تغییر رشته از گروه فنی مهندسی به گروه علوم انسانی

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

تغییر رشته از گروه فنی مهندسی به گروه علوم انسانی

پست توسط elaheh_e » دوشنبه 15 تیر 1388, 5:23 pm

سلام
من کاردانی کامپیوتر دارم ولی برای کنکور سراسری (کاردانی به کارشناسی نا پیوسته) یه رشته از زیر گروه علوم انسانی شرکت کردم.
حالا سوالم اینه من که گروهم فنی مهندسی بوده اجازه داشتم تو گروه علوم انسانی شرکت کنم؟
( برای اطمینان صفحه ی 6 دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی 88 رو خوندم ولی بازم شک دارم)
توی دفترچه اینطوری نوشته:
ضوابط اختصاصی و مواد امتحانی
هر داوطلب می تواند بدون توجه به رشته تحصیلی و یا نوع مدرک کاردانی (فوق دیپلم) خود (به جز شاغلان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش) منحصراً در یکی از گروههای آموزشی فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر و یا دامپزشکی (علوم آزمایشگاهی دامپزشکی) بر اساس جدول شماره 1 و فقط در یک رشته امتحانی (مطابق جدول رشته های امتحانی) و گروه ثبت نام نموده و با توجه به شرایط اختصاصی رشته های امتحانی و میزان علاقه به ادامه تحصیل در هر یک از موسسات آموزش عالی در آزمون مواد عمومی و اختصاصی رشته مزبور شرکت نماید.
ger:
كسي چه مي داند؟ شايد زمين جهنم سياره اي ديگر باشد.
میهمان باشید: http://elaheh666.blogfa.com/ * http://hesaare-del.blogfa.com/

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
محل اقامت: MACS0647- JD
تماس:

Re: تغییر رشته از گروه فنی مهندسی به گروه علوم انسانی

پست توسط peyman » دوشنبه 15 تیر 1388, 5:41 pm

کاردانی پیوسته دارید یا ناپیوسته ؟
...

آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elaheh_e » دوشنبه 15 تیر 1388, 5:47 pm

کاردانی پیوسته دارم یعنی هنرستان رشتم کارو دانش بود.

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط peyman » دوشنبه 15 تیر 1388, 6:15 pm

elaheh_e نوشته شده:کاردانی پیوسته دارم یعنی هنرستان رشتم کارو دانش بود.
نمیتونید
در واقع تغییر رشته فقط مختص کسایی هست که پیش دانشگاهی رو گذرونده باشند
فنی ها فقط میتونند گرایششون رو عوض کنند
با توجه به اینکه ثبت نام رو انجام دادید بهتره هرچه سریعتر با سازمان سنجش تماس بگیرید و نحوه تصحیح اطلاعات ثبت نامی رو جویا شوید
شما اگه در این رشته جدید نفر اول کنکور هم شوید نمیتونید ثبت نام کنید و قبولیتون کان لم یکن میشه !
...

آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elaheh_e » دوشنبه 15 تیر 1388, 6:20 pm

وای خدا سه ماهه دارم شب و روز درس می خونم.
یعنی چی؟ چیکار کنم حالا؟ زنگ بزنم به کجا؟ چی بگم؟ بدبخت شدم

آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elaheh_e » دوشنبه 15 تیر 1388, 6:33 pm

میشه بگین کجای دفترچه نوشته؟
من دفترچه دانشگاه آزاد رو گرفتم الان دیدم که نمیتونم شرکت کنم.
تو دفترچه شماره 1 سراسری کجاش نوشته؟

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط peyman » دوشنبه 15 تیر 1388, 6:53 pm

دفترچه شما یک امسال رو یه نگاهی انداختم ولی نکته یا تذکر خاصی در این مورد ندیدم
شما بهتره هر چه سریعتر با سازمان سنجش تماس بگیرید
ممکنه این تبصره رو از امسال حذف کرده باشند ولی سالهای قبل رو که مطمئنم دارندگان مدارک کاردانی پیوسته، فقط حق تغییر گرایش رو داشتند.
...

آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elaheh_e » دوشنبه 15 تیر 1388, 7:15 pm

باشه فردا زنگ می زنم.
ولی فکر کنم این فقط مال دانشگاه آزاد باشه، چون من دفترچه سراسری رو زیرو رو کردم ولی چیزی ننوشته. امیدوارم عوضش کرده باشن.
به هر حال خیلی خیلی لطف کردین. اگر شما هم خبر جدیدی گرفتین حتماً بگین که تکلیفم روشن بشه که این چند روزم درس بخونم یا نه !
ممنونم

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط peyman » دوشنبه 15 تیر 1388, 7:25 pm

elaheh_e نوشته شده:باشه فردا زنگ می زنم.
ولی فکر کنم این فقط مال دانشگاه آزاد باشه، چون من دفترچه سراسری رو زیرو رو کردم ولی چیزی ننوشته. امیدوارم عوضش کرده باشن.
به هر حال خیلی خیلی لطف کردین. اگر شما هم خبر جدیدی گرفتین حتماً بگین که تکلیفم روشن بشه که این چند روزم درس بخونم یا نه !
ممنونم
منم امیدوارم این تبصره برداشته شده باشه که برای شما مشکلی پیش نیاد.
...

آواتار کاربر
elaheh_e
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط elaheh_e » دوشنبه 15 تیر 1388, 8:08 pm

یه سر به سایت سنجش بزنید و برید تو سایت اصلیش بعد سمت چپ رو قسمت سیستم پاسخگویی کلیک کنید. تذکرات شماره 7 و 8 اینو نوشته:
7- دارندگان مدارک کارداني مورد تاييد مي توانند بدون توجه نوع مدرک تحصيلي در هر رشته اي بجز گروه پزشکي در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته ثبت نام و شرکت نمايند.
8- دارندگان مدارک کارشناسي مورد تاييد مي توانند بدون توجه نوع مدرک تحصيلي در هر رشته اي بجز گروه پزشکي در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته ثبت نام و شرکت نمايند.
:)
بعد تو قسمت سوالات متداول جستجو کردم اینو پیدا کردم:
1- آيافارغ تحصيل رشته کامپيوتر کارداني پيوسته مي توانيم براي آزمون کارشناسي تغيير رشته دهيم و به رشته تربيت بدني وارد شويم؟
در صورت نداشتن مشکل نظام وظيفه براي اقايان و دارا بودن ساير شرايط و ضوابط مي توانيد متقاضي ثبت نام در اين رشته شويد.
(پس یعنی می شه دیگه ! آره ؟؟؟)

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط peyman » دوشنبه 15 تیر 1388, 8:33 pm

elaheh_e نوشته شده:یه سر به سایت سنجش بزنید و برید تو سایت اصلیش بعد سمت چپ رو قسمت سیستم پاسخگویی کلیک کنید. تذکرات شماره 7 و 8 اینو نوشته:
7- دارندگان مدارک کارداني مورد تاييد مي توانند بدون توجه نوع مدرک تحصيلي در هر رشته اي بجز گروه پزشکي در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته ثبت نام و شرکت نمايند.
8- دارندگان مدارک کارشناسي مورد تاييد مي توانند بدون توجه نوع مدرک تحصيلي در هر رشته اي بجز گروه پزشکي در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته ثبت نام و شرکت نمايند.
:)
بعد تو قسمت سوالات متداول جستجو کردم اینو پیدا کردم:
1- آيافارغ تحصيل رشته کامپيوتر کارداني پيوسته مي توانيم براي آزمون کارشناسي تغيير رشته دهيم و به رشته تربيت بدني وارد شويم؟
در صورت نداشتن مشکل نظام وظيفه براي اقايان و دارا بودن ساير شرايط و ضوابط مي توانيد متقاضي ثبت نام در اين رشته شويد.
(پس یعنی می شه دیگه ! آره ؟؟؟)
منم اینا رو دیده بودم
البته رشته تربیت بدنی فرق میکنه و حتی برای کنکور کاردانی پیوسته هم میتونید از یه رشته دیگه وارد رشته تربیت بدنی بشید.
شما حتما برای حصول اطمینان باید با سازمان سنجش تماس بگیرید
...

آواتار کاربر
PCman
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط PCman » پنج‌شنبه 18 تیر 1388, 3:50 am

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
منم یه سوال در مورد تغییر رشته داشتم البته اگه تکراری باشه ببخشید
من کاردانی کامپیوتر خوندم (از نوع پیوسته ، کارو دانش ) می خواستم بدونم که آیا من بدون اینکه پیش دانشگاهی بگیرم می تونم تو کنکور سراسری سال 89 شرکت کنم(برای گروه ریاضی وفنی) و در صورت قبولی می تونم در رشته دلخواه(البته با توجه به رتبه) ادامه تحصیل بدم (قبول بشم بازم کامپیوتر رو انتخاب میکنم).

دلایل تغییر رشته:دیگه خسته شدم هر روز یه قانون می زاران نمیدونم یه روز نام مدرک رو عوض میکنن ، سهمیه ها رو حذف می کنن ، امکانات نمیدن و ... و فقط هم می خوان هیچ کس فنی نخونه یه بار فنی و کار دانش رو خذف کنن خیال همه راحت بشه.البته باید بگم که مسئولین amuz: دارن موفق میشن من هیچ کس رو تو فامیل یا آشنایان که برای مشاوره میان پیش من نمیزارم گروه فنی رو انتخاب کنن.دلایلش هم معلومه.

فکر می کنم این کار بشه(تغییر رشته) فقط برای حصول اطمینان این پست رو زدم چون می خوام از امروز شروع کنم و برای کنکورسراسری سال 89 بخونم(برای گروه ریاضی وفنی) ktb:
سوال آخر اینکه اگه قبول بشم و دوباره رشته کامپیوتر رو انتخاب کنم واحد ها معادل(تطبیق)میخوره اصلا به نظر شما این کار ارزش داره اگه واحد ها معادل نخوره دو سال از نظر مدرک عقب میوفتم(البته از نظر مدرک نه از علم)
منتظر جوابهای شما دوستان گرامی

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط peyman » پنج‌شنبه 18 تیر 1388, 9:20 am

PCman نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من کاردانی کامپیوتر خوندم (از نوع پیوسته ، کارو دانش ) می خواستم بدونم که آیا من بدون اینکه پیش دانشگاهی بگیرم می تونم تو کنکور سراسری سال 89 شرکت کنم(برای گروه ریاضی وفنی) و در صورت قبولی می تونم در رشته دلخواه(البته با توجه به رتبه) ادامه تحصیل بدم (قبول بشم بازم کامپیوتر رو انتخاب میکنم).

دلایل تغییر رشته:دیگه خسته شدم هر روز یه قانون می زاران نمیدونم یه روز نام مدرک رو عوض میکنن ، سهمیه ها رو حذف می کنن ، امکانات نمیدن و ... و فقط هم می خوان هیچ کس فنی نخونه یه بار فنی و کار دانش رو خذف کنن خیال همه راحت بشه.البته باید بگم که مسئولین amuz: دارن موفق میشن من هیچ کس رو تو فامیل یا آشنایان که برای مشاوره میان پیش من نمیزارم گروه فنی رو انتخاب کنن.دلایلش هم معلومه.

فکر می کنم این کار بشه(تغییر رشته) فقط برای حصول اطمینان این پست رو زدم چون می خوام از امروز شروع کنم و برای کنکورسراسری سال 89 بخونم(برای گروه ریاضی وفنی) ktb:
سوال آخر اینکه اگه قبول بشم و دوباره رشته کامپیوتر رو انتخاب کنم واحد ها معادل(تطبیق)میخوره اصلا به نظر شما این کار ارزش داره اگه واحد ها معادل نخوره دو سال از نظر مدرک عقب میوفتم(البته از نظر مدرک نه از علم)
بله شما میتونید با مدرک کاردانی در کنکور سراسری شرکت کنید و در هر رشته ایی که خواستید ادامه تحصیل بدید
معمولا واحدهای زیر 12 تطبیق داده نمیشه ولی ممکنه بسته به دانشگاه جدیدتون واحدهای تخصصی رو از شما قبول نکنه
کلا یه مقدار بیشتر عقب میفتید .
اگه رشتتون رو هم عوض کنید که ممکنه خیلی بیشتر طول بکشه
...

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: قطعه ای از بهشت

پست توسط پیر کاردانی » پنج‌شنبه 18 تیر 1388, 10:17 am

PCman نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

سلام
هر کسی یه هدفی داره دوست عزیز
شما بگو واسه چی می خوای تغییر رشته بدی تا پیشنهاد بدیم.
شاید شما علاقه شخصیت باشه بری سراسری در اینصورت که دیگه نظر خواهی نمی خواد.
یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

آواتار کاربر
PCman
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط PCman » جمعه 19 تیر 1388, 1:06 am

1خیلی ممنون که جواب پستم رو دادید.

من دلایلم رو تو پستی که زدم گفتم ولی باز هم می گم بیشترین دلیلش همین بامبول بازیایی است که دارن برای گروه فنی در میارن ، امکانات نمیدن ؟، استاد خوب نمیفرستن |ختی منابع کنکور کارشناسیمون هم به طور قطع نیست یه رو برنامه سازی cوپاسکاله یه روزc++ وvb و خیلی مشکلات دیکه یعنی .......... بجه ها میدونین درد چیه اگه کارشناسی رو هم فنی بخونم تازه بعضی از دروس اصلی که تو کنکورارشد میاد رو ما فنی ها نمیخونیم یا باید اونطور که خونده بشه خونده نمیشه(امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید)

و احساس میکنم که اگه واقعا درس بخونم میتونم تو دانشگاه های خوب کشور(مثل صنعتی شریف)درس بخونم نه تو یه آموزشکده ای که صبح ها مدرسه راهنمایی و بعد از ظهر ها آموزشکده میشه.(یعنی امکانات ما با یک مدرشه راهنمایی برابری میکنه)

من برای کارشناسی خودم و همچنین برای کنکور سراسر 89تلاش میکنم یا تو هر دوش یک رتبه خوب میارم یا تو هیج کدوم قبول نمیشم اگه بدونم که بعد از قبولی تو کنکور سراسری میونم کارشناسی رو تو سه سال بگیرم یک دقیقه هم تردید نمیکنم و فقط برای کنکور سراسر ی 89(گروه ریاضی ) تلاش میکنم اما از این موضوع مطمئن نیستم و دارم تحقیق میکنم راستی میشه کارشناسی رو که 8 ترمه و 140 واحده با خوندن تابستونا(3 تا تابستون) و 6 ترم تموم کرد؟؟؟؟؟ منظورم کارشناسی پیوسته(مخصوص گروه نظری)است.

کاش گروه ریاضی وفنی رو هنگام انتخاب رشته انتخاب میکردم . :( :( :(
پشیمون نیستم چرا که همیشه به رشته کامپیوتر علاقه داشتم و دارم و علاقه ام روز به روز بیشتر میشه برای این پشیمونم که چرا کامپیوتر رو از گرو ه فنی انتخاب کردم . دلیلش هم معلومه من علاقه بیش از حد به کامپیوتر.علاقه ای در حد جنون.
آخرین ویرایش توسط PCman در جمعه 19 تیر 1388, 1:45 am، در مجموع 2 بار ویرایش شده است.

قفل شده