سوال در مورد كتاباي مرجع

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
ye-d0ost
کاربر ساده
کاربر ساده

سوال در مورد كتاباي مرجع

پست توسط ye-d0ost » شنبه 26 بهمن 1387, 12:18 pm

سلام
واقعا خسته نباشيد،خيلي خوبه كه دوستان انقدر بي ريا و صميمانه به هم كمك مي كنند! rgs
چند تا سوال داشتم !من تازه شروع به خوندن كتاب سيستم عامل مهرداد فهيمي كردم و مي خواستم بدونم كه آيا بايد كل اين كتاب رو بخونم و يا اينكه قسمتهايي هست كه براي كنكور مهم نيست ؟؟؟
در ضمن ممنون مي شم اگر همين راهنمايي را در مورد كتاب سخت افزار موريس مانو بكنيد!
و اينكه دوستان لطف كنند يه كتاب خوب براي درس c++ معرفي كنند كه خوب و خلاصه باشه
آخه براي من كه از اين ماه شروع به خوندن كردم فرصت خيلي زيادي نمونده khk:
ما را به دعا كاش نسازند فراموش *** رندان سحر خيز كه صاحب نفسانند

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

Re: سوال در مورد كتاباي مرجع

پست توسط rosa_127 » یک‌شنبه 27 بهمن 1387, 1:05 am

دوست عزيز ميزان مطالعه با توجه به فاكتورهاي مختلفي مثل سطح علمي، زمان فارغ التحصيلي، دانشگاه موردنظر داوطلب و ... تعيين مي شه؛ براي مثال ساعات مطالعه و حتي رفرنسهاي مطالعه داوطلبي كه هدفش قبولي در غيرانتفايي شهرستان دور هست در مقايسه با داوطلبي كه قصد پذيرفته شدن در دانشگاههاي روزانه تهران داره، متفاوت هست.

اگر هدفتون قبولي در دانشگاههاي معتبر روزانه و شبانه است، پيشنهاد من به شما :
من تازه شروع به خوندن كتاب سيستم عامل مهرداد فهيمي كردم و مي خواستم بدونم كه آيا بايد كل اين كتاب رو بخونم و يا اينكه قسمتهايي هست كه براي كنكور مهم نيست ؟؟؟
همانطوريكه اطلاع داريد با توجه به اينكه بودجه بندي سوالات سالهاي اخير كنكور سراسري متفاوت بوده، پيشنهاد نمي كنم فصلي رو حذف كنيد و توصيه مي كنم براي فصول مهمتر (مانند فصلهاي 4، 6، 7 و 11) زمان مطالعه بيشتري در نظر بگيريد.

بودجه بندي سيستم عامل سراسري 86: 14 تست

فصلهاي 1 تا 12 هر كدام 1 تست (فصل هفتم 2 تست)
1 تست از Dos

بودجه بندي سيستم عامل سراسري 87: 10 تست

فصل چهارم (1 تست)
فصله ششم (3 تست)
فصل هفتم (2 تست)
فصل هشتم (1 تست)
فصل يازدهم (2 تست)
فصل سيزدهم (1 تست)
همين راهنمايي را در مورد كتاب سخت افزار موريس مانو بكنيد
با توجه به اينكه كتابهاي كنكوري مناسب مثل كتاب استاد مقسمي تمام سرفصلهاي سوالات مدار منطقي رو پوشش مي ده(احتمالا به جز 1 الي 2 تستي كه تقريبا هر ساله از سرفصلهاي مشترك با رشته برق مطرح مي شه)، پيشنهاد نمي كنم براي اين درس كتاب مرجع مطالعه كنيد.
يه كتاب خوب براي درس c++ معرفي كنند كه خوب و خلاصه باشه
دوستان عزيز در چندين تاپيك، كتابهاي مناسب براي هر درس مشخص كردند كه نظر من مستثنا نيست؛ نظر شخصي من كتاب برنامه نويسي پارسه تاليف استاد طوراني هست به دليل اينكه به جاي تمركز بر روي syntax هاي مشابه اي كه اهميت زيادي ندارند، بر روي مباحث مهمتري مثل pointerها، رشته ها و توابع تاكيد داره.
اگر امكان تهيه اين كتاب نيست مي تونيد از كتابهاي مناسب اساتيد عادلي نيا يا مقسمي استفاده كنيد.
از اين ماه شروع به خوندن كردم فرصت خيلي زيادي نمونده
دوست عزيز شما فرصت كافي داريد به شرطي كه با برنامه ريزي صحيح زمانهاي مطالعه تون رو مديريت كنيد.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

ye-d0ost
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ye-d0ost » دوشنبه 28 بهمن 1387, 12:02 pm

مرسي رساي عزيز كه انقدر سريع به سوالاتم جواب دادين!

ولي من كتاب موريس مانو رو خريدم اما نمي دونم كه كدوم قسمت ها مربوط به رشته برقه ! ger:
مي شه لطف كنين و بگين در هر فصل كدوم بخشا مربوط به اوناس و ديگه اينكه به اميد خدا مي خوام خودم رو براي روزانه يا شبانه تهران آماده كنم ! ktb:
در ضمن اگر كسي جزوه ي c++استاد طوراني رو داره ممنون مي شم اگه براي من بفرسته!!!
d0rado_z@yahoo.com

آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

پست توسط reza-1365 » چهارشنبه 30 بهمن 1387, 11:50 pm

بخش خانواده های منطقی و مبدلهای A/D , D/A مربوط به رشته برق هستش واسه سی پلاس هم جزوه استاد

طورانی رو ول کن برو کتاب جعفرنژاد قمی رو بخون می گن من شنیدم امسال سازمان سنجش سوالات رو از این

کتاب مطرح می کنه اگه از این کتاب هم نباشه این کتاب واسه هر ازمون واموزشی خوب و ساده نوشته شده

اگه میخوای این زبان رو یاد بگیری و هم تست خوب بزنی این کتاب رو بخر و تمرینات پایان فصل رو حل کن تو هر

کنکوری موفق میشی. من مهندسی فناوری اطلاعات می خونم این ترم اصلا کتاب پیام نور که در مورد سی

پلاس هستش رو نخریدم رو این کتاب تمرکز کردم می دونید که سوالات امتحانی پیام نور هم تست هم تشریح

11 نمره تست 30 تاتست و 3 نمره تشریحی تمام تست ها رو زدم 17 گرفتم به نظر بنده این کتاب واسه هر

ازمونی عالی و محشره.
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 10:40 am

در هر فصل كدوم بخشا مربوط به اوناس
فصل اول : انتقال اطلاعات بين ثبات ها
فصل دوم : سطوح مجتمع سازي - گيت هاي مدار مجتمع
فصلهاي هشتم، دهم، يازدهم و دوازدهم.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

ye-d0ost
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ye-d0ost » جمعه 2 اسفند 1387, 10:59 am

يه دنيا ممنون از توجهتون !!! ssb:

ولي انگار بايد c++ رو از كتاب بخونم ، بد نبود كه دوستان اين جزوه رو مي فرستادن تا يه نگاهي هم به اون بندازم ، در ضمن يه سوال ديگه با توجه به اين كه قرار زبان c++ براي آزمون بياد ولي آيا لازمه كه برنامه نويسي c رو هم ياد بگيريم؟؟؟

قفل شده