زبان جاوا

سوالات خود را در زمینه های مختلف کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، سخت افزار، سیستم عامل، شبکه، اینترنت و غیره را در این تالار درج کنید

مدیر انجمن: Parsian

قفل شده
)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

زبان جاوا

پست توسط )mostafa( » دوشنبه 19 بهمن 1388, 1:51 pm

سلام من مي خام از بين اين 2تا زبان يكي رو انتخاب كنم و شروع كنم به يادگيري قبلا تو دانشگاه يه كم .net كار كردم ولي يه سرچي كردم تو اينترنت ديدم بيشتريا java رو پيشنهاد مي كنن نظر شما چيه؟
از لحاظ بازار كار تو ايران كدوم بهتره؟
كدوم يكي آينده بهتري داره؟
مي گن c# يه كپي از java هستش آيا اين دليلي بر برتري جاوا مي شه؟شما كدوم رو پيشنهاد مي كنيد دليلتون چيه؟
آخرین ویرایش توسط )mostafa( در سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:26 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

Re: C# يا java ؟

پست توسط SJJ » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 12:46 am

سلام،طبیعتا C# یادگیریش خیلی راحت تره، ابزارهاش خیلی دم دست ترن و سریع تر کار مبتدی هارو راه می ندازه و در کل اگه بخواین برنامه های سریع و غیر اصولی بنویسین خیلی باهاش راحتین.
جاوا اما یه خورده ابزارهاش دم دست نیست ولی مزایاش اینه که روی پلتفرم های مختلف به طور یکسان اجرا می شه و ادا های مایکروسافت رو نداره. یه سری تکنولوژی ها کنارش هست که همیشه از مایکروسافت جلوتره. شاید برای مبتدی ها کار کردن با جاوا یه خورده سخت باشه چون توش آدم باید اصولی برنامه بنویسه. ولی تو سی شارپ خیلی راحت می شه برنامه نوشت و نیاز به رعایت اصول خاصی هم نیست.
تو همین فروم هم فکر کنم قبلا بحث شو کردیم، اگه بخوایم مفصل بحث کنیم حرف زیاد داره.
در کل نمی شه گفت کدوم بهتره، هر کدوم مزایا و معایبی دارن، ولی چون سی شارپ کار از در و دیوار داره بالا می ره اگه جاوا رو خوب بلد باشین خوبم می تونین ازش پول در بیارین.

)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط )mostafa( » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 12:05 pm

من خودم دوست دارم جاوا ياد بگيرم ولي چون شنيدم سخته مي ترسم وسط راه نتونم ادامه بدم من قبلا c كار كردم در حد متوسط كدهاي جاوا هم نگاه مي كردم تقريبا مثل c بود آيا اين كمك مي كنه به ياگيري جاوا؟
يا به نظرتون C# رو ادامه بدم

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 12:20 pm

Syntax اش شبیه سی پلاس پلاسه، یه خورده همت کنین اصلا سخت نیست.
اگه احیانا به این تاپیک ام نرفتین، بخونین جواب یه سری سوالاتونو می گیرین.

در ضمن به نظر من C# برای کسانی که قبلا C و یکی از زبانهای ویژوال مثل VB رو کار کردن اصلا نیاز به یادگیری خاصی نداره! همینجوری یه پروژه رو باهاش شروع کنین بنویسین هر جا به مشکل خوردین از MSDN و گوگل کمک بگیرین.

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 2:23 pm

سلام به همه دوستان این انجمن.
خوب منم الان 4 ساله جاوا کار میکنم و 3 ساله که در یه شرکت بزرگ برنامه نویسی مشغول کار هستم.
مهم ترین چیز در جاوا یاد گیری Core Java یا همون پایه جاوا هستش.
جاوا پر از تکنولوژی هست ولی اگه کسی پایش رو یاد بگیره به راحتی میتونه هر تکنولوژی جدیدی که بیاد رو یاد بگیره.
من حدود 5 ساله پیش #C کار میکردم،اگه بخام در مورد مزایای جاوا بگم باید گفت که جاوا در پروژ های بزرگ و به عبارتی در سطح ملی بسیار کارآمد تر از #C هستش.
جاوا فول آبجکت اورینتت هست،اوپن سورس،و داشتن تکنولوژی های بسیار کارآمد تر از NET.
حتما میدونید حدود یکسالی هستش که شرکت قدرتمند اوراکل شرکت سان یا همون شرکت تولید کننده جاوا رو خریده،و جاوا بسیار پر قدرتر از NET. شده.
چند ساله پیش مایکروسافت زبانی را به اسم #J روانه باز کرد که صدای شرکت سان رو در آورد.
به خاطره اینکه دقیقا کپی از زبان جاوا بود،بعدش هم مایکروسافت به طوره رسمی معذرت خاست و اون زبان رو حذف کرد.
اگر کسی میخاد برنامه نویسه حرفه ای بشه و واقعا کار بلد باشه جاوا رو انتخاب کنه.
من با کمال میل هر کمکی از دستم بر بیاد برای جاوا کار ها انجام میدم با اینکه هنوز خودم اول این راهه سختم. bil:
آخرین ویرایش توسط mahdi_it در سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:33 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط )mostafa( » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 6:02 pm

mahdi_it نوشته شده:سلام به همه دوستان این انجمن.
خوب منم الان 4 ساله جاوا کار میکنم و 3 ساله که در یه شرکت بزرگ برنامه نویسی مشغول کار هستم.
جاوا پر از تکنولوژی هست ولی اگه کسی پایش رو یاد بگیره به راحتی میتونه هر تکنولوژی جدیدی که بیاد رو یاد بگیره.
من حدود 5 ساله پیش #C کار میکردم،اگه بخام در مورد مزایای جاوا بگم باید گفت که جاوا در پروژ های بزرگ و به اعتباری در سطح ملی بسیار کارآمد تر از #C هستش.
جاوا فول آبجکت اورینتت هست،اوپن سورس،و داشتن تکنولوژی های بسیار کارآمد تر از NET.
حتما میدونید حدود یکسالی هستش که شرکت قدرتمند اوراکل شرکت سان یا همون شرکت تولید کننده جاوا رو خریده،و جاوا بسیار پر قدرتر از NET. شده.
چند ساله پیش مایکروسافت زبانی را به اسم #J روانه باز کرد که صدای شرکت سان رو در آورد.
به خاطره اینکه دقیقا کپی از زبان جاوا بود،بعدش هم مایکروسافت به طوره رسمی معذرت خاست و اون زبان رو حذف کرد.
من با کمال میل هر کمکی از دستم بر بیاد برای جاوا کار ها انجام میدم با اینکه هنوز خودم اول این راهه سختم. bil:
مهدي جان براي شروع من چيكار بايد بكنم چه كتابي رو پيشنهاد مي كني؟من 21سالمه دير نيست برا شروع؟چقدر طول مي كشه كه به جاوا مسلط بشم در حدي كه تو يه شركت كار كنم؟
pdfهايي كه برام فرستاده بودي بدستم رسيده ولي انگليسيه همش و مشكله براي من كه تازه مي خام شروع كنم
من sql بلدم لازمه كه اوراكل رو هم ياد بگيرم؟
و يه توضيحي در مورد دسته هاي مختلف جاوا مي دي كه هر كدوم برا چه كاريه و اين كه با جاوا مي شه وب طراحي كرد؟

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 7:16 pm

لطفا هر کسی که میاد توی این تاپیک بگه چی بلده و چی میخاد یاد بگیره تا بشه یه اطلاعات کلی از همه دوستان بدست آورد.
ان شالله بعده اینکه اطلاعات لازم بدست آمد شروع به جواب دادن به سوالات میکنیم. fud:

eu_tome1362
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط eu_tome1362 » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 10:22 pm

)mostafa( نوشته شده:
من حدود 5 ساله پیش #C کار میکردم،اگه بخام در مورد مزایای جاوا بگم باید گفت که جاوا در پروژ های بزرگ و به اعتباری در سطح ملی بسیار کارآمد تر از #C هستش.
مهدي جان براي شروع من چيكار بايد بكنم چه كتابي رو پيشنهاد مي كني؟من 21سالمه دير نيست برا شروع؟چقدر طول مي كشه كه به جاوا مسلط بشم در حدي كه تو يه شركت كار كنم؟
pdfهايي كه برام فرستاده بودي بدستم رسيده ولي انگليسيه همش و مشكله براي من كه تازه مي خام شروع كنم
و يه توضيحي در مورد دسته هاي مختلف جاوا مي دي كه هر كدوم برا چه كاريه و اين كه با جاوا مي شه وب طراحي كرد؟

براي طراحي وب asp.net يا php فكر كنم بازار كارش خيلي بهتر از برنامه هاي ويندوز

در ضمن در برنامه نويسي وب از جاوا اسكريپت استفاده مي شه كه كلا متفاوت از جاوا سان براي برنامه

هاي ويندوز هستش بهترين ابزار فعلي براي برنامه نويسي وب هم در حال حاظر ويژوال استديو و البته

اژاكس هم بايد كنارش بلد باشي ولي چون وبسايتهاي php ارزانتر تمام ميشه php هم محبوبيت زيادي

داره krn:

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:02 pm

eu_tome1362 نوشته شده:
)mostafa( نوشته شده:

براي طراحي وب asp.net يا php فكر كنم بازار كارش خيلي بهتر از برنامه هاي ويندوز

در ضمن در برنامه نويسي وب از جاوا اسكريپت استفاده مي شه كه كلا متفاوت از جاوا سان براي برنامه

هاي ويندوز هستش بهترين ابزار فعلي براي برنامه نويسي وب هم در حال حاظر ويژوال استديو و البته

اژاكس هم بايد كنارش بلد باشي ولي چون وبسايتهاي php ارزانتر تمام ميشه php هم محبوبيت زيادي

داره krn:
دوست عزیز جاوا اسکریپت یک ابزاره و نه یک زبان،جاوا اسکریپت کاربرد های زیادی داره.
ولی نه وسیله ای برای تولید صفحات وب.
بنده بخاطره تجربیات زیاد و کار کردن در پروژه های بزرگ ایران اینو بهتون میگم که جاوا حرف اول و آخر رو میزنه و نه Net.
ایجکس یا به قولی آژاکس یه تکنولوژی هست که تو جاوا هم هستش.

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:08 pm

آقا مصطفی کاشکی یه تاپیک صرفا در مورد جاوا درست میکردی نه به صورت عمومی واسه همه ی زبان ها.
عنوان این تاپیک هم اصلا مناسب نیست. #C یا Java اصلا عنوان مناسبی نیست.
مثلا عنوان باشه زبان Java . لطفا یه تاپیک دیگه ایجاد کنید

)mostafa(
کاربر معمولي
کاربر معمولي

Re: زبان جاوا

پست توسط )mostafa( » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:27 pm

اسم تاپيك رو عوض كردم لطفا بچه ها از اين به بعد در مورد جاوا صحبت كنيد

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:31 pm

)mostafa( نوشته شده:اسم تاپيك رو عوض كردم
دستت درد نکنه داداش ! حالا با خیاله راحت میشه جاوا ای حرف زد ! فقط باید دید چند نفر میان درون این تاپیک تا بشه یه برآورد کلی کرد از همشون.
لطفا هر کسی میخاد در بحث های این تاپیک شرکت کنه اول بگه چی بلده و چی میخاد یاد بگیره. با تشکر از تمام دوستان

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:45 pm

عکس بالا :
نقشه راه رو واسه همه مشخص کرده.از پایین ترین سطح جاوا تا بالاترین،البته در این عکس از بالا به پایین سطح بندی شده درست بر عکس،عکس بعدی

عکس پایین :
این چارت مدارکه بین المللی هست که شرکت سان میده البته بعد از قبولی در امتحان.
درست مثله مدارک مایکروسافت ولی باید گفت برای گرفت این مدارک باید برید خارج کشور ، مثلا میشه چند روز رفت دبی و در آزمون هاش شرکت کرد.
پیوست‌ها
certification_path_javawebser.gif
certification_path_javawebser.gif (13.21 KiB) مشاهده 8463 مرتبه
Sun-JavaPath_3.gif
Sun-JavaPath_3.gif (28.89 KiB) مشاهده 8479 مرتبه
آخرین ویرایش توسط mahdi_it در چهارشنبه 21 بهمن 1388, 12:17 am، در مجموع 3 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:50 pm

سلام به همه دوستان
پیشنهاد خیلی خوب و مفیدی هستش bil:

من خودم Net. کار کردم ولی برای پایان نامه خوشبختانه مجبور شدم (توفیق اجباری) برم سراغ جاوا البته فقط درحدی که بتونم از تکنولوژی Jade برای طراحی و پیاده سازی Multi Agent System استفاده کنم ولی خیلی علاقه‌مند شدم که حتما وارد دنیای جاوا بشم، چون نیاز به یادگیریش و به شدت احساس میکنم. از دوست عزیز Mahdi_it ممنون میشم که این تاپیک رو مدیریت کنند و بتونیم ازش به صورت مفید استفاده کنیم. bil:
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

آواتار کاربر
mahdi_it
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mahdi_it » سه‌شنبه 20 بهمن 1388, 11:55 pm

eli نوشته شده:سلام به همه دوستان
پیشنهاد خیلی خوب و مفیدی هستش bil:

من خودم Net. کار کردم ولی برای پایان نامه خوشبختانه مجبور شدم (توفیق اجباری) برم سراغ جاوا البته فقط درحدی که بتونم از تکنولوژی Jade برای طراحی و پیاده سازی Multi Agent System استفاده کنم ولی خیلی علاقه‌مند شدم که حتما وارد دنیای جاوا بشم، چون نیاز به یادگیریش و به شدت احساس میکنم. از دوست عزیز Mahdi_it ممنون میشم که این تاپیک رو مدیریت کنند و بتونیم ازش به صورت مفید استفاده کنیم. bil:
هنوز اونقدر بزرگ نشدم که بشم مدیر ! ولی خوب هر کمکی که از دستم بر بیاد برای دوستان انجام میدم.
فعلا نمیشه به سوالات دوستان جواب داد،البته از همه معذرت میخام.
باید ببینیم بچه ها چقدر مشتاق هستن و بشه یه شناخت کلی از توانایی های همه پیدا کرد.
در آخر هم باید بگم من به شخصه احترام ویژه ای برای همه زبان ها قائل هستم.
ولی به نظره من در مورد جاوا کمتر بحث شده و این تاپیک هم برای همین درست شد.

قفل شده

بازگشت به “مباحث متفرقه و سوالات کامپیوتری”