برنامه ریزی برای قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری88

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

برنامه ریزی برای قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری88

پست توسط Behzad_Badri » شنبه 11 آبان 1387, 6:40 am

راستشو بخواین دیدم یکی از دوستان تاپیکی ایجاد کرده به نام "برنامه ریزی برای کنکور آزاد" با خودم گفتم چرا من یه کاری برای کسایی که میخوان سراسری قبول شن نکنم. از اونجایی که من خودم هم برای قبول شدن تو کنکور سراسری برنامه دارم؛ می خوام هر کمکی که از دستم بر میاد برای اونایی که میخوان مثل خود من تو کنکور سراسری قبول شن بکنم.

درخواستم از دوستانی که سراسری قبول شدن و گهگاهی گذرشون به این سایت می افته اینه که اگه مایل باشن آدرس ایمیلشونو در اختیار ما قرار بدن تا هر کسی که می خواد برنامه ریزی بکنه از اونا هم کمک بگیره(از طریق چت و...).

و از اونایی که مثل خود بنده میخوان سراسری قبول شن خواهش میکنم که هر پیشنهادی برای بهتر شدن وضع مطالعه مون دارن بدن که ممنون میشم.

کاری که تو این تاپیک میکنیم شبیه کاریه که تو تاپیکه "برنامه ریزی برای کنکور آزاد" میکن؛ با تفاوتهایی.
تفاوتشم اینه که هر کسی برنامهء جالبی برای گفتن داره میگه. نه برنامهء هفتگی بلکه برنامهء کلی برای مطالعه. (مثلا" اینکه کسی تا یه کتابو نخونه سراغ کتابهای دیگه نمیره) اینگونه روشهای مطالعه رو بیان میکنیم و در مورد اون و مزایا و معایبش بحث میکنیم تا اینکه به یه استاندارد خوب برسیم. rgs
آخرین ویرایش توسط Behzad_Badri در پنج‌شنبه 23 آبان 1387, 6:01 am، در مجموع 3 بار ویرایش شده است.
When we wake up in the morning, we have two simple choices
Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams
Choice is yours

آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: برنامه ریزی برای قبولی در دانشگاه سراسری

پست توسط Behzad_Badri » شنبه 11 آبان 1387, 6:55 am

اول از همه از دوستانی که سراسری قبول شدن(مثل:مهیار، rosa و...) عاجزانه درخواست میکنم که آدرس ایمیلشونو به من میل کنن و من باهاشون صحبت کنم و نتیجه رو تو تاپیک قرار بدم یا اگه دوست دارن خودشون آدرس ایمیلشونو تو تاپیک قرار بدن تا بچه ها سوالاتشونو از اونا بپرسن؛ فرق اولی(میل کردن به من) نسبت به دومی(قرار دادن تو تاپیک) اینه که شاید کسی نمیخواد آدرس ایمیلشو در اختیار هر کسی بزاره(از ترس سوء استفادهء بعضی ها). و دومین فرقش اینه که اگه یکی از قبول شدگان آدرس ایمیلشو تو تاپیک قرار بده بچه ها اونقدر سوال پیچش میکنن که کلافه میشه. nar:

E-mail: mbs_wolf@yahoo.com
آخرین ویرایش توسط Behzad_Badri در شنبه 11 آبان 1387, 7:17 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
Choice is yours

آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: برنامه ریزی برای قبولی در دانشگاه سراسری.کاردانی به کارشناسی

پست توسط Behzad_Badri » شنبه 11 آبان 1387, 7:16 am

اول از همه می خوام خودم شروع کنم؛ می خوام نحوهء برنامه ریزیه خودمو در اختیار بچه ها بزارم.

از اونجایی که مشکل همهء بچه هایی که میخوان شروع کنن نحوهء برنامه ریزی برای خوندن کتابهاست و اینکه چه منبعی رو واسه کنکور انتخاب کنن من مطالبی که به نظر خود بنده درستن و خودم هم اونا رو اجرا می کنم رو در اختیار دوستان قرار میدم.

خود بنده کتابها رو به صورت موازی می خونم یعنی همهء کتابها رو با یه برنامه ریزیه هفتگی کنار هم و باهم میخونم و به نظر شخص بنده از روش سری(تا یک کتاب تموم نشه به سراغ دیگری نرو) خیلی بهتره.

در مورد منابع هم باید بگم از هیچ یک از کتابهای کمکی(مثل:مقسمی، مدرسان شریف، پارسه و...) استفاده نمی کنم ger: و از کتابهای مرجع استفاده میکنم(مثلا برای سیستم عامل فهیمی، برای مدار منطقی موریس مانو و...) و دلیلم هم برای این کار اینه که من می خوام چیزی یاد بگیرم نه اینکه فقط تو کنکور قبول شم.

به هر حال این برنامه ریزیه کلیه منه.
اینو هم تاکید میکنم هر کسی خودش باید برای خودش برنامه ریزی کنه.

از دوستان دیگه هم خواهش می کنم که اگه برنامه ریزیه من ایرادی داره بگن و همچنین برنامه ریزیه کلیه خودشونو هم بنویسن. ممنون میشم.
Choice is yours

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » شنبه 11 آبان 1387, 12:24 pm

عزيز جان اين ايميل منه sunny_sett@yahoo.com خوشحال ميشم اگه كمكي از دستم بر مي اومد واستون انجام بدم (البته در صورتي كه بيكار باشم و وقتم off باشه سعي ميكنم 5 شنبه يا جمعه در خدمتتون باشم )
راه بزرگ و سختي در پيش داري اميدوارم موفق و سربلند باشي . bil:
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Behzad_Badri » شنبه 11 آبان 1387, 1:04 pm

دوست عزیز اجازه بدین از این به بعد مهیار صداتون بکنم.
مهیار جون ممنونم از اینکه ایمیلتونو در اختیار ما گذاشتین.
من یه چندتا سوال برات میل میکنم؛ ممنون میشم به اونا جواب بدی.
بعد نتیجه رو تو تاپیک میزارم.
بازم ممنون.
Choice is yours

آواتار کاربر
moon
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط moon » شنبه 11 آبان 1387, 3:25 pm

سلام
منم هستم :)
منتظر همچین تاپیکی بودم yes:
به امید موفقیت در کنکور کاردانی به کارشناسی str:
موفقیت از آن ماست!

آواتار کاربر
قائم
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: عشق من،عمر من،شهر من،لنگرود

پست توسط قائم » شنبه 11 آبان 1387, 9:58 pm

منم براتون آرزوی موفقیت می کنم. تنها کاری که از دستم بر میاد.
موفق باشید bil:
قربونتون بشم.

آواتار کاربر
saeed_saadati

پست توسط saeed_saadati » یک‌شنبه 12 آبان 1387, 4:00 am

سلام
کار خوبی کردی، چون وقت برای درس خوندن خیلی کم وحجم مطالب خلی زیاده اینجاست که ضرورت برنامه ریزی دوچندان میشه. مخصوصاً وفتی مجبور باشی برای هر درس چند تاکتا]ب مرجع بخونی. cuf:
به قول دوستامون راه بزرگی در پیش گرفتی موفق باشی bil:

آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: برنامه ریزی برای قبولی در کنکور کاردانی به کاشناسی سراسری 88

پست توسط Behzad_Badri » دوشنبه 13 آبان 1387, 6:33 am

سلام دوستان یادتون هست که چند روز پیش دوست عزیزمون مهیار آدرس ایمیلشو داده بود؛ یه چندتا سوال درمورد برنامه ریزی ازش کردم که در اختیار شما دوستان عزیز قرار میدم. krn:

1- از چه زماني شروع به خوندن براي کنکور کردين؟

من به صورت استارت اوليه از ابتدا اسفند 86 شروع كردم اما به صورت جدي بعد از تعطيلات نوروز 87 شروع كردم به درس خوندن . ضمن اينكه برنامه اوليه ام شروع از مهر 86 و به موازات درسهايه دانشگاه بود كه متاسفانه اين مسئله به خاطر هجم دروس ميسر نشد.

2- وضعيت تحصيليتون چطور بود؟(معدلتون و پايهء تحصيليتون)

وضعيت تحصيلي خدا رو شكر بد نبود معدلم نسبتا خوب بود 18.31 اما اگر ميخواي بدوني كه وضعيت درسي دانشگاهي يا دانشگاه كمكم كرد بايد بگم كه سخت در اشتباهي چون واقعا من از صفر شروع كردم به خوندن و اصلا به معلومات قبلي توجه نداشتم . هر چند كه معلومات كنكوريم واقعا در سطح پائيني بود.

3- کدو م کتابها رو براي خوندن انتخاب کردين؟ لطفا همهء کتابهايي رو که خوندين و يا وقت نکردين بخونين و خلاصه هر کتابي که به نظرتون مي تونه موثر باشه از قلم نندازين.

در مورد كتابها به صورت مفصل تو چند تا تاپيك توضيح دادم اگه يكمي به همين تاپيك مشاوره كنكور نگاه كني متوجه ميشي . به عنوان مثال من خودم شخصه واسه دروس تخصصي هيچ كدوم از كتابهايه مرجع رو نخوندم و فقط به كتابهايه مكمل يعني (مقسمي -پارسه - مدرسان و كتابهايه پوران پژوهش اكتفا كردم ) اما بعدا متوجه شدم كه اشتباه كردم چون اگر واسه دروس تخصصي مثلا سيستم عامل كتاب فهيمي كه منبع هست رو ميخوندم شايد به جايه 40 % ميتونستم 80% بزنم بنابراين پيشنهاد من اينه كه حتما اگر شده يه بار كتابهايه منبع رو بخونيد و بعد از كتابهايه مكمل كنكوري استفاده كنيد .من واسه كنكور وي بي نخوندم فقط يه نگاه گذرا به جزوه پارسه كردم و يه سري توابع رو ياد گرفتم و همين هم بهم كمك كرد كه تست وي بي خوب بزنم.

4- آخرين و مهمترين سوال اينکه چطور برنامه ريزي کردين و چطور اين برنامه رو اجرا کردين؟ (از اونجايي که اين سوال مهمترين سواله ازتون خواهش مي کنم که به وضوح و کامل براي ما توضيح بدين)

در مورد سئوال چهارمت بايد بگم برنامه ريزي يه مسئله سختي نيست فقط كافيه كارها كتابها و به صورت جزئي تر هر پارت يا فصلي رو كه ميخواي بخوني در طول روز رو بياري رو كاغذ و طبق اون عمل كني اگه اين برنامه ريزي به صورت هفته اي باشه خيلي عاليه هر چند كه كار سختيه اما مطمئن باش بعد از سپري شدن يه هفته خيلي زود عادت ميكني . اگه مباحث رو دنبال كرده باشي ما واسه كنكور يه گروه چندين نفري بوديم كه تو كتاب خونه درس ميخونديم از ما چند نفر شايد من و يكي دو نفر ديگه فقط رو برنامه درس ميخونديم سرساعت درس خواب غذا . اين خودش باعث ميشه كه يه زمانبندي دقيق نسبت به وقتت داشته باشي و بتوني به همه كارت برسي.

اميدوارم موفق باشين و تونسته باشم كمك كوچيكي تو اين راه بهتون كرده باشم.

از دوست عزیزمون مهیار ممنونم که به این زودی جوابمونو دادن.
دوستان عزیز امیدوارم از گفته های ایشون نهایت استفاده رو بکنید. yes:
Choice is yours

آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Behzad_Badri » سه‌شنبه 14 آبان 1387, 7:58 am

دوستان عزیزی که برای کنکور برنامه ریزی میکنن یا کردن، قرار شد که برنامه ریزیتونو در اختیار ما قرار بدین تا ما هم استفاده کنیم. ما رو بی نصیب نزارین.
و از دوستانی که شکر خدا کنکورو پشت سر گذاشتن خواهش شد که ایمیلشونو در اختیار ما قرار بدن تا تو برنامه ریزی از اونا کمک بگیریم. ازتون خواهش می کنم که این کارو حتما بکید(دوستانی که قبول شدن) چون برنامه ریزی برای اونایی که می خوان شروع کنن خیلی کمک میکنه.
Choice is yours

آواتار کاربر
Milo
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: ایران
تماس:

پست توسط Milo » چهارشنبه 15 آبان 1387, 9:42 pm

خوب منم قراره ساله دیگه سجاد قبول شم yes:
از اواسط مهر شروع کردم به خوندن ! فقط کتابهای مقسمی رو دارم و از روی همونا میخونم واسه کنکور .
روزی یه فصل از یه کتاب ! مثلا شنبه ها فقط ساختمان داده می خونم و فقط یه فصل ! با تست . ( البته تست کم حل می کنم ) چون به قوله دوست خوبم مهیار آخرش تست کم میارم .
اینطوری هم خسته نمیشم هم اینکه به کارای دیگه ای هم که دارم میرسم .
فعلا روزی 3 -- 4 ساعت مطالعه در روز دارم ( البته الان حدوده 15 یا 16 روزه که درس نخوندم به دلایلی که جاش نیست بگم ) ولی بعد از اینکه دوره اول کتابهام رو تموم کردم میزان مطالعه ام رو میرسونم به روزی 6 ساعت چون وقتش رو ندارم دیگه بیشنر بخونم khk: ( سره کار و .. ) امیدوارم خدا کمک کنه ...
از من حرکت ... منتظر برکتش هستم :wink:
تو رفتی و من آهسته پشت سرت گفتم نرو ... تصویر

آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Behzad_Badri » چهارشنبه 15 آبان 1387, 10:01 pm

با آرزوی موفقیت برای شما و همچنین همهء دوستانی که تصمیم گرفتن کنکور 88 قبول شن شروع میکنم.
دوست عزیز راستشو بخوای من به خاطر این کتابها رو به صورت موازی میخونم که فکر می کنم اگه کتابها رو به صورت سری بخونیم تا یه مدت دیگه از یادمون میرن. یعنی اینکه اگه مثلا یه کتابی رو سه ماه مونده به کنکور تموم کنی اون درسو کمتر از درسی که یک ماه مونده به کنکور تموم کردی میزنی و این یعنی فاجعه. khk:
به هر حال هر کسی یه روشی داره ولی قرار بر اینه هر کسی روش خودشو بگه تا به یه استاندارد خوب yes: برسیم.
Choice is yours

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پست توسط مهيار » چهارشنبه 15 آبان 1387, 11:43 pm

دوست عزيز behzad جان . به نظر من راه milo جان درسته يعني واسه دور اول كه شروع به مطالعه ميكني مهم نيست كه چطوري بخوني . هر چند كه فكر ميكنم ايشون هم در حال مطالعه موازي هستند . به هر حال پيشنهاد منم موازي خوندنه يعني همه درسها رو به صورت بخش بخش و در كنار هم مطالعه كنيد ضمن اينكه فكر نميكنم كه كسي واسه كنكور به يه دور خوندن اكتفا كنه و يه ماه به كنكور هنوز درسي مونده باشه واسش كه بخونه .
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
Behzad_Badri
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Behzad_Badri » پنج‌شنبه 16 آبان 1387, 8:56 pm

مهیار جون ممنون از راهنماییتون.
منم سعی میکنم در بارهء همهء روشها تحقیق کنم و بهترین روش برای این کار (یعنی مطالعه) رو پیدا کنم.
Choice is yours

آواتار کاربر
moon
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط moon » یک‌شنبه 19 آبان 1387, 4:29 pm

Milo نوشته شده:خوب منم قراره ساله دیگه سجاد قبول شم yes:
از اواسط مهر شروع کردم به خوندن ! فقط کتابهای مقسمی رو دارم و از روی همونا میخونم واسه کنکور .
روزی یه فصل از یه کتاب ! مثلا شنبه ها فقط ساختمان داده می خونم و فقط یه فصل ! با تست . ( البته تست کم حل می کنم ) چون به قوله دوست خوبم مهیار آخرش تست کم میارم .
اینطوری هم خسته نمیشم هم اینکه به کارای دیگه ای هم که دارم میرسم .
فعلا روزی 3 -- 4 ساعت مطالعه در روز دارم ( البته الان حدوده 15 یا 16 روزه که درس نخوندم به دلایلی که جاش نیست بگم ) ولی بعد از اینکه دوره اول کتابهام رو تموم کردم میزان مطالعه ام رو میرسونم به روزی 6 ساعت چون وقتش رو ندارم دیگه بیشنر بخونم khk: ( سره کار و .. ) امیدوارم خدا کمک کنه ...
از من حرکت ... منتظر برکتش هستم :wink:
چه جالب،به نظرم اگه اینطوری شروع کنیم خیلی خوبه yes:
ساعتای درس خوندنمونم میتونیم به مراتب بیشتر کنیم ktb:
موفقیت از آن ماست!

قفل شده