كمك به دوستان در مورد انتخاب شهر كنكور سراسري 88

آرشیو نتایج سالهای قبل کنکور را از اینجا ببینید به همراه کارنامه های سالهای قبل
قفل شده
آواتار کاربر
taze-mohandes
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: كمك به دوستان در مورد انتخاب شهر كنكور سراسري 88

پست توسط taze-mohandes » شنبه 7 شهریور 1388, 10:22 am

bahram_r نوشته شده:سلام دوستان من رتبه ام 525 شده تهران هم هستم امیدی به شمسی پور یا علم و فرهنگ داشته باشم یا نه بعد اینکه به نظر شما شمسی پور رو انتخاب کنم یا نه چون می گن خیلی افتضاحه
یه سوال دیگمم اینه که بعد علو فرهنگ کجا را بزنم تا دیگه صد در صد قبول شم می خوام نزدیک هم باشه
ممنون می شم جواب منو بدید تا حالا پند بار پست زدم
سلام
فکر کنم خودم یکی از کسایی بودم که درباره شمسی پور نوشتم . نه عزیز اونقدرها هم بد نیست که میگی , یه موضوع دیگه اینکه متاسفانه رتبتون شانس رو برای قبولی هر دوی این دانشگاه هایی رو نام بردین خیلی مشکل میکنه ولی خوب شانست رو امتحان کن .
برای همه دوستانی هم که همین مسئله رو دارن میگم(رتبه زیر 500) که یه مقدار تحقیق در مورد هر دو کردم که میخوام مطلبی بنویسم که انشا... تا عصر تو قسمت معرفی دانشگاه ها پستش میکنم
معرفی دانشگاه های تهران (شمسی پور , علم و فرهنگ , صدرا)
viewtopic.php?f=8&t=6979

آواتار کاربر
a6160

پست توسط a6160 » شنبه 7 شهریور 1388, 10:26 am

taze-mohandes نوشته شده:
a6160 نوشته شده:سلام
اول تششکر میکنم از مدیرای این سایت
من رتبه ام واسه نرم شده 10139 !!!
امکان قبولی ام واسه غیر انتفاعی جواد یزد هست؟
یا جهاد دانشگاهی یزد؟
من ساکن یکی از شهرستانای یزدم
در ضمن میخواستم بدونم دیگه کجا امکان داره قبول بشم؟
کمکم کنین چون تا فردا وقت دارم
سلام
جهاد دانشگاهی فکر نکنم ولی جواد یزد شانس داری (جهاد رو هم بالاتر بزن , شاید قبول شدی)
بعد موسساتی رو انتخاب کن که در شهر های نزدیک تر هستن و بعد هم همون توصیه کلی که موسسات درجه پایینتر رو که معروف نیستن در شمال یا مشهد یا ... , و بعد موسساتی که تازه امسال پذیرش دارن رو انتخاب کن , متاسفانه با این رتبه خیلی شانس نداری ولی انشا... که قبول شی
ممنون از کمکتون میشه موسسه های شمال و مشهد رو که احتمال قبولی دارم بگین؟ چون من اصلا با ترازا آشنا نیستم و اصلا قصد شرکت هم نداشتم ولی الان میبینم رتبه ام جوریه که میتونم ادامه بدم

آواتار کاربر
arashmanteghi
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: چالوس
تماس:

پست توسط arashmanteghi » شنبه 7 شهریور 1388, 10:58 am

navid10000 نوشته شده:سلام خوبین یه سوال برام پیش اومد گفتم اینجا بپرسم بعد اینکه انتخاب رشته کردم در قسمت نمایش اطلاعات شخصی دیدم نوشته "متقاضي استفاده از سهميه ايثارگران" این معنیش چیه من که همچین سهمیه ای ندارم که. یعنی اشتباه شده؟ لطفا راهنمایی کنید .نگرانم . :|
مثل اینکه بیخود نگرانم چیز خاصی نیست.

با تشکر

تصویر
خب این رو واسه همه مینویسه و کسانی که سهمیه ندارند خط خیره پایینش میخوره. مثل شما مشکلی نیست
زرتشت: خدمت به خلق وظیفه نیست ، نوعی لذت است زیرا به سلامتی و خوشی شما می افزاید.

آواتار کاربر
taze-mohandes
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط taze-mohandes » شنبه 7 شهریور 1388, 11:10 am

feremerz نوشته شده:
پیر کاردانی نوشته شده:
feremerz نوشته شده:دوستان واقا موندم تو گل !!!

من بین شبانه زنجان و شبانه شمسی پور موندم بد جور

یه توضیحاتی میدم ببینید کدوم واسه من بهتره
شمسی پور: به کاشان نزدیک تره و 3 ساعت راهه، یکی از آشناها میتونه خونه خیلی عالی برام جور کنه با هزینه ی پایین، نیم سال اول کلاس شروع میشه، چند تا از رفیقام الان اونجا هستن و چند تاشونم شاید امسال اونجا بیوفتن، هزینه ی زندگی تو تهران خیلی زیاد تر از زنجانه و همچنین هزینه ی کرایه خونه هم بهش اضافه میشه

شبانه زنجان: دانشگاهه و نه دانشکده، 6 ساعت راهه تا شهرمون، خوابگاه داره، نیم سال دوم شروع میشه و 6 ماه باید الاف بود، آشنا ندارم هیچکس اونجا

لطفا دوستان بگن کدوم گزینه برام بهتره اگه تجربشو دارین
و در ضمن اگر به نظرتون تهران بخونم بهتره رجایی رو بالاتر از شمسی پور بزنم بهتره یا نه؟

ممنون
سلام
نمی دونم غیرانتفاعی کاشان در چه سطحیه.
اما اگر متوسط هم باشه بهترین انتخابه.

یا علی
نه پایینه سطحش
اگر امکانش هست از بین گزینه هایی که گفتم یه راهنمایی کنین منو
ممنونم داداش

سلام به همه
با احترام به دوستانی که جواب دادن , فرمرز عزیز (یادم هست که حدود 250-60 رتبت بود) فکر کنم که خودت هم میدونی که نسبت به هیچ کدوم اینا بومی حساب نمیشی. زنجان فکر کنم صددرصد قبولی ولی بنظر من شانس شمسی پور از شبانه زنجان برات کمتره چون یه عده با سهمی بومی تهران و حدود رتبت برای اونجا دندون تیز کردن ولی(انشا.. که هرجا میخوای قبول شی) اما مقایسه :

اول اینکه خب هیچ کدوم اینا نمیتونه برنده مطلق باشه

زنجان : بهترین دانشگاه کشور در کنکور کارشناسی ناپیوسته هست(نیاز به توضیح نداره) , زنجان شهر متوسطیه , هزینه زندگی معمولی و کار هم برای دانشجو جماعت بهتر بگم تعطیله (چند تا دوست تو سربازی داشتم که کاردانی کامپیوتر زنجان خونده بودن و طفلیا همش از شرایط کار و فرهنگ شهر مینالیدن)

شمسی پور : چند سال پیش عالی بود , طبق گزارش ها الان خیلی حقیرتر شده ولی فکر کنم همین الانم از همه آموزشکده های کشور بهتر باشه , البته با شرایط خاص (نرکرده و ...) , محلش هم عالیه , در نزدیک یکی از مهمترین میدون های شهره و محل با کلاسی داره و هوای قابل تحملی (تو تهران بحث هوا مهمه ha: ) , البته اینکه اینجا رو بهتر میشناسم برای اینه که چند سال اونجا میتحصیلیدیم. تهران بهترین جا برای زندگی نیست , فوق العاده گرونه (به ویژه خونه و اجاره بها , شمسی پور خوابگاه فقط به بخشی از دانشجوهای روزانه میده) , هوا , ترافیییییک , شلوغی و ... , درمقابل امکانات , سطح فرهنگی بالاتر بسیاری از مردم , تفریحات متنوع و ... , در مجموع تهران جای خوبیه اگه پول داشته باشی!!! ولی مخصوصا در زمینه کامپیوتر نسبت به شهر های دیگه برای خودش silicon valley محسوب میشه و هرچند بازار کار IT در حال نابودیه , با یه کار پاره وقت میتونی , هزینه هات رو تا حدی جبران کنی و تجربه ای هم پیدا کنی , تا روند گیجی بعد از فارغ التحصیلی رو چند سال زودتر طی کنی.
اگه دلت خواست مطلبی در شرف نوشتن در مورد دانشگاه های تهران دارم که به زودی در قسمت معرفی دانشگاه ها پست میشه

یاعلی
viewtopic.php?f=8&t=6979

آواتار کاربر
taze-mohandes
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط taze-mohandes » شنبه 7 شهریور 1388, 11:18 am

a6160 نوشته شده:
taze-mohandes نوشته شده:
a6160 نوشته شده:سلام
اول تششکر میکنم از مدیرای این سایت
من رتبه ام واسه نرم شده 10139 !!!
امکان قبولی ام واسه غیر انتفاعی جواد یزد هست؟
یا جهاد دانشگاهی یزد؟
من ساکن یکی از شهرستانای یزدم
در ضمن میخواستم بدونم دیگه کجا امکان داره قبول بشم؟
کمکم کنین چون تا فردا وقت دارم
سلام
جهاد دانشگاهی فکر نکنم ولی جواد یزد شانس داری (جهاد رو هم بالاتر بزن , شاید قبول شدی)
بعد موسساتی رو انتخاب کن که در شهر های نزدیک تر هستن و بعد هم همون توصیه کلی که موسسات درجه پایینتر رو که معروف نیستن در شمال یا مشهد یا ... , و بعد موسساتی که تازه امسال پذیرش دارن رو انتخاب کن , متاسفانه با این رتبه خیلی شانس نداری ولی انشا... که قبول شی
ممنون از کمکتون میشه موسسه های شمال و مشهد رو که احتمال قبولی دارم بگین؟ چون من اصلا با ترازا آشنا نیستم و اصلا قصد شرکت هم نداشتم ولی الان میبینم رتبه ام جوریه که میتونم ادامه بدم
قابلی نداره , امیدوارم کمکی کرده باشم
ببین من خیلی دانشگاه ها رو نمیشناسم , از اساتید سایت بپرس ولی شما 50 تا انتخاب داری
توی دفترچه نگاه کن , شما به غیر از علوم و فنون و شمال-آمل , بقیه رو میتونی شانس داشته باشی
برای مشهد هم بجز سجاد و خیام رو بقیه کار کن
موسسات تازه اضافه شده هم یکی از بچه ها زحمتشو کشیده بود و تو یکی از صفحات همین تاپیک لیستشون کرده بود , یه سرچی بزن
viewtopic.php?f=8&t=6979

آواتار کاربر
navidonline

پست توسط navidonline » شنبه 7 شهریور 1388, 11:45 am

سلام خدمت دوستان عزيز و استادان ارجمند.

ميخواستم كمكم كنين.سر 2 راهي گير كردم.

نويد توكلي هستم. رتبم شده 876 ساكن شيراز هستم. بهم گفتن شبانه باهنر شيراز مياري.باهنر واسه نيم سال اول 40 تا ميخواد واسه نيم سال دوم 80 تا.اگه نيم سال اول قبول بشم كه حله.خدا رو شكر.اگه نيم سال دوم بخوام برم واسه كنكور ارشد يك سال عقب ميفتم.بهم گفتن بعد از شبانه باهنر نيمسال اول(همون 40تاييه) بزن غير انتفاعي پاسارگاد شيراز.

آخه من با اين رتبه به نظرتون نبايد باهنر برم؟
يعني من فرقم با اوني كه شده 2-3 هزار هيچي نيست؟؟؟!!!!
خواهش ميكنم كمكم كنين.فردا رو بيشتر وقت ندارم sanj: :(

wishmaster48
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط wishmaster48 » شنبه 7 شهریور 1388, 11:46 am

موفق باشید همین
آخرین ویرایش توسط wishmaster48 در شنبه 7 شهریور 1388, 1:40 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
taze-mohandes
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط taze-mohandes » شنبه 7 شهریور 1388, 11:54 am

navidonline نوشته شده:سلام خدمت دوستان عزيز و استادان ارجمند.

نويد توكلي هستم. رتبم شده 876 ساكن شيراز هستم. بهم گفتن شبانه باهنر شيراز مياري.باهنر واسه نيم سال اول 40 تا ميخواد واسه نيم سال دوم 80 تا.اگه نيم سال اول قبول بشم كه حله.خدا رو شكر.اگه نيم سال دوم بخوام برم واسه كنكور ارشد يك سال عقب ميفتم.بهم گفتن بعد از شبانه باهنر نيمسال اول(همون 40تاييه) بزن غير انتفاعي پاسارگاد شيراز.

سلام
اگه اینقدر به ارشد اهمیت میدید و مشکل سربازی هم دارید و از الان هم برای ارشد نقشه ها کشیده اید , خب میتونی بری غیر انتفاعی ولی فکر کنم توی هر کنکور (از جمله همین کارشناسی ناپیوسته) یه بند برای کسایی که تا 31/12/88 هم تحصیلشون تموم میشه گذاشته بود , ضمنن توجه کنید که کلاسهای ارشد از نیمسال اول شروع میشه و فکر کنم که وقت داشته باشی.
viewtopic.php?f=8&t=6979

Homaioon
محل اقامت: همدان
تماس:

پست توسط Homaioon » شنبه 7 شهریور 1388, 11:59 am

سلام و خسته نباشد خدمت مدیران پر انرژی !
من ساکن همدانم و رتبه ام تو نرم افزار شده 11500 .
به نظرتون کجا میتونم قبول شم ؟
خیلی خیلی ممنون.
موفق باشید.

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » شنبه 7 شهریور 1388, 12:02 pm

دوست عزیز من فقط تجربه خودم رو در این مورد میگم:
من هم مانند شرایط شما با رتبه 45 شبانه شریعتی سال 86 قبول شدم و متاسفانه ار نیم سال دوم شروع شد.
ولی من به راحتی تونستم 3 ترمه درسم رو تموم کنم و اون یک ترم عقب افتادن رو جبران کنم.
حالا شما خودت بهتر میدونی که چه جوری انتخاب کنی.
موفق باشی.
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

bache_net

پست توسط bache_net » شنبه 7 شهریور 1388, 12:03 pm

aram1366 نوشته شده:من در آزمون پارسال یک موسسه غیر انتفاعی قبول شدم و حالا 2 ترم خواندم.
برای ثبت نام در آزمون امسال با سازمان سنجش تماس گرفتم و به من گفتند که در آزمون شرکت کنم و اگر قبول شدم بعد انصراف بدم .من الان رتبم 522 شده است.دوباره که با سازمان سنجش تماس گرفتم به من گفتند که من نباید در آزمون بدون انصراف دادن شرکت می کردم و حالا حق انتخاب شهر را ندارم .آیا شما می دانید که من می توانم انتخاب شهر کنم یا نه ؟
و اگر اجازه داشتم با این رتبه شبانه زنجان یا شبانه رجایی تهران و یا شبانه شریعتی قبول می شوم ؟
لطف کنید و سوالات مرا سریع جواب بدهید .
با تشکر فراوان

خواهش می کنم سوال من را جواب بدهید چندمین بار است که پرسش کردم.
این بستگی به این داره که شما پسر باشید یا دختر. یک قانونی برای پسرها وجود دارد که به نظام وظیفه آقایان مربوط است و می گوید: در حالی که شما از معافیت تحصیلی یکی از دانشگاه های استفاده می کنید نمی توانید از آن معافیت برای شرکت در کنکور همان مقطع استفاده کنید و در صورتی که اینکار را انجام دهید و قبول شوید قبولی شما حساب نخواهد شد مگر اینکه قبل از کنکور شما انصراف داده باشید. یعنی اگر شما دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستید و از معافیت تحصیلی استفاده می کنید شما مجاز نیستید در کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید. البته این قانون فقط مربوط به کارشناسی ناپیوسته نیست و مربوط به تمامی رده هاست ولی در مورد خانم ها من چیزی نشنیدم.
بهتر شما به سایت سازمان سنجش بروید و دفترچه اولیه ثبت نام کاردانی به کارشناسی را از بخش کاردانی به کارشناسی سایت دانلود و مطالعه کنید تمامی این موارد در اون دفترچه ذکر شده است.

آواتار کاربر
taze-mohandes
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط taze-mohandes » شنبه 7 شهریور 1388, 12:06 pm

wishmaster48 نوشته شده:بچه ها این شرط معدل فکر کنم هنوز سر جاشه ها مواظب باشید
دوست خوبم , درست میگی و حذفیات فقط شامل بند 2(سن) و 3 (مصاحبه) و 4(سلامتی) میشن ولی فکر کنم در عمل بند 1 رو هم شامل میشه .

مورد دیگه , چند قبل از حذف شرایط فوق بود که با آقای نعمتی , معاون آموزشی شمسی پور در همین زمینه صحبت کردم و گفت که نامه نوشتیم در چند روز آینده حذف میشه و گفت این شرایط اصلا به دانشجوی آزاد نمی خوره و اینکه که بدون نگرانی انتخاب کنید ولی چون در حد حرف بود توی فروم مطرح نکردم.
اینطور که میگفت که طرحی بوده که آموزش پرورش نیروهاش رو بین 20-40 درصد از دانشجوهای فارغ التحصیل خودش برداره ولی طبق گفته ایشون این طرح تشتش از رو بوم افتاده و مدتیه منتفی شده .
تنها مورد جالب اینکه خود سنجش از همه جا بی خبر تره ha:
viewtopic.php?f=8&t=6979

آواتار کاربر
taze-mohandes
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط taze-mohandes » شنبه 7 شهریور 1388, 12:10 pm

Homaioon نوشته شده:سلام و خسته نباشد خدمت مدیران پر انرژی !
من ساکن همدانم و رتبه ام تو نرم افزار شده 11500 .
به نظرتون کجا میتونم قبول شم ؟
خیلی خیلی ممنون.
موفق باشید.
چند تا پست قبل رو نگاه کن با رتبه 10139 , شما هم کم وو بیش وضعیتت همونه با شانس کمتر , اول همون توسعه و آبادانی روستا رو انتخاب کن و بعد شهر های نزدیک تر و مناسب تر بعد هم ...
viewtopic.php?f=8&t=6979

آواتار کاربر
taze-mohandes
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط taze-mohandes » شنبه 7 شهریور 1388, 12:13 pm

bache_net نوشته شده:
aram1366 نوشته شده:من در آزمون پارسال یک موسسه غیر انتفاعی قبول شدم و حالا 2 ترم خواندم.
برای ثبت نام در آزمون امسال با سازمان سنجش تماس گرفتم و به من گفتند که در آزمون شرکت کنم و اگر قبول شدم بعد انصراف بدم .من الان رتبم 522 شده است.دوباره که با سازمان سنجش تماس گرفتم به من گفتند که من نباید در آزمون بدون انصراف دادن شرکت می کردم و حالا حق انتخاب شهر را ندارم .آیا شما می دانید که من می توانم انتخاب شهر کنم یا نه ؟
و اگر اجازه داشتم با این رتبه شبانه زنجان یا شبانه رجایی تهران و یا شبانه شریعتی قبول می شوم ؟
لطف کنید و سوالات مرا سریع جواب بدهید .
با تشکر فراوان

خواهش می کنم سوال من را جواب بدهید چندمین بار است که پرسش کردم.
این بستگی به این داره که شما پسر باشید یا دختر. یک قانونی برای پسرها وجود دارد که به نظام وظیفه آقایان مربوط است و می گوید: در حالی که شما از معافیت تحصیلی یکی از دانشگاه های استفاده می کنید نمی توانید از آن معافیت برای شرکت در کنکور همان مقطع استفاده کنید و در صورتی که اینکار را انجام دهید و قبول شوید قبولی شما حساب نخواهد شد مگر اینکه قبل از کنکور شما انصراف داده باشید. یعنی اگر شما دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستید و از معافیت تحصیلی استفاده می کنید شما مجاز نیستید در کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید. البته این قانون فقط مربوط به کارشناسی ناپیوسته نیست و مربوط به تمامی رده هاست ولی در مورد خانم ها من چیزی نشنیدم.
بهتر شما به سایت سازمان سنجش بروید و دفترچه اولیه ثبت نام کاردانی به کارشناسی را از بخش کاردانی به کارشناسی سایت دانلود و مطالعه کنید تمامی این موارد در اون دفترچه ذکر شده است.
قویا تایید میشه
viewtopic.php?f=8&t=6979

آواتار کاربر
arashmanteghi
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: چالوس
تماس:

پست توسط arashmanteghi » شنبه 7 شهریور 1388, 12:23 pm

eli نوشته شده:

دوست عزیز من فقط تجربه خودم رو در این مورد میگم:
من هم مانند شرایط شما با رتبه 45 شبانه شریعتی سال 86 قبول شدم و متاسفانه ار نیم سال دوم شروع شد.
ولی من به راحتی تونستم 3 ترمه درسم رو تموم کنم و اون یک ترم عقب افتادن رو جبران کنم.
حالا شما خودت بهتر میدونی که چه جوری انتخاب کنی.
موفق باشی.
به نظر من هم توی اون 5 ماه پایه ریاضی رو قوی کنی واسه ارشد عالیه
زرتشت: خدمت به خلق وظیفه نیست ، نوعی لذت است زیرا به سلامتی و خوشی شما می افزاید.

قفل شده