الگوریتم بهنیه یا OPT و الگوریتم LRU

جهت طرح ابهامات و مشکلات درسی خود به این بخش مراجعه نمایید

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
آواتار کاربر
reza-1365
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: فعلا ایران

الگوریتم بهنیه یا OPT و الگوریتم LRU

پست توسط reza-1365 » یک‌شنبه 3 خرداد 1388, 4:29 pm

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان گلم

از بین دوستان و اساتید عزیز هر کس مباحث الگوریتم بهنیه یا OPT و الگوریتم LRU از الگوریتم های

جایگزینی صفحه تخصص داره بیاد و این دو مبحث رو درس بده. تا مشکلات بنده و سایر دوستان تو

این دو مبحث مهم حل بشه.
برای تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (ع) یک صلوات بفرستید.

mehdiba3
کاربر ساده
کاربر ساده

Re: الگوریتم بهنیه یا OPT و الگوریتم LRU

پست توسط mehdiba3 » پنج‌شنبه 7 خرداد 1388, 12:58 pm

سلام دوست عزیز

منم تا 1 ماه پیش باور نمیکردم که این مبحث رو یاد بگیرم و به خودم میگفتم که باید بیخیال الگوریتم های نقص صفحه باشم ولی به یکی از اساتید دانشگاه آزاد شهرمون موضوع رو گفتم و اون با کمال میل بهم یاد داد و متوجه شدم که این

سوال از همه ی سوال های سیستم عامل آسون تره و من الان بهتون یاد میدم جا داره ازاستاد علی موجودی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد دزفول تشکر کنم که این مبحث رو یادم داد

به احتمال 100% یا از الگوریتم بهینه OPT سوال میاد یا از الگوریتم LRU یا FIFO

FIFO آسان ترین الگوریتم میباشد

جواب سوال 63 دولتی 87 رو توضیح میدم

63-در الگوریتم FIFO اگر اندازه ی انباره 3 صفحه باشد و دستیابی به صفحه به ترتیب از چپ به راست }4و1و2و3و4و5و3و4و1و2و3و4} باشد چند نقص صفحه رخ میدهد.اگر اندازه ی انباره به 4 صفحه افزایش یابد تعداد نقص صفحه .... میابد

1-)9-افزایش 2-)9-کاهش 3-)10-افزایش 4-)10-کاهش

جواب>>>>>>>>>>>>>>>

ببینید میخواستم بهتون یاد بدم ولی بخدا نمیشه این جوری توضیخ داد یعنی حتمان باید رو کاغذ یا داده بشه وای اینو بهتون بگم که از آب خوردنم آسون تره

کسایی که تو شهرستان دزفول زندگی میکنن با من تماس بگیرن من بهشون با کمال میل کمک می شماره مبایل :09163465648

بازم معضرت میخوام که نتونستم اینجا براتوk توضیخ بدم

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: قطعه ای از بهشت

پست توسط پیر کاردانی » پنج‌شنبه 7 خرداد 1388, 1:21 pm

mehdiba3 نوشته شده:سلام دوست عزیز

منم تا 1 ماه پیش باور نمیکردم که این مبحث رو یاد بگیرم و به خودم میگفتم که باید بیخیال الگوریتم های نقص صفحه باشم ولی به یکی از اساتید دانشگاه آزاد شهرمون موضوع رو گفتم و اون با کمال میل بهم یاد داد و متوجه شدم که این

سوال از همه ی سوال های سیستم عامل آسون تره و من الان بهتون یاد میدم جا داره ازاستاد علی موجودی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد دزفول تشکر کنم که این مبحث رو یادم داد

به احتمال 100% یا از الگوریتم بهینه OPT سوال میاد یا از الگوریتم LRU یا FIFO

FIFO آسان ترین الگوریتم میباشد

جواب سوال 63 دولتی 87 رو توضیح میدم

63-در الگوریتم FIFO اگر اندازه ی انباره 3 صفحه باشد و دستیابی به صفحه به ترتیب از چپ به راست }4و1و2و3و4و5و3و4و1و2و3و4} باشد چند نقص صفحه رخ میدهد.اگر اندازه ی انباره به 4 صفحه افزایش یابد تعداد نقص صفحه .... میابد

1-)9-افزایش 2-)9-کاهش 3-)10-افزایش 4-)10-کاهش

جواب>>>>>>>>>>>>>>>

ببینید میخواستم بهتون یاد بدم ولی بخدا نمیشه این جوری توضیخ داد یعنی حتمان باید رو کاغذ یا داده بشه وای اینو بهتون بگم که از آب خوردنم آسون تره

کسایی که تو شهرستان دزفول زندگی میکنن با من تماس بگیرن من بهشون با کمال میل کمک می شماره مبایل :09163465648

بازم معضرت میخوام که نتونستم اینجا براتوk توضیخ بدم
سلام دوست عزیز
اگه لطف کنی اثبات و توضیحات رو برگه کاغذ بنویسی و اسکن کنی و تو انجمن قرار بدی ممنونت می شم.
شاید به درده دوستان بخوره. مخصوصا این آقا رضا مون.
یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

mehdiba3
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mehdiba3 » جمعه 8 خرداد 1388, 12:17 pm

سعی خودم رو میکنم که اگه وفت کردم اسکن کنم

اینو بدونین که این سوال مهم از همه ی سوالات سیستم عامل جوابش آسون تره

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » چهارشنبه 13 خرداد 1388, 6:42 pm

از بین دوستان و اساتید عزیز هر کس مباحث الگوریتم بهنیه یا OPT و الگوریتم LRU از الگوریتم های جایگزینی صفحه تخصص داره بیاد و این دو مبحث رو درس بده. تا مشکلات بنده و سایر دوستان تو این دو مبحث مهم حل بشه.
دوست عزیز اطلاعات مناسبی درباره این مبحث در لینکهای زیر موجود هست؛ بعد از مطالعه اگر اشکالی داشتید مطرح کنید.

viewtopic.php?f=9&t=1970&start=45

viewtopic.php?f=9&t=1970&start=60
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

قفل شده