کمک در مورد درس زبان انگلیس کاردانی به کارشناسی

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

654456
کاربر ساده
کاربر ساده

کمک در مورد درس زبان انگلیس کاردانی به کارشناسی

پست توسط 654456 » شنبه 21 شهریور 1388, 7:13 pm

سلام دوستان

ازهمه ی کسانی که به این پست سر می زنند خواهش میکنم اگر اطلاعاتی در مورد درس زبان انگلیسی کنکور ( کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه سراسری) شامل:*منابع اصلی *-*منابع کنوری*-*نحوه ی مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی*-*کلاسهای آموزشی زبان کنکور*
وخلاصه هر کمکی که با اون بتونیم تو کنکور بالای %60بزنیم را در این جا قرار دهند.
راستش من توش موندم چیکار بکنم!
آخرین ویرایش توسط 654456 در یک‌شنبه 22 شهریور 1388, 11:13 am، در مجموع 2 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

Re: کمک در مورد درس زبان انگلیس کاردانی به کارشناسی

پست توسط rosa_127 » شنبه 21 شهریور 1388, 8:32 pm

گر اطلاعاتی در مورد درس زبان انگلیسی کنکور کاردانی به کارشناسی شامل:*منابع اصلی *-*منابع کنوری*-*نحوه ی مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی*-*کلاسهای آموزشی زبان کنکور*
وخلاصه هر کمکی که با اون بتونیم تو کنکور بالای %60بزنیم را در این پست قرار دهند.
دوست عزیز لطفاً مشخص کنید که برای کدوم کنکور آماده می شوید تا امکان راهنمایی متناسب باشد.

یکی از اساتید مجرب زبان در این مقطع آقای حبیب وند هستند که جامع بودن کتبشون نشانی از تسلطشون به این درس هست و در اکثر موسسات مطرح مانند پارسه، کاوشگران و ... تدریس می کنند.

مصاحبه ایشون رو می تونید از لینک زیر مشاهده کنید:
http://www.bscmsc.com/Ostad%20Habibvand.tourani
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

654456
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط 654456 » شنبه 28 شهریور 1388, 10:19 am

من انتظار داشتم مسعولان انجمن کمک بیشتری بکنند;فکر کنم %99 داوطلبان در رابطه با نحوه ی یادگیری این درس مشکل داشته باشند.
مصاحبه ی استاد حبیب وند هم مطالعه کردم کتابهایی را معرفی کرده بودند ولی بیشتر تبلیغ بود تا راهنمایی .

nimam
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط nimam » شنبه 28 شهریور 1388, 7:58 pm

-
آخرین ویرایش توسط nimam در یک‌شنبه 7 آبان 1391, 4:45 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
-

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » یک‌شنبه 29 شهریور 1388, 12:31 am

من انتظار داشتم مسئولان انجمن کمک بیشتری بکنند;فکر کنم %99 داوطلبان در رابطه با نحوه ی یادگیری این درس مشکل داشته باشند.
دوست عزیز لطفاً مشخص کنید که برای کدوم کنکور آماده می شوید تا امکان راهنمایی متناسب باشد.
ضمن تشکر از راهنماییهای مفید دوست عزیز nimam، در نظر داشته باشید که نکات درس زبان طبق بودجه بندی سالهای گذشته در کنکورهای مختلف متفاوت هست؛ برای مثال اگر هدفتان آزاد هست با صرف زمان بیشتری روی گرامر می تونید نتیجه مناسبتری بگیرید و برعکس برای سراسری نیاز به مرور مستمر واژگان دارید؛ به همین دلیل راهنمایی شما مختصر بود.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

654456
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط 654456 » دوشنبه 30 شهریور 1388, 6:07 pm

زنده باد
دستتون درد نکنه
چند تا سوال دارم: :D
کتاب گرامری که بالا معرفی شد ترجمه فارسی هم داره ؟(اگه هست نام مولف و انشاراتش را بگین)
آیا با خوندن کتاب 504میشه تو کنکور بخش Reading comprehension را خوب پاسخ داد؟

nimam
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط nimam » پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 6:08 am

-
آخرین ویرایش توسط nimam در یک‌شنبه 7 آبان 1391, 4:50 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
-

آواتار کاربر
عسل
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: مشهد

پست توسط عسل » پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 3:24 pm

به نظر من اگه همه بتونن لغات زیادی رو یاد بگیرن برای همیشه به دردشون می خوره و نه تنها کنکور که همه جا چه اینترنت چه واسه درس و ... لازمه که زبان یاد داشته باشیم بخصوص بچه های کامپیوتر
دوست من واسه کنکور دیکشنری آکسفورد رو حفظ کرد البته قبل از کنکور این کار رو شروع کرده بود
نبوده

............. نیست

........................
نخواهد بود

از تو عزیزتر

.............کسی برای من...

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 4:31 pm

عسل نوشته شده:به نظر من اگه همه بتونن لغات زیادی رو یاد بگیرن برای همیشه به دردشون می خوره و نه تنها کنکور که همه جا چه اینترنت چه واسه درس و ... لازمه که زبان یاد داشته باشیم بخصوص بچه های کامپیوتر
دوست من واسه کنکور دیکشنری آکسفورد رو حفظ کرد البته قبل از کنکور این کار رو شروع کرده بود
تصویر
حفظ دیکشنری ؟! تصویریاد و خاطره ی ملا نصرالدین گرامی باد ! ddn:
مگه می شه آخه! چیزی بالغ بر 500-600 هزار تا کلمه رو آدم بشینه حفظ کنه!اونم زبون انگلیسی که اینقدر کلمه های شبیه به هم داره ، حتی کلمه های تکراری که با تلفظ های مختلف معنی های مختلفی می دن.
به نظر من بهترین راه برای بالا بردن دایره ی لغات، نه حفظ کردن ، بلکه یاد گرفتن کلمه ها در ساختار های جمله ای و عبارتی هستش.
به عنوان مثال ، کلمه ی contagious به معنی مسری ، با کلمه ی contiguous به معنی همجواری شباهت زاید الوصفی داره ! اگه آدم بخواد اینارو تک تک حفظ کنه بی شک قاطی می کنه ولی اگه تو یه ساختار یاد بگیره خیلی بهتر می تونه از مغز بازیابیشون کنه.
مثلا :
contagious illness (مرض واگیردار)
و
contiguous allocation (تخصیص همجوار - یکی از مباحث سیستم عامل) یا contiguous data structure (ساختمان داده های همجوار)

در تایید صحبت های آقا نیما ، سعی کنید فیلم زیاد ببینید (حتما با زیرنویس انگلیسی ، استعمال هرگونه زیرنویس فارسی حرام و در حکم محاربه با خودتان است :mrgreen: ) ، آهنگ های خارجه ای گوش کنید به همراه Lyrics (متن آهنگ). برای هر آهنگی هم اراده کنین می تونین تو اینترنت Lyrics شو پیدا کنین.

نهایتا اگر نمی تونین خودتون اراده کنین ، این کلاس زبان های بیرون هم مفیده و به صورت اصولی راه تون می ندازه.
یادگیری زبان کار یه شب و یه هفته و یه ماه نیست ، سعی کنین کم کم و به صورت تدریجی برین جلو. bil:

nimam
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط nimam » پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 5:26 pm

-
آخرین ویرایش توسط nimam در یک‌شنبه 7 آبان 1391, 4:51 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

ehsan_nekooee
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ehsan_nekooee » پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 8:08 pm

سلام

متاسفانه در سطوح مختلف مدارس حتی دانشگاه، زبان انگلیسی درست و اصولی تدریس نمیشه. روش تدریس این زبان با استفاده از تئوری های کهنه و خارج از رده مصرف صدها سال پیش غربی ها انجام میشه. برای عهمین به قول شما شاید 99 درصد دانشجوها برای کنکور با این درس مشکل دارن.

من قبل اینکه برای کارشناسی کامپیوتر بخونم، برا کنکور مترجمی زبان می خوندم. یه کتاب تو سرفصل ها بود به این عنوان: مهارت یادگیری زبان دوم، یا چیزی تو همین مایه ها. نویسنده اش کنت چستن بود. چکیده ای از مطالب اون کتاب رو که ممکنه به دردتون بخوره و همینطور تجربیات شخصی خودم رو براتون مینویسم. امیدوارم مفید باشه. (من هم مثل دوستی که نظر دادن زبان عمومی رو 50 زدم. خیلی سنگین بود.)

برای یادگرفتن زبان انگلیسی من هیچ کتابی رو توصیه نمی کنم. بس دانشچو هایی بودن که قصد داشتن به طور جدی زبان انگلیسی رو یاد بگیرن. گزارش شده عده کثیری رفتن کتابای جورواجور و کامل گرامر رو تهیه کردن و بعد چند روز عطایش را به لقایش بخشیدند و قیدش را زدند!
برای اینکه درست متوجه دلیل این اتفاق بشین یه مثال کوچیک میزنم. شما وقتی متولد شدید احتمالا زبان فارسی یا هیچ زبان دیگه رو یاد نداشتید. درسته؟ خوب، شما چه طور فارسی یاد گرفتین؟ از همون سن 1 یا 2 سالگی یادگیری زبان فارسی شما شروع شد. اما چه طوری؟ از همون موقع کتاب دستور فارسی بهتون دادن تا بخونین و فارسی یاد بگیرین؟ بعید میدونم. شما با گوش کردن و تقلید از اطرافیانتون این زبان رو یاد گرفتید. پس چه عاقلانه است روشی رو که شما قبلا یه زبان ناشناخته رو باهاش یاد گرفتید دوباره به کار بگیری تا یه زبان ناشناخته دیگه رو هم بتونی یاد بگیری.
(یاد یکی از دوستانم افتادم که می گفت: "مگه ما ....... که تقلید کنیم؟!". طفلی نمی دونست که همین تقلید از عاقلانه ترین کارها تو دنیاست.).

اگه بخوای انگلیسی رو اصولی یاد بگیری باید خودت رو با زبان انگلیسی درگیر کنی. اگه هم می خوای فقط برای کنکور بخونی و زبانو بالا بزنی و دوباره ببوسیشو بذاریش کنار من توصیه می کنم کلا برو سراغ یه درس دیگه و وقتت رو رو زبان نگذار.

فرض اینکه بخوای جدی یاد بگیری یه راه داره که تاثیرش فوق العاده زیاده. کلاس زبان.
بعضی دوستان دیدن فیلم های انگلیسی رو پیشنهاد کردن اما من این مورد رو زیاد توصیه نمی کنم.
مزیت بارز کلاس زبان اینه که شما انگلیسی میشنوی و باید انگلیسی هم صحبت کنی. اولش خیلی سخته ولی بعد چند ترم راه میوفتی. منظور اینکه برای تاثیر بیشتر ارتباط باید دوطرفه باشه، اما زمان دیدن فیلم برخورد انفعالی شما به خاطر اینکه ارتباط یه طرفه است میزان یادگیری شما رو پایین میاره.

خلاصه:
منظور از همه تفاسیر بالا اینه که بهتره تو محیطی قرار بگیری که بتونی اونجا انگلیسی صحبت کنی. این محل حتما نباید کلاس زبان باشه. شما می تونی دوستی پیدا کنی که انگلیسیش خوب باشه و با هم قرار بذارین با هم انگلیسی صحبت کنید. کاری که من به مدت چند ماه انجام دادم و تاثیر فوق اعاده ای داشت.

در انتها شما با تمام رعایت موارد بالا و استفاده از جدیدترین و مدرن ترین متد های روز دنیا در عرصه یادگیری زبان دوم یا سوم یا چهارم یا ... باید بگم متاسفانه امکان نداره در یادگیری این زبان یا به طور کلی یادگیری هرچیزی دیگه موفق بشید مگر اینکه شور اشتیاق و علاقه در شما وجود داشته باشه. اگه هم نداره خودتون باید یه راهی پیدا کنید تا شور و اشتیاق درون شما ظهور کنه. چون لازمه موفقیت در هر امریه.

امیدوارم زیاد پرگویی نکرده باشم.
موفق باشی.

آواتار کاربر
عسل
کاربر فعال
کاربر فعال

پست توسط عسل » پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 9:33 pm

SJJ نوشته شده:
عسل نوشته شده:به نظر من اگه همه بتونن لغات زیادی رو یاد بگیرن برای همیشه به دردشون می خوره و نه تنها کنکور که همه جا چه اینترنت چه واسه درس و ... لازمه که زبان یاد داشته باشیم بخصوص بچه های کامپیوتر
تصویر
حفظ دیکشنری ؟! تصویریاد و خاطره ی ملا نصرالدین گرامی باد ! ddn:
مگه می شه آخه! چیزی بالغ بر 500-600 هزار تا کلمه رو آدم بشینه حفظ کنه!اونم زبون انگلیسی که اینقدر کلمه های شبیه به هم داره ، حتی کلمه های تکراری که با تلفظ های مختلف معنی های مختلفی می دن.
به نظر من بهترین راه برای بالا بردن دایره ی لغات، نه حفظ کردن ، بلکه یاد گرفتن کلمه ها در ساختار های جمله ای و عبارتی هستش.
به عنوان مثال ، کلمه ی contagious به معنی مسری ، با کلمه ی contiguous به معنی همجواری شباهت زاید الوصفی داره ! اگه آدم بخواد اینارو تک تک حفظ کنه بی شک قاطی می کنه ولی اگه تو یه ساختار یاد بگیره خیلی بهتر می تونه از مغز بازیابیشون کنه.
مثلا :
contagious illness (مرض واگیردار)
و
contiguous allocation (تخصیص همجوار - یکی از مباحث سیستم عامل) یا contiguous data structure (ساختمان داده های همجوار)

در تایید صحبت های آقا نیما ، سعی کنید فیلم زیاد ببینید (حتما با زیرنویس انگلیسی ، استعمال هرگونه زیرنویس فارسی حرام و در حکم محاربه با خودتان است :mrgreen: ) ، آهنگ های خارجه ای گوش کنید به همراه Lyrics (متن آهنگ). برای هر آهنگی هم اراده کنین می تونین تو اینترنت Lyrics شو پیدا کنین.

نهایتا اگر نمی تونین خودتون اراده کنین ، این کلاس زبان های بیرون هم مفیده و به صورت اصولی راه تون می ندازه.
یادگیری زبان کار یه شب و یه هفته و یه ماه نیست ، سعی کنین کم کم و به صورت تدریجی برین جلو. bil:
پس اونایی که مترجم هستن و همزمان که طرف حرف می زنه ترجمه می کنن چجوری این همه لغت رو با معانی مختلف یاد گرفتن؟
هرکاری رو اگه بخوای حتما می تونی
نبوده

............. نیست

........................
نخواهد بود

از تو عزیزتر

ehsan_nekooee
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ehsan_nekooee » پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 9:57 pm

پس اونایی که مترجم هستن و همزمان که طرف حرف می زنه ترجمه می کنن چجوری این همه لغت رو با معانی مختلف یاد گرفتن؟
کسی که به صورت همزمان ترجمه می کنه حداقل هفت هشت ده سال درگیر زبان بوده. شما ده سال با یه موضوعی درگیر باشی چه قدر میتونی درش مسلط بشی؟

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 11:11 pm

عسل نوشته شده: پس اونایی که مترجم هستن و همزمان که طرف حرف می زنه ترجمه می کنن چجوری این همه لغت رو با معانی مختلف یاد گرفتن؟
قطعا دیکشنری حفظ نکردن !
مترجم که همینجوری با یه ماه خوندن دیکشنری مترجم نمی شه که ، همونطور که دوستمون گفت چندین سال درسشو می خونه و مهمتر از همه تو محیطی قرار می گیره که فقط انگلیسی صحبت می شه.
نمی دونم ، هر کس یه روشی برای یادگیری داره ، اما این موضوع حفظ کردن دیکشنری رو اولین باره می شنوم !
یادم میاد ما با بچه ها با شوخی می گفتیم که آره می خوام دیکشنری بخونم ! :mrgreen: ولی واقعا فکر نمی کردم کسی یه همچین کاری بکنه تصویر

آواتار کاربر
عسل
کاربر فعال
کاربر فعال

پست توسط عسل » جمعه 10 مهر 1388, 12:12 am

کسی که به صورت همزمان ترجمه می کنه حداقل هفت هشت ده سال درگیر زبان بوده. شما ده سال با یه موضوعی درگیر باشی چه قدر میتونی درش مسلط بشی؟
پس هرچه زودتر شروع کنی به یادگیری زودتر هم حرفه ای میشی
SJJ نوشته شده:
عسل نوشته شده: پس اونایی که مترجم هستن و همزمان که طرف حرف می زنه ترجمه می کنن چجوری این همه لغت رو با معانی مختلف یاد گرفتن؟
قطعا دیکشنری حفظ نکردن !
مترجم که همینجوری با یه ماه خوندن دیکشنری مترجم نمی شه که ، همونطور که دوستمون گفت چندین سال درسشو می خونه و مهمتر از همه تو محیطی قرار می گیره که فقط انگلیسی صحبت می شه.
نمی دونم ، هر کس یه روشی برای یادگیری داره ، اما این موضوع حفظ کردن دیکشنری رو اولین باره می شنوم !
یادم میاد ما با بچه ها با شوخی می گفتیم که آره می خوام دیکشنری بخونم ! :mrgreen: ولی واقعا فکر نمی کردم کسی یه همچین کاری بکنه تصویر
منم نگفتم یه ماهه تموم دیکشنری رو حفظ کنی من گفتم یاد گرفتن زبان برای همیشه خوبه دوستم هم نه واسه کنکور که واسه علاقه ای که به زبان داشت شروع کرد به یاد گیری لغات انگلیسی اونم با دیکشنری آکسفورد نه این دیکشنری هایی که ما دستمون میگیریم جلوی کلمه معنی فارسیشو نوشته
آکسفورد که تا حالا دیدی؟
نبوده

............. نیست

........................
نخواهد بود

از تو عزیزتر

قفل شده