دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران

در این بخش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای مختلف، به معرفی دانشگاه خود خواهند پرداخت

مدیر انجمن: مهيار

قفل شده
majid_a95
کاربر ساده
کاربر ساده

دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران

پست توسط majid_a95 » سه‌شنبه 12 خرداد 1388, 6:43 pm

سلام دوستان از دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران هر کی هرچی میدونه بگه ...
ببا تشکر پیشاپیش

majid_a95
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران

پست توسط majid_a95 » دوشنبه 26 مرداد 1388, 11:02 am

دوستان هیچکس از این دانشگاه چیزی نمیدونه؟؟؟؟ ger: کمک کنید بابااااااا............... lat: تشکر

آواتار کاربر
HAMID484
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط HAMID484 » دوشنبه 2 شهریور 1388, 8:27 am

اقا یکی بیاد در مورد این دانشگاه هم یه صحبتی بکنه
استاداش چه جورین؟
جو بچه های کامپیوترش چه جوریه؟
امکاناتش چیه؟ اینترنت داره؟
....

asimo

پست توسط asimo » چهارشنبه 4 شهریور 1388, 7:19 pm

تو رو خدا یکی بیاد درمورد دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران یه کم اطلاعات بده

آواتار کاربر
HAMID484
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط HAMID484 » پنج‌شنبه 5 شهریور 1388, 11:53 am

من چند روز پیش رفتم این دانشگاه رو دیدم
البته 11 شب رفته بودم و خوب تعطیل بود
از لحاظ موقعیت جغرافیایی عالی هستش چون مسیرش از اتوبان اشرفی اصفهانی هست ترافیکش خیلی کمه
یه جورایی از تمام اتوبان ها می تونی بیایی دانشگاه
دانشگاه با مجتمع تیراژه ( سرزمین اعجایب ) فقط یک پل عابر فاصله داره
خود دانشگاه زیاد بزرگ نیست در حد یک دانشکده هست البته دو تا دانشکده
پایینش یه پارک هست به نام پارک دانشجو که خیلی هم باصفا ست
واسه ماشین هم کلی جا پارک پیدا می کنی

کلا از نظر موقعیت جغرافیایی از شمسی پور (میدان ونک)- رجایی (لویزان) - صدرا (شهران )
خیلی بهتر هست

omid-var

پست توسط omid-var » سه‌شنبه 19 مرداد 1389, 11:52 am

HAMID484 نوشته شده:من چند روز پیش رفتم این دانشگاه رو دیدم
البته 11 شب رفته بودم و خوب تعطیل بود
از لحاظ موقعیت جغرافیایی عالی هستش چون مسیرش از اتوبان اشرفی اصفهانی هست ترافیکش خیلی کمه
یه جورایی از تمام اتوبان ها می تونی بیایی دانشگاه
دانشگاه با مجتمع تیراژه ( سرزمین اعجایب ) فقط یک پل عابر فاصله داره
خود دانشگاه زیاد بزرگ نیست در حد یک دانشکده هست البته دو تا دانشکده
پایینش یه پارک هست به نام پارک دانشجو که خیلی هم باصفا ست
واسه ماشین هم کلی جا پارک پیدا می کنی

کلا از نظر موقعیت جغرافیایی از شمسی پور (میدان ونک)- رجایی (لویزان) - صدرا (شهران )
خیلی بهتر هست

سلام ميشه از شهريه و خوابگاه و امكانات رفاهيش هم بگي.
مرسي

آواتار کاربر
a.sharifeslami
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: خونمون

پست توسط a.sharifeslami » پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 7:41 pm

majid_a95 نوشته شده:سلام دوستان از دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران هر کی هرچی میدونه بگه ...
ببا تشکر پیشاپیش
مثل اینکه کسی چیزی نمیدونه؟!
ولی چیزی که من می دونم فکر کنم تو تهرانیه. yes:
حب الحسین اجننی

Mechatronics
محل اقامت: کرج

Re: من هستم

پست توسط Mechatronics » چهارشنبه 19 مرداد 1390, 11:59 am

HeWillCome نوشته شده:اینو می نویسم برای بچه های ورودی سالهای بعدی که احتمالا به این تاپیک میان!
من دانشجوی علم و فرهنگ هستم، ترم اول تموم شده و فعلا منتظر تکمیل ظرفیت برای انتقالی به روزانه شمسی پور ام!
احتمالا برای بچه های ورودی 90 که این پست رو ببینند، ترم دومم رو توی شمسی پور بوده باشم.
بر حسب وظیفه خواستم پست بدم تا احیانا کسی سوالی داشت که می تونستم جواب بدم، پیغام خصوصی بده تا منو متوجه این تاپیک کنه، چون نمیشه همیشه اینجا رو چک کرد! اگه بتونم کمکی کرده باشم.
البته سعی می کنم به این تاپیک متعهد باشم. goll
موفق باشید
سلام دوست عزيز ممنون از لطفتون.
مي دونم پست قديميه اما از شما يا دوستان چند تا سوال داشتم.
اوليش اينكه هزينه ها چطوره؟ مثلا براي رشته الكترونيك يا نرم افزار ترمي درمجموع و روي هم رفته چقدر ميشه؟ البته بدون احتساب هزينه هاي خوابگاه! چون تهران زندگي مي كنم. rgs
نه شک هاتو باور كن نه به باورات شک كن...برای ما انسان های بزرگ هيچ بن بستي وجود ندارد زیرا معتقدیم كه اگر راهی پیدا نكنیم خودمان راهی می سازيم.....

حامدامینی
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: من هستم

پست توسط حامدامینی » پنج‌شنبه 10 شهریور 1390, 11:36 pm

HeWillCome نوشته شده:اینو می نویسم برای بچه های ورودی سالهای بعدی که احتمالا به این تاپیک میان!
من دانشجوی علم و فرهنگ هستم، ترم اول تموم شده و فعلا منتظر تکمیل ظرفیت برای انتقالی به روزانه شمسی پور ام!
احتمالا برای بچه های ورودی 90 که این پست رو ببینند، ترم دومم رو توی شمسی پور بوده باشم.
بر حسب وظیفه خواستم پست بدم تا احیانا کسی سوالی داشت که می تونستم جواب بدم، پیغام خصوصی بده تا منو متوجه این تاپیک کنه، چون نمیشه همیشه اینجا رو چک کرد! اگه بتونم کمکی کرده باشم.
البته سعی می کنم به این تاپیک متعهد باشم. goll
موفق باشید
خوب بیا بگو برای چی میخوای بری شمسی پور
استاداش گیرن چجورین
محیطش چجوری

sgh69

پست توسط sgh69 » جمعه 11 شهریور 1390, 4:58 pm

سلام.من بومی تهران هستم آیا با رتبه 676 میتونم علم و فرهنگ قبول بشم؟
اگه نه پس کجاهارو بزنم؟

pep30
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط pep30 » یک‌شنبه 3 مهر 1390, 8:51 pm

خب شهریه برای بچه های کامپیوتر چون خودم قبول شدم ترم 1 باید 50000 تومان بدیم.
--
با مترو میتونید بیاید. صادقیه پیاده بشید و اتوبوس های پونک 0و یا شهرک غرب و سوار شید.

ترافیک بســـــــــــــیار کم است....

همونطور که دوستان
فتند روبه روی سرزمین عجایب
danesh
--
rgs

اینترنت هم داره .

اینم توضیحات از سایتش

دانشگاه علم و فرهنگ دانشگاه غیردولتی وابسته به جهاددانشگاهی است. این موسسه در سال ۱۳۷۱ فعالیت خود را با نام موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی نوع دوم جهاد دانشگاهی آغاز کرد. با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تیرماه ۱۳۷۶ این مرکز به مؤسسه غیرانتفاعی نوع اوٌل تبدیل گردید.

این مرکز آموزشی با هشت شعبه در شهرستان‌های اصفهان، اهواز، رشت، کاشمر، همدان، یزد(اردکان و اشکذر) فعالیت خود را گسترش داد.

همچنین بر اساس مصوبه سال ۱۳۸۱ وزارت، موفق به اخذ مجوز تأسیس واحد مستقل گردیدند و در حال حاضر با هیأت امناء مستقل اداره می‌شوند.

در سال ۱۳۸۵ نوع این مؤسسه به دانشگاه ارتقاء یافت و در پی حذف پذیرش دانشجوهای رشته کاردانی، دانشگاه علم و فرهنگ شروع به پذیرش دانشجو برای چندین رشته کارشناسی ارشد کرد. شعبه اهوازبا نام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان در انتهای شهرک پردیس و جنب دانشگاه پیام نور واقع شده و در رشته‌های فنی، علوم پایه، و علوم انسانی دانشجو می‌پذیرد. قابل ذکر است این مرکز اکنون به طور مستقل اداره می شود.

هم اکنون این دانشگاه دارای یک بخش مرکزی در تهران و چند شعبه در شهرستان‌ها می‌باشد که در مجموع حدود ۷۰۰۰ دانشجو در آن به تحصیل اشتغال دارند.[۱]

دانشکده‌ها

دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

* دانشکده فنی و مهندسی
* دانشکده علوم انسانی
* دانشکده علوم پایه
* دانشکده هنر
* دانشکده معارف و دروس عمومی
* دانشکده تحصیلات تکمیلی

شعبه مرکزی این دانشگاه در تهران در بلوار اشرفی اصفهانی، خیابان پارک واقع است. همچنین دانشکده هنر آن که ازجمله دانشکده‌های فعال به حساب می‌آید در بلوار دریا، خیابان گلستان یکم واقع شده‌است. شایان ذکر است طرح جامع دانشگاه در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در دست اقدام می‌باشد.

این دانشگاه هم‌اکنون در رشته‌های مهندسی صنایع، مهندسی مالی، مطالعات فرهنگی، حقوق، زیست شناسی، MBA و حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد که ساختمان تحصیلات تکمیلی در آدرس تهران، بلوار کشاورز، خیابان وصال شیرازی، کوچه فردانش، پلاک ۳ قرار دارد.

دانشگاه علم و فرهنگ، هم‌چنین با همکاری مؤسسه رویان، از سال ۱۳۸۶ اقدام به پذیرش داشجوی دکتری کرده‌است.
[ویرایش] اعضای هیأت علمی

این دانشگاه علاوه بر دارا بودن ۱۰۵ نفر هیأت علمی تمام وقت در گروه‌های آموزشی مختلف، از اعضای هیأت علمی پژوهشکده‌های جهاددانشگاهی و اعضای هیأت علمی سایر دانشگاه‌ها نیز بهره می‌گیرد.[۲]
چیزی نیست ، #دلم یکم نخ نما شده ، تقصیره خودشه ...

pep30
محل اقامت: طهران
تماس:

پست توسط pep30 » یک‌شنبه 3 مهر 1390, 8:55 pm

دوست خوبمون taze-mohandes: goll

علم و فرهنگ

اول یه مقدماتی رو بهتره در مورد علم و فرهنگ بدونید :
علم و فرهنگ برعکس صدرا (موسسه آموزش عالی) و شمسی پور (آموزشکده وابسته به آموزش و پرورش) دارای طبقه بندی دانشگاه هست که مستقیم زیر نظر وزارت علوم قرار می گیره و طبق تحقیقی که کردم چون غیر انتفاعی نوع اول هست مدارکش برای اعتبار دانشنامه لازم نیست که از طریق وزارت علوم و با پیگیری فرد صادر بشه (نوع دوم) و از اول دارای اعتباره .
دارای , 5 دانشکده و 29 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی , کارشناسی ارشد , دکتراست (کاردانی نداره) , حدود 105 عضو هیات علمی داره که تعداد زیادیشون دکترا دارن , بین موسسات غیر انتفاعی احتمالا بهرینشون هست و خب قبول شدنش هم سخته

محل و مسیر :
علم و فرهنگ در بزرگراه اشرفی اصفهانی , خیابان پارک واقع شده که میشه اشرفی اصفهانی بین اتوبان حکیم و همت (البته به همت نزدیک تره) . از خود اشرفی اصفهانی حدود 600 متر فاصله داره. با ماشین که برید , فکر کنم مسیر بسیار خوبی داره (ترافیک نداره , مسیر اتوبانه) . بدون ماشین هم تا اشرفی اصفهانی باید پیاده برید تا ماشین پیدا کنید . اطراف دانشگاه مثل بعضی جاها بیابون نیست و کاملن آباده . از نظر جای پارک هم الان خوبه و جا زیاده ولی با شروع سال تحصیلی فکر کنم مشکل جای پارک داشته باشیم.

ساختمان دانشگاه از بیرون نسبتا مدرن و جدید بنظر میاد و فکر کنم 4 طبقه باشه و در بالای تپه و پارک زیبایی قرار گرفته , در مجموع منطقه نسبتا خوبیه . (تو سایتش یه عکس گذاشته که آدمم فکر میکنه استنفورده ولی پارک شامل دانشگاه نیست) . ساختمان دانشگاه نسبتا بزرگه و فکر کنم از لحاظ اندازه با شمسی پور برابره.

داخل دانشگاه :
در ورودی دانشگاه , مامورین حراست خوش برخورد و موءدب هستند . در ورودی دانشکاه سمت راست محلی آلاچیق مانند درست کردن و میز و نیمکت گذاشتن که دانشجوها بتونن از بوفه استفاده کنن. (درهمین محل اینترنت وایرلس برقراره ولی نمیدونم که باید براش هزینه پرداخت یا دانشجو باشی کافیه. داخل ساختمون هم چند تا شبکه سرچ میشد ولی نمیدونم اینترنت بودن یا ...)

داخل ساختمان چیزی که بیشتر بچشم میخوره نظم و تمیزی و مرتب بودن ساختمونه , یه چیزی هم که جالب بود , این بود که رو هر دیوار یه اعلامیه یا پوستری زده بودن {همایش ... , کلاس آمادگی کنکور ارشد , کلاس آموزشی جاوا و ... ) - بنظر میاد که کارهای فوق برنامه اینجا بطرز وافری انجام میشه
در مورد سلفش چیزی نمیدونم و داخل کتابخونه هم نرفتم. همینطور طبقه ها رو طی میکنم تا طبقه سوم شانسی به دو تا دانشجوی کامپیوتر میرسم.

جو دانشگاه :
همینطور که گفتم در برخورد کوتاه من رفتار مسئولین خوب و توام با احترام بود . از نظر پوشش پسر ها و دختر ها هم بنظر محدودیتی حس نمی شد , تیپها مثل تیپ های عادی جوونای تهران بود و احساس معذب بودن نمی کردی . رفتار بچه ها با هم بنظر دوستانه , صمیمی و متمدنانه میومد.

نظر دانشجویان :
قبلا گفتم که به 2 دانشجوی کامپیوتر رسیدم (کارشناسی پیوسته) , هر دو آخرای درسشون بود , یکی داشت یه درخواست خواهش , تمنا و تجدید نظر مینوشت برای آموزش , اون یکی هم داشت به دوستش میخندید و به حال خودش که اوضاعش مشروط اندر مشروط بود میگریست .
خلاصه ی بحث این بود که جو بازی داره و کسی بهت کاری نداره و اینکه شروع به تمسخر من کردن {ما داریم از اینجا فرار کنیم , تو تازه میخوای بیای اینجا) . در مجموع هر دو گفتن که ایرادی وارد نیست و در مجموع راضین بجز اینکه

سطج علمی :
دانشگاه و اساتید فوق العاده سخت گیرن , نمره مفدی نه تنها نمیدن بلکه , اساسا نمره بالا به کسی نمیدن . سطح اساتید نسبتا بالاست و توقعشون هم بالاست و هردو متفق القول بودن که اگه درس خونی با اینجا مشکل دیگه ای نخواهی داشت.

نتیجه گیری : علم و فرهنگ شاید از معدود موسساتی در کنکور کارشناسی ناپیوسته باشه که عنوان دانشگاه براش غلو به حساب نمیاد.
چیزی نیست ، #دلم یکم نخ نما شده ، تقصیره خودشه ...

shell69
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط shell69 » چهارشنبه 11 آبان 1390, 6:07 pm

لطفا درمورد وضعیت خوابگاه و سلف هرکی هرچی میدونه بگه. بعضیا میگن که باید رتبت زیره 300 باشه تا علمو و فرهنگ قبول بشی. اینکه از روزانه و شبانه هم بدتره ger
لطفا رتبه ی دقیقشو بهم بگین مرسی میشم goli

siteman
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: karaj
تماس:

پست توسط siteman » چهارشنبه 11 آبان 1390, 6:33 pm

shell69 نوشته شده:لطفا درمورد وضعیت خوابگاه و سلف هرکی هرچی میدونه بگه. بعضیا میگن که باید رتبت زیره 300 باشه تا علمو و فرهنگ قبول بشی. اینکه از روزانه و شبانه هم بدتره ger
لطفا رتبه ی دقیقشو بهم بگین مرسی میشم goli
بچه ها امسال با 400 قبول شدن سقفشم همین قد بوده.... bale bale
در ضمن تو معرفی دانشگاهها برید سر بزنید اونجا هست از مدیریت تقاضا میشه کنترل کنید و پست های اضافی رو حذف کنید خیلی شلوغ شده
شب را به روزر و روز را به شب بی هیچ ناکجایی می رسانیم بی آنکه غافل از پایان لحظه لحظه های عمرمان باشیم...
و هر روزمان تکرار روز های قبل و قبل و باز هم قبل می باشد بی آنکه روزی نو داشته باشیم...تکرار هم برایمان عادت شده و چه روزی پایان تکرار هاست... این را هم کسی نمی داند

جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی دکتر معصومی
http://qiau.ac.ir/teacher/files/41491/0 ... -38-40.zip

قفل شده

بازگشت به “معرفی دانشگاهها و امکانات آنها”