خواست بیا بهت می دیم.

منم بلافاصله اول رفتم دانشگاهی که قبول شدم گفتم بجز نامه انصرافی آیا از نظام وظیفه هم باید نامه ای بیارم که گفتن نه نمی خواد بعدش سریع رفتم آزاد را امروز تمام کارهای انصراف را انجام دادم و انصراف دادم.

فقط بازم هنوز از دیروز که نتایج را زدن تا امروز که رفتم انصراف دادم ته دلم دلهره دارم که نکنه مشکلی پیش بیاد و بعدا بگن تو مشمولی و از تحصیل محرومم کنند.چون آخه الان تو سایت نظام وظیفه هم یه قانون دیگه دیدم که نوشته برای هر مقطع تحصیلی بیش از یکبار معافیت تحصیلی داده نمیشه.فرشید خان بخدا از دلهره نه دیشب درست شام خوردم نه امروز درست ناهار.همه از قبولیشون از دیروز تا حالا خوشحال هستند ولی من پر از دلشوره.
اگه میشه راهنمایی کنید که کارهایی که من امروز انجام داد درست بوده و آیا مشکلی منو تحدید می کنه یا خیر؟

اگه من را از این دلشوره در بیارید بسیار سپاسگزار می شم.

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » سه‌شنبه 30 شهریور 1389, 8:23 pm

سلام دوست عزیز

شما چرا انقدر نگرانید.

هیچ مشکلی نیست برای ثبت نام.

با خیال راحت و بدون دلهره ، ثبت نام کنید و ادامه تحصیل بدید...

هرچی که تا حالا انجام دادی درست و کامل بوده...

موفق باشی

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » سه‌شنبه 30 شهریور 1389, 8:30 pm

فرشید جان واقعا" ازت ممنونم که من را از دلشوره نجات دادی.

فقط من این قانون را هنوز درست نفهمیدم که برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی در نظر گرفته می شه!!!

آواتار کاربر
farshidshd
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه
محل اقامت: My Heart
تماس:

پست توسط farshidshd » چهارشنبه 31 شهریور 1389, 11:16 am

mehran00 نوشته شده:فرشید جان واقعا" ازت ممنونم که من را از دلشوره نجات دادی.

فقط من این قانون را هنوز درست نفهمیدم که برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی در نظر گرفته می شه!!!

برای هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه...

یعنی برای کارشناسی یک بار معافیت صادر میشه ... اگه بخوای دوباره کارشناسی بخونی نمیشه

یا اگه دوبار انصراف بدی نمیشه

کد: انتخاب همه

دانشجوی ارشد نرم افزار

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » چهارشنبه 31 شهریور 1389, 1:55 pm

farshidshd نوشته شده:
mehran00 نوشته شده:
برای هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه...

یعنی برای کارشناسی یک بار معافیت صادر میشه ... اگه بخوای دوباره کارشناسی بخونی نمیشه

یا اگه دوبار انصراف بدی نمیشه
فرشید جان من کاملا" گیج شدم الان.پس مگه شما نگفتی تمام کارهایی که انجام دادم(انصراف از آزاد و رفتن به غیرانتفاعی)درست بوده؟
خب من خودم هم می دونم برای هر مقطع(کارشناسی)یک بار معافیت صادر میشه.خب من یک بار انصراف دادم یعنی مشکلی نداره؟

و در مورد اینی که شما گفتی اگه بخوای دوباره کارشناسی بخونی نمیشه خب من با این انصرافی که دادم یعنی دوباره می خوام کارشناسی بخونم دیگه.

فرشید جان این دو تا قانون را که من با هم خوندم اصلا" با هم نمی خونه وگیج شدم و دوباره دلهره افتاد تو وجودم.از یه طرف قانون هست که برای هر مقطع تحصیلی مثلا" همین کارشناسی یک بار فقط معافیت تحصیلی صادر میشه و از طرف دیگه یه قانون با چندتا شرایط خاص میگه که میشه انصراف داد و در دانشگاه جدید دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کرد!!!

اگه میشه بیشتر من را راهنمایی کنید.

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » چهارشنبه 31 شهریور 1389, 6:08 pm

mehran00 نوشته شده:سلام فرشید جان.من تمام پست های این تاپیک 2 صفحه ای را خوندم.ولی برای اینکه خیالم راحت بشه بازم از شما راهنمایی می خوام.

من متولد نیمه دوم 1366 هستم و بهمن 88 کاردانیم تموم شد و چون کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری مرداد 89 بود من آزاد بهمن 88 کنکور قبول شدم و رفتم ثبت نام کردم و یک ترم درس خوندم.ولی دیروز هم که نتایج کاردانی به کارشناسی سراسری 89 اومد قبول شدم و قصد کردم برم اینجایی که قبول شدم(غیرانتفاعی)ثبت نام کنم.امروز اولین کاری که کردم رفتم نظام وظیفه و این ماجرا را بهشون گفتم که یک ترم آزاد خوندم و می خوام انصراف بدم برم غیرانتفاعی.طرف هم به من گفت برو تو برد شرایط (آزمون مجدد)را زدیم.بخون ببین شاملت میشه یا نه.منم رفتم خوندم که شرایطش بصورت زیر بود:

1ـاز تاریخ شروع به تحصیلی مشمولان در رشته یا دانشگاه اولیه تا زمان ثبت نام در رشته یا دانشگاه ثانوی به سبب قبولی، بیش از 4 نیمسال( دوسال) سپری نشده باشد.
2- شروع به تحصیل دانشگاه ثانوی به سبب قبولی در آزمون مجدد باشد.
3- در زمان شركت در آزمون مجدد فرد دارنده معافیت تحصیلی بوده و در زمان شروع به تحصیل فاقد غیبت باشد.
4- قبولی ثانویه صرفاً در مقطع هم تراز یا مقطع بالاتر باشد.
5- مدت تحصیل در رشته اولیه در سقف سنوات دوره تحصیلی جدید منظور شود.
6- دانشجویان اخراجی واجد شرایط شركت در آزمون مجدد نمی باشند.

بعد من هم که نه غیبت دارم و نه اخراجی هستم و یک ترم هم بیشتر نخوندم رفتم به مسئول معافیت تحصیلی نظام وظیفه گفتم این شرایطی را که تو برد زدید من همش را دارم.نامه ای چیزی نمی خواد بهم بدید؟طرف هم گفت نه برو آزاد انصراف بده بعد اگه دانشگاه جدید که قبول شدی رفتی ثبت نام و ازت نامه خواست بیا بهت می دیم.

منم بلافاصله اول رفتم دانشگاهی که قبول شدم گفتم بجز نامه انصرافی آیا از نظام وظیفه هم باید نامه ای بیارم که گفتن نه نمی خواد بعدش سریع رفتم آزاد را امروز تمام کارهای انصراف را انجام دادم و انصراف دادم.

فقط بازم هنوز از دیروز که نتایج را زدن تا امروز که رفتم انصراف دادم ته دلم دلهره دارم که نکنه مشکلی پیش بیاد و بعدا بگن تو مشمولی و از تحصیل محرومم کنند.چون آخه الان تو سایت نظام وظیفه هم یه قانون دیگه دیدم که نوشته برای هر مقطع تحصیلی بیش از یکبار معافیت تحصیلی داده نمیشه.فرشید خان بخدا از دلهره نه دیشب درست شام خوردم نه امروز درست ناهار.همه از قبولیشون از دیروز تا حالا خوشحال هستند ولی من پر از دلشوره.
اگه میشه راهنمایی کنید که کارهایی که من امروز انجام داد درست بوده و آیا مشکلی منو تحدید می کنه یا خیر؟

اگه من را از این دلشوره در بیارید بسیار سپاسگزار می شم.
منم دقيقل شرايطه شما رو دارم همين امروز رفتم آزاد انصراف دادم اما مي ترسم بخدا.
موقع ثبت نام به دانشگاه جديد بايد چي بديم؟
واينكه شما ميگيد كه اونا گفتن (اگه دانشگاه جدید که قبول شدی رفتی ثبت نام و ازت نامه خواست بیا بهت می دیم.) بايد بهشون چي بديم كه بفهمن كه ما دانشگاه جديدي قبول شديم از دانشگاه جديد نمي خواد نامه قبولي بگيريم و اگه مي خواد چه جوري بگيريم؟
من داره دهنم سرويس ميشه.

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » چهارشنبه 31 شهریور 1389, 7:00 pm

mohamad1234 نوشته شده:
mehran00 نوشته شده:6-

واينكه شما ميگيد كه اونا گفتن (اگه دانشگاه جدید که قبول شدی رفتی ثبت نام و ازت نامه خواست بیا بهت می دیم.) بايد بهشون چي بديم كه بفهمن كه ما دانشگاه جديدي قبول شديم از دانشگاه جديد نمي خواد نامه قبولي بگيريم و اگه مي خواد چه جوري بگيريم؟
من داره دهنم سرويس ميشه.
من دو روز پیش اول قبل از انصراف از آزاد رفتم نظام وظیفه گفت شرایطش(آزمون مجدد) را که تو برد زدیم اگه شاملت بشه مشکلی نداره و اگه جایی که قبول شدی نامه خواست بیا بهت می دیم.منم رفتم اونجایی که قبول شدم گفت ما فقط نامه انصرافیت از دانشگاه را می خواهیم و خودمون همون نامه انصرافی را برا نظام وظیفه می فرستیم.حالا من فردا می رم ثبت نام چون جایی که من قبول شدم از 1 مهر ثبت نامش شروع میشه.فردا مطمئن میشم از جزئیاتش.

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » پنج‌شنبه 1 مهر 1389, 9:28 am

mehran00 نوشته شده:
mohamad1234 نوشته شده:
mehran00 نوشته شده:6-

من داره دهنم سرويس ميشه.
من دو روز پیش اول قبل از انصراف از آزاد رفتم نظام وظیفه گفت شرایطش(آزمون مجدد) را که تو برد زدیم اگه شاملت بشه مشکلی نداره و اگه جایی که قبول شدی نامه خواست بیا بهت می دیم.منم رفتم اونجایی که قبول شدم گفت ما فقط نامه انصرافیت از دانشگاه را می خواهیم و خودمون همون نامه انصرافی را برا نظام وظیفه می فرستیم.حالا من فردا می رم ثبت نام چون جایی که من قبول شدم از 1 مهر ثبت نامش شروع میشه.فردا مطمئن میشم از جزئیاتش.
دستت درد نكنه آخه ثبت نامه من 3 و 4 مهره اگه من رو هم راهنمايي كني ممنون ميشم.

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » پنج‌شنبه 1 مهر 1389, 1:53 pm

من امروز رفتم ثبت نام.نامه انصرافی را دادم به مسئول آموزش.گفت که اگه خودت اقدام کنی بهتره.گفت اگه ما براشون نامه بزنیم ممکنه تا یک سال دیگه جواب ندن و کارت گیر پیدا کنه.بعدش گفت ما یه نامه بهت می دیم که اینجا قبول شدی همراه با اون نامه انصرافی ببر نظام وظیفه تایید کنند بعد بیار حله.حتی گفت خیلی های دیگه کارشون مثل تو بوده ولی رفتند نظام وظیفه حل شده.نگران نباش.من دیگه امروز وقت نکردم برم نظام وظیفه ولی ثبت نام را انجام دادم.حالا شنبه می رم نظام وظیفه برای مرحله آخر.

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » پنج‌شنبه 1 مهر 1389, 3:03 pm

mehran00 نوشته شده:من امروز رفتم ثبت نام.نامه انصرافی را دادم به مسئول آموزش.گفت که اگه خودت اقدام کنی بهتره.گفت اگه ما براشون نامه بزنیم ممکنه تا یک سال دیگه جواب ندن و کارت گیر پیدا کنه.بعدش گفت ما یه نامه بهت می دیم که اینجا قبول شدی همراه با اون نامه انصرافی ببر نظام وظیفه تایید کنند بعد بیار حله.حتی گفت خیلی های دیگه کارشون مثل تو بوده ولی رفتند نظام وظیفه حل شده.نگران نباش.من دیگه امروز وقت نکردم برم نظام وظیفه ولی ثبت نام را انجام دادم.حالا شنبه می رم نظام وظیفه برای مرحله آخر.
يعني كاراي ثبت ناميت تموم شد؟ و همه مرحله هاي ثبت نام رو رفتي؟
نامه قبولي چيه توش چي نوشته دادن بهت؟

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » پنج‌شنبه 1 مهر 1389, 6:40 pm

mohamad1234 نوشته شده:
mehran00 نوشته شده: نامه قبولي چيه توش چي نوشته دادن بهت؟
من که نهایت تو 15 دقیقه ثبت نام کردم.اول یه سری فرم دادن 5 دقیقه پر کردم بعد هم رفتم قسمت آموزش و مالی سریع کارهای ثبت نام را انجام دادم.

تو نامه قبولی خطاب به نظام وظیفه نوشته که این آقا(یعنی من)در آزمون سراسری کاردانی به کارشناسی 89 رشته کامپیوتر در این دانشگاه قبول شده.لطفا" ترتیبی دهید که وظیفه نظام وظیفه ایشان(یعنی من)مشخص گردد.

من همون روز هم قبل از اینکه برم آزاد انصراف بدم اول که رفتم نظام وظیفه گفت برو ثبت نام ولی اگه مشکلی پیش اومد یه نامه که اونجا قبول شدی بگیر بیا بده به ما برات درستش می کنیم.حالا من دیگه شنبه می رم نظام وظیفه ببینم چی میشه.

حالا من یه سوالی از شما دارم.می خوام بدونم شما که رفتی آزاد انصراف دادی آیا ریز نمرات دوره کاردانی و همچنین اون دو ترم کارشناسی که اونجا خوندی را بهت دادن؟

چون آزاد به من نداد و گفت اونجایی که قبول شدی باید نامه برای ما بفرسته تا براشون بفرستیم.حالا من امروز می خواستم یه سری دروس تطبیق واحد بدم چون ریز نمره نداشتم نشد.آموزش هم گفت فعلا" این چند روز ثبت نام داریم نمی رسیم نامه بزنیم.اگه ترم هم شروع بشه و من درسها را بخونم دیگه اصلا" نمیشه تطبیق واحد داد و باصطلاح رفته تو پاچم.حالا باید چکار کنم که بتونم ریز نمره را از آزاد خودم بگیرم؟

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » پنج‌شنبه 1 مهر 1389, 10:17 pm

mehran00 نوشته شده:
mohamad1234 نوشته شده:
mehran00 نوشته شده: نامه قبولي چيه توش چي نوشته دادن بهت؟
من که نهایت تو 15 دقیقه ثبت نام کردم.اول یه سری فرم دادن 5 دقیقه پر کردم بعد هم رفتم قسمت آموزش و مالی سریع کارهای ثبت نام را انجام دادم.

تو نامه قبولی خطاب به نظام وظیفه نوشته که این آقا(یعنی من)در آزمون سراسری کاردانی به کارشناسی 89 رشته کامپیوتر در این دانشگاه قبول شده.لطفا" ترتیبی دهید که وظیفه نظام وظیفه ایشان(یعنی من)مشخص گردد.

من همون روز هم قبل از اینکه برم آزاد انصراف بدم اول که رفتم نظام وظیفه گفت برو ثبت نام ولی اگه مشکلی پیش اومد یه نامه که اونجا قبول شدی بگیر بیا بده به ما برات درستش می کنیم.حالا من دیگه شنبه می رم نظام وظیفه ببینم چی میشه.

حالا من یه سوالی از شما دارم.می خوام بدونم شما که رفتی آزاد انصراف دادی آیا ریز نمرات دوره کاردانی و همچنین اون دو ترم کارشناسی که اونجا خوندی را بهت دادن؟

چون آزاد به من نداد و گفت اونجایی که قبول شدی باید نامه برای ما بفرسته تا براشون بفرستیم.حالا من امروز می خواستم یه سری دروس تطبیق واحد بدم چون ریز نمره نداشتم نشد.آموزش هم گفت فعلا" این چند روز ثبت نام داریم نمی رسیم نامه بزنیم.اگه ترم هم شروع بشه و من درسها را بخونم دیگه اصلا" نمیشه تطبیق واحد داد و باصطلاح رفته تو پاچم.حالا باید چکار کنم که بتونم ریز نمره را از آزاد خودم بگیرم؟
من كه رفتم آزاد 2000 تومن ريختم توي حسابشون بعد ريز نمرات ترم اولمو كه خوندم ازشون گرفتم سه تا امضا داشت كه رفتم ساختمان مركزي گرفتم. شما غيرانتفاعي قبول شدي يا دولتي روزانه؟
بعد دانشگاه جديد گفت تا قبل حذف و اضافه ريز نمراتو بدم بهشون كه واسم تطبيق بزنن فقط گفتن پوله اون تعداد واحدي كه تطبيق مي زنن رو ازم ميگيرن. كه بهتر از اينه كه دوباره بخوني اما پولش خدايي ميره تو پاچمون.

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » پنج‌شنبه 1 مهر 1389, 10:18 pm

ولي ريز نمره كارداني بهم ندادن من كاردانيمو هم آزاد بودم.
راستي چه مداركي بردي واسشون كامل بگو؟

mehran00
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mehran00 » جمعه 2 مهر 1389, 1:34 am

mohamad1234 نوشته شده:ولي ريز نمره كارداني بهم ندادن من كاردانيمو هم آزاد بودم.
من کاردانی غیرانتفاعی خوندم.کارشناسی ناپیوسته هم که الان قبول شدم همون غیرانتفاعی هست که کاردانیم را اونجا گرفتم.من فقط دو سری کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی را براشون بردم و همین طور 6 قطعه عکس و چون کاردانیم را هم همون جا بودم دیگه ازم ریز نمره کاردانی یا همون گواهی موقت کاردانی نخواستند.فقط مونده تایید این نامه نظام وظیفه و گرفتن ریز نمره این یک ترمی که آزاد خوندم.

حالا من شنبه یک کار کوچیکی آزاد که انصراف دادم دارم که بعد از نظام وظیفه می رم اونجا.به نظر شما چی بهشون بگم که بتونم ریز نمره را ازشون بگیرم؟
آخه یعنی چی که به من می گن به خودت ریز نمره نمی دیم و باید اونجایی که قبول شدی نامه بزنه تا براشون بفرستیم؟اینا الان سرشون برای ثبت نام و هفته دیگه برای حذف و اضافه شلوغه و تا میاد این نامه نگاری ها صورت بگیره کلی طول می کشه.به نظر شما چکار کنم من برای دریافت ریز نمره؟

و یک سوال مهمتر اینکه برای تطبیق واحد شرط نمره هم هست؟اگه هست حداقل نمره باید چند باشه که بشه تطبیق داد؟

mohamad1234
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط mohamad1234 » جمعه 2 مهر 1389, 10:22 am

mehran00 نوشته شده:
mohamad1234 نوشته شده:ولي ريز نمره كارداني بهم ندادن من كاردانيمو هم آزاد بودم.
من کاردانی غیرانتفاعی خوندم.کارشناسی ناپیوسته هم که الان قبول شدم همون غیرانتفاعی هست که کاردانیم را اونجا گرفتم.من فقط دو سری کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی را براشون بردم و همین طور 6 قطعه عکس و چون کاردانیم را هم همون جا بودم دیگه ازم ریز نمره کاردانی یا همون گواهی موقت کاردانی نخواستند.فقط مونده تایید این نامه نظام وظیفه و گرفتن ریز نمره این یک ترمی که آزاد خوندم.

حالا من شنبه یک کار کوچیکی آزاد که انصراف دادم دارم که بعد از نظام وظیفه می رم اونجا.به نظر شما چی بهشون بگم که بتونم ریز نمره را ازشون بگیرم؟
آخه یعنی چی که به من می گن به خودت ریز نمره نمی دیم و باید اونجایی که قبول شدی نامه بزنه تا براشون بفرستیم؟اینا الان سرشون برای ثبت نام و هفته دیگه برای حذف و اضافه شلوغه و تا میاد این نامه نگاری ها صورت بگیره کلی طول می کشه.به نظر شما چکار کنم من برای دریافت ریز نمره؟

و یک سوال مهمتر اینکه برای تطبیق واحد شرط نمره هم هست؟اگه هست حداقل نمره باید چند باشه که بشه تطبیق داد؟
يعني من كه آزاد بودم كاردانيمو واسه اينكه كارشناسي مي خوام برم بايد بهشون چي بدم؟
بگو ريز نمره ترم اول رو واسه تطبيق واحد مي خوام تا بهت بدن.
هر دانشگاهي فرق مي كنه يكي بالاي 12 رو تطبيق مي زنه يكي بالاي 14 بايد بپرسي ازشون.
چي نامه اي بهشون دادي كه فهميدن كارداني هم همونجا بودي؟

قفل شده