سئوالات كنكور 87

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
mcsd.2002
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mcsd.2002 » یک‌شنبه 23 تیر 1387, 11:21 pm

سلام دوستان
کسی جواب سوال
120
133
رو دقیق میدونه؟ درست باشه!
133 به نظرم دو میشه که یکی از دوستان 3 گفتن
ممنون میشم

Mahta
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Mahta » دوشنبه 24 تیر 1387, 9:05 am

دوستان اينجوري كه سوالارو مي پرسيد هر كس جواب متفاوتي زده و اين باعث سردرگمي

شما مي‌شه. اگه يكم صبر كنيد Rosa جان كليد سوالات رو ميذارن. اون وقت راحت تر مي تونيد

جواباتونو بررسي كنيد.

آواتار کاربر
ehsan-65
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: کرمانشاه

سوالات

پست توسط ehsan-65 » دوشنبه 24 تیر 1387, 11:39 am

سلام به بچه های موفق ایرانی
سوالات رو می توانید از سایت http://www.karshenasi.com دانلود کنید.
من که خودم از اونجا گرفتم.

آواتار کاربر
mehdi_matrix
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: myhome&
تماس:

پست توسط mehdi_matrix » دوشنبه 24 تیر 1387, 1:05 pm

سلام دوستان.
جواب سوال 138 گزینه 3 ((پرانتز بسته))درسته،چون دقیقا تو کتاب سیلبرشاتس در موردش توضیح داده شده.
اما سوالی که مربوط به پیمایش گراف بود هم راشال درسته،هم سولین،((2&3))پس جواب کدام گزینه ها ست؟؟اگه کسی میدونه لطفا توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آواتار کاربر
ehsan-65
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: کرمانشاه

پست توسط ehsan-65 » دوشنبه 24 تیر 1387, 3:08 pm

سلام دوست عزیز
سوال 138 گزینه 2می شود .چون ما در postfix از پرانتز گذاری استفاده نمی کنیم بلکه استک است .

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » دوشنبه 24 تیر 1387, 3:17 pm

mjafari86 نوشته شده:طبق صفحه 218 کتاب دانکوهی : شاخص خوشه ساز تکراری و مرتب است اما نمیتواند یکسان باشد .

پس سوال 133 گزینه 3 درست است

valizadeh
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: karaj
تماس:

Re: سئوال 127 ذخيره

پست توسط valizadeh » دوشنبه 24 تیر 1387, 3:39 pm

مهيار نوشته شده:دوست عزيز valizadeh سئوال 127 ذخيره با توجه به بخش بافرها فصل 5 كتاب جناب آقاي مهندس هادي يوسفي و كتاب جناب آقاي مهندس حميدرضا مقسمي پاسخ داده شده و صورت سئوال عين جمله كتاب اين دو عزيز است با مراجعه به اين دو كتاب متوجه خواهيد شد كه پاسخ سئوال همان اسلوب انتقالي است كه كاربر براي كار يك ناحيه كاري و يك بافر دارد كه براي انجام اعمال ورودي و خروجي بايد اطلاعات را در ناحيه كاري برنامه خود قرار دهد و سپس انتقال آن توسط سيستم به بافر انجام مي شود كه در اين حال عمل بلاك گشايي و بلاك بندي و توسط سيستم عامل انجام مي شود .در مورد سئوال 138 ساختمان داده ها بايد اين مطلب رو اذعان كنم بعد از مطالعه دقيق به اين نتيجه رسيدم كه جواب همان گزينه 2 است براي مثال شما مي توانيد يك عبارت postfix معمولي را با استفاده از پشته حساب كنيد كه در نهايت وقتي به جواب نهايي خواهيد رسيد كه پشته فقط داري يك عنصر است .
در مورد سئوال 145 بايد عرض كنم كه وقتي دادها در كمتر از 20 باشد درجي از quick sort سريعتر عمل مي كند (مراجعه به فصل آخر كتاب آقاي مقسمي بخش مرتب سازي)
با تشكر از توجه شما
با سلام اقای مهیار در مورد سوال 127 در کتاب ذخیره و باز یابی انتشارات گسترش علوم پایه در انتهای کتاب در مورد اسلوب مکان نمایی و انتقالی تو ضیح داده شده و گفته شده که سیستم هنگامی که به با فر دستیابی دارد از روش انتقالی استفاده میکند البته متاسفانه بنده فعلا به کتاب ذخیره دسترسی ندارم تا صفحه دقیق را ذکر کنم . در مورد سوال 138 هم با یک مثال استدلالم میگم:فرض کنیم عباری مورد نظر ( C+A)-B) )باشددر ابتدا شروع به خالی کردن عملوندها می کنیم هنگامی که به پرانتز بسته می رسیم شروع به خالی کردن عملگر ها می کنیم مثلادر پرانتز اول عبارت+ CA حاصل شده و چون دوباره به پرانتز باز میرسیم ادامه داده و عملوندها را خالی می کنیم و دوباره به محض رسیدن به پرانتز بسته اخر شروع به خالی کردن عملگر ها میکنیم که در نهایت عبار ت - CA+B حاصل میشود امید وارم منظورم رو رسونده باشم البته بازم میگم من به کتابا دسترسی ندارم و همه اینها رو از داشته های ذهنیم میگم :wink:

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

پاسخ سئوال

پست توسط مهيار » دوشنبه 24 تیر 1387, 7:03 pm

با تشكر از دوستان كه هنوز بعد از اتمام كنكور هنوز پيگير سئوالات هستند به خصوص دوست عزيز valizadeh
سئوالي كه اينجا پيش مي آيد اين است كه اگر عبارت پرانتز نداشت آنوقت نتيجه چيست در ثاني صورت سئوال نتيجه يك عبارت postfix رو خواسته و نه تبديل عبارت infix به postfix اميدوارم كه قانع شده باشيد .
در مورد سئوال 120 سيستم عامل گزينه 3 يعني fcfs درست است و در مورد سئوال 133 ذخيره هم بايد بگم كه گزينه 3 بي شك درست است . سئوالي كه اينجا پيش مياد اينكه اگر آزمون امسال مثل پارسال مي بود دوستان مي خواستند چي كار كنند . بدون شك آزمون امسال در حد مقدمات كتابهاي رفرنس هم نبود . جالب اينكه طراح سئوال آزمون 86 بقدري ميخواسته سئوال هارو بپيچونه كه از 100 سئوال مربوط به دفترچه تخصصي 54 غلط وجود داشته اما با خرده هايي كه طي يكسال گذشته ازش گرفته شده بود امسال بقدري آسون طرح كرده بود كه همه شاكي شده بودند (حداقل در مورد سه درس تخصصي اينطوري بود) به هر حال آزمون امسال هم تموم شد و صميمانه براي تمام دوستان آرزوي موفقيت مي كنم و اميدوارم هركسي كه هر جا دوست داره قبول بشه
در ضمن توي پست بعدي پاسخ چند تست مدار و برنامه نويسي و همچنين سيستم عامل رو كه در آوردم قرار مي دم
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

كليد سئوالات مدار - سيستم عامل - ب

پست توسط مهيار » دوشنبه 24 تیر 1387, 7:52 pm

با عرض سلام خدمت دوستان اين هم كليد چند تا از سئوالات كه قول داده بودم با مراجعه به كتب رفرنس كه در دسترس بود در آوردم . خوشحال مي شم كه اگر كسي نظري داشت بگه با هم سئوال مورد نظرشو تحليل كنيم
مدار منطقي
86 - 2
87 - 1
88- 3
89- 4
90 - 4
91 - 3
92- (وقت روش نذاشتم اگه كسي مي دونه بگه)
93 - 2
94 -؟
95 -4
96 - 2
97 - 3
98 - ؟
99 - 4
100- ؟
برنامه نويسي
101 - 1
102 - 3
103 - (اين سئوال اشتباه است اما از اونجايي كه طراح احمق فكر مي كرده كه متغيير هاي لوكال هم مقدار اوليه شان صفر است مقدار اوليه متغيير را صفر در نظر گرفته بنابر اين از ديد اون گزينه 4 درسته كه من هم همين گزينه رو سر آزمون بدست آوردم)
104 - 4
105 - 2
106 - ؟
107 - 1
108 - 2
109 - (من روي گزينه هاي اين سئوال شك دارم اما با توجه به استدلال خودم گزينه 1 درسته)
110 - 2
از اونجايي كه من روي اومدن وي بي توي آزمون شك داشتم وقت روش نذاشتم اما با توجه به اطلاعاتي كه داشتم فقط 3 سئوال رو زدم كه به صورت زير لطفا اگر كسي وي بي خونده ازنظراتش استقبال مي كنم
111 -1
112- 3
113-؟
114-؟
115-4
سيستم عامل
116 -؟
117-1
118-؟
119-؟
120 - 3
121 -3
122-2
123-4
124-(با چند تا از دوستام كه صحبت كردم جواب بين گزينه 1 و 2 بود اما من خودم گزينه 1 رو زدم با توجه به فصل 6 كتاب آقاي مقسمي كه گفته همه منابع را نمي توان اسپول كرد اما از طرفي گزينه 2 هم مي تونه درست باشه چون توي مبحث deadlocks با پيشگيري بحث كاهش فرآيندها وجود ندارد لطفا نظر بدين)
125 -4
با تشكر از دوستان ضمن اينكه اگر كسي در مورد كليد سئوالات نظري داشت استقبال مي كنم

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

mcsd.2002
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mcsd.2002 » دوشنبه 24 تیر 1387, 8:10 pm

SJJ نوشته شده:
mjafari86 نوشته شده:طبق صفحه 218 کتاب دانکوهی : شاخص خوشه ساز تکراری و مرتب است اما نمیتواند یکسان باشد .

البته باید توجه کرد که شاخص خوشه ساز مربوط به ساختار چند شاخصی است و در حافظه اصلی پس بنده فکر کنم 2 میشه

valizadeh
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط valizadeh » دوشنبه 24 تیر 1387, 8:21 pm

ممنون اقا مهیار که پیگیر جواب سوالات هستی ولی من بازم فکر میکنم که138 گزینه 4 میشه جون اگه پرانتز نداشته باشه خودمون پرانتز گزاری میکنیم و فکر کنم منظور طراح سوالم همین بوده در مورد سوال 144هم اگه اشتباه نکنم گفته بودین سوال اشتباه اگه میشه دلیلتون رو بگین چون فکر کنم گزینه 1 درسته و بالاخره در مورد سوال 124فکر کنم گزینه 1درسته چون مثلا چاپگر رو نمیشه spoolکرد بازم از شما اقا مهیار ممنونم که پیگیر جواب سوالا هستی :roll:

valizadeh
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط valizadeh » دوشنبه 24 تیر 1387, 8:23 pm

mcsd.2002 نوشته شده:
SJJ نوشته شده:

البته باید توجه کرد که شاخص خوشه ساز مربوط به ساختار چند شاخصی است و در حافظه اصلی پس بنده فکر کنم 2 میشه
منم با نظر شما موافقم و فکر کنم گزینه 2 میشه.

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

سئوال 144

پست توسط مهيار » دوشنبه 24 تیر 1387, 9:19 pm

دوست عزيز valizade من به نظر شما احترام ميذارم به هر حال تا كليد اصلي نياد هيچ چيز مشخص نمي شه اين مسئله به وضوح در آزمون پارسال ديده شد هر چند كه 95 % جوابها يي كه بنده و دوستان ديگر گذاشته اند صحيحه . اما در مورد سئوال 144 ساختمان داده بايد بگم كه منظور طراح قابل درك نيست چرا كه در صورت سئوال سطر سوم ماتريس خواسته شده اما گراف 3 راس بيشتر ندارد و هر سه سطر گراف در ماتريس آورده شده . به هر حال اين سئوال براي من نامفهومه اگر چيزي در مورد اين سئوال مي دونيد ممنون ميشم بگيد . در مورد سئوال 124 سيستم عامل هم بايد بگم من با شما هم عقيده ام كه نمي شود همه منابع را اسپول كرد اگر يادتان باشد من هم همين مسئله رو اذعان كردم اما مطلبي كه اينجا به چشم مي خوره اينه كه گزينه دو از راههاي اجتناب از بن بست است (مراجعه به كتاب مهرداد فهيمي قسمت اجتناب از بن بست ) و نه پيشگيري ضمن اين كه من هم خودم گزينه 1 رو زدم
با تشكر

بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي

آواتار کاربر
nazi111
همکار قدیمی
همکار قدیمی

پست توسط nazi111 » دوشنبه 24 تیر 1387, 10:32 pm

سوال 125 سیستم عامل فکر کنم گزینه 1 صحیح باشه.
کسی موفق می شود که خسته نمی شود.

آواتار کاربر
mehdi_matrix
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: myhome&
تماس:

پست توسط mehdi_matrix » دوشنبه 24 تیر 1387, 10:36 pm

ehsan-65 نوشته شده:سلام دوست عزیز
سوال 138 گزینه 2می شود .چون ما در postfix از پرانتز گذاری استفاده نمی کنیم بلکه استک است .
دوست عزيز،اگر اينطور كه شما ميگيد پس وقتي اولين مقدار هم داخل استك قرار ميگيره با تفاسير شما بايد مقدار نهايي به دست اومده باشه،اما اينطور نيست. بلكه در هنگام تبديل يه مقدار نگهبان به آخره عبارت postfix اضافه ميكنند تا وقتي كه برنامه به اين مقدار نگهبان تو عبارت برسه جواب نهايي را برگردونه.كه اين مقدار نگهبان اكثرا پرانتز انتخاب ميشه،چون تو pstfix پرانتز نداريم.
اين مطلب داخل كتاب ليپ شوتزم اومده.
در ضمن از اينكه اشتباها نام آقاي سيلبرشاتس رو به جاي ليپ شوتز تو پست قبلي دادم،عذر مي خوام.

قفل شده