تبادل نظر در مورد كنكور سراسري 90

آرشیو نتایج سالهای قبل کنکور را از اینجا ببینید به همراه کارنامه های سالهای قبل
قفل شده
آواتار کاربر
Moh3n II
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
محل اقامت: پونک
تماس:

Re: تبادل نظر در مورد كنكور سراسري 90

پست توسط Moh3n II » شنبه 22 مرداد 1390, 2:22 pm

دوستان حواسمون به شهرستان هام هست چون اینجا همه با هم برابریم...

با دوستان مشهدی و شیرازیم صحبت کردم به زودی میان.
شمال رو هم پی گیرش هستم.

ela.s
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: مشهد

پست توسط ela.s » شنبه 22 مرداد 1390, 3:03 pm

سلام به همه دوستان.
یه معرفی کلی از غیر انتفاعی های مشهد:
میشه گفت به ترتیب سه تا غیر انتفاعی سجاد و خیام و خاوران دارای بالاترین سطح علمی بین دانشگاههای مشهده.حتی جزو دانشگاههای برتر کشور محسوب میشن و تا جایی که من اطلاع دارم رتبه های زیر 2 یا 3 هزار میتونن تو این 3 تا دانشگاه قبول شن.
محیط این دانشگاههارو ظاهرا تو رفت و آمدم از اون مسیرا دیدم دانشگاههای نسبتا (نسبتا البته!) بزرگی هستند و خونه حیاط دار نیستند!!
تا جایی که من اطلاع دارم دوستانی که اونجا بودن از اساتید،امکانات کلی دانشگاه،سلف و غذا و همکاری دانشگاه برای خوابگاه های اصولا خودگردان خوبه.
عکس و اطلاعات کاملتری راجع به این سه تا دانشگاه رو با یه سرچ تو گوگل میتونین ببینین چون از اینکه سایت دارن اطمینان دارم.
مشهد حدودا حول و حوش 15 تا غیر انتفاعی داره که میشه گفت درصد بالایی از کل ظرفیت دانشگاههای کشور رو شامل میشه.پس شانس قبولی دوستان هم استانی و همشهری تو شهر خودمون یعنی مشهد زیاده.
اما دانشگاههایی هم هستند که تا رتبه های بالایی مثله 15000 رو هم پذیرش می کنن و مسلما سطح علمی پایین تری دارن مثل بهار و چند تای دیگه.
کل دانشگاههای مشهد اینان:

دانشگاه امام رضا (ع)

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اسرار

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اقبال لاهوری

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی بهار

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی بینالود

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی تابران

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی توس

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی حکمت رضوی

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خاوران

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خراسان

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خیام

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سجاد

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی سلمان

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شاندیز

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عطار

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی فردوس

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کاویان

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مطهر

خیلی مختصر و کلی بود میدونم.آخه من خودم کاردانیم آزاد بودم.گفتم یه کمک کوچیک در حد توان و اطلاعات خودم کرده باشم به دوستانی که مایلن بیان اینجا. goll

kitty
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط kitty » شنبه 22 مرداد 1390, 3:40 pm

من موسسه آموزش عالی شاندیز در مشهد رو دیدم یعنی نزدیک خونمونه
حاشیه بلوار وکیل آباد هست و یه خونه که یه حیاط کوچولو داره هستش
میشه گفت دره پیت ترین دانشگاهه بین غیرانتفاعی ها

اسرار هم که این آزمونمون(کاردانی به کارشناسی) توش بود جای بدی نبود یعنی از شاندیز بزرگتر بود
سجاد رو هم دیدم که خب خیلی بزرگه و واسه خودش جایه توپیه...البته من اصلا ازش خوشم نیومد چون حراستش زیادی گیر بود اولین باری که رفتم اونجا به مانتوم گیر دادن و نذاشتن برم تو ...چادر از دوستم گرفتم و سرم کردم رفتم تو! لجم گرفته بود اساسی!

دانشگاه خیام هم که کنکور کاردانیم توش بود اونم خوب بود به نظرم متعادل تر از سجاده ...
اگه یه روز نتونستی گناه کسی رو ببخشی

از بزرگی گناه اون نیست

از کوچیکیه قلب توئه

آواتار کاربر
lovelygirl
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: تهران

پست توسط lovelygirl » شنبه 22 مرداد 1390, 3:44 pm

دوستان سلام من چند روزی نبودم ریسمان از دستم ول شد اعتراضه الکی بود نه؟گفتم بابا اینا محل نمیدن خوش به حالتون دارین به رتبه زیر 600 فکر میکنید
من که دارم به آزاد هم به سختی فکر میکنم از بس کارم زیاد شده
اما خدایی هرکی قبول شد باید به ماها که قبول نشدیم کمک کنه تا اگه شد سال دیگه قبول شیم البته به نظرم من که نیستم دیگه واسه سال بعد اما خیلی دوس دارم ادامه بدم خدا کنه منم قبول شم
اما به محسن و باقیه دوستان حسودیم میشه
خوش به حالتون:((
باید مثل یک چاقو که چیزها را می‏برد و از میانشان می‏گذرد
از بعضی آدم‏ها بگذری و برای همیشه تمامشان کنی.

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » شنبه 22 مرداد 1390, 3:59 pm

lovelygirl نوشته شده:دوستان سلام من چند روزی نبودم ریسمان از دستم ول شد اعتراضه الکی بود نه؟گفتم بابا اینا محل نمیدن خوش به حالتون دارین به رتبه زیر 600 فکر میکنید
من که دارم به آزاد هم به سختی فکر میکنم از بس کارم زیاد شده
اما خدایی هرکی قبول شد باید به ماها که قبول نشدیم کمک کنه تا اگه شد سال دیگه قبول شیم البته به نظرم من که نیستم دیگه واسه سال بعد اما خیلی دوس دارم ادامه بدم خدا کنه منم قبول شم
اما به محسن و باقیه دوستان حسودیم میشه
خوش به حالتون:((

نه بحث نامه جدی تر از هر سال بود و هخم اساتید و هم بچه ها پی گیری کردیم...
شک نکنید هرکی نباشه بنده به شخصه به دلیل ادای دین به این انجمن کمک خواهم کردو شمام نا امید نباش تو این کنکور جا واسه قبولی همه است...

منتظرم یکی از دوستانم باشید با شرح حالی از دانشگاه شهید رجایی...

رجایی..سختی ها و مزایا

ela.s
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط ela.s » شنبه 22 مرداد 1390, 4:09 pm

آره با حرفایی که راجع به سجاد زدی کاملا موافقم.
باز خوبه تو به مانتوت گیر داده بعد که چادر پوشیدی اجازه داده بری تو.من که زمستون کار داشتم اونجا به مانتوم گیر داد رفتم پالتومو که بلندم هست نسبتا از تو ماشین ور داشتم پوشیدم روش ،اومدم گفت دانشجو اینجا نیستی اجازه نداری بری تو!!! looc
اما از نظر علمی خیلی خوبه و از بقیه دانشگاهها بهتره اینجا.همین که دو تا ساختمونو حیاط بزرگ و یه سری امکانات دیگه داره خوب مزیتیه که اغلب دانشگاههای غیر انتفاعی ندارن دیگه.حداقل توش دلت نمیگیره.
وضعیت خیام و خاوران هم به همین صورته.
اما همون طور که به دانشگاه شاندیز اشاره کردی اکثرا اونقدر کوچیکه که نمیشه اسمشو گذاشت دانشگاه!والا هنرستانی که توش درس میخوندم دو برابر بعضی از این غیر انتفاعیا بود.
خلاصه 3، 4 تا دانشگاه داریم اینجا و ش10 ،12 تا دانشگاه نما! dan
بنظرم وقت تلف کردنه درس خوندن تو این جور دانشگاهها(خراسان ،بهار ،یا شاندیز که گفتی و ...)
از همه نظر سطح شون خیلی پایینه و فقط نیتت باید مدرک گرفتن باشه و بس!
بازم هر چی خدا بخواد! goli

farzaneh69
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط farzaneh69 » شنبه 22 مرداد 1390, 4:31 pm

سلام بچه ها یک سوالی داشتم چطوری درصدا مو توی سایت بنیاد شمس با استاد عادلی نیا مطرح کنم لطفا منو راهنمایی کنید خیلی ضروری! fekr

آواتار کاربر
baadbadakbaaz
کاربر خوب
کاربر خوب
تماس:

پست توسط baadbadakbaaz » شنبه 22 مرداد 1390, 4:32 pm

سلام به همه ي بر و بچه هاي كنكوري. goli
به خاطر حرف دوست عزيزم آقاي محسن آزاد دل خدمتتون رسيدم تا اطلاعاتي كه طي يك ترم تحصيل در دانشگاه رجايي بدست اوردم(در مورد وضعيتش و تفاوت هاش با دانشكده هاي كارداني خودمون)در اختيارتتون بگرارم،بلكه براي شما مفيد واقع بشه و بتونيد انتخاب صحيحي براي دوره ي كارشناسي تون داشته باشيد.
اول اينو بگم كه من مهر 89 كاردانيمو از شمسي پور گرفتم با معدل 15.5 و چون تابستون قبل كنكور داده بودم و رجايي قبول شده بودم تونستم بهمن 89 دانشجوي دانشگاه رجايي باشم.بچه هاي فني چون از ابتدا در دانشكده هاي كاردانيشون تو يه محيط كوچيك و محدود و با امكانات كم تحصيل كردن هول و ولاي خاصي براي دانشگاه هايي مثل رجايي دارند و اين يه مسئله ي عاديه اما بايد عرض كنم كه دانشگاه رجايي هم همچين آش خيـلي دهن سوزي نيست،گر چه مزيت هاي بسياري داره اما خوب ممكنه معايبي هم داشته باشه.

وضعيت دانشگاه رجايي:اين دانشگاه در مقابل دانشگاه هايي مثل:تهران،شريف،،بهشتي،علامه طباطبايي،امير كبير و ... رتبه ي اول رو از آخر داره(البته اين نظر منه) و اكثر بچه هاي رياضي كه در كنكور كارشناسي رتبه شون زياد خوب نشده اينجا تحصيل مي كنن.(اين هم به نوبه ي خودش خيلي جالبه،ما بهترين دانشگاه انتخابيمون اينجاست و ديپلمه هاي رياضي يكي از انتخاب هاي نه چندان خوبشون كه در تهران هست)در كل براي ما فني ها انتخاب نا مناسبي نيست.يكي از شرايط اين دانشگاه هم واحد ندادن در تابستون هستش و دانشجو ها در صورت تمايل مي تونن تابستون ها مهمان دانشگاه بهشتي بشن.

ظرفيت هاي دانشگاه ها وابسته به سهميه هاي تخصيص داده شده و رتبه ي شما در كنكور براي دانشگاه هاي رجايي و شمسي پور و شريعتي دو حالت ممكنه داشته باشند:
حالت اول:
رجايي روزانه و شبانه
شمسي پور و شريعتي روزانه و شبانه

خالت دوم:
زجايي شبانه
شمسي پور و شريعتي روزانه و شبانه

در حالت اول به شما پيشنهاد مي كنم فقط رجايي رو انتخاب كنيد(به علت مزايايي كه داره و در پايان ذكر خواهم كرد) اما در حالت دوم(حالتي كه براي من هم پيش اومد)انتخاب يه مقدار سخت تر خواهد بود و بايد با توجه به مقايسه ي كامل بين دو دانشگاه و شرايط خودتون شبانه ي رجايي يا روزانه ي شمسي پور و شريعتي رو انتخاب كنيد.

مزاياي دانشگاه رجايي به ترتيب اولويت:
1-بالا تر بودن سطح علمي دانشگاه نبست به دانشكده هاي فني و قوي تر بودن اساتيد
2-رقابت با دانشجو هاي قوي و آماده شدن براي كنكور ارشد
3-شباهت بيشتر ابعاد و شرايط رجايي به "دانشگاه"(همون طور كه مي دونيم دانشكده هاي خودمون دانشكده هم نبودن چه برسه به دانشگاه)

معايب:
1-سخت گير بودن اكثر اساتيد
2-مشكل شدن رقابت و سخت شدن شرايط به دليل داشتن هم كلاسي هاي درس خوان!(توجه كنيد كه ممكنه بخشي از هم كلاسي هاي شما هم دانشجو هاي رياضي باشن،كارداني هاي رياضي كه با ما در كنكور كارشناسي شركت كردن)
3-عدم وجود دوستي هاي گذشته:اين مورد بيشتر براي پسر ها صدق مي كنه تا دختر ها،اون رفاقت هايي كه در جمع كوچيك دكه هاي قديم خودمون داشتيم رو اينجا نميشه يافت كرد،البته اين نظر من و برخي دوستامه و اميدوارم اگه هم از هم كلاسي ها كسي اينو مي خونه ناراحت نشه!

فكر مي كنم چيز هايي كه لازم بود رو گفتم.
موفق باشيد.
يـــــــــــــادگـاري

farzaneh69
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط farzaneh69 » شنبه 22 مرداد 1390, 4:45 pm

ela.s نوشته شده:آره با حرفایی که راجع به سجاد زدی کاملا موافقم.
باز خوبه تو به مانتوت گیر داده بعد که چادر پوشیدی اجازه داده بری تو.من که زمستون کار داشتم اونجا به مانتوم گیر داد رفتم پالتومو که بلندم هست نسبتا از تو ماشین ور داشتم پوشیدم روش ،اومدم گفت دانشجو اینجا نیستی اجازه نداری بری تو!!! looc
اما از نظر علمی خیلی خوبه و از بقیه دانشگاهها بهتره اینجا.همین که دو تا ساختمونو حیاط بزرگ و یه سری امکانات دیگه داره خوب مزیتیه که اغلب دانشگاههای غیر انتفاعی ندارن دیگه.حداقل توش دلت نمیگیره.
وضعیت خیام و خاوران هم به همین صورته.
اما همون طور که به دانشگاه شاندیز اشاره کردی اکثرا اونقدر کوچیکه که نمیشه اسمشو گذاشت دانشگاه!والا هنرستانی که توش درس میخوندم دو برابر بعضی از این غیر انتفاعیا بود.
خلاصه 3، 4 تا دانشگاه داریم اینجا و ش10 ،12 تا دانشگاه نما! dan
بنظرم وقت تلف کردنه درس خوندن تو این جور دانشگاهها(خراسان ،بهار ،یا شاندیز که گفتی و ...)
از همه نظر سطح شون خیلی پایینه و فقط نیتت باید مدرک گرفتن باشه و بس!
بازم هر چی خدا بخواد! goli
منم نظرم درباره ی سجا وخیام همینه ولی من از چند تا ازدوستام که پرسیدم ظاهرا سجا د خیلی سخت گیری بیش اندازه دارند حتی با چند تا از اساتید که پرسیدم اونا هم همین نظر رو داشتند چند نفر شون که می گفتند مثله پادگان می مونه نمی دونم با این کنکور قشنگی که ما دادیم اصلا رتبه سجاد وخیامو بیارم یا نه البته دانشگاه خیا م بدی که داره این که هنوز ساختمان ازمایشگاه هاشون بازگشایی نشده.نظر شما چیه اگررتبه هر 3 تا دانشگاه رو اوردی کدوم رو انتخاب می کنید؟

آواتار کاربر
ARASH66
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط ARASH66 » شنبه 22 مرداد 1390, 5:11 pm

برای اطلاعات بیشتر از دانشگاه ها
.............................................

بهترین موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی:

۱- در تهران:

در حال حاضر به جرات می توان گفت بهترین دانشگاه غیرانتفاعی ایران دانشگاه علم فرهنگ است. این دانشگاه وابسته به جهاد دانشگاهی می باشد و از معدود دانشگاهها و موسسات غیرانتفاعی است که مجوز دانشگاه را از وزارت علوم دریافت کرده است.

از مهم ترین مراکز وابسته به این دانشگاه پژوهشکده رویان می باشد. در یک کلام می توان گفت این دانشگاه قدرت رقابت با دانشگاههای معتبر دولتی را دارا می باشد.

بعد از این دانشگاه در تهران موسسه آموزش عالی صدرا از کیفیت آموزشی خوبی برخوردار است این دانشگاه در دو رشته مهندسی عمران و همچنین فلسفه در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو می نماید. نکته مهم در مورد این موسسه:

موسسه آموزش عالی صدرا به هیچ عنوان امکاناتی در حد یک دانشگاه را دارا نمی باشد و در حال حاضر فقط دارای ۳ ساختمان در محدوده غرب تهران می باشد.

۲- در شمال ایران

با توجه به محدودیت تاسیس موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در تهران و هچنین آب و هوای مناسب شمال کشور و استقبال خوب دانشجویان بیشترین موسسات غیرانتفاعی در محدوده شمال ایران می باشد که البته اغلب این موسسات دارای کیفیت و فضای نامناسبی می باشند

اما بهترین موسسات آموزش عالی در شمال ایران:

به جرات می توان گفت زیباترین دانشگاه غیرانتفاعی دانشگاه شمال در آمل می باشد. این دانشگاه اخیرا توسط وزارت علوم از موسسه به دانشگاه ارتقا یافته است.

این دانشگاه بالغ بر ۷۰۰۰ دانشجو دارد.

۲- دانشگاه علوم و فنون مازندران

۳- موسسه آموزش عالی علامه محدث نوری

۴- موسسه آموزش عالی صنعتی مازندران (بابل)

۳- در مشهد

۱- دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (وابسته به آستان قدس رضوی)

۲- موسسه آموزش عالی سجاد

۲- موسسه آموزش عالی خیام

نکته ای که در رابطه با سایر موسسات آموزش عالی در مشهد قابل ذکر است که این موسسات فاقد کیفیت لازم در حد یک دانشگاه می باشند و اغلب در حد یک دانشسرا هستند.

۴- در اصفهان

۱- دانشگاه غیرانتفاعی شیخ بهایی اصفهان

۲- موسسه آموزش عالی اشرفی اصفهانی

۳- موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی

۵- در قزوین

متاسفانه در شهر قزوین علی رغم تعداد زیاد موسسات غیرانتفاعی کیفیت این موسسات در حد مطلوبی نمی باشد.

منبع : تهران دانشجو
http://tehrandaneshjo.blogfa.com/cat-15.aspx
اگر برف می دانست کره خاکی چقدر کثیف است هرگز هنگام فرود آمدن لباس سفید به تن نمیکرد.
کنفوسیوس
http://www.iranianshop.ir

آواتار کاربر
maede
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط maede » شنبه 22 مرداد 1390, 5:14 pm

zhwan نوشته شده:
bahar62 نوشته شده:مائده جان و zhwan عزیز
خودم رو از دست شما دونفر می کشم حالا هی بگید دانشگاهمون اینطور و اونطور ما که رتبه مون به اونجا نمی خوره هی دل مارا بسوزون باشه یه وقت کم نذاریدا ger ger ger ger
باور کنید اصلا قصد این کارو نداشتم اولشم گفتم که هدف فقط معرفیه

ولی من درصدای شما رو دیدم یادمه خوب بود ایشالله قبول میشد.
عزیزم چرا خودتو ناراحت می کنی؟
آقا محسن گفت توضیح بدیم ماهم هرچی می دونستیم گفتیم. ایشالا هم شما ، هم ما واسه کارشناسی قبول شیم بریم شریعتی . اونوقت خودت از نزدیک می بینی کلی ازش خوشت میاد yes:
گیرم همه جا سیاه و تاریک است، تو شمع خودت را روشن کن.تو نمی خواهد گزارشگر بزرگ تاریکی باشی، شمع بان کوچک نور خودت باش. این تمام چیزی است که روشنایی از تو می خواهد(دکتر شریعتی)

آواتار کاربر
maede
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط maede » شنبه 22 مرداد 1390, 5:19 pm

farzaneh69 نوشته شده:سلام بچه ها من چندروزه که با این انجمن اشنا شدم خیلی باحالین دم همه تون گرم .منم کنکورم خیلی خراب کردم کسی می تونه بگه با این درصدها رتبه ام چند می شه؟ goll
اندیشه 60%
ادبیات 25%
زبان عمومی سفید
امار سفید
زبان تخصصی 20%
برنامه سازی 28%
مدار منتطقی 38%
دروس تخصصی 43%
عزیزم تو به این میگی خراب؟!؟ looc looc looc
می خوای درصدامو بذارم با معنای واژه ی "خراب" آشنا شی ha:
گیرم همه جا سیاه و تاریک است، تو شمع خودت را روشن کن.تو نمی خواهد گزارشگر بزرگ تاریکی باشی، شمع بان کوچک نور خودت باش. این تمام چیزی است که روشنایی از تو می خواهد(دکتر شریعتی)

farzaneh69
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط farzaneh69 » شنبه 22 مرداد 1390, 5:44 pm

maede نوشته شده:
farzaneh69 نوشته شده:سلام بچه ها من چندروزه که با این انجمن اشنا شدم خیلی باحالین دم همه تون گرم .منم کنکورم خیلی خراب کردم کسی می تونه بگه با این درصدها رتبه ام چند می شه؟ goll
اندیشه 60%
ادبیات 25%
زبان عمومی سفید
امار سفید
زبان تخصصی 20%
برنامه سازی 28%
مدار منتطقی 38%
دروس تخصصی 43%
عزیزم تو به این میگی خراب؟!؟ looc looc looc
می خوای درصدامو بذارم با معنای واژه ی "خراب" آشنا شی ha:
به خاطر این می گم خراب که همه ی دوستانم تقریبا بیشتر درصد هاشون بالای 50% من نسبت به اونا خیلی خراب کردم با اینکه بیشتر سوال ها اسون بوده. gld من خودم پارسال کنکور شرکت کردم رتبه ام حدودا 3000 شد انتخاب رشته نکردم گفتم امسال شرکت کنم که رتبه 2 رقمی بیارم ولی ظاهرا از پارسال خراب تر شد. ger:

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » شنبه 22 مرداد 1390, 5:53 pm

خانوم فرزانه :

خیلی راحت برید تو بحث کنکور اردانب به کارشناسی سراسری و در مبحث کنکور 90 درصدهاتون رو به استاد اطلاع بدین

آواتار کاربر
punisher
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: زیر آسمان خدا

پست توسط punisher » شنبه 22 مرداد 1390, 6:20 pm

مثل اینه که داره به اصفهانی ظلم می شه. ger ger
آخه دانشگاه شیخ بهایی که واسه ما پذیرش نداره. khk:
دوست خوبم amirali1821 باید دست به کار بشه و بره یه تحقیقی در این موردبکنه. goll
amirali1821 جان زحمتش را می کشی؟ dan
عقل و قلب